NATO diplomaadid: Venemaa üritas Leetu saadetud Saksa sõdureid laimata ({{commentsTotal}})

Saksa sõdurid veebruari alguses pärast Kaunasesse saabumist. Autor: AFP/Scanpix

Leedusse paigutatud Saksa sõdureid on tabanud ebatõesed vägistamissüüdistused, kirjutas Saksa ajakiri Spiegel. NATO diplomaatide hinnangul on see tõenäoliselt Venemaa korraldatud rünnak, millega tahetakse õõnestada NATO kohalolekut Ida-Euroopas.

14. veebruaril saadeti Leedu presidendile ja mitmetele riigi meediaväljaannetele e-kirjad väidetega, et Saksa sõdurid vägistasid alaealise Leedu tüdruku, vahendas Deutsche Welle.

Leedu võimud uurisid asja ja selgus, et ükski kirjades sisaldunud väidetest ei vastanud tõele. "Meile teadaolevalt jõuti Leedu politseiuurimise käigus järeldusele, et ei olnud ei ohvrit, tunnistajaid ega ka kurjategijaid," ütles Saksamaa kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Süüdistused avaldas paar kohalikku väiksemat uudisteväljaannet, kuid Leedu võimud lükkasid need kiiresti ümber. Juhtunut uurib Leedu politsei. Aadressi, millelt sõdureid süüdistavad kirjad oli laiali saadetud, enam ei eksisteeri, kuid uurijad üritavad saatja IP-aadressi kaudu talle jälile jõuda.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg rääkis Brüsselis ajakirjanikele, et alliansi kohta on varemgi üritatud valeinfot levitada ning organisatsioon on pidevalt valvel.

Saksa sõdurid on Leedus NATO Ida-Euroopa missiooni raames.

Toimetaja: Karin KoppelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.