Pärnu maakohus karistas kohvikuröövleid mõneaastase vangistusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu maakohus mõistis kolm meest aastateks vangi Pärnu linna piiril asuva kohviku röövimise eest. Mehed said saagiks küll vaid 134 eurot, kuid kuna kuritegu pandi toime grupis ja müüjale tekitati kehavigastusi, on tegemist raske kuriteoga.

Nagu paljud kuriteod, pandi seegi toime purjuspäi. Raimond Laiva, Fred-Rene Habicht ja Tiit Pendis võtsid üheskoos viina ja kui alkoholi oli juurde vaja, aga raha enam polnud, pakkus keegi välja, et tuleks minna Piiri kohvikut röövima, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Novembri lõpus on pärast kella kümmet õhtul juba pime ja siis otsustatigi mõte teoks teha. Laiva ja Habicht, näod maskidega varjatud, sisenesid kohvikusse, Pendis ootas neid autos. Kohvikus jäi Laiva välisukse juurde seisma, Habicht aga hakkas üle leti hüppama ja müüja püüdis teda takistada.

Üle leti pääsenud, lõi Habicht müüjat. Kui naine leti taha maha kukkus ja püüdis häirenupu juurde roomata, lõi Habicht teda veel korduvalt. Rüseluses õnnestus müüjal röövlilt mask rebida ja ta suutis mehe väljanägemist hiljem politseile kirjeldada. Raimond Laiva, kes oli varem tingimisi karistatud, peeti mullu 9. detsembril kinni ja ta istub eeluurimisvanglas. Teised kaks ootasid oma saatust vabaduses.

Laivale mõistetud karistusele liideti varasem kandmata karistus ja kokku tuleb tal vanglas istuda viis aastat, viis kuud ja 29 päeva. Pendist ja Habichit karistati kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega. Lühimenetlusest tulenevat vähendati kõigi karistust kolmandiku võrra.

"Kokkuvõtvalt kohus nõustus prokuröri käsitlusega kõikide süüdistuste osas, lisaks kohus nõustus ka prokuröri käsitlusega mõistetava karistuse osas. Kohus leidis, et süüdimõistetud on toime pannud tõsise kuriteo ja selle eest tuleb neid karistada reaalse vangistusega," ütles kohtunik Indrek Nummert.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: