Tasuta e-viisa pole esialgu Vene piiri ületajate hulka kasvatanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tasuta e-viisad, millega saab külastada Peterburi ja Leningradi oblastit, pole seni piiriületajate hulka märgatavalt paisutanud.

1. oktoobrist jõustunud tasuta e-viisad, millega saab külastada Peterburi ja Leningradi oblastit, piiriületajate hulka märgatavalt ei paisutanud. Ka bussifirmade hinnangul oli e-viisade kasutajate hulk tagasihoidlik, kuid edaspidi peaks see kasvama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tasuta e-viisat saab taotleda veebis ja sellega saab Peterburis ja Leningradi oblastis olla kuni kaheksa päeva.

Peterburi turismiarengu komitee andmeil väljastati esimese nädalaga ligi 6000 e-viisat, neist kolmandiku vormistasid Eesti kodanikud.

Praegu toimub põhiline reisijatevedu Eestist Peterburi bussiga. Bussifirmade hinnangul eestlaste huvi Peterburi külastamise vastu kasvab ja tänu e-viisale loodetakse reisijate hulga kasvu vähemalt kümnendiku võrra.

"Järgmisel aastal, kuna tegemist on aastaga, kus Peterburis toimuvad ka jalgpalli EM-i võistluste osad matšid, näeme seda kasvu jätkuvat ka veel terve järgmise aasta," ütles Lux Express Estonia juhatuse liige Rait Remmel.

Ta märkis, et paljud reisijad, kellel varem oli mitmekordne viisa, kasutavad e-viisat selleks, et oma pereliikmeid kaasa võtta.

"Teise suure grupina näeme kindlasti kasvu noorte osas, kes enne võib-olla arvasid nädalavahetuse veeta kas Helsingis või Riias, siis on selline unikaalne võimalus seda teha Peterburis," lisas Remmel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: