Rakveres toimus NATO sõdurite poksivõistlus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1570733220000 | amCalendar}}
Foto: mil.ee

Rakveres tõimus neljapäeva õhtul sõjaväeline poksivõistlus Balti riikides ja Poolas baseeruvate NATO lahingugruppide sõdurite vahel.

Sõjaväelaste vahel korraldavate poksivõistluste tava ise pärineb Suurbritannia sõjaväest. Kohapeal käis võistlust vaatamas "Aktuaalse kaamera" ajakirjanik Vahur Lauri.

Üritusest sai vaadata ka otseülekannet.

Ühtekokku võtsid üksteiselt üheteistkümnes matšis mõõtu 18 poksijat Ühendkuningriigist, kolm võitlejat Ameerika Ühendriikidest ja üks kanadalane. Poksiringi astusid nii ohvitserid, allohvitserid kui ka sõdurid, teatas kaitseväe peastaap.

"Esmakordne liitlaste lahingugruppide vaheline poksivõistlus läks korda," ütles võistluse korraldaja ja üks osalejatest kapten Jamie Reynolds Eestis paiknevast liitlaste lahingugrupist ja lisas, et võistlus andis erinevates riikides paiknevatele liitlaste lahingugruppide sõduritele võimaluse näidata oma oskusi, julgust ja võitlusvaimu. "Loomulikult oli see poksivõistlus ka näiteks sellest, mida koos ühtemoodi mõtlevate liitlaste on võimalik korda saata," ütles kapten Reynolds. 

Hetkel teenib Tapal paiknevas lahingugrupis kokku üle 1000 kaitseväelase. Lahingugrupi moodustavad Ühendkuningriikide kuninga husaaride rügement ning Prantsusmaa sõdurid.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa, Taani, Belgia ja Island. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: