Eesti

Andres Sõnajalg politseivalvest: see on jõhker

25.04.19 ... Politsei on kehtestanud TTJA taotlusel Aidu tuulepargis viibimise keelu 26. aprilli südaööni. Arendaja Eleon Green üks omanik Andres Sõnajalg ütles, et ettevõttel on tuulepargi ehitusluba ja kooskõlastused olemas, mistõttu on politseivalve kehtestamine jõhker.

Tanel Kiik: loodame nelja aasta jooksul erakorralise pensionitõusu ära teha

25.04.19 ... Esmaspäeval ametisse astuva valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) ütles, et kuigi Keskerakonna lubatud erakorraline pensionitõus on praegu koalitsioonilepingus konkreetsete summade ja tähtajata sees vaid eesmärgina, siis loodetakse see nelja aasta jooksul ikkagi ära teha.

Ime siiski sünnib: algas korrusmaja vedamine Lõuna-Eestist Tallinna

25.04.19 ... Eesti vabaõhumuuseum alustas 1960-ndatest aastatest pärit maakorrusmaja vedu Lõuna-Eestist Tallinna. Tegu on ainulaadse ettevõtmisega, sest nõukogudeaegne silikaathoone tuli tükkideks saagida ja treileril ära vedada.

Tallinna lasteaialapsed panid proovile oma teadmised robotitest

25.04.19 ... Tallinna lasteaialapsed panid Südalinna koolis oma robootikateadmised proovile.

Päästeamet: tegu on üle Eesti liikuva suitsupilvega

25.04.19 ... Politsei- ja piirivalveameti lennuk, mis otsis põhjust neljapäeval Kesk- ja Lõuna-Eestis levinud suitsule, ühtegi tulekahju ei tuvastanud, öeldi ERR-ile lõuna prefektuurist. Päästeameti kinnitusel on tegu üle Eesti liikuva suitsupilvega.

Linn toetab TÜ Pärnu kolledžit kuni poole miljoni euro eest aastas

25.04.19 ... Pärnu linnavolikogu kiitis heaks linna ja Tartu ülikooli koostööpõhimõtted. Nende järgi on Pärnu linn valmis toetama ülikooli Pärnu kolledži arendustegevusi kuni poole miljoni euro eest aastas.

Pärnu linn hakkab toetama Tartu Ülikooli Pärnu kolledžit kuni poole miljoni euro eest aastas.

25.04.19 ... Pärnu linnavolikogu kiitis heaks linna ja Tartu ülikooli vahelised koostöö-põhimõtted.

Mitmed teatrid on publikuhuvist hoolimata rahaliselt miinuses

25.04.19 ... Kuigi publiku huvi teatri ja teatris käimise vastu on uuringute järgi jätkuvalt olemas ning näiteks Vanemuise teater teenib piletimüügist tulu, lõppes majandusaasta teatri jaoks siiski ligi 340 000 euro suuruse miinusega.

Sotside esimeheks võib kandideerida mitu ministrit

25.04.19 ... Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimeheks kandideerimist ei välista kultuuriminister Indrek Saar ega välisminister Sven Mikser. Sotsiaaldemokraatide praegune esimees Jevgeni Ossinovski teeb oma otsuse teatavaks esmaspäeval.

Endine USA asepresident Joe Biden teatas, et kandideerib presidendiks

25.04.19 ... USA endine asepresident Joe Biden teatas, et kavatseb kandideerida 2020.

Tšaplõgin ei pääsenud keelatud annetuse tagasimaksmise kohustusest

25.04.19 ... Tallinna ringkonnakohus ei vabastanud neljapäeval Tallinna linna munitsipaalväljaande peatoimetajat Aleksandr Tšaplõginit kohustusest maksta Tallinna linnale tagasi keelatud annetusena saadud ligi 253 eurot.

Puhkeaja nõudeid rikkunud väsinud veokijuht tekitas mitu ohtlikku olukorda

25.04.19 ... Eelmisel nädalal põhjustas puhkeaja nõudeid rikkunud 23-aastane veokijuht Tallinna-Narva maanteel mitu ohtlikku olukorda.

Kahte piirivalveametnikku kahtlustatakse vormiriiete varguses ja müügis

25.04.19 ... Kahte Ida prefektuuri ametnikku kahtlustatakse politsei vormiriietuse ja täiendava politseivarustuse omastamises ning omastamise katses. Ametnikud on esitanud lahkumisavalduse, nendega teenistussuhe on lõpetatud, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Taavi Rõivas: Isamaad hoiab valitsuses hirm

25.04.19 ... Endine peaminister ja Reformierakonna kandidaat europarlamendi valimistel Taavi Rõivas ütles neljapäeval Raadio 2-s antud intervjuus, et kui Keskerakonna motiiviks kolmikliidus olemiseks on peaministri koht ja EKRE-l pole lihtsalt muud matemaatilist võimalust, siis Isamaad hoiab seal hirm vastasel juhul toetajaid kaotada.

Eesti jõudis 79,5-protsendilise tööhõivega EL-i 2020. aasta eesmärgini

25.04.19 ... Eesti tööhõive vanusegrupis 20 kuni 64 oli mullu 79,5 protsenti, millega täideti Euroopa tööhõivestrateegia eesmärk tõsta tööhõive selles vanusegrupis 2020. aastaks vähemalt 75 protsendini.

Andrei Korobeinik astub Keskerakonda

25.04.19 ... Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud ja ka Euroopa Parlamenti pürgiv riigikogu liige Andrei Korobeinik astub Keskerakonna liikmeks.

Prokurör tahab Ustimenkole vanglakuritegude eest 16-aastast vangistust

25.04.19 ... Prokurör taotles eluaegset vangistust kandvale sarimõrvarile Juri Ustimenkole vanglas toimepandud kuritegude eest kokku 16 aasta pikkust vangistust, mis aga loetaks tema võimalikul süüdimõistmisel kaetuks juba varem mõistetud eluaegse vangistusega.

Ametist lahkuv valitsus pidas oma viimase istungi.

25.04.19 ... Keskerakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatide juhitav valitsus pidas oma viimase istungi.

Venemaa hakkab Donbassi elanikele lihtsustatud korras Vene passe jagama

25.04.19 ... Venemaa president Vladimir Putin kirjutas eile alla määrusele, millega lihtsustatakse Vene kodakondsuse andmist Ukraina Donbassi elanikele .

Kell 21.40 "Esimene stuudio": mida tahab Tanel Kiik sotsiaalministrina ära teha

25.04.19 ... 30-aastast Tanel Kiiki peetakse uue koalitsiooni üheks põhiliseks arhitektiks. Jüri Ratase paremast käest ja peaministri büroo juhatajast saab tulevases valitsuses sotsiaalminister. Neljapäevane "Esimene stuudio" küsib, mida kavatseb Kiik ära teha ministeeriumis, kus probleeme on alati rohkem kui vajalikku raha.

Katuse renoveerimiseks sai toetust 19 ajaloolist Eesti taluhoonet

25.04.19 ... Enne 1940. aastat Eestis ehitatud väärtuslike taluhoonete katusetööde teostamiseks sai muinsuskaitseametilt toetust 19 eraomanikku, kogusummas 200 000 eurot.

Varase kevade üle rõõmustavad põllumehed ootavad vihma

25.04.19 ... Eesti põllumajandustootjaid rõõmustab soe ja varajane kevad ning põllutööd käivad täie hooga, kuid muret valmistab kuiv ilm. Ilmateenistus lubab lähipäevadeks siiski vihma.

Ratas Aidu tuulepargist: ei saa lubada, et meie radarid seetõttu ei tööta

25.04.19 ... Peaminister Jüri Ratas ütles seoses Aidu tuulepargiga, et eelkõige tuleb selle puhul lähtuda riigi julgeolekust. Samas leidis ta, et koostöö võiks paremaks muutuda nii erasektori kui ka riigi poolelt.

Ringkonnakohus jättis endise koolidirektori õigeksmõistmise muutmata

25.04.19 ... Tartu ringkonnakohus jättis rahuldamata prokuröri apellatsiooni ning muutmata Tartu maakohtu otsuse, millega Krabi kooli endine direktor Ale Sprenk õpilaste kehalise väärkohtlemise süüdistuses õigeks mõisteti.

Ametist lahkuv valitsus pidas viimase istungi

25.04.19 ... Ametist lahkuv Keskerakonna, Isamaa ja sotsiaaldemokraatide valitsus pidas neljapäeval viimase istungi ning andis ühtlasi ka viimase pressikonverentsi.

Ilm kell 12

25.04.19 ... Homme on vahelduva pilvisusega ilm.

Aprilli algusest on alustava ettevõtte toetuse taotlemise tingimused soodsamad

25.04.19 ... Aprilli algusest on alustava ettevõtte toetuse taotlemise tingimused muutunud soodsamaks.

Vladivostokis jätkub Venemaa ja Põhja-Korea liidrite tippkohtumine

25.04.19 ... Venemaa president Vladimir Putin ütles, et Korea poolsaare probleemide arutamine Põhja-Korea liidri Kim Jong Uniga oli sisukas, Kim ütles, et arutab poolsaare poliitikat edaspidigi Moskvaga.

Opositsioon nõustub presidendi pakutud saja vihakõnevaba päevaga

25.04.19 ... President Kersti Kaljulaid avaldas uue valitsuse ametissekinnitamise eel lootust, et poliitikud hoiduvad eeloleval sajal päeval vihakõnest ning opositsioonierakondade juhid pidasid seda mõtet mõistlikuks.

Galerii: Ratase senise valitsuse viimane istung

25.04.19 ... Peaminister Jüri Ratase esimesele valitsusele oli neljapäevane istung viimane. Ratase uus valitsus annab riigikogu ees ametivande ilmselt 29. aprillil.

Galerii: Rakveres tuli tänavaehituse käigus välja ilmselt keskaegne kalmistu

25.04.19 ... Rakvere Pika tänava renoveerimistööde käigus on nädala jooksul tulnud välja 11 inimese skeletid. Kuna tegu on tõenäoliselt keskaegse kalmistuga, siis arheoloogid ootavad veel leide.

Riigikokku läheb uue valitsuse ministrite asemele üheksa asendusliiget

25.04.19 ... Riigikokku läheb esmaspäeval ametisse asuva uue valitsuse ministri asemel veel üheksa asendusliiget.

Haapsalus saab alguse 14. Õudus- ja Fantaasiafilmide festival

25.04.19 ... Tänasest nädalalõpuni toimub Haapsalus 14.

Joe Biden peaks täna teatama kavatsusest kandideerida 2020. aasta presidendivalimistel

25.04.19 ... Endine USA asepresident Joe Biden peaks täna teatama, et kavatseb 2020.

Rakveres on renoveerimistööde käigus tulnud välja 11 inimese skeletid

25.04.19 ... Rakvere Pika tänava renoveerimistööde käigus on nädala jooksul tulnud välja 11 inimese skeletid.

Jõhvi ei leia ametist tõrjutud töötajate asemele uusi

25.04.19 ... Jõhvi vallavalitsus on hädas, et leida kevadel ametist vabastamise laine käigus minema saadetud kogenud töötajate asemele uusi spetsialiste, ning enamik konkursse on nurjunud, kirjutab Põhjarannik.

Narva linnaametnikke ootab 20-protsendiline palgatõus

25.04.19 ... Narva linnavõim kavatseb tõsta 20 protsenti palka neil Narva linna ametnikel ja teenistujatel, kelle töötasu 2018. aastal ei tõstetud.

Setomaa sotsid seadsid erakonna juhi kandidaadiks Lauri Läänemetsa

25.04.19 ... Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) Setomaa üldkoosolek otsustas kolmapäeva õhtul seada tänavu juunis toimuval üldkogul erakonna esimehe kandidaadiks endise Väätsa vallavanema ja SDE praeguse juhatuse liikme ning omavalitsuskogu esimehe Lauri Läänemetsa.

Vanemuise majandusaasta lõppes suure miinusega

25.04.19 ... Sihtasutus Teater Vanemuine esitas eelmisel nädalal äriregistrisse majandusaasta aruande, milles on tegevuskulud esimest korda viimase kuue aasta jooksul miinuses: puudujääk on 336 556 eurot ning teatrijuht Toomas Peterson kahtleb, kas see üksnes sel aastal tagasi teenitakse, kuigi tänavu kolmel esimesel kuul on teater plussis.

Emajõeäärse kallasraja loomine seisab rahapuuduse taga

25.04.19 ... 2016. aastal tutvustati tartlastele Võidu silla ja Karlova sadama vahelise Emajõe kallasraja eskiisi. Toona öeldi tähtaegadena välja, et linnavalitsus alustab silla ja sadama vahelise jõeäärse korrastamisega 2017. aastal ning kallasrada ise võiks valmida 2018. aasta lõpuks. Praegu on seis aga selline, et pole kallasrada ega projekti, mille järgi rada looma hakata.

Raivo Aeg: Tallinna Sadama kohtuasja venimine jätab riigist jõuetu mulje

24.04.19 ... Kolmapäevase "Esimese stuudio" külaliseks oli endine politsei ja kaitsepolitsei peadirektor Raivo Aeg (Isamaa), kes asub uues valitsuses justiitsministri ametisse.

Hiiumaal hukkus liiklusõnnetuses jalgrattur

24.04.19 ... Kolmapäeva õhtul hukkus Hiiumaal veoki ja jalgratturi kokkupõrkes keskealine mees.

Helme: see valitsus murrab kivistunud seisukohti

24.04.19 ... EKRE esimees Mart Helme ütles kolmapäeval enne valitsuse ametisse kinnitamist tehtud avalduses, et ametisse astuva valitsuse eesmärk on stampide murdmine riigieelarves ning Eesti poliitikas.

Pärnu jõkke lasti 15 000 lõhemaimu

24.04.19 ... Kolmapäeval lasti Pärnu jõkke 15 000 lõhemaimu. Aastased maimud kaaluvad vaid mõnikümmend grammi ja peavad nüüd kalakasvanduse turvaliste tingimuste asemel looduses hakkama saama.

Küberpätid petsid Saaremaa ettevõttelt 85 000 eurot

24.04.19 ... Välisriikide küberkurjategijad suutsid eelmisel aastal võltsarvetega Eesti ettevõtetelt välja petta vähemalt 600 000 eurot. Aasta lõpus saadi ühelt Saaremaa ettevõttelt kätte 85 000 eurot, mida ilmselt tagasi saada ei õnnestu.
jäähoki mm-turniir

Valijakompass

PRAEGU VIKERRAADIOS
etv2 soovitab
Joonas Hellerma

vaata uuesti!
tulevikupidu

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: