Sportland kasvatas aastaga nii käivet kui ka kasumit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Möödunud majandusaastal kasvas Sportland Eesti AS-i müügitulu aastavõrdluses 4,1 protsenti 48,8 miljoni euroni.

Ettevõtte puhaskasum kasvas samal ajal aastaga 48,4 protsenti 3,7 miljoni euroni, selgus Sportlandi majandusaasta aruandest.

"Majandustulemusi mõjutasid firmasisesed positiivsed arengud ja stabiliseerunud kaubanduskinnisvara turg. Eesti jaekaubandust riide- ja jalatsisektoris iseloomustas perioodil mõõdukas kasv, kuid konkurentsitihedus ja globaalne internetikaubanduse jätkuv pealetung ei lase mugavustsooni laskuda," märkis ettevõtte juhtkond aruandes.

Sportland Eesti investeeris mullu materiaalsesse ja immateriaalsesse põhivarasse 779 000 eurot, aasta varem aga 1,2 miljonit eurot. Investeeringud tehti seoses kaupluste avamise ja renoveerimisega. Aasta jooksul sulges ettevõte kaupluse Zeppelini keskuses, Eedeni keskuse Sportland renoveeriti aga Outlet kaupluseks.

Keskmiselt töötas aasta jooksul ettevõttes 315 inimest, kelle palgakulu oli 4,6 miljonit eurot. Aasta varem oli 338 töötaja kogupalk 4,8 miljonit eurot.

Sportland Eesti bilansimaht oli käesoleva aasta aprillikuu seisuga 16,4 miljonit eurot, suurenedes võrreldes eelmise majandusaasta lõpuga 9,2 protsenti.

Käibevarad suurenesid ligi kahe miljoni euro võrra, millest varud suurenesid 3,2 miljonit eurot. Lühiajalised nõuded ja ettemaksed suurenesid 39 000 euro võrra. Laenukohustised on seejuures vähenenud 779 000 eurot. Võlad tarnijatele vähenesid 1,4 miljoni euro võrra ning muud võlad ja ettemaksed vähenesid 165 000 euro võrra.

Bilansipäeva seisuga oli ettevõtte jaotamata kasum 7,1 miljonit eurot.

2000. aastal asutatud Sportland Eesti AS kuulub Sportland International Group AS kontserni ning tegutseb spordi- ja vabaaja brände müüva ja turundava kauplusteketina Eestis. Ettevõte opereerib kauplusi Sportland, Sportland Outlet, Timberland, O`Neill ja Sportsdirect.com.

Sportland Eesti majandusaasta kestis 2018. aasta 1. maist kuni tänavuse aasta 30. aprillini.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: