Eesti

Päevakaja (06.02.2023 18:00:00)

06.02.23 RAADIOUUDISED ...

Reformierakond jätab Nursipalu otsused uuele riigikogule

06.02.23 EESTI ... Reformierakond otsustas esmaspäeval jätta kaitseväe Nursipalu harjutusvälja laiendamist puudutavad otsused riigikogu uuele koosseisule. Otsust kritiseeris teravalt kaitseväe endine juhataja, Isamaa poliitik Riho Terras.

Vanasadama trammiliini ehitus paiskab segi ka Tallinna ühistranspordi

06.02.23 EESTI ... Vanasadama trammiliini ehitus häirib lisaks autoliiklusele Tallinna kesklinnas märgatavalt ka ühistransporti, eriti trammiliiklust, mis suve lõpus täiesti seisma pannakse. Ehitustööd mõjutavad ka Viru keskuse bussiterminalist lähtuvaid liine.

2. brigaadi ülem: päris püksid rebadel meid ei tabata

06.02.23 EESTI ... 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Mati Tikerpuu rääkis intervjuus ERR-ile, et kui tahta Lõuna-Eesti kaitsmiseks koolitatava 2. brigaadi valmisolekut ja reageerimiskiirust tõsta, siis peab saama ka kohapeal oma relvad valmis panna – praegu tuleks mõningal puhul sõita enne vastasele vastuhakkamist teisele poole Eestit – see võtaks terve päeva.

President annetas teenetemärgi mitmele teadlasele

06.02.23 TEADUSELU ... Alar Karis tunnustas vabariigi aastapäeva eel teenetemärkidega 167 inimest, kelle seas oli ka mitu teadlast.

President annab tänavu 167 riiklikku teenetemärki

06.02.23 EESTI ... President Alar Karis tunnustab tänavu vabariigi aastapäeva eel riikliku teenetemärgiga 167 inimest. Teenetemärkidega tänab president inimesi, kelle töö ja tegevus on aidanud muuta Eestit paremaks, kaitstumaks, sõbralikumaks ja hoolivamaks.

Vanasadama trammiliini ehitus lisab märtsis Tallinna uusi liikluspiiranguid

06.02.23 EESTI ... Märtsi alguses suletakse Vanasadama trammiliini ehitustööde tõttu osa Tallinna kesklinnas asuvatest Gonsiori ja Laikmaa tänavast, mis tähendab uusi piiranguid sõidukitele.

Viisakeelu ajal on Eestisse lubatud umbes sadakond Venemaa elanikku

06.02.23 RAADIOUUDISED ... Piirivalvel on isikute Eestisse lubamisel üsna suur kaalutlusõigus.

Eesti inimene joob aastas ära 20 tassi ravimtaimeteed

06.02.23 TERVIS ... Ravimtaimed ei ole pelgalt rahvameditsiini pärusmaa, vaid neid tarvitatakse nii Eestis kui ka kogu maailmas endiselt ohtralt. Muu hulgas leidis Tartu Ülikooli ravimtaimede uurija, et populaarseim ravimtaim on teekummel, ning et iga Eesti elanik joob aastas ära 20 tassi jagu ravimtaimeteed.

Gaasinappuse ajal põlevkiviõlile ajutise loa saanud kaugkütjad peavad taas gaasi ostma

06.02.23 RAADIOUUDISED ... Kaugkütjad, kes said ajutise loa gaasi asemel saastavamat põlevkiviõli põletada, peavad nüüd tõenäoliselt erandist loobuma.

Norra tõstab toetust Ukrainale

06.02.23 RAADIOUUDISED ... Norralt oodatakse suurt uut abipaketti Ukrainale.

Vene kodakondsusest Eesti oma kasuks loobunute arv kasvas hüppeliselt

06.02.23 EESTI ... Siseministeeriumi andmetel on Eesti kodakondsust taotlevate Vene kodanike arv kasvanud: kui 2021. aastal oli neid 291, siis mullu juba 726. Kuigi praegu on Vene saatkond avalduste vastuvõtu peatanud, siis lubaduse järgi taastavad nad teenuse peagi.

Otse kell 12: Kõlvart ja Svet peagi algavast trammitee ehitusest

06.02.23 EESTI ... Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Vladimir Svet ja Merko Ehitus Eesti projektijuht Tiit Joosti tutvustavad esmaspäeval Vanasadama trammiliini ehitustöid. Kell 12 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Siseministeerium moodustab oma eetikanõukogu

06.02.23 EESTI ... Eesmärgiga rakendada ja kujundada siseministeeriumi valitsemisala teenistujate ühtset väärtuspõhist käitumisraamistikku ning lahendada sellest tingitud võimalikke väärtuskonflikte, otsustas siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits moodustada eetikanõukogu.

Õiguskantsleri sõnul tuleb luua uus seadus patsientide ohjeldamiseks

06.02.23 EESTI ... Märgukirjas tervise- ja tööministrile märkis õiguskantsler Ülle Madise, et patsientide ohjeldamine nõuab õigusselgust. Kui praegu tekib olukord, kus meditsiinitöötaja peab rahutut patsienti jõuga kinni hoidma või lausa voodi külge siduma mujal kui psühhiaatriaosakonnas, siis rikub ta seadust.

Kütteõli kogunud Utilitas peab tõenäoliselt gaasile üle minema

06.02.23 EESTI ... Kaugkütjad, kes said ajutise loa gaasi asemel saastavamat põlevkiviõli põletada, peavad nüüd tõenäoliselt erandist loobuma. Tallinna linna küttev Utilitas sooviks juba ostetud vedelkütused ära kulutada.

"AK. Nädal" uuris, kui suured lugemishuvilised on saarlased

05.02.23 EESTI ... Selle nädala esmaspäeval tähistati esmakordselt eesti kirjanduse päeva. Sel puhul "AK. Nädal", kui suured lugemishuvilised ja raamatusõbrad on saarlased.

"AK. Nädal": kuidas sünnivad erakondade reitingud ja milline on nende mõju?

05.02.23 EESTI ... Mida valimistele lähemale, seda sagedamini kohtab uudistes erakondade toetusprotsente. Kuidas reitingud sünnivad, kelle käest eelistusi uuritakse ja kas need mõjutavad ka parteide valimiskampaaniat ning käitumist, küsis "AK. Nädal".

Peipsi talvine öösööming meelitas kohale sajad inimesed

05.02.23 EESTI ... Kuna Peipsi-äärsele sibula- ja toiduteele jõuavad turistid üldiselt vaid soojadel suvepäevadel, otsustasid sealsed ettevõtjad käima panna talvise öösöömingu. Nii sõitsidki sajad inimesed üle Eesti laupäeval üheks ööks nautima kuuvalgel kohalike valmistatud lõkketoite.

Õppusel Talvelaager osaleb ligi 1300 sõdurit ja kaitseliitlast

05.02.23 EESTI ... Eestis toimub iga-aastane õppus Talvelaager. See on kavandatud kaitseväe, kaitseliidu ja liitlaste kokkuharjutamiseks talvetingimustes. Tänavu talvel osalevad esmakordselt Taani kontingendile kuuluvad tankid Leopard 2 ning ameeriklaste raketikompleksid HIMARS. Prantsusmaa on otsustanud osaleda NATO lahingugrupis mitte enam rotatsiooni korras, vaid alaliselt.

Maasikas: Ukraina rahuplaan ei koosne sammudest, mida saaks kohe ellu viia

05.02.23 EESTI ... Ukraina president Volodõmõr Zelenski pakkus Euroopa Liidu ja Ukraina tippkohtumisel välja 10 punktist koosneva rahuplaani, mille osad on näiteks tuumajulgeolek ja reparatsioonid, ütles "Ukraina stuudios" Euroopa Liidu esindaja Ukrainas Matti Maasikas.

Keskpolügoonil käisid kümme aastat tagasi samasugused vaidlused nagu praegu Nursipalus

05.02.23 RAADIOUUDISED ... Kui vaidlused Nursipalus asuva kaitseväe harjutusväljaku laienemise üle koguvad hoogu, siis keskpolügooni puhul käisid samasugused vaidlused paarkümmend aastat tagasi.

USA tulistas alla oma õhuruumis hulkuva Hiina õhupalli

05.02.23 RAADIOUUDISED ... USA tulistas Lõuna-Carolina ranniku lähedal alla Hiina luureõhupalli, mis oli nende õhuruumis lennanud nädal aega.

Suure menu tõttu tuleb muuseumipühapäevadele nüüdsest eelregistreeruda

05.02.23 EESTI ... Tallinna muuseumides jätkuvad eelmisel aastal alanud tasuta muuseumipühapäevad. Kuna need kujunesid väga populaarseks, tuleb alates veebruarist mõne muuseumi tasuta külastamiseks eelregistreeruda.

Wiklandi noore kunstniku preemia pälvis Kirke Kirt Sütevaka humanitaargümnaasiumist

05.02.23 RAADIOUUDISED ... Haapsalus Iloni Imedemaal avati tänavuse Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursitööde näitus.

Keskpolügooni lähedal elavaid inimesi häirib enim müra

05.02.23 EESTI ... Kui vaidlused Nursipalus asuva kaitseväe harjutusväljaku laienemise üle koguvad hoogu, siis keskpolügooni puhul käisid samasugused vaidlused paarkümmend aastat tagasi.

Päevakaja (05.02.2023 18:00:00)

05.02.23 RAADIOUUDISED ...

Endine Postimehe maja seisab Tartus tühjana

05.02.23 RAADIOUUDISED ... Endine Postimehe maja Tartu vanalinnas Gildi tänaval seisab tühjana.

Puidust väikesatelliidid pürgivad kosmosesse

05.02.23 RAADIOUUDISED ... Juba käesoleval aastal võivad kosmosse jõuda kaks puidust väikesatelliiti, millest ühte arendatakse Soomes ja teist Jaapanis.

"Ukraina stuudios" õhuväe ülem Toomas Susi ja suursaadik Matti Maasikas

05.02.23 EESTI ... Sel pühapäeval räägitakse "Ukraina stuudios" lääne lahingulennukite saatmisest Ukrainale, Euroopa Liidu ja Ukraina tippkohtumisest ja Türgi ähvardustest Rootsi suunal.

Poliitikast lahkunud Luik ja Rõivas lõid valimistel kaardipaki segi

05.02.23 EESTI ... Poliitikast lahkunud Isamaa ja Reformierakonna endised tipp-poliitikud Jüri Luik ja Taavi Rõivas lõid nende erakondade kandidaatide paigutuse valimisringkondades sassi. ERR tegi ülevaate ka teiste erakondade kandidaatidest, kes on riigikogu valimistel võrreldes eelmiste riigikogu valimistega vahetanud valimisringkonda.

Tartus seisab endine Postimehe maja tühjana

05.02.23 EESTI ... Endine Postimehe maja Tartu vanalinnas Gildi tänaval seisab tühjana. Viie aasta tagune plaan sellest korterelamut ehitada pole teoks saanud.

Võlgnikest Vene kodanike korterite võõrandamine muutus lihtsamaks

05.02.23 EESTI ... Tartu ringkonnakohus leidis, et kommunaalivõlglastest Vene kodanike korterite hooldusele võtmise ja võõrandamise asju tuleb arutada vara asukoha kohtus, mitte Vene kohtus. See teeb järgmiste kohtuasjade arutamise ühistutele lihtsamaks.

Võrumaal algas Eesti 20 kõrgeima tipu vallutamise matk

04.02.23 EESTI ... Selleks et pälvida Lumeilvese tiitel, alustasid laupäeval Võrumaal ligi poolsada suusatajat matka, et vallutada Eesti 20 kõrgemat mäge.

Tammsaare preemia pälvis Mehis Heinsaar romaaniga "Kadunud hõim"

04.02.23 EESTI ... 46. Anton Hansen Tammsaare nimelise Järva valla kirjanduspreemia laureaat on Mehis Heinsaar romaaniga "Kadunud hõim". Zürii tegi valiku seitsme autori hulgast.

Botaanikaaia vitamiinipäeval tutvustati pisirohetaimede häid omadusi

04.02.23 EESTI ... Tallinna botaanikaaia vitamiinipäeval tutvusid külastajad pisirohetaimede ja nende heade omadustega. Lisaks tehti ka näpud mullaseks ja õpiti taimi kasvatama.

Siberis sündinud laste ühing annab välja mälestusteraamatu

04.02.23 EESTI ... Siberis sündinud laste MTÜ tähistas Pärnus oma esimest aastapäeva. Seltsi liikmed on mälestusi kogunud, panevad nendest raamatut kokku ja kavandavad koostööd sarnase organisatsiooniga Lätis. Küüditatute järeltulijaid on Eestis paari tuhande ringis ja neist kuulub seltsi ligemale 150.

Päevakaja (04.02.2023 18:00:00)

04.02.23 RAADIOUUDISED ...

Võrumaal vallutatakse Eesti 20 kõrgeimat tippu

04.02.23 RAADIOUUDISED ... Täna alustasid Võrumaal ligi poolsada suusatajat kahepäevast matka, mille jooksul tõustakse Haanjas asuva Eesti 20 kõrgema mäe tippu.

Vene majandus võib muutuda Hiina jüaanist sõltuvaks

04.02.23 RAADIOUUDISED ... Vene majandus võib muutuda Hiina jüaanist sõltuvaks.

Mehis Heinsaart üllatas Tammsaare preemia võit

04.02.23 RAADIOUUDISED ... Järva valla A.

Aivo Orav: Vene nafta hinnalae ülevaatamine sai selgemaks

04.02.23 RAADIOUUDISED ... Euroopa Liit kehtestas eile Venemaa naftatoodetele hinnalaed vastavalt 100 dollarit barrelist diislikütusele ning 45 dollarit kütteõlidele.

Siberis sündinud laste MTÜ plaanib raamatu välja anda

04.02.23 RAADIOUUDISED ... Siberis sündinud laste MTÜ tähistas Pärnus oma esimest aastapäeva.

Ministrid tahavad COVID-i kuludeks täiendavalt 26 miljonit eurot

04.02.23 EESTI ... Sotsiaalministeeriumi ministrid taotlevad valitsuse reservist ligi 26 miljonit eurot, et katta käesolevaks aastaks prognoositud COVID-iga seotud lisakulud.

Vene naftale seatud piirangute tõttu võib Soome lahe keskkond ohtu sattuda

04.02.23 VÄLISMAA ... Venemaa naftaekspordile kehtestatud piirangud võivad kaasa tuua keskkonnakatastroofi Soome lahes, leiab Soome piirivalvejuht. Helsingi ülikooli professor kardab isegi sihiliku naftalekke korraldamist, vahendab Soome rahvusringhääling Yle uudisteagentuuri STT pikemat artiklit.

Täna puhub tugev põhjatuul ja sajab lund

04.02.23 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Helve Meitern.

Peep Talving: esimese koroonalainega eskaleerisime üle

04.02.23 EESTI ... Vikerraadio saates "Reedene intervjuu" koroonapandeemiale tagasi vaadates nendib Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst doktor Peep Talving, et esimese lainega eskaleeris meditsiinisüsteem üle, valmistudes suurema hulga haigete tulvaks. Eesti meditsiini tulevikust rääkides tõdes Talving, et kümnendi lõpus võib ressursside puudusel tervishoiuteenuste kättesaadavus vähenema hakata.
ERR.EE OTSEÜLEKANDED
TEISIPÄEV, 7. VEEBRUAR
16.00
Avatud Eesti Fondi arutelusarja vestlus "Venemaa: kuhu edasi?"
Jevgenia Kara-Murza ja David Vseviov

riigikogu valimised

reisi kaasa

Vaata otse

Kuula otse

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: