Välismaa

Vene Nord Streami torupaigalduslaev saabus Taani lähedale

24.01.21 VÄLISMAA ... Taani vetesse saabus hoolimata USA jätkuvatest sanktsiooniähvardustest Venemaa laev, mille ülesandeks on vastuolulise Nord Stream 2 gaasitoru paigaldamise lõpetamine, selgus laevamonitooringu andmetest.

Rootslased vaidlevad peamiselt riigi koroonastrateegia detailide üle

24.01.21 VÄLISMAA ... Enamus rootslastest toetab üldiselt riigi koroonastrateegiat ja vaidlus käib rohkem detailide üle, ütles ajalehe Aftonbladet poliitikatoimetaja Anders Lindberg intervjuus ERR-ile. Samas on algusest peale olnud ühiskonnas ka kriitikud ja avalikkus on selles küsimuses üsna lõhestunud.

Rootsi ühiskond on piirangute vaidluses lõhenenud

24.01.21 VÄLISMAA ... Koroonapandeemiale vabamalt lähenenud Rootsi on viimastel kuudel piiranguid karmistama asunud. Koroonasurmade arv on ületanud 10 000 piiri ja rootslased on üha enam riigi poliitikas kahtlema hakanud. Samas on vabamal lähenemisel endiselt palju toetajaid ja ühiskond on selles asjas lõhenenud.

Hollandi politsei võttis kinni Aasia narkoliiga juhi

24.01.21 VÄLISMAA ... Hollandi politsei võttis kinni Aasia suurima narkoliiga juhiks peetava Tse Chi Lopi.

Iisrael hakkab vaktsineerima teismelisi ja sulgeb paariks nädalaks piirid

24.01.21 VÄLISMAA ... Oma vaktsineerimisprogrammiga maailmas kõige kaugemale jõudnud Iisrael hakkab nüüd vaktsineerima ka teismelisi, samuti on riigil kavas kaheks nädalaks piirid sulgeda, et välismaalt poleks võimalik viirust sisse tuua. Euroopa riigid on aga hädas, sest vaktsiinitarnete viibimine lööb vaktsineerimiskavad segamini.

Rootsi politoloog pandeemiast: riik on varemgi kriisides oma teed käinud

24.01.21 VÄLISMAA ... Stockholmi Södertörni ülikooli politoloog Nicholas Aylott kirjutas koos kolleeg Staffan Anderssoniga, et Rootsi erandlik koroonapoliitika on üsna tavapärane Rootsi tegutsemisviis ja riik on varemgi kriisides oma teed käinud. Aylott rääkis intervjuus ERR-ile otsuste langetamise viisist kriisis ja sellest, miks vastutuse jätmine üksnes ametnikele võib probleem olla.

Šotimaa liider lubas taas uut iseseisvusreferendumit

24.01.21 VÄLISMAA ... Šotimaa esimene minister Nicola Sturgeon ütles pühapäeval, et kavatseb Londoni vastuseisust hoolimata korraldada "seadusliku" iseseisvusreferendumi; viimaste arvamusuuringute kohaselt on lahkulöömise pooldajad praegu enamuses.

Vene võimud pidasid kinni üle 3000 Navalnõi toetaja

23.01.21 VÄLISMAA ... Vene võimud pidasid laupäeval Moskvas ja teistes linnades puhkenud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi vabastamist nõudvate meeleavalduste ja kokkupõrgete käigus kinni enam kui 3000 inimest.

Teated vaktsiinisaadetiste kahanemisest valmistavad EL-ile muret

24.01.21 VÄLISMAA ... AstraZeneca hoiatus koroonaviiruse vaktsiini esialgsete tarnete oodatust väiksema suuruse kohta on tekitanud muret Euroopa Liidu liikmesriikides.

Vene diplomaat pööras Valgevene toetusistungi rünnakuks Eesti vastu

23.01.21 VÄLISMAA ... Eesti välisministeeriumi reedel korraldatud ÜRO julgeolekunõukogu mitteametlik kõrgetasemeline virtuaalistung Valgevene meediavabaduse toetuseks pöördus ootamatult Eesti enda vastu, kui sõna sai Venemaa alaline esindaja ÜRO juures, diplomaat Dmitri Poljanski, kes Eestit ründama asus.

Suri USA saatejuht Larry King

23.01.21 VÄLISMAA ... Laupäeval suri 87-aastaselt tunnustatud USA saatejuht Larry King, kes juhtis 25 aastat autorisaadet "Larry King Live".

Türgis hakatakse tootma Venemaa koroonavaktsiini Sputnik V

23.01.21 VÄLISMAA ... Venemaa otseinvesteeringufond RDIF jõudis Türgiga kokkuleppele seal koroonaviiruse vaktsiini Sputnik V tootmiseks ning alustas tehnoloogiasiirde protsessi, teatas fond laupäeval tehtud avalduses.

Leedus suri ööpäevaga 30 ja Lätis 21 koroonaviirusega inimest

23.01.21 VÄLISMAA ... Leedus tuvastati ööpäeva jooksul 1001 ja Lätis 910 uut koroonajuhtumit. Riikides suri viirusega vastavalt 30 ja 21 inimest.

Erinevalt Euroopast pole Iisraelis vaktsiinitarnetega probleeme

23.01.21 VÄLISMAA ... Kui vaktsiinitarned Euroopas on osaliselt pidurdunud, siis Iisraelis tarnetega probleeme pole. Kuid ka sinna tuuakse vaktsiine Euroopa tehastest.

Senat hakkab Trumpi tagandamissüüdistust arutama 8. veebruaril

23.01.21 VÄLISMAA ... Senat hakkab USA endisele presidendile Donald Trumpile esitatud tagandamissüüdistust arutama 8. veebruaril, pärast süüdistusakti esitamist kojale järgmise nädala algul, ütles reedel senati enamuse liider Chuck Schumer.

Nissan jääb Brexiti leppe järel Suurbritanniasse

22.01.21 MAJANDUS ... Jaapani autotootja Nissan otsustas jätkata tegevust Suurbritannias, kus asub firma suurim tehas Euroopas, ütles reedel tegevdirektor Ashwani Gupta, viidates Euroopa Liiduga sõlmitud Brexiti leppele.

Ülemkogu vaktsiini asjas rahulolematuse avaldamisest kaugemale ei jõudnud

22.01.21 EESTI ... Euroopa Liidu riigijuhid väljendasid neljapäeva õhtul peetud virtuaalsel ülemkogul frustratsiooni seoses koroonaviiruse vastase vaktsiini tarnete vähenemisega sel nädalal. Tunnetus oli ühine, kuid peale deklaratiivsete seisukohtade kuskile ei jõutud.

Trumpi vastane süüdistusakt jõuab esmaspäeval senatisse

22.01.21 VÄLISMAA ... USA eelmise presidendi Donald Trumpi vastu esitatud süüdistusakt saadetakse esmaspäeval senatisse.

Soome kehtestab kolmapäevast kuuks ajaks ranged reisimispiirangud

22.01.21 VÄLISMAA ... Soome kehtestab riiki saabujatele sama karmid piirangud nagu kevadel.

Vare: Navalnõi film Putini lossi kohta on eliidi ärritamiseks võimas relv

22.01.21 VÄLISMAA ... Venemaa ekspert Raivo Vare ütles, et Vene opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi film president Vladimir Putini häärberi kohta on eliidi ja rahva ärritamiseks võimas relv.

AstraZeneca esimesed vaktsiinitarned EL-ile jäävad lubatust väiksemaks

22.01.21 VÄLISMAA ... Ravimitootja AstraZeneca teatas reedel, et esimesed koroonaviiruse vaktsiini tarned Euroopa Liidule jäävad varem lubatust väiksemaks.

Tsihhanovskaja Valgevenesse naasta ei kavatse

22.01.21 VÄLISMAA ... Eestis visiidil viibiv Valgevene opositsiooni liige Svjatlana Tsihhanovskaja ütles ERR-ile, et ta ei kavatse Valgevenesse naasta.

USA senat kinnitas Lloyd Austini uueks kaitseministriks

22.01.21 VÄLISMAA ... USA senat kinnitas reedel erukindral Lloyd Austini uueks kaitseministriks.

Vene võimud vahistavad meeleavaldust korraldavaid Navalnõi toetajaid

22.01.21 VÄLISMAA ... Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi toetajad kavatsevad laupäeval korraldada üle riigi meeleavaldusi, kuid võimud on juba hoiatanud elanikke üleskutse järgimise tagajärgede eest.

Ungari ostab suure koguse Venemaa koroonavaktsiini

22.01.21 VÄLISMAA ... Ungari valitsus jõudis Venemaaga kokkuleppele suure koguse koroonavaktsiini Sputnik V ostmises, ehkki Euroopa ravimiamet ei ole sellele kasutusluba andnud.

Venemaa toetab Bideni ettepanekut pikendada START-lepet

22.01.21 VÄLISMAA ... Venemaa tervitas USA presidendi Joe Bideni ettepanekut pikendada tuumarelvastuse piiramise lepet ehk START-lepet kahe riigi vahel, mille aegumise tähtaeg on 5. veebruaril.

Rootsis sai 1000 inimest liiga madalal temperatuuril hoitud koroonavaktsiini

22.01.21 VÄLISMAA ... Rootsis sai umbes 1000 inimest Moderna koroonavaktsiini, mida tarnimise käigus hoiti valel temperatuuril, teatas vaktsiine transportinud farmaatsiaettevõte reedel.

USA-s Seattle'is toimus Bideni vastane meeleavaldus

22.01.21 VÄLISMAA ... USA vasakäärmusliku rühmituse Antifa liikmed korraldasid Seattle'is USA presidendi Joe Bideni vastase meeleavalduse ja purustasid selle käigus Starbucksi ajaloolise esimese kohviku.

Vatikani panga endine esimees läheb üheksaks aastaks vangi

22.01.21 VÄLISMAA ... Vatikani panga endisele juhile Angelo Caloia sai rahapesu ja varguse eest üheksa aasta pikkuse vanglakaristuse, tegemist on kõrgeima linnriigi ametnikuga, kes on finantskuritegudes süüdi mõistetud.

USA kongressi liige algatas Bideni tagandamisprotsessi

22.01.21 VÄLISMAA ... USA Georgia osariigi vabariiklasest kongressi liige Marjorie Taylor Greene teatas, et ta on esitanud dokumendid Joe Bideni tagandamiseks presidendi ametipositsioonilt.

Venemaal mõisteti vangi noorteajal kaheksa sõdurit tapnud reamees

22.01.21 VÄLISMAA ... Venemaal mõistis Siberi sõjakohus 25 aastaks vangi reamees Ramil Šamsutdinovi, keda süüdistati kaheksa sõjaväelase tapmises. Šamsutdinovi sõnul koheldi teda halvasti ja tal oli närvivapustus.

Lätis tuvastati 876 koroonajuhtu, suri 19 inimest

22.01.21 VÄLISMAA ... Lätis tuvastati viimase ööpäevaga 876 inimese nakatumine koroonaviirusse, suri 19 haigestunut, teatas reedel nakkushaiguste ennetamise ja kontrolli keskus.

Soome vahetab oma hävitajad välja

22.01.21 VÄLISMAA ... Soome vahetab oma hävitajad välja. Pakkumine on saadud viielt ettevõttelt, aga need ületavad praegu lennukiostuks plaanitud summa.

Minski kesklinnas pani üks mees end põlema

22.01.21 VÄLISMAA ... Minski keskväljakul pani üks mees end põlema, edastas Valgevene juurdluskomitee. Võimalik, et tegu oli protestiga.

Hille Hanso: pilk üle õla - sammud tärkava kevade poole?

22.01.21 ARVAMUS ... Rahvuslus on oskus hoida õitsvana meie keelt ja kultuuri, mitte meid Euroopast irrutada ning sisepoliitiliste võitude nimel geopoliitilisse lõksu peibutada. Veel ilmale tulemata valitsusel seisab ees välispoliitiline ja mainekujunduslik katsumus, kirjutab Hille Hanso.

Suurbritannia ei maksa positiivse koroonatesti teinud kodanikele 500 naela

22.01.21 VÄLISMAA ... Suurbritannia valitsus lükkas tagasi meedia spekulatsioonid, nagu plaaniks riik kõikidele positiivse koroonatesti teinud kodanikele maksta 500 naela.

Otse kell 10.15: Eestis viibiva Tsihhanovskaja pressikonverents

22.01.21 VÄLISMAA ... Välisminister Urmas Reinsalu kohtub reedel Eestis viibiva Valgevene opositsiooni esindaja Svjatlana Tsihhanovskajaga, kes annab pärast kohtumist ka pressikonverentsi. Kell 10.15 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Bideni koroonanõunik: Rootsi koroonastrateegia on läbi kukkunud

22.01.21 VÄLISMAA ... USA presidendi Joe Bideni tulevane koroonanõunik Andy Slavitt leiab, et Rootsi koroonaviiruse epideemia vastane strateegia on läbi kukkunud ja Rootsi riigi peaepidemioloog Anders Tegnell tuleb vallandada.

Pelosi sõnul ei loobu demokraadid Trumpile süüdistuse esitamisest

22.01.21 VÄLISMAA ... USA esindajatekoja demokraadist esimees Nancy Pelosi ütles neljapäeval, et ekspresident Donald Trumpile süüdistuse esitamisest ei loobuta, edastasid kohalikud meediakanalid.

Moskva: USA Nord Stream 2 sanktsioonid eiravad vabakaubanduse reegleid

21.01.21 VÄLISMAA ... USA sanktsioonid Nord Stream 2 ehitamisel osaleva torupaigaldaja Fortuna vastu eiravad vabakaubanduse reegleid ega mõjuta Venemaa seisukohta rahvusvahelisel areenil, ütles neljapäeval Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

Nauseda: loodan, et koostöö Baltimaadega on Bideni eesmärkides kõrgel kohal

21.01.21 VÄLISMAA ... Leedu president Gitanas Nauseda avaldas lootust, et kuna USA vastne president Joe Biden on hästi kursis Baltimaade probleemidega, on koostöö selle piirkonnaga tema eesmärkides kõrgel kohal.

Biden muutis juba ametiaja esimestel tundidel Trumpi otsuseid

21.01.21 VÄLISMAA ... USA uus president Joe Biden muutis juba esimestel tundidel oma eelkäija Donald Trumpi otsuseid. 15 käskkirja sisaldasid varasema poliitika muutmist, olgu selleks taasühinemine Pariisi kliimaleppega või maailma terviseorganisatsioonist lahkumise peatamine.

Kohus: Venemaa rikkus Abhaasias ja Lõuna-Osseetias inimõigusi

21.01.21 VÄLISMAA ... Strasbourg'is paiknev Euroopa inimõiguste kohus otsustas, et Venemaa vastutab inimõiguste rikkumiste eest Abhaasias ja Lõuna-Osseetias.

Euroopa Parlament nõuab Venemaa vastu rangemaid EL-i sanktsioone

21.01.21 VÄLISMAA ... Euroopa Parlament võttis neljapäeval vastu resolutsiooni Vene opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi vahistamise kohta, kutsudes Euroopa Liidu riike üles oluliselt tugevdama sanktsioone Venemaa võimude vastu.

Indoneesia lõpetas lennuõnnetuse ohvrite ja rusude otsingud

21.01.21 VÄLISMAA ... Indoneesia võimud lõpetasid 9. jaanuaril alla kukkunud lennuki pardalolnute otsingud.

Bagdadis hukkus enesetapurünnakus 32 inimest

21.01.21 VÄLISMAA ... Iraagi pealinnas Bagdadis hukkus kahes järjestikuses plahvatuses 32 inimest, vigastatuid on siseministeeriumi teatel 110.

Ukrainas hukkus hooldekodu põlengus 15 inimest

21.01.21 VÄLISMAA ... Ukrainas Harkivi linnas hukkus hooldekodus puhkenud tulekahjus 15 ja sai viga üheksa inimest, teatas riigi päästeteenistus.

Soome plaanib riiki saabujatele sama karme piiranguid nagu kevadel

21.01.21 VÄLISMAA ... Soome siseministeeriumi kava järgi pääseks järgmisest nädalast riiki vaid varustuskindluse ja ühiskonna toimivuse tagamiseks olulised välismaalastest töölised.

Läti linn Kuldiga tahab saada UNESCO maailmapärandi nimekirja

21.01.21 VÄLISMAA ... Ajaloolise puitarhitektuuri poolest tuntud Läti linn Kuldiga taotleb kandmist UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Esimese astme kohus mõistis Oleg Ossinovski ja Ugis Magonise õigeks

21.01.21 MAJANDUS ... Limbažis asuv Vidzeme rajoonikohus mõistis neljapäeval Läti Raudtee (Latvijas dzelzcelš - LDz) endise juhatuse esimehe Ugis Magonise ja Eesti ärimehe Oleg Ossinovski altkäemaksu võtmises ja andmises õigeks.

vaktsineerimine eestis

raadio tallinn

Vaata otse

Kuula otse

jupiter soovitab

Retromultikad

lase laul lahti!

Lasteekraani jõulukalender 2020

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: