Teisipäev toob vihmahooge ja tuult ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ilmo Jaanimägi/Minupilt.err.ee

Eeloleval ööl liigub lauge kõrgrõhuhari üle Eesti, mis hoiab ilma rahuliku ja suurema sajuta. Teisipäeval aga saabub Läänemerelt üha enam vihmahooge Eesti kohale ning tuul tugevneb. Õhk püsib kümne soojakraadi ümber. Kolmapäeval sajuhood vähenevad ja tuulgi vaibub.

Eeloleval ööl võib Eestis veidi vihma sadada. Paiguti tekib udu. Öö hakul puhub tuul valdavalt läänekaarest 3-9 m/s, pärast keskööd pöördub edelasse ja lõunasse ning hakkab rannikul tugevnema. Sooja on 2-7, saartel ja läänerannikul kuni 10 kraadi, sisemaal langeb temperatuur selgimiste korral paiguti 0 kraadini.

Teisipäeval hommikul sajab Lääne-Eestis veidi vihma, idas võib udu püsida. Tuul puhub lõunast ja edelast 4-9, rannikul iiliti 12-14 m/s. Sooja on 3-10 kraadi.

Kuni keskpäevani sajab vihma kohati, seejärel muutub sadu laialdasemaks. Lõuna- ja edelatuul tugevneb 5-12, puhanguti 14, õhtul rannikul 18 m/s. Sooja on 9-13 kraadi.

Kolmapäeval oleme põhja poolt mööduva aktiivse madalrõhkkonna ja lõunast läheneva kõrgrõhkkonna piiril. Kohati sajab vihma, tuul annab päeval järele. Öösel on sooja 7-11, päeval 10-12 kraadi.

Neljapäev tuleb kõrgrõhkkonna toel olulise sajuta ning mitmel pool selgineva taevaga. Öösel on sooja 3-8, päeval 10-14 kraadi.

Reedel läheneb läänest uus võimas madalrõhuala, mille servas liiguvad üle Eesti järgmised vihmahood, ka tuul võib tõusta tormiks. Öösel on sooja 3-8, läänes kuni 11 kraadi, päeval 12-14 kraadi. Sama madalrõhkkonna mõjul on sajune ja tuuline ka laupäeva öö. Päeval sadu taandub, tuul annab järele õhtuks. Pöörise järel võib jõuda Eestisse aga jahedam õhk.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: