arvamus
Kersti Kaljulaid

Kersti Kaljulaid: turvatunne tähendab ka vabadust

Turvatunne tähendab ka iga inimese vabadust oma sõnu ja mõtteid vabalt väljendada. See tähendab ka iga inimese õigust oma mõttekaaslastega koguneda ja oma seisukohti välja öelda, kartmata solvanguid ja ähvardusi häälekamatelt või võimukamatelt, ütles president Kersti Kaljulaid politsei- ja piirivalveameti 101. aastapäeval Jõhvi kontserdimajas peetud kõnes.

meelelahutus
Tormikahjud Lõuna-Eesti metsas.

Oktoobritorm tegi Lõuna-Eesti metsades suurt kahju

Lõuna-Eestit räsinud torm tegi eriti suurt kahju metsades, rebides puid hulkade viisi maast välja. Kuigi tormijärgsete kahjude likvideerimine on kallim kui lageraie ning puidu kokkuostuhinnad on langenud, soovitatakse metsaomanikel oma metsad tormi järel korda teha.

Meditatsiooni ja teadvelolek ei vaja tegelikult palju rohkemat, kui keskendumist hetkes tuntavale.

Meditatsioon aitab muuta aju reaktsiooni vigadele

Kas olete mõnikord autoga sõites märganud, et olete reastumas valesse ritta veel enne, kui manöövri sooritate? Kui jah, siis kogesite kõrgendatud eneseteadlikkust, mida uue uuringu kohaselt soodustab teatud tüüpi mediatatsiooni harjutustega teadveloleku treenimine. Artikli lõpust leiab võimaluse osaleda TÜ ekperimentaalpsühholoogide uuringus.

Kõik proovid kokku võttes leidus kodus hoitavate laste veres kortisooli keskmiselt 30 protsenti rohkem.

Uuring: lapse sõimerühma jätmine ei kasvata tema stressitaset

Päevaks sõime jäetavate laste stressitase on võrreldav kodus hoitavate laste omaga, selgub Soomes läbiviidud uuringust. Teadlaste sõnul tuleb põhjalikumalt uurida, kas sama peab paika vanemate laste puhul ning kuidas mõjutab lasteaed nende sotsiaalseid oskusi ja iseloomu.

PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm
prantsuse film
just film
otse uudistemajast
pidu "minu arm"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: