Nopri talu sai valmis uue moodsa lehmalauda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti-Läti-Vene piiri ääres, Tsiistre külas tegutsevas Nopri talus avati reedel 1,5 miljonit eurot maksma läinud uus, kaasaegne piimalaut. Uues laudas tahetakse hakata tootma Eesti kõige puhtamat piima. Lauda ehitamiseks vajaliku laenu saamiseks tuli ettevõttel panka vahetada.

Nopri talu peremees Tiit Niilo nimetas uut rekonstrueeritut lauta "seitsme tärni laudaks", kus on täidetud kõik loomade heaolu ootused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"On toit, vesi, valgus, õhk, ruum, ase ja peale selle meie oma pere, kes seitsme generatsiooni farmerikogemusega on kogu selle asja majandaja," selgitas ta.

Uues laudas on ruumi 337 lehmale, kelle igapäevase lüpsi eest kannavad hoolt neli robotit. Olgugi et robotite maanurka tulemine tähendas kahe töötaja koondamist, loob pidevalt kasvav ja arenev talu iga aasta keskmiselt kolm töökohta.

Uue lauda valmimisega on Nopri seadnud eesmärgi hakata tootma Eesti kõige puhtamat piima.

"Puhtaima piima poole hakkame liikuma nüüd ja praegu. Juba praegu on meie veebilehel alamenüü "Eesti puhtaim piim". Tere tulemast osalema selles aurtelus. Me avaldame kõik oma piimaga seotud näitajad igapäevase analüüsi saabumisel ehk korra nädalas," rääkis Niilo.

Niilo toob ka välja maaettevõtete praeguse aja kõige olulisema probleemi: investeeringute tegemiseks on järjest keerulisem pankadest laenu saada.

Temalgi tuli uue lauda ehitamiseks panka vahetada. "Selle farmi ehitamise käigus vahetas Nopri panka, SEB-st sai LHV," tunnistas ta.

"Ma arvan, et küsimus on selles, kui hästi pank tunneb kohalikku ettevõtjat. Kui me räägime põllumajandustootjast, siis põhiküsimus on, et kes on see, kellele laenu antakse, kui tugev see ettevõte on ja kui hästi on see tulnud välja suurematest või väiksematest kriisidest. Põllumajandustootjal, kes tegutseb väljaspool suuremaid linnu, on üks oluline eelis: tal on suurepärane tagatis, põllumajanduslik maa," lausus LHV ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: