Sõbrad sikutasid hätta jäänud hirvepulli august välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1571213400000 | amCalendar}}
Foto: Marite Vaga/Saarte Hääl

Läinud pühapäeval päästis Sõrves aardejahil käinud sõpruskond vanas raketibaasis auku kukkunud hirvepulli.

Maanteeküla Sõrves on eriline oma kunagise tuumapeaga raketi jaoks ehitatud angaari poolest. Selle ümbrusest otsis pühapäeval geoaaret Marite Vaga. Ühest august leidis ta aga aarde asemel hirve, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nägin algselt ainult sarvi. Ja kui ma lähemale läksin, siis nägin, et hirvepull on lootusetus olukorras kinni jäänud. Alguses ta väga rahmeldas ja proovis end ise välja aidata kuidagi, aga kui ta kuulis meie hääli, siis ta automaatselt jäi rahulikumaks ja vaiksemaks ja hakkas kartma," kirjeldas Vaga.

Seepeale unus seltskonnal täiesti eesmärk, milleks nad loodusesse meelt lahutama tulid ja järgnevad neli tundi kulus neil hoopis selle looma elu päästmiseks.

Esialgse neljaliikmelise seltskonna ramm ei suutnudki looma välja aidata ja kutsuti abiväge juurde.

"Me kutsusime appi Lümanda jahiseltsi kuuluvad jahimehed Alani ja Kaspari, kellel tekkis juba parem idee loomale kruusast aste tekitada, et ta ennast saaks paremini välja ukerdada. Ja algselt ta oligi ju hoopis teistpidi ehk sarvedega sügavamas pooles seina vahel kinni. Me keerasime ta õiget pidi ja siis ta sai vähemalt oma pead liigutada. Niiii kui me hakkasime seda kruusa talle pinnaseks panema, siis ta keeras väga huvitavalt oma pea külje peale, et muld silma ei läheks," rääkis Vaga.

"Ja näha oli, et natuke olid tal lihased kanged, kael oli kange, sest tal pidi pea olema kogu aeg ühele poole. Aga läks ja sai oma koju tagasi," lisas ta.

Saaremaa vallavalitsus kinnitas kolmapäeval, et antud maaüksus kuulub vallale ja veel sel nädalal lubati minna sinna kohale ja teha nii, et ei sellesse ega mõnda teise võimalikku ohtlikku auku keegi enam kukkuda ei saaks.

Videot päästeoperatsioonist saab vaadata Saarte Hääle veebilehelt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: