Eesti

Piirijõe kaldal asuvasse Kuningakülla viivad teed saavad tolmuvabaks

14.05.21 EESTI ... Narva jõe ääres asuvasse Kuningakülla viivate teede remondiga saavad lisaks kohalikele elanikele ja suvitajatele paremad liikumisvõimalused ka piirivalvurid. Ühtlasi saavad tolmuvaba katte viimased maakonna ühistranspordile peavalu põhjustanud lõigud.

Siseminister Jaani: benji-hüpe on ühekordne, ministriamet pikem

14.05.21 EESTI ... Siseminister Kristian Jaani oli veel 120 päeva tagasi politsei- ja piirivalveameti Põhja prefekt. Politseisse läks ta 20-aastaselt, tõustes ligi veerand sajandiga kõige madalamalt ametikohalt tippu. Nüüd räägib ta intervjuus suurest poliitikast, aga ka sellest, miks politsei käitub meeleavaldustel protestijatega just nii, nagu aprillis nägime.

Pedagoogid on õpihuvi laagrite suhtes skeptilised

14.05.21 EESTI ... Mitmed õpetajad ja koolijuhid on haridusministeeriumi rahastatavate suviste õpihuvilaagrite suhtes skeptilised, leides, et need ei pruugi täita oma eesmärki. Selle asemel võinuks laagriraha suunata otse koolidele mitmete lünkade tasandamiseks, leiavad pedagoogid.

Rektorid ühel meelel: kõrgharidus peab vähemalt osaliselt olema tasuline

14.05.21 EESTI ... Praegune kõrghariduse rahastamise süsteem on rektorite nõukogu hinnangul positiivse mõju minetanud ning seda tuleks kiiremas korras muuta. Küsimus tuleb sügisel arutlusele ka riigikogu suures saalis.

Alates 31. maist saavad oma uksed avada saunad, spaad ja veekeskused

13.05.21 EESTI ... Valitsus kinnitas piirangute leevendamise kava, mille järgi saavad 31. maist külastajaid vastu võtta saunad, spaad ning ujulad ja veekeskused.

Üle 12-aastastel õpilastel maskikohustus koolis siiski säilib

13.05.21 EESTI ... Kui haridus- ja teadusministeerium teatas varem neljapäeval, et maskikohustust esmaspäevast koolides enam ei ole, siis õhtul teatas minister Liina Kersna, et üle 12-aastased õpilased siiski peavad maski kandma. Esmaspäevast pääsevad kontaktõppele kõik seni distantsõppel viibinud õppurid.

Suure Munamäe vaatetorn avab vaatamata remonttöödele külastajatele uksed

13.05.21 EESTI ... Suure Munamäe vaatetorn teeb läbi uuenduskuuri. Kuigi remonttööd vaatetorni ümbruses pole veel lõppenud, on torni uksed peagi külastajatele avatud.

Tallinna vanalinn peab suvel leppima vähemate laatadega

13.05.21 EESTI ... Tallinna vanalinnas tänavu suvel suurt laadakära ei kuule, augustis toimuvatel vanalinna päevadel on seekord vähem välisesinejaid. Kesklinna valitsus ootab sellegipoolest ettevõtjaid korraldama ühekordseid laatasid ja kutsub inimesi õue- ja pargikontsertidele, lasteetendustele ja ekskursioonidele vanalinna.

Erakonnad kavatsevad valimiskampaaniaga alustada juunis

13.05.21 EESTI ... Erakondadel on valmimas kandidaatide nimekirjad kohalikeks valimisteks ning juunist kavatseb enamus alustada ka tänavakampaaniaga. Kohalike omavalitsuste volikogude valimised on oktoobris.

Neljapäeval registreeris end vaktsineerimisele 14 000 inimest

13.05.21 EESTI ... 40-aastased ja vanemad eestimaalased said neljapäeval võimaluse end vaktsineerimisele kirja panna, ent digiregistratuuri kaudu registreerida soovinuid ootasid ees tuhandetest inimestest koosnevad järjekorrad. Neljapäeval registreeris ennast 14 000 inimest.

Suve teises pooles võib täiustatud vaktsineerimistõendiga suurüritustele pääseda

13.05.21 EESTI ... Suve teises pooles võib suurüritustele pääseda täiustatud vaktsineerimistõendi alusel. Valitsuskabinet arutab tõendi kasutamist tuleval neljapäeval.

Fischer: andmed on väga veenvad, et vaktsineerimisest on kasu

13.05.21 EESTI ... Nendes maakondades, kus elanike vaktsineerimisega on jõutud kaugemale, on ka nakatumine vähenenud ning need andmed kinnitavad vaktsineerimise tõhusust koroonaviiruse leviku piiramisel, ütles "Ringvaates" Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer.

Kõrgkoolid jätkavad õppeaasta lõpuni kaugõppega

13.05.21 EESTI ... Kuigi uuest nädalast tohivad kõik haridusasutused alustada kontaktõpet, on Eesti kõrgkoolid otsustanud minna valitsusest rangemat teed ja jätkata õppeaasta lõpuni kaugõppega. Lõpetajad saavad füüsiliselt kokku tulla lõpuaktusel.

Päevakaja (13.05.2021 18:00:00)

13.05.21 RAADIOUUDISED ...

Emajões uppus ümber läinud paadist vette kukkunud mees

13.05.21 EESTI ... Emajõel uppus neljapäeval mees, kes ümber läinud paadist vette kukkus.

Eesti Energia nõuab oma hiigeleinvesteeringule riigi garantiid

13.05.21 RAADIOUUDISED ... Meretuuleparki rajav Eesti Energia nõuab oma hiigeleinvesteeringule riigi garantiid.

Tartus näeb homsest surimaske

13.05.21 RAADIOUUDISED ... Tartu Ülikooli kunstimuuseumis saab homsest näha 28 kultuuri- ja teadustegelase surimaske.

Eesti ostab Pfizerilt nelja aastaga veel 2,6 miljonit vaktsiinidoosi

13.05.21 EESTI ... Valitsus toetas tervise- ja tööminister Tanel Kiige ettepanekut COVID-19 vaktsiini tootja Pfizer/BioNTech uue lepinguga ühinemiseks. Lepingu alusel taotleb Eesti aastani 2024 veel 2,6 miljonit doosi COVID-19 vaktsiini.

Kärped võivad sulgeda Riigikogu Toimetised ja arenguseire keskuse

13.05.21 EESTI ... Riigikogu peab tuleval aastal oma eelarvest kärpima ligi pool miljonit eurot. Kuna kärbitavaid kohti on vähe, seab see kahtluse alla väljaande Riigikogu Toimetised edasise ilmumise ja Arenguseire Keskuse tegevuse jätkamise.

Kiik ja Aab Ratase väljaminekutest: etteheited on ülekohtused

13.05.21 EESTI ... Peaministri tööga kaasnevadki kulutused ning Jüri Ratas ei kasutanud riigi raha isiklikeks huvideks, ütlesid tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning riigihalduse minister Jaak Aab Eesti Ekspressis avaldatud Ratase kulutuste analüüsi kohta.

Valitsus kutsub üles kannatlikkusele digiloos registreerimisel

13.05.21 EESTI ... Kui neljapäevast saavad vaktsineerimisele registreerida kõik inimesed alates 40. eluaastast, siis on digiregistratuuris tekkinud pikk ootejärjekord. Valitsus palub inimestel kannatlik olla ning registreerida end ka järgnevate päevade jooksul.

Valgevene keelas Hanno Pevkuril riiki siseneda

13.05.21 EESTI ... Valgevene on kehtestanud riigikogu aseesimehele ja Eesti Võrkpalli Liidu presidendile Hanno Pevkurile sissesõidukeelu.

Tartu trammiliini tulevik on ebaselge

13.05.21 RAADIOUUDISED ... Tartu linnavalitsuses lähevad arvamused trammiliini kohta lahku.

Lisaks Taanile ja Hollandile loobus ka Norra AstraZeneca kasutamisest

13.05.21 RAADIOUUDISED ... Norra teatas kolmapäeval, et loobub AstraZeneca vaktsiini kasutamisest, see pole aga ainus riik, kes sellise otsuse on langetanud.

Digiloos tekkinud ummiku tõttu ootavad ka eriarsti aja soovijad

13.05.21 EESTI ... Neljapäeval üle 40-aastastele avatud võimalus digiloos end vaktsineerimisele kirja panna on süsteemis tekitanud pika järjekorra, ootejärjekorras on korraga mitu tuhat inimest ja ooteaeg võib olla üle tunni. Digiloo ummistumine tähendab aga, et süsteemi ei pääse inimesed, kes soovivad siseneda teisel põhjusel, näiteks eriarstile aja panemiseks.

Ööpäevaga tuvastati 300 koroonapositiivset

13.05.21 EESTI ... Terviseameti andmetel tehti viimase 24 tunni jooksul Eestis 4329 koroonatesti, millest 300 ehk 6,9 protsenti osutus positiivseks.

Organisatsioonide hinnangul lämmatatakse maaelu liigsete piirangutega

13.05.21 RAADIOUUDISED ... Eesti maa- ja rannapiirkondade elu ohustavad üha agressiivsem keskkonnakaitse ja ülemäärased piirangud, leiavad nende piirkondade esindajad.

USA idaranniku olulisimas torujuhtmes hakkas taas kütus liikuma

13.05.21 RAADIOUUDISED ... Pea nädal pärast küberrünnakut hakkas USA idaranniku olulisimas torujuhtmes taas kütus liikuma.

Puidutootmisettevõtted peavad arvestama puidu hinna järsu tõusuga

13.05.21 RAADIOUUDISED ... Kagu-Eesti puidu- ja mööblitootmisettevõtted peavad tellimuste vastuvõtmisel arvestama puidu hinna järsu tõusuga.

Vabade töökohtade arv Eestis on samas suurusjärgus pandeemia-eelse ajaga

13.05.21 RAADIOUUDISED ... Tööandjate Keskliidu hinnangul võiks praeguses tööturu olukorras igasuguste toetuste ja hüvitiste pikendamisega olla ettevaatlik.

Kantar Emor: usaldus meedia vastu on kasvanud

13.05.21 EESTI ... Kui veel möödunud suvel oli Eesti elanike usaldus raadio ja trükimeedia suhtes vastavalt 62 protsenti ja 50 protsenti, siis nüüdseks on see tõusnud vastavalt 77 protsendile ja 68 protsendile, selgub värskest Eurobaromeetri uuringust.

Organisatsioonid: maaelu lämmatatakse liigsete piirangutega

13.05.21 EESTI ... Eesti maa- ja rannaeluga seotud organisatsioonid leiavad ühispöördumises presidendi, riigikogu ja valitsuse poole, et enamik Eesti keskkonnakoormusest ja saastest tuleneb linnade elutegevusest, kuid vastutus pannakse pigem maainimeste õlgadele.

OTSE kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Aab, Lauri ja Kiik

13.05.21 EESTI ... Kell 12 algavast valitsuse pressikonverentsist võtavad kava kohaselt osa peaminister Kaja Kallas, riigihalduse minister Jaak Aab, justiitsminister Maris Lauri ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.

Üle 40-aastased saavad end vaktsineerimisele kirja panna

13.05.21 EESTI ... Neljapäeva öösel avanes digiregistratuuris võimalus kõigil üle 40-aastastel end koroonavaktsineerimisele kirja panna.

Tartu trammiliini tulevik on ebaselge

13.05.21 EESTI ... Tartu linnavalitsuses lähevad arvamused trammiliini kohta lahku - kui sotsiaaldemokraadid tahaksid trammi sõitma panna järgmisel kümnendil, siis reformierakondlased panustaks mujale.

Analüüs | Avalik riigivalitsemine ähvardab minevikuks saada

13.05.21 EESTI ... Avaliku teabe seadust on juba mitu aastat ühest ministeeriumist teise ja ühest versioonist teise veeretatud. Ametnikud ja poliitikud on selle käigus juurde kirjutanud üha enam erandeid, millega dokumendid on avalikustamisest vabastatud.

Kodus vaktsineerimised nõuavad head logistikat

12.05.21 EESTI ... Lasnamäel algas voodihaigete, puuetega inimeste ja nende hooldajate vaktsineerimine Jansseni vaktsiiniga. Kuna viie doosi süstimiseks on aega kaks tundi, tuleb logistika väga täpselt paika panna, et vakstiin transpordi ajal ei rikneks, samas peab jääma piisavalt aega, et inimesi pärast vaktsineerimist veel jälgida.

Alliksaar: piirangute leevenemine andis meile tööplaani

12.05.21 TEATER ... Vanemuise teatri juht Kristiina Alliksaar ütles, et tänu valitsuse selle nädala otsusele, et 24. mail saab publik jälle teatrisse, on Vanemuisel jälle tööplaan olemas.

EKRE ootab koalitsioonilt "vihakõne seaduses" kompromissi

12.05.21 EESTI ... Riigikogu EKRE fraktsioon näeb meediateenuste seaduse muudatustes ohtu sõnavabadusele ja on otsustanud selle menetlemist takistada. Eelnõule esitatud enam kui 230 muudatusettepanekut tähendavadki, et seda ähvardab kultuurikomisjoni toppama jäämine. Kultuurikomisjoni esimees Aadu Must loodab siiski EKRE-ga kokkuleppele jõuda.

Doonorkoerad ja -kassid päästavad liigikaaslaste elusid

12.05.21 EESTI ... Nagu inimeste operatsioonide puhul on vaja verd üle kanda, on seda vaja ka loomakirurgias. Eestis ongi mõned neljajalgsed doonorid, kes selleks puhuks oma verd korduvalt annetanud. Lisaks koertele on olemas ka doonorkassid.

Pärnumaal põleb Rääma raba

12.05.21 EESTI ... Kolmapäeval süttis Pärnumaal Tori vallas põlema Rääma raba.

Roonemaa: raamatupidamislikult Ratas ilmselt ei eksinud, küll aga hea tava vastu

12.05.21 EESTI ... Raamatupidamislikult Jüri Ratas peaministrina ilmselt ei eksinud, kuid heale tavale toimunu ei vastanud, ütles Eesti Ekspressi ajakirjanik Holger Roonemaa "Ringvaates", kui selgitas Ratase kulutusi peaministrina.

Kosmoseagentuuri juht ERR-ile: uute sihtide täitmine sõltub poliitikuist

12.05.21 VÄLISMAA ... Euroopa Kosmoseagentuur ootab eestlasi, eriti naisi astronaudiks kandideerima, ütles "Aktuaalsele kaamerale" Euroopa Kosmoseagentuuri uus peadirektor Josef Aschbacher. Peadirektori sõnul vajab kosmoseagentuur selgeid sihte ja uut visiooni, nende paikapanek sõltub aga eeskätt poliitikuist.

Vasknarva linnuse uued avastused annavad kindlusest parema pildi

12.05.21 EESTI ... Vasknarva ordulinnusesse peoplatsi rajamise käigus tuli välja keldri- või soklikorrus.

Kivimägi: uue korra järgi poleks volikokku pääsevad eurosaadikud peibutuspardid

12.05.21 EESTI ... Riigikogu põhiseaduskomisjon andis kolmapäeval menetlusse eelnõu, mis lubab pärast kohalikke valimisi Euroopa Parlamendi saadikutel asuda tööle kohalike omavalitsuste volikogudesse. Komisjoni esimees, reformierakondlane Toomas Kivimägi ütles, et uue korra järgi saavad eurosaadikud valimistel kandideerida ilma, et neid peibutuspardiks nimetataks.

Päevakaja (12.05.2021 18:00:00)

12.05.21 RAADIOUUDISED ...

Pikad otsustusprotsessid jätavad lapsed pikalt turvakodusse oma saatust ootama

12.05.21 EESTI ... Läänelik süsteem, mida järgitakse ka Eestis, ütleb, et lapse võib bioloogiliselt vanemalt ära võtta vaid äärmisel juhul ja viimase abinõuna sisuliselt siis, kui vanem on lapsele reaalselt ohtlik. See aga tähendab, et Eestis on hulk imikuid ja eelkooliealisi, kes istuvad kuude ja aastate kaupa turvakodus, kuni kohtute hammasrattad otsust tehes pöörlevad. Samas on pikk järjekord peredest, kes oleksid valmis kohe lapsendama.

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

Rahvahääletus

Õpi kodus!

esita küsimus!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: