Eesti

Galerii: Tallinn on mattunud lumme

05.12.21 GALERIID ... Viimase paari päeva jooksul on sadanud Tallinnas maha paks lumevaip.

Politsei pidas kinni kaks Tallinnas tapmises kahtlustatavat

05.12.21 EESTI ... Politsei pidas laupäeval kinni kaks inimest, keda kahtlustatakse Tallinnas Nõmmel naise tapmises.

Haiglaravil on 238 koroonaga nakatunut, suri kaheksa inimest

05.12.21 EESTI ... Pühapäeva hommiku seisuga on Eestis haiglates kokku 238 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Svet: lumekoristusmasinate juhtide nõudeid võiks leevendada

05.12.21 EESTI ... Tallinna keskkonna ja kommunaalvaldkonna abilinnapea Vladimir Svet ütles ERR-ile, et lumerohkete talvede jätkudes võiks mõelda lumekoristusmasinate juhtide nõuete leevendamisele, sest praegu on neid üsna keeruline leida.

Haapsalu kesklinna ühe põhitänava remont läks talve tõttu pausile

05.12.21 EESTI ... Haapsalu kesklinna läbiva Posti tänava suvel alanud 3,6 miljoni eurone rekonstrueerimine jäi talvise ilma tõttu pausile. Sellest nädalavahetusest on tänav avatud autoliiklusele piirangutega, kuid liikumisraskustega jalakäijate jaoks on olukord tänaval jätkuvalt keeruline.

Valitsus hakkab NETS-i muutma

04.12.21 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et valitsus soovib muuta nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadust nii, et üldkorralduste asemele saab peamiseks meetmete kehtestamise hoovaks valitsuse määrus.

Põhja-Eesti lumistel teedel on suur libeduseoht

05.12.21 EESTI ... Põhja-Eestis on teed lumised ja selle tõttu on suur libeduseoht.

Paides valmis 250 õpilaskohaga riigigümnaasiumi hoone

05.12.21 EESTI ... Paides sai valmis 250 õpilasele mõeldud riigigümnaasiumi hoone. See tähendab ühtlasi, et 111 aastat tagasi valminud ajalooline tütarlastegümnaasiumi maja sai päästetud ja Järvamaa ainsa riigigümnaasiumi õpilased said alustada õppetööd võimalikest parimates tingimustes.

Tallinna lumekoristustehnika töötab täistuuridel

04.12.21 EESTI ... Ööl vastu laupäeva alanud ja päeva vältel kestnud lumesadu tõi Tallinna linnatänavatele ligi sada hooldusmasinat. Sadu ja jätkub ka pühapäeval, mistõttu tuleb arvestada keeruliste teeoludega ja varuda sihtkohta jõudmiseks aega.

Eesti mänguarendajad lõid katusorganisatsiooni

04.12.21 EESTI ... Mänguarendusstuudio Gamecan on olnud viimastel aastatel väga edukas ja lükkas nüüd hoo sisse Eestis tegutsevate mänguarendusfirmade katusorganisatsioonile. Parasjagu selgitatakse välja, kui palju on üldse Eestis neid, kes mängude loomisega tegelevad. Neid võib olla mitusada.

Piiskop Tiit Salumäest ilmus raamat

04.12.21 EESTI ... Detsembri lõpus 70. sünnipäeva tähistavast Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskopist Tiit Salumäest ilmus raamat "Minevik on olevik. Tiit Salumäe 70".

Narva maantee Toila ristmik muudeti liiklejate arvates ohtlikumaks

04.12.21 EESTI ... Sel nädalal Tallinna–Narva maanteel Toila ristis toimunud liiklusõnnetuses osalejate arvates on äsja ümber ehitatud ristmik muutunud liiklejatele varasemast ohtlikumaks. Transpordiamet põhjendas, et ristmiku ümberehitamisel arvestati liiklustihedusega.

Valmis Eesti energiatuleviku uuring

04.12.21 RAADIOUUDISED ... Eesti energiatuleviku uuringus osalenud eksperdid leiavad, et kestlikule energiasüsteemile üleminekuks vajalikud poliitilised otsused langetatakse järgmise viie aasta jooksul, tegelikud muutused on aga kaugemal.

Toila uuenenud ristmik on autojuhtide hinnangul ohtlik

04.12.21 RAADIOUUDISED ... Sel nädalal Tallinna-Narva maanteel Toila ristis toimunud liiklusõnnetuses osalejate arvates on äsja ümber ehitatud ristmik muutunud liiklejatele ohtlikumaks.

Päevakaja (04.12.2021 18:00:00)

04.12.21 RAADIOUUDISED ...

Koroonaaja ebakindlus on rahvatantsurühmadele halvasti mõjunud

04.12.21 EESTI ... Rahvatantsijad valmistuvad ülejärgmisel aastal toimuvaks noorte peoks. Õpetajad üritavad tantsuoskusi tasemel hoida, kuigi piirangud ja arvuti kaudu tantsuõpe kipuvad tantsijate huvi vähendama. Vahest tuleb repertuaari muuta, mõtleb aastaid noori õpetanud tantsutreener.

Pärnus loodi mänguarendusfirmade katusorganisatsioon

04.12.21 RAADIOUUDISED ... Mänguarendusstuudio Gamecan lükkas hoo sisse Eestis tegutsevate mänguarendusfirmade katusorganisatsioonile.

Piiskop Tiit Salumäest valmis mälestusteraamat

04.12.21 RAADIOUUDISED ... Detsembri lõpus 70. sünnipäeva tähistavast Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskopist Tiit Salumäest ilmus raamat "Minevik on olevik. Tiit Salumäe 70".

Isamaa volikogu: valitsus alahindab vajadust panustada julgeolekusse

04.12.21 EESTI ... Isamaa volikogu leiab laupäeval tehtud poliitilises avalduses, et valitsuskoalitsioon on alahinnangu vajadust panustada Eesti riigikaitsesse ja julgeolekusse. Volikogu hinnangul ei peaks praegu Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimisega edasi liikuma.

"Rahva teenrid": majanduses on praegu ühes toas pidu, teises matused

04.12.21 EESTI ... Eesti majandusolukord on praegu selline, kus mõnel läheb kõik väga hästi, mõnel aga väga halvasti, rääkisid ajakirjanikud Vikerraadio arvamussaates "Rahva teenrid". Nende hinnangul ei peaks praeguses olukorras toetama ettevõtteid ja inimesi, kel kõik hästi on, vaid valitsus peaks abi suunama raskustesse sattunuile.

Haiglaravil on 243 koroonaga nakatunut, suri viis inimest

04.12.21 EESTI ... Laupäeva hommiku seisuga on Eestis haiglates kokku 243 koroonaviirusega nakatunud patsienti.

"Insight": inimesed annavad oma dokumendid vabatahtlikult petiste kätte

04.12.21 EESTI ... Tänavu kümne kuuga on Eesti elanikud kinkinud petistele üle kuue miljoni euro. Kõige rohkem kahju on tekitanud telefonipetturid, kuid heausklikke lihtsameelseid otsivad ka kelmid, kes võtavad inimeste nimel üle jõu käivaid laene. Selle aasta kevadel mõisteti süüdi petiste jõuk, kes meelitas inimestelt pettusega dokumente välja ja võttis nende abil laenu kokku ligi 300 000 eurot, edastab ETV+ saade "Insight".

Riigikogu väliskomisjon USA-s: julgeolekuabi Balti riikidele ei tohi langeda

04.12.21 EESTI ... Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon ütles Washingtonis viibides, et julgeolekuabi Balti riikidele peab püsima vähemalt senisel tasemel.

Koda: valitsuse kliimaseisukoht seab toidutootmise löögi alla

04.12.21 EESTI ... Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul seab valitsuse kliimaseisukoht toidutootmise löögi alla.

"Insight": Eesti arvukad vene erakonnad kaevasid endale ise haua

04.12.21 EESTI ... Eestimaa venelaste huvide kaitsmisega on aja jooksul tegelenud paljud vene erakonnad, kuid nüüd on see jäänud Venemaa "koordinaatorite" mureks. Vene erakondade tegevust on kakskümmend aastat saatnud skandaalid, "kaasmaalasi" seevastu kimbutavad kriminaalasjad, edastas ETV+ saade "Insight".

Pärnu Ülejõe kool alustas mitut ainet ühendavate matiku tundidega

03.12.21 EESTI ... Et õppimine oleks mõtestatud ja igapäevaeluga seostatud, alustas Pärnu Ülejõe kool kaheksandates klassides matiku tundidega, kus koondatakse mitme aine õpetamine. Lõimitud õpe toimub tehnoloogiaõpetuses, keemias, füüsikas, kunstis ja matemaatikas.

PPA tahab teenindussaalide tööaja kärpimisega suurendada e-teeninduse kasutamist

03.12.21 EESTI ... Politsei- ja piirivalveamet kärbib oma teenindussaalide tööaegu kaheksas maakonnakeskuses. Alates uuest aastast saab passi, ID-kaarti ja muid dokumente taotleda ja välja võtta vaid kolmel päeval nädalas, sõrmejälgi ja fotosid võib endiselt teha teenindussaalis viiel päeval nädalas.

Kersna esitas kava vene koolide üleviimiseks eestikeelsele õppele 2035. aastaks

03.12.21 EESTI ... Haridus- ja teadusministeeriumil (HTM) sai valmis tegevuskava, mille kohaselt toimuks kõigis avalikest vahenditest rahastatavates Eesti üldhariduskoolides 2035. aastaks õpe eesti keeles. Reformierakondlasest haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnistas samas, et koalitsioonipartneri Keskerakonnaga pole kava veel kooskõlastatud.

Kirikud teevad ettevalmistusi rahvarohketeks jõulupühadeks

03.12.21 EESTI ... Kirikud teevad jõulupühadeks ettevalmistusi ja soovivad pidada jumalateenistusi nii, et vältida kirikuliste nakatumist koroonaviirusega.

Karis kohtus EL-i liidritega

03.12.21 EESTI ... President Alar Karis kohtus Brüsselis Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja Charles Micheli ja hiljem ka Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga, kellega arutas päevapoliitilise probleeme.

Plaanitav kindlustus kehtib tagasiulatuvalt vaid koroonavaktsiinile

03.12.21 EESTI ... Plaanitav vaktsiinikindlustus hakkab kehtima koroonavaktsiinidele tagasiulatuvalt. Koroonavaktsiini kindlustuse kogemuse järgi otsustatakse, kuidas teiste vaktsiinide kahjusid hüvitama hakatakse, kuid praeguse kava järgi ei hüvitataks teiste vaktsiinide kahju tagasiulatuvalt.

Viie nädalaga on koolides tuvastatud üle 3000 positiivse kiirtesti

03.12.21 EESTI ... Viimasel nädalal tuvastati üldhariduskoolides 314 positiivset kiirtesti, kokku on viie nädala jooksul kiirtestimistes saadud 3066 positiivset testitulemust. Iga nädalaga on positiivsete testitulemuste arv kahanenud.

Päevakaja (03.12.2021 18:00:00)

03.12.21 RAADIOUUDISED ...

Aasta talu on Jõeääre köögiviljakasvatus

03.12.21 EESTI ... Eestimaa Talupidajate Keskliit kuulutas aasta taluks Türi vallas tegutseva Jõeääre köögiviljakasvatuse talu.

Erakindlustusseltsid otseselt koroonavaktsiiniga seotud tervisekahjudega ei tegele

03.12.21 RAADIOUUDISED ... Mil moel hakkab tööle tuleva aasta mais loodav vaktsiinikindlustuse süsteem ja mida arvavad sellest asjatundjad?

Kerkinud ehitushinnad on edasi lükanud nii Jõhvi kui ka Pärnu kontserdimaja remondi

03.12.21 RAADIOUUDISED ... Kui algselt oli Eesti Kontserdil plaanis teha järgmisel aastal Jõhvi kontserdimajas põhjalikum remont, siis nüüd on see aasta võrra edasi lükatud.

Maha sadanud lumi pani inimesed jõulukuuski ostma

03.12.21 MAJANDUS ... Aasta-aastalt tuuakse jõulukuusk tuppa üha varem, ent kindel indikaator, millal huvi kuuskede vastu hüppeliselt kasvab, on lume tulek, mis inimeste hinges jõulutunde äratab. Tänavune kuuseäri käib juba täies hoos, ning need, kes veel müügiga alustanud pole, kahetsevad.

Roose: kultuuriminister kinnitas, et uuelt telemajalt raha ära ei võeta

03.12.21 EESTI ... Rahvusraamatukogu remondi kallinemise katmine uue telemaja rahast ei tähenda, et telemaja ehitamine nihkub määramatusse, kinnitas kultuuriminister kohtumisel ERR-i juhatuse esimehega.

Ringkonnakohus: koroonaviiruse antikehad ei anna vaktsineeritutega samu õigusi

03.12.21 EESTI ... Tallinna ringkonnakohus otsustas neljapäeval, et antikehadega isikute võrdsustamine vaktsineeritud isikutega on põhjendamatu ning koroonaviiruse antikehadega inimestele ajutist erandit piirangute kohta ei tehta.

RB iga Balti riigi raudteeosa haldab tulevikus eraldi ettevõte

03.12.21 MAJANDUS ... Kuna Leedu ei ole valmis Rail Balticu haldamiseks ühist ettevõtet looma, valmistab ekspertgrupp mudelit, mille järgi saaks kolm ettevõtet ühte raudteed võimalikult tõhusalt majandada. Leping, mis aitaks raudteed võimalikult tõhusalt ja kliendisõbralikult hallata, valmistatakse ette 2025. aastaks.

President Karis arutas EL-i juhtidega nii sundvaktsineerimist kui migratsioonikriisi

03.12.21 RAADIOUUDISED ... President Alar Karis on oma esimesel visiidil Brüsselis, kus ta kohtus nii Euroopa Komisjoni kui Euroopa Ülemkogu presidentidega.

RB iga Balti riigi raudteeosa haldab tulevikus kolm eraldi ettevõttet

03.12.21 RAADIOUUDISED ... Kui Rail Baltic valmis saab, hakkavad seda haldama kolm erinevat ettevõtet.

11 kuuga on koroonavaktsiinidel ilmnenud 238 korral tõsiseid kõrvaltoimeid

03.12.21 EESTI ... Möödunud aasta 27. detsembrist tänavu 28. novembrini on ravimiamet registreerinud 238 tõsist kõrvaltoimet, millel esines ajaline seos vaktsineerimisega. Neist neli juhtumit lõppes surmaga.

Kogemused rändekriisi keskmest: kaitseme Leedus nii Eesti kui EL-i piiri

03.12.21 EESTI ... Eesti tõttas suvel appi rändesurve alla jäänud Leedule. Milliseid ülesandeid eestlased Leedus täidavad ja mis ajendab neid sinna minema, uuris Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi veebiajakiri Peegel politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonispetsialistilt Kristjan Lukilt, kes osales missioonil FRONTEX-i koosseisus ning PPA kriminaaluurijalt Anna-Liisalt, kes kuulus ESTPOL5 kolmanda rotatsiooni meeskonda.

Eesti HIV-nakatumine langeb, aga võib-olla moonutatult

03.12.21 TERVIS ... Eestis leitakse teist aastat vähem uusi HIV-positiivseid kui kunagi varem ja nakatuvad eeskätt keskealised inimesed. Spetsialistide sõnul võib statistikat moonutada aga tõik, et COVID-19 aegu on plaaniline ravi olnud piiratud.

Eesti loodab USA-lt tänavu Balti riikidele umbes 170 miljonit dollarit julgeolekuabi

03.12.21 RAADIOUUDISED ... Riigikogu väliskomisjoni liikmed kohtusid USA kongressi liikmetega, kellega arutati pingete kasvamist Ukraina piiri ääres ja kaitse-eelarve küsimusi.

Ilm püsib pilvine, lund tuleb juurde

03.12.21 RAADIOUUDISED ... Taimi Paljak

Eesti suhteliselt kalleim välisesindus on San Franciscos, odavaim Pihkvas

03.12.21 EESTI ... Eesti välisesindustest on kalleim töökoha maksumus peakonsulaadis San Franciscos, kus välisministeeriumi koostatud ülevaate järgi kulub arvestuslikult ühe inimese kohta 8124 eurot kuus, odavaim töökoht aga Peterburi peakonsulaadi Pihkva talituses, kus selle hind on 453 eurot.

uus hooaeg

jõuluootus

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

Hendrik Relve lühijutud

anna oma hääl

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: