Viljandimaal hukkus mullavaringu alla jäänud töömees ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1570439340000 | amCalendar}}

Viljandimaal Heimtalis varises kaevetöödel muld kahe töömehe peale, kellest üks päästeti, ent teine suri.

Esmaspäeval kell 11.47 teatati, et Viljandimaal Viljandi vallas Heimtali külas staadioni ehituse kaevetöödel varises muld kahe kraavis töötanud mehe peale. Ühe mehe pea jäi mulla alt välja ning teda asusid esimesena abistama kaastöölised.

Üheksa minutiga kohale jõudnud päästjatel õnnestus kannatanu elusalt välja kaevata ning ta anti üle kiirabitöötajate hoole alla. Täielikult mulla alla kadunud mehe leidmine ja väljakaevamine võttis üle poole tunni. Paraku oli mees varingu tagajärjel hukkunud.

"Täna kui päästjad Heimtali põhikooli juurde jõudsid, avanes meile vaatepilt, kus kraavi kaevamise käigus oli toimunud mullavaring ja kaks töömeest olid selle alla jäänud," ütles päästeetööde juht Rainis Liir Aktuaalsele Kaamerale.

"Ilmselgelt oli tegemist tööohutusnõuete eiramisega ja kraavi ei olnud toestatud," märkis Liir.

"Minu jaoks ei ole see sündmus kahjuks esmakordne. Samalaadne sündmus toimus ka pea kümme aastat tagasi Viljandimaal, Mustlas. Teeehituse käigus kaevati kraavi ja ka seal toimus varing. Ja seal hukkus ka inimene. Inimesed võiksid sellistest sündmustest õppust võtta," lisas ta.

Õnnetuse asjaolude ja täpsemate põhjuste selgitamisega tegeleb politsei ning tööinspektsioon.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: