Meeleavaldajad Minski traktoritehases.

Valgevene suurtehased alustasid streike

Valgevene suurtehaste töötajad alustasid riigis enneolematult massilisi streike ja meeleavaldusi, et protestida presidendivalimiste võltsimise vastu, mis jättis võimule 26 aastat riiki valitsenud Aleksandr Lukašenko. Reedel avaldatud esinemises hoiatas Lukašenko strekijaid.

Vanade majade renoveerimine on oluliselt keskkonnasäästlikum, kui uute ehitamine, väidavad Briti arhitektid.

Vanade majade korrastamise asemel uute ehitamine mõjub planeedile halvasti

Paljude uusarenduste puhul on mõjuvaks müügiargumendiks hea energiamärgis, mis peaks andma tunnistust selle kohta, et majas elamine säästab ressursse, ehk on öko ja odav. Kui uusarenduse rajamiseks vanad majad maha lammutatakse, siis on säästlikkus aga vaid illusioon, leiavad Briti arhitektid.

nord stream2
USA uus suursaadik Eestis William Ellison Grayson
Grayson lubas senatis töötada kaitsekoostöö süvendamise nimel Eestiga

USA uus suursaadik Eestis on jõukas finantsistGrayson lubas senatis töötada kaitsekoostöö süvendamise nimel Eestiga

President Donald Trumpi poolt Ameerika Ühendriikide uueks suursaadikuks Eestis valitud William Ellison Grayson on California osariigis tegutsev väga rikaste inimeste varanduste säilimise ja kasvatamise eest vastutav varahaldur, kes on samas töötanud ka avalikus teenistuses kolme varasema USA presidendi ajal.

Peipsi järv.

Peipsi järv on muutunud 170 aastaga kordades kalavaesemaks

Peipsi järve saagikus on vähenenud viimase 170 aastaga enam kui neli korda. Kala pole küll järvest kadunud, kuid liigilises koosseisus ja eri kalaliikide suhtelises arvukuses on toimunud ulatuslikud muutused, selgub hiljuti ilmunud teadustööst.

sildami intervjuu
Toomas Sildami intervjuu Harri Tiidoga
Lisatud intervjuu täispikk helisalvestis

Harri Tiido: Eesti kõige suurem oht on Eesti iseLisatud intervjuu täispikk helisalvestis

Kas Lääs suudab muuta Venemaad? Ei, Venemaa saab muutuda ainult ise, ütleb 20-aastase diplomaadikogemusega Harri Tiido, kes lõpetas äsja suursaadiku töö Soomes, sest talle ei meeldi Eesti praeguse valitsuse poliitika. Aga Venemaa puhul on kahjuks oht selles, et kui ta muutub, siis revolutsiooniliselt ja sellised muudatused võivad olla meile väga kahjulikud.

uus hooaeg
Vaata otse
Kuula otse
vaata laupäeval

head lugemist!
pood.err.ee
jaga seiklusi!
otse uudistemajast
ole targem!
järjejutt
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: