Välismaa

Armeenia opositsioonijuht teatas valmisolekust riiki juhtida

24.04.18 ... Armeenia opositsioonijuht Nikol Pašinjan teatas päev pärast peaminister Serž Sargsjani tagasiastumist, et on valmis riiki juhtima.

Taani kohus langetab otsuse naisajakirjaniku mõrvari osas

25.04.18 ... Taani kohus langetab kolmapäeval otsuse Rootsi päritolu naisajakirjaniku Kim Walli mõrvanud leiutajale Peter Madsenile.

Saksa juutide juht soovitas avalikes kohtades rahvuspeakatet varjata

25.04.18 ... Saksa juudikogukonna juht Josef Schuster soovitas teisipäeval seoses viimase aja vägivallarünnakutega avalikes kohtades peita juutidele omast mütsi ja muud usulist sümboolikat, teatas kohalik meedia.

Lätis tapeti totalitaarrežiimi kuritegudega tegelnud endine prokurör

24.04.18 ... Lätis Saulkrasti rajoonis leiti endise prokuröri Biruta Loze surnukeha, teatas politsei teisipäeval.

Euroopa Komisjon: Iirimaa magustatud jookide maks ei ole riigiabi

24.04.18 ... Euroopa Komisjon jõudis järeldusele, et Iirimaa magustatud jookidele kehtestatav maks ei kujuta endast riigiabi.

Trump: Iraani tuumalepe on katastroof ja hullumeelsus

24.04.18 ... Iraani tuumalepe on katastroof ja hullumeelsus, teatas USA president Donald Trump teisipäeval, kui võõrustas lepet pooldavat Prantsuse presidenti Emmanuel Macroni.

Armeenlased mälestasid massimõrvades tapetud rahvuskaaslasi

24.04.18 ... Tuhanded armeenlased kogunesid teisipäeval Jerevani lähedale mälestama saja aasta eest Ottomani impeeriumi ajal korraldatud massimõrvades tapetud rahvuskaaslasi.

Toronto kaubikurünnakus kahtlustatavale esitati süüdistus mõrvas

24.04.18 ... Mehele, keda süüdistatakse esmaspäeval Torontos kaubikuga jalakäijate sekka sõitmises, esitati süüdistus esimese astme mõrvas ning mõrvakatses. Mehe motiiv on endiselt teadmata.

George H.W. Bush viidi veremürgitusega haiglasse

24.04.18 ... USA endine president George H.W. Bush viidi kõigest paar päeva pärast oma naise Barbara surma veremürgitusega haiglasse, teatas endise riigipea kantselei esmaspäeval.

Facebook avaldas üksikasjaliku juhise lubatud ja keelatud postitustest

24.04.18 ... Facebook avaldas teisipäeval esmakordselt üksikasjalikud juhised sellest, mida firma lubab ja ei luba oma sotsiaalmeediaportaali üles panna.

Karadzic: töötasin Balkanil rahu nimel

24.04.18 ... Süüdi mõistetud sõjaroimar Radovan Karadžić süüdistas teisipäeval Bosnia moslemeid "serblastele sõja kuulutamises" ning teatas apellatsioonis ÜRO Haagi tribunalile, et töötas Balkanil rahu saavutamise nimel.

Gröönimaa valimistel toetavad iseseisvumist peaaegu kõik parteid

24.04.18 ... Taani koosseisu kuuluval Gröönimaal leiavad teisipäeval aset kohaliku parlamendi valimised ning valimiskampaanias on suurt tähelepanu pälvinud soov täielikult iseseisvuda, mida praeguse seisuga toetavad peaaegu kõik parteid.

Eesti avab esinduse Araabia Ühendemiraatides

24.04.18 ... Valitsus otsustas eraldada välisteenistuse tugevdamiseks aastatel 2019-2022 täiendavalt 14 miljonit eurot, millega õnnestub avada esindus Araabia Ühendemiraatides ja taastada esindus Budapestis.

USA valitsus kaalub Kaspersky-vastaseid sanktsioone

24.04.18 ... USA valitsuse ametnikud kaaluvad sanktsioone, mille alusel keelataks Venemaa küberturbefirmal Kaspersky Lab äritegevus Ameerika Ühendriikides.

Briti kohus karistas koerale "natsitervitust" õpetanud meest rahatrahviga

24.04.18 ... Esmaspäeval tegi Šotimaal Põhja-Lanarkshire'is asuv Airdrie kohus teatavaks karistuse mehele, kelle sama kohus mõistis eelmisel kuul süüdi vihakuriteos. Vihakuritegu seisnes selles, et mees õpetas oma elukaaslase koera "natsitervitust" tegema, ning selle eest peab süüdimõistetu nüüd tasuma 800 naelsterlingi suuruse trahvi.

Soome rahvasaadik jättis Sinise Tuleviku minevikku

24.04.18 ... Erakonda Sinine Tulevik kuulunud Soome rahvasaadik Kaj Turunen vahetas erakonda ning astus hoopis Koonderakonna liikmeks. Sinise Tuleviku esimees Sampo Terho kutsus juhtunu tõttu kokku erakorralise koosoleku ja märkis, et Turuneni parteivahetus ohustab usaldust Soome valitsuskoalitsioonis.

Eestis peetakse maailma suurimat küberkaitseõppust

24.04.18 ... Staabi- ja sidepataljon juhib ja korraldab sel nädalal Eesti osalust maailma suurimal rahvusvahelisel küberkaitseõppusel Locked Shield 2018.

Kreml: me ei pea rahutusi Armeenias "Ukraina-stiilis revolutsiooniks"

24.04.18 ... Kreml teatas teisipäeval, et Venemaa ei pea äsja Armeenias toimunud rahutusi, mis viisid ekspresidendist peaministri Serž Sargsjani tagasiastumiseni, "Ukraina-stiilis revolutsiooniks".

Peaminister: Lätil on pangandussektori korrastamiseks aega juulini

24.04.18 ... Peaminister Maris Kucinskise sõnul on Lätil aega käesoleva aasta juulini näitamaks, et riik astub reaalseid samme pangandussektorit räsivate rahapesuprobleemide lahendamiseks.

Alijev viis lõpule Aserbaidžaani valitsuse moodustamise

24.04.18 ... Aserbaidžaani president Ilham Alijev viis esmaspäeval pärast eelmisel nädalal uueks ametiajaks riigipeaks vannutamist lõpule uue valitsuse moodustamise ja teatas esimesest välisvisiidist.

G7 välisministrid lubasid kaitsta oma demokraatiaid Venemaa eest

23.04.18 ... Juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 välisministrid lubasid kolmepäevase kohtumise teise päeva lõppedes kaitsta oma demokraatiat Venemaa rünnakute eest.

Fotod ja videod: Macroni USA visiidi esimene päev

24.04.18 ... Prantsusmaa president Emmanuel Macron alustas esmaspäeval riigivisiiti USA-sse. Ta on esimene välisriigi liider, kes on president Donald Trumpi ametiajal Ühendriikides täiemõõdulisel riigivisiidil.

Välisminister Zarif: USA peaks Iraanile hoopis tänulik olema

24.04.18 ... Iraani välisministri Mohammad Javad Zarifi sõnul alustaks Iraan Ameerika Ühendriikidega läbirääkimisi ainult juhul, kui oleks mingit lootust edu saavutada. Tema hinnangul seda praeguse administratsiooniga pole.

Merkel ja Turnbull avaldasid toetust vabakaubandusele

24.04.18 ... Saksamaa kantsler Angela Merkel väljendas kohtumisel Austraalia peaministri Malcolm Turnbulliga kindlat toetust Euroopa Liidu ja Austraalia kaubanduskokkuleppele.

London pakub Windrushi põlvkonna inimestele tasuta Briti kodakondsust

24.04.18 ... Briti valitsus teatas esmaspäeval, et aastakümnete eest Kariibi mere piirkonnast Ühendkuningriiki saabunud emigrandid, kes on sattunud valitsuse karmistunud immigratsioonipoliitika tõttu löögi alla, saavad õiguse taotleda tasuta Briti kodakondsust.

USA senati komitee toetas napilt Pompeod välisministrina

24.04.18 ... USA senati välissuhete komitee kiitis esmaspäeval napilt heaks president Donald Trumpi kandidaadi Mike Pompeo kandidatuuri välisministri kohale, avades tee hääletusele senati täiskogu ees hiljem sel nädalal.

Torontos sõitis tahtlikult jalakäijate sekka kaubik, hukkus 10 inimest

23.04.18 ... Toronto kesklinnas sõitis esmaspäeval jalakäijate sekka rendikaubik, surma sai kümme ja vigastada 15 inimest, teatas Kanada politseijuht Mark Saunders, lisades, et sõidukijuht ründas jalakäijaid tahtlikult.

Aasia ekspert: Kimi teade polügooni sulgemisest on lihtsalt hea tahte märk

24.04.18 ... Välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna nõunik, Aasia ekspert Monika Reinem ütles, et Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni teade, et sulgeb riigis oleva tuumakatsetuste polügooni, on lihtsalt hea tahte märk, millega Kim ei võta endale tegelikult mingeid kohustusi.

ERR Riias: Lätis on poliitikategemise kohaks muutunud ka loomaaed

23.04.18 ... Läti Roheliste partei üks juhte Ingmars Lidaka loobus kohast parlamendis ja hakkas tööle loomaaia direktorina, sest enda sõnul on temast seal rohkem kasu kui seimis. Lätlasi paneb aga loomaaia-jutt muigama, sest puuride vahel on sõlmitud ka poliitilisi kokkuleppeid.

"Välisilm": Merkel jahutas Macroni lootusi euroala reformimisel

23.04.18 ... Neljapäeval kohtusid Berliinis Saksamaa kantsler Angela Merkel ja Prantsuse president Emmanuel Macron. Ametlik pressiteade ütleb, et mõlemad presidendid rõhutasid soovi viia Euroopa Liidus läbi reforme, samas ei jõudnud nad majandus- ja rahanduspoliitika küsimustes üksmeelele. "Välisilm" uuris, miks on nii, et Euroopa Liidu tervise ja tugevuse jaoks nii oluline Prantsuse-Saksamaa tandem tööle ei hakka.

Teadur: armeenlased ei tulnud tänavaile vaid Sargsjani võimult tõukamiseks

23.04.18 ... Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teadur Kalev Stoicescu ütles, et ulatuslikud meeleavaldused ei toimunud Jerevanis vaid selleks, et tõugata võimult Serž Sargsjan, vaid inimesed on pahased ka lokkava korruptsiooni ja edutu majanduspoliitika pärast.

Nashville'is tabati söögikohas nelja inimese tapmises kahtlustatav

23.04.18 ... USA-s Nashville'is tabas politsei mehe, keda kahtlustatakse pühapäeval söögikohas nelja inimese tapmises.

Eestlane Jerevanis: kõik mõistavad, et keerulisem aeg alles algab

23.04.18 ... Armeenia pealinnas Jerevanis töötav Kristi Raidma ütles, et armeenlased on peaminister Serž Sargsjani taandumise üle õnnelikud, kuid mõistavad, et keerulisem aeg alles algab, sest opositsioon ja valitsus alustavad kolmapäeval läbirääkimisi selle üle, mida edasi teha.

Tusk andis seoses Poola lennukatastroofiga tunnistuse

23.04.18 ... Euroopa ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk ütles esmaspäeval Varssavi kohtus, et tal ei olnud Poola peaministrina võimu ega rolli enda ega presidendi lendude ettevalmistamisel.

Hertsoginna Catherine ja prints William said kolmanda lapse

23.04.18 ... Cambridge'i hertsoginna Catherine viidi esmaspäeva varahommikul haiglasse, kus sündis kuningapere kolmas laps.

Otse: Armeenia peaminister Sargsjan astus tagasi, protestijuht sai vabaks

23.04.18 ... Armeenia peaminister Serž Sargsjan astus esmaspäeval tagasi, kirjutas tema võrguleht. Armeenia valitsusvastaste meeleavalduste juht, parlamendiliige Nikol Pašinjan aga vabanes esmaspäeval vahi alt, edastas Armeenia televisioon.

Macroni ja Trumpi kohtumist saadavad erimeelsused Iraani ja kaubanduse üle

23.04.18 ... Prantsusmaa president Emmanuel Macron alustab esmaspäeval kolmepäevast riigivisiiti USA-s, mille käigus kohtub Valges Majas USA presidendi Donald Trumpiga. Kohtumine keskendub eelduste kohaselt USA ja Euroopa erimeelsustele Iraani tuumaleppe üle ning pingestunud kaubandussuhetele.

USA noormehel on õnnestunud üle elada nii lõgismao, karu kui ka hai rünnak

23.04.18 ... BBC kirjutab 20-aastasest USA noormehest, kellel on olnud erakordne õnn pääseda eluga nii lõgismao, karu kui ka hai rünnakust.

EL-i eelarve mustand suunab Ida-Euroopa toetusraha Itaaliasse ja Kreekasse

23.04.18 ... Brüssel plaanib suunata kümnete miljardite eurode ulatuses Euroopa Liidu fondide raha Kesk- ja Ida-Euroopast eemale, nii et Poola, Ungari ja Tšehhi, aga ka Balti riikide asemel liiguksid toetused finantskriisis rohkem kannatanud riikidesse nagu Itaalia, Hispaania ja Kreeka.

Raport: ENPA töös on märgata Aserbaidžaaniga seotud korruptsiooni

23.04.18 ... Rahvusvahelise organisatsiooni Euroopa Nõukogu (EN) parlamentaarse assamblee (ENPA) asjaajamist uuriva sõltumatu raporti kohaselt on ENPA tegevuses märgata tugevat korruptsioonikahtlust.

Põhja-Korea bussiõnnetuses hukkus rohkem kui 30 hiinlast

23.04.18 ... Põhja-Koreas Põhja-Hwanghae provintsis leidis pühapäeva õhtul aset raske bussiõnnetus, mille tõttu hukkus vähemalt 36 inimest, nende seas 32 Hiinast pärit turisti.

Lõuna-Korea lõpetas Põhja-Koreasse propaganda edastamise

23.04.18 ... Lõuna-Korea lõpetas enne eelolevat tippkohtumist riigipiiril valjuhäälditest Põhja-Korea suunas propaganda edastamise.

Hollandi politsei tabas kurikuulsa islandlasest tagaotsitava

23.04.18 ... Hollandi politsei pidas pühapäeval Amsterdamis kinni Islandi kodanikust tagaotsitava Sindri Thor Stefanssoni, keda kodumaa võimud kahtlustavad palju tähelepanu pälvinud nn Bitcoini-suurvarguses.

Armeenia meeleavaldustega on liitunud ka hulk sõdureid

23.04.18 ... Esmaspäeval liitus Jerevanis jätkuvate meeleavaldustega ka hulk Armeenia sõdureid. Eelduste kohaselt toimub õhtul kesklinnas ulatuslik massimeeleavaldus.

Helsingi valmistub rekordiliseks kruiisiturismi suveks

23.04.18 ... Soome pealinna turundusega tegelev ettevõte Helsinki Marketing prognoosib, et peagi algaval suvel saabub Helsingisse rekordiliselt palju kruiisilaevu ja -turiste. Prognoosi kohaselt tuleb kruiisilaevu ligi 300 ja turiste üle poole miljoni.

Belgia kohus mõistis Abdeslami süüdi terroristliku mõrva katses

23.04.18 ... Belgia kohus tegi esmaspäeval otsuse Pariisi 2015. aasta novembri terrorirünnakute ainsa ellujäänud korraldaja Salah Abdeslami kohta ja mõistis mehe süüdi 2016. aasta märtsis Brüsselis aset leidnud terroristliku mõrva katses. Karistuseks määras kohus 20 aastat vabadusekaotust.

Jerevanis valmistuvad protestijad uueks suureks meeleavalduseks

23.04.18 ... Armeenia pealinn Jerevan valmistub järjekordseteks meeleavaldusteks, mis järgnevad kolme opositsioonilise rahvasaadiku vahistamisele ning mis algselt puhkesid seoses süüdistustega ekspresident Serž Sargsjani vastu.

Nicaragua president andis meeleavaldajate survele järele

23.04.18 ... Nicaragua vasakpoolne president Daniel Ortega tühistas vägivaldsete meeleavaldusteni viinud seaduseuuenduse.

Paraguay presidendiks valiti Mario Abdo Benitez

23.04.18 ... Paraguay uueks presidendiks valiti pühapäeval napi häälteenamusega konservatiiv Mario Abdo Benítez.

Prantsusmaa parlamendi alamkoda kiitis heaks uue migratsiooniseaduse

23.04.18 ... Prantsusmaa parlamendi alamkoda kiitis pühapäeva hilisõhtul heaks uue vastuolulise migratsiooniseaduse, mille poolt hääletas 228 ja vastu oli 139 seadusandjat.

PRAEGU VIKERRAADIOS

Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: