Eesti

Milremi juht: kaitsetööstus ei vea tehnoloogia arengut, vaid jookseb järel

15.07.19 ... Kaitsetööstusettevõtte Milrem Robotics tegevjuht Kuldar Väärsi ütles, et kaitsetööstus ei ole tehnoloogia arengus eestvedaja, vaid pigem jookseb järele kommertsrakendustele.

"Ringvaade" testis toidurassismi olemasolu Eesti ja Saksa toodetes

15.07.19 ... Euroopa Komisjoni tellitud uuringu kohaselt ei esine Euroopa Liidu riikides toidurassismi nagu mõni Ida-Euroopa riik varem väitis. ETV saade "Ringvaade suvel" otsustas Eestis ja Saksamaal müüdavate toodete näitel seda ise kontrollida.

Männiku lasketiirus ehitatakse välja uus NATO nõuetele vastav takistusriba

15.07.19 ... Tallinna lähedal Männikul asuv Eesti jõuametkondade peamiseks treeningubaasiks olev Kaitseliidu lasketiir saab uue NATO standarditele vastava väliala, mille ehitamine läheb maksma umbes 200 000 eurot.

Elron vedas esimesel poolaastal 4,1 miljonit reisijat

15.07.19 ... Elroni kaubamärki kasutav riigifirma Eesti Liinirongid AS vedas esimesel poolaastal 4,1 miljonit reisijat, mida on mullusega võrreldes 5 protsenti enam.

Mootor Grupp läheb riigi vastu kohtusse

15.07.19 ... AS Mootor Grupp kaebab riigi kohtusse, kuna majandus- ja kommunikatsiooniministeerium keeldus firma palvest maksta hüvitist väikelaste ja puudega inimeste tasuta sõidu võimaldamise eest.

Tallinna munitsipaalpolitsei patrullib vanalinnas ATV-del

15.07.19 ... Tallinna vanalinnas, aga ka näiteks randades ja mujal võib suvel kohata ATV-del sõitvat munitsipaalpolitsei patrulli.

Maaülikooli doktor: Eesti peab õppima jäätmetest tootma

15.07.19 ... Eestis taaskasutati eelmisel aastal kõikidest toodetud olmejäätmetest 28 protsenti, kuid riikliku jäätmekava järgi peaks aastaks 2020 tõusma olmejäätmete ringlussevõtu osakaal kogumassist 50 protsendi peale. Maaülikooli doktori sõnul tuleb Eestis õppida jäätmetest kvaliteetselt tootma.

Kenasti alanud seeneaasta võib kesta sügiseni

15.07.19 ... Metsa minnes võib juba loota tublit seenesaaki. Südasuvistele seentele on viimaste nädalate vihmad meeltmööda ja kui suurt põuda ei tule, võib kena seeneaasta kesta sügiseni.

Kunstiõpetajad harjutavad Topul peetavas laagris inimese kujutamist

15.07.19 ... Nagu kõigil teistel erialadel nii on ka kunstiõpetajatele oluline oma oskusi lihvida.

Keskkonnaagentuur soovitab laiendada võimalusi valgepõsk-laglede jahtimiseks

15.07.19 ... Kunagi ohtustatud liigiks nimetatud valgepõsk-laglede arv võib paarikümne aastaga mitmekordistuda.

AS Mootor Grupp vedas eelmisel aastal linnadevahelistel liinidel tasuta üle 72 000 reisija

15.07.19 ... Bussiteenust osutav AS Mootor Grupp plaanib riigi kohtusse kaevata, sest majandus- ja kommunikatsiooniministeerium keeldus firma palvest maksta hüvitist väikelaste ja puudega inimeste tasuta sõidutamise eest.

Paet ja Ansip toetavad von der Leyeni nimetamist, teised pole otsustanud

15.07.19 ... Euroopa Parlamendi reformierakondlastest saadikud Urmas Paet ja Andrus Ansip lubavad hääletada teisipäeval Ursula von der Leyeni Euroopa Komisjoni presidendiks kinnitamise poolt, teised neli Eestist valitud saadikud veel oma seisukohta ei öelnud.

Abiks Metallica kontserdile minejale: auto jäta kaugemale ja ole kohal varakult

15.07.19 ... Neljapäeval toimub Tartus Raadi lennuväljal Metallica kontsert, kuhu on oodata 60 000 inimest. Millega üritusele minnes arvestama peaks?

Helme: vaid avalik huvi pole piisav VEB fondi dokumentide avalikustamiseks

15.07.19 ... Siseminister Mart Helme (EKRE) kirjutas riigikogu õiguskomisjoni esimehele Jaanus Karilaiule saadetud vastuses, et VEB fondi dokumente puudutavat infot ei saa avalkustada, sest üksnes avalik huvi selleks ei ole piisav.

Metsavendluse uurimiseks luuakse eraldi ametikoht

15.07.19 ... Kaitseminister Jüri Luik nentis, et metsavendluse ajaloo uurimisesse võinuks Eesti riik enam panustada, kuid lubas, et selles osas on asjad liikumas paremuse suunas. Kavas on selleks luua sõjamuuseumisse ka uus ametikoht.

Eesti ilmselt ei loobu protestiks Venemaa tagasivõtmise vastu tööst ENPA-s

15.07.19 ... Riigikogu saadikud kaaluvad veel Eesti delegatsiooni järgmisi samme Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA), kuid ENPA-st lahkumine protestiks Venemaa volituste taastamise pärast ei ole tõenäoline.

Ohutusele vilistavad elektritõukeratturid panevad täpsema regulatsiooni järele küsima

15.07.19 ... Politsei hinnangul vajab elektrisõidukitega seonduv regulatsiooni, sest elektritõukeratasetega sõidetakse tihti purjuspäi või mitmekesi ühel rattal, mõnel juhul on elektritõukeratastega liiklejad ka arstiabi vajanud või kaasliiklejatega konflikti sattunud.

Politsei raiskab oma jõudu kadumismängu harrastavate noorte otsimiseks

15.07.19 ... Maailmas levinud mäng, milles lapsed ja noored kaovad 24 tunniks, on jõudnud ka Eestisse ning politsei kulutab selliste peitjate otsimiseks rohkelt jõudu.

Lasnamäe Vene Gümnaasium läheb uuele õppeaastale vastu direktorita

15.07.19 ... Möödunud sügisel direktorita jäänud ligi tuhande õpilasega Lasnamäe Vene Gümnaasiumile ei leitud juhti ka lisakonkursiga.

Soome ootab enne alkoholiaktsiisi tõstmist ära Eesti ja Läti mõju

15.07.19 ... Soome valitsus plaanib alkoholiaktsiise veelgi tõsta ja loodab sellest saadavat maksutulu suurendada viiekümne miljoni euro võrra. Kõigepealt analüüsitakse siiski Eesti ja Läti aktsiisilangetuse mõju.

Soome pidurdab alkoholiaktsiisi tõstmist, et vaadata kõigepealt Eesti ja Läti aktsiisilangetuse mõju

15.07.19 ... Soome valitsus plaanib alkoholiaktsiise veelgi tõsta ja loodab sellest saadavat maksutulu suurendada viiekümne miljoni euro võrra.

Aeg rõhutas vajadust minna üle digimenetlusele

15.07.19 ... Justiitsminister Raivo Aeg saatis valitsusele arutamiseks kriminaalpoliitika põhialused kuni aastani 2030, mille prioriteetideks on muuta süüteomenetlus inimkesksemaks ja kiiremaks, ennetada noorte õigusrikkumisi ning tõhustada karistuspoliitikat, sealhulgas suurendada alternatiivkaristuste osakaalu.

Suurtüki 12 hooned konserveeritakse ja otsitakse ajutine lahendus

15.07.19 ... Tallinnas Vanalinna ja Kalamaja vahel asuval Suurtüki 12 kinnistul seisavad majad maha jäetuna ning praegu võib ühte hoonesse ka vabalt sisse ronida.

Eesti Raudteelt ostetud lobudikega kinnistu vanalinna servas seisab jõude

15.07.19 ... Vanalinna ja Kalamaja vahel asuval Suurtüki 12 kinnistul seisavad majad maha jäetuna ning praegu võib ühte hoonesse ka vabalt sisse ronida. Tallinna linn püüab esialgu tagada Eesti Raudteelt ostetud hoonete säilimise, et ala kunagi tulevikus avalikku kasutusse anda.

Tallinna Vanasadam saab lõpuks uue ja moodsama ilme

15.07.19 ... Tallinna Sadama poolt korraldatud Vanasadama ideekonkursi žürii jagas esimese ja teise koha preemia võrdselt KOKO ja KA Arhitektide vahel, kolmanda koha preemia sai Disainistuudio Sulev.

Mereala planeering lubaks tuuleparke kolme piirkonda

15.07.19 ... Riigi koostatud mereala planeeringute eskiislahendused näevad tuuleparkidele ette kolme suuremat mereala Liivi lahes ja Saaremaast edelas.

Admiral Bellingshauseni meeskonnaga liitus tuntud vene polaaruurija

14.07.19 ... Antarktikasse suunduv purjekas Admiral Bellingshausen hiivab pühapäeva hilisõhtul ankru Tallinna Lennusadamast ning valmistub lähipäevil koduvetest lahkuma.

Kodutütarde ja noorkotkaste arv on tõusuteel

14.07.19 ... Kodutütarde ja noorkotkaste hulk Eestis kasvab. Üha enam astub vabatahtlikult kaitseväkke ka naisi ning selle üheks põhjuseks peetakse varasemat kodutütreks olemist.

Kaljulaid: EL-i ümberjagamismehhanism võiks laieneda ka kaitsekoostööle

14.07.19 ... President Kersti Kaljulaid sõitis Pariisi, kus ta osales pühapäeval Prantsuse rahvuspüha Bastille' päeva tähistamise paraadil. Pärast seda osales Kaljulaid Élysée palees toimunud lõunasöögil, kus Prantsusmaa juhitud Euroopa kaitsevalmiduse algatusse panustavate riikide valitsus- ja riigijuhid arutasid Euroopa kaitsekoostöö tuleviku üle.

Tallinna lahel toimus regatt erivajadustega purjetajatele

14.07.19 ... Tallinna lahel tehti pühapäeval ajalugu ning peeti Baltimaade esimene regatt erivajadustega purjetajatele.

Haigekassa asus toetama vähidiagnoosi saanud naiste munarakkude külmutamist

14.07.19 ... Kui seni tuli vähidiagnoosi saanud naistel ise leida paar tuhat eurot, et säiliks lootus emaks saada, siis alates juulist tasub munarakkude külmutamise eest haigekassa. Naistearst Külli Erlangi sõnul on see teenus väga vajalik, sest mitmed vähid on just noorte naiste haigused.

Tallinna korterite keskmine hind on rekordilisel tasemel

14.07.19 ... Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind kerkis juunis 2035 euroni, mis on uus rekord, näitavad maa-ameti esialgsed andmed. Kolmandiku pealinna kinnisvaratehingutest moodustavad uusarendused.

NATO keskus: Põhja- ja Baltimaad on propaganda tõrjumisel eeskujuks

14.07.19 ... Põhja- ja Baltimaad võiksid anda teistele riikidele eeskuju, kuidas tõrjuda välismaiseid propagandarünnakuid ja valimistesse sekkumist, leiavad Riias asuva NATO strateegilise kommunikatsiooni keskuse eksperdid. Eestis, Lätis, Soomes ja Rootsis uuriti, milline on neis riikides sise- ja väliskoostöö valimiste turvalisuse tagamisel.

Toomas Sildam: peaministri ja peaprokuröri tehing ei ole usutav

14.07.19 ... Kas Eesti peaminister ja peaprokurör saaksid tõesti sõlmida käsi-peseb-kätt tehingu, mis lõpetab peaministripartei ühe kohtuasja ja kingib peaprokurörile teise ametiaja, küsib ajakirjanik Toomas Sildam nädalakommentaris.

"Olukorrast riigis" taunis Lukase kõnet laulupeol

14.07.19 ... Saates "Olukorrast riigis" pühapäeval esinenud ajalehe Lääne Elu peatoimetaja Andrus Karnau ja suhtekorraldaja Vootele Päi taunisid kultuuriminister Tõnis Lukase kõnet laulupeol, leides, et sellisel kujul oli esinemine kohatu.

Samost ja Sildam tervitasid Läti presidendi üleskutset saada Põhjamaaks

14.07.19 ... Rahvusringhäälingu ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam tervitasid omanimelises saates Läti uue presidendi Egils Levitsi üleskutset loobuda seisukohast, et Läti on sild Ida ja Lääne vahel ning defineerida ennast Põhjamaana.

Lepassaar võib saada EL-i küberjulgeoleku ameti juhiks

14.07.19 ... Euroopa Komisjoni endise asepresidendi Andrus Ansipi kabinetiülem Juhan Lepassaar võib saada Euroopa Liidu küberjulgeoleku ameti (ENISA) uueks juhiks, kirjutab väljaanne Politico.

Vihmasajust pole pääsu ka uuel nädalal

14.07.19 ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Välispoliitika instituudi kogumik ennustab EL-Vene suhetes pingete püsimist

14.07.19 ... Euroopa Liidu ja Venemaa suhetes ei ole lähiajal paranemist oodata ning sarnaselt Venemaaga on ka Euroopa tõstnud suhetes naabriga esmatähtsaks julgeolekuteema, selgub Eesti Välispoliitika Instituudi (EVI) sel nädalal avaldatud põhjalikust kogumikust.

Tallinnas saab uusi hauaplatse vaid Pärnamäe ja Liiva kalmistule

14.07.19 ... Tallinna kalmistutel lähiajal hauaplatsidest puudus ei tohiks tulla, kuigi uusi matmiskohti saab vaid Pärnamäe ja Liiva kalmistule.

Lääneranna vallas mälestati metsavend Mihkel Havi salga viimast lahingut

13.07.19 ... Lääneranna vallas Mihkli kalmistul mälestati Mihkel Havi metsavendade salga viimast lahingut, kus salga liikmed hukkusid. Tseremoonia toimus sõjalis-sportlikul patrullvõistlusel Põrgupõhja retk 2019.

Tallinna neljas sadamas on käimas merepäevad

13.07.19 ... Tallinna neljas sadamas peetakse merepäevi ning enam kui 200 üritusel saab nautida meresõitu, kontserte või osaleda töötubades.

Valga muuseum taaselustas 15. sajandi maapäeva

13.07.19 ... Võimuvõitlus ja raha on olnud tähtsad igal ajal. Valga muuseum taaselustas Vana-Liivimaa maapäeva, mida 15. sajandil peeti just Valgas. Kuna neil aladel ei olnud siis ühtset riiki, püütigi olulisi asju otsustada just maapäeval.
mängi kaasa!
"Eesti mängu" avasaade

PRAEGU VIKERRAADIOS
pidu "minu arm"
palju head muusikat
.....

suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: