Eesti

Veerand Isamaa fraktsioonist taunib sotsiaalmeedias abielureferendumit

28.11.20 EESTI ... Isamaa fraktsiooni liikmed Üllar Saaremäe, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Siim Kiisler on oma Facebooki kasutajate profiilipildile lisanud abielureferendumit tauniva märgise.

Ööpäevaga suri viis koroonahaiget ning lisandus 376 nakatunut

28.11.20 EESTI ... Terviseameti andmetel tehti viimase ööpäeva jooksul 5758 koroonaviiruse testi, millest 376 osutus positiivseks. Koroonaviirusega suri viis inimest. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 322,58 (ööpäev varem 314,23).

"Rahva teenrid" rääkisid ministrivahetustest ja tervisekriisist

28.11.20 EESTI ... Võib eeldada, et Jaak Aab ja Anneli Ott saavad oma uutel ametipositsioonidel hakkama, arutasid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" Eesti Ekspressi ajakirjanik Sulev Vedler, Äripäeva ajakirjanik Aivar Hundimägi ning saatejuht Mirko Ojakivi. Lisaks tuli saates juttu põhjalikumalt tervisekriisist, Luminori pangakaartide uuendusest ja abielureferendumist.

USA eriväelased harjutavad Eestis õhuoperatsioone

27.11.20 EESTI ... USA õhuväe eriväelased harjutavad detsembri keskpaigani kaitseväe ja Kaitseliiduga erinevaid õhuoperatsioone.

Fotod: maskide vastane meeleavaldus Vabaduse väljakul

27.11.20 EESTI ... Reedel kogunesid Tallinnas Vabaduse väljakul meelt avaldama maskikandmiskohustuse vastased, kelle sõnul on valitsus rünnanud nende inimõiguseid.

Tallinna haiglad tõmbavad ravitegevust koroona tõttu koomale

27.11.20 EESTI ... Koroonamudeli koostanud teadlaste paari nädala eest avaldatud prognoosid näivad saavat tõeks ja lähiajal kasvab märkimisväärselt haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv. Nii Põhja-Eesti regionaalhaigla kui ka Ida-Tallinna keskhaigla tõmbavad oma ravitegevust koomale, et loovutada osa oma vooditest koroonahaigetele.

Koalitsiooniparteid plaanivad esitada katuseraha ettepanekud ühiselt

27.11.20 EESTI ... Riigikogu koalitsioonierakondadel on kavas esitada regionaalsete investeeringute ehk katuseraha ettepanekud ühiselt. Riigikogu fraktsioonidest ei osale katuseraha jagamises taas Reformierakond.

Eesti Päevaleht ja Delfi: Eesti mõjukaim inimene on Martin Helme

27.11.20 EESTI ... Eesti Päevaleht ja Delfi valisid kuuendat korda Eesti aasta kõige mõjukama inimese, kelleks tänavu osutus EKRE esimees ja rahandusminister Martin Helme.

Prokuratuuri eetikanõukogu arutab Perlingu toetust Isamaa Parempoolsetele

27.11.20 EESTI ... Prokuratuuri eetikanõukogu annab esmaspäeval hinnangu endise riigi peaprokuröri Lavly Perlingu otsusele toetada Isamaa Parempoolseid.

Estonia peadirektoriks valiti Ott Maaten

27.11.20 RAADIOUUDISED ... Rahvusooper Estonia nõukogu valis teatri uueks peadirektoriks Ott Maateni.

Päevakaja (27.11.2020 18:00:00)

27.11.20 RAADIOUUDISED ...

Terviseameti sõnul on muudesse viirushaigustesse nakatumine langenud

27.11.20 EESTI ... Terviseameti teatel on koroonaviiruse levikust tulenevalt teistesse respiratoorsetesse viirustesse nakatumine langenud.

Uuest nädalast ei pea liikumist piirama Islandilt Eestisse saabujad

27.11.20 EESTI ... Alates järgmisest nädalast ei pea Islandilt saabujad Eestis oma liikumist piirama. Ülejäänud Euroopa riikidest saabujatele kehtib Eestis kümne päeva pikkune liikumispiirang.

Eesti, Rootsi ja Soome ohutusjuurdlejad juba uurivad Estonia hukku

27.11.20 EESTI ... Eesti, Rootsi ja Soome ohutusjuurdluse asutused on juba alustanud ühishinnangu koostamist seoses parvlaeva Estonia huku kohta ilmnenud uue infoga. Samuti on alanud kolme riigi konsultatsioonid võimalikku uut põhjalikku uurimist praegu takistava hauarahulepingu muutmiseks. Tähtaegadest aga osalised rääkida ei taha.

Narva uus koalitsioonilepe annab opositsioonile suuremad võimalused

27.11.20 EESTI ... Narva linnavolikogu Keskerakonna ja Meie Narva fraktsioonid, kellel on 31 liikmelises volikogus 17 häält, sõlmisid reedel Narva valitsemiseks koalitsioonilepingu, mis annab opositsioonile suuremad võimalused linnajuhtimises osalemiseks.

TÜ alustas koroona seireuuringu kümnendat etappi

27.11.20 EESTI ... Tartu Ülikooli teadlased alustasid neljapäeval seireuuringu kümnenda etapiga, et selgitada välja koroonaviiruse varjatud leviku ulatus elanikkonnas.

Narvas allkirjastati võimulepe

27.11.20 RAADIOUUDISED ... Narva linnavolikogu Keskerakonna ja Meie Narva fraktsioonid, kellel on 31-liikmelises volikogus 17 häält, sõlmisid Narva valitsemiseks koalitsioonilepingu.

Sturgeon soovib uut iseseisvusreferendumit

27.11.20 RAADIOUUDISED ... Šotimaa esimene minister ning Rahvuspartei juht Nicola Sturgeon soovib uue iseseisvusreferendumi korraldamist.

LTKH: me ei keelanud Popovil kriisistaabi juhina jätkata, ta ise nägi huvide konflikti

27.11.20 EESTI ... Tallinna abilinnapea ja Lääne-Tallinna keskhaigla (LTKH) nõukogu liikme Betina Beškina sõnul ei keelanud nõukogu Arkadi Popovil töö jätkamist terviseameti hädaolukorra lahendamise staabis meditsiinijuhina, vaid Popov ise ei soovinud seda võimaliku huvide konflikti pärast teha.

Koroonagraafika: Balti ja Põhjala riikide nakatumisnäitajad nädalaga halvenesid

27.11.20 EESTI ... Nii Eesti enda kui ka meie lähinaabrite koroonaviirusesse nakatumise näitajad halvenesid nädalases võrdluses, selgub üle-euroopalistest võrdlusandmetest. Koroonaviirusesse suremus on aga meie regiooni riikides Euroopas üks madalaim.

Tallinn saadab gümnaasiumid kaugõppele

27.11.20 EESTI ... Tallinn ei hakka valitsuse üldise korralduse vastu minema ja saadab gümnaasiumid 30. novembrist kaugõppele, ehkki taotles erandit ise otsustada, millises koolis kuidas toimida.

Reformierakond heitis maskivastase meeleavalduse korraldaja parteist välja

27.11.20 EESTI ... Reformierakonna juhatus heitis parteist välja maskidevastade meeleavalduse korraldaja William Kovali.

Politsei leidis Võru- ja Valgamaal poolsada ebaseaduslikku võõrtöölist

27.11.20 EESTI ... Politsei kontrollkäik Võru- ja Valgamaa kolme ettevõttesse paljastas, et poolesaja välismaalase lühiajaline töötamine neis firmades ei olnud nõuetekohaselt politsei- ja piirivalveametis registreeritud ning lisaks tuvastati, et kontrollitutest neli välismaalast viibis riigis seadusliku aluseta.

Teadlased leidsid raseduse katkemisega seotud platsenta geenid

27.11.20 TERVIS ... Kuigi keskmiselt katkeb kaks kolmandikku kõikidest rasedustest ja kuni viiendik kinnitatud rasedustest, häbenetakse sellest sageli rääkida. Eesti geeniteadlase Triin Laisa osalusel valminud seni kõige mahukamas geeniuuringus selgus, et raseduskatkemine on seotud platsenta bioloogiat mõjutavate geenidega. Samuti on nähtusel seosed näiteks astma ja depressiooniga.

Surnult sündinud laste vanemad kukuvad seaduseaukudesse

27.11.20 EESTI ... Kui lapseootus lõppeb traagiliselt, ei ole sügav lein ainus, mis vanemaid šokina tabab. Ka seadus kohtleb lapse kaotanud peresid teistega ebavõrdsemalt. ERR-i sekkumise peale tegi sotsiaalkindlustusamet (SKA) ühe välistuse leinas peredele kättesaadavaks.

Laupäeval sajab kohati lörtsi ja vihma

27.11.20 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Helve Meitern.

Ööpäevaga suri viis koroonahaiget

27.11.20 EESTI ... Möödunud ööpäevaga lisandus Eestis 370 positiivset koroonatesti, suri viis koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Euroopa Liidu asjade komisjon valis juhiks Mailis Repsi

27.11.20 EESTI ... Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon valis reedel esimeheks hiljuti haridusministri kohalt riigikokku tööle asunud Mailis Repsi (KE).

Paljudes kohtades sajab lund, lörtsi või vihma

27.11.20 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Helve Meitern.

Video: Eesti teadlased tutvustasid värskeid koroonauuringuid

26.11.20 TERVIS ... Neljapäeval ja reedel toimus konverents "Arukas kohanemine koroonaviirusega", kus enam kui 50 teadlast kõigist Tartu ülikooli teadusvaldkondadest andsid ülevaate, mida on aasta jooksul viiruse kohta teada saanud.

Riigisekretär ei näe vajadust ametiautode uue regulatsiooni järele

27.11.20 EESTI ... Riigisekretär Taimar Peterkop tutvustas valitsusele värskelt valminud analüüsi ametiautode kasutamise korra kohta, mis jõuab endise haridusministri Mailis Repsi juhtumit silmas pidades järeldusele, et uusi käske-keelde pole vaja, kirjutab Õhtuleht.

Raimond Kaljulaid: vene valija väärib värvitelevisiooni

27.11.20 EESTI ... Kes tahab anda venekeelsetele valijatele värviteleri? Kes võrdleb äsja haridusministri kohalt lahkunud Mailis Repsi vägeva vähiga? Raimond Kaljulaid, Keskerakonnast sotsiaaldemokraadiks läinud riigikogu ainus fraktsioonitu liige, kes sai parlamendivalimistel rohkem hääli kui näiteks EKRE esimees Martin Helme või kaitseminister Jüri Luik.

Aab: haridusministri otsingul räägiti ka Toomi, Raigi ja Kõlvartiga

26.11.20 EESTI ... Uus haridus- ja teadusminister Jaak Aab kinnitas "Esimeses stuudios", et Mailis Repsi asemele ministri otsingutel vesteldi ka Yana Toomi, Mihhail Kõlvarti ja sotsiaaldemokraadi Katri Raigiga.

Tallinna volikogu kiitis heaks Sepa kandidatuuri linna ombudsmani kohale

26.11.20 EESTI ... Tallinna linnavolikogu kiitis neljapäevasel istungil heaks Toomas Sepa kandidatuuri linna ombudsmani ametikohale.

Tallinna tuleva aasta eelarve läbis esimese lugemise

26.11.20 EESTI ... Tallinna linnavolikogu neljapäevasel istungil toimus 2021. aasta linnaeelarve esimene lugemine. Nädala jooksul saavad fraktsioonid esitada parandusettepanekuid. Linnaeelarve teine lugemine on kavandatud 17. detsembriks.

Kivi-Vigalas püüavad pilku erakordsed kujud

26.11.20 ELU ... Raplamaal Kivi-Vigalas püüavad ühes koduaias pilku erakordsed kujud, mille autor Merle Hindremäe ütleb tsemendist valmistatud taieste kohta, et võitleb halliga halli vastu. Tehnika, mida naine kujude valmistamiseks kasutas, on siinmail ennenägematu, kuid idee leidis ta internetist.

10-inimese piirang tekitab palliklubidele ebamugavusi

26.11.20 EESTI ... Valitsuse otsus lubada Harjumaal ja Ida-Virumaal treeningutele mitte rohkem kui kümme inimest pani Tallinna pallimänguklubid raskesse olukorda. Spordiklubid sooviksid linnale kuuluvate võimlate üürilepingud ajutiselt peatada, kuid Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul üleöö sellist otsust teha ei saa, eriti kui pole teada, kui kaua kümne inimese piirang kehtib.

Koroona läbipõdenutel on antikehad pool aastat

26.11.20 TERVIS ... Koroonaviiruse läbipõdenutel on veel pool aastat hiljem olemas antikehad. Samas pole selge, kui palju need uue nakatumise eest kaitsevad, tõdeti koroonakonverentsil Tartu Ülikoolis.

Valitsus kavandab Peipsile individuaalseid kalapüügikvoote

26.11.20 EESTI ... Riigikogus on menetlusel Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kalapüügikorraldust muutev eelnõu, millele on osa Peipsi kalureid tugevalt vastu. Kui suuremad kalaettevõtted soovivad individuaalseid kvoote, siis omaette tegutsevad kalurid näevad muutuses enda pankrotti.

PERH: suurendame intensiivravi kohtade arvu koroonahaigetele

26.11.20 EESTI ... Põhja-Eesti regionaalhaigla ravitöö direktor Helis Pokker ütles ETV saates "Ringvaade", et haiglas veel plaanilist ravi kokku tõmbama ei hakata, aga pühapäevast suurendatakse intensiivravi kohtade arvu koroonahaigetele.

Suri kolumnist ja poliitikavaatleja Martin Kala

26.11.20 EESTI ... Suri 20 aastat Prantsusmaal elanud eestlane, poliitikavaatleja ja kolumnist Martin Kala (43).

Keskerakond taastas oma fraktsiooni Narva volikogus

26.11.20 EESTI ... Narva linnavolikogus taasmoodustati Keskerakonna fraktsioon.

Põhiseaduskomisjon saadab abieluküsitluse eelnõu riigikogu suurde saali

26.11.20 EESTI ... Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas neljapäeval saata 14. detsembriks suurde saali abieluteemalise rahvahääletuse eelnõu. Rahvahääletuse toimumine 18. aprillil on kahtluse all, sest aega on vähe ning opositsioon kavatseb eelnõu arutelu takistada.

Päevakaja (26.11.2020 18:00:00)

26.11.20 RAADIOUUDISED ...

Postifirmad prognoosivad jõulude ajal pakiveo mahu kasvu poole võrra

26.11.20 EESTI ... Postifirmad Itella ja Omniva prognoosivad, et jõulude ajal kasvab postipakkide maht poole võrra. Juba on alanud jõulukinkide tellimine e-poodidest ning mahtu kasvatavad kampaaniad nagu e-esmaspäev ja must reede.

Peterkop: põhjanaabrid on valmis Estonia huku teemal selgust tooma

26.11.20 EESTI ... Soome, Rootsi ja Eesti valmistuvad ühiseks otsuseks, kas sukelduda uuesti Estonia vrakile. Riigisekretär Taimar Peterkop ütles ajakirjanikele, et põhjanaabrid on valmis laevahukku selgust tooma. Skeptiline on kunagine uurimiskomisjoni juht Margus Kurm, kes Riigikogus esinedes heitis Rootsi riigile ette võimalikku varjamist.

Jõulude eel on pakisaatmisfirmadele 50% rohkem tööd kui mullu

26.11.20 RAADIOUUDISED ... Pakke saadetake tavapäraselt rohkem ja jõulude eel on oodata pakifirmadele 50% rohkem tööd kui mullu.

uus hooaeg

Vaata otse

Kuula otse

kuula beethovenit

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: