Eesti

Kristina Kallas kavatseb valimiskampaania ajaks ülikooli kolledžist lahkuda

23.10.18 ... Poliitilise liikumise Eesti 200 algataja Kristina Kallas ütles, et tal on kavas kevadel toimuva riigikogu valimiste eel Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori ametist taanduda.

Sinimustvalge lipu pühitsemispaik vajab hädasti värskendust

23.10.18 ... Sinimustvalge lipu pühitsemispaik - Otepää koguduse maja - on kehvas seisus ja seal enam kui 20 aasta eest avatud Eesti lipu tuba vajab hädasti laiendust ja värskendust. Otepää valla ja koguduse juhid, Eesti üliõpilaste ja Eesti lipu selts kutsuvad riigijuhte ja üldsust pakkuma kogu rahva jaoks olulisele paigale oma tuge.

Saates "Suud puhtaks" osalenud eksperdid: põlevkivi kasutatakse mõistlikult

23.10.18 ... Eesti Televisiooni saates "Suud puhtaks" väidelnud poliitikud, eksperdid ja huvigruppide esindajad olid põlevkivi kaevandamise ja kasutuse osas eri meelt, aga eksperdid ütlesid, et ratsionaalne plaan selles osas on olemas.

Aasta põllumehe tiitli pälvis piimatootja Jaan Metsamaa Harjumaalt

23.10.18 ... Aasta põllumehe tiitli pälvis tänavu arjumaa piimatootja Jaan Metsamaa aktsiaseltsist Metsaküla Piim.

Tartu õpetajad saavad vaheajal mitmekülgse täiendkoolituse

23.10.18 ... Koolivaheaeg on Tartu kooli- ja lasteaiaõpetajatel sisustatud, nimelt on kolm päeva kestva Tartu haridusfestivali eesmärk õpetajate mitmekülgne täiendkoolitus.

Ekspert: uuest liikluskorraldusest paremat lahendust on Tallinnas Gonsiori tänaval raske leida

23.10.18 ... Tallinnas Lasnamäed kesklinnaga ühendaval Gonsiori tänaval jääb edaspidi autodele üks sõidurada, mida mööda saab ennelõunal sõita kesklinna suunas, keskpäevast alates Lasnamäe suunas. Professor Dago Antovi hinnangul oleks paremat lahendust sellele tänavale raske leida.

Abipolitseinike õigusi tahetakse laiendada

23.10.18 ... Riigikogus esimese lugemise läbinud abipolitsenike seaduse muutmise eelnõu kohaselt suurendataks abipolitsenike õigusi, aga õiguskantsler nägi selles isikute põhiõiguste piiramist. Täna oli teema taas õiguskomisjonis arutluse all. Kohtumise käigus vaadeldi vaidlusaluseid punkte ning otsiti ühisosa. Marii Kangur räägib lähemalt.

Majanduskomisjon soovib liiklusseaduses muuta jalgratturite õigusi

23.10.18 ... Riigikogu majanduskomisjon soovib, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium vaataks kavandatava liiklusseaduse muudatustega üle ka jalgratturite õigused.

New Yorgis lõppes esimene Balti filmifestival

23.10.18 ... USA-s New Yorgis lõppes esimene Balti filmifestival, kus oli nelja päeva jooksul võimalik vaadata kokku 18 filmi. Neist enamikku näidati New Yorgis esimest korda. Jätkab Maria-Ann Rohemäe.

NASA häkatoni võitja lubab sotsiaalmeedia abil satelliitpilte täiustada

23.10.18 ... Nädalavahetusel Tartu Ülikoolis toimunud NASA häkatoni "Space Apps Challenge" võitis rakenduse ViralSat loonud meeskond, kes lubab sotsiaalmeediat kasutades kõrvaldada satelliitpiltide puudused.

Kindral Terras tahab kaitseväkke rohkem naisi ja Balti riikidele ühist õhutõrjet

23.10.18 ... Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, kelle ametiaeg lõpeb detsembri alguses, suurendaks naiste osakaalu Eesti kaitseväes üle kahe korra.

Põlevkivitöötlejate arvates ei peaks uusi põlevkivist loobumise plaane leiutama.

23.10.18 ... Põlevkivitöösturite hinnangul on Eestil fossiilkütuste piiramise plaan juba olemas ja täiendavaid meetmeid pole mõtet leiutada. Põlevkivitööstusest loobumine läheks maksma tuhandeid töökohti ja sadu miljoneid eurosid. Jätkab Jüri Nikolajev.

Reformierakond jäi EKRE-ga seoses Mikseri ja Tsahkna rünnaku alla

23.10.18 ... Sotsiaaldemokraatide juhatuse liige, välisminister Sven Mikser ja Eesti 200 eestvedaja Margus Tsahkna ründasid Reformierakonda, sest viimane ei olnud nõus välistama koostööd EKRE-ga pärast riigikogu valimisi. Mikseri ja Tsahkna sõnul tähendab see sisuliselt liberaalsetest väärtustest loobumist.

Sotsiaalkindlustusamet avastas Mustamäe lastekaitsjate töös hulga puudusi

23.10.18 ... Väikese Martini juhtumist tõukuvalt Mustamäe linnaosa lastekaitsjate tegevust uurinud sotsiaalkindlustusamet (SKA) avastas ametnike töös mitmeid puudusi: näiteks ei selgitatud otsuste vastuvõtmisel välja lapse huve ega antud abi õigel ajal ja vajadustest lähtudes.

Kolmapäeval "Otse uudistemajast": Ossinovski ja Tsahkna meenutavad oktoobripööret

23.10.18 ... Sel kolmapäeval on ERR.ee veebisaate "Otse uudistemajast" külalisteks Jevgeni Ossinovski ja Margus Tsahkna, kes meenutavad 2016. aasta oktoobris toimunud valitsusevahetust ning räägivad selle mõjust tänasele Eesti poliitikale. Anvar Samosti juhitav saade algab portaalis ERR.ee kell 11.

Kaitseväe demineerimismeeskond suundub Afganistani missioonile

23.10.18 ... Teisipäeva õhtul suundub 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni demineerimiskeskuse meeskond järjekordsele missioonile Põhja-Afganistani.

Agur: poliitiliste tõmbetuultega pole otsusel seost

23.10.18 ... Kolmteist aastat Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi juhtinud Hendrik Agur ütles intervjuus ERR-ile, et otsus direktoriamet maha panna ei sündinud poliitilises tõmbetuules.

Tants D-vitamiini ümber: odav turundustrikk või põhjamaine paratamatus?

23.10.18 ... Akna taga on võtmas maad iga-aastane põhjamaine kaamos ja toidulisandimüüjate tööpäevad pikenevad. Teaduskirjanduse põhjal tasub Eesti laiuskraadil küll talvisel ajal D-vitamiini võtta, kuid sellega piiri pidada ja meeles pidada, et tegu pole imerohuga.

Kohus jättis Gammeri vahi alla

23.10.18 ... Harju maakohus jättis teisipäeval vabastamata veebruari keskel kuritegeliku ühenduse juhtimises kahtlustatavana vahistatud hotelli- ja restoraniäris tegutseva ettevõtja Pavel Gammeri.

Töötukassa Ida-Viru juht: Põxit ei tohiks olla exit, vaid transformatsioon

23.10.18 ... Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk ütles riigikogus Oluliselt tähtsa riikliku küsimuse "Eesti vajab põlevkivienergeetikast väljumise strateegiat ehk PÕXITit" arutelul, et Põxitist ei tohiks saada sealsete töötajate lahkumine tööturult.

Ustimenko ja Lilitškin astuvad valvuri mõrvakatse eest kohtu ette

23.10.18 ... Sarimõrvar Juri Ustimenko ja politseinike tulistamise eest vangis istuv Nikolai Lilitškin astuvad kohtu ette süüdistatuna vangivalvuri mõrvakatses.

Politsei sai avariipaigast põgenenud noormehe kätte EMO-st

23.10.18 ... Politsei pidas teisipäeva hommikul Valga haigla erakorralise meditsiini osakonnas kinni noormehe, kelles meditsiinitöötajad tundsid ära isiku, keda politsei otsis taga esmaspäeva öösel Valgas juhtunud raske liiklusavariiga seoses.

Agur lahkub GAG-i direktori kohalt

23.10.18 ... Alates 2005. aastast Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi juhtinud Hendrik Agur teatas, et paneb aasta lõpus ameti maha, et minna tööle haridusministeeriumisse.

USA piirile läheneb lõunast suur migrantide kolonn

23.10.18 ... Tuhanded inimesed on liitunud Mehhikos USA lõunapiiri poole suunduva migrandikaravaniga. Ühendriikide president Donald Trump nimetas migrandikaravani riiklikuks hädaolukorraks ja teatas, et Washington alustab kolmele Kesk-Ameerika riigile Hondurasele, Guatemalale ja Salvadorile antava abi "olulist" vähendamist. Mall Mälberg jätkab.

Paljud külad ja alevikud soovivad muuta haldusüksust

23.10.18 ... Praegu on rahandusministeeriumile teada-olevalt käimas viis arutelu, mille keskmes on külade ja alevike liitmine uue omavalitsusega. Läbirääkimised on erinevates staadiumites, kuid asjaosalised püüavad eelkõige mõista, millised on inimeste mured ja ootused. Marii Kangur räägib lähemalt.

Riigikogu arutab põlevkivienergeetikast väljumise strateegiat ehk Põxitit

23.10.18 ... Riigikogu arutab oluliselt tähtsa riikliku küsimusena teemat "Eesti vajab põlevkivienergeetikast väljumise strateegiat ehk Põxitit". Arutelu algatamise aluseks oli Eesti Rohelise Liikumise algatatud kollektiivne pöördumine, millele oli antud 1075 allkirja. Jätkab Janek Salme.

Ilm on tuuline ja sajune

23.10.18 ... ILM on täna tuuline ja sajune, kohati on vihmasadu tugev ning õhtul võib mandril ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur on 5-9 kraadi.

Põhja- ja Lõuna-Korea kõrvaldavad relvastatud valvepostid piiril asuvast läbirääkimistelinnast Uuendatud 11:51

23.10.18 ... Põhja- ja Lõuna-Korea on otsustanud kõrvaldada relvastatud valvepostid ja üldse kõik relvad kahe riigi piiril asuvast läbirääkimistelinnast Panmunjomist. Ka ühise julgeolekualana tuntud Panmunjom on ainuke koht demarkatsioonijoonel, kus kahe Korea sõdurid üksteist näost-näkku näevad. Panmunjomi desarmeerimise mõte on vähendada pingeid kahe riigi vahel. Varem sel kuul alustasid mõlema riigi relvajõud umbes 800 tuhande jalaväemiini kõrvaldamist piirialalt.

Kohus kaalub jalgpallurite kokaiiniäri võtmetegelase vanglast vabastamist

23.10.18 ... Tartu maakohus kaalub jalgapallurite kokaiiniäri võtmetegelase Tauno Laasme enne tähtaega vanglast vabastamist.

Onkoloogid ja PERH ei toeta kolmanda kiiritusravi keskuse loomist

23.10.18 ... Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) ja Eesti Onkoloogide Selts (EOS) soovitavad sotsiaalministeeriumil mitte toetada ideed lubada loodavas Tallinna Haiglas tegeleda ka kiiritusraviga.

Ööl vastu pühapäeva tuleb kell talveajale keerata

23.10.18 ... Pühapäeval läheb Eesti üle talveajale, mis tähendab, et 28. oktoobril kell 4 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra tagasi.

Räpinas toimub rahvakoosolek võimaliku EstFori tehase vastu.

23.10.18 ... Põlvamaal Räpinas toimub täna õhtul rahvakoosolek, mille eesmärk on saada vastused küsimustele, mis puudutavad Est-Fori võimaliku tulemist Kagu-Eestisse. Est-For esindajad ise sellel koosolekul ei osale. Mirjam Nutovi lugu

Ilm läheb tuuliseks ja sajuseks

23.10.18 ... ILM läheb päeva jooksul tuuliseks ja sajuseks, kohati on vihmasadu tugev ning õhtul võib mandril ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur on 5-9 kraadi.

Eesti sõlmib sotsiaalkindlustuslepingu Valgevenega

23.10.18 ... Kui kõik läheb plaanitult, rakendub 2020. aastal sotsiaalkindlustusleping Eesti ja Valgevene vahel.

Maanteeamet ei rutta suurimat lubatud piirkiirust muutma

23.10.18 ... Maanteeamet jälgib pidevalt ilmastikuolusid ja teeb otsuse suurima lubatud piirkiiruse muutmiseks jooksvalt, vastavalt ilmastikuoludele.

Moora: EKRE-ga koostöö välistavad sotsid võivad leida end äärealadelt

23.10.18 ... Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora hinnangul võivad sotsid leida end äärealadelt, kuna nad välistavad koostöö EKRE-ga, samas kui viimane on tõenäoliselt valimiste järel otsustajate hulgas.

Ambitsioonikas reform, mälu ja inimsuhted ehk miks vahetada haldusüksust?

23.10.18 ... Praegu on rahandusministeeriumi andmetel käimas viis arutelu, mille keskmes on külade ja alevike liitmine praeguse omavalitsuse asemel teisega. Läbirääkimised on erinevates staadiumites, kuid asjaosalised püüavad eelkõige mõista, millised on inimeste mured ja ootused.

Otse kell 10: riigikogu arutab põlevkivienergeetika tulevikku

23.10.18 ... Riigikogu arutab teisipäevasel istungil oluliselt tähtsa riikliku küsimusena "Eesti vajab põlevkivienergeetikast väljumise strateegiat ehk PÕXITit". Otseülekannet arutelust näeb portaalis ERR.ee algusega kell 10.

Vald küsib lehelt iga juubilari nime eest viis eurot

23.10.18 ... Vallavalitsus küsib Hiiu Lehelt iga sünnipäevalapse nime eest viis eurot.

Politsei soovitab kihutajatel ennast elundidoonoriks registreerida

23.10.18 ... Politseinikud hakkasid sel nädalal jagama kihutajatele infokaarte, mis kutsuvad juhti ennast elundidoonoriks registreerima.

Ravimisel vea teinud arstid vabanevad kriminaalvastutusest

23.10.18 ... Sotsiaalministeeriumis valmib eelnõu, millega ravivea teinud arstid vabaneksid kriminaalvastutusest.

Liikluses sai viga kaks inimest

23.10.18 ... Esmaspäeval juhtus kaks liiklusõnnetust, milles sai viga kaks inimest.

Politseinikud kontrollivad teisipäeval juhtide kainust

23.10.18 ... Teisipäeval kontrollivad politseinikud üle Eesti sõidukijuhtide kainust.

Kantsler: ühe dokumendiga ei saa Eesti välispoliitikat pikaks ajaks paika panna

22.10.18 ... Välisministeeriumi kantsler Rainer Saks ütles, et iga võimule tulev valitsus peab andma välisministeeriumile oma prioriteedid, mille põhjal välispoliitikat ajada, sest vaid ühe dokumendiga ei saa pikaks ajaks välispoliitikat paika panna.

Sügis leevendas loomakasvatajate muret talvesööda pärast, kuid varu napib

22.10.18 ... Pikk ja soe sügis leevendas pisut loomakasvatajate muret loomade talvise sööda pärast, kuid mitmes Kesk-Eesti ettevõttes tuleb siiski kõvasti pingutada, et loomadele ninaesist kevadeni jätkuks.

Kaitsevägi tahab hankida lennukikütuse ostmise võimaluse tsiviillennuväljadel

22.10.18 ... Kaitsevägi plaanib hankida lennukikütuse ostmise võimaluse Eesti tsiviillennuväljadel ning Riias ja Kaunases. Eelkõige on kaitseväe lennukitel tarvis kasutada tsiviillennuvälju õppuste ajal, külaliste veoks, kuid ka näiteks metsatulekahju puhul.

Politoloog Tõnis Leht: riigireformijate taga ei paista ühtegi erakonda

22.10.18 ... Politoloog Tõnis Leht nentis, et riigireformi sihtasutuse teisipäeval välja käidud ettepanekute taga pole ühtegi võimul olevat erakonda, kuigi need on liberaalsete vaadete alusel koostatud.

Tehnikaülikoolis näidati, kuidas maja sisekliima tervist mõjutab

22.10.18 ... Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) näidati, kuidas mõõta hoone sisekliimat, et teada saada, millised on maja füüsikalised, keemilised ja bioloogilised omadused ning kuidas need mõjutavad inimeste tervist.

Vilja Kiisler: Reformierakonna loosung on igav nagu Stockmanni reklaam

22.10.18 ... Siiani on riigikokku kandideerivatest erakondadest oma valimisloosungiga välja tulnud neli. Kõige igavam sõnum on Postimehe erikorrespondendi Vilja Kiisleri hinnangul Reformierakonnal.

PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: