Eesti

Koolide infosüsteemis paljastus laste delikaatseid andmeid puudutav leke

16.10.18 ... Telesaade "Radar" avastas infolekke Eesti koolide haldamise infosüsteemis EKIS, kus on aastaid avalikult üleval rippunud sadade laste delikaatseid andmeid sisaldavad dokumendid, sealhulgas ka psühhiaatrilised hinnangud laste vaimsele tervisele.

Terviserike nõudis ajateenija elu

16.10.18 ... Teisipäeval suri haiglas 1. jalaväebrigaadi ajateenija, kelle teenistus algas selle aasta juulis.

Yana Toom: halloo, Kaja, kuidas sa nii ruttu unustasid, mis on poliitiline kultuur?!

16.10.18 ... Kõige hullem kombinatsioon, mis riigikogu valimiste järel tekkida saab, on Reformierakonna ja EKRE võimuliit, ütles keskerakondlasest Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom ETV saates "Esimene stuudio". Toomi sõnul on ta pettunud ka Kaja Kallases, kes käitub Eestis teistmoodi kui Brüsselis.

Ämari lennubaas sai 14 miljonit dollarit maksma läinud uued rajatised

16.10.18 ... Ämari lennubaasis avati teisipäeval 14 miljonit dollarit maksma läinud uued rajatised, mis kaitseväe teatel parandavad lennubaasi võimekust toetada NATO õhuoperatsioone, liitlaste võõrustamist ning väljaõpet.

MPEÕK preester kirikutülist: oikumeenilisel tasemel suhtlus jätkub

16.10.18 ... Vene õigeusukirik katkestas suhted Konstantinoopoli patriarhaadiga, kuid Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) preester Toomas Hirvoja sõnul jätkuvad Eestis suhted Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikuga (EAÕK) oikumeenilisel tasemel. Eesti Kirikute Nõukogu president Andres Põder ütles, et praegused arengud teevad muret.

"Suud puhtaks": kunstliku viljastamise osas on Eestis asi paranemas

16.10.18 ... Eesti Televisiooni saates "Suud puhtaks" osalenud külalised tõdesid, et kunstliku viljastamise osas on Eestis lähiaastata jooksul asjad palju paremaks läinud ja sellega seonduv valehäbi on taandumas.

President vaktsineeris end apteegis gripi vastu

16.10.18 ... Tänavu on esmakordselt võimalik gripi vastu vaktsineerida apteekides ning seda võimalust kasutas ka riigipea Kersti Kaljulaid.

7 vaba kohta Teaduste Akadeemias. Mida uurivad 20 akadeemikukandidaati?

16.10.18 ... Eesti Teaduste Akadeemia valib 5. detsembril uusi akadeemikuid. ERR Novaatorilt on päritud, millega akadeemikute kandidaadid tegelevad ning mida üldse akadeemik teeb. Püüame neile küsimustele vastata.

Tallinnas sattus liiklusõnnetusse väljakutsele sõitnud politseipatrull

16.10.18 ... Tallinnas Nõmme tee ja Linnu tee ristmikul põrkasid teisipäeval kokku väljakutsele sõitnud politseibuss ja sõiduauto Citroen, õnnetuse järjel viidi haiglasse tervisekontrolliks kahest sõidukist kokku viis inimest, kuid nende vigastused polnud ohtlikud.

Sillamäel vaieldakse olmeprügi väljaveo üle

16.10.18 ... Sillamäel vaieldakse olmeprügi väljaveo korra üle. Kas jätkata vanaviisi, või panna majade juurde konteinerid. Jüri Nikolajev selgitab.

Tartu legendaarne restoran Kaseke läheb lammutamisele

16.10.18 ... 2008. aastast on aeg ajalt tulnud Tartu linnavalitsuselt ja arendajalt sõnumeid, et kohe- kohe läheb Tartus, Karlova linnaosas asuva kunagise kultusrestorani Kasekese maja lammutamisele. Asemele on aastaid lubatud äri- ja kortermaju. Praeguseks on asjad nii kaugel, et peatselt lähebki lammutamiseks, sest linnavalitsuse poolt välja kuulutatud arhitektuurikonkursi võitsid KAOS arhitektid. Jane Saluorg jätkab.

Võrulased ei nõustu Taara sõjaväelinnaku laiendamisega

16.10.18 ... Võrus jätkub vastasseis kaitseministeeriumi ja kohalike elanike vahel seoses Taara sõjaväelinnaku plaanitava laiendamisega.

Moskva ja Konstantinoopoli patriarhaadi vaheline kirikutüli mõjutab kõiki õigeusklikke.

16.10.18 ... Armulauaosaduse katkemine Moskva ja Konstantinoopoli patriarhaadi õigeusu kirikute vahel tähendab, et Lõuna-Eestis elavail Moskva patriarhaadi kirikusse kuuluvail õigeusklikel pole enam võimalik armulaual käia, sest Lõuna-Eestis on Moskva patriarhaadi kogudusi väga vähe. Suuremaid muutusi Eesti õigeusklikele katkenud armulauaosadus siiski kaasa ei too, sest suhted kahe Eestis tegutseva õigeusu kiriku vahel on niigi praktiliselt olematud. Arni Alandi selgitab olukorda.

Pooled hambaarstid ei paku täiskasvanutele ravihüvitist

16.10.18 ... Möödunud aasta 1. juulist kehtima hakanud täiskasvanute hambaravihüvitist on kasutanud siiani ligikaudu veerand miljonit inimest. Haigekassa on nende ravi hüvitamiseks kulutanud 12 miljonit eurot, mis vastab prognoositule. Samas hüvitist pakuvad ainult pooled hambaarstid. Kadri Põlendik räägib lähemalt.

Põhiseaduskomisjon soovib isikuandmete kaitse eelnõu veelgi täpsustada

16.10.18 ... Riigikogu põhiseaduskomisjon leidis teisipäeval toimunud koosolekul koos meedia esindajatega toimunud arutelul, et isikuandmete kaitse seaduse eelnõus peab justiitsministeerium mõningad sätted üle vaatama.

Narvas eaka naise alla ajanud juht põgenes sündmuskohalt

16.10.18 ... Politsei sai teisipäeva pärastlõunal teate, et Narvas Suurel tänaval on raskes seisundis eakas naisterahvas, kes on tõenäoliselt saanud löögi veoautolt.

Rahandusministeerium saab pöördtõendamise eelnõuga edasi liikuda

16.10.18 ... Rahandusministeerium sai rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valitsuskomisjonilt põhimõttelise heakskiidu liikuda edasi pöördtõendamise kohustuse eelnõuga.

Kohus võttis kaks Ida-Viru meest lähisuhtevägivalla tõttu vahi alla

16.10.18 ... Möödunud nädalavahetusel pidas politsei kinni kaks meest, kes panid toime kehalise väärkohtlemise lähisuhtes.

Laste- ja noorte näidendivõistluse võitis Reeli Reinaus näidendiga "Maailm, kuhu ma kuulun"

16.10.18 ... Tänavuse laste- ja noorte näidendivõistluse võitis Reeli Reinaus näidendiga "Maailm, kuhu ma kuulun". Näidendi keskmes on skisofreeniat põdev poiss, kuid näidend ei räägi ainult haigusest. Tõnu Karjatse käis Lastekirjanduse Keskuses võidutöödega tutvumas

Riigikogu ei toetanud Isamaa algatust muuta ühistranspordiseadust

16.10.18 ... Isamaa algatatud ühistranspordi seaduse muutmise eelnõu hääletati ühe enamhäälega riigikogus menetlusest välja.

Rail Balticu kohalikud peatused ootavad veel paika panemist

16.10.18 ... Rail Balticu eestisisene rongiliiklus ootab veel poliitilist otsust. Vastust on vaja küsimustele, kas kümne kohaliku peatuse rajamine on otstarbekas ja kuidas nende jaoks raha leida.

Kaitseministeerium ja Võru elanikud vaidlevad sõjaväelinnaku laienduse üle

16.10.18 ... Võrus jätkub vastaseis Kaitseministeeriumi kavandatud Taara linnaku laiendamise ja kohalike elanike vahel. Ministeerium ütleb, et laiendust on vaja, kohalikud väidavad aga vastu, et laiendus ei peaks tulema otse nende tagahoovi. Võimaliku lahenduse leidmiseks pakkus linn koostöös kohalikega kaitseministeeriumile kompromiss lahenduse. Ministeerium on selle aga tagasi lükanud. Mirjam Nutovi lugu

Rail Balticu kohalikud peatused ootavad veel paika panemist

16.10.18 ... Rail Balticu eestisisene rongiliiklus ootab veel poliitilist otsust. Vastust on vaja küsimustele, kas kümne kohaliku peatuse rajamine on otstarbekas ja kuidas nende jaoks raha leida.

Uusi ronge niipea ei tule

16.10.18 ... Vabariigi valitsus ei planeeri lähitulevikus Elronile diiselronge juurde osta, ehkki Tartu ja Narva suunaline reisirongiliiklus on aasta-aastalt kasvanud. Riigikogus homme esimesele lugemisele tulevasse riigieelarvesse koalitsioon sellekohaseid muudatusi ei plaani. Jätkab Indrek Lepik.

Ühistranspordi seaduse muutmise osas on koalitsioon eri meelt

16.10.18 ... Riigikogus arutati suve hakul toonase Isamaa ja Res Publica Liidu esitatud seaduseelnõu, millega taheti muuta ühistranspordiseadust nii, et maakonnad ja ühistranspordikeskused saaksid oma piirkonna transpordi üle ise otsustada. Jätkab Kadri Põlendik.

Kaunis sügisilm püsib

16.10.18 ... Ilm on eeloleval ööl Lõuna-Eestis selge või vähese pilvisusega, Põhja-Eestis pilves selginemistega ja sajuta. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 1 -6 meetrit sekundis. Sooja on 1 kuni 7, rannikul 8 kuni 11 kraadi. Homme päeval on ilm selge või vähese pilvisusega ja sajuta. Hommikul püsib paiguti udu. Puhub valdavalt lõuna ja edelatuul 2 kuni 8 meetrit sekundis. Sooja on 14 kuni 18 kraadi.

Välisministeerium tellib Moskvasse konkursiga viis kunstiteost

16.10.18 ... Välisministeerium kuulutas välja konkursi kunstiteoste tellimiseks Eesti suursaatkonda Moskvas, kus kalleim, fuajee lakke kavandatud taies maksab 36 000 eurot.

Otse kolmapäeval kell 14: riik tunnustab peresõbralikke tööandjaid

16.10.18 ... Kolmapäeval tunnustab sotsiaalministeerium peresõbralikke tööandjaid, lisaks toimub arutelu peresõbraliku organisatsioonikultuuri teemal. Portaalis ERR.ee näeb nii arutelu kui tunnustusüritust otsepildis algusega kell 14.

Eesti Vanglatööstuse AS uus juht on Ingar Metsatalu

16.10.18 ... Eesti Vanglatööstuse AS nõukogu korraldatud avaliku konkursi juhatuse liikme ametikohale võitis Ingar Metsatalu.

Tallinn sulgeb nädalaks Paldiski maantee linna suunduva sõiduraja

16.10.18 ... Alates laupäevast on suletud Tallinnas Paldiski maantee linna suunduv sõidurada ning see jääb suletuks kuni 28. oktoobri õhtuni.

Vale kasutamise korral võivad plastist toidunõud kujutada tervisele ohtu

16.10.18 ... Tänapäeval on keeruline elu ilma erinevate plasttoodeteta ettegi kujutada. Samas plastiku tootmise ja kasutamise mõju inimeste tervisele ning elu- ja looduskeskkonnale alles hakatakse lõplikult mõistma. Vastupidavast ja praktilisest melamiinplastist valmistatakse näiteks toidunõusid, kuid ebakvaliteetsema materjali või toodete vale käitlemise korral võib kasutajat varitseda oht.

Kahe auto kokkupõrkes sai kaks inimest viga

16.10.18 ... Ida-Virumaal Tallinna-Narva maanteel sai teisipäeva hommikul kahe sõiduauto kokkupõrkes kaks inimest viga.

Eesti ja seitse EL-i riiki nõuavad küberründajatele sanktsioone

16.10.18 ... Kaheksa Euroopa Liidu riiki, teiste hulgas Suurbritannia ja Baltimaad, püüab mõjutada ühendust karistama küberründajaid sanktsioonidega.

Kolmapäeval "Otse uudistemajast": millised on Raimond Kaljulaidi poliitambitsioonid?

16.10.18 ... Sel kolmapäeval on veebisaate "Otse uudistemajast" külaliseks Põhja-Tallinna linnaosa vanem ja Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid, kellelt saatejuht Aleksander Krjukov uurib tema ambitsioonide kohta poliitikas. Saade algab portaalis ERR.ee kell 11.

Otse kolmapäeval kell 14: selge sõnumi auhinna gala

16.10.18 ... Kolmapäeval toimub tänavune selge sõnumi auhinna võistluse gala, kus seekord arutletakse selge keele üle riigikorralduses ning antakse üle selge sõnumi auhinnad. ERR.ee teeb galalt algusega kell 14 otseülekande.

Ratas ja Orban rääkisid jalgpalli vaadates ka Brexitist

16.10.18 ... Eesti peaminister Jüri Ratas ja Ungari peaminister Viktor Orban leidsid esmaspäeva õhtul toimunud pingelise Eesti-Ungari jalgpallilahingu kõrval aega rääkida ka Brexitist.

Vabaerakonna kampaaniat hakkab Ivo Rulli asemel juhtima Lauri Linnamäe

16.10.18 ... Vabaerakond sõlmis lepingu kampaaniaalaseks nõustamiseks Lauri Linnamäe firmaga Cloud Media.

Analüüs: Eesti välisteenistuse arengut pärsib süsteemi suletus

16.10.18 ... Enamik välisministeeriumi teenistuskohti täidetakse ministeeriumisiseste konkurssidega, kuid lisaks olemasolevatele karjääridiplomaatidele tuleks kaasata ka spetsialiste väljastpoolt, sest süsteemi suletus pärsib Eesti välisteenistuse arengut, tuuakse välja kaitseuuringute keskuse analüüsis.

Tartu kultusrestoran Kaseke läheb lammutamisele

16.10.18 ... 2008. aastast on aeg ajalt tulnud Tartu linnavalitsuselt ja arendajalt sõnumeid, et kohe-kohe läheb Tartus, Karlova linnaosas asuva kultusrestorani Kaseke maja lammutamiseks ning asemele on aastaid lubatud äri- ja kortermaju. Praeguseks on asjad nii kaugel, et peagi lähebki lammutamiseks.

Majapõlengus hukkus mees

16.10.18 ... Tapal leiti esmaspäeval põlenud majast hukkunud mees.

Sisevalimistel Saarsole kaotanud Helme sai siiski EKRE Läänemaa esinumbriks

16.10.18 ... Tallinna volikogu liige, Suure-Lähtru mõisa perenaine Moonika Helme kaotas pühapäeval EKRE sisevalimistel jahikapten Mart Saarsole, ent läheb siiski valimistele erakonna esinumbrina Lääne-, Hiiu- ja Saaremaa ringkonnas.

Kohtlajärvelased kogusid petitsioonile "Laske meil hingata!" 1000 allkirja

16.10.18 ... Kohtla-Järve elanikud on hädas ebameeldivate lõhnadega. Kohtla-järvelaste petitsioon "Laske meil hingata!" kogus väikese varuga 1000 häält, mis on vajalik selle riigikogus arutusele võtmiseks.

Leht: Kakumäe tragöödia põhjus viitab korstnale

16.10.18 ... Tallinnas Kakumäel laupäeval kahe lapse surmaga lõppenud gaasiõnnetuse põhjuste uurimine jätkub, kuid küsimusi tekitab, miks oli gaasiseadmega ühendatud korsten maja küljest lahti võetud.

Uuring: EKRE nime mainimine kahandas nende lubaduste populaarsust

16.10.18 ... Erakondade valimislubaduste menukust testiv MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut tuvastas, et kui valimislubadus seostada konkreetse erakonnaga, siis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) puhul partei mainimine kahandas inimeste toetust nende lubadustele.

Liikluses sai viga kuus inimest

16.10.18 ... Esmaspäeval juhtus üle Eesti kuus raskemat loiiklusõnnetust, milles sai viga kokku kuus inimest.

Kutsekoda standardiseerib ka ebateaduste praktiseerimist

16.10.18 ... Riiklikult tunnustatud kutsekoda on loonud spetsialistilt eeldatavaid oskusi ja teadmisi kirjeldava standardi ka täiendmeditsiini- ja loodusraviterapeudi kutsele, mille alla käivad muuhulgas nii homöopaadi, refleksoloogi kui holistilise regressiooni terapeudi spetsialiseerumised, ehkki teadus neid meditsiinina ei tunnista.

Ungari peaminister Orban saabus Eestisse jalgpallimängu vaatama

15.10.18 ... Esmaspäevaõhtusele jalgpallikohtumisele Eesti ja Ungari vahel oli Tallinna kohale saabunud ka Ungari peaminister Viktor Orban.

Eesti vanimas krematooriumis on 25 aasta jooksul tuhastatud üle 65 000 lahkunu

15.10.18 ... 25 aastat tagasi avati Eesti ja ühtlasi Balti riikide esimene krematoorium. Nüüdseks tuhastatakse Eestis umbes pooled surnutest. Tallinna Krematooriumis veerand sajandi jooksul tuhastatud 65 541 surnukeha

Eesti vanim seilav purjekas Hoppet kolis Haapsalust Kuressaarde

15.10.18 ... Kuressaare linn sai ootamatult juurde ühe ajaloolise vaatamisväärsuse - rannarootslaste kätetöö, Eesti vanim säilinud ja seilav kahemastiline purjekas Hoppet kolis Kuressaare jahisadamasse.

Ginter: telefoniandmete massiline kogumine on inimõigustega vastuolus

15.10.18 ... Telefoniandmete massiline kogumine ja tõendina kasutamine pisikuritegude ja tsiviilvaidluste lahendamiseks on vastuolus Euroopa Kohtu lahendi ja inimõigustega, leiab vandeadvokaat Carri Ginter. Justiitsminister Urmas Reinsalu möönab, et elektroonilise side seadus vajab Euroopa Kohtu lahendite järel muutmist.

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: