Välismaa

Märulimiilits võttis Minski meeleavaldusel kinni sadu naisi

19.09.20 ... Valgevene märulimiilits võttis laupäeval Minski kesklinnas kinni sadu naisi, kui nad liikusid protestimarsil läbi kesklinna, nõudes president Aleksandr Lukašenko võimu lõppu.

Piirangute taaskehtestamine tekitab Euroopas vastuseisu

19.09.20 ... Koroonasse nakatumine ja sellega haiglasse sattumine sageneb kogu Euroopas. Paljud riigid kehtestavad uuesti karme piiranguid, näiteks on jälle lukus mitu piirkonda Suurbritannias ja mitu Hispaania pealinna Madridi linnaosa. Inimesed on piiranguist tüdinenud ja ei taha uskuda, et neist kasu on.

Euroopa Komisjoni volinik: EL vajab kohustuslikku varjupaigasüsteemi

19.09.20 ... Euroopa Komisjoni siseasjade volinik Ylva Johansson kutsus laupäeval liikmesriike üles leppima kokku "kohustuslikus" solidaarsuses migratsiooniküsimustes.

Ida-Euroopas hoogustub koroonaviirusesse nakatumine

19.09.20 ... Ida-Euroopas hoogustub koroonaviirusesse nakatumine, selgus laupäeval regiooni riikide tervishoiuvõimude avaldatud andmetest.

Navalnõi sõnul on ta kõne ja füüsiline võimekus taastumas

19.09.20 ... Venemaa opositsiooniliider Aleksei Navalnõi ütles laupäeval, et ta verbaalne ja füüsiline võimekus on taastumas, ehkki esialgu oli ta oma tervisliku seisukorra osas meeleheitel.

Tais algasid suurmeeleavaldused valitsuse ja monarhia vastu

19.09.20 ... Tais algasid laupäeval meeleavaldused, kuhu peaks eeldatavasti saabuma kümneid tuhandeid inimesi, kes nõuavad peaminister Prayut Chan-O-Cha tagasiastumist ja Tai puutumatu monarhia reformimist.

USA-s hukkus tulistamises kaks ja haavata sai 14 inimest

19.09.20 ... Laupäeva varahommikul hukkus USA-s New Yorgi osariigis kaks ja haavata sai 14 inimest, kui ühel peol külaliste pihta tuli avati.

Suri USA ülemkohtu kohtunik Ginsburg

19.09.20 ... USA ülemkohtu kohtunik Ruth Bader Ginsburg suri 87-aastasena pärast pikka võitlust vähiga.

Uus-Meremaal ei tuvastatud ööpäevaga ühtki uut koroonajuhtu

18.09.20 ... Uus-Meremaal ei tuvastatud viimase ööpäeva jooksul ühtegi uut koroonaviirusesse nakatumist.

USA keelab pühapäevast TikToki ja WeChati allalaadimise

18.09.20 ... USA ametnikud otsustasid reedel keelata populaarsete Hiina telefonirakenduste WeChat ja TikTok allalaadimise alates pühapäevast, pidades neid ohuks riiklikule julgeolekule.

ERR Brüsselis: maski kandmine pole Belgiat kõrgest nakatumusest päästnud

18.09.20 ... Paljudes Euroopa riikides on koroonaviiruse tõttu kohustuslikuks tehtud maski kandmine. Kuigi kohalikele ei pruugi see meeldida, kantakse maske siiski kohusetundlikult, samas näiteks Belgiat see kõrgest haigestumusest päästnud ei ole.

Leedust Lätti naasvad reisijad peavad minema isolatsiooni

18.09.20 ... Koroonaviiruse leviku jätkumise tõttu peavad Leedust Lätti naasvad reisijad eneseisolatsiooni minema, teatas reedel Läti haiguste ennetuse ja kontrolli keskus.

Iisrael on viiruse leviku tõttu kolm nädalat kinni

18.09.20 ... Iisrael suleti koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kolmeks nädalaks.

Poola valitsuskoalitsioon lagunes

18.09.20 ... Poola parempoolne koalitsioonivalitsus lagunes.

Twitter tugevdab USA presidendivalimistega seotud kontode turvalisust

18.09.20 ... Sotsiaalmeediaplatvorm Twitter aktiveeris täiendava kaitse USA presidendivalimistega seotud poliitikute ja teiste võtmetegelaste kontodele.

Briti valitsus hoiatab Inglismaa uue lukkupaneku eest

18.09.20 ... Briti valitsus hoiatas reedel, et Inglismaa võidakse koroonaviiruse leviku tõkestamiseks taas lukku panna, sest haiglatesse jõudvate patsientide arv kahekordistub iga kaheksa päevaga.

Laborilekke tulemusel levis Hiinas bakteriaalne nakkushaigus

18.09.20 ... Hiina kirdeosas asuvas riiklikus loomavaktsiine valmistavas biofarmatseutika tehases leidis möödunud aastal aset leke, mille tulemusel said tuhanded inimesed bakteriaalse nakkushaiguse.

Soomes tuvastati 59 uut koroonanakkuse juhtumit

18.09.20 ... Soomes lisandus ööpäevaga 59 uut koroonanakkuse juhtumit, teatas reedel terviseamet.

USA justiitsminister võrdles COVID-19 liikumispiiranguid orjusega

18.09.20 ... USA justiitsminister William Barr võrdles koroonaviiruse liikumispiiranguid mõnedes osariikides orjusega, mis andis demokraatide presidendikandidaadile Joe Bidenile võimaluse Trumpi administratsiooni rünnata.

Leedus tuvastati ööpäevaga 61 uut koroonajuhtu

18.09.20 ... Leedus tõusis kinnitust leidnud koroonanakkuste arv ööpäevaga 61 võrra 3565-ni, teatas reede hommikul tervishoiuministeerium.

Eestit vaenlaseks pidavate venemaalaste hulk langes viimase 15 aasta madalaimale tasemele

18.09.20 ... 11 protsenti venemaalastest peab Eestit Venemaa suhtes vaenulikuks riigiks, mis on viimase 15 aasta madalaim näitaja.

Läti võimud isolatsiooninõude rikkumise eest eestlasi trahvinud pole

18.09.20 ... Kuigi juba 11. septembrist piirab Läti Eestist sissepääsu riiki, nõudes 10-päevast eneseisolatsiooni, pole piiriületamise või maal pikemalt viibimise eest kordagi eestlastele trahve määratud.

FBI muretseb valimiste eel vägivalla pärast äärmusrühmade vahel

18.09.20 ... USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) muretseb valimiste eel vägivalla pärast ideoloogiliselt motiveeritud äärmusrühmade vahel, teatas neljapäeval direktor Chris Wray.

USA, teised riigid kutsusid Valgevenet interneti tõkestamist lõpetama

18.09.20 ... USA ja veel 28 riiki kutsus neljapäeval Valgevene võime üles interneti tõkestamise lõpetamisele ja oma kohustuste järgimisele inimõiguste tagamisel.

Hollandis tegi päevane koroonajuhtumite arv rekordi

17.09.20 ... Hollandis tõusis uute koroonaviiruse juhtumite arv kolmandat päeva järjest rekordkõrgele.

Euroopa Komisjon kutsus kiirendama CO2 heitmete vähendamist

17.09.20 ... Euroopa Komisjon esitas neljapäeval ettepaneku kiirendada kasvuhoonegaaside heitme vähendamist, tõstes 2030. aastaks seatud eesmärgi kärpida CO2 emissiooni 1990. aasta tasemelt senise 40 protsendi asemel 55 protsendi võrra.

Rootsis Lindome alevis kehtib munaostule vanusepiirang

17.09.20 ... Rootsis Lindome alevis kehtestati munaostule vanusepiirang.

Kohus: Soome võimud ei suutnud Kauhajoe koolitulistamise ohvreid kaitsta

17.09.20 ... Soome võimud ei suutnud kaitsta üheksa lapse ja õpetaja elu, kes surid koolitulistamises Kauhajoel 12 aasta eest, otsustas Euroopa inimõiguste kohus Strasbourgis.

WHO: Euroopas on uute koroonajuhtumite arv tõusnud ohtlikult kõrgele

17.09.20 ... Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) hinnangul on uute koroonajuhtumite arv Euroopas tõusnud ohtlikult kõrgele.

London kinnitas Bideni hoiatuse järel toetust Põhja-Iiri rahuleppele

17.09.20 ... Ühendkuningriik kinnitas neljapäeval toetust Põhja-Iiri rahuleppele, sest USA presidendikandidaat Joe Biden oli hoiatanud, et Londoni manöövrid Brexitiga võivad teha karuteene tulevasele USA-Briti kaubandusleppele.

Lukašenko poeg kolis meedia väitel Moskvasse

17.09.20 ... Vene ajakirjanduse teatel on Valgevene liidri Aleksandr Lukašenko noorem poeg Nikolai võtnud oma dokumendid välja Minski eliitkeskkoolist asunud elama Moskvasse, kus ta plaanib jätkata keskhariduse omandamist.

Europarlament kutsus karistama Lukašenkot ja Navalnõi mürgitajaid

17.09.20 ... Euroopa Parlament võttis neljapäeval vastu resolutsiooni, milles saadikud kutsuvad üles kehtestama sanktsioone Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenko ning tema juhitud režiimi liikmete. Teise resolutsiooniga kutsus parlament kehtestama sanktsioone Vene opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi mürgitajate vastu.

Demograaf: tänavu on Lätis oodata saja aasta väikseimat sündimust

17.09.20 ... Tänavu on Lätis oodata saja aasta kõige väiksemat sündimust, ütles raadiousutluses demograaf Ilmars Mežs.

Valgevene opositsioon koostab miilitsate musta nimekirja

17.09.20 ... Valgevene opositsioon koostab nimekirja jõuametkondade töötajatest, kes on seotud meeleavaldajate kallal vägivallatsemise ja nende piinamisega.

Torm Aila on jätnud Soomes elektrita üle 80 000 majapidamise

17.09.20 ... Soomet räsiv torm Aila oli neljapäeva lõunaks jätnud elektrita juba üle 80 000 majapidamise.

Euroopa Parlament toetas EL-i maksude kehtestamist

17.09.20 ... Euroopa Parlament toetas Euroopa Liidu omavahendite reformi, ehk liikmesriikide panusest sõltumatute tuluallikaite leidmist, mis sisuliselt tähendab ühenduse-üleste maksude kehtestamist. Eesti saadikutest Riho Terras ja Jaak Madison olid ettepaneku vastu, teised hääletasid poolt.

Navalnõi meeskond: mürgitamisel kasutati hotelli veepudelit

17.09.20 ... Vene opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi meeskond teatas neljapäeval, et Navalnõi mürgitati tema hotellitoas asunud veepudelit kasutades. Varasemalt arvati, et mürgitamine võis toimuda lennujaamas, kus Navalnõi ostis enne lennule minemist teed

Lukašenko: valimiste teema on lõpetatud, nüüd vaatame üle parteide tegevuse

17.09.20 ... Valgevene liider Aleksandr Lukašenko teatas, et tema jaoks on presidendivalimiste teema lõppenud ning samas ähvardas ta riigis ametlikult registreeritud parteisid.

Veel üks kõrge USA ametnik külastab Taiwani

17.09.20 ... Taiwani saabub neljapäeval kõrge USA diplomaat, et osaleda endise presidendi Lee Teng-hui mälestustseremoonial.

Eesti võib migrantidega hädas Kreeka abistamiseks raha pakkuda

17.09.20 ... Eesti võib eraldada kümneid tuhandeid migrante vastu võtnud Kreeka toetuseks raha, kuid ise sealsetes laagrites asuvaid inimesi vastu võtta ei kavatse, ütles välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa).

Orkaan Sally maabus USA rannikul Florida-Alabama piiri lähedal

17.09.20 ... Orkaan Sally maabus kolmapäeval Florida-Alabama piiri lähedal, tuues kaasa tormituuled, kümneid sentimeetreid sademeid ja uputades majapidamisi.

Jaapan võib ühineda Viie silma luureliiduga

17.09.20 ... Briti peaminister Boris Johnson tervitas kolmapäeval võimalust, et Jaapan ühineb USA juhitava Viie silma luureliiduga.

Johnson: Suurbritannia ei võta siseturuseadust tagasi

16.09.20 ... Briti peaminister Boris Johnson väljendas kolmapäeval täit kindlust, et nii Suurbritannia kui ka Euroopa Liit soovivad leppeta Brexitit vältida, kuid keeldus oma vastuolulise siseturuseaduse tagasivõtmisest.

ERR Berliinis: Navalnõi mürgitamine on muutmas Saksamaa Vene-poliitikat

16.09.20 ... Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi mürgitamine on Saksamaa pannud Venemaa-poliitikas karmimat tooni otsima. Berliini analüütikute hinnangul võib see panna gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamise pausile.

USA plaanib tarnida koroonavaktsiini juba ööpäev pärast kasutusloa saamist

16.09.20 ... USA valitsus kavatseb asuda koroonavaktsiini tarnima juba 24 tunni jooksul pärast seda, kui vastavad asutused on vaktsiinile kasutusloa kinnitanud, teatasid terviseametnikud.

ÜRO raport: Maduro on tõenäoliselt süüdi inimsusevastastes kuritegudes

16.09.20 ... Venezuela president Nicolas Maduro ja mitu ministrit vastutavad tõenäoliselt inimsusvastaste kuritegude eest nagu kohtuvälised tapmised ja süstemaatiline piinamine, ütlesid ÜRO uurijad kolmapäeval.

Kaljurand: oleksin oodanud Leyeni kõnest rohkem enesekriitikat

16.09.20 ... Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen pidas kolmapäeval oma esimese Olukorrast Liidus kõne. Eesti eurosaadik Marina Kaljurand (SDE) ültes, et tema oleks oodanud kõnest rohkem enesekriitikat.

Leke: Hiina jälgib mitmes riigis mõjukaid inimesi ja nende peresid

16.09.20 ... Hiinas Shenzheni linnas tegutsevast tehnoloogiaettevõttest Zhenhua Data lekkis info, mille järgi jälgitakse 2,4 miljonit inimest.

Lukašenko otsustas tuumajaama käivitada Oktoobrirevolutsiooni aastapäeval

16.09.20 ... Valgevene liider Aleksandr Lukašenko teatas, et riigi esimene tuumaelektrijaam käivitatakse 7. novembril, mida nõukogude ajal tähistati Oktoobrirevolutsiooni aastapäevana.

Macron külastab Leedut ja Lätit

16.09.20 ... Prantsusmaa president Emmanuel Macron teeb lääneriikide ning Venemaa pingestunud suhete taustal septembri lõpus visiidi Leedusse ja Lätti, et külastada regioonis asuvaid Prantsuse vägesid.

uus sari

Vaata otse

Kuula otse

põnev telemäng

Vaata ja kuula!

arvo pärdi kuu

laste ööülikool

pood.err.ee

otse uudistemajast

ole targem!

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: