Eesti

Endla teater tõi lavale igihaljad onu Remuse jutud

07.12.19 ... Pärnu teater Endla teater pakub lastele jõuludeks "Onu Remuse jutte", mis tuuakse lavale suures saalis. Värvikas ja lustlik lavastus pakub rõõmu nii lastele kui täiskasvanutele.

Michal ei välista linnapeaks saades koostööd ühegi erakonnaga

07.12.19 ... Reformierakonna Tallinna piirkond valis juhiks Kristen Michali, kellest saab ka linnapeakandidaat.

Vabadussõja soomusrong jõudis viimasesse peatusesse

07.12.19 ... Soomusrong Wabadus jõudis viimasesse peatusesse Narvas.

Teadusringe pole piisavalt juhendajate puuduse tõttu

07.12.19 ... Kolmkümmend teadusringi üle Eesti avas täna uksed, et lastele ja nende vanematele oma tegevust tutvustada.

Indrek Saar võrdles valitsuse pressikonverentsi selgeltnägijate tuleprooviga

07.12.19 ... Sotsiaaldemokraatide volikogu kogunes täna Tartus, et arutada poliitilist olukorda Eestis.

Soomusrong Wabadus meelitas Narvas kohale palju huvilisi

07.12.19 ... Soomusrong Wabadus jõudis viimasesse peatusesse Narvas. Aasta jooksul mööda Vabadussõja lahingupaiku liikunud rongile korraldati pidulik vastuvõtt ning mängiti läbi 100 aastat tagasi Narva rindel toimunud lahing.

Vallandatud Kiviõli koolijuht pöördub kohtusse

06.12.19 ... Neljapäeval Kiviõli 1. keskkooli direktori kohalt vallandatud Heidi Uustalu otsustas oma õiguste kaitseks pöörduda kohtusse.

Kuressaares valmib üle aastakümnete täiesti uus elurajoon

07.12.19 ... Aasta 2019 läheb Saaremaa ajalukku sellega, et pärast aastakümneid sai Kuressaares valmis täiesti uus - nullist arendatud 134 korteriga elamurajoon.

Aasta vabaühenduse tiitli pälvis organisatsioon Nähtamatud Loomad

07.12.19 ... Külaliikumine Kodukant ja vabaühenduste liit tunnustasid laupäeval Saku mõisas kodanikuühiskonna tegijaid – aasta vabaühenduse tiitli pälvis farmiloomade heaoluga tegelev Nähtamatud Loomad, kes valiti hiljuti ka maailma nelja tõhusaima loomakaitseorganisatsiooni hulka.

Apteekrite liit ravimite tarneraskustest: see on kriis

07.12.19 ... Eesti apteekrite liit tegi pöördumise suurematele hulgimüüjatele, nende esindusorganisatsioonidele ja riigiasutustele seoses ravimikriisiga, kutsudes hulgimüüjaid üles kriitilisele olukorrale kiiret lahendust leidma, et ravimid apteekides taas kättesaadavad oleksid.

Suri majandusjuht ja endine minister Enn Sarap

07.12.19 ... Pika haiguse tagajärjel lahkus reedel meie seast endine transpordi- ja sideminister ja AS Tallinna Sadam juhatuse esimees Enn Sarap, teatasid lähedased.

Reformierakonna linnapeakandidaat Tallinnas on Kristen Michal

07.12.19 ... Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogu valis piirkonna uueks juhiks Kristen Michali, kellest sai automaatselt ka erakonna linnapeakandidaat Tallinnas. Michal seab Reformierakonna eesmärgiks võita valimised vähemalt neljas Tallinna linnaosas.

SDE juht valitsusele: rumala tee on ta enese silmis õige, aga tark võtab nõu kuulda

07.12.19 ... Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütles Tartus erakonna volikogul, et valitsuse tasandil on asutud nõrgestama Eesti riiklust ja liitlassuhteid, millele sotsiaaldemokraadid seisavad otsustavalt vastu.

"Rahva teenrid" arutlesid ministrite õiguse üle viskuda ettevõtjate kaitsele

07.12.19 ... Vikerraadio saates "Rahva teenrid" arutlesid ajakirjanikud selle üle, kas ja millistes olukordades võivad ministrid viskuda ettevõtjate kaitsele.

"Insight": koostööst Ukraina miljonäriga sai Hillar Tederi õudusunenägu

07.12.19 ... Eesti ärimees Hillar Teder, kellelt võeti Ukrainas ära 200 miljonit dollarit maksnud kinnisvara, rääkis esmakordselt ETV+ uurivale saatele "Insight", mida temal ja tema kaasatöötajatel tuli sellega seoses läbi elada.

Kahtlaselt käituv loom võib põdeda marutaudi

07.12.19 ... Kahtlaselt käituva mets- või koduloomaga tuleb olla ettevaatlik ja sellise loomaga kontaktis olnud inimene peaks kahtluse korral pöörduma kohe lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda, sest ta võib põdeda marutaudi, hoiatavad terviseamet ning veterinaar- ja toiduamet.

Eesti ja Läti kavandavad ühist meretuuleparki

07.12.19 ... Eesti ja Läti kavandavad Liivi lahte ühist meretuuleparki, mis aitaks kaasa mõlema riigi elektrivarustuskindlusele.

Leedu loobus plaanist osa Rail Balticu trassist üheteelisena välja ehitada

07.12.19 ... Kui seni plaanis Leedu ehitada Rail Balticu trassile jääva Kaunase terminali üheteelisena, siis nüüd on Eesti ja Läti survel sellest plaanist loobutud ja kogu trass tuleb kaheteeline.

Reedel sõitsid autojuhid otsa kuuele jalakäijale ja ühele ratturile

07.12.19 ... Reedel sattus liiklusõnnetustesse kuus jalakäijat, kellele autojuhid otsa sõitsid. Samuti sattusid õnnetustesse jalgratturid.

Eesti põllumeeste toetused ähvardavad Läti omadest väiksemaks kujuneda

07.12.19 ... Läti valitsus otsustas toetada 2020. aasta riigieelarvest oma põllumajandustootjaid täiendavalt 22 miljoni euroga, mis vastab Euroopa Liidu poolt lubatud üleminekutoetuste maksimummäärale. Eesti täiendava toetuse suurus oma põllumeestele selgub pärast riigieelarve vastuvõtmist riigikogus 11. detsembril. Päev varem kavandavad põllumehed Toompeale meeleavaldust.

Kaitseliit ja PPA harjutavad Toompeal kriitiliselt tähtsa objekti kaitsmist

06.12.19 ... Toompeal toimub reede õhtul politsei- ja piirivalveameti ning Kaitseliidu õppus Toompea Lukku, et harjutada kriitilise tähtsusega objekti kaitset.

Erik Gamzejev: Lüganuse vald on ennast narri olukorda mänginud

06.12.19 ... Ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev märkis, et tema hinnangul on Lüganuse vald Kiviõli 1. keskkooli direktori Heidi Uustalu vallandamisega end ise narriks teinud.

Postimees: Järviku väidetav "lutikas" osutus wifi signaali võimendiks

06.12.19 ... Pealtkuulamisseade, mille hiljuti vallandatud maaeluminister Mart Järvik oma kabinetist väidetavalt leidis, osutus Postimehe andmetel tegelikult seadmeks, millega võimendatakse wifi signaali.

Eestis puudub ravimivaru nõue

06.12.19 ... Lastearstid on mures, sest ravimite tarneraskused on muutunud massiliseks ning tihti tuleb tohtritel saata krooniliselt haigete laste vanemad Soome rohu järgi. Sotsiaalminister Tanel Kiige kinnitusel on tegu globaalse probleemiga, kuid Eesti väiksuse tõttu on meie olukord märksa keerulisem.

Ratas: Balti peaministrid jälgivad regulaarselt Rail Balticu edenemist

06.12.19 ... Peaminister Jüri Ratase sõnul hakkavad Balti riikide peaministrid edaspidi regulaarselt jälgima Rail Balticu projekti edenemist, et seda saaks jõuliselt edasi arendada ning raudtee saaks valmis Euroopa Liidu järgmise pikaajalise eelarve raames.

Lennujaam uurib võimalusi avada aastate pärast kaubaliin Pärnust Hiinasse

06.12.19 ... Renoveerimise ootel Pärnu lennujaam teenindab praegu vaid Ruhnu-Pärnu lennuliini. Küll aga võib lennujaama oodata suur tulevik, kui teoks saavad Tallinna lennujaama koostööplaanid ühe Hiina ettevõttega. Hiina kaubalennukid siia lähiaastatel siiski lendama ei hakka, sest need vajaksid veel pikemat lennurada, kui see eelseisva renoveerimise järel tekib.

Balti kaitseplaanidest saab avalikkus enim aimu NATO õppusi jälgides

06.12.19 ... Balti riikide kaitsekavad said Londonis NATO kohtumisel kinnitust, kuid liitlaste konkreetsetest plaanidest saab avalikkus kõige rohkem aimu NATO õppusi jälgides. Nende pealt on näha nii aktiivsemad riigid kui ka peamine eesmärk - vajadusel sõdurid ja tehnika kaugelt kohale tuua.

Tallinnas Kristiine ristmikul ei tööta nädalavahetusel valgusfoorid

06.12.19 ... Tallinnas Kristiine ristmikul ei tööta laupäeva õhtust pühapäeva keskpäevani valgusfoorid.

Ugala tänavune kogupere jõuluetendus on "Tuhkatriinu"

06.12.19 ... Ugala teater toob iga aasta detsembrikuus välja lastele mõeldud suure saali lavastuse, nii on see olnud juba peaaegu 40 aastat.

Washingtonis süüdati rahvusliku jõulupuu tuled

06.12.19 ... USA pealinnas Washingtonis süüdati rahvusliku jõulupuu tuled.

Vilistlased ja lapsevanemad: Kiviõli koolijuhi ootamatu vallandamine on šokeeriv

06.12.19 ... Kiviõli 1. keskkooli vilistlased, õpetajad, lapsevanemad ja koostööpartnerid tegid Lüganuse vallavalitsuse ja -volikogu poole avaliku pöördumise, milles kutsuvad üles koolidirektor Heidi Uustalu tööle ennistama.

Ministeerium palub TTJA-le Aidu tuulepargi küsimuses töörahu

06.12.19 ... Kaitseministeerium ütles reede õhtul tehtud avalduses, et tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) jaoks on vaja tagada töörahu, et amet saaks hinnata Aidu tuuleparki püstitatud ehitiste vastavust seadustele ja määrustele.

Proviisoriapteeke pooldav Tuus-Laul: ketid on orienteeritud müügile, mitte nõustamisele

06.12.19 ... Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul ei nõustu oma fraktsioonikaaslase Tõnis Mölderiga, et turg peab apteegimaastiku paika panema. Tema hinnangul ei peaks alluma apteegireformis ärimeeste survele ning igas kaubanduskeskuses ei peakski olema kolm apteeki.

"Huvitaja": gümnaasiumi informaatikaõppest on võrsunud huvitavaid projekte

06.12.19 ... Septembris käivitunud noorte gümnaasiumi informaatikaõppe ainekava on toonud Eestimaa koolidesse juba mitmeid kasulikke, aega kokku hoidvaid ja lõbusaid IT-projekte.

Tuuleparkide rajajad süüdistasid kaitseministeeriumi oma tegevuse takistamises

06.12.19 ... Mitmed Eestisse tuuleparke rajavada soovivate ettevõtete esindajad süüdistasid reedel peetud pressikonverentsil kaitseministeeriumi oma plaanide elluviimise takistamises.

Eesti tuuleettevõtjad süüdistavad riiki eraettevõtluse ja tuuleparkide arendamise takistamises

06.12.19 ... Eesti tuuleparkide arendajad korraldasid täna pressikonverentsi, kus süüdistasid riiki tuuleparkide arendamise takistamises.

Hundid murravad koduõues koeri

06.12.19 ... Viimasel ajal on tulnud teateid selle kohta, et hundid on murdnud metsas jahikoeri, aga ka koduõues maja valvanud koeri vagaseks teinud.

Järvik: ega ma "lutikat" näinud ei ole, aga aparatuur tuvastas

06.12.19 ... Endine maaeluminister Mart Järvik (EKRE) ütles ERR-ile antud intervjuus, et kuigi pealtkuulamisseadmete avastamiseks mõeldud aparatuur tuvastas "lutika" tema kabinetis, siis seadet ennast ta näinud ei olegi. Järviku sõnul ei tulnud tal politsei poole pöördumine pähegi.

Uued võimalikud politseihooned jäävad linna piiresse

06.12.19 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kinnitab, et Tallinnas ja Tartus pole eesmärk oma peahoonetest igal juhul loobuda, vaid otsida energiasäästlikumaid ja sobivama ruumikasutusega alternatiive, kuid neid tuvastamata on võimalik tegevuse jätkamine ka praegustes hoonetes.

Suurte narkoärikate tabamise järel langes narkosurmade arv rekordmadalale

06.12.19 ... Viimasel kahel aastal on narkosurmade arv langenud mitu korda, tänavu lausa rekordmadalale. Positiivse trendi taga on politsei keskendumine fentanüülimüüjatele, kahe fentanüüliga kaubitsenud suure kuritegeliku grupi kinnipidamine ning ennetustöö tänaval ja võõrutusprogrammid narkomaanidele.

Hanede tapmisel ja niisama hirmutamisel põllukahjude mõttes vahet pole, näitas kevadine heidutusjaht

06.12.19 ... Haneliste kevadine heidutusjaht näitas, et lindude käitumise mõttes pole olulist vahet, kas mõni lind lastakse maha või hanesid lihtsalt hirmutatakse.

Residentuuri saab uuest aastast läbida ka osakoormusega

06.12.19 ... Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile määruse, millega muudetakse residentuuri läbimise tingimused paindlikumaks.

Suri advokaat ja Tartu linnavolikogu endine juht Aino-Eevi Lukas

06.12.19 ... Neljapäeval suri vandeadvokaat, omavalitsustegelane, Tartu medali kavaler Aino-Eevi Lukas.

Erakordne lasteravimite nappus pani mures arstid riigi poole pöörduma

06.12.19 ... Lastele sobivate ravimite tarneraskused on enneolematult suured ja see seab ohtu laste tervise, teatas Eesti lastearstide selts sotsiaalministeeriumile, ravimiametile ja haigekassale saadetud pöördumises. Näiteks lõppesid sel aastal paaris haiglas kõigile vastsündinutele manustatava K-vitamiini varud ning hetkel puudub Tallinna lastehaiglas süstitav penitsilliin.

Ligi kaks aastat tagasi õnnetusse sattunud rong jõudis tagasi Eestisse

06.12.19 ... Möödunud aasta veebruaris Keila lähistel Kulnas raske raudteeõnnetuse tagajärjel kannatada saanud Elroni elektrirong jõudis reedel remondist tagasi Eestisse ning lähipäevil asub rong taas reisijaid vedama. Kindlustusfirma kavatseb kahjusumma välja nõuda õnnetuse põhjustanud autojuhilt.
jõuluootus
PRAEGU VIKERRAADIOS
ERR-i jõulupood
hääleta!
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: