Aasta põllumees on Indrek Klammer Lääne-Virumaalt

{{1571745420000 | amCalendar}}
Foto: Sven Arbet, Ekspress Meedia

Tänavuseks aasta põllumeheks valiti Indrek Klammer, kes on aastatega rajanud Vinni valda edukalt toimiva põllumajandusettevõtete grupi, kus maad haritakse ligi 4000 hektaril, peetakse loomi ja tööd saab 70 inimest.

OÜ Voore Farm haldab teraviljakasvatust 2300 hektaril, söödatootmine on 900 hektaril. Lisaks on neli tütarettevõtet. Voore Mõisas on 700-pealine piimakari, Kupna Mõisas 3000 siga, Kulina Mõisas lihatööstus ja kauplused. Küti mõisas 350 lihaveist. Voore Farm Teenused OÜ masinapark pakub uusima tehnoloogiaga põllumajanduslikke teenuseid üle Eesti.

Indrek Klammer on pälvinud Valgetähe V klassi teenetemärgi 2010. aastal ning ta on valitud põllumajandussektori tippjuhiks 2013. aastal.

Ka rahvapõllumehe tiitel läks tänavu Lääne-Virumaale. Maalehe veebis toimunud rahvahääletusel võitis ülekaalukalt kartulikasvataja Gustav Põldmaa.

Klammer: lai haare aitab riske hajutada, kuid paljud sõltub välistest teguritest

Elektriinseneri diplomiga Indrek Klammeri ettevõtted on üles ehitatud 30-aastase visa tööga, talle on toeks pere ja hea meeskond, mida omakorda toetab parim maailmas saadaolev tehnika.

Indrek Klammer ütles "Aktuaalsele kaamerale", et lai haare aitab põllumajanduses riske hajutada, kuid väga palju sõltub hoopis välistest teguritest.

"Varem ikkagi üks sektor toetas teist. Siis sattus niimoodi, et olid ikaldusaastad ja siis ka piima madal hind, rääkimata sealiha hinnast, mis oli pikka aega miinuses. Paraku see teeb olukorra veel keerulisemaks, kui mitme asjaga miinust teenid," rääkis ta.

Klammer ütles, et tänavune oli hea vilja- ja saagiaasta ning söötasid sai varuda rohkem kui vajagi oleks. Samas, aastad on erinevad.

"Kunagi sa seda ju ei tea, mis aasta tuleb ja võib-olla mõnda kultuuri, näiteks maisisilo ei peagi järgmisel aastal tegema, et seda jätkub ka ülejärgmiseks aastaks. Aastad niimoodi on, et ei ole vennad," selgitas ta.

Indrek Klammeri ettevõtetes saavad tööd ka abikaasa Tiina ja 24-aastane poeg Henrik, kes on osa isa ettevõtmisi juba üle võtnud.

Henrikul on isa kohta öelda ainult häid sõnu. "Ääretult tubli ja töökas, edumeelne ja väga suurte visioonidega. Ja ta suudab need visioonid ka ellu viia," ütles poeg.

"Aktuaalne kaamera" küsis Indrek Klammerilt, kas ütlus "põllumees - põline rikas" peab paika.

"Seda väga palju korratakse. Põline rikkus seisnebki selles, et ega seda rikkust kunagi ei näe. Räägitakse, et kunagi on ta olnud ja kunagi ta tuleb, aga mina selle 30 aasta jooksul ei ole selle rikkusega kokku puutunud, ei ole seda rahapada leidnud. Aga see ei olegi kõige tähtsam. Võib-olla just see tegemise rõõm. Me oleme väga palju suutnud uusi innovaatilisi tehnoloogiaid tuua ja seda on teha saanud paljuski sellest, mis sulle meeldib," rääkis Klammer.

Ja mis aasta põllumeheks valitud Indrek Klammerile veel meeldib, on värske mulla lõhn ning see, kui päevatöö saab tehtud nii, et aega jääb ka puhkuseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: