Eesti

Kadai: erikorrad ei aita viirust piirata

27.02.20 ... Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai ütles "Aktuaalse kaamera" otsestuudios, et erikorrad ja karantiinid ei aita koroonaviirust piirata, hoopis efektiivsem on tema sõnul juhtumite kiire avastamine.

Kagu-Eesti ainus sünnitusosakond Võru haiglas uuenes

27.02.20 ... Võrus asuv Lõuna-Eesti haigla on sellest aastast ainus koht Kagu-Eestis, kus piirkonna naised saavad sünnitada. Haigla renoveeritud sünnitusosakonnas on senisest poole rohkem peretubasid ja sünnituste vastuvõtmiseks moodsad tingimused.

Taebla koolipere kolis uude majja talgu korras

27.02.20 ... Kohalik kogukond läks appi Taebla kooliperele, et kolida kool uude, 2,6 miljonit eurot maksnud õppehoonesse.

Adlas: koroonaviirus mõjutab kiirabi tööd

27.02.20 ... Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas ütles "Ringvaates", et uudis koroonaviiruse jõudmisest Eestisse tõi kiirabile tööd täis päeva ning ta tõdes, et koroonaviiruse tõttu võivad ka teised kiirabi väljakutsed ootele jääda.

PPA desinfitseeris Tammsaare tee teeninduse

27.02.20 ... Politsei- ja piirivalveamet sulges ruumide desinfitseerimiseks ajutiselt Tallinnas Tammsaare teel asuva teeninduse, kuhu neljapäeval kella 12.15 ajal kutsuti kiirabi, mis viis ühe kliendi koroonaviiruse kahtluse kontrollimiseks haiglasse. Reedel avatakse teenindus tavapärasel ajal.

Haigekassa koroona tõkestamiseks "tervete inimeste haiguslehte" välja ei tööta

27.02.20 ... Terviseamet on andnud tööandjatele soovituse võimaldada koroonaviiruse levikupiirkonnast naasnud töötajatele teha kahe nädala jooksul võimalusel kodus kaugtööd, ent riik jätab sellise töökorralduse kulud tööandjate kanda: haigekassa esimesest päevast hüvitatavat preventiivset ehk nn tervete inimeste haiguslehte välja ei tööta.

Võru- ja Põlvamaal on liiklus rohke lumesaju tõttu häiritud

27.02.20 ... Lõuna-Eestis on liiklus Võru ja Põlva maakonnas rohke ja pideva lumesaju tõttu häiritud.

Paide Püha Risti kiriku kunstivarade hulka kuuluv haruldane kodualtar võeti lahti ja tehakse korda

27.02.20 ... Meistrikätt nõuab nii kodualtari maal, mis on tugevasti kortsunud, kui ka altarisein, mille mõned detailid on kadunud.

Lüganuse vallavanema umbusaldamine ei läinud läbi

27.02.20 ... Lüganuse vallavolikogu neljapäevasel istungil kavas olnud vallavanema Viktor Rauami umbusaldamine ei läinud läbi.

Sotsiaalministeerium ei plaani Martin Helme nõudmist täita

27.02.20 ... Rahandusminister Martin Helme (EKRE) nõudis hiljuti, et osadelt hasartmängumaksust toetust saanud ühendustelt raha tagasi küsitaks. Sotsiaalministeerium kinnitab, et seda pole plaanis ega ka võimalik teha.

Ministeerium soovitab kohtunikel isadusvaidlusi lahendades kohe ka perenimi paika panna

27.02.20 ... Ehkki kohtul on seaduse järgi õigus nii isa kande tühistamisel kui ka uuest isast põlvnemise tuvastamisel otsustada, millist perekonnanime laps edaspidi kandma hakkab, näitavad kohtulahendid, et sageli lapse perekonnanime osas otsust ei tehta. Siseministeerium saatis riigikohtule soovituse edaspidi sellele rohkem tähelepanu pöörata, et vältida segadusi.

Ministeerium lapsevanematele: järgige terviseameti juhiseid

27.02.20 ... Haridus- ja teadusministeerium (HTM) edastas terviseameti soovitused koolidele ja lasteaedadel ning soovitab nende jaoks välja töötatud juhiseid koroonaviiruse leviku piiramiseks järgida. See tähendab, et haiguskolde piirkonnast reisilt tulnud lapsed peaksid ennetava meetmena kaheks nädalaks koju jääma, kuid õppetöö korraldamiseks tuleks kooliga ühendust võtta.

Jõhvi tööstusparki lisanduvad uued ettevõtted

27.02.20 ... Tallinna - Narva maantee ääres asuvas Jõhvi tööstuspargis on sel aastal oodata senisele seitsmele seal tegutsevale ettevõttele veel viie lisandumist.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Eleringi juht Taavi Veskimägi

27.02.20 ... ETV saate "Esimene stuudio" külaline on neljapäeval Eleringi juht Taavi Veskimägi.

Elvarem kolib Kohtla-Järvelt Jõhvisse

27.02.20 ... Tallinna-Narva maantee ääres asuvas Jõhvi tööstuspargis on sel aastal oodata senisele seitsmele seal tegutsevale ettevõttele veel viie lisandumist. Neist esimesena alustati tööstuslikke seadmeid valmistava Elvaremi tootmishoone ehitamist.

Seeder: Reformierakonna tulumaksuidee väärib arutamist

27.02.20 ... Reformierakonna idee kehtestada üldine 500-eurone tulumaksuvaba miinimum praegu kehtiva tulumaksusüsteemi asemel väärib arutamist, ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Lumi püsib paar päeva maas

27.02.20 ... Taimi Paljak.

Narvas käis eelmisel aastal erakordselt palju turiste

27.02.20 ... Põhjuseks suured kultuuriüritused, aga ka soodne rubla kurss ja Venemaa e-viisad.

Kiik moodustas koroonaviiruse leviku peatamiseks töörühma

27.02.20 ... Sotsiaalminister Tanel Kiik moodustas valitsuse otsuse alusel erinevate ministeeriumide esindajatest töörühma, mis peab pakkuma välja sammud, kuidas hoida ära koroonaviiruse levik Eestis.

Lukas: riik ei peaks kultuuri raha ooperiteatrile maa ostmiseks raiskama

27.02.20 ... Olukorras, kus maksumaksja raha eest hakatakse Tallinna täiendavat suurt ooperisaali ehitama, ei ole mõeldav, et väga palju tuleb kulutada ka maa ostmisele, ütles kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa), kelle sõnul võiks Tallinn pärast linnahalli variandi äralangemist vähemalt krundiga aidata.

Kadriorus aastaid räämas seisuga silma riivanud mälestis renoveeritakse eramuks

27.02.20 ... Kadriorus aadressil Poska 41 asub 19. sajandi lõpus ehitatud mälestis, mille rikkalik dekoor on kurvas kontrastis maja räämas seisukorraga. Juba krooniajast saadik müügis olnud hoone leidis selle aasta alguses viimaks uue omaniku, kes kavatseb selle enda eramuks renoveerida.

Eesti 200: Reformierakonna tulumaksuidee on nagu ülessoojendatud supp

27.02.20 ... Reformierakonna esitatud idee 500-eurose tulumaksuvaba miinimumi kehtestamisest praegu kehtiva tulumaksusüsteemi asemel on vana idee ning ei lahenda Eesti tulevikuprobleeme, ütles erakonna Eesti 200 poolt algatust kommenteerinud Marek Reinaas neljapäeval ERR-ile.

Lisaks nakatunule oli bussis veel 19 inimest, nende tervist jälgitakse

27.02.20 ... Neljapäeva varahommikul leidis kinnitust Eestis esimene COVID-19 haigusjuhtum. Tegemist on Iraani kodanikust Eesti alalise elanikuga, kes viibib praegu Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinikus arstide hoole all. Terviseamet tegeleb kontaktsete väljaselgitamisega ja kinnitab, et Tallinna elanikele praegu otsene oht puudub.

Lux Express võttis pärast viirusinfo saamist nakatunut vedanud bussi liinilt maha

27.02.20 ... Esimene Eestis tuvastatud koroonaviirusega patsient reisis Eestisse Riiast Lux Expressi reisibussiga. Esiti saatis firma puhastatud bussi juba samal õhtul Peterburi, ent otsustas hiljem bussi liinilt maha võtta ja põhjalikult desinfitseerida.

Helme: siseministeerium on valmis tegutsema koroonaviiruse leviku peatamiseks

27.02.20 ... Siseminister Mart Helme sõnul on siseministeerium valmis toetama sotsiaalministeeriumi ja terviseametit koroonaviirusest tingitud võimaliku hädaolukorra lahendamisel, seda eelkõige karantiini ja liikumispiirangute rakendamisel.

Prokuratuur ei algatanud Katri Raigi suhtes kriminaalasja

27.02.20 ... Prokuratuur otsustas mitte algatada riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juhi Katri Raigi (SDE) suhtes seoses 5G-sageduste eraldamise konkursi koosoleku protokolli väidetava võltsimisega kriminaalmenetlust.

Kas mahepõllumajandus on kõige rohkem keskkonda kurnav viljelusviis?

27.02.20 ... Nii kinnitab Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadur Jüri Liiv.

Herem: Eesti ründamine oleks agressorile väga valus

27.02.20 ... Eesti kaitseväe võimekus ning rahva kaitsetahe lubab arvata, et võimaliku agressori jaoks oleks Eesti ründamine väga valus, ütles kaiteväe juhataja Martin Herem.

Otse kell 12: valitsuse pressikonverentsil Helme, Kiik ja Reinsalu

27.02.20 ... Valitsuse iganeljapäevasel istungijärgsel pressikonverentsil kommenteerivad valitsuse tänaseid otsuseid valitsusjuhi ülesannetes siseminister Mart Helme, sotsiaalminister Tanel Kiik ja välisminister Urmas Reinsalu. Kell 12 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Eestis leiti esimene koroonaviirusesse nakatunu

27.02.20 ... Kolmapäeva õhtul avastati Eestis esimene koroonaviirusesse nakatunu, kes tuli Eestisse bussiga Riiast, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. Nakatanu Tallinnas ringi ei liikunud, sest kutsus endale ise kiirabi bussijaama vastu, küll aga tegeletakse temaga bussis kokkupuutunud inimeste väljaselgitamisega.

Lund lükanud traktori alla jäänud naine hukkus

27.02.20 ... Tallinnas sai neljapäeva hommikul surma lund lükanud traktori alla jäänud keskealine naine.

Norstati uuring näitab EKRE tõusu viimastel nädalatel

27.02.20 ... Viimastel nädalatel on enim tõusnud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus, kuid erakondade populaarsustabelit juhivad jätkuvalt Reformierakond ja Keskerakond, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja uuringufirma Norstat Eesti AS läbiviidud iganädalasest küsitlusest.

Põlluaas Rõivasele: saage üle sellest, et praegune valitsus ei vii ellu teie poliitikat

26.02.20 ... EKRE liige, riigikogu esimees Henn Põlluaas soovitas Reformierakonnal leppida sellega, et praegune valitsus viib ellu enda, mitte opositsiooni poliitikat.

Paldiskis sai politseinik liiklusõnnetuses viga

26.02.20 ... Kella 20 ajal juhtus Paldiskis liiklusõnnetus, milles sai tööülesannete täitmisel viga Põhja prefektuuris töötav kohalik politseinik.

Apteegireformi jõustumine ei pruugi ravimiturule loodetud konkurentsi tuua

26.02.20 ... Pärast EKRE esitatud apteegireformi tühistava eelnõu tagasilükkamist teisipäeval riigikogus sai lõpuks selgeks, et reform jõustub planeeritud kujul. See tähendab, et alates aprillist saavad apteegid kuuluda vaid proviisoritele ja oma apteegikettidest peavad loobuma ravimite hulgimüügifirmad. Et aga reform ravimite jaeturule parema konkurentsi tooks, pole kindel.

Hanschmidt: toome Linnahalli jaoks ise kliendid kohale

26.02.20 ... Tallinki omaniku, AS Infortar juhi Ain Hanschmidti sõnul ei jää Linnahalli 5000-kohaline saal liiga suureks, vaid võimaldab just rohkem rahvusvahelisi sündmusi Eestisse planeerida. Oma tulevase klientuuri saab laevaettevõte aga Linnahalli taha laiendatavasse sadamasse ise kohale tuua, selgitas ta "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus.

Riik kaalub koroonaviiruse piirkonnast naasvate laste vanematele haiguslehe hüvitamist

26.02.20 ... Terviseamet peab läbirääkimisi haigekassaga, et koroonaviiruse piirkondadest reisilt naasvate laste vanematele hüvitataks töövõimetusleht, mis võimaldaks neil kaheks nädalaks koju jääda.

Tallink saab linnahalli juurde oma sadama

26.02.20 ... Tallink Grupp, AS Infortar ja Tallinn loovad ühisettevõtte linnahalli arendamiseks, mis tähendab piirkonda reisisadama, konverentsikeskuse, kontserdisaali, hotelli ja kaubanduskeskuse rajamist. Arenduse maksumuseks on hinnatud 300 miljonit eurot.

Lumesadu on toonud kaasa kümneid liiklusõnnetusi

26.02.20 ... Lumesadu on toonud kaasa tavapärasest keerulisemad teeolud ning kümneid liiklusõnnetusi üle Eesti.

"Pealtnägija": koertekatk võis Eestisse jõuda Venemaalt smugeldatud koertega

26.02.20 ... Eestis taas levima hakanud loomakatk võis riiki jõuda siia salaja sisse toodud koertega. Muuhulgas võib keelatud äriga olla seotud ka Tallinna loomade hoiupaik, vahendas "Pealtnägija".

Riigikogu lükkas ka sotside algatatud apteegireformi parandavad eelnõud tagasi

26.02.20 ... Riigikogu ei toetanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsiooni kuuluvate saadikute algatatud eelnõu ravimiseaduse muutmiseks, millega eelnõu algatajad soovisid anda haiglaapteekidele erandolukordadeks õiguse tegelda ravimite jaemüügiga. Samuti jäi toetuseta SDE saadikute teine eelnõu, mis andnuks osadele maa-apteekidele täiendavat ajapikendust või leevendanuks proviisoromandi nõudeid.

Algas kohus noormehe tapmises süüdistatava üle

26.02.20 ... Tartu maakohtus algas kohtuprotsess 21-aastase Eduard Kase üle, keda prokuratuur süüdistab 16-aastase noormehe piinaval, julmal ja üliohtlikul viisil tapmises.
eesti laul 2020
PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm kutsub
märka ja mõista!
kes laulab paremini?
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: