Eesti

TTÜ Virumaa kolledžis toimub teaduskastilaager

17.04.21 EESTI ... Alanud koolivaheajal on Ida-Virumaa noortel võimalik osaleda teaduslaagris kodust lahkumata. Seda juhul, kui jõuti tellida Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžist ülesande kast. Kodus teadusülesannete lahendamine on osutunud väga populaarseks.

Pärnus istutati mitu tuhat võõrasema

17.04.21 RAADIOUUDISED ... Linn näeb välja tunduvalt rõõmsam.

Pärnut hakkab kaunistama 5000 võõrasema

17.04.21 EESTI ... Pärnu linn saab rõõmsama näo, sest peagi jõuab linna peenardele 5000 võõrasema. Tänavu alustati selle tööga mullusest nädal hiljem, kuna öiseid külmakraade oli taimedele liiga palju.

Popov: kontrollimatut koroona levikut enam riigis ei ole

17.04.21 EESTI ... Jõudsalt vähenenud nakatunute arv annab peaminister Kaja Kallase (RE) hinnangul võimaluse arutada, kas piiranguid saaks leevendada juba 26. aprillist või mai algusest. Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov märkis, et terviseamet juba taastamas kontrolli kõigi nakkuskollete üle.

Päevakaja (17.04.2021 18:00:00)

17.04.21 RAADIOUUDISED ...

Alanud koolivaheajal on Ida-Virumaa noortel võimalik osaleda teaduslaagris kodust lahkumata

17.04.21 RAADIOUUDISED ... Seda juhul, kui jõuti tellida Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžist ülesandekast.

Jumalaema kiriku põlengust möödus kaks aastat, selle renoveerimine on jooksnud ummikusse

17.04.21 RAADIOUUDISED ... Nüüd plaanitakse koos katedraaliga renoveerida terve kvartal, Erle Loonurm.

"Rahva teenrid" arutasid meeleavalduste ohtlikkuse üle

17.04.21 EESTI ... Vikerraadio saates "Rahva teenrid" osalenud ajakirjanikud arutasid selle üle, kes osalevad Tallinnas juba rohkem kui nädala kestnud meeleavaldustel ning kui ohtlikud need on. Nad avaldasid ka lootust, et valitsus otsustab teisipäeval koroonapiiranguid leevendama hakata.

Mis ikkagi on vaktsiini sees?

17.04.21 EESTI ... Vaktsiini koostis infolehel võib silme eest kirjuks võtta, valdav osa neist ainetest on siiski vanad tuttavad ravimitööstusest või lausa köögikapist. Teaduse jaoks on uus tõepoolest COVID vaktsiinide toimeaine ehk see aine, mis vaktsiinis haiguse vastu kaitse annab. ERR avab ravimiameti töötajate Pille Sääliku, Triin Suvi, Kristiina Karro ja Reet Rumvolti abil nelja Eestis kasutusel oleva vaktsiini koostise.

Ööpäevaga lisandus 333 nakatunut

17.04.21 EESTI ... Viimase 24 tunni jooksul analüüsiti Eestis terviseameti andmetel 5181 koroonatesti, millest 333 ehk 6,4 protsenti osutus positiivseks. Haiglaravil koroonahaigete arv kahanes ööpäevaga 44 inimese võrra ning on nüüd 447. Suri 12 COVID-haiget.

Venemaa raskendas välismaal elavate Vene kodanike riiki sisenemist

17.04.21 VÄLISMAA ... Venemaa võimud muutsid alaliselt välismaal elavate Vene kodanike jaoks riiki sisenemise korda, mis teeb suure osa välisvenelaste jaoks piiriületuseks vajalike nõuete täitmise väga keeruliseks.

"Insight": Kadriorus puu alla jäänud naine käib kuuendat aastat kohut

17.04.21 EESTI ... 2015. aasta suvel kukkus murdunud hobukastani oks peale Kadrioru pargis pingil istunud Irina Vladimirovale. Naine pääses imekombel eluga, ent jäi invaliidiks. Tema kohtuvaidlus Tallinnaga on kestnud kuus aastat ning tänavu märtsi lõpus otsustas riigikohus, et asi tuleb uuesti läbi vaadata ja linnavõimude vastutuse ulatus kindlaks määrata.

Politsei saatis hostelis puhkenud kaklust lahendama kiirreageerijad

17.04.21 EESTI ... Politsei saatis reede õhtul Tallinnas Masina tänaval asuvas hostelis puhkenud kahe vigasaanuga konflikti lahendama kiirreageerijad. Ühte meest noaga kergelt haavanud ja teist rusikaga löönud ründajat veel otsitakse.

Vabatahtlikuks hooldajaks on läinud nii jurist, valgustaja kui ka treener

16.04.21 EESTI ... Põhja-Eesti regionaalhaigalasse on koroona ajal appi läinud 65 inimest, kes seni teeninud leiba hoopis mujal. Nii on haiglas ametis mitu ravimifirma töötajat, riigiasutuse jurist, aga ka tudengifilmi Oscari pälvinud filmi valgustaja ja Tallinna suure spordiklubi treener.

Perearst: vaktsineerimise peaks vabaks laskma

16.04.21 EESTI ... Eesti võiks Läti eeskujul lubada vaktsineerida kõiki soovijaid, leiab Sangaste perearst Tatjana Laadi. Perearstid prognoosivad, et nüüd on mõnel pool maal taas oodata vaktsineerimistempo aeglustumist, sest enamik riskirühmadesse kuulujaid on vähemalt esimese süsti saanud ja nooremaid kaitsesüstida ei tohi.

Eesti farmaatsiaettevõtted kavandavad laienemisi

16.04.21 MAJANDUS ... Mitmed Eesti farmaatsiaettevõtted plaanivad laieneda ja globaalne tervisekriis on nende plaanidele üksnes hoogu juurde andnud. Firmad näevad oma võimalusi teadusmahukas tootmises ja konkreetsetes niššides.

NATO laevad saabusid Eestisse miinitõrjeoperatsioonile

16.04.21 EESTI ... Tallinna saabus reedel NATO 1. alaline miinitõrjegrupp, et osaleda järgmisel nädalal Eesti vetes algaval miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit 21.

NATO küberkaitsekeskuse korraldatud õppuse võitis Rootsi

16.04.21 EESTI ... Tallinnas tegutseva NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse (CCCDOE) korraldatud rahvusvahelisel küberõppusel Locked Shields saavutas parima tulemuse Rootsi meeskond, millele järgnesid Soome ja Tšehhi.

Tuhanded eksameiks valmistuvad abituriendid andsid koroonaproovi

16.04.21 EESTI ... Reedel andsid koroonaproove riigieksamiteks valmistuvad abituriendid, kes teevad esmaspäeval eesti keele riigieksamit. Sellele eksamile on registreerunud üle 7100 õpilase, vabatahtlikku testi registreerus tegema pea 3000 noort.

Päevakaja (16.04.2021 18:00:00)

16.04.21 RAADIOUUDISED ...

Eestlased spetsiaalselt Lätti alkoholi järele enam ei sõida

16.04.21 EESTI ... Mullust piirikaubandust mõjutasid nii 2019. aastal toimunud aktsiisimäärade langetamine kui ka käimasolev tervisekriis. Alkoholi aktsiisitulu laekumine välisturistide ostudelt Eesti põhjapiiril vähenes oluliselt, kuid samal ajal kasvas tulu kohalike inimeste ostudelt siseturul, sest eestlased alkoturism Lätti vähenes ja raha kulutati enam kodus.

Esmaspäevast ei pea Eestis liikumist piirama viiest Euroopa riigist saabujad

16.04.21 EESTI ... Alates tulevast esmaspäevast ei pea Eestisse saabumisel oma liikumist piirama viiest Euroopa riigist tulijad.

Kadrioru trammitee läbis edukalt testi ja laupäeval taastub liiklus

16.04.21 EESTI ... Tallinnas Kadrioru suunal sõitvad trammid läbisid edukalt pärast teeremonti tehtud testid ning laupäeva varahommikul taastub Tallinnas tavapärane trammiliiklus liinidel 1 ja 3.

Fischer: haiglaravi vajavate koroonahaigete arv on langenud kaks korda

16.04.21 EESTI ... Teadusnõukoja liige, matemaatik Krista Fischer ütles, et kui märtsikuus sattus igapäevaselt haiglasse umbes 80 koroonahaiget, siis praegu läheneb see arv 40 inimesele päevas.

Teenetemärkidest ilma jäänud Veerpalu saab kulkalt 5400 eurot preemiat

16.04.21 EESTI ... Kolmapäeval avalikustatud Eesti Kultuurkapitali 2021. aasta I taotlusvooru eraldistes on kultuurkapitali nõukogu eraldusena ka 5400 euro suurune tunnustuspreemia Andrus Veerpalule, kellelt president otsustas neljapäeval nõuda tagasi kaks teenetemärki.

Eestis on süstimise ootel ligi 47 000 vaktsiinidoosi

16.04.21 EESTI ... Eestisse saabunud vaktsiinidoosidest on ligi 88 protsenti inimestele ära süstitud, kuid pea 47 000 doosi on ootel terviseameti laos ning haiglates ja perearstikeskustes.

Arvamusfestivali ideekorjel jäi sõelale sadakond aruteluteemat

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Üheksandat korda toimuval Arvamusfestivalil seatakse üles 17 aruteluala, ideekorje tulemusel on välja valitud sadakond aruteluteemat, festivali kava avalikustatakse aga juuli algul.

Europarlamendi kaks komisjoni kiitsid heaks EL-i ja Suurbritannia uue kaubandusleppe

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Euroopa Parlamendi kaks võtmekomisjoni – kaubandus- ja välisasjade komisjonid - kiitsid ülekaalukalt heaks Ühendkuningriigi Brexiti-järgse kaubandusleppe EL -ga.

Keskkonnaminister loodab RESi aruteludelt 181 miljonit lisaeurot

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Keskkonnaminister Tõnis Mölder viis riigieelarve strateegia läbirääkimistele 181 miljoni euro eest lisataotlusi.

Eesti elanike alkoholiostud Lätist vähenevad

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Eesti elanike alkoholiostud Lätist vähenesid ka mullu, näitas Eesti konjunktuuriinstituudi tehtud uuring.

Suurhaiglad ootavad vaktsineerima

16.04.21 EESTI ... Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Narva haigla ootavad vaktsineerima 60+ vanuses riskirühma kuuluvaid inimesi ja kõiki 65+ vanusegruppi kuuluvaid inimesi. Tallinna haiglad pakuvad Pfizeri, Narva haigla Moderna vaktsiini.

Helme: meie sõnumid politseiriigist kasvatasid EKRE reitingut

16.04.21 EESTI ... Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et erakonna toetuse tõusule aitasid kindlasti kaasa Toompeal toimunud meeleavaldused ja partei sõnumid politseiriigi teemal.

Ministeerium loob väliseestlastega tegelemiseks eraldi üksuse

16.04.21 EESTI ... Välisministeerium käivitab üleilmse eestlaskonnaga suhete arendamiseks eraldi üksuse, mida hakkab juhtima valdkonna erisaadik.

Ööpäevaga tuli juurde 478 nakatunut, haiglaravil alla 500 inimese

16.04.21 EESTI ... Viimase 24 tunni jooksul analüüsiti Eestis terviseameti andmetel 5056 koroonatesti, millest 478 ehk 9,5 protsenti osutus positiivseks.

Reitingute erisaade: EKRE suutis Toompea meeleavaldused enda kasuks pöörata

16.04.21 EESTI ... EKRE toetuse viisid rekordtasemele Toompeal toimunud meeleavaldused, mille erakond suutis enda kasuks pöörata, leidsid värskete erakondade toetusnumbrite üle arutlenud ajakirjanikud Anvar Samost ja Urmet Kook ning sotsioloog Tõnis Stamberg.

USA kehtestas sanktsioonid üle kolmekümnele Vene inimesele ja ettevõttele seoses sekkumisega USA valimistesse

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Valge Maja kinnitusel ei soovi nad uute Venemaa vastaste sanktsioonidega kahe riigi vahelisi suhteid veelgi halvendada, kuid kuidagimoodi tuleb neid küberünnakute ja valimistesse sekkumise eest karistada.

Väikese Munamäe juurde soovitakse maa-alust suusatunnelit

16.04.21 EESTI ... Tartu maratoni rajale, Väikese Munamäe juurde võiks rajada maanteealuse suusatunneli, mis muudaks sealse liikluse nii talvel kui ka suvel ohutumaks, kirjutavad Klubi Tartu Maraton, SA Tehvandi Spordikeskus ja Otepää vallavalitsus pöördumises kultuuriministeeriumile.

Harri Juhani Aaltonen loobus eraisikuna Jaak Joala kaubamärgi taotlemisest

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Viljandisse Jaak Jolale monumendi püstitanud mittetulundusühingu Meie Viljandi juhatuse liige Harri Juhani Aaltonen teatas äsja, et on eraisikuna loobunud Jaak Joala kaubamärgi taotlemisest ja ta vabandab laulja lese Maire Joala ees, kui on kaubamärgi taotlemisega talle tekitanud meelepaha.

Reoveeseire näitab koroonaviiruse leviku kahanemist

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Üle-eestilise iganädalase reoveeseire uuringu tulemused näitavad koroonaviiruse leviku kahanemist.

Reoveeuuring näitab viiruse kerget taandumist

16.04.21 EESTI ... Reovee seireuuringu tulemuste kohaselt on koroonaviiruse levik suuremates linnades paar viimast nädalat kerges languses, ent siiski kõrgel tasemel.

Tartu Ülikool tõstab 1.juulist ühiselamutes üüri

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Tartu Ülikooli ühiselamutes tõstetakse 1.

Soome valmistub ostma Venemaa koroonavaktsiini Sputnik

16.04.21 RAADIOUUDISED ... Soome on valmis ostma Venemaa koroona-vaktsiini Sputnik V, üle-euroopalise koroonapassi asjus on poliitikud eri meelt.

Tartu Ülikool tõstab ühiselamutes suve keskel üüri

16.04.21 MAJANDUS ... Tartu Ülikool tõstab oma ühiselamutes 1. juulist üüri kümnendiku võrra. Tudengid tahtsid epideemia tõttu otsuse edasi lükata.

Reitingud: EKRE toetus tõusis rekordtasemele

16.04.21 EESTI ... Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus kerkis aprillis 23 protsendile, mis on ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlustes rekordtase. EKRE on teisel kohal nii eestlastest kui muust rahvusest valijate seas.

Otse kell 11: Samost, Kook ja Stamberg värsketest reitingutest

16.04.21 EESTI ... Kell 11 algavas ERR.ee otsesaates kommenteerivad erakondade värskeid reitingunumbreid ajakirjanikud Anvar Samost ja Urmet Kook ning küsitluse läbi viinud Tõnis Stamberg Turu-uuringute AS-ist.

uus saade

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

lahenda mõistatusi!

uus kuuldemäng

Õpi kodus!

esita küsimus!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: