Välismaa

Leedus lisandus ööpäevaga 2121 koroonapositiivset ja suri 11 inimest

28.11.20 VÄLISMAA ... Leedus lisandus viimase ööpäevaga 2121 koroonapositiivset, Lätis oli uusi juhtumeid 753 ning Soomes 541. Leedus suri ööpäevaga 11 inimest, kellel oli diagnoositud koroonaviirus ning Lätis kolm.

USA lennufirma alustas tellimuslende Pfizeri vaktsiini laialivedamiseks

28.11.20 VÄLISMAA ... USA lennufirma United Airlines alustas reedel tellimuslende Pfizeri ja BionTechi välja töötatud koroonavaktsiini kohaletoimetamiseks maailma eri paikadesse.

Bideni võit võib kaasa tuua osa Guantanamo vangilaagri vangide vabanemise

28.11.20 VÄLISMAA ... Ameerika Ühendriikide mereväebaasis Guantanamos asuvast 40 vangiga vangilaagrist võib osa vange vabaneda, kui Joe Biden USA presidendiks saab.

USA föderaalkohus lükkas tagasi presidendi hagi Pennsylvania osas

28.11.20 VÄLISMAA ... Ühendriikides lükkas föderaalne apellatsioonikohus reedel tagasi president Donald Trumpi kampaaniameeskonna esitatud hagi Pennsylvania osariigi valimistulemuste ülevaatamise osas seoses väidetava pettusega.

Muusikaprodutsenti peksnud Pariisi politseinikud peeti kinni

27.11.20 VÄLISMAA ... Prantsuse võimud pidasid reedel kinni neli Pariisi politseinikku, keda kahtlustatakse mustanahalise muusikaprodutsendi Michel Zecleri peksmises.

ERR Lätis: teadlased uurivad reoveeproovide põhjal koroona levikut

27.11.20 VÄLISMAA ... Läti teadlased töötavad välja meetodit, kuidas teha reoveeproovide põhjal kindlaks, kas linnas on koroonaviirusega nakatunuid või mitte. Riia tehnikaülikooli teadusprorektor Talis Juhna ütles "Aktuaalsele kaamerale", et nii saab võimalikku haiguspuhangut prognoosida vähemalt viis päeva enne selle puhkemist ja ametivõimud jõuavad õigeaegselt piiranguid kehtestada.

Taani kaalub naaritsakorjuste üleskaevamist ja põletamist

27.11.20 VÄLISMAA ... Taani kaalub nüüd miljonite tapetud ja maha maetud naaritsate põletamist, teatas reedel valitsus.

Iraani tuumaprogrammiga väidetavalt seotud teadlane sai rünnakus surma

27.11.20 VÄLISMAA ... Iisraeli väitel 2000. aastate algul Iraani sõjaotstarbelist tuumaprogrammi juhtinud teadlane on tapetud, teatas reedel Iraani riigimeedia.

Bangkokis alustasid meeleavaldajad protestiaktsiooni valitsuse vastu

27.11.20 VÄLISMAA ... Tai pealinnas Bangkokis alustasid meeleavaldajad protestiaktsioooni valitsuse vastu.

Vene opositsioon ootab EL-ilt sanktsioone Putini lähiringkonna vastu

27.11.20 VÄLISMAA ... Venemaa juhtivad opositsioonitegelased kutsusid Euroopa Liitu tõhustama võitlust Venemaa musta raha vastu ning suunama sanktsioone president Vladimir Putini lähiringkonna vastu.

Lukašenko lubas teatud tingimustel võimust loobuda

27.11.20 VÄLISMAA ... Valgevene president Aleksandr Lukašenko lubas loobuda võimust, kui riigis kiidetakse heaks uus põhiseadus.

Suurbritannia kehtestab Google'ile ja Facebookile rangemad reeglid

27.11.20 MAJANDUS ... Suurbritannia teatas reedel, et moodustab järelevalveorgani tehnoloogiahiidude Facebooki ja Google'i tegevuse reguleerimiseks ning inimeste isikuandmete kasutamise ja isikustatud reklaami läbipaistvuse parandamiseks.

Dollari väärtus on langenud ja investorite hinnangul jätkab odavnemist

27.11.20 VÄLISMAA ... Dollari väärtus jõudis sellel nädalal kahe aasta kõige madalamale tasemele ja investorite arvates langeb see veel. Konsensuslikult leitakse, et dollari languse peamiseks põhjuseks on oletus, et koroonaviiruse epideemiast tingitud kriis lõppeb lähikuudel.

Soome kritiseeris Merkeli kutset sulgeda EL-i suusakuurordid

27.11.20 MAJANDUS ... Saksa kantsleri Angela Merkeli ettepanek sulgeda EL-i suusanõlvad koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, võib osutuda Soome ärisektorile surmavaks, ütles reedel Soome ettevõtlusminister.

Soomes lisandus rekordilised 618 koroonapositiivset

27.11.20 VÄLISMAA ... Soomes lisandus ööpäevaga 618 koroonapositiivset ning viis inimest suri koroonaviiruse tõttu.

Helsingis kehtestati karmid koroonaviiruse piirangud

27.11.20 VÄLISMAA ... Helsingis ja selle äärelinnades - Espoos ja Vantaas hakkavad esmaspäevast kehtima uued karmid piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Piirangud kestavad esialgu 20. detsembrini.

Leedu president: ministrite täisnimekirja ei kinnitata

27.11.20 VÄLISMAA ... Leedu peaministri Ingrida Šimonyte välja pakutud ministrikandidaatide nimekirja täies mahus ei kinnitata, ütles reedel president Gitanas Nauseda.

USA vabariiklik partei keskendub Georgias senativalimiste võitmisele

27.11.20 VÄLISMAA ... USA vabariiklik partei tahab säilitada senatis enamust, selleks on Georgia osariigis võitmine kriitilise tähtsusega ja valimiskampaanias rakendatakse üleriigilisi ressursse.

Ungari ja Poola kaevusid vastasseisus EL-i eelarve üle veelgi sügavamale

27.11.20 VÄLISMAA ... Ungari ja Poola valitsusjuht kinnitasid neljapäeval peetud kohtumisel oma senist positsiooni blokeerida Euroopa Liidu mitmeaastase eelarve ja majanduse taastuspaketi vastuvõtmist, kuni see on seotud õigusriigi klausliga. Kahe peaministri ühisdeklaratsioonis hoiatatakse, et kumbki riik ei aktsepteeri ühtki lahendust, mis läheb vastuollu teise seisukohtadega.

Jordan B. Petersoni uus raamat vallandas kirjastuses protesti

27.11.20 VÄLISMAA ... Kanada psühholoogi Jordan B. Petersoni uue raamatu avaldamine tekitas Penguin Random House Kanada kirjastuse kollektiivis palju meelepaha. Osa töötajaid on nutnud ja raevukalt protestinud tööandja otsuse vastu teos avaldada.

Amnesty avaldab ülevaate Amazoni töötajate kohtlemisest

27.11.20 MAJANDUS ... Inimõigusorganisatsioon Amnesty International avaldab reedel ülevaate internetimüügihiiu Amazoni töötajate kohtlemisest Prantsusmaal, Poolas, Suurbritannias ja Ühendriikides.

Somaalias sai erioperatsiooni käigus surma CIA vanemagent

27.11.20 VÄLISMAA ... Somaalias sai eelmisel nädalal korraldatud erioperatsiooni käigus surma USA Luure Keskagentuuri (CIA) vanemagent, teatasid neljapäeval Ühendriikide meediakanalid.

Trump astus sammu lähemale valimiskaotuse tunnistamisele

27.11.20 VÄLISMAA ... USA president Donald Trump astus neljapäeval taas sammu lähemale valimiskaotuse tunnistamisele, kui ütles, et on valmis lahkuma, kui detsembris kogunevad valijamehed toatavad Joe Bidenit.

Saksamaa soovib jätta Euroopa suusakuurordid jõuludeks suletuks

26.11.20 VÄLISMAA ... Saksamaa tahab Euroopa partneritega kokku leppida suusanõlvade sulgemises kuni jaanuari alguseni, millele on vihaselt vastu pikisilmi jõuluhooaja turistitulva oodanud suusakeskused ja Austria.

Assange'i partner palub Trumpilt WikiLeaksi asutajale armu

26.11.20 VÄLISMAA ... Julian Assange'i partner Stella Moris pöördus Twitteris USA presidendi Donald Trumpi poole, et paluda temalt WikiLeaksi asutajale armu.

Venemaa ja Valgevene koordineerivad vastust Lääne sanktsioonidele

26.11.20 VÄLISMAA ... Venemaa välisminister Sergei Lavrov kohtus Valgevene pealinnas Minskis sealse riigijuhi Aleksandr Lukašenkoga. Lavrov ütles, et Vene-Valgevene liitriigi raames alustati ühtsete nimekirjade koordineerimist vastuseks Lääne sanktsioonidele.

Prantsusmaa tühistab komandanditunni jõuluks ja aastavahetuseks

26.11.20 VÄLISMAA ... Prantsusmaa peaminister Jean Castex ütles neljapäeval, et erandina tühistatakse liikumiskeeld kahel päeval, 24. ja 31. detsembril, et inimesed saaksid pühi harjumuspäraselt pidada.

Lätis tuvastati rekordilised 898 uut koroonanakatunut

26.11.20 VÄLISMAA ... Lätis tuvastati viimase ööpäevaga rekordarv koroonaviiruse nakkusjuhtumeid – 898, teatas neljapäeval haiguste ennetuse ja kontrolli keskus. Suri neli inimest.

Iraan vabastas vangide vahetuse käigus Austraalia akadeemiku

26.11.20 VÄLISMAA ... Iraani vanglast vabastati kümneks aastaks spioneerimises vangi mõistetud Austraalia kodanik Kylie Moore-Gilbert. Ta vabastati vahetustehingu käigus kolme välismaal süüdi mõistetud iraanlase vastu.

Etioopia peaminister kuulutas välja rünnaku Tigray pealinnale Mekellele

26.11.20 VÄLISMAA ... Etioopia peaminister Abiy Ahmed teatas neljapäeval, et algatab viimase faasi sõjaväeoperatsioonist Tigray regioonile, mis tähendab rünnakut Mekelle linnale.

Kasahstani ekspresidendi tütar kandideerib parlamendivalimistel

26.11.20 VÄLISMAA ... Kasahstani parlamendi alamkoja (Mazhilise) valimistel kandideerib valitseva partei Nur Otani nimekirjas Dariga Nazarbajeva, kelle isa Nursultan Nazarbajev oli Kasahstani president 30 aastat.

Soome valitsus kehtestas uued meetmed viiruse tõrjumiseks

26.11.20 VÄLISMAA ... Soome valitsus otsustas, et eriolukorda veel välja ei kuulutata. Neljapäeval tutvustas valitsus pressikonverentsil uusi meetmeid, mis on tungivalt soovituslikud, ent mida võib võtta ka keeldudena.

Türgi mõistis 337 inimest riigipöördekatse eest eluks ajaks vangi

26.11.20 VÄLISMAA ... Türgi kohus mõistis neljapäeval 337 endist sõjaväepilooti ja teist kahtlustalust eluks ajaks vangi seoses 2016. aasta riigipöördekatsega president Recep Tayyip Erdogani vastu.

Anton Aleksejev: ennustamatus ongi Vene poliitika peamine relv

26.11.20 ARVAMUS ... Tundub, et just ennustamatus ongi Vene sise- ja välispoliitika peamine relv. Kuid selle relva kasutamise tulemused on erinevad. Selline taktika võimaldab välispartnerit hoida pidevas pinges ja vahepeal ka saavutada teatud edu, nagu näiteks Karabahhis, arutleb Anton Aleksejev Vikerraadio päevakommentaaris.

Osa Läti õpilasi võib jaanuaris kooli pääseda

26.11.20 VÄLISMAA ... Kui positiivsete koroonaviiruse testide hulk jääb jaanuaris 4-5 protsendi vahele, siis õpilased esimesest kuni kuuenda klassini ning üheksas ja 12. klass võivad naasta tavaõppele, teatas Läti haridusministeerium.

USA jätkab Nord Stream 2 sanktsioone ka Bideni ajal

26.11.20 VÄLISMAA ... USA presidendiks valitud Joe Biden suhtub Nord Stream 2 projekti negatiivselt ja kavatseb vaatlejate hinnangul jätkata USA kongressis vastu võetud sanktsioone, võimalik on aga ka sanktsioonide laiendamine.

Harri Tiido: kuidas poolakad tellisid uuringu venelaste mentaliteedist

26.11.20 ARVAMUS ... Vikerraadio saatesarjas "Harri Tiido taustajutud" on seekord vaatluse all venelaste suhtumine välispoliitika küsimustesse. Kui Venemaal peaks võimule tulema demokraatlik valitsus, siis saab neil olema raske ülesanne – mida hakata peale ühiskonnas valitsevate impeeriumimeelsete seisukohtadega, nendib Tiido.

Meedia: Putini oletatava tüdruksõbra aastapalk on 8,6 miljonit eurot

26.11.20 VÄLISMAA ... Endine iluvõimlemise olümpiavõitja Alina Kabajeva, keda peetakse Venemaa presidendi Vladimir Putini laste emaks, nimetati 2014. aastal Kremli poolt kontrollitava meediagrupi juhiks, kus värsketel andmetel tema palk on seitse korda suurem kui Gazpromi tippjuhtidel.

Uuring: kanep on 50 aasta jooksul oluliselt kangemaks muutunud

26.11.20 TERVIS ... Viimase 50 aasta jooksul on tänaval müüdav kanep muutunud mitmel pool maailmas olulisemalt kangemaks, mistõttu on kasvanud ka kanepist põhjustatud kahjude risk, selgus värskest teadusuuringust.

Esimesed koroonavaktsiinid võivad Euroopas heakskiidu saada enne jõule

26.11.20 MAJANDUS ... Esimesed koroonaviiruse vastased vaktsiinid võivad saada ametliku heakskiidu Euroopa Liidu alal juba enne jõule, ütles kolmapäeval Iiri meediale Euroopa ravimiameti (EMA) juht Emer Cooke.

Trump andis armu oma endisele nõunikule Michael Flynnile

26.11.20 VÄLISMAA ... Viimaseid nädalaid ametis olev USA president Donald Trump andis kolmapäeval armu oma endisele julgeolekunõunikule Michael Flynnile, kes tunnistas end süüdi valetamises Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI).

Biden ärgitas tänupühapöördumises lõpetama lõhestatuse ajastut

25.11.20 VÄLISMAA ... USA presidendiks valitud Joe Biden kutsus kolmapäeval oma tänupühapöördumuses ameeriklasi üles lõpetama sünget lõhestatuse ajajärku.

Trump ärgitas oma poolehoidjaid valimistulemusi ümber pöörama

25.11.20 VÄLISMAA ... USA president Donald Trump ütles kolmapäeval oma poolehoidjaile, et need peavad töötama valimistulemuste ümberpööramise nimel, väites taas, et neid võltsiti demokraat Joe Bideni kasuks.

ÜRO: Iisraeli blokaad on maksnud Gazale 16,7 miljardit dollarit

25.11.20 VÄLISMAA ... Iisraeli blokaad on Gaza sektorile enam kui aastakümne jooksul hinnanguliselt maksma läinud 16,7 miljardit USA dollarit, kinnitas kolmapäeval ÜRO oma uues raportis.

USA-s kasvas töötuabitaotluste hulk teist nädalat järjest

25.11.20 MAJANDUS ... Uute taotluste hulk töötuabile näitas USA-s teist nädalat järjest kasvu, kinnitasid valitsuse kolmapäeval avaldatud andmed.

ERR Brüsselis: analüütiku hinnangul Poola ja Ungari leebuvad lähiajal

25.11.20 VÄLISMAA ... Euroopa Liit otsib juba teist nädalat võimalust, kuidas võtta vastu pikaajaline eelarve ja taasterahastu, mis eelmine nädal Poolalt ja Ungarilt veto sai. Analüütik Stefan Lehne usub, et kokkulepe võib sündida juba lähiajal.

Berliinis rammis autojuht liidukantselei väravat

25.11.20 VÄLISMAA ... Saksamaal Berliinis rammis auto kolmapäeva hommikul liidukantselei hoone esiväravat.

Leyeni hinnangul saavad esimesed EL-i kodanikud jõuluks vaktsineeritud

25.11.20 VÄLISMAA ... Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen avaldas lootust, et esimesed Euroopa Liidu kodanikud vaktsineeritakse koroonaviiruse vastu juba jõuluks.

Xi õnnitles Bidenit presidendivalimiste võidu puhul

25.11.20 VÄLISMAA ... Hiina president Xi Jinping õnnitles kolmapäeval demokraat Joe Bidenit USA presidendivalimiste võidu puhul, teatas riigimeedia.

Dick Durbin kandideerib demokraatide juhiks senati kohtusüsteemi komitees

25.11.20 VÄLISMAA ... Durbin teatas oma kandideerimisest esmaspäeva õhtul peale seda kui senine demokraatide juht kohtusüsteemi komitees Dianne Feinstein teatas, et ta ei taotle enam uut ametiaega.

uus hooaeg

Vaata otse

Kuula otse

kuula beethovenit

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: