Eesti

Reps: riik on seni jätnud eestikeelse hariduse Ida-Virumaal kogukonna probleemiks

18.02.19 ... Haridusminister Mailis Reps rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et siiani on riik jätnud eestikeelse hariduse korraldamise Ida-Virumaal kohaliku kogukonna probleemiks, aga nüüd on valitsusel võimalik viia kogu piirkonna haridussüsteemi lisaraha.

Maanteemuuseumi näitusehalli tuleb 120 tonni tehnikat

18.02.19 ... Põlvamaal Varbusel asuva maanteemuuseumi uues näitusehallis hakkavad valitsema masinad. Suvel avatav püsinäitus tutvustab tehnika arengut viimase saja aasta jooksul. Väljapanek on ühtlasi Ida-Euroopa suurim teeehitusmasinate kollektsioon.

Erakonnad lubavad eakatele abi ja teenuste kättesaadavust

18.02.19 ... Erakonnad lubavad oma valimisprogrammides parandada eakate iseseisvat toimetulekut ja suurendada neile mõeldud teenuste kättesaadavust.

Õppusel Talvelaager 2019 osales üle tuhande kaitseväelase neljast riigist

18.02.19 ... Nädalavahetusel lõppes 1. jalaväebrigaadi kümnepäevane õppus Talvelaager 2019, millest võttis osa üle tuhande kaitseväelase neljast riigist.

Valitsus ja linn sõlmisid Tallinna haigla rajamise leppe

18.02.19 ... Valitsus ja Tallinna linn sõlmisid esmaspäeval leppe Tallinna haigla rajamiseks.

Kohus ei vabastanud Kofkinit kohtupidamisest

18.02.19 ... Harju maakohus ei rahuldanud esmaspäeval kaitsja taotlust vabastada kunagisele Tallinna linnapeale ja Keskerakonna eksjuhile Edgar Savisaarele altkäemaksu andmises süüdistatavat ettevõtjat Alexander Kofkinit kohtupidamisest.

Pärnus vajus auto esiratastega läbi asfaldi

18.02.19 ... Pärnus Tallinna maantee ja Jannseni tänava ristmikul vajus esmaspäeva hommikul sõiduauto Audi A6 esiratastega läbi asfaldi. Auto alt kadus pinnas veeavarii tõttu.

Kohus jättis osa Savisaare rahast aresti alla

18.02.19 ... Harju maakohus rahuldas osaliselt vandeadvokaat Oliver Nääsi taotluse ja tagastas altkäemaksu võtmises süüdistatud, kuid tervisliku seisundi tõttu kohtu alt vabastatud kunagisele Keskerakonna juhile ja Tallinna ekslinnapeale Edgar Savisaarele vaid osa temalt arestitud rahast.

Edelaraudtee rekonstrueerib Lelle-Türi lõigul 28 kilomeetrit raudteed

18.02.19 ... Edelaraudtee Infrastruktuuri AS kuulutas välja hanke, et leida Lelle-Türi 28 kilomeetri pikkusele raudteelõigule rekonstrueerija. Hinnanguliselt 12 miljonit eurot maksev töö peaks valmima oktoobris ja võimaldama lõigu ulatuses sõita rongidel kuni 120 kilomeetrit tunnis.

Kristina Kallas: eestlastele pole vaja eraldi kooli, aga eestikeelse õppe mahtu tuleb tõsta

18.02.19 ... Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ümber tekkinud vaidluse valguses, et eestlastele ei ole vaja eraldi oma kooli, vaid tegelikult tuleb kogu Ida-Virumaal tõsta eestikeelse õppe mahtu ja taset.

Nelja erakonna valimislubadused lähevad vastuollu EL-i õigusega

18.02.19 ... Neli riigikogu valimistel kandideerivat suuremat erakonda on oma valimiprogrammis esitanud lubadusi, mis lähevad vastuollu Euroopa Liidu õigusega või ühel juhul ka Eesti põhiseadusega.

Ossinovski: Järve gümnaasium tuleb võtta riigi pidada ja säilitada gümnaasium

18.02.19 ... Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski pakkus Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ümber puhkenud vaidluse lahenduseks välja kompromissettepaneku, et eestikeelne Järve gümnaasium läheks riigi pidada ja et see jätkaks täistsükli koolina 1. kuni 12. klassini.

Moodustati töörühm Tallinna haigla rajamiseks

18.02.19 ... See ühendab senised Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna Keskhaiglad.

Üleujutused linnades suurendavad Läänemere reostust

18.02.19 ... Kliimamuutustega kaasnevad tugevamad sajuhood, mis tekitavad Läänemere äärsetes linnades üleujutusi. Kuna see liigne vesi juhitakse sageli otse merre, suurendab see Läänemere reostuskoormust veelgi. Tallinna Tehnikaülikooli teadlased asuvad seda probleemi lahendama.

Politsei pidas Tartus kinni elukaaslase tapmises kahtlustatava mehe

18.02.19 ... Politsei pidas pühapäeval Tartus kinni 54-aastase joobes mehe, keda on kogutud tõenditele tuginedes alust kahtlustada oma elukaaslase, 67-aastase naise tapmises. Paar on politsei huviorbiidis olnud varemgi.

Välismaalt saab Eesti häirekeskuse kätte numbril 6000 112

18.02.19 ... Kui inimene on välismaal, aga soovib kindlasti saada ühendust Eesti Häirekeskusega, tasub tal helistada uuel numbril 6000 112.

Ratas: täielikult eestikeelne haridus poleks Kohtla-Järve koolis realistlik

18.02.19 ... Peaminister Jüri Ratase sõnul pole Kohtla-Järvel nii palju piisava eesti keele oskusega õpilasi, et loodav 300-kohaline riigigümnaasium täielikult eestikeelsena alustada saaks.

Ida-Virumaa linnades pole ligi 500 õpetajal vajalikku eesti keele oskust

18.02.19 ... Neljas Ida-Virumaa suuremas linnas - Narva, Kohtla-Järve, Jõhvi ja Sillamäe - ei vasta keeleinspektsiooni andmetel enam kui 500 kooliõpetaja eesti keele oskus seadusega kehtestatud tasemele.

Arstide liit võttis erakonnad letti: mida keegi tervishoius lubab

18.02.19 ... Eesti Arstide Liit korraldas erakondade valimiseelse tervishoiudebati, mida modereeris dr Andres Kork. Samasuguse debati korraldas arstide liit enne riigikogu valimisi ka 2011. ja 2015. aastal.

Sotsiaalkomisjon: viipekeele õpe tuleb surnud ringist välja aidata

18.02.19 ... Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas esmaspäeval viipekeele õpetamise hetkeseisu, kuna Tartu Ülikooli senati otsusega järgmisel aastal viipekeele tõlgi eriala suletakse.

Keskerakond tasus 220 000-eurose Tartu maja ettekirjutuse

18.02.19 ... Keskerakond on praeguseks tasunud Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) ettekirjutuse, mille järgi käsitles komisjon erakonnale pärandatud Tartus asuva maja müümist 2011. aastal reklaamiärimees Paavo Pettaile keelatud annetusena.

Ellujäämiskoolitaja: elektrisõltuvus on üks tänapäeva maailma põhihädasid

18.02.19 ... Ellujäämiskoolitaja Romas Javoiši arvates ei tea tänapäeva inimene enam, mida teha siis, kui elementaarsed asjad, näiteks elekter, hetkel ära võetakse.

Parteijuhid keelduvad minemast Kanal 2 valimiseelsesse teledebatti

18.02.19 ... Kuus erakonnajuhti teatasid ühispöördumises, et lükkavad tagasi Kanal 2 kutse osaleda valimiseelses teledebatis.

Prognoosi kohaselt saaksid Euroopa Parlamenti Kesk- ja Reformierakond, EKRE

18.02.19 ... Euroopa Parlamendi koostatud prognoosi kohaselt jagaksid Eestile kuuluvad europarlamendi seitse kohta erakondade praeguste reitingute alusel Keskerakond, Reformierakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Kõige kulukamad valimislubadused on EKRE-l ja sotsidel

18.02.19 ... Kõige kulukamad valimislubadused on Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal (EKRE) ja Sotsiaaldemokraatlikul erakonnal (SDE), selgus rahandusministeeriumi koostatud riigikogu valimistel osalevate erakondade valimisplatvormide eelarvemõju analüüsist.

Fotod: Haapsalu-Noarootsi jäätee avanes taas liiklusele

18.02.19 ... Reedel mõneks tunniks avatud ja nädalavahetusel suletud olnud Haapsalu Noarootsi jäätee on esmaspäevast liiklusele taas lahti.

Arst: suur hulk vaktsiinivastaseid postitusi tehakse Vene "trollivabrikutest"

18.02.19 ... Vaktsiinivastaseid kasutatakse riikide siseturvalisuse nõrgestamiseks ja poliitika mõjutamiseks ning väga suur hulk vaktsiinivastaseid postitusi pärinevad Venemaalt nn trollivabrikutest, leiab perearst ja 2017. aastal Eesti aasta arstiks valitud Karmen Joller.

Herkeli ja Kübarsepa perre sündis tütar

18.02.19 ... Riigikogu liikmete Andres Herkeli ja Külliki Kübarsepa perre sündis tütar.

Vabariigi aastapäev tõotab tulla päikseline ja varakevadiselt soe

18.02.19 ... Kui mõnel varasemal aastal on vabariigi aastapäeval paukunud veebruarikuule omane pakane ning külma tõttu on kaitseväe paraadki ära jäänud, siis tänavu võib ilmateenistuse nädalaprognoosi põhjal loota, et riigi sünnipäeva saab tähistada päikesepaistes ja kuni kaheksa soojakraadiga.

Segadused Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ümber ei vaibu

18.02.19 ... Kooli ettevalmistusega seotud ajanappus on tekitanud olukorra, kus iga hinnaga sügisest uue maja lastega täitmise soov oleks ametnikel mõistlik asendada mõttega, et võibolla tasub aeg maha võtta.

Narva võim kahtleb tänavanimede ümbernimetamise vajaduses

18.02.19 ... Kuigi Narva linnavalitsus valmistas eelmise aasta lõpus Albert-August Tiimanni ja Ants Daumani tänavate ümbernimetamise eelnõu ning andis selle volikogule üle, pole seda siiani ellu viidud.

"Pealtnägija": riik on radikaalsete vaadetega arsti vastu jõuetu

18.02.19 ... Eesti seadused ei võimalda sekkuda olukorras, kui arst pöörab alternatiivravi usku. Samal põhjusel pole võimalik töökohalt eemaldada tohtrit, keda tabab näiteks psüühikahäire, enne kui mõni patsient arsti süül reaalselt haigestub või viga saab.

Minutiloeng: puhtaid ja muutumatuid keeli pole olemas

18.02.19 ... Tihti arvatakse, et kui keel laenab midagi teistest keeltest, on see ohu märk. Tegelikult asi nii ei ole, selgitab Tallinna Ülikooli üldkeeleteaduse professor Anna Verschik.

Ajalehtede liit üritab munitsipaallehtedest reklaami välja tõrjuda

18.02.19 ... Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) tegevjuht Mart Raudsaare hinnangul ei tohiks kohalike omavalitsuste väljaanded võtta reklaami avaldamise eest raha ja kui selles hea tava korras kokkuleppele ei jõuta, siis tuleks kehtestada riiklik regulatsioon.

"Aktuaalne kaamera. Nädal" heitis pilgu Eesti kodanike komiteede loomise lukku

17.02.19 ... 30 aastat tagasi veebruaris asuti looma Eesti kodanike komiteesid, mis registreerisid sünnijärgseid Eesti kodanikke ja nende järeltulijaid, kuid ka teisi, kes tahtsid kodakondsust taotleda - kokku üle poole miljoni inimese. Tänu kodanike komiteedele taastati Eesti Vabariik järjepidevuse alusel, lähtudes 1938. aasta põhiseaduse sättest, mis ütleb, et kõrgeima võimu kandja on rahvas. Üleskutse kodanike komiteede asutamiseks esitasid Eesti kristlik liit, ERSP ja muinsuskaitse selts 24. veebruaril 1989.

"AK. Nädal" uuris inimestelt, kas nad on juba jõudnud oma tulud deklareerida

17.02.19 ... Maksu- ja tolliamet avas neljapäeva õhtul inimestele võimaluse deklareerida e-keskkonnas oma tulusid. Reedese päeva jooksul lõi tulude deklareerimine maksuameti e-keskkonnas oma rekordi.

Teadlased: alarahastus on tekitanud kitsaskohti, mida lisarahaga enam ei lahenda

17.02.19 ... Kolmapäeval kogunesid teadlased Stenbocki maja ette, et näidata, et nad ei ole rahul sellega, kuidas valitsus on otsustanud jagada teadusesse suunatavat lisaraha. Kuigi lisaraha lahendab ilmselt paljud kiiremad mured, on teadlaste sõnul tekkinud alarahastusest juba ka selliseid kitsaskohti, mida vaid lisarahaga enam lahendada ei saa.

Video: Kaitseliit esitles isamaalist räpilugu "Meie reliikvia on Vabadus!"

17.02.19 ... Kaitseliit andis välja muusikavideo "Meie reliikvia on Vabadus!", mis on pühendatud Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. sünnipäevale.

Kohtla-Järve eesti kogukonda pahandab riigigümnaasiumi kakskeelseks viimine

17.02.19 ... Haridusministeeriumi otsus luua Kohtla-Järve riigigümnaasium kakskeelsena, tähendab, et linna ei jää alles enam ühtegi täielikult eestikeelset gümnaasiumi. See tekitab kohalikus eestikeelses kogukonnas pahameelt, kuna nende sõnul sillutab ministeerium teed ka eestimeelsuse kadumisele Ida-Virumaalt.

Supiköögis käib kõhutäit saamas üha rohkem lastega peresid

17.02.19 ... Kuigi keskmine palk kasvab Eestis jõudsalt, on viimase aasta jooksul suurenenud ka nende inimeste arv, kellel ei jätku raha toidu jaoks ning kes saavad kõhu täis supiköögis. Päästearmee Paljassaare keskusesse minnakse suppi sööma üle terve linna ning viimasel ajal käib seal arvukalt ka lastega peresid.
valimised 2019

Valijakompass

err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
tulihingelised valimisvideod
raadioteater kutsub

Valijakompass

pane pea tööle!

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: