Teisipäeval on oodata väga tugevaid tuuleiile ja veetaseme tõusu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Minupilt.err.ee/Katrin Tarand

Teisipäeval on sisemaal tuulepuhangud 18, pole välistatud ka 20 meetrit sekundis, rannikul kuni 25 meetrit sekundis. Tugev edelatuul lükkab merevett meie rannikule ja veetase tõuseb meetri jagu või 10 kuni 20 cm enamgi üle tavapärase taseme, aga kriitilisest piirist jääb märksa madalamale.

Üle Eesti tõttab sajuvööndeid. Nende vahel näitab üürikeseks ka selgemat taevast.

Ööl vastu teisispäeva liiguvad sajuhood saartele ja siis edasi mandrile. Öö hakul on ilm veel rahulik, pärast keskööd tugevneb lääne- ja edelatuul 6 kuni 11, rannikul puhanguti 15, saartel 18 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on 5 kuni 11 kraadi.

Hommikul liigub kiires edelavoolus üle Eesti vihmahooge, suurem on sajuvõimalus saartel ja mandri idaosas. Jätkub edela- ja läänetuule tõus, puhanguti sisemaal 15, rannikul kuni 23 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 5 kuni 10 kraadi.

Ennelõunal vahelduvad hoogsajud selgema taevaga, vihma sekka võib ka lörtsi tulla. Pärastlõunal on sajuhooge harvem. Edela- ja läänetuul on jõuline, ulatub puhanguti 15 kuni 20, saartel ja rannikul 25 meetrini sekundis. Õhusooja on 8 kuni 12 kraadi.

Kolmapäeval madalrõhkkonna jõud raugeb, päevaks tuul nõrgeneb ja hoogsadusid on õige hõredalt.

Neljapäeval saadab madalrõhuvöönd sajuhooge lisaks.

Reedel algab külma sissetung. Vihmahoogude sekka tuleb enam lumekruupe. Temperatuur alaneb.

Laupäeva öö on kas nulli lähedane või miinustes, päeval kerkib vaid veidi üle viie soojakraadi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: