Eesti

Eesti jõhvikad moosidesse ja mahladesse enamasti ei jõua

19.09.21 EESTI ... Sügis on marjakorjamise aeg ning Eesti rabades ja soodes on valmis saanud vitamiinirikas kuremari ehk jõhvikas. Muutlike ilmaolude ja aina vähemaks jäävate marjakorjajate tõttu on poemoosides ja -mahlades aga paraku juba aastaid peamiselt kasutusel kaugemalt pärit importmarjad.

Kohalikud valimised toovad poliitikasse palju uusi nägusid

19.09.21 EESTI ... Kohalike valimiste päevani on jäänud vähem kui kuu ning valimiskampaania on hoo sisse saanud. "AK. Nädal" uuris, milliste ideede ja ettepanekutega tulevad pealinnas välja poliitikas uustulnukad ehk inimesed, kes on seekord otsustanud esimest korda volikokku kandideerida.

Vene kodanikud valisid duumaliikmeid ka Eesti jaoskondades

19.09.21 EESTI ... Venemaa kodanikud valivad pühapäeval lõppevatel valimistel riigiduuma esindajad 14 partei seast ning lisaks veel regioonide esindajad. Riigiduuma valimised toimusid ka Narvas, kus jõuab valimiskastide juurde ligikaudu 15 protsenti kohalikest Venemaa kodakondsusega elanikest.

Koodikool plaanib populaarsuse tõttu järgmisel aastal suuremat vastuvõttu

19.09.21 EESTI ... Jõhvi programmeerimiskool alustas esimest õppeaastat olude sunnil Sillamäel. Eestis uudse õppeprogrammiga haridusasutuse eesmärk on vähendada programmeerijate põuda, suure huvi tõttu plaanib kool tuleval aastal võtta vastu pea kaks korda rohkem õppureid.

Läänemaal mälestati 1944. aastal Eestist põgenenuid

19.09.21 EESTI ... 1944. aasta hilissuvel ja sügisel põgenes pealetungiva Punaarmee ja sellega kaasneva Nõukogude terrori eest Eestist vähemalt 80 000 inimest. Paljud üle mere minejad jätsid oma elu Läänemere lainetesse. Pühapäeval oli Läänemaal Puise rannas suurpõgenemise mälestuspäev.

Valijad tunnevad kohalike teemade vastu varasemast rohkem huvi

19.09.21 EESTI ... Valimiskampaaniat tegevad poliitikud räägivad, et seekordsete valimiste eel tunnevad inimesed rohkem huvi kohalike teemade vastu kui eelmiste kohalike valimiste ajal. Kampaania kõrghetked jõuavad kätte paar nädalat enne valimisi.

Eestis elavad Vene kodanikud peavad hääletama Venemaa lõunaregioonides elavate kandidaatide poolt

19.09.21 RAADIOUUDISED ... Venemaal lõpevad täna Riigiduuma valimised, millest võtsid osa ka Eestis elavad Vene kodanikud.

Toomas Sildam: president kutsus parlamenti sisulisele koostööle

19.09.21 RAADIOUUDISED ... Kui president Kersti Kaljulaid kutsus riigikogu sisemisele kokkuleppimisele, siis oli see mõeldud mitte ainult fraktsioonide liikmetele, vaid laiemalt - parlamenti valitud erakondadele.

Päevakaja (19.09.2021 18:00:00)

19.09.21 RAADIOUUDISED ...

Samost ja Sildam taunisid Eesti juhtide soovimatust elektrihinna teemaga tegelda

19.09.21 EESTI ... Ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam rääkisid pühapäeval omanimelises Vikerraadio saates elektrihinna järsust tõusust ning kritiseerisid poliitikute ja Eleringi juhi Taavi Veskimägi kommentaare olukorrale, mis nende hinnangul olid ülbed.

Soome purjekas jäi Tallinna reidil merehätta

19.09.21 EESTI ... Tallinna reidil jäi tehnilise rikke tõttu merehätta Soome purjekas, mille PPA laev pukseeris tuulevarju. Keerukate ilmastikuolude tõttu alust veel sadamasse pukseerida ei saa ning PPA laev jääb ilma rahunemiseni Soome aluse lähedusse.

"Olukorrast riigis" võeti jutuks vaktsiinivastaste kaasamine valimistele

19.09.21 EESTI ... Ajakirjanikud Indrek Lepik ja Hindrek Riikoja arutasid Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" selle üle, milline mõju võiks olla Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) otsusel võtta oma kohalike valimiste kandidaatide nimekirjadesse ka vaktsineerimisvastaseid.

Raport: Eesti on ainus automaksuta Euroopa Liidu riik

19.09.21 EESTI ... Eesti on ainus Euroopa Liidu riik, kus pole elanike transpordieelistuste suunamiseks kasutusele võetud automaksu. Transpordi maksustamine jääb Eestis liikmesriikide keskmisele alla üheteistkordselt, selgub Arenguseire Keskuse ülevaatest.

Koroonaviirusega on haiglas 139 patsienti, suri üks inimene

19.09.21 EESTI ... Pühapäeva, 19. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 139 inimest. Kokku on haiglas 161 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest on vaktsineerimata 113 ehk 70,2 protsenti ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga 48 ehk 29,8 protsenti.

Valitsus hakkab riigiteede ehitusel nõudma internetiühendustega arvestamist

19.09.21 MAJANDUS ... Valitsuses küpseb plaan hakata edaspidi nõudma riigiteede ehitamisel sidetrassidega arvestamist, et need juba varajases planeerimisfaasis sisse arvestataks, kuna see aitaks kaasa kiire interneti ühenduste rajamisele.

Kirikute nõukogu on vastu riigi plaanile muuta usklike andmete kogumist

19.09.21 EESTI ... Kirikute nõukogu (EKN) hinnangul läheb uus seaduseelnõu vastuollu põhiseaduse ja usuvabadusega, kuna selle järgi saaks hakata koguduste liikmete nimesid koguma avalikku registrisse. Ministeeriumi sõnul liikmetest eraldi avalikke nimekirju koguma ei hakata.

Liikumist edendav programm viib koolidesse slackline'id

18.09.21 EESTI ... Pärnu Ülejõe põhikool on üks 75 koolist, mis kuulub programmi "Liikuma kustuv kool", kuhu paigaldatakse tasakaaluliin ehk slackbatuut. Tegemist on elastse lindiga, mis tõmmatakse kahe puu või posti vahele ja sellel saab harjutada tasakaalu.

Ugala hooaja avasid "Suveöö unenäoga" lavakunstikooli tudengid

18.09.21 KULTUUR ... Viljandi Ugala teatri hooaja avasid Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli 30. lennu tudengid, kes Lembit Petersoni juhtimisel tõid taas rahvani Shakespeare'i "Suveöö unenäo".

Eesti rallifännide kultuur on aastatega korralikumaks muutunud

18.09.21 EESTI ... Laupäeval toimus Lääne-Virumaa teedel autospordivõistlus Viru ralli, kus oma lemmikutele elasid kaasa tuhanded fännid. Mootorispordiürituste korraldaja üks suuremaid ülesandeid on lahendada pealtvaatajate turvalisus, turvajate hinnangul on Eesti rallifännid aastatega korralikumaks muutunud.

Viljandi Ugala teatri hooaja avasid Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli tudengid

18.09.21 RAADIOUUDISED ... Viljandi Ugala teatri hooaja avasid Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli tudengid, kes Lembit Petersoni juhtimisel tõid taas rahvani Shakespeare´i "Suveöö unenäo".

Eesti pikima staažiga vallavanem loodab edu ka seekordsetel valimistel

18.09.21 RAADIOUUDISED ... Eesti kõige pikema staažiga omavalitsusjuht Rain Sangernebo on vallavanem olnud juba 1993.

Põlvkondadevahelist digilõhe aitaks vähendada noorte ja vanemaealiste õppetraditsioon

18.09.21 RAADIOUUDISED ... Pidevalt uusi oskusi ja teadmisi nõudvate digivahendite muutumine igapäevaelu osaks on põhjustanud põlvkondade vahel digilõhe.

Hea seene- ja marjasaagi tõttu on tänavu rohkem inimesi metsa eksinud

18.09.21 EESTI ... Hea seene- ja marjasaak on kasvatanud metsas eksinud inimeste hulka ning augustis ja septembris on abi vajanud juba 137 metsa eksinud seenelist ja marjulist. Politsei leiab, et metsa minejad peaksid mõtlema, kas nad teevad kõik, et eksimist vältida ja vajadusel olla kergesti leitavad.

Tallinna korterite üürihinnad on saavutanud kriisieelse taseme

18.09.21 RAADIOUUDISED ... Nii, nagu kerkivad eluasemete müügihinnad, taastuvad kriisieelsele tasemele ka üürihinnad.

Kümned koorid üle Eesti koristasid koduümbrust laulu saatel

18.09.21 EESTI ... Esmakordselt toimus maailmakoristus koorilaulu saatel. Nimelt laulsid kümned koorid üle Eesti enne koristamisele asumist tund aega ühiselt raadioeetri saatel armastatud koorilaule.

Maailmakoristuspäeval osales tänavu üle 145 riigi

18.09.21 EESTI ... Laupäeval on maailmakoristuspäev, millel osaleb rohkem kui 145 riiki. Eestist alguse saanud koristuspäeval osales Eestis ligikaudu 37 800 inimest ning nende seas oli palju õpilasi.

Päevakaja (18.09.2021 18:00:00)

18.09.21 RAADIOUUDISED ...

"Rahva teenrid": rohepööret viiakse ellu läbimõtlemata ja liiga kiiresti

18.09.21 EESTI ... Ajakirjanikud Mirko Ojakivi, Krister Paris ja Urmas Jaagant arutasid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" kallineva elektri hinna ning rohepöörde seoste üle ning leidsid, et see on mitme erineva mõjutaja kokkulangevuse tulemus. Rohepööre elluviimine käib ajakirjanike hinnangul liiga kiirustades.

Koroonaviirusega on haiglas 154 patsienti, suri kolm inimest

18.09.21 EESTI ... 18. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 134 inimest. Kokku on haiglas 154 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest on vaktsineerimata 111 ehk 72,1 protsenti ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga 43 ehk 27,9 protsenti.

"Insight": seksiäris on hõivatud põhiliselt välismaalased

18.09.21 EESTI ... Juba kümme aastat on möödunud ajast, mil politsei teatas bordellide ajajärgu lõpust. Selle aja jooksul on seksiäri korduvalt muutunud ja kohanenud, kuid pole kuhugi kadunud, edastab ETV+ uuriv saade "Insight".

Ilm on täna kuiv, sooja tuleb kuni 13 kraadi

18.09.21 RAADIOUUDISED ... Kell 09:00 oli päikesepaisteline ilm, vaid mandri põhjaosas ja kohati saartel oli pilvine, kuid oli sajuta.

SA Mare Liberum alustab laupäeval ekspeditsiooni Estonia vrakile

18.09.21 EESTI ... Estonia uurimiskomisjoni endise esimehe Margus Kurmi eestvedamisel alustab uurimisrühm SA Mare Liberumi laupäeval Hollandist Eemshaveni sadamast uurimislaeval RS SENTINEL ekspeditsiooni Estonia vrakile. Teekond sadamast parvlaeva hukupaigani kestab ligikaudu kaks päeva.

Eesti pikima staažiga vallavanem loodab edu ka seekordsetel valimistel

18.09.21 EESTI ... Eesti kõige pikema staažiga omavalitsusjuht Rain Sangernebo on vallavanem olnud juba 1993. aastast saati. Ka sel sügisel loodab ta Nõo vallas oma valimisliiduga edu saavutada. Kõik tema tegevusega siiski rahul ei ole.

KRA sõnul pole vaktsineerimisest keelduvate ajateenijate arv suur

17.09.21 EESTI ... Oktoobris kutsutakse ajateenistusse 1200 kutsealust, kes kõik peavad olema saanud vähemalt ühe süsti vaktsiini. Kaitseressursside amet (KRA) ennustab, et kutsealuste hulgas pole vaktsineerimisest keeldujate arv suur.

Tartus hukkus korteripõlengus kaks meest

17.09.21 EESTI ... Tartus Annelinnas hukkus korteripõlengus kaks meest ning üks toimetati raskes seisundis haiglasse.

Enamik sel nädalal saabunud Jansseni vaktsiinist on lähipäeviks broneeritud

17.09.21 EESTI ... Sel nädalal jõudsid pärast pooleteisekuu pikkust pausi taas Eestisse Jansseni vaktsiinidoosid. Kuna Janssen on ainus ühedoosiline vaktsiin, on nõudlus suur ning enamik saabunud 4200 doosist juba lähipäevadeks ära broneeritud. Suurem kogus Jansseni vaktsiine jagatakse Eestis laiali uuel nädalal.

Valitsus otsustas Hiiumaa ja väiksemate saarte koroonapiiranguid leevendada

17.09.21 EESTI ... Valitsus tegi neljapäeval põhimõttelise otsuse kaotada Hiiumaal ja teistel püsiasustusega väikesaartel, nagu Kihnu, Ruhnu ja Vormsi, maskikandmise kohustus ja leevendada piiranguid huviharidusele, koroonatõendi nõue avalikes siseruumides jääb siiski kehtima.

Sõmeru ringristmiku ehitusel kasutatakse uudset geokärge

17.09.21 RAADIOUUDISED ... Tiheda liiklusega Sõmeru ringristmiku ehitamisel kasutatakse Eestis uudset geokärge.

Päevakaja (17.09.2021 18:00:00)

17.09.21 RAADIOUUDISED ...

Lutsari sõnul Hiiumaa piiranguerisused mandril ei toimiks

17.09.21 EESTI ... Valitsus langetas neljapäeval põhimõttelise otsuse, et Hiiumaal ja teistel väikesaartel loobutakse koroonapiirangutest. Lisaks hiidlastele on üle 70-protsendiline vaktsineerituse tase ka Tartumaal, kuid teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul on Mandri-Eesti asulad liiga tihedalt omavahel ühendatud, mistõttu ei saa mandril erisusi teha.

Politsei algatas Anti Poolametsa suhtes kriminaalmenetluse

17.09.21 EESTI ... Reedel algatas politsei kriminaalmenetluse riigikogu liikme Anti Poolametsa (EKRE) suhtes, kuna väidetavalt tõukas ta 3. septembril Rakvere abilinnapead Andres Jaadlat.

Politsei Toompea meeleavaldusele muusikuid kutsunu trahviotsust edasi ei kaevanud

17.09.21 EESTI ... Politsei ei kaevanud edasi Harju maakohtu otsust tühistada aprillikuus Toompeal toimunud meeleavaldusele muusikuid kutsunud naisele määratud trahvi.

Gripivaktsiin jõudis Eestisse

17.09.21 EESTI ... Ravimiameti teatel jõudis gripivaktsiini esimene tarne uueks gripihooajaks Eestisse. Tänavu tuleb Eestisse suurem kogus gripivaktsiini kui mullu.

Kastre vallas Tartumaal on valimiste võitja juba ette teada

17.09.21 EESTI ... Tartumaal asuvas Kastre vallas on valimiste võitja juba ette teada. Isegi, kui 99 protsenti inimestest hääletaks opositsiooni poolt, saavutaks valitsev valimisliit Meie Kodu vallavolikogus ikkagi enamuse.

Galerii: Kaljulaid avas oma presidendiaega kokku võtva fotonäituse

17.09.21 EESTI ... President Kersti Kaljulaid avas reedel Kadriorus jääkeldri kõrval A. Weizenbergi tänaval oma ametiaega kokku võtva avaliku fotonäituse.

Kehalise kasvatuse välitundide külmapiirang võib kaduda

17.09.21 EESTI ... Sotsiaalministeeriumil on laual plaan kaotada kehalise kasvatuse talviste õuetundide temperatuuripiirang. Kuna rahvusvahelist praktikat selles vallas napib, tuleb piirangute kaotamise protsess aga Eestis alles algatada.

Fischer koroonainfo muutlikkusest: teadlased on igavesed kõhklejad ja kahtlejad

17.09.21 EESTI ... "See on vist igipõline probleem, et skeptikutel, vastastel ja alternatiivsete mõtteviiside pooldajatel on palju rohkem kindlat kõneviisi, sest nad väga usuvad sellesse, aga teadlased on igavesed kõhklejad ja kahtlejad," ütleb valitsust nõustava teadusnõukoja liige, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer.

Maxima otsib piritalastes vastuseisu tekitanud poe arhitektuurilahendust

17.09.21 EESTI ... Maxima on välja kuulutanud avaliku arhitektuurikonkursi, et minna edasi ideega rajada kauplus Pirital aadressile Merivälja tee 80. Tallinna linna sõnul on konkurss välja kuulutatud ettevõtte enda algatusel.

plekktrumm alustab

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

otsime talente

tuntud majade lood

kool sinu kodus

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: