Riigikogu nimetas Kalev Saare riigikohtu liikmeks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Uus riigikohtu liige Kalev Saare
Uus riigikohtu liige Kalev Saare Autor/allikas: Erik Peinar/Riigikogu

Riigikogu nimetas neljapäevasel istungil riigikohtu esimehe Villu Kõve ettepanekul riigikohtu liikmeks Kalev Saare, kes asub ametisse 1. detsembrist.

Kõve hinnangul on Kalev Saare kogenud ja tunnustatud jurist, kelle senine töökogemus vandeadvokaadi ning õigusteaduskonna tsiviilõiguse dotsendina võimaldab tal oluliselt panustada riigikohtu tsiviilkolleegiumi töösse ja Eesti tsiviilõiguse edasiarendamisse.

Saare tööalane tegevus sai alguse 1996. aastal advokaadibüroos Lepik & Luhaäär, kus ta töötas juristina. 2005. aastast praeguseni on Saare töötanud Advokaadibüroos COBALT (endise ärinimega Advokaadibüroo Lepik & Luhaäär, Advokaadibüroo LAWIN) vandeadvokaadina. Lisaks on Saare panustanud alates 2003. aastal Tartu Ülikooli tööle asumisest tsiviilõiguse üldosa ja hiljem ka ühinguõiguse ainekursuse väljatöötamisse ja arendamisse. Samuti on Saare osalenud oluliste teaduspublikatsioonide koostamisel.

Saare ametisse nimetamise poolt hääletas 68 riigikogu liiget ja üks jäi erapooletuks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: