Eesti

Ööpäevaga lisandus 197 koroonapositiivset

30.07.21 EESTI ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 8016 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 197 ehk 2,5 protsenti testide koguarvust. Uutest nakatunutest 158 inimest ehk 80,2 protsenti olid vaktsineerimata, kuue nakatunu vaktsineerimiskuur on pooleli.

Iisraeli relvafirma korraldas Eestis laevatõrjeraketi näidislaskmise

30.07.21 EESTI ... Iisraeli relvafirma Rafael korraldas eelmisel nädalal Eesti rannikul laevatõrjeraketi Spike NLOS näidislaskmise, mida jälgisid 14 riigi esindajad.

Ilm läheb vihmasemaks ja tuulisemaks

30.07.21 RAADIOUUDISED ... Tänane ilmaennustus sünoptik Taimi Paljakult

Soomes valmistab koroonapassi puhul muret isikuandmete kaitse

30.07.21 RAADIOUUDISED ... Eesti valitsuse otsusega tuleb alates 9. augustist esitada kultuurisündmustele, trenni või söögikohta pääsemiseks niinimetatud koroonapass, vastasel juhul kehtivad ranged ruumitäituvuse piirangud.

Prokurör ja kannatanud tahavad Tarrastele eluaegset vangistust

30.07.21 EESTI ... Mullu juunis Lihulas inimesi tulistanud Mikk Tarraste ja tema kaitsja maakohtu otsust ringkonnakohtus ei vaidlustanud, kuid seda tegid prokurör ja kannatanud, kes tahavad Tarrastele eluaegset vangistust.

Kiik: vaktsineerimistõendi kontroll saab reeglina olema visuaalne

30.07.21 EESTI ... Augusti teisest nädalast kehtima hakkav vaktsineerimistõendi esitamise nõue suurtel kogunemistel saab valdavalt olema visuaalse kontrolliga ning põhineb eeldusel, et domineeriv hulk Eesti inimestest on ausad, ütles Vikerraadio hommikusaates tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Kadastik ja Luik: miks Eestis on ajakirjandusega kõik enam-vähem hästi?

30.07.21 EESTI ... 30 aasta jooksul on Eesti ajakirjanduse nägu kujundanud konkurentidena kaks meest – Postimees Grupi rajanud Mart Kadastik ja Ekspress Grupi loonud Hans H. Luik. Augustis 1991, kui Eesti taastas iseseisvuse, oli Kadastik Postimehe peatoimetaja ja Luik Eesti Ekspressi kirjastaja. Nüüd vaatavad nad tagasi ja ütlevad, kuidas ajakirjandusel nii hästi läks.

Kiik: kaos ei vaktsineeri ära ligi 630 000 inimest

29.07.21 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik pole nõus, et koroona vastu vaktsineerimise korralduses valitseb kaos, sest ära on vaktsineeritud üle 600 000 inimese.

Paide riigigümnaasium alustab kooliaastat ajutistes ruumides

29.07.21 EESTI ... Paide riigigümnaasiumi uus hoonetekompleks 1. septembriks ei valmi ja koolil tuleb paar kuud mööda saata renditud ruumides. Riigi Kinnisvara aktsiaselts (RKAS) põhjendab probleeme seadmete tarneraskustega.

Ratas: reedel tuleb arutusele mitu võimalikku presidendikandidaati

29.07.21 EESTI ... Erakondade juhid reedeks presidendivalimiste teemal nõupidamisele kutsunud riigikogu esimees Jüri Ratas ütles, et arutusele võib tulla rohkem kui üks võimalik presidendikandidaat.

Õpilased ja õpetajad saavad sügisel koolides vaktsineerida

29.07.21 EESTI ... Sügisel tekib õpilastel ja õpetajatel võimalus koroonaviiruse vastu vaktsineerida ka koolimajades. Vaktsineerimist hakkavad teostama kooliõed ning enamikus koolides on selleks valmisolek olemas.

Martin Helme kutsub inimesi üles valitsuse uusi piiranguid eirama

29.07.21 EESTI ... Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme sõnul on valitsus koroona vastu võitlemisel läbi kukkunud ning ta kutsub inimesi uusi piiranguid eirama.

Ministeerium avaldas uuendatud vaktsineerimisplaani

29.07.21 EESTI ... Sotsiaalministeerium avalikustas neljapäeva õhtul koroonaviiruse vastase uuendatud vaktsineerimisplaani.

Valitsus kiitis heaks Leedu abistamise

29.07.21 VÄLISMAA ... Valitsus kiitis neljapäeval heaks kaitseminister Kalle Laaneti ettepanekud Leedu abistamiseks Balti riikide koostöös.

Vaktsineerimisega kimpus haiglajuht: teeme nii, kuidas jõudu on

29.07.21 EESTI ... "Haiglad ei ole kunagi vaktsineerimisega tegelenud, see ei ole kunagi meie ülesanne olnud. Kogu vaktsineerimise pädevus ja ülesanded on täna Eestis perearstidel," ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale" Lõuna-Eesti haigla juht Arvi Vask. Tema sõnul on koroona vastu vaktsineerimine haigla jaoks lisatöö, milleks napib meedikuid. Abi pole tulnud ka n-ö emahaiglalt, Tartu ülikooli kliinikumilt.

Väikehaiglates on jäänud vaktsineerimine toppama

29.07.21 EESTI ... Kevadine plaan nägi ette, et väiksemates kohtades hakkavad inimesi vaktsineerima maakonnahaiglad, kellest mõni aga sellega suvel hakkama ei ole saanud. Kui vaktsineerimiskorraldajad heidavad ette oskamatust tööd planeerida, siis väikehaiglate hinnangul tehakse neile ülekohut, kuna vaktsineerimine pole nende ülesanne.

Päevakaja (29.07.2021 18:00:00)

29.07.21 RAADIOUUDISED ...

RIA: dokumendifotode vargus e-teenuseid ei mõjuta

29.07.21 EESTI ... Riigi infosüsteemi amet (RIA) kinnitas, et inimesed, kelle dokumendifoto küberrünnaku käigus ebaseaduslikult alla laaditi, ei pea uut dokumenti ega fotot tegema. Samuti ei mõjuta juhtum ID-kaardi, Mobiil- ja Smart-ID-d ega e-teenuseid.

Iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva kontsert sai valitsuselt eriloa

29.07.21 MUUSIKA ... Valitsus otsustas neljapäevasel kabinetinõupidamisel anda eriloa Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva kontserdi "Vaba Eesti!" korraldamiseks Tallinna lauluväljakul 20. augustil, sest tegu on ülekaaluka ühiskondliku ja riikliku huviga üritusega.

Paljak: tänavune suvi pidanuks märkide järgi tulema jahe ja vihmane

29.07.21 EESTI ... Eesti geograafilisest asukohast johtuvalt on meie ilm muutlik ja selle ennustamine raske, sest rusikareegleid, mis võimaldaks ilma pikalt ette mudeldada, ei ole. Seniste ilmamärkide järgi pidanuks tänavune erakordselt kuum ja kuiv suvi tulema hoopiski jahe ja vihmane, rääkis sünoptik Taimi Paljak Vikerraadio saates "Huvitaja".

PTA tuvastas Eestis seni leidmata tomativiiruse

29.07.21 EESTI ... Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) tuvastas Harjumaal AS-i Sagro kasvuhoones tomativiiruse, mida varem pole Eestis leitud.

Tallinna vaktsineerimiskeskused lõpetavad suve lõpus töö

29.07.21 EESTI ... Tallinnas paiknevad vaktsineerimiskeskused lõpetavad suve lõpus töö, kõige kauem püsib avatuna Kaja kultuurikeskuse vaktsineerimiskeskus.

Paide riigigümnaasiumi uus hoone septembriks ei valmi

29.07.21 RAADIOUUDISED ... Paide riigigümnaasiumi uus hoone õppeaasta alguseks ei valmi ja koolil tuleb paar kuud mööda saata renditud ruumides.

Esmaspäevast tuleb ühissõidukites taas maski kanda

29.07.21 RAADIOUUDISED ... Valitsus otsustas kehtestada alates esmaspäevast uuesti maskikandmise nõude ühissõidukites.

Lutsar: paljud riigid on lubanud nakatumisnumbritest sõltumata koolid avada

29.07.21 EESTI ... Lähinädalatel tuleb ka Eestis langetada otsused, kuidas alustada kooliaastat. Teadusnõukoja juht Irja Lutsar tõdes, et paljud riigid on lubanud minna igal juhul kontaktõppele, sõltumata sellest, mida teevad numbrid.

Mükoloog: seeni tasub tänavu otsida juba vihma saanud metsast

29.07.21 LOODUS ... Ehkki suvi on olnud kuum ja põuane, tasub mükoloog Veiko Kastanje sõnul seenemetsa minna igal juhul. Tihedaim seenehooaeg kestab tema sõnul augusti viimasest nädalast septembri lõpuni. Kuna seened arenevad piisava niiskuse mõjul mõne tunniga, tasub neid otsida metsadest, kus juba on veidi vihma tulnud.

Inimesed jooksevad ohtratele suveüritustele tormi

29.07.21 EESTI ... Möödunud suvel jäi enamik üritusi koroonapiirangute tõttu ära. Tänavu püüavad nii kultuurisündmuste korraldajad kui ka külastajad mullust suuresti ärajäänud suve tagasi teha, mistap toimub kontserte ja festivale oluliselt rohkem ning neid külastatakse äärmise innukusega, mõne erandiga.

Kallas: me ei ole vaktsineerimise olukorraga rahul

29.07.21 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas kritiseeris neljapäeval valitsuse pressikonverentsil vaktsineerimise käiku, märkides, et selle juhtimises tuleb teha muudatusi.

Nokia teatas suurest kasumi kasvust

29.07.21 RAADIOUUDISED ... Soome telekommunikatsiooniseadmete tootja Nokia teatas teise kvartali headest majandustulemustest ja suurendas kasvuprognoosi.

Tugeva tuule tõttu võib reedel katkeda laevaühendus väikesaartega

29.07.21 EESTI ... Kuna ilmateenistus prognoosib reedeks väga tugevat tuult, hoiatab väikesaartega laevaliiklust korraldav Kihnu Veeteed, et laevaühendused võivad katkeda.

Eesti Energia: elektri hind püsib kõrgel vähemalt järgmise kevadeni

29.07.21 RAADIOUUDISED ... Kasvanud energiahindade toel suurenes Eesti Energia esimese poolaasta käive rekordilise 538 miljoni euroni.

Esmaspäevast muutub maski kandmine ühissõidukites kohustuslikuks

29.07.21 EESTI ... Valitsus otsustas kehtestada alates esmaspäevast, 2. augustist uuesti maskikandmise nõude ühissõidukites. Ühtlasi otsustas valitsus langetada alates 9. augustist veelgi nakkusohutuse kontrollita üritustel ja tegevustes osalejate piirarve, muudatused hakkavad kehtima ka toitlustusasutustes.

Kohus ei andnud Mementole jalgpallikeskuse vastu õiguskaitset

29.07.21 EESTI ... Tallinna halduskohus ei andnud neljapäeval Maarjamäe jalgpallikeskuse rajamise vastu olevatele Eesti Memento Liidu MTÜ-le ja eraisikutele esialgset õiguskaitset, kuna kohtu hinnangul pole selles vaidluses see vajalik.

Reedel tõuseb õhutemperatuur kuni 23 kraadini

29.07.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Taimi Paljak.

Seeder loodab presidendi äravalimist riigikogus

29.07.21 EESTI ... Erakonna Isamaa juht Helir-Valdor Seeder tervitab riigikogu esimehe Jüri Ratase kutset parteiliidritele koguneda reedel arutama presidendivalimiste teemat ning avaldab lootust, et riigipea suudetakse valida parlamendis, et see ei hakkaks varjutama kohalikke valimisi.

Saar: sotsid on nõus kaaluma ka teisi presidendikandidaate peale Kaljulaidi

29.07.21 EESTI ... Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe Indrek Saare sõnul pooldaksid sotsid Kersti Kaljulaidi valimist presidendiks ka teiseks ametiajaks, aga kui see laiemat toetust ei pälvi, on erakond valmis kaaluma ka teisi kandidaate.

Ööpäevaga tuvastati 222 uut koroonajuhtu, suri üks inimene

29.07.21 EESTI ... Möödunud ööpäeval analüüsiti Eestis 3119 koroonaviiruse proovi, millest positiivseks osutus 222 testi ehk 7,1 protsenti võetud proovide koguarvust. Suri üks inimene.

Lõuna-Eestis on tänavu suvel puhkenud mitukümmend põllupõlengut

29.07.21 RAADIOUUDISED ... Lõuna-Eestis on tänavu suvel päästeametile teada antud kolmekümnest põllupõlengust.

Teadlased uuendavad kliimamuutuste raportit

29.07.21 RAADIOUUDISED ... Kliimateadlased peavad kahe nädala jooksul rahvusvahelise virtuaalkohtumise, et uuendada raportit, mis hindab maailma kliimamuutusi ja tulevikku.

Otse kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Aab, Sutt, Kiik ja Laanet

29.07.21 EESTI ... Valitsuse iganeljapäevasel istungijärgsel pressikonverentsil osalevad täna peaminister Kaja Kallas, riigihalduse minister Jaak Aab, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, kaitseminister Kalle Laanet ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Kell 12 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Õhutemperatuur tõuseb kuni 25 kraadini

29.07.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Taimi Paljak.

Realo: riik on vaktsineerimisabi pakkuvate ettevõtjate tõrjumisel käitunud kuritegelikult

29.07.21 EESTI ... Riik on vaktsineerimise korraldusel oma abi pakkunud ettevõtjate tõrjumisega käitunud kuritegelikult, ütles kütusefirma Circle K tegevjuht Kai Realo.

Lõuna-Eesti talunikud on hädas põllupõlengutega

29.07.21 EESTI ... Lõuna-Eestis talunikud on hädas põua tõttu tekkinud põlengutega põldudel. Suvise viljakoristuse ja põllutööde käigus ülekuumenenud põllutöömasinatest tulnud sädemed on tekitanud palju tulekahjusid.

Ratas võib esitada presidendi kandidaadiks akadeemik Tarmo Soomere

29.07.21 EESTI ... Riigikogu esimees Jüri Ratas kutsus reedeks parlamendierakondade esimehed kohtumisele, et tutvustada neile järgmise presidendi võimalikku kandidaati. ERR-i andmetel plaanib Ratas esitada neljale parteijuhile teaduste akadeemia presidendi Tarmo Soomere nime.

Station Narva festivalile pääseb vaktsineerimispassi või kiirtestiga

28.07.21 EESTI ... Järgmisel nädalavahetusel toimuvast muusikafestivalist Station Narva saab esimene suurüritus, kuhu pääseb vaktsineerimispassi ettenäitamisel või negatiivse testiga.

Valitsus tahab koroonapassi teenindussektorile kohustuslikuks muuta

28.07.21 EESTI ... Lähinädalatel saab teenindussektoris kohustuslikuks koroonapass ja vähendatakse ka üritustele lubatud inimeste piirarve.

ole olümpialainel!

klassikaraadio

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: