Eesti

Vormsi ootab masuudireostuse likvideerimisel rohkem riigi tuge

23.05.22 RAADIOUUDISED ... Vormsi lääneranniku randadest avastati eelmisel nädalal ulatuslik maale uhutud masuudireostus.

Siilile ilmus sõltuvalt allüksusest kohale 60 kuni 80 protsenti kutsutuist

23.05.22 EESTI ... Suurõppusele Siil kutsutud reservväelastest tuli sõltuvalt allüksusest kohale 60 kuni 80 protsenti.

Hiiumaa vallavanem kutsub vabatahtlikke appi masuudireostust likvideerima

23.05.22 EESTI ... Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja kutsub vabatahtlikke appi saare idarannikut tabanud masuudireostust likvideerima.

Õiguskantsler: riik ja linnad peaksid aitama ühistutel lifte ehitada

23.05.22 EESTI ... Kui õiguskantsleri hinnangul peaksid Eesti riik ja linnad kortermajade elanikele liftide paigaldamisel appi tulema, siis Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats soovitab vanemaealistel kolida kohalikku teenusmajja, kus on liftid juba olemas.

Maailma Terviseorganisatsiooni eksperdid ei pea suuri ahvirõugete puhanguid tõenäoliseks

23.05.22 RAADIOUUDISED ... Maailma Terviseorganisatsiooni juht hoiatas Genfis ahvirõugete eest, mis on levinud praeguseks Aafrikast välja viieteistkümnesse riiki.

Sillamäe linnatuumiku hooned tahetakse muinsuskaitse alla võtta

23.05.22 EESTI ... Muinsuskaitseamet algatas Sillamäe 1940.–50. aastatel stalinistlikus arhitektuuristiilis rajatud linnatuumiku ja haldushoonete ansambli muinsuskaitsealaks tunnistamise menetluse.

Justiitsminister ei soostunud kohtunike soovil nende eripensione taastama

23.05.22 EESTI ... Eesti Kohtunike Ühingu esimees Anu Uritam palus kirjas justiitsminister Maris Laurile eripensionite taastamist, ent minister ei nõustunud sellele soovile vastu tulema.

Põllumajandustehnika on hüppeliselt kallinenud

23.05.22 RAADIOUUDISED ... Ukrainas toimuv sõda on kaasa toonud põllumajandustehnika märkimisväärse hinnatõusu ja tarneaegade pikenemise.

Ametiühingute keskliit soovib, et alampalk ja tulumaksuvaba miinimum oleks 700 eurot

23.05.22 RAADIOUUDISED ... Ametiühingute keskliit kohtub kolmapäeval tööandjate keskliidu, sotsiaalministeeriumi ja rahandusministeeriumiga ühise laua taga, et arutada võimalust tõsta erakorraliselt alampalka ja tulumaksuvaba miinimumi.

Muinsuskaitseamet näeb Sillamäe linnasüdant muinsuskaitsealana

23.05.22 RAADIOUUDISED ... Muinsuskaitseamet algatas menetluse, et tunnistada Sillamäe südamesse 1940.–1950. aastatel rajatud hooned muinsuskaitsealaks.

Ida-Virumaal toimus taas maakondlik rahvatantsupidu

23.05.22 RAADIOUUDISED ... Kaheaastasest koroonaajast tingitud pausi järel toimus Ida-Virumaal taas maakondlik rahvatantsupidu.

Vene rubla kerkis euro suhtes seitsme aasta kõrgeimale tasemele

23.05.22 RAADIOUUDISED ... Venemaa surve lääneriikidele maksta gaasi eest rublades hakkab tulemusi tooma.

Lastega töötavate inimeste tausta hakatakse tõhusamalt kontrollima

23.05.22 RAADIOUUDISED ... Justiitsminister Maris Lauri tutvustas eelmisel nädalal riigikogule esimesel lugemisel eelnõu, mis annab tulevikus võimaluse paremini kontrollida seda, et lastega ei töötaks inimesed, kellele see mõne süüteo tõttu on keelatud.

Kadai: uues koroonakavas tahtnuks näha seniste õppetundide analüüsi

23.05.22 EESTI ... Õiguskantsleri nõunik, endine kõrge terviseametnik Martin Kadai peab eelmisel nädalal avalikustatud eesolevat koroonahooaega käsitleva valmisolekukava puuduseks, et sealt ei leia eelnevate koroonaõppetundide analüüsi. Positiivsena tõstis esile aga eesmärki hoiduda piirangutest.

Pärast koroonapausi toimus taas Ida-Virumaa rahvatantsupidu

23.05.22 EESTI ... Kaheaastase koroonaajast tingitud pausi järel toimus Ida-Virumaal taas maakondlik rahvatantsupidu. Rahvakultuuri eestvedajad on kindlad, et rahvatantsutraditsioonid on Kirde-Eestis elujõulised.

Reservohvitseride Kogu rajab Võrru Johannes Kerdi mälestussamba

23.05.22 EESTI ... Eesti Reservohvitseride Kogu plaanib rajada Võrru endise kaitseväe juhataja ja Kaitseliidu juhi, kindralleitnant Johannes Kerdi mälestussamba, mis püstitataks annetuste toel ning plaanitakse avada selle aasta suvel.

Terviseamet ei taha endiselt Ülemiste ühisterminalile heakskiitu anda

23.05.22 EESTI ... Terviseamet pole endiselt kooskõlastanud Rail Balticu Ülemiste ühisterminali ja lähiala detailplaneeringut, leides, et müraprobleem Peterburi tee ääres on siiani lahendamata. Kui vaja, saab Tallinn aga terviseameti soovidest kõrvale vaadata ja detailplaneeringuga edasi minna.

"AK. Nädal": mida aiandushuvilised Türi lillelaadalt ostsid?

22.05.22 EESTI ... Sel nädalavahetusel pääses rahvas üle kahe aasta Türi lillelaadale. Tänavused hitid olid viljapuud ja marjapõõsad. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, mida osteti.

"AK. Nädal" uuris suurõppusel osalejate tagalaelu

22.05.22 EESTI ... Suurõppus Siil on kestnud seitse päeva. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, milline on osalejate tagalaelu: kus magatakse, mida süüakse ja kui kõrge on võitlustahe pärast nädalapikkust metsasolekut.

TÜ ootab valimisteks valmistuvailt erakondadelt kõrghariduse reformiplaani

22.05.22 EESTI ... Sel nädalal kogunes riigikogu kultuurikomisjon, et otsida lahendusi kõrghariduse rahamuredele. Ühelt poolt ootavad ülikoolid riigilt juba sügisel 15-protsendilist tegevustoetuse tõusu, teisalt aga ka pikema perspektiiviga reformiplaani, mis tagaks kõrghariduse jätkusuutlikkuse ka järgmistel aastatel.

"AK. Nädal": Rootsi ja Soome pole NATO-sse astudes ühe pulga peal

22.05.22 EESTI ... Soome ja Rootsi liitumine on NATO olulisim laienemine viimasel kümnendil ja see muudab oluliselt julgeolekut ja kaitseplaane Läänemere piirkonnas. Samas pole Soome ja Rootsi oma kaitsevõimekuselt samal tasemel.

Huvilised käisid Saaremaal taasavastatud leedersõrmkäppa uudistamas

22.05.22 EESTI ... Aasta pärast leedersõrmkäpa taasavastamist Saaremaal, viisid orhideeuurijad Rainer Kurbel ja Toomas Hirse kümmekond orhideehuvilist ja keskkonnaametnikku esmakordselt pärast taime avastamist selle kasvukohta. Üllatusega avastati, et seal oli leedersõrmkäppasid veel rohkem kui aasta tagasi.

Pingipäev kutsus inimesed tänavaile aega veetma

22.05.22 EESTI ... Enam kui 30 kohas Tallinnas ning veel mitmes Eesti linnas toodi kodudest tänavatele pingid või toolid-lauad, et veeta linnaruumis mõnusasti aega. Mõni aasta tagasi Hollandist Eestisse jõudnud pingipäeva mõte on tuua inimesi rohkem tänavatele aega veetma ja naabrite seltskonda nautima.

Meedikud ja kaitsevägi harjutasid masskannatanutega olukordade lahendamist

22.05.22 EESTI ... Suurõppuse Siil käigus toimus Tartu Ülikooli kliinikumis kriisiõppus Tervex, kus harjutati masskannatanutega situatsioonide lahendamist. Et kombata tervishoiu võimekuse piire, hospitaliseerisid kümned kiirabibrigaadid ja kaitsevägi õnnetusjuhtumitest kuni 80 kannatanut.

RMK ja keskkonnamet vaidlevad, milline peaks olema lendorava lennukoridor

22.05.22 EESTI ... Lendorava kaitse uue tegevuskava väljatöötamisel vaidlevad riigimetsa majandamise keskus (RMK) ja keskkonnaamet selle üle kui kõrgeid puid ja kui laia lennukoridori on lendoravatel liikumiseks vaja.

Päevakaja (22.05.2022 18:00:00)

22.05.22 RAADIOUUDISED ...

Kui kõrgeid puid ja kui laia lennukoridori on lendoravatel liikumiseks vaja?

22.05.22 RAADIOUUDISED ... Riigimetsa Majandamise Keskus ja Keskkonnaamet vaidlevad.

Euroopa Liit teeb jõupingutusi Vene gaasist vabanemiseks

22.05.22 RAADIOUUDISED ... Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson rääkis viimastest sammudest.

Arenguseire: Ukraina põgenikud lükkaks Eesti rahvastikuprobleeme edasi

22.05.22 EESTI ... Kui Eestisse jääks püsivalt elama 30 000 Ukraina sõjapõgenikku, lükkaks see Eesti rahvaarvu kahanemist edasi enam kui 20 aastat, selgub Arenguseire Keskuse lühiraportist "Ukraina sõjapõgenike mõju Eesti rahvaarvule: kolm stsenaariumit."

Kiik: koroona vastu vaktsineerimisest võib saada iga-aastane norm

22.05.22 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles intervjuus ERR-ile, et tõenäoliselt liigub Eesti ühiskond regulaarselt, sarnaselt gripivaktsiiniga, tehtavate koroonavaktsiinide suunas.

Tõrvasse püstitati viiemeetrine Zelenski liivakuju

21.05.22 EESTI ... Valgamaale Tõrva kesklinna on kerkinud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski viie meetri kõrgune liivast kuju. Skulptuuri ümber rajatakse jaanipäevaks Vabaduse park, mille loomisele aitavad kaasa ka Eestisse saabunud Ukraina sõjapõgenikest loomeinimesed.

Karlovlased avasid nädalavahetuseks külastajatele koduhoovid

21.05.22 EESTI ... Tartus toimuvad sel nädalavahetusel Karlova linnaosa päevad. Puumajades elavad karlovlased avasid külastajatele oma koduhoovid ning kostitasid sadu inimesi koduste toitudega.

Muuseumiööl on avatud üle 180 muuseumi ja kiriku

21.05.22 EESTI ... Laupäeval on muuseumiöö ning üle 180 muuseumi, mäluasutuse ning kiriku on avanud külastajatele uksed. Seekord kannab muuseumiöö nimetust "Öös on unistusi".

Päevakaja (21.05.2022 18:00:00)

21.05.22 RAADIOUUDISED ...

Ameeriklased harjutavad Saaremaa põhjarannikul dessanti

21.05.22 EESTI ... Suurõppusel Siil on USA merejalaväelased sel nädalal teinud kolmel hommikul õppedessandi koos soomustehnikaga Saaremaa põhjarannikule. Riigikaitse eest vastutajad ütlevad, et kuigi Saaremaal pole peale kaitseliidu maleva mingit muud kaitseüksust, poleks vaenlase dessant saarele siiski võimalik.

Tallinna toomkiriku tipp sai tagasi kullatud tornikuuli

21.05.22 EESTI ... Reedel viidi Tallinnas Toomkiriku tippu tagasi tornikiiver ehk kuul, mida vahepeal restaureeriti. Tornikiiver kaalub 130 kilo ja on üle kullatud. Kuuliga koos läks üles ka ajakapsel.

Virumaa poistekoor tähistab kontserdiga “Väikest poissi tean" oma 30. sünnipäeva

21.05.22 RAADIOUUDISED ... Koori õige juubeliaasta on küll juba selja taga, kuid koroona tõttu lükkus pidu plaanitust poole aasta võrra edasi.

Pärnu Vabakool toob oma 25. sünnipäevaks lavale õpilaste kirjutatud muusikali

21.05.22 RAADIOUUDISED ... Muusikal kantakse ette pühapäeval, 22. mail Endla teatris.

Narva psüühiliste erivajadustega inimesed saavad omale kodu

21.05.22 RAADIOUUDISED ... Narva ehitatakse elamu psüühiliste erivajadustega inimestele.

Veekogu puhastab fosforist taimedega kaetud tehismärgala

21.05.22 KESKKOND ... Eestis kipub praegusajalgi liiga palju toitaineid intensiivse põllumajanduse tõttu veekeskkonda jõudma ning paljude siseveekogude veekvaliteet on just seetõttu kesises või halvas seisus. Üks võimalus põllumajandustegevuse tõttu vette sattunud taimetoitaineid kätte saada on rajada tehismärgala. Eesti teadlaste osalusel valminud uuring osutab, et selline märgala peaks olema taimedega kaetud ja soovitavalt sügavama veetasemega.

Saaremaa gümnaasiumis saab õppida saarlust

20.05.22 EESTI ... Saaremaa gümnaasiumi õppekavas on maailmas täiesti ainulaadne aine - saarluse kursus.

Galerii: Türil peetakse jahedust ja uduvihma trotsides 43. lillelaata

20.05.22 EESTI ... 3500 meetrit kauplemispinda ja 700 kauplejat – need arvud iseloomustavad reedel Türil alanud 43. lillelaata. Peakorraldaja Türi Aianduse ja Mesinduse Selts loodab nädalavahetusel võõrustada kümneid tuhandeid aiasõpru.

Hinnakasv võib Tartus mitme hoone ja tee ehituse edasi lükata

20.05.22 EESTI ... Ehituskulude kasv on ka kohalikel omavalitsustel kulusid märkimisväärselt tõstnud. Kuna tulud ei tule aga hinnakasvule järele, võib näiteks Tartu linnas mitmete hoonete ja teede ehitus edasi lükkuda.

Eestit päästab prügitrahvist korralik kodune sorteerimine

20.05.22 EESTI ... Kui Eesti ei suuda paari aastaga oma prügimajandust korda teha, ähvardab meid Euroopa Liidu prügitrahv. Trahvist päästab korralik kodune prügisorteerimine, et taaskasutuseks kõlblik kraam ei satuks prügimäele või põletusahju. Pingutama ei pea mitte ainult inimesed, aga ka tootjad, kes seni kasutavad liiga palju taaskasutusse mittesobivaid materjale.

Soome sõjaväelased osalevad Scoutspataljoni koosseisus Siilil

20.05.22 EESTI ... Soome Pori Jäägribrigaadi kompanii osaleb suurõppusel Siil Scoutspataljoni koosseisus.

toetame ukrainat

jäähoki mm

Vaata otse

Kuula otse

keskkonnakuu err-is

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: