Eesti

Kell 20 "Suud puhtaks": kuidas Eestis väärikalt vananeda?

27.10.20 ... ETV otsesaade "Suud puhtaks" küsib sel teisipäeval, miks elu viimased aasta on harva väärikad.

Tšehhis tuli juurde kümme tuhat uut nakatumisjuhtu, abi on palutud Euroopa Liidult ja NATOlt

27.10.20 ... Tšehhis on koroona nakatumisnäitaja üks kõrgemaid Euroopas – üle 1300.

Prantsusmaa ja Türgi riigipeade tüli on viinud Euroopa Liidu ja Ankara suhete järsu halvenemiseni

27.10.20 ... Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni solvamine Türgi presidendi Recep Tayyip Erdogani poolt on ühendanud Euroopa liidrid.

Aasta Põllumees 2020 on Harjumaa piimatootja ja piimakarjakasvataja Kaja Piirfeldt

27.10.20 ... Aasta Põllumees 2020 on Harjumaa piimatootja ja piimakarjakasvataja Kaja Piirfeldt.

Eesti võtab kasutusele uue kujundusega passid

27.10.20 ... Alates 1. jaanuarist 2021 alustab politsei- ja piirivalveamet uute passide väljastamist. Reisidokumentidesse kantavad andmed jäävad samaks, ent uueneb passide kujundus ja turvaelemendid.

Fotod: Sodimise ohvriks langenud Estonia huku mälestusmärk sai taas puhtaks

27.10.20 ... Tallinnas sodisid vandaalid linnahalli lähistel asuvat parvlaeval Estonia hukkunute mälestusmärki "Katkenud liin". Teisipäeva pärastlõunal puhastas Kesklinna valitsus mälestusmärgi.

Kallas: lükkame Mart Helme umbusaldamise novembri algusesse

27.10.20 ... Reformierakond otsustas lükata siseminister Mart Helme umbusaldamise edasi, kuna riigikogu juhatuse enamus ei soostunud kaugistungit korraldama, mis oleks andnud karantiinis olevatele opositsioonisaadikutele võimaluse hääletusest osa võtta.

EKRE saadab Reitelmanni asemel ERR-i nõukogusse Anti Poolametsa

27.10.20 ... Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitab Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu kandidaadiks Anti Poolametsa.

Kell 14.05 "Reporteritund": Tallinna haigla Lasnamäele

27.10.20 ... Tallinn ja riik kavandavad Lasnamäele euroraha toel uut suurhaiglat - Tallinna haigla nime kandvat meditsiinilinnakut, mis peaks asendama seniseid üle linna hajali asetsevaid Ida-Tallinna keskhaigla ja Lääne-Tallinna keskhaigla remontivajavaid hooneid. Sellele keskendub tänane "Reporteritund".

Merits: järgmistel kuudel kaldub tasakaal viiruse kasuks

27.10.20 ... Viroloogiaprofessor Andres Merits ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et järgmistel kuudel tekib viiruse jaoks väga soodne olukord ning selle kontrolli all hoidmiseks on kõige parem lahendus maskide kandmine.

Tartu kiirabi soovib senisele kahele baasile lisaks uut baasi ka Soinastesse

27.10.20 ... Praegu on Sihtasutusel Tartu kiirabi ülikoolilinnas kaks baasi – Riia ja Jaama tänaval.

Keskkonnainspektsioon soovitab enne kalapüügile minekut piirangutega tutvuda

27.10.20 ... Keskkonnainspektsioon soovitab enne kalapüügile minekut piirangutega tutvuda, sest mõnes paigas, näiteks Pärnu jõestikus kehtivad teistmoodi reeglid kui mujal.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Reformierakonna juht Kaja Kallas

27.10.20 ... Valitsuskriis on läbi, aga opositsioon valmistub järgmisteks käikudeks ja õhus on vähemalt üks umbusaldushääletus. Kas koalitsiooni hääled peavad? Miks opositsioon ei ühine Roheliste petitsiooniga? Millised on valitsuskriisi õppetunnid? ETV saates "Esimene stuudio" on teisipäeval Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Valitsus otsustas lühendada koroonakantiini aega seniselt 14-lt päevalt kümnele

27.10.20 ... Veidi aja eest lõppes valitsuse koroonakomisjoni järjekordne istung.

Kiik: esmaspäevast lüheneb eneseisolatsiooni aeg kümnele päevale

27.10.20 ... Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) ütles, et valitsus jõudis kokkuleppele eneseisolatsiooni aja lühendamises 14 päevalt kümnele päevale.

Ööpäevaga lisandus 37 koroonapositiivset

27.10.20 ... Viimase ööpäevaga lisandus 37 koroonapositiivset, teste tehti 1604. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 42,06.

Tallinna töökohakolded lõõmavad tootmisettevõtetes

27.10.20 ... Tallinnas puhkenud ulatuslik töökohakolle on põhjustanud juba ka teise, väiksema töökohakolde. Ida-Virumaal aga levib koroonaviirus järjest haridusasutustes.

Üle-euroopaline ühtne alampalk Eestile ei sobi, ütleb Tööandajte Keskliidu juht Arto Aas

27.10.20 ... Täna arutletakse Eestis alampalga Euroopa Liidu tasandil reguleerimise võimaluse üle - kas viia liidus sisse ühtne süsteem või peaks iga riik ise alampalga suuruse üle otsustama.

Briti peaminister Boris Johnson jälgib USA presidendivalimisi murega

27.10.20 ... Briti peaministril Boris Johnsonil on keerulised ajad: lisaks koroonale ja närvesöövatele kaubanduskõnelustele Euroopa Liiduga peab ta arvestama võimalusega, et USA presidendivalimisi ei võidagi Donald Trump.

Kohtla-Järve on võtnud ette märgiliste monumentide kordategemise

27.10.20 ... Kohtla-Järve on ette võtnud linna märgiliste monumentide kordategemise. Nii valmistutakse järgmisel aastal saabuvaks kaevurite linna 75 aasta juubeliks.

Maaeluminister loomadega kerjamises suurt probleemi ei näe

27.10.20 ... Maaeluminister Arvo Alleri sõnul ei ole loomadega kerjamine Eestis suur probleem, mistõttu ta ei pea vajalikuks selle keelustamist ning pigem tuleks tegeleda inimesega, et ta ei peaks kerjama.

Terviseameti juht: peame arvestama koroonakriisi pikema püsimisega

27.10.20 ... Terviseamet arvestab, et koroonaviirus jääb pikemaks ajaks ning seepärast on ametile vaja ka täiendavat personali ja raha sellega tegelemiseks, ütles ameti juht Üllar Lanno.

Herem: Balti riigid võiks kaaluda ühist satelliidiprogrammi

27.10.20 ... Eestile oleks kasulik suurem kaitsekoostöö Läti ja Leeduga ning muuhulgas tasuks kaaluda ka ühiselt satelliidi soetamist, ütles kaitseväe juhataja, kindralmajor Martin Herem intervjuus Eesti Päevalehele.

Ministeerium koostab suurt põllumajanduse toetuspaketti

27.10.20 ... Maasikakasvatajate soov hüvitist saada on muutumas väikeseks osaks hoopis suuremast arutelust. Põllumajandus-kaubanduskoja hinnangul vajavad abi nii maasika-, kartuli- kui ka loomakasvatajad.

Võrumaa turismitalud kutsuvad külalisi suitsusauna proovima

26.10.20 ... Vana-Võrumaal on kümme talu avanud oma suitsusauna külalistele, et tutvustada suitsusauna traditsioone ja pakkuda igaühele võimalust taolises Võrumaale omases saunas konte soojendada.

Koroonatesti kehtivusaeg jääb inimestele segaseks

26.10.20 ... Enamik avalikke koroonatestimise punkte nädalavahetusel ei tööta. Nii on tekkinud haiglaravile minejatel mure, kas nende reede hommikul antud koroonaproovist piisab, et esmaspäeval haiglasse pääseda, sest terviseameti juhise järgi ei tohi test olla vanem kui 48 tundi.

Vald peab otsustama Lihula kooli gümnaasiumiastme saatuse

26.10.20 ... Kahanev õpilaste arv paneb Lääneranna valla valiku ette, mida teha Lihula kooli gümnaasiumiastmega. Ühe mõttena on välja käidud, et Pärnumaa väiksemate gümnaasiumide põhjal võiks luua uue riigigümnaasiumi, kuid millist kasu üle kogu maakonna hajutatud koolist oleks, pole veel selge.

RIA hinnangul kasutavad turvalisi küberteenuseid umbes pooled perearstid

26.10.20 ... Eesti perearstide andmeturve on väga kõikuva kvaliteediga. Mistõttu ei ole ka välistatud, et inimeste terviseandmed võivad sattuda kurjategijate kätte. Näiteks möödunud nädalal hakati Soomes varastatud terviseandmete eest lunaraha küsima.

Martin Helme kutsub Veidemanni ERR-i nõukogu juhi kohalt lahkuma

26.10.20 ... EKRE esimees, rahandusminister Martin Helme kutsub Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu esimeest Rein Veidemanni oma kohalt lahkuma.

Naistearst: poliitikud ei saa käskudega aborte lõpetada

26.10.20 ... Soovimatuid rasedusi ning järelikult ka aborte on alati olnud ning neid ei ole võimalik lõpetada poliitikute otsustega, ütles "Ringvaates" Poola ülemkohtu hiljutist abordiotsust kommenteerinud naistearst.

Koolikiusu ohver: kiusamine on nagu mahavaikitav normaalsus

26.10.20 ... Aastaid kooli- ning küberkiusu all kannatanud abiturient Natali Marie Ernits tõdes, et kiusamist on igal pool ja palju, kuid sellest ei julgeta rääkida.

Tartu Ülikooli laboris saab lasta testida oma maski kaitsevõimet

26.10.20 ... Tartu Ülikooli keskkonnafüüsika labor hakkab testima korduvkasutatavate maskide kaitsevõimet ning sel ja ka veel järgmisel nädalal saab oma maski kontrolli saata.

Kohus karistas Sillamäel narkootikume müünud mehi vangistusega

26.10.20 ... Viru maakohus mõistis reaalse vanglakaristuse Sillamäel narkootikumide müügiga ja vargustega tegelenud meestele.

Urmas Reitelmann lahkub ERR-i nõukogust

26.10.20 ... EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann teatas EKRE fraktsiooni koosolekul, et lahkub ERR-i nõukogust. EKRE fraktsioon ütleb ERR-i nõukogu liikmekandidaadi nime teisipäeval.

Lihula tulistamise uurimine on lõppenud ja materjalid on prokuratuuris

26.10.20 ... Politsei lõpetas Lihula lähistel kaks inimest surnuks tulistanud ja mitut inimest haavanud mehe kriminaalasja uurimise ning materjalid on edastatud prokuratuurile.

Päästekopter leidis jalgrattaga sõites terviserikke saanud eaka mehe

26.10.20 ... Politsei otsis suurte jõududega laupäeval Kuusalu vallas metsa vahel jalgrattaga sõites terviserikke saanud ja kukkunud 82-aastast meest. Lennusalga kopter leidis mehe ning toimetas kiirabiauto juurde.

Korobeinik: loodan, et ühiskond ei toeta abielu mõiste põhiseadusesse viimist

26.10.20 ... Keskerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees ja põhiseaduskomisjoni liige Andrei Korobeinik ütles ERR-ile antud intervjuus, et ei näe vastuoluliste küsimuste rahvaküsitlusele jõudmises halba, samas loodab ta, et ühiskond ei toeta abielu mõiste põhiseadusesse viimist, kui selline küsimus peaks koalitsiooni poolt rahva ette jõudma.

Keeleteadlased soovivad rahvaloendusesse eraldi küsimust emakeele kohta

26.10.20 ... Kui varem on Eestis tehtud rahvaloendustes alati eraldi inimese emakeele kohta küsitud, siis 2021. aasta küsitluses seda plaanis pole. Keeleteadlaste sõnul on rahvaloendus aga kõige usaldusväärsem viis emakeele andmete saamiseks.

Ansip ja Paet valiti Euroopa Parlamendis komisjonide aseesimeesteks

26.10.20 ... Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikud Andrus Ansip ja Urmas Paet said esmaspäeval oma valdkonna komisjonide aseesimeesteks.

Eesti valitsus hakkab Leedu kõrgeid nakatumisnäitajaid arutama

26.10.20 ... Välisminister Urmas Reinsalu sõnul tulevad Leedu viimaste päevade üha kasvavad nakatumisrekordid teisipäeval valitsuses arutusele. Nii välisministeerium kui ka terviseamet soovitavad Eesti inimestel tõsiselt kaaluda Leetu reisimise vajalikkust.

Rohelised: Reformierakond ja sotsid on reitingute nimel kaotanud väärtused

26.10.20 ... Roheliste üks juhte Kaspar Kurve saatis avaliku kirja Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide juhtidele, milles avaldab imestust, et end liberaalsena määratlevad erakonnad Roheliste abieluvõrdsuse petitsiooni toetamisest hoiduvad.

Galerii: Arnold Rüütli maja Maarjamäel on vaikselt valmimas

26.10.20 ... Arnold Rüütli uue maja ehitus Maarjamäel pole veel päris lõpuni jõudnud. Samas lootis Rüütel esialgu sinna sel sügisel sisse kolida, kuid veel pole teada, mil maja valmis saab.

Terviseamet vajab lähiajal 27 uut töökohta

26.10.20 ... 20 päeva ametis olnud terviseameti peadirektor Üllar Lanno ütles riigikogu sotsiaalkomisjoni koosolekul, et oma ülesannetega hakkama saamiseks vajab terviseamet palgatõusu ja 27 uue töökoha loomist.

err.ee otseülekanded

ole targem!

Vaata otse

Kuula otse

juubelisaade

vaata ja mõtle

põnev telemäng

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: