Eesti

Klooga rabas põleb suurel alal mets

30.05.20 ... Harjumaal Klooga rabas süttis laupäeval mets põlema. Põlenguala suurus on ligikaudu 100 hektarit. Hilisõhtuls tulekahju lokaliseeriti.

Vandaal kraapis kommunismiohvrite memoriaalile viisnurki

30.05.20 ... Kommunismiohvrite memoriaali peale on keegi kraapinud viisnurki. Eesti Mälu Instituut tegi sellega seoses avalduse politseile.

Pool Audru kiriku katusest on korda tehtud

30.05.20 ... 17. sajandil valminud Audru kiriku katusest on praegu korda tehtud pool. Kirik loodab järgmisel aastal Pärnu linnalt raha juurde saada, et tööd lõpetada.

Põlula kalakasvandus sai haigusriski vähendamiseks karantiinihoone

30.05.20 ... Lääne-Virumaal Lavi külas asuv Põlula kalakasvandus sai kauaoodatud karantiinihoone, tänu millele väheneb oht, et loodusest satub Eesti ainsasse riiklikku kalakasvandusse haigusi. Praegu on majas käimas katsetusperiood ja aktiivsesse kasutusse võetakse see sügisel.

Reinsalu: WHO vajab reforme

30.05.20 ... Eesti välisministri Urmas Reinsalu hinnangul vajab Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) reforme, sest ei suutnud piisavalt kiiresti tegutseda koroonaviiruse leviku tõkestamisel. Sotsiaalministeeriumi asekantsleri Maris Jesse sõnul satuvad USA rahastuse lõppemise korral löögi alla mitu WHO programmi.

"Rahva teenrid": Eesti vajab debatti Euroopa ühisvõla osas

30.05.20 ... Vikerraadio saate "Rahva teenrid" osalised toetasid Eestis debati pidamist Euroopa ühisvõla osas, kuna debati pidamata jätmine maksab ühel hetkel poliitiliselt kätte. Ajakirjanikud nõustusid ka, et kui riik võtab veel miljardi euro võrra laenu, siis tuleb jälgida, kuhu see suunatakse.

Mihkelson: Trump teravdab pingeid USA ja Hiina suhetes

30.05.20 ... Väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni sõnul on USA-Hiina suhted kiirelt pingestumas, sest president Trump otsib oma logisevale sisepoliitikale rahvusvahelist katet.

Ööpäevaga lisandus kuus positiivset koroonatesti

30.05.20 ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1034 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,6 protsenti ehk 6 inimese testi tulemus osutus positiivseks. Haiglaravil viibib 26 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti.

Kadai: viiruseperioodi murekoht on valehäbi ja häbimärgistamine

30.05.20 ... Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhi Martin Kadai sõnul on kogu viiruseperioodi ajal olnud murekoht viiruse levikuga seotud valehäbi ja häbimärgistamine. Häbimärgistamine võib viia selleni, et inimesed hakkavad oma haigust peitma ning siis ei saa haiguse levikut enam kontrollida.

Tallink lisab väljumisi Helsingi liinile ja alustab reisidega Ahvenamaale

30.05.20 ... Seoses valitsuse otsusega leevendada 1. juunist reisipiiranguid, otsustas Tallink lisada Tallinna-Helsingi liinile lisada täiendavaid väljumisi ning toob liinile ka varasemalt Stockholmi vahet sõitnud laeva Victoria I. Lisaks alustab Tallink kord nädalas toimuvate reisidega Ahvenamaale.

Veerenni raudtee ülekäik uueneb aasta lõpuks

30.05.20 ... Eesti Raudtee plaanib selle aasta lõpuks valmis saada üheksa ohtliku raudtee ülekäigu uuendamisega, muuhulgas pikendati Tallinnas Veerenni ülekäigu ohutuspiirdeaeda.

Kaljulaid: see, et mind peetakse ERJK eelnõu initsiaatoriks, on amüsantne

30.05.20 ... Möödunud aasta aprillis Keskerakonnast välja astunud ning sotsidega liitunud Raimond Kaljulaid ütles ERR-ile antud intervjuus, et tema pidamine erakondade rahastamise kohustuse riigikontrollile andva eelnõu initsiaatoriks on amüsantne. Kaljulaid on seisukohal, et kuigi eelnõu algatajad ei ole suutnud veenvalt põhjendada, mida nad üritavad saavutada, siis katastroofi õigusriigi jaoks ta ei näe.

Alutaguse matkakeskus avas uue hooaja

29.05.20 ... Alutaguse matkaspordi- ja seikluskeskus avas hooaja uute atraktsioonide testimisega. Kui tavaliselt käivad ronimisradadel harjutamas kogenud mägironijad, siis seekord panid end proovile tavalised kontoritöötajad.

Valitsus surub turule antikehade kiirteste, milleks terviseamet vajadust ei näe

29.05.20 ... Valitsus pressib terviseametile peale nende hinnangul ebatäpsete antikehade kiirtestide lubamist jaeturule. Amet aga ei oma selleks volitust ega näe ka vajadust.

Tartu linnaratastel on Bolti tõukerataste ees mitu eelist

29.05.20 ... Eelmisel nädalal lisandusid Tartu tänavatel aasta aega tegutsenud rattaringlusele ka Bolti elektritõukerattad. Kasutaja jaoks on maksumaksja rahastatud linnaratastel aga Bolti tõukerataste ees mitu eelist.

Abiturient: kiusatust eesti keele eksamist loobumiseks ei tekkinud

29.05.20 ... Laagna gümnaasiumi abiturient Magne Trubitsõn kinnitas, et temal ei tekkinud mõtet loobuda sel aastal vabatahtlikuks muudetud eesti keele riigieksami tegemisest.

Värska-Saatse maantee sai lõpuks kõvakatte alla

29.05.20 ... Maanteeamet lubas juba 2014. aastal, et teeb korda piki riigipiiri kulgeva Värska-Saatse maantee, mis ühendab Saatse saapa taha jäävaid külasid vallakeskusega. Alles nüüd sai vihmaga peaaegu läbimatuks muutunud tee kõvakatte alla. Iseäralik on aga see, et kuigi kohalik omavalitsus esitas Venemaale vajalikud dokumendid, siis naaberriik asfalti paigaldamiseks luba ei andnud.

Poeketid pakkusid eriolukorra ajal müüjatele psühholoogilist nõustamist

29.05.20 ... Koroonaviiruse puhangu ajal pidid tööd jätkama mitmed eesliini töötajad, nende seas ka poemüüjad. Kuigi avalikkuses kõlasid tänusõnad, et nad oma tööd jätkasid, siis poeketid oma töötajaid päris ühtmoodi ei tunnustanud.

Galerii: abituriendid tegid eesti keele riigieksamit

29.05.20 ... Järva vallas asuvas Aravete keskkoolis sooritas reedel eesti keele riigieksami kuus abiturienti, üks keskkooli lõpetaja kasutas võimalust eksamiklassi mitte tulla.

Abiturientidel algas riigieksamite periood

29.05.20 ... Täna kirjutati eesti keele riigieksamit ka Aravete keskkoolis Järvamaal, kus lõpuklassis õpib ainult seitse noort.

Suvel toimub Otepää lähistel rahvusvaheline rallivõistlus, osalemisest teatas ka Ott Tänak

29.05.20 ... Eesti Autospordi Liidu sõnul korraldatakse suvel Eestis, Otepää ümbruses rahvusvaheline ralli.

Värska-Saatse sõidutee sai lõpuks kõvakatte

29.05.20 ... Vihmaga sageli peaaegu läbimatuks muutunud Värska- Saatse sõidutee on saanud lõpuks kõvakatte.

Terviseamet: sertifitseerimata kiirtestidel pole mõtet

29.05.20 ... Mõned valitsuse ministrid tahavad müügil näha antikehade kiirteste, et rohkem inimesi saaks kontrollida, kas nad on viirusesse nakatunud olnud.

Reinsalu: 1. juunist pääsevad 22 riigist saabujad Eestisse karantiinita

28.05.20 ... Valitsus otsustas, et alates 1. juunist saavad 22 Schengeni riigist saabuvad reisijad Eestisse siseneda ilma karantiinikohustuseta, ütles ERR-ile välisminister Urmas Reinsalu.

1. juunist hakkab Eesti digiretsept kehtima ka Soomes

29.05.20 ... Alates esmaspäevast, 1. juunist saab Eestis välja antud digiretseptiga osta ravimeid ka Soome apteekidest. Soome on esimene välisriik, kuhu Eesti digiretsepti kehtivus laieneb.

ERR-i Tartu korrespondendid testisid rattaringlust ning elektritõukerattaid

29.05.20 ... Aasta aega tegutsenud Tartu rattaringluse kõrvale toodud Bolti tõukerattad saavad pea igas kategoorias tubli teise koha.

Valitsus soovib tõsta kiirtestimise võimekust

29.05.20 ... Valitsus arutas eile õhtul teiste küsimuste seas ka kiirtestimisvõimekuse tõstmist.

Kallas: ärge laske end eksitada, et Ratas on pealtnäha nunnu

29.05.20 ... Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles reedel Facebook lives Keskerakonna segaseid rahaasju kommenteerides, et Jüri Ratase juhitud Keskerakond ei erine selles Edgar Savisaare juhitud Keskerakonnast.

Tallinn enam muru kõrgust ei reguleeri

29.05.20 ... Tallinna uus heakorraeeskiri kaotas nõuded kodumuru kõrgusele ja kortermaja elanike tegevusele, ent pani päitsed pähe lehepuhuritele.

Linn loodab kehvas seisus Peterburi tee ehitushankeni jõuda ülejärgmisel aastal

29.05.20 ... Tallinna linn esitas transiittee toetuse taotluse Viljandi maantee rekonstrueerimiseks, ehkki ka Peterburi maantee on kehvas seisus.

Apollo kino avab saalid 5. juunil

29.05.20 ... Kinooperaator Apollo Kino taasavab oma kinokeskused järgmisel reedel, 5. juunil. Suletuks jäävad veel Solaris Kino ja Apollo Kino Eeden Tartus.

Kuula: Ahto Lobjakase ja Urmas Reinsalu tuline debatt

29.05.20 ... Raadio 2 "Achtung! Lobjakas" hooaja viimases saates pidasid välisminister Urmas Reinsalu ja Ahto Lobjakas maha tulise ja vaimuka vaidluse.

Ööpäevaga lisandus kaheksa positiivset koroonatesti, suri üks inimene

29.05.20 ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 997 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,8 protsenti ehk 8 inimese testi tulemus osutus positiivseks. Üks koroonaviirusega inimene suri.

Soome ei kiirusta EL-i taastamisrahastut heaks kiitma

29.05.20 ... Soomes arutatakse Euroopa Komisjoni ettepanekut 750ne miljardi euro suuruse taaskäivitus-fondi loomiseks sama elavalt kui Eestis.

Siseministeerium tahab ajateenijatele politsei oskusi õpetada

29.05.20 ... Siseministeeriumi hinnangul võiks ajateenijatele politsei ülesandeid õpetada, et kaitseväelasi vajadusel politseile appi saata.

Abituriendid alustavad täna riigieksamitega, mis sel aastal on vabatahtlikud

29.05.20 ... Täna algava riigieksamite perioodi avab kell 10.00 eesti keele eksam, millele on registreerunud ligi 6300 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat.

Valitsuse korraldused eriolukorra väljakuulutamiseks ja meetmete rakendamiseks

13.03.20 ... Valitsuse kuulutas oma 12. märtsi 2020. aasta korraldusega nr 76 välja eriolukorra Eesti Vabariigi haldusterritooriumil ning 13. märtsi korraldusega nr 77 eriolukorra meetmete rakendamise.

Terviseameti menetlus leidis Lääne-Tallinna haiglas nakkusohutuse puudusi

29.05.20 ... Terviseamet lõpetas järelevalvemenetluse Lääne-Tallinna keskhaiglas rakendatavate nakkustõrje meetmete üle, tuvastas rikkumised koroonaviiruse puhangu ajal ja andis loa taastada plaaniline ravi haigla kõikides üksustes ja kliinikutes.

Koroonast tabatud Lihula hooldekodu juhataja: kohalik kogudus palvetab meie eest

29.05.20 ... Lihulas on mitu toidukauplust. Miks aga sõidavad sealse hooldekodu mitmed töötajad viimasel ajal poodi 56 km kaugusele Haapsallu või Pärnusse? Nad ei taha olla vastamisi kohalike inimeste pilkude ja ütlemistega. Koroona-nakatumistest räsitud Lihula hooldekodu juhataja Vanda Birnbaum rääkis Toomas Sildamile, millist elu tema ja ta kolleegid eesliinil elavad.

Kaitseministeerium näeb politsei abilisena pigem kaitseliitlasi kui kaitseväelasi

29.05.20 ... Siseministeeriumi hinnangul võiks ajateenijatele politsei ülesandeid õpetada, et kaitseväelasi vajadusel politseile appi saata. Kaitseministeerium ei põlga plaani kohe ära, kuid näeb politsei abilisena siiski pigem kaitseliitlasi.

Aivar Kokk valiti Jõgeva vallavolikogu juhiks

28.05.20 ... Jõgeva vallavolikogu valis neljapäeval uueks volikogu esimeheks Aivar Koka (Isamaa) ning vallavanemaks Tiit Lääne. Eelmistele vallajuhtidele avaldas volikogu umbusaldust.

Jõhvis mindi rauamaagi uuringutega üle poole kilomeetri sügavusele

28.05.20 ... Jõhvi rauamaagi asukohas toimuvate geofüüsikaliste tööde käigus saadeti muu hulgas maa alla kalasilmkaamera.

1. juunist võib siseruumides üritusel viibida kuni 100 inimest

28.05.20 ... Alates 1. juunist kuni 30. juunini tohib korraldada avalikke üritusi, millest võtab osa maksimaalselt 50 inimese asemel 100 inimest, otsustas valitsus neljapäeval. Siseruumides tuleb järgida 50 protsendi täituvust ja 2+2 nõuet.
räägi kaasa!
PRAEGU VIKERRAADIOS
küpseta pipi moodi
esita küsimus
otse uudistemajast
ole targem!
järjejutt
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: