Välismaa

Lyonis sai pakipommiplahvatuses viga 13 inimest

24.05.19 ... Prantsuse kaguosas Lyonis plahvatas reedel jalakäijate tänaval pakipomm.

Trump: USA saadab Lähis-Itta 1500 sõdurit

24.05.19 ... USA presidendi Donald Trumpi sõnul tugevdab USA oma sõjalist kohalolekut Lähis-Idas täiendavalt 1500 sõduriga, kes saavad olema peamiselt kaitsvas rollis.

Briti peaminister May teatas, et lahkub ametist 7. juunil

24.05.19 ... Briti peaminister Theresa May teatas reedel, et lahkub Konservatiivse Partei juhi ametist 7. juunil. Sisuliselt tähendab see ka peaministri kohalt tagasiastumist.

Senaator: USA valitsus müüb kongressi loata relvi

24.05.19 ... USA valitsus plaanib Iraani ohu tõttu müüa kongressist mööda minnes relvi Saudi Araabiale ja Araabia Ühendemiraatidele, ütles Ühendriikide senaator Robert Menendez reedel.

Hiinlane kirjutas laulu USA-Hiina kaubandussõjast

24.05.19 ... Sõda toob tihtipeale kaasa patriotismi laine ja kaubandussõda pole siin mingi erand. Pensionärist endine Hiina riigiametnik Zhao Liangtian on loonud patriootliku laulu "Kaubandussõda", mis kutsub Hiina rahvast üles võitlusse USA vastu, kuni viimasel hing väljas ja soolikad ripakil.

Tais avati taas parlament

24.05.19 ... Tai kuningas avas esimese parlamendi, mis valiti pärast 2014. aasta sõjalist riigipööret.

May tagasiastumise teade pani naela kõikuma ja iirlased kartma

24.05.19 ... Briti peaministri Theresa May teade tagasiastumisest lõi reedel naelsterlingi kõikuma, samas kui aktsiaturud taastusid pärast seda, kui USA president Donald Trump võttis kaubandussõjas Hiinaga lepitava tooni.

Austria endine asekantsler esitas skandaalse videoga seoses kaebuse

24.05.19 ... Austria endine asekantsler Heinz-Christian Strache ütles reedel, et esitas kolme inimese vastu kaebuse seoses varjatud kaamera videoga, mis viis tema ametist lahkumiseni ja kukutas koalitsiooni.

Soome siseminister lubab naasvad ISIS-e naised vahi alla võtta

24.05.19 ... Soome siseminister Kai Mükkanen ütles, et ta ei ole nõus riiki tagasi lubama 33 naist, kes elavad koos lastega Kirde-Süürias asuvas ISIS-e laagris. Samas laagris elavad 11 soomlasest last tuleb siseministri sõnul tuua Soomesse sotsiaalametnike hoole alla.

BBC: Facebook plaanib krüptovaluutaga välja tulla järgmisel aastal

24.05.19 ... USA sotsiaalmeediahiid Facebook on ühendust võtnud USA ja Briti finantsjärelevalvega, et tulla järgmisel aastal välja oma krüptovaluutaga, kirjutab BBC.

Reinsalu rääkis Poola kolleegiga julgeolekukoostööst

24.05.19 ... Välisminister Urmas Reinsalu rääkis reedel Varssavis oma Poola kolleegi Jacek Czaputowicziga julgeolekukoostööst ning sai kinnituse, et järgmise aasta alguses alustavad Ämarist Balti õhuruumi turvamist Poola hävitajad.

Eckerö Line'i juht peab kriitikat uue laeva asjus liialdatuks

24.05.19 ... Laevafirma Eckerö Line tegevjuht Taru Keronen peab Eestis ettevõtte uue, suvel sõitmist alustava laevaga seotud kriitikat liialdatuks.

Briti meedia: kellest saab uus peaminister?

24.05.19 ... Seoses sellega, et peaminister Theresa May teatas reedel tagasiastumisest nii Konservatiivse Partei juhi kohalt kui ka sisuliselt valitsusjuhi kohalt, on Briti meedias saanud veel suurema hoo sisse arutelu tema võimaliku mantlipärija üle.

Weinstein ja tema süüdistajad sõlmisid tsiviilhagi asjus kokkulepe

24.05.19 ... Skandaalne filmiprodutsent Harvey Weinsteini ja tema kunagise stuudio juhid on jõudnud kokkuleppele naistega, kes on Weinsteini süüdistanud seksuaalses ahistamises, teatasid USA meediaväljaanded reedel. Teema puudutab üht tsiviilhagi, Weinsteini vastu esitatud kriminaalsüüdistuste menetlemine jätkub endiselt.

SpaceX-i kanderakett Falcon 9 toimetas edukalt orbiidile 60 satelliiti

24.05.19 ... USA kosmosefirma SpaceX kanderakett Falcon 9 toimetas reedel edukalt orbiidile esimesed 60 minisatelliiti kogu maailma katva internetivõrgustiku Starlink jaoks.

Vene sideministeerium nimetas ohud, mille puhul internet eraldatakse

24.05.19 ... Venemaa side- ja kommunikatsiooniministeeriumis valmis määruse eelnõu, milles on loetletud olukorrad, kus interneti Vene segmet (Runet) eraldatakse ja viiakse üle keskjuhtimisele, kirjutas ajaleht Kommersant reedel.

Trump: kaubanduslepe Hiinaga võiks sisaldada lahendust Huawei osas

24.05.19 ... USA presidendi Donald Trumpi sõnul on olemas hea võimalus, et Washington ja Peking sõlmivad kokkuleppe kaubandussõja lõpetamiseks ning see võib sisaldada ka lahendust musta nimekirja lülitatud telekomihiiu Huawei osas.

Trump andis Barrile suuremad volitused Venemaa-juurdluse alguse uurimiseks

24.05.19 ... USA president Donald Trump andis neljapäeval justiitsminister William Barrile uued volitused vaadata üle ja vajadusel avalikustada salastatud informatsiooni, mis on seotud nn Venemaa juurdluse algusega.

Nafta maailmaturu hind langes järsult

24.05.19 ... Toornafta hind maailmaturul neljapäeval langes järsult.

Europarlamendi valimised jätkuvad Iirimaal ja Tšehhis

24.05.19 ... Euroopa Parlamendi valimised jätkuvad reedel Iirimaal ja Tšehhis -- Iirimaal kestab hääletus üks päev, Tšehhis kaks.

Hollandi europarlamendi valimisi on üllatuslikult võitmas vasakpoolsed

23.05.19 ... Hollandis on neljapäeval toimunud Euroopa Parlamendi valimisi üllatuslikult võitmas vasakpoolsed, edestades peaminister Mark Rutte erakonda ja tõusuteel olnud populiste, ilmnes lävepakuküsitlusest.

USA süüdistab Julian Assange'i spionaažiseaduse rikkumises

24.05.19 ... USA justiitsministeerium esitas neljapäeval WikiLeaksi asutajale Julian Assange'ile spionaažiseaduse alusel süüdistuse sõjaliste ja diplomaatiliste dokumentide avaldamises 2010. aastal, tõrjudes Assange'i väited, et ta olevat ajakirjanik.

Soome ringhääling: Süürias ISIS-e laagris on 44 soomlast

23.05.19 ... Soome rahvusringhäälingu ajakirjanik kohtus Süürias kirdeosas asuvas Al-Holi laagris viie soome naisega, kelle sõnul on laagris kokku 44 soomlast – 11 ema ja 33 last.

Facebook kustutas üle kolme miljardi libakonto

23.05.19 ... Sotsiaalvõrgustik Facebook teatas oma aruandes, et mullu oktoobrist kuni tänavu märtsini kustutati enam kui kolm miljardit libakontot, mis on rohkem kui kunagi varem.

USA kaalub lisajõudude viimist Lähis-Itta

23.05.19 ... USA kaalub lisajõudude saatmist Lähis-Itta, et tugevdada oma vägede kaitset selles rahutus piirkonnas, ütles Ühendriikide kaitseministri kohusetäitja Patrick Shanahan.

Venemaa kohalolek Arktikas sunnib Taanit hävitajaid juurde ostma

23.05.19 ... Taani võib olla sunnitud Gröönimaa õhuruumi valvamiseks hävitajaid juurde ostma, sest Venemaa sõjaline kohalolek Arktikas on suurenenud, ütles Taani kaitseminister Claus Hjort Frederiksen.

Holland ja Ühendkuningriik juhatasid sisse Euroopa Parlamendi valimised

23.05.19 ... Holland ja Suurbritannia juhatasid neljapäeval sisse Euroopa Parlamendi valimised, mille käigus valib rohkem kui 400 miljonit inimest 28 Euroopa Liidu liikmesriigis 751 eurosaadikut.

Boris Johnson kaevati Brexiti asjus valetamise eest kohtusse

23.05.19 ... Endine Briti välisminister Boris Johnson valetas 2016. aasta Brexiti-referendumi kampaania ajal teadlikult Ühendkuningriigi Euroopa Liidu liikmesuse kulude kohta, seisab neljapäeval Londonis Westminsteri kohtule esitatud hagis.

Itaalia suursaadik: Venemaa vastastest sanktsioonidest tuleks loobuda

23.05.19 ... Venemaa suhtes kehtivatest sanktsioonidest tuleks loobuda, need keelud ja nende majanduslikud tagajärjed ei saa olla Venemaa ja Lääne suhetes normiks, ütles Itaalia suursaadik Moskvas Pasquale Terracciano neljapäeval.

ERR Londonis: britid näitavad eurovalimistel meelsust riigis toimuva üle

23.05.19 ... Britid võtavad Europarlamendi valimisi kui võimalust näidata oma meelsust sisepoliitikas toimuva üle. Nii Brexiti pooldajad kui ka vastased on poliitikute jagelemisest väsinud.

Talibani ridades võidelnud ameeriklane vabanes vanglast

23.05.19 ... Islamiusku pöördunud ja Talibani ridades võidelnud ameeriklane John Walker Lindh, kes 2011. aastal Afganistanis kinni võeti ja 20 aastaks vangi mõisteti, vabanes neljapäeval vanglast, teatas USA meedia.

Teadlased: osoonikihti hävitav kemikaal on pärit Hiinast

23.05.19 ... Teadlaste sõnul on nad teinud kindlaks, et viimaste aastatega atmosfääris kõrgele tõusnud osooni hävitava kemikaali CFC-11 ehk klorofluorosüsiniku tase on seotud Hiinaga, kus vaatamata globaalsele keelule kasutatakse CFC-11-e isolatsioonimaterjalide tootmises.

Venemaal vangi mõistetud Jehoova tunnistaja edasikaebust edu ei saatnud

23.05.19 ... Taani päritolu Jehoova tunnistaja, kes Venemaal veebruaris ekstremismis süüdistatuna kuueks aastaks vanglasse mõisteti, jäi kaotajaks ka apellatsioonikohtus, kinnitas tema esindaja Jarrod Lopes neljapäeval.

Peaminister Modi partei kuulutas võitu India üldvalimistel

23.05.19 ... India valitsev rahvuslik Rahvapartei (Bharatiya Janata Partei - BJP) kuulutas neljapäeval võitu riigis peetud üldvalimistel, kui häältelugemine näitas, et erakond on saavutamas parlamendis enamust.

Pompeo: Huawei valetab oma suhete kohta Hiina valitsusega

23.05.19 ... USA välisminister Mike Pompeo süüdistas neljapäeval Hiina telekomihiidu Huaweid valetamises oma suhete kohta Hiina valitsusega.

NATO kaitsevägede juhatajad allkirjastasid uue sõjalise strateegia

23.05.19 ... Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem osales nädala alguses nii Euroopa Liidu kui ka NATO sõjalise komiteede istungitel Brüsselis, kus kaitseväe juhatajad allkirjastasid NATO uue sõjalise strateegia, mis on osa alliansi kohanemisest julgeolekukeskkonnaga ning määratleb ära ohud ja loob alused edasiseks planeerimiseks.

Reinsalu otsib samameelsete riikide tuge Vene sanktsioonide karmistamiseks

23.05.19 ... Välisminister Urmas Reinsalu lubab tegutseda Venemaa agressiooni tugevamalt vastustavate riikide koondamise nimel, kuid jääb ebamääraseks võimalike sammude osas, kuidas Ida-Ukrainas passe jagama hakanud Moskvat täiendavalt karistada.

Kõmuleht peab näitleja Geoffrey Rushile laimu eest kopsaka kahjutasu maksma

23.05.19 ... Austraalia näitleja Geoffrey Rush sai oma kodumaa föderaalkohtus võidu ja kopsaka kahjutasu seoses kaebusega, mille ta esitas meediakontserni News Corp vastu.

Briti meedia: May teatab juba reedel ametist lahkumisest

23.05.19 ... Suurbritannia meedias jätkus peaminister Theresa May ametist lahkumise päeva oletamine ja ajalehe Times informatsiooni kohaselt võib valitsusjuht selle kohta avalduse teha juba reedel.

Kaliningrad katsetab sel nädalal iseseisvat elektrisüsteemi

23.05.19 ... Venemaa katsetab sellel nädalal, kas Kaliningradi oblast saab hakkama, kui piirkond muudest elektrivõrkudest välja lülitada. Ekspertide sõnul tuleneb ülejäänud riigist eraldatud piirkonna energiaalase iseseisvuse arendamine ehk viimastel aastatel uute elektrijaamade ehitamine suures osas geopoliitilistest eesmärkidest.

Võimud leidsid Vene eksametniku kodu läbi otsides 12 miljardit rubla sulas

23.05.19 ... Vene võimud korraldasid läbiotsimise föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) endise polkovniku Kirill Tšerkalini kodus ja leidsid sealt 12 miljardi rubla ehk umbes 166 miljoni euro ulatuses sularaha. Tšerkalin tõusis seetõttu "kõige rikkamaks" korruptsioonisüüdistuse saanud võimuesindajaks.

New Yorgi uus seadus võib aidata kongressi Trumpi maksuandmete juurde

23.05.19 ... USA New Yorgi osariigi parlament kiitis heaks seaduse, mis lihtsustaks juurdepääsu president Donald Trumpi maksuandmetele.

Kinnipeetud kalalaevalt on seaduslikult püütud last ümber laaditud

23.05.19 ... Vene võimude poolt kinni peetud kalalaevalt Roxen on seaduslikult püütud last teisele laevale ümber laaditud ning Kaliningradis tegutseb Eesti konsul selle nimel, et alus saaks sadamast lahkuda.

Eesti ja USA allkirjastasid lähiaastate julgeolekukoostöö kokkuleppe

23.05.19 ... Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Kadi Silde ja USA kaitseministeeriumi rahvusvahelise kaitsekoostöö abikaitseminister Kathryn Wheelbarger allkirjastasid kolmapäeval Washingtonis Eesti-USA julgeolekukoostöö plaani aastateks 2019-2024.

Elering allkirjastas leppe Eesti ühinemiseks Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga

23.05.19 ... Elering allkirjastas liitumislepingu koos tehniliste tingimuste lisaga Eesti ja teiste Balti riikide elektrisüsteemi ühendamiseks Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga.

Brasiilias võib kokku variseda järjekordne kaevandustamm

23.05.19 ... Brasiilias ähvardab kokku variseda teinegi kaevandustamm. Jaanuaris toimunud tammivaringus hukkus üle 240 inimese.

Deutsche Banki tarkvaratõrge võis jätta osa kahtlasi tehinguid tähelepanuta

23.05.19 ... Saksamaa panganduskontsern Deutsche Bank tuvastas, et nende arvutisüsteemis olnud tarkvaratõrge tekitas olukorra, et ligi kümmekond aastat ei saatnud süsteem õiguskaitseorganitele teateid mõnede potentsiaalselt kahtlaste rahaülekannete kohta.

Jaapani tootja Panasonic otsustas lõpetada koostöö Huaweiga

23.05.19 ... Jaapani elektroonikahiid Panasonic teatas neljapäeval, et peatab USA ärgitusel ajutiselt koostöö Hiina telekommunikatsiooniettevõtte Huaweiga.

Briti alamkoja liider Leadsom lahkub valitsusest

23.05.19 ... Suurbritannia alamkoja liider Andrea Leadsom teatas valitsusest lahkumisest seoses sellega, kuidas peaminister Theresa May tegutseb Brexiti elluviimise osas.

"Aktuaalne kaamera" Londonis: britid ei usalda enam kahte peamist parteid

22.05.19 ... Suurbritannia peaminister Theresa May võitleb uue Brexiti plaani eest, mille detailid lubas ta avalikustada reedel, kuid juba kõlavad üleskutsed lahkuda ametist enne parlamendis juunis toimuvat hääletust.
europarlament
Euroopa Parlamendi valimised.

rattasport

Valijakompass

PRAEGU VIKERRAADIOS
keskkonnakuu

Valijakompass

Keskkonnakuu. Sojalism

täna kell 19 otseülekanne klassikaraadios
"Otse uudistemajast"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: