Kohtla-Järve uuel ringristmikul rikutakse massiliselt liikluseeskirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Jõhvi politseijaoskond.

Kohtla-Järvel linna keskel avatud liiklussõlm tekitab palju segadust, sest paljude juhtide jaoks on see lahendus ebaloogiline. Kohtla-Järve linnajuhid ütlevad, et probleemi pole ja inimesed peaks olema liikluses tähelepanelikumad.

Kohtla-Järve kaht keskset tänavat, Järveküla teed ja Kalevi tänavat, ühendaval uuel ringteel on Jõhvi poolt tulles kaks sõidurada, millest vasakpoolsest võib sõita otse ja parempoolsest vaid paremale.

 

Harjumus, ringtee lahendus ja liiklusmärkide vähesus on üheskoos tekitanud olukorra, kus juhid tahavad parempoolsel rajalt otse sõita. Alguses tegi politsei rikkujatele trahvi, kuid sellest loobuti, kui selgus, et ristmiku liikluslahendus on paljudele niivõrd segane, et autojuhtidele tuleb teha selgitustööd.

"Me lähtume ikkagi olukorrast ja sellest, kuidas liiklejad saavad aru oma käitumisest. Me ei saa öelda, et me ei trahvi kolm päeva ja siis hakkame trahvima, me lähtume ikkagi olukorrast kohapeal," ütles olukorda kommenteerides Jõhvi politseijaoskonna patrullitalituse juht Hannes Heinsar.

Kohtla-Järve abilinnapea Deniss Veršinini arvates on liikluslahendus loogiline. Neil autojuhtidel, kes liiklusmärkidest aru ei saa, soovitas linna juht uuesti autokooli minna. Küll möönis abilinnapea, et kui tehakse arukaid ettepanekuid olukorra parandamiseks, siis on linnavalitsus valmis neid rakendama.

Ringristmikku testimas käinud Jõhvi politseijaoskonna patrullitalituse juht Hannes Heinsar ja suurte kogemustega autojuht Tarmo Müür tõid esile mitu parandamise varianti. "See liikluskorralduse vahend, mis näitab, milliselt sõidurajalt saab teha parempööret või sõita ringile, on pandud liiga hilja selleks, et juhid saaksid sellest lähtuda ja vastavalt käituda," sõnas Heinsar.

Tarmo Müür lisas: "Teine asi, mida saaks muuta on ringristmikul oleva ohutussaare kuju, mille saaks teha suunava kujuga, nii et vaadates ei teki tahtmist otse sõita ja olekski võimalik ainult paremale minna. Või oleks üldse ainult üks rada, sest seal ei olegi kahel real mõtet. Teine rada tekitab ainult segadust, arusaamatust ja ohtlikke olukordi – see on väga ebaselge lahendus."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: