Välismaa

Navalnõi pääses pärast aresti vabadusse, uksel uuesti kinni ei peetud

23.08.19 ... Venemaa opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi pääses reede hommikul pärast 30 päeva pikkust aresti vabadusse.

Prantsuse presidendi sõnul on Amazonase põlengud rahvusvaheline kriis

23.08.19 ... Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Amazonase metsapõlengute näol on tegemist rahvusvahelise kriisiga.

Vene riikliku arhiivi näitusel on väljas Molotovi-Ribbentropi pakti originaal

22.08.19 ... Vene riiklikus arhiivis avati näitus "1939. Teise maailmasõja algus". Selle peamiseks eksponaadiks kujunes mittekallaletungi leping Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa vahel, mis on tuntud Molotovi-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokollide nime all.

Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Rumeenia välisministrid tegid ühisavalduse

23.08.19 ... Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Rumeenia välisministrid tegid ühisavalduse Molotovi-Ribbentropi pakti 80. aastapäeva puhul.

Soome edelaosas põles maha Jehoova tunnistajate kogudusehoone

23.08.19 ... Soome edelaosas asuvas Päris-Soome maakonnas põles ööl vastu reedet maha Jehoova tunnistajate kogudusehoone, teatas päästeteenistus. Võimud kahtlustavad süütamist.

YouTube eemaldas Hongkongi protestijate vastu suunatud kanaleid

23.08.19 ... Internetikeskkond YouTube eemaldas 210 Hongkongi meelavalduste teemalist kanalit, mis paistsid osana koordineeritud katsetest edastada protestide kohta väärinformatsiooni.

USA muretseb Lõuna-Korea ja Jaapani luureleppe lagunemise pärast

22.08.19 ... USA on väga mures ja pettunud, et Lõuna-Korea lõpetab kaubandus- ja diplomaatilise vaidluse taustal sõjaliste luureandmete jagamise Jaapaniga.

Itaalia president kohtus uue valitsuse leidmiseks erakondade juhtidega

22.08.19 ... Itaalia president Sergio Mattarella kohtus neljapäeval erakondade juhtidega ja andis tülitsevatele erakondadele aega järgmise teisipäevani toimiva koalitsioonivalitsuse moodustamiseks.

USA kaitseminister kinnitas Osama bin Ladeni poja surma

22.08.19 ... USA kaitseminister Mark Esper kinnitas neljapäeval, et terrorivõrgustiku Al-Qaeda asutaja Osama bin Ladeni poeg ja pärija Hamza bin Laden on surnud.

Poola Tatra mägedes hukkus ootamatus äikesetormis neli inimest

22.08.19 ... Poola lõunaosas Tatra mägedes sai neljapäeval äikesetormis pikselöögi tagajärjel surma neli ning viga rohkem kui 30 inimest, teatasid päästjad.

Leedu president: Euroopa ei saa enam julgeolekus pimesi USA-le loota

22.08.19 ... Leedu president Gitanas Nauseda ütles, et Euroopa ei saa enam julgeoleku vallas pimesi USA-le loota ja peab võtma endale rohkem vastutust.

Saksa kohus mõistis Chemnitzi pussitamisega seostatud asüülitaotleja vangi

22.08.19 ... Saksa Dresdeni kohus mõistis neljapäeval üheksaks aastaks vangi süürlasest asüülitaotleja, keda seostati ühe mehe surnukspussitamisega Chemnitzis.

Qantas alustab sügisel ülipikkade lennureiside testlende

22.08.19 ... Austraalia lennufirma Qantas teatas neljapäeval, et alustab käesoleva aasta sügisel nn ülipikkade lennureiside testlende.

Briti uuring: Ida-Euroopa õpilased kogevad Brexiti ajastul rohkem kiusamist

22.08.19 ... Ida-Euroopast pärit õpilased on Inglismaal ja Šotimaal kogenud suuremat võõravihast tulenevat kiusamist pärast Brexiti referendumit, selgub värskest uuringust. Osa õpilasi on öelnud, et ka õpetajad ei kaitse neid sellise kiusamise eest ning osa neist võtvat sellest tegevusest lausa osa.

Raport: USA eelarve puudujääk on 2020. aastal üle triljoni dollari

22.08.19 ... USA eelarve puudujääk kasvab järgmisel rahandusaastal esialgsetel andmetel enam kui triljoni dollari suuruseks, teatas kolmapäeval kongressi eelarvebüroo (CBO).

Macron Johnsonile: Brexiti Iiri kaitsemeede on asendamatu

22.08.19 ... Briti peaministrit Boris Johnsonit võõrustav Prantsuse president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Brexiti leppe kaitsemeede on asendamatu.

USA uurija: Põhja-Korea ohustab end ja naabreid üliohtliku reostusega

22.08.19 ... USA uurija Jacob Bogle, kes on juba aastaid analüüsinud Põhja-Koreast tehtud satelliidifotosid, avastas Pyongsani uraanitöötlustehast kujutavaid fotosid uurides, et riigis võib olla tegu ulatusliku ja äärmiselt ohtliku keskkonnareostusega.

Soome riigiasutusi tabas ulatuslik küberrünnak

22.08.19 ... Soomet tabas kolmapäeva õhtul ja eelkõige neljapäeval ulatuslik küberrünnak. Hiljem on juba taas kord teatatud teenuste taastumisest.

Ükski rohingja ei nõustunud naasma Bangladeshist Myanmari

22.08.19 ... Bangladeshis viibivad rohingja põgenikud ei olnud neljapäeval nõus lahkuma tagasi naaberriiki Myanmari.

Brasiilia presidendi arvates süütavad metsapõlenguid keskkonnakaitsjad

22.08.19 ... Brasiilia president Jair Bolsonaro süüdistas keskkonnakaitseorganisatsioone Amazonase piirkonna vihmametsades tulekahjude süütamises, et teda sellisel viisil maailma silmis halvas valguses näidata.

Fidel Castro krokodill hammustas Stockholmi peol meest

22.08.19 ... Stockholmis toimunud härrasmeesteklubi Travellers Club pidu sai ebameeldiva lõpu, kui üht klubi liiget hammustas krokodill. Omal ajal kuulus sama krokodill Kuuba diktaatorile Fidel Castrole.

Brexiti tagajärjel suureneb kasvuhoonegaaside emissioon

22.08.19 ... Kui Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriik Euroopa Liidust lahkub, siis ähvardab kasvuhoonegaaside õhkupaiskumine hoogustuda.

IMF muudab Georgieva jaoks juhi vanusepiirangut

22.08.19 ... Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhatus soovitas kolmapäeval eemaldada vanusepiirangu juhi kohale. Soovitus tehti Kristalina Georgieva kandidatuuri silmas pidades.

Zelenski: Venemaa G8-st välja arvamise ajast saadik pole miski muutunud

22.08.19 ... Ukraina saatkond USA-s kutsus G7 riigijuhte mitte taganema põhimõtetest ja sundima ühiste pingutustega Venemaa naasma "konstruktiivse käitumise" juurde.

Trump: jätsin visiidi ära Taani peaministri vastiku kommentaari tõttu

22.08.19 ... USA president Donald Trump ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et jättis oma Taani-visiidi ära sealse peaministri Mette Frederikseni "vastiku" kommentaari tõttu.

USA keskpank väljendas muret seoses majanduse võimaliku aeglustumisega

22.08.19 ... USA keskpank väljendas kolmapäeval muret seoses riigi majanduse võimaliku aeglustumisega, mille taustal on ebakindlus kaubanduses ja nõrk maailmamajanduse kasv.

Suurbritannia kohus andis Ryanairi pilootide streigile heakskiidu

22.08.19 ... Suurbritannias andis Londoni ülemkohus kolmapäeval heakskiidu lennufirma Ryanair pilootide streigile.

Sakkov: Gröönimaa ostmine oleks kohane olnud 19. sajandil

21.08.19 ... Kaitseuuringute keskuse direktor Sven Sakkov pidas USA presidendi Donald Trumpi sammu jätta ära riigivisiit Taani Gröönimaa müügist keeldumise tõttu väga ebaviisakaks. Tema sõnul sobib selline käitumine 19. sajandisse.

Uurimismeeskond külastas Titanicu vrakki

21.08.19 ... Rahvusvahelise uurimismeeskonna liikmed külastasid 1912. aastal uppunud Titanicu laevavrakki.

Merkel: Brexiti põhiküsimus on Iiri piir

21.08.19 ... Briti peaminister Boris Johnson ütles kohtumisel Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga, et Ühendkuningriik tahab leppega Brexitit. Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles, et Ühenkuningriigi peamine murekoht Euroopa Liidust lahkumisel on jätkuvalt Iiri piir.

Putin Helsingis: soovime taastada täiemahulised suhted Euroopa Liiduga

21.08.19 ... Venemaa president Vladimir Putin külastas kolmapäeval Helsingit, kus kohtus oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga. Putin ütles pressikonverentsil, et soovib taastada suhted Euroopa Liiduga täies mahus.

Trump lükkas Gröönimaa pärast edasi kohtumise Taani peaministriga

21.08.19 ... USA president Donald Trump teatas teisipäeval, et lükkab edasi eelseisva kohtumise Taani peaministriga, sest viimane polnud huvitatud Gröönimaa müümisest Ühendriikidele.

Eesti õhuväelased osalevad Islandi õhuturbemissioonil

21.08.19 ... Augusti alguses alustasid Ameerika Ühendriikide õhujõud Islandil NATO õhuturbemissiooni, millel osalevad ka kaks Eesti õhuväelast õhuoperatsioonide juhtimiskeskusest.

London kärbib EL-i kohtumistel osalemist ja loovutab oma hääle Soomele

21.08.19 ... Brexiti-minister Stephen Barclay teatas, et järgmisest kuust kärbib London märkimisväärselt Briti ametnike osalemist Euroopa Liidu koosolekutel ja nõupidamistel. Briti ametnike osalemist on kavas kärpida rohkem kui poole võrra ning üheks selle sammu eesmärgiks on ka võimaldada ministritele ja ametnikele rohkem aega EL-ist lahkumise ettevalmistamiseks.

Peking kinnitas Briti Hongkongi konsulaadi töötaja kinnivõtmist

21.08.19 ... Peking kinnitas kolmapäeval, et Ühendkuningriigi Hongkongi konsulaadi kadunuks jäänud töötaja on kinni võetud.

Brasiilias suureneb lisaks lageraiele ka metsatulekahjude arv

21.08.19 ... Brasiilias on aasta esimese kaheksa kuuga puhkenud pea 73 000 metsatulekahju, mida on kogu eelmise aastaga võrreldes pea kaks korda rohkem, teatas riiklik kosmoseuuringute instituut INPE esmaspäeva hilisõhtul.

Kohus tahab, et FBI selgitaks rohkem oma sidemeid endise Briti luurajaga

21.08.19 ... Columbia ringkonna föderaalkohtunik Christopher Cooper langetas reedel otsuse, mille kohaselt peab Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) otsima rohkem andmeid oma kunagise läbikäimise kohta Briti endise luureametniku Christopher Steele'iga.

USA välisministeerium kiitis heaks 66 F-16 hävitaja müügi Taiwanile

21.08.19 ... USA välisministeerium kiitis teisipäeval heaks 66 F-16 hävitaja müümise Taiwanile. On oodata, et samm pahandab Pekingit.

Šoigu: Venemaa läänepiiridel on pingeline, Moskva astub vastusamme

21.08.19 ... Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ütles kolmapäeval ministeeriumis toimunud kolleegiumil, et olukord riigi läänepiiridel on pingeline ning Moskva kavatseb sellega seoses ka vajalikke samme astuda. Olukord on Šoigu hinnangul pingeline kolmel põhjusel.

Leht: Itaalia poliitilise kriisi lahendamiseks on sisuliselt neli võimalust

21.08.19 ... Pärast seda, kui Itaalia peaminister Giuseppe Conte teatas teisipäeval tagasiastumisest, on võtmeisikuks senise poliitilise kriisi lahendamisel riigi president Sergio Mattarella. Sisuliselt on riigipeal ja Itaalial tervikuna neli lahendust.

Nanokile isoleerib tõhusalt soojust

21.08.19 ... Materjaliteadlased on valmis teinud soojusisolaatori, mis on imeõhuke, kuid ülitõhus.

Austraalia apellatsioonikohus jättis kardinal Pelli kohtuotsuse jõusse

21.08.19 ... Austraalia apellatsioonikohus jättis kolmapäeval jõusse kardinal George Pellile määratud kuueaastase vangistuse laste vastu suunatud seksuaalkuritegude eest.

Poola minister astus veebilaimu tellimisega seoses tagasi

21.08.19 ... Poola asejustiitsminister Lukasz Piebiak oli sunnitud teisipäeval tagasi astuma pärast seda, kui ajakirjanduses paljastati tema seos veebis läbi viidud laimukampaaniaga. Laimu sihtmärkideks olid Poola kohtunikud, kes pole olnud nõus valitsuse vastuolulise ja Euroopa Liidu kriitikat pälvinud justiitsreformiga.

Trump toetab Venemaa tagasivõtmist G8-sse

20.08.19 ... USA president Donald Trump teatas teisipäeval, et toetab Venemaa tagasivõtmist G8-sse.

Soome, Rootsi ja Norra tihendavad koostööd julgeoleku vallas

21.08.19 ... Soome president Sauli Niinistö pidas teisipäeval kõne suursaadikutele ning oma sõnavõtus mainis ta ka plaani teha rohkem julgeolekualast koostööd Rootsi ja Norraga.

Paul Teesalu: Eesti võimalused ÜRO-s ja selle Julgeolekunõukogus

21.08.19 ... Julgeolekunõukogu näitab maailma riikide koostöötahet, kirjutab välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler Paul Teesalu algselt Diplomaatias ilmunud kommentaaris.

Nauseda ei kavatse Kaljulaidi eeskujul Putiniga kohtuda

21.08.19 ... Leedu riigipea Gitanas Nauseda ütles, et austab Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi otsust kohtuda Vene riigipea Vladimir Putiniga, kuid kahtles, kas Leedu tema eeskuju järgib.

Trump kaalub Venemaa suursaadiku kohale John J. Sullivani

21.08.19 ... USA president Donald Trump ütles teisipäeval ajakirjanikele, et mõtleb esitada Venemaa suursaadiku kandidaadiks välisministeeriumi tähtsuselt teise ametniku, asevälisminister John J. Sullivani.

Itaalia peaminister astus tagasi

20.08.19 ... Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles teisipäeval senaatoritele, et astub tagasi, kuna tema parempopulistlik koalitsioonipartner Liiga, mida juhib siseminister Matteo Salvini, otsustas loobuda valitsuse toetamisest. Conte esitas õhtul presidendile lahkumisavalduse.

Gran Canarial on metsatulekahjude eest evakueeritud juba üle 9000 inimese

20.08.19 ... Hispaanias Gran Canarial on metsatulekahjude eest evakueeritud juba üle 9000 inimese. Leegid lahvatasid laupäeva pärastlõunal Gran Canaria saarel Vallesco linna lähedal.
PRAEGU VIKERRAADIOS
pidu "minu arm"
suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: