EL aitab Albaaniat pärast maavärinat üles ehitada

Albaania sõjavägi õhkis Durresi linnas maavärina tagajärjel ohtlikuks muutunud hooned.
Albaania sõjavägi õhkis Durresi linnas maavärina tagajärjel ohtlikuks muutunud hooned. Autor/allikas: Hektor Pustina/AP Photo/Scanpix

Euroopa Komisjon teatas laupäeval, et liikmesriigid on jõudnud kokkuleppele jaanuaris Albaanias doonorkonverentsi korraldamises, et aidata Balkani riiki pärast 51 inimelu nõudnud maavärinat uuesti üles ehitada.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen pakkus Albaaniale EL-i pühendumist pikale ülesehitusperioodile. 

Maavärin magnituudiga 6,4 jättis 26. novembril Euroopa ühes vaesemas riigis kodutuks üle 13 000 inimese ja tekitas purustusi rohkem kui 14 000 hoonele. Kümned insenerid tegelevad praegu sellega, et selgitada välja, missugused hooned on endiselt elamiskõlbulikud. 

Albaania on palunud taastamistöödeks rahvusvahelist finantsabi ja on lubanud töödega lõpule jõuda 2020. aasta lõpuks. Valitsus on eraldanud ülesehitustöödeks 117 miljonit USA dollarit. 

Maavärinas rängalt kannatada saanud Durresi linna prokurörid ja politsei teatasid laupäeval üheksa inimese kinnipidamisest ebaseadusliku ehitustegevuse ja ametiseisundi kuritarvitamise kahtlustuste alusel. Viletsat ehituskvaliteeti peetakse üheks põhjuseks, miks kokkuvarisenud majad surmasid maavärina tagajärjel Durresis 23 inimest. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: