Välismaa

Prantsusmaa laiendab öist liikumiskeeldu 46 miljonile inimesele

22.10.20 ... Prantsusmaa laiendab koroonaviiruse leviku tõkestamiseks öist liikumiskeeldu veel tosinale piirkonnale, kokku puudutavad reedel kehtima hakkavad meetmed 46 miljonit inimest.

Koroonasse nakatunud Belgia välisminister viidi intensiivraviosakonda

22.10.20 ... Belgia välisminister Sophie Wilmes toimetati kolmapäeva õhtul Brüsseli haigla intensiivraviosakonda.

Valitsus nimetas Jonatan Vseviovi välisministeeriumi kantsleriks

22.10.20 ... Valitsus kiitis neljapäeval heaks välisminister Urmas Reinsalu ettepaneku nimetada välisministeeriumi kantsleriks senine Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov.

Vene välisluure juht: Valgevene võimu püüavad vahetada välisjõud

22.10.20 ... Valgevenes toimuvat mõjutavad välisjõud, mis soovivad Minskis võimuvahetust, ütles Venemaaa välisluureteenistuse (SVR) juht Sergei Narõškin.

Rootsi leevendas koroonanõudeid riskirühmadele

22.10.20 ... Rootsi valitsus tühistas koroonaviirusega seotud täiendavad piirangusoovitused üle 70-aastastele ja teistesse riskirühmadesse kuuluvatele inimestele.

Fotod: Sardiinias sündis roheline kutsikas

22.10.20 ... Sardiinias elava talupidaja koeral sündis rohelise karvaga kutsikas.

Soome loodab novembri lõpus käivitada paindlikuma piiriületuse

22.10.20 ... Soome valitsus on otsustanud, et Soomest madalama nakatumisnäitajaga riikidest saabujad peaksid pääsema üle piiri ilma igasuguste piiranguteta ning loodab uue korra jõustada novembri lõpus, ütles välisminister Pekka Haavisto.

USA kiitis heaks miljardi dollari eest relvastuse müügi Taiwanile

22.10.20 ... USA presidendi Donald Trumpi administratsioon kiitis heaks rohkem kui miljardi dollari eest relvastuse müügi Taiwanile, mis ilmselt vihastab Hiinat ja halvendab veelgi Pekingi ja Washingtoni niigi jahedaid suhteid.

Venemaa andis Snowdenile alalise elamisloa

22.10.20 ... Vene võimud andsid USA kodanike massilise jälgimise paljastanud ja seejärel Venemaale põgenenud Edward Snowdenile alalise elamisloa.

Euroopa Parlament andis Sahharovi auhinna Valgevene opositsioonile

22.10.20 ... Euroopa Parlament otsustas anda tänavuse Sahharovi mõttevabaduse auhinna Valgevene demokraatlikule opositsioonile.

Leedus registreeriti uus rekord - 424 koroonaga nakatunut

22.10.20 ... Leedu teatas neljapäeval 424 uuest koroonaviirusega nakatunust, mis on uus ööpäevane rekord. Kokku testiti ööpäevaga 10 212 inimest.

Läänemere laevandusfirmad kannatavad koroonapiirangute tõttu

22.10.20 ... Läänemere põhjaosas tegutsevad laevandusettevõtted on koroonapiirangute tõttu vähenenud veomahtude tõttu kahjumis ning suudavad jätkata üksnes tänu riigi toetustele, kaubaveole ja laenuandjate leplikkusele, kirjutab ajaleht Helsingin Sanomat (HS).

Harri Tiido: koroonapandeemiaga seotud muredest Venemaa juhtkonnas

22.10.20 ... Vikerraadio saatesarjas "Harri Tiido taustajutud" on seekord vaatluse all koroonapandeemia Venemaal. Epideemiate-pandeemiatega kaasnevad mässud pole haruldus ja kuna Venemaal ei soovita midagi saatuse ega rahva kätte otsustamiseks jätta, võetakse ka vajalikud meetmeid, märgib Tiido.

Küsitlused näitavad Trumpi ja Bideni vahe vähenemist

22.10.20 ... Kahe olulise küsitlusfirma uuringud näitavad, et USA presidendi Donald Trumpi toetus on hakanud 3. novembri presidendivalimiste eel kasvama ja see läheneb toetust pisut kaotanud Joe Bideni reitingule.

Läti kaalub koroonatestimise piiramist

22.10.20 ... Läti kaalub koroonaviiruse testimise senise korra muutmist, kuna ei suuda toime tulla praeguse korraldusega, kus kõik soovijad saavad lasta ennast tasuta testida.

Saksamaa uurib Dresdeni noarünnakut terroristliku kallaletungina

22.10.20 ... Saksamaa uurib 4. oktoobril Dresdenis aset leidnud noarünnakut, milles üks turist sai surma ja teine raskelt haavata, terroristliku kallaletungina, teatasid kolmapäeval prokurörid.

Ründajale Prantsuse õpetajat näidanud teismelised said süüdistuse

22.10.20 ... Kaks Prantsuse teismelist, kes näitasid ründajale, kes on prohvet Muhamedi pilapilte näidanud ajalooõpetaja Samuel Paty, said kolmapäeval süüdistuse mõrvale kaasaaitamises.

Washington: Venemaa ja Iraan hankisid USA valijate andmeid sekkumiseks

22.10.20 ... Venemaa ja Iraan hankisid USA valijate andmeid ning astusid samme mõjutamaks avalikku arvamust enne 3. novembri presidendivalimisi, teatas kolmapäeval Ühendriikide luureülem John Ratcliffe.

Yle: Soomest madalama nakatumisnäiduga riikidest saab peagi vabalt Soome

21.10.20 ... Soome kavatseb loobuda negatiivse koroonatesti või eneseisolatsiooni nõudmisest reisijatelt, kes saabuvad mis tahes riigist, kus koroonaviirusesse haigestumus on madalam kui Soomes.

Paavst kaitseb geipaaride tsiviilpartnerlust

21.10.20 ... Paavst Franciscus kaitseb kolmapäeval Rooma filmifestivalil esietendunud tõsielufilmis geipaaride õigust sõlmida seadusega kaitstud tsiviilpartnerlus.

Armeenia peaminister välistas Karabahhi tüli diplomaatilise lahenduse

21.10.20 ... Armeenia peaminister Nikol Pašinjan välistas kolmapäeval diplomaatilise lahenduse tülile Aserbaidžaaniga Mägi-Karabahhi pärast, kus ägedad lahingud on väldanud pea kuu aega.

Allikad: USA ministeerium ja luurejuht ei pea Hunter Bideni e-kirju Vene väärinfoks

21.10.20 ... USA justiitsministeerium on sama meelt luurejuht John Ratcliffe'i hinnanguga, et meedias avaldatud Hunter Bideni sülearvutist leitud e-kirjad ei ole osa Venemaa väärinfokampaaniast, teatasid allikad.

Leedu valitsus kehtestas tosinas omavalitsuses ranged piirangud

21.10.20 ... Leedu valitsus otsustas kolmapäeval kuulutada ranged piirangud välja veel 12 omavalitsuses. Karantiin algab 26. oktoobri keskööst ja kestab 4. novembri keskööni.

Leedus rekordilised 311 uut koroonajuhtu, Lätis 188

21.10.20 ... Leedus lisandus ööpäevaga 311 uut koroonaviiruse nakkusjuhtu, viiruse tõttu suri kaks inimest, teatas kolmapäeval tervishoiuministeerium. Lätis oli uusi juhtumeid 188.

Berliini muuseumisaarel rünnati kunsti

21.10.20 ... Berliini muuseumisaare muuseumides rikuti õlise vedelikuga Vana-Egiptuse sarkofaage, kiviskulptuure ja 19. sajandi maale. Kümnetele esemetele pihustatud õlivedelik on tekitanud kahjustusi ja jätnud nähtavad plekid.

Peaminister tahab Leedus peatada kaheks nädalaks avaliku elu

21.10.20 ... Leedu peaminister Saulius Skvernelis tegi koroonaviiruse leviku pärssimiseks ettepaneku peatada kaheks nädalaks avalik elu: pikendada koolivaheaega ning paluda rahval vältida üritusi ning pidada kinni turvameetmetest.

Prantsusmaa saadab laiali õpetaja tapmisega seotud usurühma, sulgeb mošee

21.10.20 ... President Emmanuel Macron ütles teisipäeval, et Prantsusmaal tegutsev palestiinlaste islamiliikumise Hamasi toetusrühm saadetakse laiali, kuna see on otseselt seotud ajalooõpetaja mõrvaga, mis vapustas kogu riiki.

Soome soosituim erakond on endiselt sotsiaaldemokraadid

21.10.20 ... Soome peaministripartei SDP on endiselt riigi populaarseim erakond, ilmnes ajalehe Helsingin Sanomat kolmapäeval avaldatud uuringust.

USA senat hääletab ülemkohtu uue kohtuniku üle esmaspäeval

21.10.20 ... USA senat hääletab ülemkohtu uue kohtuniku ametissemääramise üle esmaspäeval ehk vaid nädal enne presidendivalimisi.

Sloveenia on vastu põgenike jaotamisele kvoodi alusel

20.10.20 ... Sloveenia on vastu põgenike jaotamisele Euroopa Liidu liikmesriikide vahel kvoodi alusel, ütles "Aktuaalsele kaamerale" Sloveenia välisminister Anže Logar.

USA laiendab Nord Stream 2 ehitamise vastu suunatud sanktsioone

20.10.20 ... USA administratsioon laiendas piiravaid meetmeid torujuhtme Nord Stream 2 projekti suhtes, et mitte võimaldada selle ehitamist, teatas Wall Street Journal teisipäeval välisministeeriumi direktiivile viidates.

Kiirtestimine taasavab rahvusvahelise reisimise Heathrow lennujaamast

20.10.20 ... Suurbritannia võimaldab rahvusvahelise lennureisimise taastamiseks teha inimestel Heathrow lennujaamas koroonaviiruse kiirtesti.

Biden lubab presidendina tuge Balti riikidele

20.10.20 ... USA demokraadist presidendikandidaadi Joe Bideni kampaaniameeskond avaldas Bideni visiooni USA ja Balti riikide suhete kohta, milles kandidaat lubab valituks osutudes piirkonnale tugevat toetust.

Taani mõrvarist allveelaevnik põgenes vanglast

20.10.20 ... Taanlane, kes isetehtud allveelaevas ajakirjanik Kim Walli julma tapmise eest eluks ajaks vangi mõisteti, põgenes teisipäeval vanglast, kuid politsei sai ta kätte.

Lätis lisandus 115 uut koroonaviiruse nakkusjuhtumit

20.10.20 ... Lätis leidis viimasel ööpäeval kinnitust 115 uut koroonaviirusesse nakatumist, haigus nõudis kolm inimelu, teatas nakkushaiguste ennetamise ja kontrolli keskus teisipäeval.

Harri Tiido: USA presidendid ja tervisehädad

20.10.20 ... Vikerraadio saatesarjas "Harri Tiido taustajutud" on seekord vaatluse all Ameerika Ühendriikide presidentide tervislik seisund. USA-s on presidendid viimase pooleteise sajandi vältel korduvalt valetanud oma tervise teemal või siis vähemalt tõde varjanud, tõdeb Tiido.

Piret Kuusik: Eesti ja kolme mere algatus

20.10.20 ... Eesti peab leidma tasakaalu Ameerika Ühendriikide ja Euroopa vahel, kirjutab Piret Kuusik algselt Diplomaatias ilmunud ülevaates.

Urmas Reinsalu: kolme mere algatus – mis, milleks ja kellele?

20.10.20 ... Lihtsalt öeldes on kolme mere algatuse liikmete – kaheteistkümne Lääne-, Aadria ja Musta mere vahel asuva Euroopa Liidu liikmesriigi – ühiseks huviks uued investeeringud taristusse, majanduskasv ning energiajulgeolek, kirjutab välisminister Urmas Reinsalu.

Luurejuht: Austraalias on spionaaž ületanud külma sõja taseme

20.10.20 ... Austraalias läbi viidav spionaaž on ületanud külma sõja aegse taseme, ütles teisipäeval Austraalia luurejuht.

Läti tervishoiuminister: terviseametile käib koormus üle jõu

20.10.20 ... Läti tervishoiuminister tunnistas esmaspäeva õhtul Läti televisioonile antud usutluses, et terviseameti võimekus koroonaviiruse leviku jälitamisel ja tõkestamisel on ületatud.

Linnapea: Moskva piiranguid ei karmista, tulevad täppismeetmed

20.10.20 ... Moskva linnapea Sergei Sobjanin ei pea vajalikuks karmistada koroonaviiruse epideemia vastaseid meetmeid.

USA valimisväitluskomisjon kiitis heaks mikrofonide väljalülitamise

20.10.20 ... USA presidendidebattide korralduskomisjon (CDP) kiitis heaks mikrofonide väljalülitamise reegli, mis võimaldab mõlemal presidendikandidaadil kahe minuti jooksul kõneleda vahelesegamiseta.

Venemaa plaanis küberrünnakuid Tokyo olümpiamängude vastu

19.10.20 ... USA ja Ühendkuningriik teatasid esmaspäeval Vene sõjaväeluure (GRU) korraldatud küberrünnakutest, mille raames püüti muu hulgas häirida ka järgmise aasta Tokyo suveolümpiamänge.

USA esitas Venemaa sõjaväeluure kuuele liikmele süüdistused

19.10.20 ... USA esitas Venemaa sõjaväeluure (GRU) kuuele liikmele süüdistused küberrünnakute korraldamises kõikjal maailmas, teatas esmaspäeval pressikonverentsil justiitsministeeriumi aseprokurör John Demers.

ERR USA-s | Arvamusuurija: Trumpi ja Bideni toetus on kaalukeeleosariikides tasavägine

19.10.20 ... Arvamusküsitlused näitavad, et USA presidendivalimised peaks võitma demokraat Joe Biden, ometigi ei saa gallupite põhjal öelda, kes tegelikult võidu saavutab. Arvamusuurija John Zogby sõnul on kaalukeeleosariikides Bideni ja Donald Trumpi toetus üsna tasavägine.

"Välisilm": Lukašenko püüab opositsiooniga manipuleerida

19.10.20 ... Valgevene liider Aleksandr Lukašenko on hakanud opositsiooniga manipuleerima, üritades neid omavahel tülli ajada ning rahvaliikumist tasalülitada, edastas "Välisilm.

"Välisilm": jõuka Kõrgõzstani ülesehitamist takistavad muu seas vanad hõimutülid

19.10.20 ... Euroopaliku ning ka jõuka riigi ülesehitamist takistavad Kõrgõzstanis peale muude põhjuste ka kirgiiside vanad hõimutülid, edastas "Välisilm".

Läti plaanib ehitada 20 aastaga Riiga viivad suured maanteed kiirteedeks

19.10.20 ... Läti loodab paarikümne aastaga ellu viia ambitsioonika plaani ja ehitada kõik Riiga viivad suuremad maanteed ümber kiirteedeks ning parandada ühendust naabritega. Läti tee-ehituses on lõppev aasta olnud viimase aja üks edukamaid nii investeeringute kui ka objektide arvu poolest.

Galerii: virtuaalne kolme mere tippkohtumine Tallinnas

19.10.20 ... Esmaspäeval toimus Tallinnas Kultuurikatlas virtuaalne kolme mere tippkohtumine, mille keskmesse tõi Eesti president Kersti Kaljulaidi sõnul targa ühenduvuse, mis aitab leida viise taristut tõhusamalt kasutada.

Maailma koroonajuhtude arv ületas 40 miljoni piiri

19.10.20 ... Maailmas ületas koroonajuhtude arv 40 miljoni piiri.

Vaata otse

Kuula otse

ole targem!

märka lehti!

põnev telemäng

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: