"välisilm"

Mihhail Šiškin.
OTSE

Šiškin: läänel on Ukrainas käivas sõjas oma süü

Möödunud nädalal külastas Tallinna kirjandusfestivali HeadRead Šveitsis elav vene kirjanik Mihhail Šiškin, kelle esseekogumik "Sõda või rahu" avaldati möödunud aastal ka Loomingu Raamatukogus. Sellest raamatust on saanud abimees neile, kes tahavad aru saada, kuidas Venemaa ja venelased oma praegusesse seisu jõudnud on. Šiškini hinnangul on ka läänel oma süü Ukrainas käivas sõjas.

Kaitseväelased Nursipalul harjutamas
| Harjutusvälja hüvitise saajate ring laieneb 16 omavalitsuseni
OTSE

Valitsus eraldab neljale Võru omavalitsusele Nursipalu eest kümme miljonit |Harjutusvälja hüvitise saajate ring laieneb 16 omavalitsuseni

Valitsus otsustas esmaspäeval toetada kaitseministri ettepanekut eraldada ühekordne kümne miljoni euro suurune investeeringutoetus Nursipalu harjutusvälja laiendamisest kõige otsesemalt mõjutatud neljale Võru omavalitsusele ning lisaks suurendada püsiva häiringu toetuse maksmist 16 omavalitsusele kogusummas 1,35 miljoni euroni.

uudised

Prügi sorteerimine
Riik plaanib muuta sorteerimata olmejäätmete äraveo kordades kallimaks
OTSE

Saastetasude järsk tõstmine võib viia jäätmed metsa alla või välismaaleRiik plaanib muuta sorteerimata olmejäätmete äraveo kordades kallimaks

Keskkonnaministeerium plaanib tõsta jäätmete ladestustasu ning kehtestada ka tasu jäätmete põletamisele, et motiveerida inimesi jäätmeid usinamalt liigiti koguma. Eksperdid hoiatavad, et kui tõsta saastetasusid liiga kiirelt ja järsult, võivad jäätmed leida tee hoopis metsa alla või välismaale.

laste heaks

Vaata otse

Kuula otse

elektri börsihind

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: