Eesti

"Suud puhtaks" keskendus palju vaidlusi tekitanud apteegireformile

22.10.19 ... Saates "Suud puhtaks" oli seekord teemaks apteegireform, mis alles teisipäeval taas uue pöörde sai.

Aasta põllumees on Indrek Klammer Lääne-Virumaalt

22.10.19 ... Tänavuseks aasta põllumeheks valiti Indrek Klammer, kes on aastatega rajanud Vinni valda edukalt toimiva põllumajandusettevõtete grupi, kus maad haritakse ligi 4000 hektaril, peetakse loomi ja tööd saab 70 inimest.

Pärnus evakueeriti Estonia spaast kloorireostuse ohu tõttu inimesed

22.10.19 ... Teisipäeva pärastlõunal kell 15.50 teatati häirekeskusele keemilisest reostumisest Pärnu Estonia Spa hotelli basseinis.

Tartu ülikool valis neljale valdkonnale dekaanid

22.10.19 ... Tartu ülikool valis teisipäeval neljale valdkonnale dekaanid.

Riigikogu andis valitsusele ülesande luua eesti keele arengukava

22.10.19 ... Riigikogu otsustas teha 61 poolthäälega valitsusele ettepaneku töötada välja eesti keele arengukava. Opositsioon nimetas sellise ettepaneku tegemist asendustegevuseks ja poliitiliseks mänguks.

Alaver astub dopingu tarvitamisele kallutamises süüdistatuna kohtu ette

22.10.19 ... Riigiprokuratuur saatis Harju maakohtusse kokkuleppemenetluses kriminaalasja, milles süüdistatakse 65-aastast endist Eesti meeste suusakoondise treenerit Mati Alaveri dopingu tarvitamisele kallutamises.

Riigikogu alustab järgmise aasta riigieelarve arutamist

22.10.19 ... Riigikogu alustab kolmapäeval järgmise aasta riigieelarve arutamist.

Kergliiklustee rajamisel püüti kergliiklustee rajamisel eirata keskaegset asulakohta

22.10.19 ... Nüüd on ehitus peatatud ja uuringud tuleb ikka ära teha.

Kohtla-Järve ristmik tekitab segadust

22.10.19 ... Paljude juhtide meelest on see lahendatud loogikavastaselt.

Reps: põhikooli lõpueksamite osas otsust ei ole

22.10.19 ... Haridus- ja teadusminister Mailis Reps (KE) ütles, et otsust põhikooli lõpueksamite kaotamise või allesjätmise osas tehtud ei ole.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Jüri Luik Brexitist ja liitlassuhetest

22.10.19 ... ETV saate "Esimene stuudio" külaline on teisipäeval kaitseminister Jüri Luik.

Narva linnapea: Vana-Narva maketi autor sai kaks aastat eimillegi eest palka

22.10.19 ... Narva linnapea Aleksei Jevgrafov ütles Vana-Narva maketi autori Fjodor Šantsõni koondamisest rääkides, et mees on kaks aastat linnalt mitte millegi tegemise eest palka saanud.

Koalitsioon tõmbas apteegireformile pidurit

22.10.19 ... Valitsuskoalitsioon otsustas 1. aprillist jõustuma pidavat apteegireformi puudutava eelnõu uuesti avada. Sisuliselt tähendab see seda, et kevadel viis aastat ette valmistatud apteegireform kavandatud kujul ei jõustu. Endine sotsiaalminister, nüüdne opositsioonipoliitik Jevgeni Ossinovski (SDE) nimetab otsust poliitiliseks korruptsiooniks.

Helme: minevikus toimepandud rahapesuteod väärivad karistust

22.10.19 ... Varasemalt toimepandud rahapesuteod väärivad karistust ja nendele joont alla tõmmata ei saa, ütles rahandusminister Martin Helme rahapesu vastasest võitlusest rääkivad pressikonveretsil.

Seafarmid on katkust kaks aastat puhtad, kuid piirangud jäävad kehtima

22.10.19 ... Kuigi septembris möödus kaks aastat, mil viimati tuvatati Eestis seafarmis sigade Aafrika katk, pole kavas tsoonideks jagatud Eestis piiranguid lõdvendada, sest metsadest pole katk kuhugi kadunud. Metssigu tuleb jahimeestel sel hooajal küttida enam-vähem sama palju kui eelmisel.

Automaks ei vähenda vanade autode arvu, leiavad poliitikud

22.10.19 ... Eestis kasutatavate autode kesmine vanus on 16 aastat ja CO2 vähendamisele see kaasa ei aita.

Russalka ristmikul hakkavad liiklusrikkumisi salvestama kaamerad

22.10.19 ... Tallinn paigaldab valmiva Reidi tee ja Narva maantee ristmiku piirkonda liikluskaamerad, mis hakkavad jälgima sõidukijuhtide liikluskuulekust.

Siim Kallas on halva enesetunde tõttu haiglas läbivaatusel

22.10.19 ... Reformierakonna auesimees, parlamendi asespiiker Siim Kallas läks haiglaravile, kuna tundis end halvasti.

Maksuamet pidas kinni uimastimüüjate jõugu

22.10.19 ... Juuli keskel pidasid maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad kriminaalasja raames kinni seitse Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse narkootikumide Eestisse toomises ja müümises.

Rohelised heitsid Jakko Väli erakonnast välja

22.10.19 ... Erakond Eestimaa Rohelised heitis oma ridadest välja Jakko Väli, kes plaanis asuda ametisse väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo nõunikuks ning tegi sotsiaalmeedias nilbeid märkusi ekspoliitik Evelyn Sepa kohta.

"Otse uudistemajast" kolmapäeval kell 11: kuidas kliimamuutusega võidelda

22.10.19 ... Värske uuringu järgi pole eestlased valmis kliimamuutuse ohjeldamiseks kukrut kergendama, küll aga vähendama näiteks kiirmoe tarbimist. ERR-i veebisaade "Otse uudistemajast" arutlebki selle üle, milliste sammudega tavainimene saab kliimamuutuse piiramisele päriselt kaasa aidata.

Soode kuivenemine muudab need süsihappegaasi allikaks

22.10.19 ... Sood seovad 20% kogu maismaa muldade süsinikust, seega on kliimamuutuste kontekstis oluline uurida soodes toimuvaid protsesse. Teadlased leidsid kodaamööbe kasutades, et enamike uuritud soode pinnakiht oli viimase mõnesaja aastaga oluliselt kuivenenud.

Kohtla-Järve uuel ringristmikul rikutakse massiliselt liikluseeskirja

22.10.19 ... Kohtla-Järvel linna keskel avatud liiklussõlm tekitab palju segadust, sest paljude juhtide jaoks on see lahendus ebaloogiline. Kohtla-Järve linnajuhid ütlevad, et probleemi pole ja inimesed peaks olema liikluses tähelepanelikumad.

Euroopa Liit peab andma Suurbritanniale selgeid signaale, ütleb välisminister Urmas Reinsalu

22.10.19 ... See teeb neil lihtsamaks omavaheliste vaidluste pidamise.

Ministeeriumid teevad plaane maamaksu hüppelise tõusu vältimiseks

22.10.19 ... Maa plaanitava korralise hindamise tulemusi ei võeta maamaksu arvutamise aluseks ilmselt enne 2023. aastat. Praegu on ettevalmistamisel meetmed, kuidas maamaksu hüppeline tõus ära hoida, teatasid keskkonnaministeerium ja rahandusministeerium.

Politsei avastas Lasnamäe korterist suure kanepikasvatuse

22.10.19 ... Möödunud nädalal pidasid Põhja prefektuuri politseinikud Tallinnas kinni 37-aastase mehe, keda on alust kahtlustada selles, et ta kasvatas Lasnamäe korteris suures koguses kanepit. Politsei sai mehe võimaliku narkootikumide käitlemise kohta mitu vihjet kodanikelt.

Lääne Elu: Kaja Kallas on vastu erakapitali kaasamisele Haapsalu raudteel

22.10.19 ... Läänemaa inimestega kohtunud Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles, et infrastruktuuri rajamine erasektori kaasabil tasub end ära vaid siis, kui on kindel, et muul viisil see lähima 15 aasta jooksul teoks ei saa.

Saaremaa ettevõtjad ja vallavõim mõtlevad Stockholmi liinist

22.10.19 ... Saaremaa ettevõtjate liit arutas reedel võimalusi tuleval suvehooajal lennuühenduse avamiseks Kuressaare ja Stockholmi vahel.

Eestis automaksu kehtestamine pole poliitikute hinnangul vajalik

22.10.19 ... Eesti autopargi vananemise ja autostumise piiramiseks pole poliitikutel praegu kavas automaksu kehtestada. Samuti pole arvatud, et põhjalikud arutelud sellel teemal oleks vajalikud.

Terviseamet määras MMS-i turustavale ettevõttele sunniraha

22.10.19 ... Terviseamet määras ettevõttele OÜ Living Minerals 600 eurot sunniraha, sest ettevõte turustab endiselt keelatud kosmeetikatoodet nimetuse all "MMS mineraalne suuloputusvahend".

Doktoritöö: Tallinnas ja Ida-Virumaal peaks HIV-d palju rohkem testima

22.10.19 ... Eestis on HIV-sse nakatumise näitajad püsinud juba aastaid ühed Euroopa Liidu suuremad. HIV-d iseloomustab pikk sümptomiteta haiguskulg, nii et inimene võib enese teadmata olla kaua aega viirusega nakatunud.

Kuidas laulupeonõud Soome jõudsid ehk Eesti on biolagunevate jäätmete töötlemisel võimetu

22.10.19 ... Suurelt välja reklaamitud laulu- ja tantsupeol kasutatud ühekordsed biolagunevad nõud viidi ümbertöötlemiseks Soome, sest Eestis puudub nii ulatuslik tööstusliku kompostimise võimekus. Kodukompostimiseks enamik biolagunevast prügist ei kõlbagi. Seega on küsitav, kui keskkonnasõbralikuks saab biolagunevaid materjale üldse pidada.

Gruusia võtab haridussüsteemi uuendamisel Eestilt eeskuju

21.10.19 ... Eesti on juba mõnda aega olnud abi saaja asemel abi andev riik. Gruusia on Rooside revolutsioonist saadik Eesti eriline lemmik olnud ning nüüd on Eesti viimased viis aastat aidanud parandada Gruusia haridussüsteemi.

Manija saare suvitajatest jäi kaks maha uut reisi ootama

21.10.19 ... Manija saarel elavad Kihnu maalambad on harjunud, et kevadel sõidutatakse nad Kihnu Virve pardal Manilaiule ja sügisel tagasi koju. Esmaspäeval oli loomaomanikul kavandatud viimane reis, aga üks lammas otsustas siiski saarele jääda.

Tallinna "mägede" kortermajad vajavad kapitaalset renoveerimist

21.10.19 ... Tallinna Mustamäe ja teiste sarnaste, pool sajandit tagasi rajatud magalarajoonide olukord halveneb iga aastaga ning majade renoveerimisraha napib nii inimestel kui ka riigil. Probleem vajab aga lahendust juba järgneva paarikümne aasta jooksul.

President pole 9. maiks Moskvasse kutset saanud

21.10.19 ... Kuivõrd presidendi kantselei pole saanud kutset 9. mail Moskvasse, ei ole ka teada, kas president Kersti Kaljulaid võtab osa Teise maailmasõja Euroopa lahingute lõpu 75. aastapäeva tähistamisest Venemaa pealinnas.

Aivar Soop taganes kokkuleppest prokuratuuriga

21.10.19 ... Tartu endine vallavanem Aivar Soop loobus samas asjas juba teist korda kokkuleppemenetlusest, kuna tunneb, et tema pole seadust rikkunud.

Katri Raik: Narvas käib maketi nimel varjatud võitlus

21.10.19 ... Vana-Narva maketile uue asupaiga leidmine on taas luhtunud.

Uuenev rahvatervise seadus tõhustab muu hulgas ebaravivastast võitlust

21.10.19 ... Ministeeriumide kooskõlastusringile saadetud uus rahvatervise seadus võtab sihikule inimeste tervisealase harituse parandamise.

Räpina aianduskoolis juuriti välja ja põletati 3000 õuna-ja pirnipuu istikut

21.10.19 ... Räpina aianduskoolis juuriti välja ja põletati ära 3000 õuna-ja pirnipuu istikut, sest puudelt avastati viljapuude bakterhaigus, millesse Eestis suhtutakse sama radikaalselt nagu sea katkugi.
err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
lasteekraan kutsub
otse uudistemajast
pidu "minu arm"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: