Oslos sõitis relvastatud mees ärandatud kiirabiautoga rahva sekka ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1571743620000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Relvastatud mees ärandas teisipäeval Norra pealinnas Oslos Torshovi asumis kiirabiauto ning sõitis sellega rahva sekka. Viga sai mitu inimest, teiste seas vankris olnud kaks last, kes toimetati haiglasse. Üks kahtlustatavatest on kinni peetud, teist otsib politsei taga. Esialgsetel andmetel pole tegu terroriaktiga.

Politsei reageeris juhtunule suurte jõududega, välja saadeti ka helikopter. Korrakaitsjad sulgesid piirkonnas suure ala, kirjutab Norra rahvusringhäälingu NRK uudisteportaal.

NRK andmetel tulistasid politseinikud kiirabiauto rehvide pihta. Pealtnägijate väitel tulistas mees vastu. Praeguseks on tulevahetusest avaldatud ka video.

Veidi pärast kella 13 teatas politsei Twitteris, et nad said kiirabiauto oma kontrolli alla. Politseinikel õnnestus varastatud kiirabiauto oma kontrolli alla võtta umbes veernad tundi pärast selle ärandamist.

Hiljem märkis politsei NRK-le, et üks inimene on juhtunuga seoses kinni peetud ning veel üht inimest otsitakse taga. Kiirabiautot juhtinud kahtlustatava kinnipidamisest on Dagbladet avaldanud video. Sama video on avaldanud ka Aftenposten.

NRK andmetel said sündmused alguse 12.30 paiku toimunud avariist, mille käigus paiskus üks sõiduauto katusele. Tõenäoliselt avariisse sattunud mees kaaperdas kiirabiauto ning asus sellega kihutama nii, et kiirabiautosse jäi veel kolm kiirabitöötajat. Sõiduautos olnud naine põgenes aga sündmuskohalt ning teda otsib politsei nüüd taga. Väidetavalt olevat naine olnud kas joobes või mingite ainete mõju all.

Kiirabiautos olnud meedikud väidetavalt viga ei saanud. Kihutamise käigus sõitis ärandaja kiirabiautoga otsa inimestele, sealhulgas vankrile, kus oli kaks last. Samuti said viga või siis pääsesid napilt laste ema ning üks eakas paar. Täpne vigastatute arv võio vigastatute seisund pole veel selge, kuid teada on, et kaks last on viidud haiglasse, vahendasid The Local, Helsingin Sanomat ja Yle.

Norra politsei teatas hiljem Twitteris, et esialgsetel andmetel ei ole juhtum seotud terrorismiga.

Telekanali TV2 andmetel on mõlemad kahtlustatavad Norra kodanikud. Mees on 30. aastates, naine 20. aastates. Mõlemad on politseile varasemate tegude tõttu tuttavad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: