Californias on süttinud veel maastikupõlenguid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1572576540000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / ZUMA

Californias lõunaosas on süttinud veel maastikupõlenguid, kuid varasematest mitmed on saadud kontrolli alla, teatasid neljapäeval USA võimuesindajad.

Võitlus kahjutulega jätkub.

Los Angelese ja Ventura maakonnas jäid kehtima tugeva tuule hoiatused, kuid tuul on siiski mõnevõrra vaibunud, mis hõlbustab kustutustöid.

Osariigi põhjaosas asuvas Sonoma piirkonnas möllavast suurimast põlengust on üle poole saadud kontrolli alla. Kümned tuhanded inimesed on naasnud kodudesse pärast evakueerimiskäsu tühistamist.

California kuberner Gavin Newsom kuulutas eelmisel pühapäeval ulatuslike maastikupõlengutega seoses kogu osariigis välja eriolukorra.

Osariigi eri osades lõõmas juba siis rohkem kui kümme erinevat põlengut. Nendest suurim oli levinud juba 12 000 hektari suurusele alale. Põlengute tõttu pidi kodudest lahkuma pea 200 000 inimest.

Eestlane Los Angelses: tuul teeb tule kustutamise raskemaks

Los Angeleses elav Maria Minerva rääkis "Ringvaatele", et igal aastal oktoobri saabudes on tavaline, et suured maastikupõlengud puhkevad ning need kestavad enamasti lausa detsembrini.

Minerva selgitas, et osad tulekahjud saavad alguse elektriliinidest, osa aga kodutute tegevusest. Samuti on isetekkelisi tulekahjusid suure hulga kõdu ja kulu tõttu. Minerva rõhutas, et suurimaks põhjuseks peetakse ikkagi kliimasoojenemist.

Tule kontrolli alla saamise teeb Minerva sõnul raskeks tugev tuul. "Los Angeleses on tavaliselt tuulevaikne ja päikeseline, aga sügisel möllavad nn Santa Ana tuuled," ütles ta. "Kliima muutumine teeb tuuli ka intensiivsemaks," lisas ta.

Päästjad on andnud linnas nn punase hoiatuse. Minerva sõnul tähendab see mitmeid piiranguid. "Linnas on palju kohti, kus ei tohi sel nädalal parkida, sest peab olema piisavalt ruumi, et tuletõrjeautod pääseksid sealt läbi. Looduses ei tohi suitsetada ja tikku põletada. Samuti peavad paljud olema valvel, et neile võib tulla sõnum, et neil tuleb evakueerida," selgitas Minerva.

Tema sõnul on võimud kinnitanud, et annavad endast parima tulekahjude kontrolli alla saamiseks.

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: