Eesti

Otse kell 13: väitlusselts valimistele eelnenud debatist

17.10.21 EESTI ... Eesti Väitlusselts korraldab pühapäeval kell 13 veebiülekandes paneelarutelu, kus eksperdid analüüsivad valimistele eelnenud ühiskondlikku debatti. Otsepildis näeb arutelu ERR-i portaalis.

Öösel võib lörtsi tulla

17.10.21 RAADIOUUDISED ... Saabuval ööl on oodata vihma, Põhja-Eestis kohati ka lörtsi.

Pühapäeval on kohalike valimiste valimispäev

17.10.21 EESTI ... Üle Eesti on avatud 448 valimisjaoskonda kella üheksast hommikul kuni kell 20.00 õhtul. Eelhääletamisel osales 39,6 protsenti valijatest, valimispäeval on sedeliga hääletades võimalik ka oma e-häält muuta.

Tallinna linnapeakandidaatide debati keskmes oli ühistransport ja linnaruum

17.10.21 EESTI ... "Valimisstuudios" olid Tallinna linnapeakandidaatidel arutluse all võitlus koroonaviirusega, murekohad pealinna ühistranspordis ja kauaoodatud peatänava projekt.

Paides kogunes varivolikogu

16.10.21 EESTI ... Paide Teater kutsus laupäeval kokku Paide varivolikogu, mis arutab linnavolikoguga samu küsimusi ja annab nõu pühapäeval valitavatele munitsipaalpoliitikutele. Ühtlasi kutsub Paide Teater inimesi üle Eesti jagama oma kogemusi kokkupuutest kohaliku võimuga.

Enne valimispäeva andis hääle 39,6 protsenti inimestest

16.10.21 EESTI ... Kohalike omavalistuste volikogude valimistel e-hääletas ja eelhääletas 39,6 protsenti hääleõiguslikest Eesti elanikest.

Kohalikel valimistel anti rekordkogus e-hääli

16.10.21 EESTI ... Laupäevase seisuga on kohalike omavalitsuste volikogude valimistel antud rekordkogus e-hääli. Laupäeval enne e-hääletamise sulgemist oli e-hääletanud 263 566 inimest, mida on enam kui viimastel kohalikel ja ka riigikogu valimistel.

Koroona-aeg langetas Hindpere laulukonkursist osavõtjate hulka

16.10.21 EESTI ... Koroonaaeg on keerulisse olukorda pannud ka laulukollektiivid. Pooleteise aastaga sulas Hans Hindpere lauluansamblite konkursist osavõtjate arv kokku rohkem kui poole võrra.

Euroopa lastefilmide festivali fookuses on side looduse ja laste vahel

16.10.21 FILM ... Tallinnas Artise kinos algas laupäeval Euroopa lastefilmide festival, mis toob vaatajateni kokku kuus uut linateost. Sellel aastal on festivali fookuses side looduse ja laste vahel.

Enne valimispäeva käis usin eelhääletamine ja valimiskampaania

16.10.21 EESTI ... Pühapäeval on kohalike omavalitsuste volikogude valimise päev. Ka laupäeval käidi usinalt eelhääletamas ning kandidaadid tegid aktiivselt valimiskampaaniat.

Kohalikel valimistel tõotab valimisaktiivsus tulla suurem kui 4 aastat tagasi

16.10.21 RAADIOUUDISED ... Seda kinnitas ka riigi valimisteenistuse juht Arne Koitmäe intervjuus Uku Toomile.

Turba nõudluse kasvu rohepööre ei pidurda

16.10.21 RAADIOUUDISED ... Järjest karmimatest keskkonnanõuetest hoolimata kasvab linnastumise tõttu turbatoodete nõudlus.

Päevakaja (16.10.2021 18:00:00)

16.10.21 RAADIOUUDISED ...

"Insight": hääle eest võib saada raha ja konjakit

16.10.21 EESTI ... Rahvusringhäälingu venekeelse telekanali ETV+ saate "Insight" ajakirjanikud tutvusid kohalike valimiste eel ebaausate valimismeetoditega, millega Kohtla-Järve inimestel on tulnud kokku puutuda.

"Rahva teenrid": seekordne valimiskampaania erines varasematest

16.10.21 EESTI ... Pühapäeval lõppevate kohaliku omavalitsuse (KOV) valimiste kampaania oli mitmel põhjusel varasemast erinev, leidsid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" osalenud ajakirjanikud Urmet Kook, Urmas Jaagant ja Indrek Kiisler.

Koroonaviirusega on haiglas 363 patsienti, suri seitse inimest

16.10.21 EESTI ... Laupäeva, 16. oktoobri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 278 inimest, kokku on haiglas 363 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest on vaktsineerimata 227 ehk 62,5 protsenti.

Eesti saatkond Oslos kolis uutesse ruumidesse

16.10.21 EESTI ... Välisministeerium rentis Eesti saatkonnale Norras uued ruumid, saatkond alustas uues asukohas tööd juba septembris.

Merits: uute piirangute asemel tuleks tagada praegustest kinnipidamine

16.10.21 EESTI ... Enne, kui uusi koroonapiiranguid hakata kehtestama, tuleks tagada, et järgitaks juba praegu kehtivaid reegleid, ütles valitsuse teadusnõukoja liige, Tartu Ülikooli rakendusviroloogia professor Andres Merits.

Prantsusmaa: meie väed ei lahku Malist

16.10.21 VÄLISMAA ... Prantsusmaa väed ei lahku Malist, kuid üksusi paigutatakse ümber ning kontingendi suurust vähendatakse, teatas Prantsuse saatkond Eestis.

Eestis ootab kasutamist ligi 280 000 doosi koroonavaktsiini

16.10.21 EESTI ... Eestis ootab kasutamist ligi 280 000 doosi erinevaid koroonavaktsiine, viimase nädala jooksul tehti umbes 8000 vaktsiinisüsti.

Nõukogu pani ajaloomuuseumi direktori "poolte kokkuleppel" lahkuma

16.10.21 EESTI ... Vastuvõtmata arengukava, lahkuv personal ja halb sisekliima viisid olukorrani, kus ajaloomuuseumi direktor peab uuest aastast oma kohalt lahkuma. Ametlikult lahkub ta enne tähtajalise lepingu lõppu poolte kokkuleppel, nõukogu on juhivahetust kommenteerides kidakeelne.

Hiinalinna tuvipidaja tuvilas elab üle saja linnu

15.10.21 EESTI ... Tuvid on linnapildis küll tavapärane nähtus, kuid tuvisid kodulinnuna kasvatavad tänapäeval vähesed. Tartus on ainus tuvipidaja pensionär Aleksandr, kelle Hiinalinna aiamaal asuvas tuvilas elab üle saja linnu.

Kolmas laine peletas naasnud Rootsi ja Soome spaaturistid taas eemale

15.10.21 EESTI ... Pärnu spaade juhid ütlevad nagu ühest suust, et juba hakkasid tasapisi tagasi tulema Soome ja Rootsi kliendid, kuid koroonasse haigestumise suurenemisega Eestis on asutud broneeringuid tühistama. Soome kliendid on spaadesse helistanud, et uurida, kas nende meedias kajastatu, vastab tõele.

Päevakaja (15.10.2021 18:00:00)

15.10.21 RAADIOUUDISED ...

ERR vahendab valimistulemusi otsesaadetega teles, raadios ja veebis

15.10.21 EESTI ... Pühapäeval, 17. oktoobril toimuvad kohalike omavalitsuste volikogude valimised. Valimisteõhtul vahendavad tulemusi otsesaadetega ETV, ETV2, ETV+, Vikerraadio ning ERR.ee portaal otseblogiga.

Asekantsler Alasepp võttis oma nõunikuks Katrin Idla

15.10.21 EESTI ... Hiljuti sotsiaalministeeriumi terviseala asekantslerina tööd alustanud Heidi Alasepp võttis oma nõunikuks Katrin Idla, kes sattus 2010. aastal avalikkuse tähelepanu alla kliima- ja energiaagentuuriga seoses.

Hiiumaa jõudis 80 protsendi täisealiste vaktsineerituseni

15.10.21 EESTI ... Esimese maakonnana jõudis Hiiumaa täiskasvanud elanike seas vähemalt ühe doosiga 80 protsendi vaktsineerituseni.

Kaitseväest on lahkunud 36 vaktsineerimisvastast

15.10.21 EESTI ... Kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi kehtestatud vaktsineerimisnõude tõttu on kaitseväest lahkunud 36 inimest, kes ei ole soovinud ennast COVID-19 vastu pookida.

Valitsuse pressiteenistus ei avalda Kallase koroonaettepanekute allikat

15.10.21 EESTI ... Ehkki peaminister Kaja Kallas ütles, et tema vastuoluliste ettepanekute taga karmide koroonapiirangute kehtestamiseks oli ekspertrühm, ei ole valitsuse kommunikatsioonibüroo suutnud kaks päeva ERR-i küsimusele konkreetselt vastata, milline ekspertrühm ja kes konkreetselt need välja käis.

President Kaljulaidi heaks asub tööle kolm inimest

15.10.21 EESTI ... President Kersti Kaljulaidi büroos asub tööle kolm inimest. Nõunik Taavi Linnamäe ei pea aga mõistlikuks spekuleerida selle üle, kas büroo ülesandeks on ka presidendi toetamine valimistel maksumaksja raha eest, kui Kaljulaid peaks tegema teoks oma vihje tulla sisepoliitikasse.

Koroonaviirusega on haiglas 349 patsienti, suri kuus vaktsineerimata inimest

15.10.21 EESTI ... Reede hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 267 inimest, kokku on haiglas 349 koroonaviirusega nakatunud patsienti.

Kalevi staadioni ehitus saab lisaraha

15.10.21 EESTI ... Seoses Kalevi keskstaadioni projekti kallinemisega ning rekonstrueerimisega kaasnenud lisatöödega, vajab spordiselts Kalev lisaraha enam kui 300 000 eurot. Nii Tallinna linn kui kultuuriministeerium on valmis lisaraha andma.

Uusberg: mittevaktsineeritute ravi piiramine oleks ebaeetiline

15.10.21 EESTI ... Peaminister Kaja Kallase välja öeldud ettepanekud, mille kohaselt võiks piirata mittevaktsineeritud inimeste arstiabi saamise võimalusi, oleksid ebaeetilised ning valitsuse teadusnõukoda ei ole neid arutanud, ütles nõukoja liige, Tartu Ülikooli käitumisteadlane Andero Uusberg.

Reformierakond käis Keskerakonnale välja oma koroonaettepanekud

15.10.21 EESTI ... Reformierakond käis vastukaaluks Keskerakonna ettepanekutele välja viis ettepanekut koroonaviiruse ohjeldamiseks ja vaktsineerimise soodustamiseks.

Kiik ei toeta Kallase mõtteid karmidest koroonapiirangutest

15.10.21 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (Keskerakond) rääkis usutluses ERR-ile, et ei toeta peaminister Kaja Kallase mõtteid karmide koroonapiirangute kehtestamiseks. Minister tutvustas ka Keskerakonna ja Reformierakonna erimeelsusi koroonakriisi lahendamisel, aga jättis vastamata küsimusele, kas astub tagasi, kui haiglates koroonahaigete tõttu ülekoormus tekib.

Valimisteenistus: automaattõlge ei mõjutanud kandidaatide nimede kuvamist valijarakenduses

15.10.21 RAADIOUUDISED ... Riigi valimisteenistuse teatel ei mõjutanud automaattõlge kuidagi e-hääletamist ega kandidaatide nimede kuvamist valijarakenduses.

Alitalia lõpetas tegevuse

15.10.21 RAADIOUUDISED ... Itaalia lennufirma Alitalia tegi neljapäeva õhtul viimase lennu, lõpetades seitsekümmend viis aastat kestnud tegevuse.

Laupäev tuleb sajuhoogudega

15.10.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Taimi Paljak.

Samost: Keskerakond on end valimiste finiši eel kokku võtnud

15.10.21 EESTI ... Kui paari nädala eest paistis olevat üsna selge, et Keskerakond ei saa Tallinna volikogus absoluutset häälteenamust, siis viimaste nädalate kampaania tõttu on neil tekkinud vähemalt võimalus see saada, ütles ajakirjanik Anvar Samost ERR.ee reitingute erisaates.

Eesti pakub võimalust defineerida andmebaasides ka oma rass

15.10.21 EESTI ... Eesti pakub andmebaasides, kus inimene saab riigile oma andmeid esitada, rahvuse määratlemise raames võimalust määratleda muuhulgas ka oma rassiline kuuluvus.

Virumaale saab pilku heita ka mägede tippudest

15.10.21 EESTI ... Virumaal pakutakse huvilistele uue turismiteenusena võimalust vallutada mägede tippe. Tulevikus suuremaks plaanitava seikluse pilootosas on välja valitud viis mäge.

VALIMISBLOGI koondab kohalike valimiste olulisemad uudised, tulemused ja kommentaarid

14.10.21 EESTI ... ERR.ee avab neljapäeval kohalike omavalitsuste volikogude valimisblogi, kuhu koondame olulisemad valimisteemalised uudised, debatid ning valimiste õhtul ka kõige operatiivsemad tulemused ja kommentaarid.

Tallinn tahab õpetajate tõhustusdoosid ära teha oktoobri jooksul

15.10.21 EESTI ... Tallinna linn on alustanud kolmandate koroonavaktsiini dooside jagamist riskirühmadele ja eesliinitöötajatele, tõhustusdooside manustamisega alustati Iru hooldekodu klientidele ja sealsetele töötajatele. Järjekorras järgmised on õpetajad.

Valimisteenistus: automaattõlge ei mõjutanud nimede kuvamist valijarakenduses

15.10.21 EESTI ... Riigi valimisteenistus teatas vastuseks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) reedesele taotlusele tühistada väidetavate rikkumiste tõttu e-hääletus teatud ringkondades, et automaattõlge ei mõjutanud kandidaatide nimede kuvamist valijarakenduses.

Õpetajad vajavad uuenduste omaksvõtuks aega, mitte kiirkoolitusi

15.10.21 HARIDUS ... Haridus uueneb pidevalt ja varem keeruliseks peetud õppeaineid nagu matemaatika saab tänapäeval õpetada näiteks robotite abil. Kuigi riik toetab koole nutikate õppevahendite ostul, on see maha visatud raha, kui õpetajatele ei anta pikemat aega uue tehnoloogia omaksvõtuks, osutab Tallinna Ülikooli doktoritöö.

Reoveeuuring näitab koroonaolukorra halvenemist

15.10.21 RAADIOUUDISED ... Tartu ülikooli teadlaste juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused kinnitavad, et koroonaviiruse koguse kasv jätkub üle Eesti.

Õhutemperatuur tõuseb kuni 11 kraadini

15.10.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Taimi Paljak.

Reoveeuuring: viiruse hulga tõusu veab Ida-Virumaa

15.10.21 TERVIS ... COVID-19-viiruse tase on kõikjal Eestis kõrge, selgub selle nädala reoveeuuringust. Kõige kiiremini kasvab viiruse hulk reovees Ida-Virumaal.

mängi kaasa!

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

vali targalt

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: