Hiiumaa laevaliin saab kuuenda reisi tagasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Parvlaev Leiger Rohuküla sadamas.
Parvlaev Leiger Rohuküla sadamas. Autor/allikas: ERR/Juhan Hepner

Kui kaks talve käis kõva kemplemine selle üle, et Heltermaa–Rohuküla liinil vähendati talvel põhigraafiku reise kuuelt viiele, siis uus riigieelarve toob kuuenda reisi tagasi, kirjutab Hiiu Leht.

Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles, et vallavalitsus esitas juba kevadel riigieelarve strateegiasse taotluse selleks, et talviseks madalhooajaks lisada parvlaevade sõiduplaani täiendav, kuues väljumine. "Lisaks taotlusele oleme aktiivselt teinud eeltööd nii vedajaga kui pidanud läbirääkimisi peaministriga, kes selgelt mõistis hiidlaste muret ja toetas meid," rääkis Rand.

"Riigikogus riigieelarvet üle andes kinnitas peaminister, et 2020. aasta riigieelarve arvestab selle taotlusega ning on mahtu suurendanud. See omakorda loob tingimused, et aasta ringi kehtiks samasugune põhigraafik. Ühtlasi kaoks sellega vajadus kolmeks talvekuuks, jaanuarist märtsini kogu Hiiumaa ja hiidlaste liikumisi muuta," ütles Rand.

Vallavanema sõnul jätkub nüüd koos vedajaga TS Laevad ning saare ettevõtjate esindajatega detailsem töö kõiki osapooli rahuldava sõidu plaani väljatöötamiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: