presidendivalimised 2021

Tarmo Soomere.
OTSE

Soomerega kohtumist plaanib esialgu kolm erakonda

Reedel erakonnajuhtidega kohtunud Jüri Ratas avaldas lootust, et järgmise nädala keskpaigaks on parteid kohtunud võimaliku presidendikandidaadi Tarmo Soomerega ja tema suhtes oma seisukoha kujundanud. Esialgu on plaan Soomerega kohtuda aga ainult Keskerakonnal, Reformierakonnal ja sotsiaaldemokraatidel.

Gravüür Eesti talurahvast 19. sajandi alguses.
OTSE

18. sajandi talupojale võis kooselunormide rikkumine lõppeda peakaotusega

Kui tänapäeval eelistatakse tihti vabaabielu, siis eesti talukultuuris on abielul ja pulmadel väärikas koht. Pulmapidustused vältasid jõukamatel talupoegadel terve nädala, kooseluga seotud normide rikkumine võis aga lõppeda surmanuhtlusega, sõnas abielu tähendust 18. sajandi Eesti- ja Liivimaal uurinud Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule kaasprofessor Merili Metsvahi.

intervjuusari "Kolmkümmend"

Mart Kadastiku ja Hans H. Luige intervjuu Toomas Sildamile
OTSE

Kadastik ja Luik: miks Eestis on ajakirjandusega kõik enam-vähem hästi?

30 aasta jooksul on Eesti ajakirjanduse nägu kujundanud konkurentidena kaks meest – Postimees Grupi rajanud Mart Kadastik ja Ekspress Grupi loonud Hans H. Luik. Augustis 1991, kui Eesti taastas iseseisvuse, oli Kadastik Postimehe peatoimetaja ja Luik Eesti Ekspressi kirjastaja. Nüüd vaatavad nad tagasi ja ütlevad, kuidas ajakirjandusel nii hästi läks.

uudised

Maskikampaania Tallinna ühistranspordis
| 9. augustist lubatakse siseruumides koroonapassita koguneda kuni 50 inimesel
OTSE

Esmaspäevast muutub maski kandmine ühissõidukites kohustuslikuks |9. augustist lubatakse siseruumides koroonapassita koguneda kuni 50 inimesel

Valitsus otsustas kehtestada alates esmaspäevast, 2. augustist uuesti maskikandmise nõude ühissõidukites. Ühtlasi otsustas valitsus langetada alates 9. augustist veelgi nakkusohutuse kontrollita üritustel ja tegevustes osalejate piirarve, muudatused hakkavad kehtima ka toitlustusasutustes.

tokyo olümpia

ole olümpialainel!

kuulamissoovitus

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

suvi vikerraadios

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: