Eesti

Lihula muuseum hakkab näitama baltisakslaste pärandit

24.06.19 ... Lihula mõisas asuv Lihula muuseum laiendas oma ekspositsiooni lilltikandi näitusega. Edaspidi loodab muuseum keskenduda baltisakslaste teemale.

Hugo Treffneri gümnaasiumi lõpetaja rekord: sada punkti kahes aines

24.06.19 ... Tänavustel riigieksamitel saavutas vaid üks õpilane kahel eksamil maksimum-tulemuse. Hugo Treffneri gümnaasiumi hõbemedaliga lõpetanud Sullo Saan sai nii matemaatika kui ka inglise keele eksamil sada punkti.

Kagu-Eesti ettevõtjad tahavad sõirale Euroopa Liidu tähise kaitset

24.06.19 ... Kagu-Eesti ettevõtjad soovivad esimeste toidutootjatena Eestis saada Vana-Võromaa ja Setomaa sõirale Euroopa Liidu geograafilise kaitse tähist. Tähise saamine on osutunud oodatust keerulisemaks, sest Euroopa ametnikele jääb arusaamatuks sõira valmistamise tehnoloogia.

Notari juures käib abiellujaid enam kui kirikus

24.06.19 ... Aina enam abiellujaid laseb end paari panna notaril. Notari kinnitusel abiellumine oli mullu kiriklikust laulatusest populaarsem.

Avinurme suveteatri traditsioon on jaanilaupäeval toimuv esietendus

24.06.19 ... Avinurme suveteatri traditsioon on mängida enne jaanitule süütamist uut tükki ja nii juba 15 aastat järjest. Kuna elu on viinud mitmeid näitlejaid Avinurmest kaugemale, aitab teatri tegemine paljudel harrastusnäitlejatel hoida sidet kodukohaga, sest proovi tulles saab ka koduseid külastada.

Toomas Sildam: Eesti, räägi Lätiga!

24.06.19 ... Mis toimub Eesti ja Läti vahel, küsib Toomas Sildam oma kommentaaris

Sõirale soovitakse EL geograafilise kaitse tähist

24.06.19 ... Kagu-Eesti ettevõtjad soovivad esimeste toidutootjatena Eestis saada Vana-Võromaa ja Setomaa sõirale Euroopa Liidu geograafilise kaitse tähise.

Lihula muuseumis saab näha Lihula lilltikandit

24.06.19 ... Lihula mõisas asuv Lihula muuseum laiendas oma ekspositsiooni Lihula lilltikandi näitusega.

Tarmo Pikneri sõnajalaõis on enda avastatud orhideeliik

24.06.19 ... Kellel pole jaaniööl õnnestunud sõnajalaõit leida, peab uut võimalust ootama terve aasta.

Vangid said suitsuvaidluses kohtus võidu

24.06.19 ... Tartu halduskohus tegi juunis otsused Viru vangla vangide kasuks, kes vaidlustasid vangla kodukorra sätted, millega neil keelati suitsetada vangla territooriumil.

Laulu- ja tantsupeo tuli liigub esmaspäeval Jõgevamaal

24.06.19 ... XXVII laulupeo ja XX tantsupeo "Minu arm" tuli jätkab esmaspäeval liikumist Jõgevamaal.

Saaremaale sõitis jaanipäeva tähistama ligi 20 000 inimest

23.06.19 ... Jaanilaupäeval süttisid kõikjal Eestis jaanilõkked. "Aktuaalne kaamera" käis otsepildis Saaremaal Panga küla jaanitulel.

Jaaniaeg oli päästjatele töine, kuid suuremate õnnetusteta

24.06.19 ... Jaaniõhtu- ja öö möödus päästeameti jaoks töiselt, kuid õnneks suuremate õnnetusteta, ütles vastutav korrapidaja Martin Lambing ERR-ile.

ENPA arutab Venemaa volitusi ja hääleõigust

24.06.19 ... Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee (ENPA) täiskogu arutab sel nädalal otsustusprotsesside tugevdamist ning Venemaa volitusi ja hääleõigust.

Jaanilaupäeval sai avariides kuus inimest viga

24.06.19 ... Jaanilaupäeval registreeriti kuus liiklusõnnetust, milles sai kokku kuus inimest viga. Möödunud ööpäeva jooksul tabati autoroolist 50 alkoholi tarvitanud juhti.

Tallinnas Endla tänaval vajus veok läbi tee

24.06.19 ... Tallinnas Endla tänaval vajus esmaspäeva öösel veeavarii tõttu veok läbi asfaldi.

Päästjad tõid Rakvere vallas põlevast korterist inimese välja

24.06.19 ... Päästjad tõid pühapäeva õhtul Rakvere vallas Uhtna külas põlevast korterist inimese välja.

ERR Brüsselis: Eestil on võimalus kaasa rääkida tehisintellekti kasutamises riigikaitses

23.06.19 ... Tehisintellekti rakendamine riigikaitses tähendab ühelt poolt tehnoloogilist võidujooksu, teisalt arutelu eetiliste piiride üle. Eestil on võimalus selles valdkonnas kaasa rääkida.

Kadunud hundi saatuse uurimine Virumaal on lõppenud

23.06.19 ... Veebruaris Pärnu jõest päästetud ja Pärnumaa metsa uuesti lahti lastud hundi kadumise uurimine on lõpetatud.

Avinurme tünnilaat toimus juba 20. korda

23.06.19 ... Avinurmes kogunesid pühapäeval tuhanded inimesed juba 20. korda toimunud Avinurme tünnilaadale. Laada korraldajad kutsuvad andma endast teada neil, kes kõigil aastatel on laadal käinud.

Galerii: võidupüha tule süütamine

23.06.19 ... Pühapäeva hommikul süüdati Pirita olümpiaspordikeskuses võidupüha tuli.

Pärnu jahtklubi rajatav kai toob kaikohti juurde ja lubab uusi teenuseid pakkuda

23.06.19 ... Pärnu jahtklubis on ligi 150 kaikohta, aga vaja oleks neid rohkem, sest purjetamine on populaarne ja aluseid lisandub pidevalt. Praegu ongi rajamisel kai, mis võimaldab klubil uusi teenuseid pakkuda.

Tehisintellekt osaleb riigikaitses

23.06.19 ... Tehisintellekti rakendamine riigikaitses tähendab ühelt poolt tehnoloogilist võidujooksu, teisalt arutelu eetiliste piiride üle.

Haapsalus saab näha sajanditaguseid linnakodusid

23.06.19 ... Haapsalu raekojas avati näitus "Kaks kodu", mis tutvustab 19.-20.

Pärnu jahtklubi uus kai lisab kaikohti ja võimaldab uusi teenuseid

23.06.19 ... Pärnu jahtklubis on 150 kaikohta, aga vaja oleks neid rohkemgi, sest purjetamine on populaarne ja aluseid lisandub pidevalt.

Avinurmes peeti suure menuga taas tünnilaata

23.06.19 ... Avinurmes kogunesid täna tuhanded inimesed 20. korda toimunud tünnilaadale.

Rannavalvurid on Pühajärvel hädas purjus pidulistega

23.06.19 ... Rannavalvur tõi laupäeva õhtul Pühajärvest välja alkoholijoobes noormehed, kes täispuhutaval madratsil järves ujudes end ohtu seadsid, teatas turvafirma G4S. Pühapäeval tuli rannavalvel takistada nelja raskelt joobes meest vette minemast.

Euroopat on tabamas harjumatult varajane kuumalaine

23.06.19 ... Ilmaennustused lubavad järgmisel nädalal Lõuna- ja Lääne-Euroopas peaaegu 40-kraadist kuumust. Kuumalained pole iseenesest midagi erakordset, kuid tavaliselt tabavad need Euroopat juulis-augustis.

Keskkonnaamet: põuaajal tuleb kaevuvett tarbida säästlikult

23.06.19 ... Soojal ja kuival suvel võib kaevudest vee kättesaamisega esineda probleeme, kui pealmistes põhjaveekihtides veetase langeb ning samas nõudlus veetarbimiseks kasvab, teatati keskkonnaametist ja manitsetakse inimesi säästlikumalt vett tarbima.

Galerii ja video: võidupüha paraad Tartus

23.06.19 ... Pühapäeva hommikul toimus Tartus Kaitseliidu korraldatud võidupüha paraad. Vabaduse puiesteel peetud paraadil oli üles rivistatud üle 1200 inimese.

Laupäev liikluses: tosin rasket õnnetust, 16 vigastatut

23.06.19 ... Eesti eri paigus said laupäeval 12 raskes liiklusõnnetuses kokku vigastada 16 inimest.

Ratas: meie kaitsevõime on tegelik ja kaitsetahe kõrge

23.06.19 ... Peaminister Jüri Ratase sõnul on võidupüha pidupäev, kuid Eesti inimeste kaitsetahe, usk oma oskustesse ja liitlastesse tuleb esile just igapäevases töös riigikaitse arendamiseks ja turvalisuse hoidmiseks.

Kohus jättis Rail Balticu vastase kaebuse rahuldamata

23.06.19 ... Tallinna ringkonnakohus jättis 21. juunil tehtud otsusega rahuldamata MTÜ Avalikult Rail Balticust ja MTÜ Eesti Looduskaitse Selts apellatsioonkaebuse Tallinna halduskohtu otsuse vastu. Halduskohus ei nõustunud mullu septembris, et riigihalduse ministri poolt kehtestatud Rail Balticu maakonnaplaneeringud on õigusvastased.

Ilves soovitab hakata noorpoliitikutelt küsima ajateenistuse kohta

23.06.19 ... "Järgmistel valimistel võiks tekkida asjalik komme küsida noortelt kandidaatidelt, kes tahavad pääseda kohalikku volikogusse või riigikogusse, et kas nad on ajateenistuse Eesti kaitseväes läbinud," kirjutab Toomas Hendrik Ilves oma pühapäeva esimestel tundidel tehtud Facebooki postituses, mis on pühendatud saja aasta möödumisele Eesti sõdurite võidust Vabadussõjas.

Lottemaa tänavuse leiutamisvõistluse võitis rõõmumeeter

22.06.19 ... Lottemaa tänavusele leiutamisvõistlusele laekunud 140 töö hulgast tunnistati parimaks rõõmumeeter, mille mõtlesid välja 5-aastane Leonora ja 3-aastane Gustav. Möödunud aastal toimunud esimese võistluse võitis kommipaberiavaja.

Avinurme entusiastid avasid taastatud kilomeetrise raudteelõigu

22.06.19 ... Kui seni sai Avinurmes sõita 178,5 meetri pikkusel raudteel, siis laupäeval avati Avinurme kitsarööpmelise raudtee ühe kilomeetri pikkune lõik. Raudtee pikendamine läks maksma 155 000 eurot.

Eestlaste soomusrongi tulid lätlased Võnnusse vaatama kõikjalt üle Läti

22.06.19 ... Terve päeva on Läti linnas Cesises ehk Võnnus ja selle ümbruses kestnud Võnnu lahingu 100. aastapäeva üritused. Nii Eesti kui ka Läti vajasid seda ühist võitu, et hakata üles ehitama oma riiki. Üheskoos oleme alati võidukad, märkis president Kersti Kaljulaid. Nädala jooksul on tuhanded lätlased külastanud Võnnu raudteejaamas Eesti soomusrongi Wabadus ja laupäeval saadeti Võnnust Tartusse teele üks kolmest võidutulest.

Briti õhuturvajad peavad tuvastama kõik Eesti õhupiiri rikkujad

22.06.19 ... Briti õhuturbehävitajad on Briti missiooni algusest maikuus teinud mitmeid tuvastuslende. Sel aastal on Vene lennuk Eesti õhupiiri rikkunud üks kord, kuid tihti puudub Vene lendajatel lennuplaan ja nad pole ühendust võtnud Eesti lennujuhtimisteenistusega. Isegi kui nad lendavad rahvusvahelises õhuruumis, peavad õhuturbehävitajad nende tuvastamiseks õhku tõusma.

Avinurmes avati kilomeetrine kitsarööpmelise raudtee lõik

22.06.19 ... Kui seni sai Avinurmes sõita 178 ja poole meetri pikkusel raudeel, siis täna avati Avinurme kitsarööpmelise raudtee ühe kilomeetri pikkune lõik.

Harjumaal nakatus seitse laagris olnud last kõhuviirusesse

22.06.19 ... Terviseamet sai reede õhtul teate seitsme Harjumaal laagris viibinud lapse haigestumisest, laupäeval saabunud laboratoorse uuringu tulemuste kohaselt nakatusid lapsed Norwalki viirusesse ehk rahvapäraselt kõhugrippi.

Päästeamet "võtab tööle" lõkkevalvureid

22.06.19 ... Päästeametil on tänavuse jaaniku ajal hulgaliselt uusi ametikohti välja jagada: nimelt saab päästeameti kodulehel registreerida end lõkkevalvuriks.

Intervjuu | Välisminister Reinsalu tsiteerib president Obamat: valimistel on tagajärjed

22.06.19 ... Kui Eesti huvides on visiit Venemaale, siis enesestmõistetavalt lendan Moskvasse, siin ei ole mingit teisiti mõtlemist, lubab tänane sünnipäevalaps, välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa), andes aga keerulisi vastuseid, kellele kuulub Petserimaa ja kas ta jätkab okupatsioonikahjude arvutamist. Kuid ta on otsekohene, rääkides oma poliitilisest juhisest Eesti suursaadikutele, et nood hoiduksid ametlikest avaldustest seksuaalvähemuste toetuseks.

Uuring: ministeeriumide teadusnõunikel on piiratud ligipääs teadusuuringutele

22.06.19 ... Ministeeriumides töötavad teadusnõunikud aitavad tellida ning otsida teadusuuringuid, mis aitaksid teha paremaid teadmistepõhiseid otsuseid, kuid nõunikel pole sageli otsest ligipääsu teadusandmebaasidele ja -andmetele, selgub Tallinna Ülikooli teadlaste avatud teaduse teemalisest artiklist.

Riigikohus: Eesti kodaniku samast soost registreeritud elukaaslasele elamisloa mitteandmine on põhiseadusvastane

21.06.19 ... Riigikohtu üldkogu tunnistas põhiseadusvastaseks ja kehtetuks välismaalaste seaduse osas, milles see välistab tähtajalise elamisloa andmise Eesti kodaniku samast soost registreeritud elukaaslasele Eestis pereelu elamiseks.

Prefekt: kõik viitab sellele, et tulistaja valis sihtmärgiks taksojuhid

21.06.19 ... Põhja prefekt Kristian Jaani ütles reede öösel Telliskivi tänaval toimunud tulistamist kommenteerides "Aktuaalsele kaamerale", et politseil ei ole veel võimalikke motiive teada, kuid kõik viitab sellele, et kahtlusalune valis oma sihtmärgiks just taksojuhid.

ERR Brüsselis: Eesti jäi kliimalubaduste jagamisel EL-is viimaste hulka

21.06.19 ... Eesti ei olnud valmis Euroopa Liidu ülemkogul lubama kliimaneutraalset majandust aastaks 2050 nagu soovis valdav enamus riike. Eesti toetab aga liikumist kliimaneutraalse majanduse suunas ja peaminister Jüri Ratas loodab pärast keskkonnaministeeriumi analüüsi valmimist sellega edasi liikuda.

Ringkonnakohus jättis Rail Balticu maakonnaplaneeringute kaebuse rahuldamata

21.06.19 ... Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata keskkonnaorganisatsioonide apellatsioonkaebuse Rail Balticu maakonnaplaneeringute osas.
Suur pidu
PRAEGU VIKERRAADIOS
tule tööle!
löö kaasa!
lastejaam
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: