Välismaa

Krimmi õppeasutuse rünnakus hukkus vähemalt 18 inimest

17.10.18 ... Venemaa poolt annekteeritud Krimmi poolsaarel Kertši sadamalinnas kärgatas kolmapäeval plahvatus kohalikus polütehnilises kolledžis. Venemaa meedia andmetel on hukkunud vähemalt 18 ja saanud viga umbes 40 inimese. Võimude teatel oli tegu rünnakuga, mille ühe korraldajana on mainitud praeguseks enesetapu sooritanud sama kooli õpilast.

Kanada seadustas kanepi kasutamise mõnuainena

17.10.18 ... Kanadast sai kolmapäeval esimene suur lääneriik, mis seadustas marihuaana ja korrastas selle müügi ja rekreatiivse kasutamise.

EL-i riigijuhid püüavad Brexiti kõnelusi ummikust välja lükata

17.10.18 ... Euroopa Liidu riigijuhid püüavad Brüsselis Ülemkogul paigast lükata ummikusse jooksnud Brexiti läbirääkimisi.

Stockholmis eraldati pulbrikirja tõttu mitu kvartalit

17.10.18 ... Stockholmis saadeti kolmapäeval ühte ettevõttesse kahtlusi äratanud pulbrikiri, mille tõttu eraldati kesklinnas mitu kvartalit, teatas politsei.

"Ringvaade" Istanbulis: Türgi ei taha üles kasvatada tulevikuta Süüria laste põlvkonda

17.10.18 ... Paljud Süüria kodusõja eest põgenenud inimesed tunnistavad, et Türgi võib jääda nende koduks pikemaks ajaks. Seetõttu peavad nad tähtsaks, et nende lapsed saaksid Türgis hariduse türgi keeles. Ka Türgi ei soovi üles kasvatada hariduse ja tulevikuta Süüria laste põlvkonda. Süüria põgenike lastele hariduse andmises on osaline ka Eesti.

Pompeo: saudid ei tee ajakirjaniku kadumise uurimisel erandeid

17.10.18 ... Saudi Araabia lubas, et ajakirjanik Jamal Khashoggi kadumise uurimisel ei tehta kellegi suhtes erandit, ütles kolmapäeval USA välisminister Mike Pompeo.

Prantsuse politsei viis migrandid loata tagasi Itaaliasse

17.10.18 ... Prantsuse politsei sisenes loata Itaaliasse, et viia naaberriiki tagasi kaks migranti.

Soome valitsus läbis tööhõivepoliitikast tulenenud usaldushääletuse

17.10.18 ... Soome valitsuse tööhõivepoliitika ja seekaudu ka valitsus läbis kolmapäeval parlamendis usaldushääletuse.

Browder esitas Nordea vastu kuriteoteate

17.10.18 ... Rootsi majanduskuritegude amet (EBM) kinnitas, et on saanud avalduse ja dokumente, milles väidetakse, et panganduskontsern Nordea ei ole täitnud rahapesuvastastest seadustest tulenevaid kohustusi. Ettevõtja Bill Browderi teatel on sarnased kaebused esitatud ka Taani ja Norra võimudele ning lähiajal tehakse kuriteoteade ka Soome võimudele.

New Yorgi edukas nädalavahetus - ei ühtegi mõrva, ei ühtegi tulistamist

17.10.18 ... New Yorgis tähistati sellel nädalal harukordset sündmust, mille sarnast olukorda polnud linnas olnud aastakümneid. Nimelt ei mõrvatud ega tulistatud möödunud nädalavahetusel New Yorgis ühtegi inimest.

Taani finantsjärelevalve ei kiitnud Danske uut juhti heaks

17.10.18 ... Taani finantsjärelevalve blokeeris Danske panga uue juhi kandidaadi, kellele panga nõukogu oli varem üksmeelse heakskiidu andnud. Võimudepoolne sekkumine on järjekordne piinlik hoop ulatuslikust rahapesuskandaalist räsitud panganduskontserni mainele.

Airiston Helmi juhtum: Soome kohus jättis Eesti kodanikust mehe vahi alla

17.10.18 ... Päris-Soome esimese astme kohus tegi kolmapäeval otsuse, mille kohaselt jääb eeluurimisevanglasse ka teine nn Airiston Helmi juhtumi raames kahtlustatavaks olev mees - 51-aastane Eesti kodanik.

Brasiilia politsei soovitab presidendi uue juhtumi asjus kohtu alla anda

17.10.18 ... Brasiilia föderaalpolitsei soovitab president Michel Temeri kohtu alla andmist uues juhtumis, mis hõlmab korruptsiooni, rahapesu ja kuritegelikku ühendust.

Uuring: toetus Euroopa Liitu kuulumisele on kõrgem kui eales varem

17.10.18 ... Septembris läbi viidud Eurobaromeetri uuringu tulemused näitavad, et toetus Euroopa Liitu kuulumisele on kõrgem kui eales varem. Eestis toetab EL-i liikmesust 74, Euroopa Liidus keskmiselt 62 protsenti kodanikest, mis on viimase 25 aasta rekord.

Ukraina lennuõnnetuses hukkus kõrge õhuväelane, väidetavalt ka USA kolleeg

17.10.18 ... Ukrainas Vinnõtsja oblastis teisipäeval alla kukkunud hävitaja Suhhoi-27UB kuulus Mirgorodi (Poltava oblast) taktikaliste õhujõudude 831. brigaadi, üks hukkunud lenduritest oli Ukraina õhujõudude juhatuse Vostok ülem polkovnik Ivan Petrenko, teatas Ukraina relvajõudude pressiteenistus.

Küsitlus: enamik soomlastest toetab üleminekut talveajale

17.10.18 ... Enamik soomlastest pooldab tulevikus üleminekut talveajale, teatas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium.

Trump kritiseeris taas USA föderaalreservi

17.10.18 ... USA president Donald Trump kordas kriitikat föderaalreservi suhtes, nimetades USA keskpanka oma suurimaks ohuks.

ÜRO peaassamblee lubas Palestiina Omavalitsusel juhtida olulist rühma

17.10.18 ... ÜRO peaassamblee võttis vastu resolutsiooni, mis lubab Palestiina omavalitsusel juhtida järgmisel aastal ÜRO-s arenguriikide olulist rühma G77.

Fox ja Barnier leiavad, et Brexitiks on vaja rohkem aega

17.10.18 ... Briti kaubandusministri Liam Foxi sõnul vajab Suurbritannia Euroopa Liidust lahkudes pikemat üleminekuperioodi, et sõlmida Euroopa Liiduga vabakaubanduslepe.

USA tahab uusi kaubanduskõnelusi Jaapani, EL-i ja Suurbritanniaga

17.10.18 ... USA tahab pidada läbirääkimisi eraldi kaubanduskokkulepete saavutamiseks Jaapani, Euroopa Liidu ja Suurbritanniaga osana president Donald Trumpi administratsiooni jõupingutustest tasakaalustada maailma kaubandust.

USA admiral: Guantánamo vangilaager tegutseb veel vähemalt 25 aastat

17.10.18 ... USA Guantánamo mereväebaasis 2001. aasta 11. septembri rünnakute järel avatud vangilaager tegutseb veel vähemalt 25 aastat, teatas seda juhtiv kontradmiral John Ring teisipäeval.

Türgi ametnik: politsei leidis tõendeid Khashoggi tapmise kohta

16.10.18 ... Saudi Araabia Istanbuli konsulaati läbi otsinud politsei leidis tõendeid, et Saudi ajakirjanik Jamal Khashoggi tapeti seal, teatas kõrge Türgi ametnik teisipäeval.

Prantsusmaa ja Saksamaa taunisid Poola kohtureformi

16.10.18 ... Prantsusmaa ja Saksamaa taunisid teisipäeval Poolat, mis on jätkanud oma vastuolulise kohtureformi elluviimist hoolimata Euroopa Liidu üleskutsetest sellega viivitada.

ERR Moskvas: tüli õigeusukirikus võib viia suure kirikulõheni

16.10.18 ... Vene õigeusu kirikukogu ehk sinodi otsus katkestada armulauaosadus Konstantinoopoli patriarhaadiga on mitte ainult religioosne, vaid ka poliitiline, arvavad vene eksperdid.

Armeenia peaminister teatas tagasiastumisest

16.10.18 ... Armeenia peaminister Nikol Pašinjan teatas teisipäeval oma tagasiastumisest, et oleks võimalik viia läbi erakorralised parlamendivalimised.

Maylt oodatakse lahendust, et Brexiti-lepe novembris allkirjastada

16.10.18 ... Ühendkuningriigi valitsus üritab kolmapäevaks jõuda lahenduseni, mis võimaldaks novembris Euroopa Ülemkogul Brexiti-leppele alla kirjutada.

Prantsusmaal toimus valitsusremont

16.10.18 ... Prantsuse valitsuses toimus teisipäeval valitsusremont ning tähtsale siseministri kohale saab Christophe Castaner.

USA: saudid on nõus ajakirjaniku kadumist põhjalikult uurima

16.10.18 ... USA välisminister Mike Pompeo kohtus teisipäeval Saudi Araabia kuninga ja kroonprintsiga, et arutada ajakirjanik Jamal Khashoggi kadumist ning leida sellest põhjustatud kriisile lahendus.

USA kehtestas Lätiga seotud ettevõtte vastu sanktsioonid

16.10.18 ... USA rahandusministeerium lisas Põhja-Korea režiimiga seotud musta nimekirja ettevõtte, mis olevat Türgi taustaga, kuid on ametlikult registreeritud Lätis.

Nigeeria islamiäärmuslased tapsid pantvangi võetud ämmaemanda

16.10.18 ... Rahvusvaheline Punane Rist (ICRC) kinnitas teisipäeval, et Nigeerias islamiäärmuslastest mässuliste poolt pantvangi võetud tervishoiutöötaja on tema röövijate poolt hukatud.

Prantsuse uurijad otsisid läbi vasakerakonna peakorteri

16.10.18 ... Prantsuse politsei korraldas teisipäeval haarangu Jean-Luc Mélenchoni juhitud partei La France Insoumise (LFI) peakorteris.

Läti ja Leedu valitsus kiitsid heaks riigieelarve eelnõud

16.10.18 ... Läti valitsus kiitis esmaspäeval heaks rahandusministeeriumi esitatud järgmise aasta riigieelarve eelnõu.

Soome kohus ei lasknud Airiston Helmi juhtumi kahtlustavat vabadusse

16.10.18 ... Päris-Soome esimese astme kohtus toimus teisipäeval istung, kus arutati nn Airiston Helmi juhtumi raames vahi alla võetud Venemaa kodaniku taotlust kautsjoni vastu vabadusse pääseda. Pikka istungi järel tegi kohus otsuse mees mitte vabadusse lasta.

Soome piirikaubandus on vähenenud viiendiku võrra

16.10.18 ... Soome turistid ostsid viimase 12 kuu jooksul välismaalt 58 miljonit liitrit alkoholi, mida on aastatagusega võrreldes viiendiku võrra vähem, teatas Soome tervise- ja heaoluinstituut (THL).

Valge Maja seinale ilmus maal Trumpist koos vabariiklastest riigipeadega

16.10.18 ... Valge Maja seinale on ilmunud president Donald Trumpi ajal uus maal, mis kujutab ametisolevat riigipead istumas koos teiste vabariiklastest presidentidega õhtulauas.

Trump: Saudi kuningas ei tea enda sõnul ajakirjaniku saatusest midagi

16.10.18 ... USA president Donald Trump ütles esmaspäeval, et vestles Saudi kuninga Salmaniga, kes eitas, et teab midagi kadunud ajakirjaniku Jamal Khashoggi saatusest.

Eesti ja seitse EL-i riiki nõuavad küberründajatele sanktsioone

16.10.18 ... Kaheksa Euroopa Liidu riiki, teiste hulgas Suurbritannia ja Baltimaad, püüab mõjutada ühendust karistama küberründajaid sanktsioonidega.

Salvini: Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonid on absurdsed

16.10.18 ... Itaalia asepeaminister ja erakonna Liiga juht Matteo Salvini teatas esmaspäeval, et Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonid on sotsiaalne, kultuuriline ja majanduslik absurd.

ÜRO: Jeemenit ähvardab viimase saja aasta suurim näljahäda

16.10.18 ... ÜRO hinnangul ähvardab kodusõjast räsitud Jeemenit viimase saja aasta rängim näljahäda.

Soome valitsusel seisab tööhõivepoliitika tõttu ees usaldushääletus

16.10.18 ... Soome parlament hakkab teisipäeval arutama valitsuse tööjõupoliitikat ja vaidlusalust vallandamiseelnõu ning arutelu lõppeb kolmapäeval valitsuse usaldamise hääletusega, kirjutas Soome uudisteagentuur STT.

USA sanktsioonid tõid Iraanis kaasa tomatipuuduse

16.10.18 ... USA presidendi Donald Trumpi poolt taaskehtestatud sanktsioonid on andnud ühe kaubaartikli puhul juba märkimisväärse tulemuse. Nimelt on Iraani Islamivabariigis muutunud defitsiitseks kaubaks tomatid.

Mattise sõnul on Trump sada protsenti tema selja taga

16.10.18 ... USA kaitseministri James Mattise sõnul kinnitas president Donald Trump talle, et on "sada protsenti" temaga.

Suri Microsofti kaasasutaja Paul Allen

16.10.18 ... USA tarkvara- ja tehnoloogiahiiu Microsofti kaasasutaja Paul Allen suri 65-aastasena vähki, vahendas esmaspäeval kohalik meedia tema perekonna teadaannet.

Austraalia kaalub saatkonna kolimist Tel Avivist Jeruusalemma

16.10.18 ... Austraalia kaalub oma Iisraeli saatkonna kolimist Tel Avivist Jeruusalemma, teatas teisipäeval peaminister Scott Morrison.

Poola ja Tšehhi on vastu EL-i piiri tugevdamise kavale

15.10.18 ... Poola peaminister ütles esmaspäeval, et tema ja ta Tšehhi ametivend on vastu kavale tugevdada Euroopa Liidu välispiire kartuses, et see vähendab neile tõukefondidest eraldatavat raha.

Briti peaministri sõnul on Brexiti-lepe saavutatav

15.10.18 ... Briti peaminister Theresa May ütles esmaspäeval, et tema hinnangul on Brexiti-kokkulepe endiselt võimalik, seda hoolimata asjaolust, et kõnelused on Iirimaa piiri küsimuses ummikusse jooksnud.

Stoicescu: Venemaa tahab panna proovile USA meelekindlust ja NATO ühtsust

15.10.18 ... Rahvusvaheliste Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu ütles, et Venemaa tuumalöögi andmise ähvardused on šantaaž.

Ungari peaminister Orban saabus Eestisse jalgpallimängu vaatama

15.10.18 ... Esmaspäevaõhtusele jalgpallikohtumisele Eesti ja Ungari vahel oli Tallinna kohale saabunud ka Ungari peaminister Viktor Orban.

"Välisilm": ajakirjanike tapmine pole ainult autoritaarsete riikide teema

15.10.18 ... Kuigi praegu jälgib maailma meedia Saudi Araabia opositsioonilise ajakirjaniku juhtumit, pole võimukriitiliste inimeste mõrvamine üksnes autoritaarsete riikide teema, nende saade "Välisilm".

"Välisilm": Venemaast, NATO-st ja piiratud tuumalöögist

15.10.18 ... Venemaa riigipea Vladimir Putin on juba aastaid hoiatanud, et Venemaa on valmis andma tuumalööki, kui keegi neid ohustab. Balti Venemaa Uurimise Keskuse juhi Vladimir Juškini sõnul on venelastel väga väikese võimsusega tuumapomme, mille sarnaseid NATO-l pole, mistõttu on Moskva ähvardusi loopides hetkel ka eelisseisus. Mida sellise santaažiga saavutada soovitakse ja mida tähendab piiratud tuumalöök, uuris "Välisilm".

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
kell 14.05 ja 21.05 vikerraadios
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: