Eesti

Reinsalu: järeleandmised Venemaale on märk lääne jõuetusest

16.09.19 ... Välisminister Urmas Reinsalu sõnul ei saa Eesti lubada Euroopa Liidu senistest väärtuspõhimõtetest loobumist Venemaa suunal mingi pragmaatilise koostöö huvides, kuna lääne jõuetus annaks teed Venemaa kolmandaks interventsionistlikuks seikluseks mistahes maailma paigas.

Veerand sõidu ajal telefoni kasutavatest juhtidest satub ohtlikku olukorda

16.09.19 ... Viimase aasta jooksul on sõiduki juhtimise ajal mobiiltelefoni kasutanud 69 protsenti sõidukijuhtidest, kellest mõnda liiklusohtlikku olukorda on sattunud 24 protsenti. Kaks kõige levinumat ohtlikku olukorda sattumise põhjust on telefoni kasutamine ja vestlus kaassõitjaga.

Maxima tõmbas Tartu linna Lidli vastu konkurentsisõtta

16.09.19 ... Lidli kavatsusele ehitada Tartusse Kalda tee äärde oma poehoone on naabruskonnas nelja poodi pidav Maxima vastanud kohtukaebusega detailplaneeringu tühistamiseks, mis tuli linnavõimudele üllatusena, sest kuigi Maxima kui planeeringualaga külgneva Kalda 15 poekrundi omanik oli kõnealuse Kalda 29 krundi detailplaneeringusse kaasatud, ei tulnud neilt menetluse kestel ühtki vastuväidet.

Otse kell 13.15: riigikogu komisjon täiskasvanute eesti keele õppest

16.09.19 ... Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil täiskasvanute eesti keele õppe korraldust ja selle riiklikku rahastamist. Kell 13.15 algavat avalikku istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Peipsi ääres on avatud kalakunsti vabaõhunäitus

15.09.19 ... Peipsi järve äärne piirkond seostub paljudele sibula ja kalaga. Seekord on seal avatud aga hoopis suur vabaõhunäitus.

Ministeerium valmistub suureks perearstikriisiks

15.09.19 ... Kriisist perearstisüsteemis on räägitud kümme aastat. Nüüd tunnistavad ametnikud, et olukord läheb lähiajal veelgi hullemaks. Juba teeb sotsiaalministeerium ettevalmistusi tõeliseks kriisiks, kui pensionile jäävate tohtrite asemele enam kedagi leida ei õnnestu.

Tallinnas toimus esimene seenefestival

15.09.19 ... Tallinnas Laial tänaval toimus pühapäeval esmakordselt suur seenefestival. Kuna iga-aastased loodusmuuseumi seenenäitused on rahva hulgas populaarsed, otsustati seekord korraldada pealinna rahvale juba tunduvalt suurem üritus.

Eesti eestvedamisel arendatakse mehitamata militaarsõidukit

15.09.19 ... Eesti juhib kuuest riigist koosnevat gruppi Euroopa Liidu mehitamata maismaamilitaarsõiduki väljatöötamiseks. Kokkulepe on sõlmitud Belgia, Hispaania, Läti, Prantsusmaa, Saksamaa ja Soomega. Euroopa kaitsefondist taotletakse raha iseliikuri projekti käivitamiseks.

Koeru kirikust leitud keskaegsed maalingud on väga hästi säilinud

15.09.19 ... Koeru kirikust leitud keskaegsed maalingud on rikkalikud ja väga hästi säilinud. Pühapäeval tutvusid arvatavalt Eesti kõige rikkalikumate maalingutega ehitud keskaegse Koeru ja Järva-Jaani kiriku ennistustöödega Järvamaa muuseumisõprade seltsi liikmed.

Iisaku juurtega Peterburi kunstniku Mihkel Päbuse siluett-muinasjuturaamatute näitus kutsub lapsevanemaid lastega suhtlema

15.09.19 ... Iisaku kihelkonna muuseumis on avatud Peterburi kunstniku Mihkel Päbuse siluett-muinasjuturaamatute näitus.

Silma looduskaitsealal asuv loodusõppekeskus Silma õpikoda tähistas 10. tegevusaastat

15.09.19 ... Silma looduskaitsealal asuv loodusõppekeskus Silma õpikoda saab 10 aastaseks ja tähistas juubelit perepäevaga.

Parima mahetootja tiitel läks lihaveisekasvatajatele

15.09.19 ... Tänavuseks parimaks mahetootjaks valiti pühapäeval Tiina ja Ivo Tomsoni ettevõte Vilsi OÜ. Aasta parim mahetoit on Saaregurmee OÜ tootesari BabyCool ja parim mahejook Peenjoogivabrik Nudist OÜ vahuvein Rabarbra Brut Organic.

Samost ja Sildam tunnustasid valitsust ettevaatliku kliimapoliitika eest

15.09.19 ... Ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam tunnustasid omanimelises saates valitsust kaalutleva kliimapoliitika eest, mistõttu Eesti ei ole seni ühinenud Euroopa Liidu enamuse riikide lubadusega jõuda 2050. aastaks kliimaneutraalsuseni.

Iseliikuvate sõjarobotite suurim nõrkus on vesi

15.09.19 ... Tänasel lahinguväljal ise tulistavat ega ise sõitvat robotit ei kohta, samas käib pidevalt töö selle nimel, et seadmed iseseisvamaks ja intelligentsemaks muutuksid.

Savisaare korruptsiooniasja istungid jätkuvad oktoobris

15.09.19 ... Harju maakohus lõpetas neljapäeval Tallinna endise linnapea ja Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaarega seotud korruptsioonisüüasja kohtuliku uurimise ning määras järgmise istungi 4. oktoobrile.

"Olukorrast riigis": pensionireform annab valitsusele lisaraha

15.09.19 ... Pühapäeval Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" osalenud ajakirjanikud arutlesid valitsuse plaanide üle reformida pensionisüsteemi ning muuhulgas näitasid, kuidas valitsus võib teise samba vabatahtlikuks muutmisega eelarvesse raha juurde saada.

Toronto Eesti Ühispank ühineb lätlaste samalaadse pangaga

15.09.19 ... Toronto Eesti Ühispank ja Kanadas tegutsev Läti Ühispank otsustasid sel nädalal ühineda.

Hollandi lennujaamas vahistati võltsitud Eesti passidega türklased

15.09.19 ... Eelmisel nädalal vahistati Hollandis Groningeni lennujaamas kolm türklast, kes üritasid riigist välja lennata võltspassidega, vahendas Postimees laupäeval väljaannet Luchvaart Nieuws.

Pärnu rannas lendasid tuulelohed

14.09.19 ... Pärnu rannas kogunesid taas tuulelohelennutajad.

Keila Miikaeli kogudus tähistas 800. aastapäeva konverentsi ja palvusega

14.09.19 ... Eesti evangeelse luterliku kiriku Keila Miikaeli kogudus tähistas asutamise 800. aastapäeva.

Võrulased istutasid tulevasse parki 2000 puud

14.09.19 ... Võru elanikud istutasid laupäeval üheskoos linna rajatavasse Paju parki üle 2000 puu. Sellega antakse täiesti uus hingamine kunagisele reostunud ja võsastunud alale.

Tänavune Sibulatee puhvetite päev tõstis au sisse sibulapiruka

14.09.19 ... Peipsi ääres peeti juba neljandat korda Sibulatee puhvetite päeva. Tänavu tõsteti au sisse piirkonna üks olulisemaid roogi - sibulapirukas.

Kaitseliit harjutab Valgas võitlust ebaseaduslike gruppide vastu

14.09.19 ... Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad harjutavad aasta suurimal õppusel Valgas, kuidas võidelda linnatingimustes illegaalsete grupeeringute vastu.

Hirveparki kogunesid meelt avaldama Ratase valitsuse vastased

14.09.19 ... Tallinnas Hirvepargis toimus laupäeval kodanikualgatuse "Jah vabadusele, ei valedele" meeleavaldus, et tuletada peaminister Jüri Ratase kokku pandud valitsusele meelde väärtusi, mille poolt Eesti rahvas sel päeval 16 aastat tagasi hääletas, valides Euroopa Liiduga (EL) ühinemise.

Tallinnas nõuti meeleavaldusel valitsuse lahkumist

14.09.19 ... Tallinnas, Hirvepargis, kogunesid täna need, kellele on vastuvõetamatu Jüri Ratta juhitud valitsusliit ja selle poliitika.

Kirjandustänava festivalil tutvustati lugemisnurga ideed

14.09.19 ... Tallinnas, Kadriorus, toimus juba kolmandat korda kirjandustänava festival.

Eesti vastu tuntakse Dubai EXPO ettevalmistuste raames suurt huvi

14.09.19 ... Seoses tuleva aasta Dubai EXPOga korraldas Eesti EXPO esindus kohapeal suure äriseminari, millest võttis osa poolsada Eesti ettevõtjat.

Haapsalus avati endise kalatehase prahist tehtud näitus

14.09.19 ... Haapsalu linnagaleriis avati kunstnik Tiiu Randmann-Mihkla installatsiooni-, foto- ja maalinäitus "Sprotid õlis", kus vaadldakse nõukogude aega läbi Haapsalus Krimmi holmil tegutsenud kalatööstuse varemete ja sealt kogutud prahi.

"Rahva teenrid": Eesti poliitika sisu varjutavad tseremoniaalsed aktid

14.09.19 ... Ajakirjanikud Urmet Kook, Neeme Korv ja Taavi Eilat ütlesid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" Eesti poliitika sisu on järjest enam tseremoniaalsed väljamarsid, üritustele mitte kohale tulemised ja solvumised.

HS: Kas NATO-ga liitumata jätmine päästaks Soome sõjast?

14.09.19 ... Soomel võib olla võimalus liituda NATO-ga, aga kas tal on ka võimalus vältida võimalikku sõjalist konflikti Balti regioonis, küsib väljaanne Helsingin Sanomat äsjasele julgeolekuraportile viidates.

Doktoritöö: kuhu lendab päevaliblikas, kui kaovad poollooduslikud niidud?

14.09.19 ... Kuivõrd sobib majandatav metsamaastik, näiteks raiesmik elupaigaks päevaliblikatele – nii neile, kes vajavad avatud elupaiku, kui ka neile, kelle elu on tihedamalt metsaga seotud, uuris Mari-Liis Viljur, kes kaitses sel teemal doktoritöö Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudis.

Muinsuskaitseamet soovitab säilitada Kadriorus asuva raudbetoonposti

13.09.19 ... Elektrilevi ja muinsuskaitseamet on mõlemad arvamusel, et Kadriorus Poska tänaval asuv 1920ndatest pärit raudbetoonist post on niivõrd omanäoline element, et see tuleks tulevate põlvede jaoks säilitada. Vastav ettepanek esitati ka Tallinna linnale.

Süsinikuneutraalne majandus nõuab uusi tehnoloogiaid paljudes valdkondades

11.09.19 ... Selleks, et liikuda süsinikuneutraalse majanduse poole, peaks Eesti võtma kasutusele uusi tehnoloogiaid väga paljudes eluvaldkondades. Tehnoloogiaid, mida arendavad meie ülikoolid, tutvustati poliitikutele ja ettevõtjatele mõeldud kliimaneutraalsuse konverentsil.

Väätsa Prügila nõukogu esitas endiste juhtide kohta kuriteoteate

13.09.19 ... Kolmele Järvamaa omavalitsusele kuuluva Väätsa Prügila nõukogu esitas prokuratuurile avalduse endise juhatuse suhtes kriminaalmenetluse alustamiseks.

Zelenskiga kohtunud Kaljulaid: sõda Ukrainas peab olema vaba maailma ühine mure

13.09.19 ... President Kersti Kaljulaid kohtus reedel Kiievis Ukraina kolleegi Volodõmõr Zelenskiga.

Seljavigastusega pereisa on kogunud üle 60 000 euro ja loodab ravi saada jaanuaris

13.09.19 ... Seljavigastusega Argo Leetmaa, kelle lugu kajastas sel nädalal "Pealtnägija", on saanud annetuste kaudu üle 60 000 euro ning loodab juba jaanuaris sõita Moskvase ravi saama.

Raplamaal sai rongi ette jäänud inimene vigastada

13.09.19 ... Raplamaal jäi reede õhtul Elroni reisirongi alla inimene, kes esialgsetel andmetel jäi siiski ellu.

Viljandimaal hukkus tulekahjus vanem mees

13.09.19 ... Reede pärastlõunal põles Viljandimaal Põhja-Sakala vallas garaaž, hukkus vanem mees.

Tallinnas allkirjastati maailma vähideklaratsioon

13.09.19 ... Tallinnas allkirjastati reede õhtul vähivastase võitluse deklaratsioon.

Järgmine rahvaloendus võib toimuda vaid registripõhiselt

13.09.19 ... Ülejärgmisel aastal toimuv rahva- ja eluruumide loendus võib toimuda registripõhiselt. See, kas loendus tehakse nii nagu eelmisel korral, kui inimene sai ise andmed edastada internetis või tuli talle koju rahvaloendaja, või toimub ainult registripõhiselt, oleneb sellest, kuidas läheb praegune prooviloendus.

Sauk: pole arukas kolm põhimaanteed mõne aastaga neljarajaliseks ehitada

13.09.19 ... Valitsus ostutas, et liigub edasi mõttega kasutada suurte taristuprojektide ehitamiseks avaliku ja erasektori koostööd.

1. oktoobrist kehtima hakkav Venemaa elektroonne lihtviisa soodustab Peterburi reisimist, kuid tekitab bussifirmadel küsimusi

13.09.19 ... Bussifirma Lux Expressi hinnangul suurendab Venemaa lihtviisa kehtestamine märgatavalt Peterburi suunduvate reisjate hulka, kuid kasvu pärsib piiripunktide madal läbilaskevõime.

"Elavhõbe" näitab, kuidas fotograafia on kujundanud meie käsitlust maailmast

13.09.19 ... Tallinna kunstihoones avatakse praegu Fotokuu üks suuremaid väljapanekuid - rahvusvaheline kuraatorinäitus "Elavhõbe".

Ugala teatri 100. hooja avalavastus on "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus"

13.09.19 ... Ugala teater alustab homme oma sajandat hooaega Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni kümme aastat tagasi ilmunud esikromaanil põhineva lavastusega „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus”.

Helme: valitsus liigub PPP-ga edasi

13.09.19 ... Rahandusminister Martin Helme ütles ERR-ile antud intervjuus, et valitsus otsustas averuse ehk avaliku ja erasektori koostöö (PPP) kasutamise võimalusega taristuprojektide ehitamiseks edasi liikuda. Helme sõnul üritatakse tööjõuna ukrainlaste asemel kasutada Soome läinud eestlasi.
PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm alustab
Võrkpalli EM
uus saatesari
meie ja robotid
otse uudistemajast
pidu "minu arm"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: