Eesti

Videod: kuidas Eesti inimesed tähistasid vabariigi aastapäeva

28.02.21 EESTI ... "Aktuaalne kaamera" palus inimestel saata videoklippe sellest, kuidas nad seekord rohkem omaette olles vabariigi aastapäeva tähistasid.

"AK.Nädal" uuris, mida tooks kaasa vaktsiinipassi kasutuselevõtt

28.02.21 EESTI ... Maailm otsib koroonakriisist väljumise teed. Koos vaktsineerimisega nähakse ühe pääseteena vaktsiinipassi, mis inimesed taas liikvele aitaks. Sellega kaasnevad ühelt poolt eetilised valikud ja teisalt vajadus turvalise ning ühtse globaalse süsteemi järele. E-riik Eesti püüab vähemalt seda viimast pakkuda.

Merits: uued piirangud ei pruugi olla Tallinnale ja Harjumaale piisavad

28.02.21 EESTI ... Ehkki valitsuse kehtestatud piirangud jõustuvad alles järgmisel nädalal, on eksperdid seisukohal, et koroonaviiruse kiire leviku tõttu tuleb ilmselt kohes hakata mõtlema veel karmimatele meetmetele. Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ei välista piirangute karmistamist kaubanduses ja toitlustuses.

Toomas Sildam: märts tuleb raske kuu

28.02.21 RAADIOUUDISED ... Poliitikavaatleja Toomas Sildami nädalakommentaar on uute piirangute ja viirusest jagusaamise teemal

Presidendilt aumärgi saanud Kiviõli õmblusettevõtja Merle Roste peab oluliseks märkamise ja hoolimise oskust

28.02.21 RAADIOUUDISED ... Üks neist tublidest inimestest, kes sel nädalal said presidendilt aumärgi, on Kiviõlis tööriideid tootva õmblusettevõtte Svarmil juht Merle Roste.

Saaremaa soovib maskikontrolli kaupluste ustel

28.02.21 RAADIOUUDISED ... Saaremaa vald tegi peaministrile pöördumise, et Vabariigi valitsus teeks ettevõtetele ja kauplustele kohustuslikuks kontrollida maski kandmist.

Toomas Sildam: märts tuleb üle elada, piirangutega

28.02.21 EESTI ... Märts tuleb üle elada, ennast ja ühiskonda mõistlikult piirates. Ning valitsust tagant torkides, et vaktsineerimine paremini käima läheks – siis saab aprillis kergem olema.

Päevakaja (28.02.2021 18:00:00)

28.02.21 RAADIOUUDISED ...

Teine jalaväebrigaad saab 3,7 miljoni eest rasketehnikat

28.02.21 EESTI ... Kaitseväe teine jalaväebrigaad saab juba sel aastal uut rasketehnikat. 3,7 miljoni euro suurune hange oli planeeritud aastasse 2023, aga toodi ettepoole, et juba selle aasta Kevadtormil saaksid üksused uut tehnikat kasutada.

Saaremaa tegi ettepaneku, et maskita poekliente ei tohi teenindada

28.02.21 EESTI ... Saaremaa vald tegi pühapäeval peaministrile pöördumise, et valitsus teeks ettevõtetele ja kauplustele kohustuslikuks kauplustesse sisenemisel maski kandmist kontrollida. Ettevõtjal oleks kohustus keelduda maskita klientide teenindamisest.

Ida-Tallinna keskhaigla otsib uut juhti

28.02.21 EESTI ... Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) kuulutas välja konkursi juhatuse esimehe ametikohale, uus juht asub ametisse mais.

Prokurör tahab Venno Loosaare vangi saata

28.02.21 EESTI ... Prokurör taotles alla 10-aastase tüdruku seksuaalses väärkohtlemises süüdistatavale tuntud meelelahutajale ja lasteürituste juhile Venno Loosaarele šokivangistust, viimase kaitsja leiab, et ta tuleks kogu süüdistuse ulatuses õigeks mõista.

"Olukorrast riigis": vaktsineerimistempot tõstmata ei saa riiki lukku panna

28.02.21 EESTI ... Ajakirjanikud Hindrek Riikoja ja Indrek Lepik arutlesid Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" koroonavaktsiinide teema üle ning leidsid, et riik ei saa majandust kinni keerata, kui ta ise ei tee endast kõike, et soetada vaktsiine.

"Samost ja Sildam": me peaks kasutama kõiki võimalusi vaktsiini hankimiseks

28.02.21 EESTI ... Ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam arutlesid Vikerraadio saates "Samost ja Sildam" koroonaviiruse vastase vaktsineerimise üle. Samosti sõnul peaks Eesti vaktsiinide hankimisel aktiivsem olema ja selleks tuleks kasutada kõiki olemasolevaid võimalusi.

Riigiprokuratuur vaidlustas Kersti Krachti vahi alt vabastamise

28.02.21 EESTI ... Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern vaidlustas reedel korruptsioonikuritegudes kahtlustatava rahandusministri eksnõuniku Kersti Krachti vahi alt vabastamise.

Kaitseliit viib Võrumaal läbi harjutuse Iraagi missiooniks

28.02.21 EESTI ... Kaitseliit viib algaval nädalal esmaspäevast reedeni Võrumaal läbi Iraaki missioonile mineva Kaitseliidu üksuse NMI (NATO Mission Iraq) ESTGUARD4 lõpuharjutuse.

Ööpäevaga lisandus 1201 positiivset koroonatesti

28.02.21 EESTI ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6222 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1201 ehk 19,3 protsenti testide koguarvust. Suri viis inimest.

Kunstnikud korraldasid Pärnus tulefestivali

27.02.21 EESTI ... Pärnus toimus laupäeva õhtul esimene tulefestival, mis tõi kokku palju rahvast. Kunstnikel kulus terve päev, et saada valmis taiesed, millele kell kaheksa tuli otsa pandi.

Lutsar: inimesed peaksid koheselt asuma kontakte vähendama

27.02.21 EESTI ... Viroloogiaprofessor Irja Lutsari sõnul tuleks kõrge korooviirusesse nakatuvuse tõttu praegusel ajal inimestevahelisi kontakte võimalikult palju vältida.

Oskar Lutsu majamuuseum avas majaesisel plangul uue väljapaneku

27.02.21 EESTI ... Oskar Lutsu majamuuseum Tartus avas uue väljapaneku, mis ühendab fotod Eestimaa maastikest Oskar Lutsu looduskirjeldustega. Muuseum on näitusepinna otsustanud kolida majaesisele plangule.

Muuseumikülastajad kasutavad viimast võimalust ekspositsioonid läbi käia

27.02.21 KULTUUR ... Muuseumikülastajad kasutavad võimalust veel viimastel päevadel enne piiranguid ekspositsioonid läbi käia. Muuseumite juhid tunnistavad, et sunnitud sulgemine jätab finantsplaanidesse augu ja lisaks ei mõista nad, miks näitusesaalid tuleb kolmapäevast sulgeda, ent ostukeskused saavad avatuks jääda.

Päevakaja (27.02.2021 18:00:00)

27.02.21 RAADIOUUDISED ...

Ajateenijate seas on koroonaviiruse levikut raske peatada

27.02.21 EESTI ... Kaitseväe peaarsti sõnul on kaitseväes praegu 220 koroonapositiivset, neist 175 on ajateenijad. Probleemi süvendab see, et ajateenijad elavad kõik koos kasarmutes, kus on viiruse levikut raske peatada.

"Rahva teenrid": viiruse leviku peatamiseks peavad inimesed oma käitumist muutma

27.02.21 EESTI ... Inimesed peavad aru saama, et kriisiolukorras ei tohi valvsust kaotada ning viiruse leviku piiramiseks tuleb kõiki ohutusmeetmeid järgida, arutasid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" saatejuht Mirko Ojakivi ning ajakirjanikud Evelyn Kaldoja ja Aivar Hundimägi.

Ööpäevaga lisandus rekordilised 1570 positiivset koroonatesti

27.02.21 EESTI ... Terviseameti andmetel tehti viimase 24 tunni jooksul 9451 koroonatesti, millest 1570 ehk 16,6 protsenti osutus positiivseks.

Rakubioloog: lisaks vaktsiinide logistikale on murekohaks ka hariduslüngad

27.02.21 EESTI ... Vaktsiinid ei tohiks jääda lattu seisma ning tähelepanu tuleks pöörata lünkadele haridussüsteemis, mis suurendavad vastumeelsust vaktsineerimisele, ütles Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets "Vikerhommiku" eetris.

Tori hobusekasvandus renoveeris sünnipäevaks tallid

26.02.21 EESTI ... Tori hobusekasvandus peab tänavu 165. sünnipäeva ja selleks puhuks on kogu kompleks pea täielikult korda tehtud. Tegemata on veel üks väga suur asi, milleks tõenäoliselt nii pea raha ei jätku.

Mitmes maakonnas pole ükski perearst oma patsientidele vaktsiini saanud

26.02.21 EESTI ... Läänemaal, Põlvamaal, Valgamaal ja Lääne-Virumaal pole ükski perearst saanud oma patsientidele veel ühtegi vaktsiinidoosi.

Kadrina keskkooli töötajaist lasi end vaktsineerida 93 protsenti

26.02.21 EESTI ... Kadrina keskkooli direktor Arvo Pani ütles, et kooli 80 töötajast 93 protsenti on koroonaviiruse vastu vaktsineeritud. Direktori sõnul ei pidanud töötajaid selleks veenma.

Sule: tervishoiutöötajate vaktsineerimine on juba andnud efekti

26.02.21 EESTI ... Tervishoiutöötajate koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on juba andnud head efekti, ütles terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule.

Transpordiamet sulges tänavuse ainsa jäätee

26.02.21 EESTI ... Tänavu jäi ainsaks jääteeks Peipsi järvel asunud Piirissaare trass, mis on nüüdseks suletud.

Saaremaa volikogu esimees vahetus

26.02.21 EESTI ... Saaremaa vallavolikogu uus esimees on Jaanus Tamkivi.

Päevakaja (26.02.2021 18:00:00)

26.02.21 RAADIOUUDISED ...

Koroonavaktsiini vale käitlemise tõttu on Eestis raisku läinud 331 doosi

26.02.21 EESTI ... Eelmisel nädalal läks vale säilitustemperatuuri tõttu mahakandmisele 300 AstraZeneca vaktsiinidoosi, mis olid mõeldud Tallinna lastehaiglale. Juhtunut uurib terviseamet. Koos sellega on Eestis lastud kaotsi minna 331 vaktsiinidoosi.

Tallinn soovib riigilt raha uue velotreki ja Kadrioru staadioni renoveerimise jaoks

26.02.21 RAADIOUUDISED ... Tallinna kultuuri- ja spordiamet saatis kultuuriministeeriumile kirja, milles palutakse riigi rahastust Tallinna spordirajatistele.

Eesti Energial langesid nii aastane käive kui kasum

26.02.21 RAADIOUUDISED ... Eesti Energia käive langes mullu koroonapandeemiast tulenenud väiksema energianõudluse tõttu kümme protsenti 833,7 miljoni euroni ja puhaskasum 45 protsenti 19,3 miljoni euroni.

Alates märtsist peab hoidma kodulinde siseruumides

26.02.21 EESTI ... Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) kehtestas alates 1. märtsist üleriigilise lindude väljas pidamise piirangud, et tõkestada linnugripi levikut.

Teadlased: testimises muudatusi ei tule

26.02.21 RAADIOUUDISED ... Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda kutsus äsjase seireuuringu tulemustele toetudes arutlema testimise korralduse ning selle üle, mis järgneb koroonapositiivse avastamisele.

Uued piirangud: teatrid ja kinod suletakse külastajatele 3. märtsist

26.02.21 EESTI ... Valitsus kinnitas reedel erinevates valdkondades senisest rangemad meetmed, et piirata koroonaviiruse leviku üha kiirenevat kasvu. Koolides kehtivad uued piirangud 1. märtsist, meelelahutusasutustes ja toitlustuses 3. märtsist. Uued nõuded kehtivad 28. märtsini.

Kallas: otsekõnelustel vaktsiinitootjatega jääb kaotajaks väikeriik

26.02.21 RAADIOUUDISED ... Euroopa Ülekogul arutati koroonakriisi vastast võitlust ning võimalusi vaktsiinitootjate survestamiseks, et vaktsiinid jõuaks meile kokkulepitud mahus.

Kallas: koolide kuupikkune kaugõpe oli aus kohe välja öelda

26.02.21 EESTI ... Kuigi teadusnõukoda soovitas valitsusel viia koolid kaheks nädalaks kaugõppele, olid nakatumiskordajad sellised, et aus oli viia koolid kohe pikemalt kaugõppele, ütles peaminister Kaja Kallas ERR-ile. Ta ütles ka, et kui riigid hakkavad eraldi vaktsiine ostma, jääb Eesti väikeriigina selles võidujooksus kaotajaks.

Pärnule kui paljude spaadega linnale toob nende kinniolek suurt kahju

26.02.21 RAADIOUUDISED ... Pärnule kui paljude spaadega linnale toob nende kinniolek suurt kahju.

Narva suunab uue eelarvega rohkem raha haridusse ja teede ehitamisse

26.02.21 RAADIOUUDISED ... Narva sai lõpuks uue linnaeelarve, mille suurus on pea 97 miljonit eurot.

Koroonavoodikohtade arv Eesti haiglates kasvab üle 900

26.02.21 EESTI ... Terviseamet tõstis koroonapatsientide haiglakohtade arvu üle Eesti 926 kohani, neist 852 on üldvoodikohad ja 74 intensiivravikohad.

Viirusega hädas Maardu elanikud saavad lõpuks kodulinnas koroonatesti teha

26.02.21 EESTI ... Maardus, kus viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on Eesti kõrgeim, üle 3000 juhtumi, saab lõpuks ometi teha koroonatesti. Linn on statsionaarset testimispunkti nõudnud juba mitu nädalat.

Jesse: vaktsineerimise tempoga ei saa rahul olla

26.02.21 EESTI ... Kui käesolevaks nädalaks oli plaan vaktsineerida Eestis 26 000 inimest, siis selleni tõenäoliselt ei jõuta ning sotsiaalministeerium on vaktsineerimise madalas tempos pettunud, ütles saates "Uudis+" ministeeriumi asekantsler Maris Jesse.

Tallinn soovib riigilt raha uue velotreki ja Eesti Spordi Maja jaoks

26.02.21 EESTI ... Tallinn soovib, et riik toetaks Eesti Spordi Maja ehitust ning Pirita velodroomi, samuti Kalevi staadioni ja Kadrioru staadioni renoveerimist.

Kaimar Karu ei välista poliitikasse naasmist

26.02.21 EESTI ... Eelmise valitsuse kolmas väliskaubandus- ja IT minister Kaimar Karu jõudis ametis olla veidi üle viie kuu, enne kui EKRE ta tagasi kutsus. Karu ei kuulunud toona EKRE-sse ning pole ka praegu ühegi erakonna liige, kuid ei välista plaane poliitikasse naasmisest.

Pühapäev toob taas lörtsi ja jäidet

26.02.21 RAADIOUUDISED ... Tuuli Jurtom

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jupiter.err.ee

hääleta!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: