Eesti

Endised siseministrid panid Helme kangutamiseks kokku ühisavalduse

18.08.19 ... Seitse endist siseministrit edastasid pühapäeval pöördumise, milles kutsuvad Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluvat siseministrit Mart Helmet seoses politseijuhi Elmar Vaheri ümber toimuvaga tagasi astuma.

Toilas toimus merepäästeõppus

17.08.19 ... Eesti suurim vabatahtlike eestvedamisel toimuv merepäästeõppus "Toila 2019" lõppes täna Ida-Virumaal.

Teine Eesti looduse päev avati Iisakus

17.08.19 ... Teist aastat toimub augustikuu kolmandal nädalavahetusel Eesti looduse päev, kus tegevusi jätkub ka järgmise nädala alguseks. Tänavune looduse päev avati Eesti uusima rahvuspargi, Alutaguse rahvuspargi keskuses Iisakus.

Malis teeninud ESTPLA 30 jõudis koju

17.08.19 ... Tallinna Lennujaamas võeti laupäeval vastu kaitseväe üksus ESTPLA 30, mis osales Malis Prantsusmaa juhitaval terrorivastasel operatsioonil.

Pliimürgistuse saanud merikotkas raviti terveks ja lasti vabadusse

17.08.19 ... Pärnumaal Audru lähedal lasti vabadusse merikotkas, kes leiti pliimürgituse saanuna sealt samast maikuus ning raviti Maaülikooli loomakliinikus terveks.

Reformierakond läheb katsele Ratase valitsus kukutada

17.08.19 ... Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

Ratas: Reformierakond on sõlme läinud

17.08.19 ... Peaminister Jüri Ratase hinnangul ei ole mingit alust tema juhitud valitsuse umbusaldamiseks ning seda kavatsev Reformierakond on tema sõnul "sõlme läinud".

Reformierakond valmistub umbusaldushääletuseks

17.08.19 ... Reformierakond soovib Riigikogu erakorralise istungjärgu kokkukutsumist, et politseijuhi Elmar Vaheri ebaseadusliku vabastamiskatse tõttu valitsusele umbusaldust avaldada.

Iisakus oli Eesti looduse päev

17.08.19 ... Teist aastat toimub augustikuu kolmandal nädalavahetusel Eesti looduse päev.

Haapsalus kogunesid motomehed

17.08.19 ... Haapsalu mootorrattaklubi Müristaja korraldas juba kuuendat korda Haapsalu raudteejaamas suure Valge Daami mootorrattasõu, kuhu tullakse nii Eestist kui kaugemalt.

Pliimürgistuse saanud merikotkas sai terveks ja vabadusse

17.08.19 ... Merikotkas, keda pliimürgistuse tõttu maaülikooli loomakliinikus raviti, lasti nüüd Pärnumaal Audru lähedal vabaduse.

Moskva meeleavaldused jätkusid pikettidena

17.08.19 ... Moskvas toimus tänagi meeleavaldus sõltumatute kandidaatide toetuseks kohalike omavalitsuste valimistel.

Narvas etendati 1704. aasta lahingut Vene ja Rootsi vägede vahel

17.08.19 ... Narva linnuses peeti reedel ja laupäeval ajaloofestivali, mille käigus mängiti läbi 1704. aasta Narva lahing.

Yana Toom: ma ei lähe oma erakonna vastu

17.08.19 ... Keskerakondlasest Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, kes on olnud kriitiline EKRE-ga valitsuse moostustamise suhtes, välistas selle, et ta võiks toetada Reformierakonna umbusaldusavaldust erakonnakaaslasest peaministri Jüri Ratase valitsuse vastu.

Rakendusõppe lõpetavad tudengid hakkavad saama bakalaureusekraadi

17.08.19 ... Septembris jõustub uus kõrgharidusseadus, mille kohaselt saavad sügisel rakenduskõrgkooli astuvad üliõpilased lõpetades esmakordselt bakalaureusekraadi, mida välismaal eriti hinnatakse.

Koolid saavad arvutivõrkude kaasajastamiseks 8,3 miljonit eurot

17.08.19 ... Riik suunab 8,27 miljonit eurot sotsiaalfondi toetusraha kõigi Eesti üldharidus- ja kutsekoolide arvutivõrkude kaasajastamisesse 2022. aastaks.

Siseministeerium: asekantsler pole kärpeprotokolli asjas vassinud

17.08.19 ... Siseministeeriumi väitel pole asekantsler Piret Lilleväli võltsinud ajakirjandusele edastatud koosoleku protokolli ega lisanud sinna valeinfot politsei- ja piirivalveameti koondamisplaanide kohta.

Ainult rinnapiima saab üha vähem imikuid

17.08.19 ... Kuigi ämmaemandad rõhutavad rinnaga toitmise tähtsust nii lapse kui ema tervisele, on täielikult rinnapiimatoidul olevaid imikuid üha vähem.

Leht: siseministeeriumi asekantsler täiendas kärpekoosoleku protokolli tagantjärele

17.08.19 ... Siseministeeriumi asekantsler Piret Lilleväli lisas inimeste koondamise keelu siseministeeriumi allasutuste kärpekoosoleku protokolli alles tagantjärele, serveerides seda protokolliga tutvuda soovinud ajakirjanikele protokolli algse osana.

Kohtumine veisega ja peatee eiramine: ülevaade viimase ööpäeva liiklusõnnetustest

17.08.19 ... Enim liiklusõnnetusi juhtus reedel nende juhtide süül, kes eirasid kõrvalteelt peateele keerates nõuet teed anda.

Tõrva politseimajas on korda valvatud sada aastat järjest

16.08.19 ... Valgamaal Tõrvas asub üks väheseid politseimaju Eestis, kus on korrakaitsetööd tehtud järjepidevalt sada aastat. Hoonel on küll rippunud eri silte, kuid töö sisu on olnud sarnane.

Ratas ei pea puhkenud skandaali valitsuskriisiks

16.08.19 ... Jüri Ratas kohtus reede õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega ning nimetas katset politseijuht valitsusega kooskõlastamata ametist kõrvaldada lubamatuks algatuseks, millesugused ei tohi korduda. Valitsuskriisiks Ratas puhkenud skandaali ei pea.

Koduaias kõike hävitavaid lusitaania teetigusid leiab enim uusasumitest

16.08.19 ... Sel suvel on keskkonnaministeeriumile teatatud erakordselt palju hispaania ehk lusitaania teetigude leidmisest ning eriti rohkelt on neid uusasumites. See on võõrliik, keda leidub Eestis aasta-aastalt aina enam ja kes hävitab koduaias kõike, mis ette jääb.

Eesti kõige õnnetusterohkem ristmik asub Tartus

16.08.19 ... Peaaegu iga teine liiklusõnnetus toimub Tallinnas, kuid kõige õnnetusterohkem ristmik on hoopis Tartus.

Noored kliimastreikijad avaldasid Tartus ja Tallinnas 25. korda meelt

16.08.19 ... Noored kliimastreikijad kogunesid juba 25. korda nii Tartus kui ka Tallinnas, nõudes kliimakriisiga tegelemist ja Pariisi kliimaleppest kinnipidamiseks konkreetsete sammude astumist. Noorte kliimastreigid on toimunud igal reedel pea pool aastat, kuid põhieesmärki saavutatud ei ole.

Ratas: vabandusi on alati liiga vähe

16.08.19 ... Opositsioon planeerib eile õhtul politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri ametist kõrvaldamise katse ümber puhkenud skandaali tõttu valitsuse umbusaldamist.

Fotod: Hõbelinnuks ristitud viikingipaat tegi Pirital esimese meresõidu

16.08.19 ... Tallinnas Pirita rannas ristiti reedel Pirita vaba aja keskuse tellimusel valminud viikingipaat Hõbelinnuks ning seejärel lükati see vette.

Täna õhtul saab hoo sisse Haapsalu Valge Daami festival

16.08.19 ... Haapsalu Valge Daami festivalil tuuakse linna 740nda aastapäeva puhul taas lavale 40 aastat tagasi linna 700ndaks sünnipäevaks kirjutatud Paul Kilgase näidend "Haapsalu legend".

Elron hangib hübriidrongide asemel kahesüsteemsed elektrirongid

16.08.19 ... Valitsuse otsuse alusel kuue reisirongi ostmist ette valmistav ettevõte Elron loodab pääseda diisli- ja elektrimootoriga hübriidrongide tellimisest, kuid peab selle asemel soetama kahes erinevas elektrivõrgus sõitvad rongid.

Sotsid ootavad nii rahandus-kui ka siseministri ametist vabastamist

16.08.19 ... EKRE juhtide soov PPA peadirektor Elmar Vaherist vabaneda on kaasa toonud opositsiooni pahameeletormi.

Portugal meelitab majanduse kiirendamiseks tööjõudu ja välisinvesteeringuid

16.08.19 ... Valitsus arutab välismaalaste ja teiste seaduste muudatusi, mis kriitikute hinnangul seab välismaise tööjõu Eestisse tulekusse senisest suuremaid takistusi.

Autod teevad häirekeskusse aina rohkem hädaabikõnesid

16.08.19 ... Häirekeskus saab aina rohkem hädaabikõnesid otse autodelt, mis on õnnetusse sattunud. Täpsemalt on tegu autodele paigaldatud hädaabiteavitussüsteemiga eCall, mis teeb sõiduki õnnetusse sattudes automaatse hädaabikõne. Tänavu on seitsme kuuga tulnud sama palju kõnesid kui mullu terve aastaga kokku.

Siseministeerium: Vaheri küsimuses menetlust ei toimu

16.08.19 ... Politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri küsimuses mingisugust menetlust ei toimu, teatas siseministeerium reede lõuna ajal.

Presidendi pressiesindaja sõnul usaldab Kaljulaid Vaherit

16.08.19 ... President usaldab politsei- ja piirvalveameti juhti Elmar Vaherit ning loodab Vaheri ning EKRE ministrite vahel puhkenud konfliktis suuremat selgust saada lähiajal toimuval kohtumisel peaminister Jüri Ratasega, ütles tema esindaja.

Uus nädal toob uued sajuhood

16.08.19 ... Sirle Kangur

Seeder: PPA tegevuses on pikka aega olnud probleeme

16.08.19 ... Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kommenteeris Indrek Kiislerile antud intervjuus politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri ümber puhkenud skandaali.

Minister Järvik vestles Rüütli, Sirendi ja Uibuga maaelu tulevikust

16.08.19 ... Maaeluminister Mart Järvik kohtus reedel põllumajandusministeeriumis ametist lahkunud presidendi Arnold Rüütli, põllumajandusdoktor Arvo Sirendi ja rahvastikuteadlase Jaak Uibuga.

Juhan Parts: EKRE-l on kainestav mõju

16.08.19 ... Euroopa Kontrollikoja liige, endine peaminister Juhan Parts ütles Postimehe veebisaates "Otse Postimehest", et EKRE taoliste parteide olemasolu mõjub peavooluerakondadele kainestavalt.

Kallas: tundub täiesti uudne olukord Eesti poliitikas

16.08.19 ... Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles lühiintervjuus ERR-ile, et ta pole enne näinud, et mõni minister niimoodi teise ministri haldusalas laamendaks nagu seda tegi rahandusminister Martin Helme.

Galerii: Tartu otsib kesklinna parkimismajale skulptuurset lahendust

16.08.19 ... Kevadel välja kuulutatud Tartu kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistluse kaudu otsis linn parkimismaja, mis sobiks arhitektuurselt kokku väärika vanalinnaga, mahutab vähemalt paarsada autot, aga samas pakub ka kaubandus- või teeninduspiirkonda, mille abil siduda hoone ümbritseva ruumiga. Konkursile laekus 29 tööd, kuid esialgse analüüsi tulemusena kõik neist püstitatud eesmärgile ei vasta.

Tartu linn: uus parkimismaja peab jätma mulje pigem kui skulptuurist, mitte kui parkimismajast

16.08.19 ... Kevadel väljakuulutatud Tartu Kesklinna parkimismaja arhitektuurivõstiluse kaudu otsis Tartu linn parkimismaja, mis arhitektuuriliselt sobib kokku väärika vanalinnaga, mahutab vähemalt paarsada autot, aga samas pakub ka kaubandus- või teeninduspiirkonda, mille abil siduda hoone ümbritseva ruumiga.

Kaja Kallas: pole näinud, et mõni minister niimoodi teise ministri haldusalas laamendaks

16.08.19 ... Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles PPA peadirektori Elmar Vaheri ümber puhkenud skandaali kommenteerides, et sellises olukorras ei jää valitsusel muud üle kui tagasi astuda.
PRAEGU VIKERRAADIOS
pidu "minu arm"
suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: