suur intervjuu

uudised

Andrus Kasemaa
OTSE

Arvustus. Kõik algab ikka kodust

Raamatu "Ema tuba" peategelane on täiesti tavaline Eesti inimene, kes on kasvanud vaesuses ja tahab oma kallile emale pensioniks natuke paremat elu. Nii ei tundugi ühel hetkel enam tohutult halb mõte ema maja põlema pannes kindlustuspettus korraldada. "Ema tuba" paistab olevat kirja pandud muigega suunurgas, mõjudes parajalt küüniliselt, kuid ka parajalt valusalt, kirjutab Heleri All.

TAI: mullu sündis 1575 last vähem kui aasta varem

Kalle Laanet.
| danilson-järg: pealekaebamine tuleks välistada
OTSE

Laanet saatis kooskõlastamisele nn vilepuhuja kaitse eelnõu |danilson-järg: pealekaebamine tuleks välistada

Justiitsminister Kalle Laanet saatis kooskõlastusringile tööalasest rikkumisest teavitaja kaitse seaduse eelnõu, mis peaks vastuvõtmisel tagama avaliku sektori asutustes ning rohkem kui 50 töötajaga ettevõtetes toimunud seaduserikkumistest varjatult teada andnud inimese kaitse. Eelmine justiitsminister Lea Danilson-Järg rõhutas, seaduses tuleks välistada pahatahtlike pealekaebuste tegemise võimalus.

Jaan Ginter
OTSE

Ginter: kuriteokahtlustest vaikimine piiraks prokuratuuri ja meediat

Õigusteadlase Jaan Ginteri hinnangul on paratamatu, et kuriteokahtlustused saavad avalikuks ning kahtlustava maine seetõttu enne õigeksmõistvat kohtuotsust kannatab, ent kahtlustuse avalikustamise keelamine pidurdaks liigselt meediat ja prokuratuuri. Inimeste au ja väärikuse kaitseks ei maksa seetõttu esialgsest kahtlustusest suuri järeldusi teha.

Vaata otse

Kuula otse

elektri börsihind

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: