Eesti

Aadu Must: Tartu piirkonna juhatusel on aeg tagasi astuda

20.01.20 ... Eelmine Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse esimees, partei keskjuhatusse kuuluv Aadu Must soovib erakonna Tartu piirkonna juhatuse tagasiastumist ega välista ise uuesti esimeheks kandideerimist.

Eesti tervishoidu oleks vaja juurde 4000 õde

20.01.20 ... Eestis on praegu täitmata 500 õe ametikohta, kuid rahvatervise arengukava eesmärkide täitmiseks oleks tervishoiusüsteemi juurde vaja umbes 4000 õde. Kõige suuremas õdede puuduses on Tallinn.

Tartus lagunes Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon

20.01.20 ... Reformierakonna Tartu piirkonna juhatus ja Tartu linnavolikogu fraktsioon otsustasid lõpetada Tartu linnavolikogus koostöö Keskerakonnaga praeguses koalitsioonis ning alustada konsultatsioone SDE-ga Tartus uue koalitsiooni moodustamiseks.

Kultuuriministeerium toetab eraõiguslikke väiketeatreid tänavu kokku 3,1 miljoni euroga

20.01.20 ... Seda on märksa rohkem kui eelmisel aastal, kui erateatrid said 1,8 miljonit eurot.

Ehituse kallinemist tõukas lisaks palgasurvele materjalide hinnatõus

20.01.20 ... Ehitushinnaindeks tõusis 2019. aastal võrreldes 2018. aasta keskmisega 1,9 protsenti. Tunamullusega võrreldes kallines möödunud aastal tööjõud 4,3 protsenti, masinate kasutamine 2 protsenti ja materjalide hind 0,7 protsenti.

MKM soovib lihtsamaks muuta kahetariifilise kaugküttehinna kehtestamise

20.01.20 ... Niimoodi saaks kaugküttefirmad küsida eraldi raha tarbimise ja kaugküttevõrgu ülalpidamise eest.

Regional Jeti lennukite arv võib aasta lõpuks jõuda kolmekümne piirimaile

20.01.20 ... Riigiettevõtte Nordic Aviation Group juhatuse esimehe Erki Urva sõnul jätkab selle lennuteenust pakkuv tütarfirma Regional Jet kasvamist ka tänavu.

Riigikogu kaalub Vene ajalookäsitlust korrigeeriva avalduse koostamist

20.01.20 ... Riigikogu väliskomisjon hakkab suure tõenäosusega koostama avaldust, milles mõistab hukka Venemaa püüded Teise maailmasõja ajalugu endale soodsalt tõlgendada ning sõjasüüd teistele riikidele veeretada.

Fotouudis: president tegi enne Antarktikasse minekut sisseoste

20.01.20 ... President Kersti Kaljulaid käis enne Antarktikasse lendamist Tšiilis Punta Arenases supermarketist toitu kaasa ostmas.

Karu ei kiirusta EKRE soovile vaatamata partei liikmeks astuma

20.01.20 ... Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu tunnistas usutluses Vikerraadio saatele "Uudis+", et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), mis ta eelmise aasta sügisel ministriks kutsus, soovib tugevalt tema liikmeks astumist, kuid Karu sõnul vajab ta veel mõtlemisaega.

Davosis algab Maailma Majandusfoorum

20.01.20 ... Kutsutud on kolm tuhat rikast ja mõjukat inimest ning erilise tähelepanu all on kliima ja loodusressursside jätkusuutlikkus.

Peipsi järve seisund on halb ja ebastabiilne

20.01.20 ... Suurjärve ökoloogiline hinnang on halb, Lämmijärve ja Pihkva järvel väga halb.

Tippametnikest saavad esimesena paika kahe riigiameti direktorid

20.01.20 ... Praegu on käimas kuus konkurssi, kus otsitakse uut riigiameti peadirektorit või ministeeriumi asekantslerit. Erinevas staadiumis konkurssidest peaks esimesena valikuni jõutama muinsuskaitseameti ja maa-ameti peadirektori otsinguil.

Omavoliliselt ehitavate naabritega tegeleb kohalik omavalitsus

20.01.20 ... Ilma naabrite nõusolekuta ei tohi majale midagi külge ega ümber ehitada, ometi on omavoliline ehitustegevus, alates õhksoojuspumba paigaldamisest ja lõpetades katuseakende paigaldamisega, pigem levinud nähtus. Häiritud naabrid saavad abi kohalikult omavalitsuselt, kes omavolitseja pihtide vahele võtab.

Tallinna eliitkoolid alustavad esimesse klassi astujate vastuvõttu

20.01.20 ... Jaanuaris alustavad Tallinna ülelinnalise vastuvõtuga ehk niinimetatud eliitkoolid vastuvõttu esimestesse klassidesse ja koolikatsed toimuvad veebruaris.

Tartus muudetakse tiheda liiklusega Turu tänava ja Ropka tee ristmik ohutumaks

20.01.20 ... Paigaldatakse valgusfoor ja ehitatakse ohutussaared jalakäijatele.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusel on valminud põhjalik andmebaas

20.01.20 ... Esimest korda on kolme aasta pikkuse töö tulemusena võimalik saada ülevaade Eesti kunstnikest ja kunstiväljal tegutsejatest.

Rahapesuvastased meetmed puudutavad ka kinnisvara ostjaid

20.01.20 ... Näiteks võib kinnisvara ost ja müük planeeritust kauem aega võtta.

Ümbrikupalga kontrolli tulemusel määrati juurde 8,2 miljonit eurot makse

20.01.20 ... Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad viisid mullu läbi 906 tööjõumaksudega seotud kontrolli, mille tulemusena määrati kokku juurde 8,2 miljonit eurot makse.

TÜ magistritöö põhjal tarvitavad Eesti kooliõpilased üha enam kanepit

20.01.20 ... Uuringust selgus, et ajavahemikul 2003. kuni 2015. aastani suurenes kanepi tarvitamine kooliõpilaste hulgas. Lisaks kasvas ka nende osakaal, kes pidasid kanepit kergemini kättesaadavaks ja arvasid, et selle tarvitamine kuni paaril korral on tervisele ohutu.

Tallinna uutes trammides levib tasuta internet

20.01.20 ... Sellest aastast on Tallinna Linnatranspordi (TLT) AS-i trammipargi kõige uuemates CAF Urbos trammides sõitjatele tasuta WiFi leviala.

Äripäev: Kranich sai laenu ettevõtjalt, kelle majja ta Eesti Loto kolis

20.01.20 ... Äripäeva käsutuses olevad dokumendid näitavad, et endine Eesti Loto juht ja praegu riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Heiki Kranich on saanud vähemalt 280 000 euro ulatuses laenu ettevõtja Koit Uusilt, kelle ettevõtte kinnisvaraarendusse tuli riiklik lotofirma ankurrentnikuks.

Vallavanem Lemetti: lahendamist ootavad Viimsi kiire arenguga seotud küsimused

20.01.20 ... Möödunud nädalal Viimsi vallavanemaks saanud endise maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti sõnul ootavad Viimsis eelkõige lahendamist valla kiire arengu ja elanike arvu kasvuga seotud küsimused.

Valmis Eesti kunstnike andmebaas

20.01.20 ... Esimest korda on kolme aasta pikkuse töö tulemusena võimalik saada ülevaade Eesti kunstnikest ja kunstiväljal tegutsejatest, kuna Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusel on valminud põhjalik andmebaas, kuhu on kogutud info kaasaegsetest kunstnikest, kuraatoritest ja kriitikutest.

EKRE minister ei kooskõlastanud Helme välismaalaste seaduse muudatusi

20.01.20 ... EKRE poolt ametisse pandud väliskaubandus- ja infotehnoloogia minister Kaimar Karu ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas (Keskerakond) ei kooskõlastanud siseministeeriumi välismaalaste seadusesse plaanitud õppetoetusi puudutavaid muudatusi.

Kehras hukkus rongi alla jäänud jalgrattur

19.01.20 ... Pühapäeva õhtul kella 22 ajal teatati politseile liiklusõnnetusest Kehra linnas Ülejõe raudteeülesõidukohal, kui Tallinn-Aegviidu liinil sõitnud elektrirong sõitis otsa jalgratturile, kes hukkus koha peal.

"AK Nädal": jõulukuused kasutatakse taaskasutuses viimsegi okkani ära

19.01.20 ... Keset globaalset kliimasoojenemist on taaskasutus üks võtmesõnadest. Nii on viimastel aastatel pakutud väärikat lõppu ka näiteks jõulukuuskedele.

"AK Nädal": pooled Eesti perearstid on pensionieelikud

19.01.20 ... Kui veel kuus aastat tagasi oli ajutise asendajaga perearsti nimistuid 12, siis praegu on neid juba 43. Perearstikriis on jõudnud sinnamaale, et sellest aastast alates pole Haapsalus ühe nimistu patsientidel püsivat perearsti ning ravi saab kohati videokõne teel. "AK Nädal" uuris, kuhu Eesti perearstid pärast ülikooli kaovad ja mis aitaks arste motiveerida väiksematesse keskustesse tööle minema.

"AK Nädal" uuris, millal on avalik kohtuprotsess põhjendatud

19.01.20 ... Kui kohtust läbi käinud Mati Alaveri dopinguloo kohta ei tea me senimaani tõde ja Tallinna Sadama korruptsiooniasja jooksev kajastamine on keelatud, siis sel nädalal saime ajakirjanduse vahendusel detailse ülevaate muusik Raivo Rätte tapmise protsessilt, kus avaldatud detailid puutuvad sügavalt inimeste eraelu ja karmide sündmuste taustal on ka alaealised lapsed.

Tartu ülikooli teadlased lõid arendava haridusmängu

19.01.20 ... Tartu ülikooli teadlased on koostöös rahvusvahelise meeskonnaga töötanud välja haridusmängu, mis arendab nii lasteaia- kui ka koolilaste algoritmilist mõtlemist. Mäng on juba kanda kinnitanud nii Prantsusmaal, Lõuna-Koreas kui ka näiteks Mehhikos.

Haapsalus peeti Eesti harrastusteatrite festivali

19.01.20 ... Haapsalus peeti Eesti harrastusteatrite festivali.

Tartu võimuliidus oleme viimastel kuudel näinud Keskerakonna poolt "võitja võtab kõik"-tegutsemist

19.01.20 ... Tartu võimuliidus oleme viimastel kuudel näinud Keskerakonna poolt "võitja võtab kõik"-tegutsemist, aga keskerakond võib seal enda viskest ise selili kukkuda, ütleb Toomas Sildam oma nädalakommentaaris

Fotod: Tallinnas tähistati uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi

19.01.20 ... Tallinnas Vabaduse väljakul tähistati 19. korda uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi.

Toomas Sildam: Tartus võib Keskerakond enda viskest selili kukkuda

19.01.20 ... Tartu linna keskerakondlaste seas oleme viimastel kuudel näinud "võitja võtab kõik"-tegutsemist, kuid lõpuks võib Keskerakond seal enda viskest ise selili kukkuda, kirjutab ajakirjanik Toomas Sildam.

Rakvere ametikool sai 200-kohalise õpilaskodu

19.01.20 ... Rakvere ametikooli 200-kohaline uus õpilaskodu on mõeldud ka neile kaugemalt tulevatele gümnasistidele, kes asuvad õppima kahe aasta pärast avatavas Rakvere riigigümnaasiumis. Samuti saavad õpilaskodus elada Rakveres praktikal olevad politseikadetid ja meditsiiniüliõpilased.

Aasta kaitseliitlane on Kalle Tiits ja aasta naiskodukaitsja Ruth Maadla

19.01.20 ... Aasta kaitseliitlane on Kalle Tiits Saaremaa malevast ning aasta naiskodukaitsjaks sai Ruth Maadla Võrumaalt.

Häirekeskus: roolijoodikutest antakse aina rohkem teada

19.01.20 ... Roolijoodikutest teatamine on Häirekeskuse statistika alusel teinud tänavu jaanuaris märgatava hüppe ja teateid kahtlastest sõidukijuhtidest on pea kolmandiku enam kui mullu. Politsei kutsub kõigi liiklejate ohutuse nimel ohtliku ja kummalise sõidustiiliga autojuhtidest teada andma numrbile 112.

"Samost ja Sildam": sisseränne näitab Eesti edukust

19.01.20 ... Positiivne rändesaldo näitab, et Eesti on hästi hakkama saanud, kuid tuhandete välismaalaste siia asumine nõuab riigilt ka nendega tegelemist, leidsid ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam pühapäeval omanimelises saates eelmise aasta rahvastikustatistikat kommenteerides.

"Olukorrast riigis" Savisaare protsessist: kahtlused kallutatuses püsivad

19.01.20 ... Niinimetatud Edgar Savisaare kohtuprotsessi käik, mille mitmete osaliste suhtes Harju maakohus lõppeval nädalal otsuse tegi, jätab üles kahtlused, et tegemist võis olla poliitiliselt motiveeritud kohtupidamisega, leidsid Vikerraadio saate "Olukorrast riigis" juhid pühapäeval.

Põhja prefektuuri kriminalistid puistasid mullu edukalt tumeveebi

19.01.20 ... Möödunud aastal siirdusid politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuuri kriminalistid uurima sotsiaalmeediat, kust avastati suur grupp kurjategijaid, kes alaealistele narkootilist ainet müüsid. Politseinikud vaatasid ringi ka tumeveebis, murdes ühtlasi müüdi, et tegu on turvalise kohaga hämarateks tegudeks, räägib Facebooki laaditud videos Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre.

Solman: välismaalaste suur sisseränne tekitab muret

19.01.20 ... Eesti rändesaldo on juba viiendat aastat positiivne, kuid kuna sisserännanutest suurema osa moodustavad mitte-Eesti kodakondsusega inimesed, siis paneb see pikas perspektiivis muret tundma, ütles rahvastikuminister Riina Solman.

Kohtla-Järvel öösel puhkenud tulekahjus hukkus inimene

19.01.20 ... Kohtla-Järve linna Järve linnaosas asuvas sotsiaalmajas puhkes ööl vastu pühapäeva tulekahju, milles hukkus üks inimene, majast evakueeriti 23 elanikku. Samas hoones oli tulekahju ka oktoobris, siis evakueeriti 46 inimest ning kustutustöödes sai viga kaks päästjat.

Tartu lapsed õppisid käepärastest vahenditest lund tegema

18.01.20 ... Lumevaene talv on pannud inimesed loovalt mõtlema. Tartu loodusmajas õpetati laupäeval, kuidas ise koduste vahenditega lund teha. Selle tulemusel valmis isegi päris mitu lumememme.

Lumeta ja soojakraadides Utria dessant pani võistlejad uutmoodi proovile

18.01.20 ... Tänavuse Utria dessandi võitis kaitseliidu Pärnumaa maleva Vändra malevkond. Iga-aastase militaarvõistluse osalejaid kimbutas lumepuudus ja vesine metsaalune.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna asutajad meenutasid partei algusaegu

18.01.20 ... Tartus tähistati laupäeval 30 aasta möödumist Isamaa eelkäija, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) asutamisest.
iluuisutamine
PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm
dokkfilmide koorekiht
eesti lauluke 2020
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: