Pärnus evakueeriti Estonia spaast kloorireostuse ohu tõttu inimesed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1571751720000 | amCalendar}}

Teisipäeva pärastlõunal kell 15.50 teatati häirekeskusele keemilisest reostumisest Pärnu Estonia spaahotelli basseinis.

Inimesed tundsid tavalisest tugevamat kloorilõhna. Kaks last ja kolm täiskasvanut viidi haiglasse kontrolli.

Päästeamet võttis väljakutset väga tõsiselt, sest on ju koolivaheaeg ja spaas on palju külastajaid, sealhulgas lapsi.

Päästjad tuvastasid normist veidi kõrgema kloorisisalduse, kuid ohtu inimeludele ei olnud.

"Kuna tegemist oli tõenäoliselt kloorilekkega spaaruumides, siis on see meie jaoks küllaltki tõsine sündmus. Tõenäoliselt on leke basseinivette väike, kuid selle selgitab välja juurdlus. Meie põhiülesanne oli kannatanutega tegelemine ja aine kontsentratsiooni mõõtmine õhus. Vee mõõtetulemused saime asutuse enda mõõteseadmetelt. Näidud olid küll natuke kõrgemad kui tavapäraselt, aga ei midagi ohtlikku," rääkis Pärnu päästekomando rühmapealik Tõivo Timm Nõlvak "Aktuaalsele kaamerale".

Estonia spaa juhataja Andrus Aljas rääkis ERR-ile, et inimesed, kes tervisemuret kurtsid, olid spaa väikeses, mitte suures basseinis. "Päeval hakkas mõnel kliendil basseinis paha. Me kutsusime selle peale kiirabi ja kiirabi omakorda kutsus päästeameti, sest oli kloorimürgituse oht," kirjeldas Aljas juhtunut.

Spaajuht tõdes, et ta praegu isegi täpselt ei tea, mis juhtus. "Võib arvata, et selles basseinis juhtus midagi kloori doseerimisega. See on kõige loogilisem seletus. Inimesed reageerivad kloorile ka erinevalt, võib tekkida klooriallergia. Ohtu meie klientide elule ja tervisele kindlasti ei olnud," rääkis Aljas, kes ise tugevamat kloorilõhna spaas ei tundnud.

Aljas kinnitas, et nüüd on spaa uuesti lahti ja ka basseinidesse võib minna.

Terviseamet soovitab teisipäeval Estonia spaad külastanud inimestel pöörduda kiirabisse juhul, kui 2-12 tunni jooksul pärast spaas käimist on avaldunud järgmised sümptomid: kestev köha, iiveldus ja oksendamine.

Pärnu kiirabi ootas inimesi spaahotelli fuajees teisipäeva õhtul kella 19-ni, et abistada ja nõustada spaas käinud inimesi juhul, kui oli tervisemuresid.

Päästeameti pressiesindaja Maris Moorits ütles ERR-ile, et lisaks sellele, et viis inimest viidi haiglasse kontrolli, nõustasid kella 19-ni hotellis viibinud kiirabitöötajad 20 inimest.

Sündmuspaigal viibis kolm päästeautot, keemiagrupp, politsei ja kiirabi.

Hotellis lapsega olnud klient rääkis ERR-ile, et neile öeldi infost, et ei ole teada ülemäärase kloori vette sattumise põhjus ega see, millal spaaosa uuesti avatakse.

Estonia spaast evakueeriti inimesed Autor/allikas: Ester Vilgats/ERR

 

 

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Ester Vilgats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: