EL-i välispoliitika juhi kandidaat: rahvusvaheline kord seisab silmitsi jõupoliitikaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: KENZO TRIBOUILLARD/AFP/Scanpix

Euroopa Liidu välispoliitika juhi kandidaat Josep Borrell rääkis Euroopa Parlamendi kuulamisel, et reeglitepõhine rahvusvaheline kord seisab silmitsi jõupoliitikaga ja Euroopa Liit peab neis oludes tegutsema ühtselt ja jõuliselt.

Praegune Hispaania välisminister Borrell jättis parlamendis vastamata Kataloonia iseseisvumise küsimusele. Ta on katalaan, kes on seisnud regiooni eraldumispüüdluste vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Oma esimese välisvisiidi lubas ta aga teha Kosovosse ehk riiki, mida Hispaania erinevalt suuremast osast Euroopa Liidust ei tunnusta.

Korduvalt küsimustes esile kerkinud Venemaa kohta ütles Borrell, et sanktsioone ei tohi kaotada enne, kui Venemaa muudab oma käitumist.

"Kuni Venemaa ei muuda oma suhtumist, peavad sanktsioonid püsima jääma. Loodan, et nõukogus valitseb üksmeel, et seda teha. Sellega ei taha ma öelda, et me ei peaks järgima viit põhimõtet Venemaa suhtes, neid on viis mitte ainult üks, ja viimane neist räägib valikulisest koostööst teatud punktides, kus dialoog on võimalik," sõnas kandidaat.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: