"Välisilm"

Ilmar Raag.
OTSE

Raag: viis kuud järjest Izjumi juures sõdinud ukrainlased ootavad puhkust

Izjumi ümbruses on Ukraina sõjaväelased olnud lahingutes alates aprillist viis kuud järjest, ütles hiljuti Izjumi ümbruses käinud reservohvitser Ilmar Raag "Välisilmas". Tema sõnul valitses pärast linna tagasi võtmist sõdurite seas küll eufooria, kuid samas lootsid nad kas või nädal aega puhkust saada.

uudised

Uue telemaja konkursi võidutöö.
OTSE

Kallinenud ehitushindade tõttu takerdub mitme kultuuriobjekti ehitus

Kallinenud ehitushindade tõttu on nii riigil kui kohalikel omavalitsustel raskusi valmis ehitada erinevaid kultuuriobjekte. Nii lükkub edasi näiteks Tartu linnamuuseumi laienemise plaan, aga ka ühishoidlate ja rahvusringhäälingu uue hoone ehitamiseks ei lööda tõenäoliselt koppa maasse esialgselt planeeritud ajal.

Taavi Veskimägi
| "Elekterikatkestuste risk on pigem ebatõenäoline"
OTSE

Veskimägi: peaminister tegi ühe avaldusega ära päästeameti 10 aasta töö |"Elekterikatkestuste risk on pigem ebatõenäoline"

Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi leiab, et peaminister Kaja Kallas tegi oma lühikese telepöördumisega ära selle, mida päästeamet on 10 aastat üritanud teha kampaaniaga "Ole valmis!". Veskimäe sõnul Eesti ise oma elektrisüsteemi Venemaast kohe praegu lahti ühendama ei hakka, sest see teeks niigi kalli elektri veelgi kallimaks.

kommentaar

Itaallanna lugemas ajalehte, mille esiuudis teatab, et „Giorgia Meloni võitis“.
OTSE

Stefano Braghiroli: mida oodata Giorgia Melonilt?

Mida on Itaalia valimised võitnud Giorgia Melonilt oodata? Kas temast saab Itaalia Viktor Orbán? Või Mateusz Morawiecki? Või Nicolas Sarkozy? Praeguses faasis sõltub palju tema juhioskustest ja valitsuskoalitsiooni sisemisest tasakaalust, kirjutab Stefano Braghiroli.

Itaalias on oodata kõige parempoolsemat valitsust alates II maailmasõjast

PIKK intervjuu

Andres Oopkaup
OTSE

Oopkaup: rohepööre pole lõpuni läbi mõeldud

Teraviljakasvataja ja endine kõrge riigiametnik Andres Oopkaup rääkis Vikerraadio saates "Reedene intervjuu" põllumeeste tööst ja muredest praeguste hinnatõusude ajal ning kritiseeris muuhulgas Euroopa Liidu rohepöördega põllumajandusele seatud nõudeid. Kliimasoojenemises ja rohepöörde vajalikkuses sellisel kujul kahtlejate hääl ei jõua tema hinnangul ratsionaalsetesse aruteludesse.

kirjandusminister

mängi kaasa!

Vaata otse

Kuula otse

uus hooaeg

otse uudistemajast

ERR pakub tööd

laste ööülikool

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: