Eesti

Seaduseauk võib jätta matusetoetuseta

25.04.18 ... Hiljuti jäi matusetoetuseta üks Tallinna elanik, kel suri Pärnus ema. Hoolimata matusekulude kandmisest ei saanud ta toetust kummastki linnast.

Riigikohus: juhiloa aegumine ei tähenda sõiduõiguse puudumist

25.04.18 ... Riigikohus tegi hiljuti otsuse, et aegunud juhiloaga sõitmine ei tähenda sõiduõiguse puudumist, vaid üksnes seda, et dokument jäi õigel ajal uuendamata.

Liikluses sai viga viis iniemest

25.04.18 ... Teisipäeval juhtus kolm raskemat liiklusõnnetust, milles sai viga kokku viis inimest.

Poliitikute hinnangul abielu määratlemine põhiseaduses riigikogu toetust ei leia

24.04.18 ... Kirikukogu toetusavaldus sellele, et kirjutada abielu määratlus põhiseadusesse, ei leia poliitikute hinnangul riigikogu praeguses koosseisus toetust, sest see on juba väga täpses sõnastuses reguleeritud perekonnaseaduses. Põhiseaduse muutmise poolt on EKRE ja IRL.

Rektorikandidaatide debatt: mõtted kordusid, ühel pikemalt, teisel lühemalt

24.04.18 ... Nagu varasemateski debattides, esitasid rektorikandidaadid “Foorumis” juba kuuldud seisukohti juba kõlanud teemadel, praktilise filosoofia professor Margit Sutrop pikemalt, neurokirurgia professor Toomas Asser lühemalt.

Ratas ÜRO-s: keskenduda tuleb konfliktide ärahoidmisele

24.04.18 ... Peaminister Jüri Ratas tõdes teisipäeval ÜRO rahuloome konverentsil, et rahu saavutamine ja seejärel säilitamine tagajärgedega tegelemine. Selleks, et maailm muutuks turvalisemaks ja paremaks paigaks, tuleb Ratase sõnul keskenduda senisest tõhusamalt konfliktide ja kriiside algpõhjuste lahendamisele.

Linnamäe paisjärve küsimuses on ametkonnad jätkuvalt äraootaval seisukohal

24.04.18 ... Keskkonnaamet ei pikendanud vee erikasutusluba Jägala jõel asuva Linnamäe elektrijaama omanikule Wooluvabrik OÜ. Põhjuseks on see, et jõgi on üks paremaid lõheliste kudemis- ja elupaiku. Kõik asjaosalised ootavad, mida otsustab kohus.

Kanadas suri EELK peapiiskop emeriitus Andres Taul

24.04.18 ... Teisipäeval suri Kanadas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop emeriitus Andres Taul, kes oli viimane eksiilkiriku peapiiskop enne Kodu-Eesti ja Välis-Eesti kirikute ühinemist 2010. aastal.

Fredi Tomps-90

24.04.18 ... Sel puhul avatakse homme Eesti Arhitektuurimuuseumis näitus. Erle Loonurm.

Kallas: Balti riigid peaks euroraha ümbermängimisel rõhuma okupatsioonile

24.04.18 ... Eesti peaks koos teiste Balti riikidega rõhuma okupatsiooniajale, kui Euroopa Komisjon tahab tõepoolest muuta ühtekuuluvusfondist väljamakseid meile ebasoodsamas suunas, leiab eurosaadik ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Kohalikud on Härgla lähistele lubjakivikarjääri rajamise vastu

24.04.18 ... Juuru kandi külade 200 elanikku andis allkirja Rapla valda Härgla lähistele lubjakivikarjääri rajamise vastu. Esmaspäeval rahvakoosolekule kogunenud inimesed said keskkonnaametilt lubaduse, et enne kaevandamisloa väljastamist tehakse Härglas keskkonnamõju uuring.

Ühistranspordikeskus: maksujõuline inimene võiks oma pileti eest maksta

24.04.18 ... Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse juht Vello Jõgisoo ütles, et kuigi keskus veel majandusministeeriumile taotlust seoses ühistranspordi korraldamisega saatnud ei ole, arvab büroo, et töötav inimene võiks oma pileti eest ise maksta.

EELK kirikukogu toetas avaldust abielu määratlus põhiseadusesse lisada

24.04.18 ... Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kirikukogus toimunud hääletusel sai heakskiidu avaldus, mille kohaselt toetab EELK põhiseaduse täiendamist nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit.

Fredi Tomps-90

24.04.18 ... Sel uhul avatakse homme Eesti Arhitektuurimuuseumis näitus. Erle Loonurm.

Eesti ei peaks EL eelarve muutuste pärast muretsema

24.04.18 ... Nii kinnitavad eksperdid Brüsselist. Johannes Tralla.

Kultuuriministeeriumi kantsleri kohusetäitjaks saab Tarvi Sits

24.04.18 ... Kultuuriminister Indrek Saar määras kultuuriministeeriumi kantsleri kohusetäitjaks asekantsler Tarvi Sitsi.

"Suud puhtaks" graafikulugu: kõige enam tõrjutakse tööturul eakaid

24.04.18 ... Eesti on Euroopa Liidus vanemaealiste tööhõives kõrgel kohal, kuid ometi teenivad üle 50aastased töötajad keskmiselt viiendiku jagu vähem ning töötavad vähem juhtivatel kohtadel ja spetsialistidena. Viiendik kõigist töötajatest on kogenud tööl ebavõrdset kohtlemist vanuse tõttu.

Kui ohtlik on lubjakivikarjäär?

24.04.18 ... Rapla vallas sõdivad elaniku loodava karjääri vastu. Olev Kenk.

Stalnuhhin sõdib Toomi ja narvakate, mitte Keskerakonnaga

24.04.18 ... Ning ühest konkreetses küsimuses, ütlles ta intervjuus ERR-le.

Maakondliku bussitranspordi tulevik endiselt segane

24.04.18 ... Minister Kadri Simson lubab, et peagi ilmuv määrus selgitab olukorda. Janek Salme.

Kohus pani külmikpoolhaagise varastanud leedulased ja valgevenelase vangi

24.04.18 ... Harju maakohus mõistis teisipäeval vangi Valgevenest ja Leedust pärit mehed, kes märtsi keskel varastasid Tallinnast ligi 30 000 eurot maksva külmikpoolhaagise.

Politsei pidas Tallinnas kinni vägistamises kahtlustatava Iraagi mehe

24.04.18 ... Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude grupi uurijad pidasid laupäeval kinni 35-aastase Iraagi kodaniku, keda kahtlustatakse 23-aastase Soome kodanikust naise vägistamises Tallinnas. Praeguseks on mees vahistatud.

Laupa kooli hoolekogu protestib Türi vallas kavandatava koolireformi vastu

24.04.18 ... Türi vallavolikogus tuleb neljapäeval arutlusele eelnõu, mis näeb ette Laupa ja Käru põhikooli algkoolideks muutmist ning Türile uue põhikoolihoone ehitamist. Laupa põhikooli hoolekogu esimees Veiko Viigipuu on algatanud kohaliku kogukonna nimel petitsioon.ee keskkonnas aktsiooni Laupa ja Käru kooli kaitseks, sest tema sõnul on otsus tehtud kogukonna seljataga.

Lekkinud 215 000 Eesti kasutaja parooliga andmebaas on otsitav

24.04.18 ... Internetis on nüüd kättesaadav umbes 215 000 Eesti internetikasutaja konto ja paroolidega otsitav andmebaas.

Kolmapäeval "Otse uudistemajast": stuudios Eesti Raudtee juht Erik Laidvee

24.04.18 ... Igakolmapäevane veebisaade “Otse uudistemajast” toob sel nädalal vaatajani riigiettevõtte Eesti Raudtee juhatuse esimehe Erik Laidvee.

Eelnõu lubaks eluaegse vangi varem vabastada

24.04.18 ... Justiitsministeeriumis valmis eelnõu, mille kohaselt lüheneb praeguselt 30 aastalt 25 aastani periood, mille järel võib eluaegse vangi tingimisi vabastada.

Toom: et kogu Narva õpib eesti keeles, ei ole 40 aasta jooksul võimalik

24.04.18 ... Eurosaadik ja Keskerakonna Narva piirkonna esimees Yana Toom põhjendab Mihhail Stalnuhhini vastuseisu parteiliinile Narvas lähenevate riigikogu valimistega. Toomi sõnul on Stalnuhhini hirmud venekeelse hariduse kadumise pärast Narvas alusetud.

Mullu oktoobris kadunuks jäänud noormees leiti surnult

24.04.18 ... Mullu oktoobris Pärnus kadunuks jäänud 19-aastane noormees leiti esmaspäeva õhtul surnult Pärnumaalt.

Eestis peetakse maailma suurimat küberkaitseõppust

24.04.18 ... Staabi- ja sidepataljon juhib ja korraldab sel nädalal Eesti osalust maailma suurimal rahvusvahelisel küberkaitseõppusel Locked Shield 2018.

Stalnuhhin on haridusküsimuse tõttu parteikaaslastega tülis

24.04.18 ... Riigikogu rahanduskomisjoni esimees ja Narva linnavolinik Mihhail Stalnuhhin (KE) ütles intervjuus ERR-ile, et erimeelsused haridusküsimuses on temast Narvas teinud sõltumatu volikogu saadiku, kes oma põhimõtteid muutma ei hakka.

Mati Kaal ei mõista, miks rahvuslooma üldse valiti

24.04.18 ... Kauaaegse Tallinna loomaaia direktori Mati Kaalu sõnul on segane, mis eesmärk on rahvuslooma valimisel ja mis printsiibist lähtudes seda valiti. Kaal ise eelistanuks hundile rahvusloomana mäkra.

Hoovihmad püsivad, jahe ilm samuti

24.04.18 ... Sirle Kangur.

Euroopa raha jagamisel on ees suured muudatused

24.04.18 ... Debatid järgmise eelarveperioodi üle algavad mais. Mall Mälberg.

Osa Eesti doonorite verest läheb Austriasse, tulles sealt ravimitena tagasi

24.04.18 ... Eestis ei kasutata ära kõike doonoriverest kogutud plasmat, see ülejääk saadetakse fraktsioneerimistehasesse Austrias.

Kolmapäeval kell 16: Eesti hümni vinüülplaat esmakordselt avalikkuse ees

24.04.18 ... Kolmapäeval kell 16 esitleb Rahvusarhiiv Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vinüülplaati “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”, millele on muusikalises vormis jäädvustatud Eesti Vabariigi hümni kujunemislugu. Otseülekannet esitluselt näeb portaalist ERR.ee.

Inspektorid võivad nõuda karulaugumüüjailt tõestust maalapi olemasolu kohta

24.04.18 ... Looduskaitseseadus lubab müüa ainult enda kasvatatud karulauku, seepärast teeb keskkonnainspektsioon müügikohtades pistelist kontrolli ning uurib vajadusel ka andmebaasidest, kas väidetavalt ise seda maitsetaime kasvatavatel müüjatel on ka tegelikult olemas selleks vajalik maalapp.

Riigiprokurör vaidlustas PERH-i eksjuhi Alliku õigeksmõistmise

24.04.18 ... Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus vaidlustas riigikohtus ringkonnakohtu otsuse, millega tühistati Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) endise juhi Tõnis Alliku süüdimõistmine altkäemaksu võtmises ja ta täielikult õigeks mõisteti.

Erkki Koort: inimene istub harva üksinda pimedas toas ja radikaliseerub

24.04.18 ... Üle kümne aasta Eesti sisejulgeolekut juhtinud ja koordineerinud Erkki Koort räägib ERR-i uudisteportaalile antud lahkumisintervjuus Venemaa luuretegevusest, Ukraina õppetundidest, terrorismist, Ida-Virumaast, ohtude märkamisest ja nende mugavast mittemärkamisest. Küsis ajakirjanik Toomas Sildam.

Reformierakond tahab koolijuhtide ametist vabastamise võimaldamist

24.04.18 ... Reformierakonna fraktsiooni hinnangul vajab riik võimalust kohaliku omavalitsuse koolijuhte nende ebapädevuse korral ametist tagasi kutsuda.

Ilm on hoovihmadega ja keskmiselt soe

24.04.18 ... Sirle Kangur.

Ajateenija sai väljaõppel laskemoona plahvatuses vigastada

24.04.18 ... Esmaspäeva pärastlõunal sai kaitseväe keskpolügoonil vigastada õppusel osalenud Kuperjanovi pataljoni ajateenija.

Pärnus hukkus tulekahjus mees

24.04.18 ... Ööl vastu teisipäeva hukkus Pärnus korteripõlengus mees.

Ringkonnakohus vabastas EAS-i eksjuhi soodustuskelmuse süüst

24.04.18 ... Tallinna ringkonnakohus tühistas esmaspäeval Harju maakohtu mullu 22. mail tehtud otsuse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu endise liikme Anti Tammeoksa süüdimõistmises soodustuskelmuses ning mõistis riigilt tema kasuks üle 100 000 euro kohtukulude katteks.

Puude mahavõtmine viis Tallinna abilinnapea volikogu aseesimehega sõnasõtta

24.04.18 ... Tallinna Gonsiori tänava renoveerimise käigus maha saetud täies elujõus puud viisid sotsiaalmeedias teravasse sõnasõtta IRL-i kuuluva volikogu aseesimehe Mart Luige ja roheliste abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Yana Toom: riigikogu lihtliikme roll oleks minu jaoks väga igav

24.04.18 ... Euroopa parlamendi saadiku Yana Toomi (Keskerakond) sõnul ei paku talle riigikogu lihtliikme roll enam huvi, sest eriti koalitsiooni saadikuna oleks see tema jaoks väga igav.

EELK Kirikukogu arutab ettepanekut põhiseaduse muutmiseks abielu osas

24.04.18 ... Tartu Pauluse kirikus teisipäeval toimuv Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Kirikukogu arutab eelnõu põhiseaduse muutmise toetuseks - ettepaneku sisu on täiendada põhiseadust sättega, mis sõnastaks abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Eksminister Ivari Padar hakkab alkoholi müüma

24.04.18 ... Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse liige, Euroopa Parlamendi saadik Ivari Padar asutas kuu aega tagasi ettevõtte, mis hakkab Eestis šampanjat müüma.

PRAEGU VIKERRAADIOS

Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: