Hoiuste maht Swedbankis jätkab olematutele intressidele vaatamata kasvu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Swedbank
Swedbank Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Vaatamata nullilähedastele intressimääradele kasvas hoiuste maht Swedbankis aastases võrdluses üle viie protsendi. Eesti suurima panga 148,2 miljoni euro suurune üheksa kuu kasum püsis muutumatuna

Swedbanki era- ja äripanganduse laenu- ja hoiuste portfellide tugev kasv on tänavu jaanuarist septembrini võrlduses mullu sama perioodiga jätkunud. Kasvanud on nii majapidamiste kui ka ärisektori laenuportfellid, tuues nii kaasa 5,8-protsendilise kogukasvu. Hoiused kasvasid 5,5 protsenti.

Laenude maht oli kolmanda kvartali lõpus 8,1 miljardit ja hoiuste maht 8,8 miljardit eurot.

Puhas intressitulu kasvas viis protsenti. Kasvu taga olid peamiselt suuremad laenumahud.

Puhas teenustasutulu kasvas 6,2 protsenti. Kasvu tõi kaasa suurem kliendiaktiivsus, teatas Swedbank.

Puhastulu finantsinstrumentidelt kasvas 29,1 protsenti tänu investeeringute positiivsele ümberhindlusele. Muud tulud kasvasid 16 protsenti eelkõige tänu suurenenud kindlustustuludele.

Sqwedbanki kulud kasvasid 12 protsenti. Kulude tõusu peamisteks põhjusteks olid kõrgemad personalikulud ning turunduse ja väliskonsultatsioonide kulud.

Laenukahjumite reservid suurenesid 0,4 miljoni euro võrra.

148,2 miljoni euro suurune kasum püsis aastases võrdluses muutumatu, seda toetas kõrgem tulu, mida tasakaalustasid suuremad laenukahjumid ja kulud.

"Eesti inimestel ja ettevõtetel läheb hästi – see on ilmne ka meie laenuportfelli kvaliteedist," ütles Olavi Lepp, Swedbank Eesti uus juht.

Swedbanki 2019. aasta üheksa kuu äritulemused:

Tabel jätkub Autor/allikas: Swedbank
Swedbanki 2109. aasta üheksa kuu äritulemused. Autor/allikas: Swedbank

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: