NATO diplomaadid: Venemaa üritas Leetu saadetud Saksa sõdureid laimata ({{commentsTotal}})

Saksa sõdurid veebruari alguses pärast Kaunasesse saabumist.
Saksa sõdurid veebruari alguses pärast Kaunasesse saabumist. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Leedusse paigutatud Saksa sõdureid on tabanud ebatõesed vägistamissüüdistused, kirjutas Saksa ajakiri Spiegel. NATO diplomaatide hinnangul on see tõenäoliselt Venemaa korraldatud rünnak, millega tahetakse õõnestada NATO kohalolekut Ida-Euroopas.

14. veebruaril saadeti Leedu presidendile ja mitmetele riigi meediaväljaannetele e-kirjad väidetega, et Saksa sõdurid vägistasid alaealise Leedu tüdruku, vahendas Deutsche Welle.

Leedu võimud uurisid asja ja selgus, et ükski kirjades sisaldunud väidetest ei vastanud tõele. "Meile teadaolevalt jõuti Leedu politseiuurimise käigus järeldusele, et ei olnud ei ohvrit, tunnistajaid ega ka kurjategijaid," ütles Saksamaa kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Süüdistused avaldas paar kohalikku väiksemat uudisteväljaannet, kuid Leedu võimud lükkasid need kiiresti ümber. Juhtunut uurib Leedu politsei. Aadressi, millelt sõdureid süüdistavad kirjad oli laiali saadetud, enam ei eksisteeri, kuid uurijad üritavad saatja IP-aadressi kaudu talle jälile jõuda.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg rääkis Brüsselis ajakirjanikele, et alliansi kohta on varemgi üritatud valeinfot levitada ning organisatsioon on pidevalt valvel.

Saksa sõdurid on Leedus NATO Ida-Euroopa missiooni raames.

Toimetaja: Karin KoppelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics