Eesti

Jüri Ratas: jõudu Eesti 200-le ja Artur Talvikule

20.08.18 ... Peaminister Jüri Ratas, Keskerakonna esimees, soovib jõudu erakonnaks muutuvale mõttekojale Eesti 200 ja Vabaerakonna endisele esimehele Artur Talvikule, kes teatas uue partei loomise kavast. Kumbki uustulnuk ju Keskerakonnalt valijaid ei võtaks.

Politseinikud otsivad Pärnust kadunud 16-aastast Markust

20.08.18 ... Politseinikud otsivad kadunud 16-aastast Markust, kes ei ole Pärnust Haapsalusse koju jõudnud.

President Ilves: vabadus ei ole olek, vaid tahe ja tegevus

20.08.18 ... "1991. aasta 20. augusti hilisõhtul Eesti rahvas sai, õigemini võttis oma riigi tagasi," kirjutab eelmine riigipea Toomas Hendrik Ilves sotsiaalmeedia postituses, kinnitades, et Eesti iseseisvuse taastamine ei olnud väikese grupi inimeste või mõne üksiku poliitiku teene: "See oli rahva tahe ja töö, mida ergutasid, millest laulsid ja luuletasid meie vaimuinimesed."

Teletornis tähistatakse Eesti taasiseseisvumist perepäevaga

20.08.18 ... Tallinna Teletorn, Kaitseliidu Tallinna Malev ja Pirita Linnaosavalitsus tähistavad seitsmendat korda Vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva perepäevaga, mil teletorni õuele oodatakse kõiki, keda huvitavad 1991. aastal teletornis aset leidnud sündmused ning nende seos tänapäeval riigi ja kodu kaitsmisega.

Video: vaata, milline segadus valitses ajal, kui Hiiumaal maksid klubid

20.08.18 ... Kui maksid "Hiiu klubid". Omapärane koduraha Hiiumaal. Nahast ja papist rahad. Valerahad säärsaabastest.

Eesti taasiseseisvumispäeval saab külastada Pika Hermanni torni

20.08.18 ... Esmaspäeval, 20. augustil tähistab riigikogu Eesti taasiseseisvumispäeva ja kutsub kõiki huvilisi Pika Hermanni torni külastama.

Eesti 200 otsustab teisipäeval erakonnastumise

20.08.18 ... Poliitiline liikumine Eesti 200 liikmed otsustavad teisipäeva jooksul, kas edasi minnakse erakonnana või mitte.

EV100 Üheslaulmisel liitus elektroonilise kooriga üle 52 000 inimese

20.08.18 ... Eesti taasiseseisvumise aastapäeva juhatas sisse EV100 Üheslaulmine Tallinna lauluväljakul ning eri paigus Eestis ja välismaal. Üheslaulmisel loodud elektroonilise ühendkooriga liitus kokku 52 772 inimest üle maailma.

Bolton ja Patrušev arutavad 23. augustil laia teemaderingi

20.08.18 ... USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik John Bolton ja Venemaa julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev kohtuvad 23. augustil, et arutada laia teemaderingi, seal hulgas Süüriat.

Kroonprintsess Victoria osales Naissaarelel Püha Maarja kabeli taaspühitsemisel

19.08.18 ... Eestis visiidil viibiv Rootsi kroonprintsess Victoria käis koos president Kersti Kaljulaidiga Naissaarel ja taaspühitses Naissare Püha Maarja kabeli.

Politseinikud sundpeatasid Pärnus joobes mehe juhitud auto

19.08.18 ... Politseinikud sundpeatasid täna õhtupoolikul Pärnu linnas sõiduauto, mille juht oli joobes ning eiras politsei peatumismärguandeid.

Politseile tähendas Weekend festival tööd täis nädalavahetust

19.08.18 ... Pärnu rannas lõppes kolm päeva kestnud tantsumuusika festival Weekend Baltic. Politseile tähendas see tihedat tööd, kokku tuli tegeleda ligi 400 juhtumiga.

Pilistveres tähistati ERSP 30. aastapäeva

19.08.18 ... Pilistveres tähistati pühapäeval Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP) 30. aastapäeva.

Nordica piloot kutsus maandumiseks Tallinna lennuväljale päästjad vastu

19.08.18 ... Pühapäeva pärastlõunal turvasid päästjad Nordica lennuki maandumist Tallinna lennuväljale, sest piloot tundis suitsu lõhna.

Eesti 200 kogub Hooandjas annetusi

19.08.18 ... Pühapäevast on Hooandja ühisrahastusplatvormis üleval Eesti 200 kaasamiskampaania, mille eesmärgiks on liikumise eesmärkide saavutamiseks koguda annetusi.

Tuukrid leidsid Mohni saare lähedal kadunud sukelduja surnukeha

19.08.18 ... Pühapäeva keskpäeval leidsid tuukrid laupäeval Harjumaal Mohni saare lähistel kadunuks jäänud sukelduja surnukeha

Sildam: Kauksi sai Vabaerakonna finiši algusjooneks

19.08.18 ... Vabaerakonna reedene esinduskogu Kauksis sai erakonna finiši algusjooneks ja vaevalt neid järgmises riigikogus enam näeb, ütles ajakirjanik Toomas Sildam Vikerraadio saates "Samost ja Sildam".

Paljud saarlased on teist päeva üle õhu leviva telepildita

19.08.18 ... Alates laupäeva hommikust on paljud Saaremaa elanikud õhu kaudu leviva telepildita, probleeme on ka Hiiu- ja Läänemaal.

Kaju: konservatiivsele valijale käib hirmus konkurents

19.08.18 ... Eesti poliitikas käib konservatiivsele valijale tihe konkurents, samas kui vasakul pole peaaegu mitte kedagi, ütles poliitika.guru toimetaja Andreas Kaju Raadio 2 saates "Olukorrast riigis".

Politsei tabas roolist 36 purjus juhti

19.08.18 ... Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 36 joobes juhti, kellest kaht kahtlustatakse narkouimas sõitmises.

Mohni saare lähistel läks kaduma 23-aastane sukelduja

18.08.18 ... Laupäeval kella 18 paiku teatati politsei- ja piirivalveameti merevalvekeskusele, et Harjumaal Mohni saare lähistel jäi kadunuks sukelduja. Viieliikmeline grupp oli sukeldumas saare lääneküljel ja ranna lähedal. Kaduma läinud sukelduja oli varasema sukeldumiskogemusega 23-aastane mees.

Kallas avas Reformierakonna majanduskasvu plaani

18.08.18 ... Reformierakonna esimees Kaja Kallas selgitas Tartus peetavatel erakonna suvepäevadel Reformierakonna majanduskasvu plaani, mis tugineb kuuel põhimõttel.

Eesti hagija kasvatajad soovivad tõu rahvusvahelist tunnustamist

18.08.18 ... Eesti 100. sünnipäevaks üritavad Eesti hagija kasvatajad saavutada meie ainsale oma koeratõule ka rahvusvahelist tunnustust. Laupäeval eksponeeriti Luige näituseväljakul ligi sadat rahvuskoera välisekspertidele.

Tänavuseks aasta metsamajandajaks on Lauri Salumäe Lääne-Virumaalt

18.08.18 ... Eesti Erametsa-liit ja Erametsa-keskus kuulutasid Haapsalu lähedal Uuemõisas peetud metsa-päeval välja tänavuse aasta metsa-majandaja, kelleks on Lauri Salumäe Lääne-Virumaalt.

Herkel tervitab Talviku uue partei loomise mõtet

18.08.18 ... Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik teatas Vabaerakonna suvepäevadel, et kavatseb luua uue partei ja ootab sinna ka vabaerakondlasi. Vabaerakonna praegune esimees Andres Herkel leiab, et on hea, kui erakondi juurde tuleb ja neid luuakse kogukonna pinnalt. Kai Vare

Abipolitseinikele tahetakse õigusi juurde anda

18.08.18 ... Riigikogu liikmete hinnangul on abipolitseiniku seadus ajale jalgu jäänud ja vajab muudatusi. Abipolitseinikele tahetakse õigusi juurde anda ja kaasata neid ka näiteks kriminaalpolitsei töösse. Kai Vare

Parim metsamajandaja on Lauri Salumäe

18.08.18 ... Eesti Erametsaliit ja Erametsakeskus kuulutasid tänavuse aasta parimaks metsamajandajaks Lääne-Virumaalt pärit Lauri Salumäe. Salumäe on rajanud oma maale ka õpperaja, mis tutvustab metsakasvatust. Juhan Hepner uuris Salumäelt, mis teda metsamajandamise puhul kõige enam paelub

Esimesel Eesti looduse päeval viidi inimesed loodusesse

18.08.18 ... Eesti juubeliaasta puhul tähistati täna Eesti looduse päeva, mis algas suurejoonelise ühismatkaga Järva-Madiselt läbi Kodru raba Vargamäele. Kokku toimus üle Eesti poolsada ettevõtmist. Vargamäel esitleti ka trükisooja raamatut "Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis", mille autorid on Ingmar Muusikus ja Juhani Püttsepp. Olev Kenk

Maaklerina esinenud naine mõisteti süüdi

18.08.18 ... Harju maakohus mõistis maaklerina esinenud Natalja Jazõkova süüdi kinnisvaraga seotud pettustes ja karistas teda kahe aasta ja nelja kuuse vangistusega.

Herkel: Vabaerakond lükkas tee uutele erakondadele lahti

18.08.18 ... Vabaerakonna juht Andres Herkel ütleb, et partei suvepäevadel valitsenud terav õhkkond, mille vallandas partei endise juhi Artur Talviku teade uue erakonna loomisest, on nüüdseks mahenenud. Talvikule soovib ta uue erakonna loomiseks jõudu ja usub, et Vabaerakond on see, kes tee uute erakondade tekkeks lahti lükkas.

Helme: tänasel päeval ei tee isegi Tarand enam tarandit

18.08.18 ... EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme kirjutas oma Facebooki kontol, et ta ei mõista, miks peetakse Indrek Tarandit parteidele ihaldusväärseks kandidaadiks, keda oma ridadesse meelitada. Ta väitis, et Tarand on ääri-veeri ise end nende europarlamendi valimiste nimekirja pakkumas käinud, ent nad ei huvitu temast, sest ta pigem viiks hääli ära kui neid juurde tooks.

Nädalavahetus toob Tallinna üle 4000 kruiisituristi

18.08.18 ... Laupäeval toob üks kruiisilaev Tallinnaga tutvuma kuni 1100 inimest. Pühapäeval külastab Tallinna kaks kruiisilaeva, mille pardal on kokku kuni 3100 turisti.

Tarand: loomulikult arutleme Talvikuga poliitika üle

18.08.18 ... Pea 44 000 häälega europarlamendi saadikuks valitud parteitu Indrek Tarand tunnistab, et tema vastu on huvi tundnud nii Keskerakond, sotsid kui EKRE, kes kõik tahaks teda endale valimistel hääli püüdma. Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli mõtteavaldusest, et Tarand võiks olla nende peaministrikandidaat, sai ta teada uudistest. Ta ise valikut langetama ei kiirusta, ent tunnistab, et Artur Talvikuga arutlevad enda tuleviku üle poliitikas ikka.

Reedel sai liikluses kannatada kümme inimest

18.08.18 ... Reedel toimus Eestis kaheksa liiklusõnnetust, milles kannatanud tuli toimetada haiglasse kontrolli. Politsei tabas ööpäeva jooksul ka kaks narkootikume ja seitse alkoholi tarvitanud sõidukijuhti.

Kontroll: kas erakonnad on eelmistel valimistel antud lubadusi täitnud?

18.08.18 ... Erakonnad on viimastel nädalatel andnud valijate meelitamiseks esimesi lubadusi. Lubadused — nagu teada — ei pruugigi aga kunagi tegudeks saada. Meenutasime valitsuserakondade 2015. aasta parlamendivalimistel antud lubadusi, et näha, millised erakonnad tegid vaid suuga suure linna ning kes on suutnud enamat.

Artur Talvik loob uue partei, tahab 25 kohta riigikogus

18.08.18 ... Endine Vabaerakonna esimees, nüüd parteituna riigikokku kuuluv Artur Talvik ütles intervjuus ERR-ile, et on loomas uut erakonda, millele seab ambitsioonika eesmärgi saavutada 25 mandaati järgmises parlamendi koosseisus.

Erakonnad ootavad Ojasalult selgitusi seoses Vabaerakonnalt saadud rahaga

17.08.18 ... Keskerakonna, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindajad ootavad Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimehe Ardo Ojasalu selgitusi Vabaerakonnalt saadud raha osas. Sotsiaaldemokraadid võivad kaaluda ka ERJK-sse uue liikme nimetamist.

Herkel soovib näha rohkem erakonnasisest usaldust

17.08.18 ... Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles, et teerada valimisteni on kaardistatud, kuid see pole valmis ja eeldab praegusest suuremat erakonnasisest usaldust.

Uues telefonipettuste laines on kümneid kannatanuid

17.08.18 ... Eestis on käivitunud järjekordne telefonipettuse laine: seekord nimetab helistaja end börsimaakleriks või investoriks ning pakub võimalust investeerida tema ettevõtte kaudu börsil.

Rivist väljas olnud Leiger sai õhtuks korda

17.08.18 ... Parvlaev Leiger oli rikke tõttu alates neljapäeva hilisõhtust mandri ja Hiiumaa vaheliselt liinilt maas, kuid reede õhtuks õnnestus laevafirmal rike kõrvaldada.

Politsei ostab 210 000 euro eest toole

17.08.18 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kuulutas välja 210 000 eurose eeldatava maksumusega riigihanke töötoolide soetamiseks.

Hiiumaa arvamusfestival: saar võiks spetsialiseeruda mahemajandusele

17.08.18 ... Hiiumaa tuleviku võtmeküsimuseks on, kuidas vältida elanike arvu kahanemist ja luua töökohti. Hiidlased on valiku ees, kas meelitada turiste eksklusiivse mahesaare kuvandiga või panustada tööstuse arendamisele ja massiturismile.

Põllumehed loodavad söödavarumisel kolmandale niitele

17.08.18 ... Eesti erakordselt kuiv suvi pole soosinud rohusööda kasvu ja põllumehed on mures, mida talvel loomadele ette anda.

Ester Tuiksoo astus taas Keskerakonda

17.08.18 ... Maadevahetuse skandaaliga seoses kohtus süüdi mõistetud Ester Tuiksoo astus uuesti Keskerakonda. Seda, kas ta ka riigikogu valimistel kandideerib ei ole ta enda sõnul veel otsustanud.

Keskerakonna Narva piirkond valib septembris uue juhatuse

17.08.18 ... Keskerakonna juhatus otsustas reedel, et septembri lõpus tuleb Narvas kokku piirkonna üldkogu, kes valib uue teovõimelise juhatuse.

Erapoolikus või erapooletus - kohtuekspert selgitab

17.08.18 ... Kohtueksperdi kui autori usaldusväärsus on kahtlemata üks võtmeküsimusi mis tahes ekspertiisidokumendi adekvaatsel hindamisel. Vaatleme lähemalt, mida sellest probleemist on seni kirjutatud ning millised on nende arvamusavalduste järelmid praktilisele koostööle ekspertide ja õigusvaidluse osapoolte vahel.

Eesti senised peaministrid tähistasid Stenbocki majas riigi juubelit

17.08.18 ... Stenbocki majas kogunesid reedel endised Eesti peaministrid ja riigisekretärid, et tähistada Eesti Vabariigi saja-aastast juubelit ning vahetada mõtteid riigi tuleviku üle.

Olga Ivanova lahkub Keskerakonna juhatusest

17.08.18 ... Olga Ivanova esitas Keskerakonna juhatusele avalduse juhatusest lahkumiseks, ilmselt lahkub Ivanova ka Keskerakonna riigikogu fraktsioonist.

Tartu linnavalitsus alustab pilootprojektiga, et telefonirakenduse abil linnaelanike liiklemisharjumusi uurida

17.08.18 ... Täna alustab Tartu linnavalitsus kuu aega kestva pilootprojektiga, mille käigus proovib linn telefonirakenduse abil linnaelanike liiklemisharjumuste kohta andmeid koguda. Karoliina Hussar

Hiigelpuukide rünnaku oht Eestis või Saksamaal sai infomüras ülepaisutatud

17.08.18 ... Sel nädalal hakkas Saksamaa meediast kulutulena paljunema uudis, et levimas on hiigelpuugid, kes levitavad troopilist haigust. Uudis jõudis nii Soome ajakirjandusväljaannetesse kui Eestis Delfisse.
ERR.ee otseülekanded

ESMASPÄEV 20.08

Kell 18.00 | Presidendi vastuvõtt

PRAEGU VIKERRAADIOS
suveseiklus

kell 12-15 vikerraadios
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: