Henrik Hololei
Hololei säilitab uues ametis senise palgataseme
OTSE

Politico: lennunduse fännile Hololeile sai saatuslikuks lendamineHololei säilitab uues ametis senise palgataseme

Euroopa Komisjoni transpordi ja liikuvuse peadirektoraadi (DG MOVE) peadirektori kohalt tasuta lennupiletite kasutamisega kaasnenud skandaali tõttu lahkunud Henrik Hololei kirg oli lennundus ning kaudselt sai see talle ka saatuslikuks, kirjutas väljaanne Politico neljapäeval. Politico avalikustas 28. veebruaril, et Hololei oli kasutanud Katari väljamakstud lennukipileteid ajal, kui tema alluvad rääkisid läbi riigi lennufirma lubamise üle Euroopa turule.

arvamus

Aimar Ventsel
OTSE

Aimar Ventsel: miks venelased ei protesteeri?

Kui te kõnnite mööda suvalise Venemaa linna tänavat ja esitate juhuslikele inimestele küsimuse: "Kas te pooldate sõda?", siis saate sajaprotsendiliselt vastuse: "Ma olen sõja vastu!". Trikk on aga selles, et sellisel vastusel pole mingit tähendust, kirjutab Aimar Ventsel.

Prügikastid
OTSE

Eksperdid: Eestis peaks olema ühtne jäätmeveosüsteem

Eestis jõuab ringlusse 30 protsenti kodus tekkinud jäätmetest. Aastaks 2025 tuleb Euroopa Liidus ringlusse suunata 55 protsenti olmejäätmetest. Kui praegu otsustab Eestis iga omavalitsus ise, kuidas jäätmekäitlust korraldada, siis ekspertide sõnul oleks vaja riigis ühtset süsteemi.

harri tiido taustajutud

Harri Tiido
OTSE

Kasakatest Ukraina sõjas ja mujal

Vikerraadio saatesarjas "Harri Tiido taustajutud" on seekord vaatluse all kasakad. Sedamööda, kuidas Venemaa võim muutus suurvenelikumaks, natsionalistlikumaks, agressiivsemaks ja õigeusklikumaks, muutus aktiivseks ka kasakate organiseerimine võimu toetusele, märgib Tiido.

Vaata otse

Kuula otse

elektri börsihind

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: