Eesti

Slovakkia valijad otsustavad, kas riik jääb läänemeelseks või kaldub Venemaa poole

30.09.23 RAADIOUUDISED ... Euroopa pilgud on täna pööratud Slovakkiale küsimusega, kas Ukraina võib kaotada ühe oma senise tugeva toetaja.

Haapsalu linnavalitsuse uue hoone ehitamine ja vana lammutamine võib maksta kuni viis miljonit eurot

30.09.23 RAADIOUUDISED ... Haapsalu linnavalitsus tahab ehitada oma nõukogudeaegse amortiseerunud maja asemele uue ligi-nullenergia hoone.

Reformierakond pidas Tartus volikogu

30.09.23 EESTI ... Reformierakond pidas laupäeval Tartus volikogu koosolekut. Erakonna juht, peaminister Kaja kallas ütles volikogu ees peetud kõnes, et valitsuse eesmärk on riigieelarve taas tasakaalu viia ning julgeolek eeldab investeeringuid riigikaitsesse.

Riik toetab Kagu-Eesti ettevõtlust 7,5 miljoni euroga

30.09.23 EESTI ... Regionaalminister Madis Kallas (SDE) allkirjastas Kagu-Eesti ettevõtluse toetusmääruse, millega soovitakse edendada Valga, Võru ja Põlva maakonnas tegutsevate mikro- või väikeettevõtjate innovaatilisust ja tootlikkust.

Jüri Ratas: erakonnast lahkuda on lihtsam kui sinna jääda

30.09.23 EESTI ... Keskerakonna endine juht Jüri Ratas lubas intervjuus Astrid Kannelile, et kui partei võtab Eestile ohtliku suuna, siis ta koos oma mõttekaaslastega sellesse sekkub. Ratase hinnangul on läbi ajad, mil eestlastele sai ajada ühte ja venelastele teist juttu.

Viru-Nigulas tulid välja varauusaegsed inimluud ja viikingiaegne asula

29.09.23 EESTI ... Lääne-Virumaal Viru-Nigulas toimuvate teetööde käigus tulid kirikumüüri kõrvalt välja inimluud. Arheoloogiliste tööde käigus sai kinnitust teadlaste oletus, et kalmistu ja kirik rajati keskajal muinasaegse asula kohale.

Narva suurim kasside varjupaik peaks loobuma pooltest loomadest

29.09.23 EESTI ... Narva suurim kasside varjupaik Narva Kassituba, kus elab ligi 200 kassi, on sattunud raskesse olukorda. Põllumajandus- ja toiduameti hinnangul ei tule varjupaik loomade ülalpidamisega enam toime ja vähemalt pooltest kassidest tuleb loobuda. Varjupaik väidab, et 100 kassile Narvas kohta pole.

Eesti esimene mehitamata teaduslaev oskab iseseisvalt navigeerida

29.09.23 EESTI ... Tartu Ülikooli Eesti mereinstituut esitles Tallinnas Hundipea sadamas autonoomset robotlaeva Heli. Eesti esimene mehitamata teaduslaev oskab etteantud tööplaani alusel iseseisvalt navigeerida.

Mobiiliga valimine seisab turvariskide maandamise taga

29.09.23 EESTI ... Tehniliselt oleks võimalik mobiiliga hääletamist korraldada juba kevadel Euroopa Parlamendi valimistel, kuid riigi valimisteenistuse juht soovitab m-hääletusega mitte kiirustada, et turvariskid saaksid maandatud.

Viru-Nigulas avastati muistne asulakoht

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Lääne-Virumaal Viru-Nigulas tulid teetööde käigus kirikumüüri kõrvalt välja inimeste säilmed.

Narva suurim kasside varjupaik peab loomade arvu poole võrra vähendama

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Narva suurim kasside varjupaik peab põllumajandus- ja toiduameti nõudel kasside arvu poole võrra vähendama.

Päevakaja (29.09.2023 18:00:00)

29.09.23 RAADIOUUDISED ...

Politsei trahvis venemeelse kleebiseaktsiooni eestvedajat 500 euroga

29.09.23 EESTI ... Politsei vormistas reedel kiirmenetlusotsuse, millega trahvis 25-aastast meest, kes oli "я русский" teksti sõidukitele kleepimise eestvedajaks.

Eesti linnade ja valdade liit: laenuga eelarve parandamine pole lahendus

29.09.23 EESTI ... Eesti linnade ja valdade liidu aseesimees, Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami (Isamaa) ütles, et järgmise aasta riigieelarve omavalitsustele midagi rõõmustavat ei toonud. Tema sõnul tuleb hakata kokku hoidma ning mõned isegi täiendavalt laenama, mis pikemas vaates siiski lahendus ei ole.

Suuremad pangad kergitasid taas aastaste hoiuste intresse

29.09.23 EESTI ... Sellel nädalal tõstsid suuremad Eesti pangad juba üheksandat korda aasta jooksul aastaste hoiuste intresse, seekord 4,5 protsendile. Detsembris hakkab SEB sarnaselt Coopile intressi maksma ka arvelduskontol olevale kontojäägile.

Otse pühapäeval kell 11.30: Targa Tuleviku Tuleproov ja Kübernaaskel 2023

29.09.23 EESTI ... Sel pühapäeval toimub Tallinnas Targa Tuleviku Tuleproov, mis keskendub kübermaailma väljakutsetele ning kus saavad sõna põhikooli- ja gümnaasiuminoored, õpetajad, juhendajad ja ettevõtjad üle Eesti. Tuleproovi raames toimub ka küberkaitsetalentide suurvõistlus Kübernaaskel 2023. Vestlusi, loenguid, intervjuusid ja võistluse kulgu saab jälgida ERR-i portaalis otsepildis algusega kell 11.30.

Slovakkia valimised võivad muuta riigi välispoliitikat

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Homme toimuvad Slovakkias erakorralised parlamendivalimised.

Vene väed rajavad Zaporižžja oblastis uusi kaitseliine

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Ants Kiviselg ütles kaitseministeeriumis toimunud pressikonverentsil, et Vene väed rajavad Zaporižžja oblastis uusi kaitseliine ja ukrainlastel on üsna keeruline lähiajal maismaakoridori Krimmi läbi lõigata.

Eesti 200-st lahkunud Liina Normet liitus sotsidega

29.09.23 EESTI ... Kuu aja eest erakonnast Eesti 200 lahkunud Tallinna linnavolikogu liige Liina Normet liitus sotsiaaldemokraatliku erakonnaga ning ühineb ühtlasi sotside fraktsiooniga Tallinna linnavolikogus.

Kiviselg: rünnak Sevastopolile näitab, et Krimmis pole enam miski kaitstud

29.09.23 EESTI ... Ukraina relvajõudude rünnak Venemaa Musta mere laevastiku staabile Sevastopolis näitab, et Krimmis ei ole ukrainlaste rünnaku eest kaitstud enam ükski koht, ütles reedel kaitseministeeriumis julgeolekuolukorrast ülevaate andnud kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Ants Kiviselg.

Kõlvart erakonnast lahkujatest: Karilaid isegi ei vastanud mu kõnedele

29.09.23 EESTI ... Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart kaitses Vikerraadiole antud pikemas usutluses erakonnakaaslasi Andrei Korobeinikut ja Andrei Kantet, kelle väljaütlemised on pälvinud omajagu kriitikat ka Keskerakonna sees. Kõlvart lubab erakonnasiseste kriitikutega rääkida, kuid tõi näiteks, et Jaanus Karilaiuga tal seda teha ei õnnestunud, sest ta ei vastanud erakonna esimehe telefonikõnedele.

Rahapuuduse tõttu pole neljarajaliste maanteede väljaehitamine 2030. aastaks võimalik

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Transpordiameti peadirektor Priit Sauk tunnistas, et aastaks 2030 pole võimalik välja ehitada neljarajalisi maanteid Tallinnast Pärnusse ja Tartusse.

Eesti soovib väljapakutud parandusdirektiivi muutmist

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Eesti soovib, et Euroopa Liit muudaks väljapakutud direktiivi, mis suunaks tarbijaid vanu kodumasinaid pigem parandama kui välja vahetama.

Laupäeval sajab mitmel pool hoovihma

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Silve Grabbi-Kaiv.

Hiina ostis suure koguse Ukraina teravilja

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Hiina on turuosaliste andmetel ostnud viimase kahe nädala jooksul suure koguse Ukraina teravilja.

Vanasadama liini hakkab Tallinnas sõitma praegune tramm nr 2

29.09.23 EESTI ... Kui varem võis jääda mulje, et praegu rajatavat ja 46 miljonit maksma minevat Lennujaama-Vanasadama trammiliini hakkab sõitma täiesti uus liin, siis tegelikult muudetakse praeguse trammi nr 2 liini ja too hakkab sõitma marsruudil Lennujaam-Vanasadam-Kopli.

Tööpakkumiste arv on aastaga oluliselt vähenenud

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Septembri lõpu seisuga on Eestis töötuna arvel 49 286 inimest ning registreeritud töötuse määr on 7,4 protsenti.

Soome valitsus kavatseb reformida pensionisüsteemi

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Soome valitsus kaalub pensionimaksete suurendamist ja ka pensioniea tõstmist.

Õhtul jõuab saartele sajuala

29.09.23 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Silve Grabbi-Kaiv.

Otse kell 14.30: Kallase ja Orpo pressikonverents

29.09.23 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas viibib täna töövisiidil Soomes, kus ta kohtub oma sealse kolleegi Petteri Orpoga. Kell 14.30 annavad peaministrid ühise pressikonverentsi, mida näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Muinasaegse Eesti moevärv oli tumesinine

29.09.23 AJALUGU ... Eesti muinasaja lõpu leiud näitavad, et armastatuim tekstiilivärv oli tumesinine. Kui peamiselt saavutati sinine värvus sissetoodud sinerõika abil, siis tumedust lisati kohalike taimede seguga, osutab Tartu Ülikooli arheoloog.

Otse kell 12: pressikonverents olukorrast Ukraina rinnetel

29.09.23 EESTI ... Reedel kell 12.00 annab kaitseministeeriumis pressikonverentsil viimastest arengutest Ukraina rinnetel ülevaate kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Ants Kiviselg.

Ka teine Tallinna Sadama prokurör tahab ametist lahkuda

29.09.23 EESTI ... Tallinna Sadama kriminaalasjas pani esimene prokurör ameti maha, kuid nüüd tahab seda teha ka teine prokurör. Esimest lahkujat asendav kolmas prokurör ei jõua kohtusse niipea, kirjutab Eesti Ekspress.

Madise: õiguspärase ootuse kaitsega on meil kehvad lood

28.09.23 EESTI ... Eestis hakkas juba mitu aastat tagasi minema olukord halvaks õiguspärase ootuse kaitses, ütles õiguskantsler Ülle Madise "Esimeses stuudios". Madise rääkis, et poliitikud annavad Eestis liiga kergel käel lubadusi ja siis võtavad need sama kergekäeliselt ka tagasi.

Riigikontroll: huvirühmadel peab olema eelnõudega tutvumiseks rohkem aega

28.09.23 EESTI ... Riigikontrolli hinnangul ei tohi jätkuda olukord, kus huvirühmadele jäetakse seaduseelnõude kooskõlastamiseks vaid mõni päev aega. Riigikohtu hinnangul kahjustab kooskõlastamisega kiirustamine õigusloome kvaliteeti.

Vandeadvokaat: on toimumas liikumine, mis väljendusvabadust üha enam piirab

28.09.23 EESTI ... Vandeadvokaat Karmen Turk ütles ETV saates "Ringvaade" peaminister Kaja Kallase abikaasa Arvo Halliku kahjunõuet kommenteerides, et Eestis on toimumas liikumine, mis järjest enam piirab väljendusvabadust.

Kriisireguleerija õppusest: eesmärk on, et suhtlus asutuste vahel ei takerduks

28.09.23 EESTI ... Päästeameti kriisireguleerija Marje Verbo rääkis ETV saates "Ringvaade", et suurõppuse CREVEX 2023 põhiline eesmärk oli harjutada erinevate asutuste koostööd kriisisituatsioonis toimuva evakuatsiooni läbi viimisel.

Läti Seim kinnitas uue riigikaitsekava

28.09.23 RAADIOUUDISED ... Muuhulgas näeb see ette tulevikus venekeelsete saadete kadumise rahvusringhäälingust.

Lõplike kokkulepeteni Euroopa rändepakti osas ei ole veel jõutud

28.09.23 RAADIOUUDISED ... Euroopa Parlamendi valimisteks peab siiski kõik lukus olema.

Teede plaanikohaseks väljaehitamiseks on raha tublisti juurde vaja

28.09.23 RAADIOUUDISED ... Kliimaminister Kristen Michal siiski loodab.

Päevakaja (28.09.2023 18:00:00)

28.09.23 RAADIOUUDISED ...

Muugat ja lähiümbrust hõlmav suur kriisiõppus keskendub evakuatsioonile

28.09.23 EESTI ... Neljapäeval algab Muugal ametkondade, omavalitsuste ja erasektori ühine suurõppus CREVEX 2023, kus harjutatakse üleriigilise hädaolukorra lahendamist ja omavahelist koostööd. Kohalikud elanikud õppuse tegevustele reageerima ei pea.

Automatiseeritud raielubade süsteem tuleb ümber teha

28.09.23 RAADIOUUDISED ... Riigikohtu halduskolleegiumi esimees Ivo Pilving kommenteeris tänast kohtuotsust Jane Saluorule.

Riigieelarve strateegiasse pandud tuluootusi tabavad tagasilöögid

28.09.23 RAADIOUUDISED ... Valdkonna ministrid ei kinnita veel strateegias oodatud summasid.

Euroopa Liit ei luba müüa toorest metssealiha

28.09.23 RAADIOUUDISED ... Isegi, kui see on kontrolli läbinud.

Riigikohus tunnistas keskkonnaameti automaatraieload õigusvastaseks

28.09.23 RAADIOUUDISED ... Keskkonnaameti algoritm ei osanud arvestada rohevõrgustiku tuumala reeglitega.

Euroopa Liidu eriesindaja peab vajalikuks ÜRO kohalolekut Mägi-Karabahhis

28.09.23 RAADIOUUDISED ... Toivo Klaar ütles intervjuus Kai Varele, et Aserbaidžaani plaanidest on teada vähe.

uus arutelusaade

pane pea tööle

Vaata otse

Kuula otse

spordisajand

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: