Välismaa

Berliinis allkirjastati dokument Liibüas rahu saavutamiseks

20.01.20 ... Berliinis kirjutati alla dokument rahu saavutamiseks Liibüa kodusõjas.

Salvini võib minna põgenike kinnihoidmise eest kohtu ette

20.01.20 ... Itaalia senati erikomitee hääletab esmaspäeval, kas partei Liiga juht ja endine siseminister Matteo Salvini peab minema kohtu ette süüdistatuna põgenike sunniviisilises kinnihoidmises Itaalia rannikukaitselaeval.

Ukraina teatas üle kolme aasta esimesest linnugripi juhtumist

20.01.20 ... Ukraina teatas ohtliku linnugipi puhangust riigi ühes farmis.

Norra populistid lahkuvad ISIS-e naise repatrieerimise tõttu valitsusest

20.01.20 ... Norra Progressipartei teatas esmaspäeval, et lahkub parempoolsest koalitsioonivalitsusest pühasõdalase abikaasa ja kahe lapse repatrieerimise tõttu eelmisel nädalal.

BBC juht Tony Hall lahkub poole aasta pärast ametist

20.01.20 ... Briti ringhäälinguteenistuse (BBC) juht Tony Hall teatas esmaspäeval töötajaile, et lahkub kuue kuu pärast ametist.

Putin vahetas välja mõjuvõimsa peaprokuröri

20.01.20 ... Vene president Vladimir Putin vabastas esmaspäeval ametist mõjuvõimsa peaprokuröri Juri Tšaika ja nimetas uueks peaprokuröriks Igor Krasnovi.

Näitleja Hank Azaria loobus vastuolulise "Simpsonite" tegelaskuju Apu osast

20.01.20 ... Näitleja Hank Azaria teatas, et ei loe enam häält "Simpsonite" vastuolulisele tegelasele Apule.

Tohutud tolmutormid laastavad Austraaliat

20.01.20 ... Laastavad tormituuled on Uus-Lõuna-Walesi osariigis tekitanud tohutud tolmutormid, mis katavad hiiglaslike lainetena päevavalguse.

Permis hukkus kuumaveetoru lõhkemise tõttu viis inimest

20.01.20 ... Venemaal Permis hukkus väikehotellis Karamel kuumaveetoru lõhkemise tõttu kuus inimest.

Läti rahandusministeerium soovib tõsta alkoholiaktsiisi järk-järgult

20.01.20 ... Läti rahandusministeerium teeb ettepaneku tõsta alkoholiaktsiisi järk-järgult, ütles rahandusminister Janis Reirsi abi Ints Dalderis esmaspäeval usutluses riigiraadiole.

Davosi majandusfoorum keskendub kliimale ja loodusressurssidele

20.01.20 ... Esmaspäeval algab Šveitsi talikuurotis Davosis taas nädala aega kestev Maailma Majandusfoorum, järjekorras viiekümnes. Kutsutud on 3000 rikast ja mõjukat inimest ning erilise tähelepanu all on kliima ja loodusressursside jätkusuutlikkus.

Hiina teatas kolmandast uue viirusega seotud surmajuhtumist

20.01.20 ... Hiina võimuesindajad teatasid esmaspäeval kolmandast uue viirusega seotud surmajuhtumist.

Kanada saadab lumekoristusele appi sõdurid

20.01.20 ... Kanada saadab Newfoundlandi ja Labradori provintsi lumekoristusele appi sõdurid, teatas pühapäeval kaitseminister Harjit Sajjan.

Johnson hoiatas Putinit seoses Skripali mürgitamisega

19.01.20 ... Briti peaminister Boris Johnson hoiatas pühapäeval Berliinis Vene presidenti Vladimir Putinit seoses Moskva jultunud rünnakuga endise topeltagendi Sergei Skripali vastu 2018. aastal, teatas Downing Street.

Tšehhis hukkus hooldekodus kaheksa inimest

19.01.20 ... Tšehhi lääneosas hooldekodus puhkenud tulekahjus hukkus kaheksa inimest ning 30 sai vigastada.

Iraanis lennukatastroofis hukkunud ukrainlaste surnukehad jõudsid kodumaale

19.01.20 ... Iraanis lennukatastroofis hukkunud üheksa ukrainlasest lennukimeeskonna liikme ja kahe reisija surnukehad jõudsid kodumaale.

ERR Moskvas: antifašistlik marss protestis Putini seadusemuudatuste vastu

19.01.20 ... Moskvas toimus traditsiooniline antifašistlik marss, millest võttis osa mitusada vasakpoolset aktivisti. Paremäärmusluse hukkamõistmisele lisandus nüüd ka protest president Vladimir Putini pakutud põhiseaduse muudatuste ettepaneku vastu.

Suurriigid otsisid Berliinis lahendust Liibüa kriisile

19.01.20 ... Berliinis algas tippkohtumine Liibüa kodusõjale lahenduse leidmiseks. Saksamaa kantsler Angela Merkel on kohtumisele kutsunud 12 riigijuhti ning ÜRO, Euroopa Liidu, Aafrika Liidu ja Araabia Liiga esindajad.

Medvedev jätkab Ühtse Venemaa juhina

19.01.20 ... Venemaa ekspeaminister Dmitri Medvedev ütles pühapäeval, et jääb edasi võimuerakonna Ühtne Venemaa juhiks.

Jeemeni raketi- ja droonirünnakus hukkus vähemalt 83 sõdurit

19.01.20 ... Jeemeni huthi mässuliste raketi- ja droonirünnakus Maribi provintsi mošeele sai surma vähemalt 83 valitsusväelast, teatasid meditsiini- ja sõjalised allikad pühapäeval.

Maduro pakkus USA-le otsekõnelusi

19.01.20 ... Venezuela president Nicolas Maduro ütles laupäeval The Washington Postile antud intervjuus, et on avatud otsekõnelustele USA-ga.

Mehhiko saatis tuhanded keskameeriklased lõunapiirilt tagasi

19.01.20 ... Mehhiko võimud sulgesid laupäeval piiripunkti riigi lõunaosas pärast seda, kui tuhanded keskameeriklased proovisid ületada Suchiate jõge Mehhiko ja Guatemala vahel.

Pariisis said taas hoogu kollavestide meeleavaldused

19.01.20 ... Prantsuse politsei pidas laupäeval kümneid inimesi kinni pealinnas Pariisis, kui tuhanded nõndanimetatud "kollavestid" tulid taas valitsuse vastu meelt avaldama.

Trumpi advokaadid: tagandamisprotsess on vastuolus põhiseadusega

19.01.20 ... USA presidendi Donald Trumpi juristide meeskond esitas laupäeval oma kaitse tagandamisprotsessiks, mida nad nimetasid põhiseadusvastaseks.

Prints Harry loobub koos abikaasa Meghaniga kuninglikest tiitlitest

19.01.20 ... Ühendkuningriigi prints Harry ja tema abikaasa Meghan loobuvad oma kuninglikest tiitlitest, teatas Buckinghami palee laupäeval.

Üksikud aktivistid pikettisid Moskvas Putini algatatud muudatuste vastu

18.01.20 ... Moskvas, presidendi adminstratsiooni hoone ees toimusid laupäeval üksikpiketid. Väljaastumise põhjuseks olid president Vladimir Putini pakutud põhiseaduse muudatused. Demonstrandid leidsid, et Putin püüb nende vangerdustega jääda veel kauaks riiki juhtima.

Pentagon: USA ei kavatse Iraagist vägesid välja viia

18.01.20 ... USA ei kavatse oma sõdureid Iraagist välja viia, ütles Pentagoni pressiesindaja Jonathan Hoffman.

Hiina teatas veel 17 koroonaviirusesse haigestumisest

18.01.20 ... Hiina teatas pühapäeval veel 17 uude SARS-i sarnasesse koroonaviirusesse haigestunust, kellest kolme seisund on raske. Teadlaste hinnangul võib Hiinas kaks inimelu nõudnud salapärasesse viirusesse nakatunud inimesi olla sadades rohkem kui ametlikult teatatud.

Khamenei: Suurbritannia, Prantsusmaa ja Saksamaa on USA lakeid

17.01.20 ... Iraani kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei ütles reedel, et Suurbritannia, Prantsusmaa ja Saksamaa on argpüksid, kes USA survel tuumaleppest taganevad.

ERR Moskvas: Lavrov kritiseeris Eesti tegevust seoses Sputnikuga

17.01.20 ... Venemaa välisministri kohusetäitja Servgei Lavrov kritiseeris reedesel suurel pressikonverentsil Eesti võimude tegevust seoses Venemaa propagandakanaliga Sputnik. Samuti kritiseeris ta Euroopa Liidu tegevusetust.

Liibanoni kohus mõistis 27 inimest süüdi Eesti ratturite röövimises

17.01.20 ... Liibanoni Beiruti kohus mõistis kolmapäeval pikad vanglkaristused jõugu liikmetele, kes röövisid kaheksa aastat tagasi seitse Eesti jalgratturit.

Zelenski jättis lahkumisavalduse esitanud peaministri ametisse

17.01.20 ... Ukraina president Volodõmõr Zelenski ei rahuldanud reedel peaminister Oleksi Gontšaruki tagasiastumisavaldust, öeldes, et soovib anda talle teise võimaluse.

Kiiev: Iraan tunnistab Ukraina lennuki allatulistamist ka kirjalikult

17.01.20 ... Iraan tunnistab Ukraina reisilennuki allatulistamise süüd ametlikus dokumendis 20. jaanuaril, kui Kiievisse tuleb Iraani ministri tasemel delegatsioon, ütles Ukraina välisminister reedel.

Meedia: Türgi on saatnud Liibüasse enda toetatud süürlastest võitlejaid

17.01.20 ... Ajalehe Guardian andmetel on Türgist Liibüasse saabunud või saabumas umbes 2000 Ankara poolel sõdinud Süüria mässuliste üksuste võitlejat.

Hiinas langes sündimus 70 aasta madalaimale tasemele

17.01.20 ... Hiina sündimus langes madalaimale tasemele alates Hiina Rahvavabariigi moodustamisest 70 aastat tagasi.

Meedia: Põlissoomlaste poliitiku seosed Hiina firmaga tekitavad küsimusi

17.01.20 ... Soome meedia väitel on Põlissoomlaste rahvasaadikul ja parlamendi väliskomisjoni esimehel Mika Niikkol varem teatust palju suurem seos Hiina taustaga ettevõttega.

Horvaatia rõhutab EL-i eesistujana ühtekuuluvuspoliitikat ja laienemist

17.01.20 ... Euroopa Liidu selle poolaasta eesistujamaa Horvaatia kavatseb suurt rõhku panna üle-Euroopaliste ühenduste arendamisele ning toonitab ajal, kui läbirääkimised uue pikaajalise eelarve (MFF) üle on jõudmas otsustavasse faasi, vaesematele liikmesriikidele olulise ühtekuuluvuspoliitika tähtsust. Horvaatia jaoks on ülioluline ka Euroopa Liidu laienemise jätkumine Lääne-Balkanil.

Leht: Rootsi "libaohvitser" oli FSB kontaktisikuks Rootsi rannikuvalves

17.01.20 ... Ajaleht Dagens Nyheter kirjutas neljapäeval, et oma hariduse kohta aastaid valetanud "libaohvitser" oli oma karjääri jooksul ka ametikohal rannikuvalves, kus ta oli muuhulgas Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse FSB Rootsi-poolseks kontaktisikuks.

EBRD nimetas Kesk-Aasia direktoriks eestlasest pankuri

17.01.20 ... Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) nimetas senise kapitaliturgude üksuse juhi André Küüsveki Kesk-Aasia piirkonna tegevdirektoriks. EBRD on hetkel Kesk-Aasiasse investeerinud umbes 14 miljardit eurot.

Lavrov: president kirjutab põhjalikku artiklit Teisest maailmasõjast

17.01.20 ... Vene välisministri kohusetäitja Sergei Lavrov ütles, et president Vladimir Putin kirjutab arhiividokumentidel rajanevat põhjalikku artiklit Teisest maailmasõjast, edastas ajaleht Kommersant.

Helsingis plahvatuse kavandamises süüdistatud mees on Läti kodanik

17.01.20 ... Soomes kohtu all olev mees, keda süüdistatakse kavatsuses korraldada 2018. aasta aastavahetuse pidustuste ajal Helsingi kesklinnas pommiplahvatus, on Läti kodanik.

Panama politsei avastas ususektile korraldatud haarangu järel ühishaua

17.01.20 ... Panama politsei avastas ususektile korraldatud haarangu järel ühishaua, kus olid kuue alaealise ja raseda naise laibad, teatas neljapäeval prokuratuur.

Guatemala katkestab diplomaatilised suhted Venezuelaga

17.01.20 ... Guatemala katkestab diplomaatilised suhted Venezuelaga, teatas riigi uus president Alejandro Giammattei.

Hiina majandus kasvas mullu kolme aastakümne aeglaseimalt

17.01.20 ... Hiina majandus kasvas eelmisel aastal viimase kolme aastakümne aeglaseimas tempos, sest siseriiklik nõudlus nõrgenes ja kaubanduspinged USA-ga suurenesid, kuid kuigi ametnikud hoiatasid vastutuulte jätkumise eest, siis reedel avaldatud arvud viitavad aeglustumise seiskumisele.

Backeri väiketootja õllest leiti mürgist ainet, surnud on kolm inimest

17.01.20 ... Kolmas inimene sai surma Brasiilia väiketootja mürgise õlle joomise tagajärjel. Kokku on mürgise toodangu tarbimist registreeritud vähemalt 18 korral.

ÜRO: Süüria laagrites viibivad "ISIS-e lapsed" peaksid kodumaale pääsema

17.01.20 ... ÜRO nõuab välismaalastest ISIS-e võitlejate laste tagasisaatmist Süüriast nende kodumaale.

Hiinas suri juba teine inimene senitundmatusse viirushaigusesse

17.01.20 ... Juba teine inimene on Hiinas surnud senitundmatusse viirushaigusesse.

Weinsteini kohtuprotsessi jaoks on osa vandekohtunikke juba valitud

17.01.20 ... New Yorgis valiti seitse vandekohtunikku filmiprodutsent Harvey Weinsteini kohtuprotsessile. Kokku tuleb valida 12 kohtunikku.

Iraani hiljutistes raketirünnakutes sai viga vähemalt 11 USA sõdurit

17.01.20 ... Iraagis Ühendriikide sõjaväelasi võõrustavat kahte baasi 8. jaanuaril tabanud Iraani raketirünnakus sai viga vähemalt 11 Ameerika sõdurit, teatas USA keskväejuhatus neljapäeval, kuigi sõjavägi oli varem korduvalt rõhutanud, et ohvreid polnud.

USA senatis loeti ette Trumpi tagandamise süüdistusaktid

17.01.20 ... USA senatis, kus algab ajalooline õigusemõistmine presidendi üle, loeti neljapäeval ette kaks Donald Trumpi tagandamise süüdistusakti.
iluuisutamine
PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm
dokkfilmide koorekiht
eesti lauluke 2020
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: