Eesti

Jõgevamaal hukkus elumaja põlengus inimene

17.02.18 ... Jõgeva maakonnas asuvas Vanamõisa külas hukkus laupäeval elumaja põlengus eakas mees, teatas päästeamet.

Eesti ja Läti päästjad harjutasid koos jäält päästmist

17.02.18 ... Pärnus toimus koolitus neile, kes peavad appi tõttama siis, kui keegi on nõrgal jääl uppumisohtu sattunud. Päästjatele on kõige olulisem, et nad ise päästetava rolli ei satuks.

Haapsalus peeti Jääkala festivali

17.02.18 ... Juhan Hepner.

Pärnus mõisteti vangi staažikas kelm

17.02.18 ... Kuueks aastaks vanglasse saadetud Kristjan Press on 25-aastane. Ester Vilgats.

Luige sõnul ei tohi EL-i kaitsekoostöö segada NATO liitlassuhteid

17.02.18 ... Saksamaal Müncheni julgeolekukonverentsil viibiva kaitseminister Jüri Luige sõnul ei tohi Euroopa Liidu kaitsekoostöö hakata häirima liitlassuhteid NATO-s.

Fotod | Ratas Turus EV100 aktusel: Eesti ja Soome on lähedasemad kui varem

17.02.18 ... Peaminister Jüri Ratas osales laupäeval Soomes Turu Ülikoolis Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikul aktusel. Ratase sõnul on Eesti ja Soome praegu lähedasemad kui kunagi varem.

EKRE poliitiline avaldus: Eesti aktsiisid olgu Läti omadest väiksemad

17.02.18 ... Türi kultuurikeskuses laupäeval kogunenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu võttis vastu poliitilise avalduse. Erakonna esimees Mart Helme selgitas, et avalduse kohaselt tuleb nii kütuse- kui ka alkoholiaktsiis langetada sendi võrra odavamaks kui meie naaberriikides ning muuta pensionid tulumaksuvabaks.

Amet: lasteaias võib veganmenüüd pakkuda, kuid lisakulu katab lapsevanem

17.02.18 ... Lasteaedades võib tavamenüü kõrval pakkuda ka veganmenüüd, kuid see eeldab lapsevanema ja lasteaia tihedat koostööd ja erikokkulepet ning tekkivad lisakulud tuleb kanda lapsevanemal, vastasid terviseamet ja sotsiaalministeerium Eesti Vegan Seltsi pöördumisele.

Soome tähistab: alates tänasest kulmineerub Eesti 100 -juubelinädal

17.02.18 ... Eesti 100. aastapäeva tähistamine saab Soomes erilise hoo sisse alates tänasest, mil kolmas Soome linnas toimuvad korraga Eesti iseseisvuspäeva aktused. Nädala haripunkt saabub juba 22. veebruaril ja kestab – nagu üks korralik pidu ikka – mitu päeva.

Jaanuaris kirjutati pea 3000 firmaautot eraisikule ümber

17.02.18 ... Maanteeameti andmetel tehti jaanuaris kokku 11 661 sõiduki ostu-müügitehingut, millest 2950 tehinguga vahetas sõiduk juriidilisest isikust omaniku eraisiku vastu.

"Rahva teenrid": kodutööde kaotamine eeldaks väiksema suurusega klasse

17.02.18 ... Koolides kodutööde kaotamine eeldaks palju väiksema suurusega klasse, sest muidu ei ole õpetajal võimalik tunni jooksul kõigile lastele vajalikku selgeks teha, leiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Päästjatel tuli aidata hapra puu otsa roninud last

17.02.18 ... Päästeamet sai neljapäeva hommikul väljakutse Viimsisse Randverre, kus abi vajas puu otsa roninud umbes kümneaastane tüdruk.

Raamatute digilugemine: neli korda päevas ja 10-20 minutit

17.02.18 ... Populaarse Elisa raamatuäpi mullune kasutusstatistika näitab, et digilugemine sarnaneb üha enam sotsiaalmeedia kasutusele: loetakse sagedamate ja lühemate sessioonide kaupa.

Järvamaal sai liiklusõnnetuses viga neli inimest

16.02.18 ... Järvamaal Tallinna-Tartu maanteel sai reede õhtul mitme sõiduautoga juhtunud avariis vigastada kokku neli inimest.

Viljandimaal päästsid jahimehed metsseapõrsad uppumisest

16.02.18 ... Jahimehed ei käi metsas ainult loomi jahtimas, vaid mõnikord ka aitamas. Selline juhus oli mõni nädal tagasi Viljandimaal, kus kütid käitusid nii nagu jahieetika ette näeb ja päästsid metsseapõrsad kindlast uppumissurmast.

14 aastat tagasi toimepandud röövmõrv viis kaks meest pikaks ajaks vangi

16.02.18 ... Harju maakohus mõistis reedel üle 14 aasta tagasi Tallinnas toime pandud röövmõrva eest kaks meest pikaks ajaks vangi.

Elatisraha võlgnik võib ilma jääda reisidokumendi kehtivusest või autost

16.02.18 ... Valitsuskabinet arutas justiitsministeeriumi koostatud elatise sissenõudmise tõhustamise eelnõu, millega peatatakse elatisvõlgniku reisidokumentide kehtivus ja tõhustatakse koostööd kohtutäiturite ja politsei vahel võlgniku sõiduki kättesaamiseks.

Tallinna vanalinnas Dunkri tänaval toimus läbiotsimine

16.02.18 ... Politsei teostas reedel Tallinna vanalinnas Dunkri tänavas läbiotsimist.

Tallinna TV kaalub maine parandamiseks erainvestori kaasamist

16.02.18 ... Tallinna Televisioon ei ole müügis, kuid peetakse konsultatsioone erainvestori kaasamiseks, millega soovitakse kanali mainet parandada ja tuua programmi tugevdamiseks lisaraha.

Teade tulekahjust osutus valeväljakutseks

16.02.18 ... Täna õhtul Ida-Virumaalt Alutaguse vallast Mäetaguse alevikust tulnud tulekahjuteade osutus valeks.

Idapiiri valmimine lükkub tõenäoliselt edasi 2026. aastasse

16.02.18 ... Valitsus arutas neljapäevasel kabinetiistungil ootamatult enam kui 100 miljoni euro võrra kallinenud idapiiri väljaehitamise valmimise edasi lükkumist, mis tõenäoliselt valmib 2026. aastal; esialgsete plaanide kohaselt oli kavas ehitustööd lõpule viia 2019. aastal.

Kaart: esmaspäeval algab Tondi tänaval remont

15.02.18 ... Esmaspäeval, 19. veebruaril algab Tondi tänava remont Linnu tee ja Kotka tänava vahelisel lõigul. Ühistranspordi ümbersõit korraldatakse Kotka tänava, Tedre tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu. Sõiduautode ümbersõit on Kotka tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu.

Eestis ühtki ametlikku jääteed veel avatud pole

16.02.18 ... Hiiu Leht avaldas reedel eksliku info, et Haapsalu-Noarootsi jäätee on juba avatud ja Vormsi jäätee ettevalmistused tegelikust kaugemale jõudnud. Eestis pole aga ühtegi jääteed avatud ja avamata jääteele minek on ohtlik.

Fotod: kuperjanovlased harjutavad sel nädalal Sirgalas

16.02.18 ... 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi pataljon on sel nädalal laagris Ida-Virumaal Sirgalas. Kokku osaleb õppusel ligikaudu 180 kaitseväelast.

Suri laulja Heli Lääts

16.02.18 ... Täna suri 85-aastaselt laulja Heli Lääts. Jätkab Erle Loonurm.

Idapiiri väljaehitamise tööd võivad lõpule jõuda 2026. aastal

16.02.18 ... Idapiiri väljaehitamise tööd jõuavad uute plaanide kohaselt tõenäoliselt lõpule 2026. aastal. Esialgsete plaanide järgi oli kavas ehitustööd lõpule viia juba järgmisel aastal. Jätkab Uku Toom.

Ringkonnakohus: riik ei pea tasuma juhatuse liikme isapuhkuse eest

16.02.18 ... Neljapäeval otsustas ka Tallinna ringkonnakohus, et riik ei pea juhatuse liikme lepingu alusel töötavale isikule hüvitama isapuhkuse tasu; viimati tegi möödunud suvel madalama astme kohus samasuguse otsuse.

Fotod: Jõhvi kaitseväelased kingivad Eestile vähemalt 100 uut elupäästjat

16.02.18 ... Eesti sünnipäevakuul andsid Ida-Viru keskhaigla ja Jõhvi linnakus teenivad kaitseväelased avalöögi kampaaniale "100 uut elupäästjat".

Narva muuseumi juht jäi taas valimata

16.02.18 ... Järjekordne katse Narva muuseumile uus juht valida kukkus reedel taas läbi ning muuseumidirektori kohuseid täidab edasi Ivo Posti.

Alajõe: kümme korda korratud vale muutub faktiks

16.02.18 ... Endine riigikogu kantselei direktor Maria Alajõe ei pidanud ootamatuks riigiprokuratuuri neljapäevast otsust mitte alustada tema suhtes kriminaalmenetlust.

Elatisraha võlgnik võib ilma jääda reisidokumendi kehtivusest või autost

16.02.18 ... Justiitsministeeriumis koostatud elatise sissenõudmise tõhustamise eelnõu järgi peatatakse elatisvõlgniku reisidokumentide kehtivus ning tõhustatakse kohtutäiturite ja politsei koostööd võlgniku sõiduki kättesaamiseks. Läinud aasta lõpus ulatus täitemenetluses olevate elatisasjade koguarv üle 22 000. Jätkab Uku Toom.

Riigikohus mõistis Argos Krachti omastamise süüdistuses õigeks

16.02.18 ... Riigikohus mõistis reedel EVEA presidendi Kersti Krachti eksabikaasa ja endise äripartneri Argos Krachti omastamise süüdistuses õigeks.

Riisalu TTV-st: partner teeks kanali kõigi jaoks aktsepteeritavaks

16.02.18 ... Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul aitaks partneri kaasamine muuta Tallinna Televisiooni aktsepteeritavaks kõigi poliitiliste jõudude silmis.

Haigekassa katsetab uut rahastamismudelit Hiiumaa haigla säilimiseks

16.02.18 ... Haigekassa nõukogu otsustas reedel, et loob Hiiumaa haigla püsimajäämiseks uue rahastamismudeli.

Riigikantselei soovitab asutustel lipud heisata kogu nädalaks

16.02.18 ... Riigikantselei saatis riigiasutustele ametliku kirja, milles soovitab terveks järgmiseks nädalaks heisata riigilipud.

Urmas Reinsalu kavandab meetmeid Eesti ärikultuuri parandamiseks

16.02.18 ... Justiitsminister Urmas Reinsalu kavandab seadusemuudatusi, mille eesmärgiks on tema sõnul vähendada nn tankistide kasutamist ettevõtluses ja parandada ärikultuuri tervikuna.

Uuring: Eesti Laul koordineerib kohaliku popmuusika innovatsiooni

16.02.18 ... Eesti Laul aitab kanda kinnitada uutel artistidel ja mitmekesistab muusikasüsteemi, selgub Tallinna ülikooli meediauurijate värskest teadustööst. Kuid Eesti Laulul on ka oma pahupool, mis seotud Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) ja erameedia koostööga. Tasub küsida, millist väärtust loob ERR Eesti Lauluga?

Herkel: Velman võiks riigikogus tööd teha ja Stolitsa tuleks kinni panna

16.02.18 ... Riigikogu liiget, kellel on kolme aasta jooksul istungitel vaid kolm korda midagi öelda olnud, ei ole suuremat põhjust tsiteerida ega afišeerida, ütles Vabaerakonna saadik Andres Herkel Vladimir Velmani (KE) avalduse kohta ajalehes Stolitsa.

Elanikkonnakaitse kava toob mobiilse ohuteavituse ja õppused koolides

16.02.18 ... Valitsuskabinet kiitis heaks elanikkonnakaitse kontseptsiooni, mis loeteb ohu- ja kriisiolukordi ning annab juhtnööre, kuidas inimesed neis eriolukordades oma elu ja tervist hoida saaksid. Muuhulgas töötatakse välja mobiiliteavituse lahendus inimeste teavitamiseks ohust, koolides hakatakse korraldama kriisidega toimetulemise õppusi.

Lumesadu levib öösel lõunast põhja poole

16.02.18 ... Ilmast räägib sünoptik Taimi Paljak.

Kohtutäituriga seisab silmitsi üle 22 500 elatisraha võlglase

16.02.18 ... Eelmise aasta lõpus oli täitemenetluses olevate elatisasjade koguarv üle 22 500.

Münchenis algab julgeolekukonverents

16.02.18 ... Münchenis algab täna maailma mõjukaim julgeolekukonverents. Aruteluringides osalevad ka president Kersti Kaljulaid ja kaitseminister Jüri Luik. Jätkab Indrek Lepik.

Eesti asub õigusriigi indeksilt maailmas 12. kohal

16.02.18 ... Värske õigusriigi indeksi järgi on Eesti maailmas 12. kohal ehk on aasta varasemaga tõusnud kahe koha võrra. World Justice Projecti koostatud nimekirja tipus troonib juba mitmendat aastat järjest Taani, kellele järgnevad teised Põhjamaad, sealhulgas Soome kolmandal kohal. Nimekirja lõpus on Venezuela.

Naabervallas õppimine: Jõelähtme vald nõuab riigilt 680 000 eurot

16.02.18 ... Haridusministeerium loodab riigikohtu otsusele tuginedes, et tulevikus hakkavad omavalitsused laste naabervallas õppimise eest vabatahtlikult maksma. Jõelähtme vald on sellega päri, kuid nõuab siiski riigilt eelneva aja eest ligi 700 000 eurot.

EKRE kolis peakontori Toompuiestee Meritoni hotelli ruumidesse

16.02.18 ... Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kolis hiljuti oma peakontori Tallinnas Toompuiestee 27 asuvasse Meritoni hotelli.

Võrdõigusvolinik hümnieelnõust: püha müristus

16.02.18 ... Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta sõnul pole EKRE algatatud ja neljapäeval valitsuse toetuse saanud hümnieelnõu puhul pööratud tähelepanu täiesti elementaarsetele asjadele.

Euroopa Liidu liikmesriikide välisministrid arutasid Lääne-Balkani strateegiat

16.02.18 ... Euroopa Liidu liikmesriikide välisministrid arutasid neljapäeval Sofias toimunud kohtumisel muuhulgas Euroopa Komisjoni esitatud Lääne-Balkani strateegiat. Jätkab Erle Loonurm.

Kohati sajab veidi lund

16.02.18 ... Ilmast räägib sünoptik Taimi Paljak.

Kruuda maksupettuste kriminaalasja kohtunik vahetub

16.02.18 ... Harju maakohtuniku Leo Kunmani pensionile mineku tõttu läheb piimatööstur Oliver Kruuda ja tema kaassüüdistatavate maksupettuse kriminaalasi üle teisele kohtunikule.
eesti vabariik 100

err.ee otseülekanded

PRAEGU VIKERRAADIOS

Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS

EV 100 kalendaarium

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: