Eesti

Viljandimaal hukkus teelt välja sõitnud mopeedijuht

22.06.21 EESTI ... Teisipäeva õhtul juhtus raske liiklusõnnetus Viljandimaal Kulla külas, kus hukkus mopeediga teelt välja sõitnud 70-aastane mees.

Veekogudes on temperatuur tõusnud juba 30 kraadi ligi

22.06.21 ILM ... Temperatuurid veekogudes on kerkinud kuni 29 kraadini. Soe vesi annab aga soodsad tingimused sinivetikale ning kui kuumus jätkub, võib vetikate vohamine muutuda ohtlikuks.

Viljandi avas uuenenud Vabaduse platsi

22.06.21 EESTI ... Viljandis avati rahvapeoga uuenenud Vabaduse plats. Väljak rajati Eesti Arhitektide Liidu ning Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna missiooniprojekti "Hea avalik ruum" raames.

Fotod: võidupüha paraadi peaproov Paide keskväljakul

22.06.21 EESTI ... Võidupüha eelõhtul harjutati Paide keskväljakul läbi kaitsejõudude paraadi.

Otse kolmapäeval kell 8.25: Vabadussõjas langenute mälestamine ja võidutule ühendamine

22.06.21 EESTI ... Võidupüha hommikul austatakse Järvamaal Müüsleris Eesti vabaduse eest langenuid ning ühendatakse muinastuli ja mälestustuli ühtseks võidutuleks.

Otse kolmapäeval kell 10.55: võidupüha paraad Paides

22.06.21 EESTI ... Võidupüha paraad on sel aastal Paides ning seda saab otseülekandes vaadata ERR-i uudisteportaali ning ETV ja ETV+ kanalitelt.

Turbatootjatele valmistavad muret ATV-ga turbateedel sõitjad

22.06.21 EESTI ... Turbarabades käib kuumale ilmale vaatamata tõsine turbavarumine, sest seda saabki teha vaid kuiva ilmaga. Turbatootjatele teevad aga muret turbateedel ATV-ga sõitjad, sest mõned juhid ei reageeri keeldudele ning on põhjustanud ka põlenguid.

Meremuuseumi angaari katuseremondiks läheb vaja rekordsuuri tellinguid

22.06.21 EESTI ... Meremuuseumi vesilennukite angaari ümber käib seoses katuseremondiga mastaapne tellingute paigaldamine. Kuna Eestis ei ole vajalikke tellinguid, hangiti need Soomest ja Lätist, samal ajal toodetakse Saksamaal asuvas tehases puuduolevaid osi juurde.

Kolmapäevast kaob ruumitäituvuse 50-protsendiline nõue

22.06.21 EESTI ... Valitsus kiitis heaks otsuse, mille järgi kaob alates kolmapäevast ruumitäituvuse 50-protsendiline nõue kõikjalt siseruumidest, kus see seni kehtinud oli.

Päevakaja (22.06.2021 18:00:00)

22.06.21 RAADIOUUDISED ...

Ida-Virumaal põleb mitmes kohas maastik

22.06.21 EESTI ... Kohtla-Järvel Oru linnaosas Briketi tänaval ja Narva-Jõesuu Vaivara külas põleb maastik suures ulatuses. Ohtu inimestele pole.

Eesti ühineb koroonavaktsiini tootja Valneva eelostulepinguga

22.06.21 EESTI ... Valitsus kiitis teisipäeval heaks tervise- ja tööminister Tanel Kiige ettepaneku ühineda Prantsusmaa vaktsiinitootja Valneva eelostulepinguga.

Kultuuriminister keeldus ajakirjanike liitu loomeliiduna tunnustamast

22.06.21 EESTI ... Kuna ajakirjandus ei täida kunstilist funktsiooni ning seda ei saa panna võrduma kirjandusega, jättis kultuuriminister Anneli Ott (Keskerakond) rahuldamata ajakirjanike liidu taotluse ja keeldus liitu loomeliiduna tunnustamast.

Apteekides lõppes puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine

22.06.21 EESTI ... 20. juunil lõppes Eesti apteekides puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine. Apteegid jätkavad vaktsineerimisega järgmisel kevadel.

Tallinn lubab Levadial rajada Maarjamäele jalgpallihalli

22.06.21 EESTI ... Tallinna linnavalitsus kiitis heaks detailplaneeringu, mis lubab jalgpalliklubil Levadia rajada Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaali naabrusse jalgpalli sisehalli.

Amet algatas Tallinna väikese ringtee keskkonnamõju arutelu

22.06.21 EESTI ... Transpordiamet teavitab Tallinna väikese ringtee eelprojektiga kavandatavate tegevuste keskkonnamõju hindamise aruande avalikust väljapanekust ja avaliku arutelu toimumisest.

Päästeamet paneb südamele: kuumalainega jaanilõket tehes tuleb olla ülivalvas

22.06.21 EESTI ... Kuna viimastel päevadel on Eestis olnud kuumalaine, on loodus äärmiselt kuiv ning iga viperus jaanilõkkega võib tekitada äärmiselt ohtliku olukorra või suure tulekahju. Seetõttu palub päästeamet inimestel olla väga ettevaatlik.

Turbatootjad on hädas vastutustundetute ATV-juhtidega

22.06.21 RAADIOUUDISED ... Turbarabades käib kuumale ilmale vaatamata tõsine turbavarumine, sest seda saabki teha kuiva ilmaga.

Euroopa Komisjoni metsandustrateegia tööversioon keelaks lageraied

22.06.21 RAADIOUUDISED ... Euroopa Komisjon koostab metsastrateegiat, mille hiljuti lekkinud mustand avaldab ambitsioonikad eesmärgid.

Uuring näitab, et antikehadega täiskasvanute osakaal on ligi 70%

22.06.21 RAADIOUUDISED ... Tartu Ülikooli juhitava koroonaviiruse seireuuringu viimase etapi tulemused näitavad, et nakkusohtlike täiskasvanute hulk elanikkonnas on 0,05 protsenti.

Tallinn tahab Ingliranna muuta avalikuks rannaks

22.06.21 EESTI ... Russalka juures asuv rand on juba praegu populaarne päevitamis- ja supluskoht, kuigi vette minnakse seni omal vastutusel. Loota võib, et järgmisel aastal saab Inglirannast avalik rand.

Rohealade elurikkus kasvatab linnades puukide arvu

22.06.21 EESTI ... Tervise Arengu Instituudi viroloogia osakonna juhataja Julia Gelleri sõnul on rohealade paljusus Eesti linnades hakanud puukide arvu kasvatama.

Kiik: koroonaviiruse delta tüvi vaktsineeritutele ohtu ei kujuta

22.06.21 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et koroonaviiruse delta tüvi vaktsineeritud inimestele ohtu ei kujuta.

Rootsi: sisenemise soodustused Põhjamaadele on avanemise esimene etapp

22.06.21 VÄLISMAA ... Rootsi otsust lõpetada riiki sisenemisel testimiskohustus teiste Põhjamaade, kuid mitte ülejäänud EL-i riikide elanikele tuleb vaadelda kui avanemise esimest etappi, ütles Rootsi suursaadik Eestis.

Koroonaviiruse leviku oht Eestis langes keskmiselt madalale

22.06.21 EESTI ... Kuna koroonaviiruse leviku kõik kriitilised näitajad on paranenud, langes riskitase keskmiselt madalale ehk kollaselt rohelisele.

Tallinna volikogu võttis vastu saja miljoni eurose lisaeelarve

22.06.21 EESTI ... Tallinna linnavolikogu erakorralisel istungil võeti vastu linna 2021. aasta lisaeelarve, millega suureneb linnaeelarve kogumaht 106,3 miljoni euro võrra.

Eestis leviv viiruse delta tüvi on sarnane Peterburis leviva tüvega

22.06.21 EESTI ... Eestis tuvastatud delta (India) tüvega nakatunute viiruse geneetiline järjestus on väga sarnane hetkel Peterburis leviva tüvega, selgus terviseameti nädala epiidülevaatest.

Teaduste Akadeemia otsib nelja uut akadeemikut

22.06.21 TEADUSELU ... Alates augusti keskpaigast saab seada üles akadeemikukandidaate astronoomia ja astrofüüsika, kultuuriajaloo, rahvatervise ning tehnika- ja arvutiteaduste valdkonnas.

Seireuuring näitab koroona taandumist mullusuvisele tasemele

22.06.21 EESTI ... Tartu Ülikooli juhitava seireuuringu viimase etapi tulemused näitavad, et nakkusohtlike täiskasvanute hulk elanikkonnas on kahanenud 0,05 protsendini. Samas on antikehadega täiskasvanute osakaal tõusnud pea 70 protsendi lähedale.

Eestis tuvastati ööpäevaga 37 uut koroonanakkuse juhtu

22.06.21 EESTI ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3584 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 37 ehk üks protsent testide koguarvust. Suri üks inimene.

Lutsar: viirusega kooselamiseks peame rohkem vaktsineerima

22.06.21 EESTI ... Sügisel võib karta koroonaviiruse uut lainet, kuid Eesti ühiskond peaks suutma selle seekord kergemalt üle elada, kui suudame piisava hulga inimesi vaktsineerida, usub valitsuse teadusnõukoja juht Irja Lutsar.

Lutsar: Vajame maskikandmise kasuteguri kohta rohkem andmeid

22.06.21 RAADIOUUDISED ... Eile õhtul oli koos valitsust nõustav teadunõukoda.

Andmevahetus Eesti ja Soome maksuametite vahel kiireneb

22.06.21 RAADIOUUDISED ... Eesti ja Soome maksuametid hakkavad tööle saama reaalajas infovahetust.

Jaanipäeva paiku on Eesti maasikatel kõige soodsam hind

22.06.21 RAADIOUUDISED ... Maasikakasvatajad kutsuvad kiiresti valminud maasikaid ostma.

Rannakarbist saab nii valku kui ka puhtama vee

22.06.21 LOODUS ... Inimtegevuse tagajärjel on Läänemerre ladestunud lämmastikku ja fosforit, mille tõttu vohavad vetikad, väheneb elustiku mitmekesisus ning halvenevad ökosüsteemi hüved. Saaremaa Tagalahe rannakarpide uurimine näitab, et merevett saab toitainetest puhastada karbifarmiga. Eesti Maaülikoolis kaitstud magistritöö põhjal saab samu karpe väärindada mitmel viisil

Paide uue piimatööstuse ehitus algab juuli keskel

22.06.21 RAADIOUUDISED ... Paide uue piimatööstuse ehitusel lüüakse kopp masse 20.

Norstati küsitlus näitab Reformierakonna reitingu madalseisu

22.06.21 EESTI ... Reformierakonna toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, selgub uuringufirma Norstat Eesti AS läbiviidud küsitlusest.

Suri legendaarne linnaametnik Mati Songisepp

22.06.21 EESTI ... Lahkunud on legendaarne Tallinna linnaametnik Mati Songisepp, kes pidas tänavu talvel oma 80. juubelit.

Päevas tehakse 3600 koroonatesti, neist protsent on positiivsed

22.06.21 EESTI ... Eesti viimase 14 päeva positiivsete koroonatestide osakaal on madal 1,3 protsenti ning keskmiselt on sellele vaatamata päevas tehtud 3576 testi. Suur osa testi teinud inimestest on proovi läinud andma perearsti saatekirjaga.

Eesti valitsuse turvateenistuse looja: riik ei tahtnud, et Rüütlit valvaks KGB

21.06.21 EESTI ... Üle pika aja on Eestis Rahvusvahelise Ihukaitsjate Assotsiatsiooni juht James Shortt. Iiri päritolu Shortt pani 1990. aastatel aluse Eesti valitsuse turvateenistusele ning eriüksuslaste ja ihukaitsjate koolitusele. Varem oli see valdkond kuulunud KGB ja siseministeeriumi kontrolli alla.

Rattapealinn Tartu jättis ratturid kesklinna põhiristmikul kitsikusse

21.06.21 EESTI ... End Eesti rattapealinnaks nimetav Tartu on keelanud linna ühe põhiristmiku äärsel kõnniteel rattaga sõitmise, samas kui autoteel pole ratturi jaoks ruumi. Rattaraja eraldamise asemel on ratturitele seatud vaid keelumärk, millest liikluse ohutumaks muutmisel suurt kasu seni pole.

Ministeerium avas taotlusvoorud e-õppematerjalide loomiseks

21.06.21 EESTI ... Haridusministeerium ning riigi tugiteenuste keskus avasid uued taotlusvoorud digitaalse õppevara loomiseks ja kasutamiseks. Tallinna haridusameti juht Andres Pajula leiab, et taotlusvoorud ei lahenda digitaalsetele õppematerjalidele juurdepääsu probleeme.

Tallinnas puhkes kortermajas tulekahju, inimesed kannatada ei saanud

21.06.21 EESTI ... Tallinnas süttis esmaspäeva õhtul põlema kortermajas korter. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

Kuum ilm tõi lisatööd Tallinna kesklinnas nii politseile kui ka mupole

21.06.21 EESTI ... Nii politseile kui mupole tekitab kõige rohkem muret Telliskivi piirkond, kus üle-eelmisel nädalal toimunud kaklused panid meelelahutusasutuste omanikke lahtiolekuaegu lühendama.

Soome reisipiirangute leevenemine suurt reisijate hulka sadamasse ei toonud

21.06.21 EESTI ... Soome leevendas esmaspäevast koroonapiiranguid riiki pääsemiseks, kuid laevareisijate olulist suurenemist see esialgu siiski kaasa ei toonud.

Kuid seisnud piiriületus Venemaaga muutub taas üha elavamaks

21.06.21 EESTI ... Piiriületus Venemaaga, mis veel mõni kuu tagasi oli pea täielikult soikunud, muutub üha elavamaks, kuna piirangud leevenevad ning inimesed soovivad rohkem reisida ja sugulasi külsatada. Arvatavasti hoogustub piiriületus veelgi, sest esmaspäevast avas Eesti piirid kolmandate riikide vaktsineeritud turistidele.

Suri Tiit Madisson

21.06.21 EESTI ... Esmaspäeva hommikul suri haiglas 71 aasta vanuselt endine Nõukogude Liidu poliitvang Tiit Madisson, teatas Õhtuleht.

suur spordipidu

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: