Eesti

Politsei: valdavalt said inimesed peod ilma politsei abita peetud

24.06.18 ... Politseile möödusid jaanilaupäev ja jaaniöö võrdlemisi rahulikult, kuigi väljakutseid oli tavapärasest rohkem.

Tallinn võib viia bussipeatused Tallinki hotelli ette

24.06.18 ... Tallinna linnavalitsus kaalub Viru bussiterminali liikluskoormuse vähendamist ja osade peatuste viimist kõrvalasuva Tallinki hotelli ette.

Gaudeamuse rongkäik sulgeb Tartu ülikooli peahoone ümbruses liikluse

24.06.18 ... Pühapäeval kogunevad Tartus toimuva Gaudeamuse üliõpilasfestivali rongkäiku tuhanded Eesti, Läti ja Leedu tudengid ning seetõttu on ülikooli peahoone ümbrus kell 14–15 liiklusele suletud.

Maanteeamet programmeerib Pärnu ümbersõidu valgusfoorid ümber

24.06.18 ... Maanteeamet programmeerib ümber Pärnu ümbersõidul asuvad liiklusfoorid, et seal liiklust sujuvamaks muuta ja paigaldab sinna tablood, kus osadel lõikudel näidatakse juhtidele soovituslikuks liikluskiiruseks 60 km/h.

Päästeametile möödus jaaniöö suuremate vee- ja tuleõnnetusteta

24.06.18 ... Jaanilaupäeva õhtu ja jaaniöö möödusid päästeametile suuremate õnnetusteta.

Tallinn renoveerib Kadrioru staadioni ja Pirita velodroomi

24.06.18 ... Tallinna linn kavatseb lähiaastatel renoveerida kaks Eesti spordiajaloo seisukohalt sümbolväärtusega objekti - nii Kadrioru staadioni kui ka Pirita velodroomi.

Liikluses sai viga seitse inimest

24.06.18 ... Laupäeval juhtus üle Eesti seitse liiklusõnnetust, milles sai viga kokku seitse inimest.

Jaaniööl suuremaid tule- ega veeõnnetusi ei olnud

24.06.18 ... Jaanilaupäeva õhtu ja jaaniöö on Eestis möödunud suuremate õnnetusteta, aga Päästeameti valvepressi-esindaja Indrek Hirs ütles, et väljakutseid oli siiski tavapärasest rohkem

Politsei tabas 64 joobes juhti

24.06.18 ... Politsei tabas möödunud ööpäeval liikluses kokku 64 joobes juhti.

Avinurme tünnilaat tõi kohale tuhandeid huvilisi

23.06.18 ... Täna peeti 19. korda Avinurme tünnilaata. Sel aastal toimus laat esimest korda Jõgevamaal, sest haldusreformi järel läks Avinurme Mustvee valla koosseisu. Rene Kundla

President Kaljulaid: lisaks kaitseväele tuleb rahastada ka teisi riigikaitse valdkondi

23.06.18 ... President Kersti Kaljulaid rõhutas oma Võidupäevakõnes rahva kaitsetahet. Ta kusus üles arendama lisaks kaitseväele ka teisi riigikaitse valdkondi ja laiapindset riigikaitset. Kai Vare

Avinurme tünnilaat toimus esimest korda Jõgevamaal

23.06.18 ... 19. korda toimunud Avinurme tünnilaat toimus sel aastal esimest korda Jõgevamaal, sest haldusreformi järel läks Avinurme Mustvee valla koosseisu.

Põlvas avati pidulikult linna keskväljak

23.06.18 ... Põlvas avati laupäeval linna keskväljak koos pargi, kõnniteede, lipuväljaku, purskkaevu ning mitmete atraktsioonidega – seni oli Põlva üks väheseid ilma keskväljakuta väikelinnu.

Torustike puhastamise tõttu on Järvevana teel piirkiiruseks 30 km/h

23.06.18 ... Tallinnas Järvevana teel algas laupäeval kanalisatsioonikaevude ja torustike survepesu, seetõttu on sõidukiirust seal piiratud 30 kilomeetrini tunnis.

Fotod: Haapsalu pidas võidupühal maakaitsepäeva

23.06.18 ... Läänemaal Haapsalus tähistati võidupüha raudteejaama esisel, keskpäeval alanud maakaitsepäevale eelnes tehnikaparaad.

Luik nõustub vajadusega kaitsesambaid tugevdada

23.06.18 ... Kaitseminister Jüri Luik nõustub presidendi sõnumiga, et laiapindne riigikaitse ei saa jääda ainult paberile, kuid kulutused selleks ei saa tulla kaitse-eelarvest.

Fotod: merevägi pidas paraadi Tallinna lahel

23.06.18 ... Võidupüha puhul toimus Pirita lähistel mereparaad, millel osalenud merealused võttis tseremooniaga vastu mereväe ülem.

Video ja fotod: võidupüha paraad Tallinna lauluväljakul

23.06.18 ... Tänavune Võidupüha paraad peeti Tallinnas lauluväljakul, lisaks 1500 kaitseliitlasele võtsid paraadist osa ka liitlasüksused.

Kaljulaid: laiapindne riigikaitse eksisteerib peamiselt vaid paberil

23.06.18 ... President Kersti Kaljulaid küsis võidupüha paraadil peetud kõnes, kas Eesti peaks leppima peamiselt vaid paberil eksisteeriva laiapindse riigikaitsega.

Ilves loetles kolm asja, millele kaitsepoliitkas jätkuvalt tugineda

23.06.18 ... Tuleb usaldada liitlasi, tuleb hoida tõde, ei tohi karta kõneleda tõe ja vabaduse kaitseks, loetles president Toomas Hendrik Ilves üle asjad, mis ei ole aja jooksul kaitsepoliitikas muutunud.

Ratas: me kõik kanname vastutust vaba Eesti hoidmisel ja edasiviimisel

23.06.18 ... Peaminister Jüri Ratas asetas laupäeva hommikul kaitseväe kalmistul pärja Vabadussõjas langenute mälesetuseks ja ütles enda kõnes, et Eesti kaitstus toetub eelkõige inimeste pühendumusele ja sihikindlale tööle, aga ka sõpradele ja liitlastele, nii nagu see oli Vabadussõjaski.

Elektrita on veel ligi 2000 majapidamist

22.06.18 ... Reedene tugev tormituul jättis üle Eesti tuhanded majapidamised elektrita, kui tipphetkel oli vooluta 17 000 majapidamist, siis laupäeva hommikuks oli vooluta veel 2000 majapidamist.

Ööpäevaga tabati 15 joobes juhti

23.06.18 ... Möödunud ööpäeval tabas politsei autoroolist ühe narko- ja 14 alkoholijoobes juhti.

Fotod: Tartu võõrustab kuut Euroopa riigipead

22.06.18 ... President Kersti Kaljulaid kutsus Eesti juubeli puhul Tartusse külla kuus Euroopa presidenti, kelle riigid äsja samuti 100. sünnipäeva tähistasid või peagi tähistavad.

Võnnus taaselustati Läti ja Eesti jaoks ajalooline lahing

22.06.18 ... Lätimaal Võnnus lehvisid reedel Läti ja Eesti lipud ning õhtul taaselustati mõlema rahva jaoks ajalooline Võnnu lahing. Ka lõunanaabrid soovivad hakata tähistama Võnnu lahingus saavutatud eestlaste ja lätlaste ühise võidu järgi võidupüha.

Fotod: praamijärjekord Virtsus ulatus kilomeetrini

22.06.18 ... Võidupüha ja jaanipäeva eel on tavalisest suurem tung Saaremaale ja Hiiumaale, mis tähendab ka järjekordi sadamates.

Majandusmigrantide surve Eesti kõrgkoolidele kasvab

22.06.18 ... Majandusmigrantide surve Eesti kõrg- ja kutseõppeasutustele politsei kinnitusel järjest kasvab. Euroakadeemia, kelle kolmandatest riikidest pärit välistudengid jättis politsei- ja piirivalveamet sügisel kooli ebausaldusväärsuse tõttu elamislubadest ilma, peab uuest õppeaastast kvaliteedinõuete mittetäitmise tõttu kinni panema ka ühe magistriõppe programmi. Järelevalvemenetlust alustas haridusministeerium aga ka ettevõtluskõrgkooli Mainor üle. Politsei teravdatud tähelepanu all on ka Ida-Virumaa kutsehariduskeskus.

Põhja-Tallinna jaanituli jääb tormi tõttu süütamata

22.06.18 ... Põhja-Tallinna linnaosa jaanituli Stroomi rannas jääb tugeva tuule tõttu reedel süütamata.

Päästjad on saanud tormituule tõttu arvukalt väljakutseid

22.06.18 ... Päästjad on saanud reedel puhuva tugeva tuule tõttu arvukalt väljakutseid, peamiselt on tegemist tormi murtud puudega.

Otto Tiefi kodukohas avati mälestuskivi

22.06.18 ... Reedel avati omaaegse valitsusjuhi Otto Tiefi kodukohas Jaanika karjamõisas mälestuskivi.

Toris süüdati võidutuli

22.06.18 ... Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus mälestati Eesti eest langenud sõdureid ja süüdati mälestustuli.

Narva linnavolikogu esimees Jefimov jäi lõplikult kelmuses süüdi

22.06.18 ... Narva linnavolikogu keskerakondlasest esimees Aleksandr Jefimov jäi lõplikult süüdi kelmuses, kuna riigikohus ei võtnud tema edasikaebust menetlusse, teatas rahvusringhäälingu venekeelne uudisteportaal rus.err.ee.

Suurt ressurssi nõudnud päästetööd jätsid mõne piirkonna elupäästevõimekuseta

22.06.18 ... Mai ja juuni on olnud päästjatele erakorraliselt töörohked, sest mitu päästesündmust on nõudnud suurt hulka tehnikat ja inimtööjõudu. Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tunnistas, et suure töökoormuse tõttu on hetketi mõned piirkonnad olnud elupäästevõimekuseta.

Video: vaata, kuidas ERR-i töötajad teletehnikat uputusest päästa püüdsid

22.06.18 ... Neljapäeva hilisõhtune paduvihm kahjustas ka ERR-i Gonsiori tänaval asuva vana telemaja stuudioid, režiitehnikat ja ruume, kuna vihmasaju tagajärjel kogunes vesi katusele ning hakkas seejärel lagedest läbi tulema.

Eesti seisukohad: rändekvootidega tuleb nõustuda, luua tugevam välispiir ja pagulaslaagrid kolmandatesse riikidesse

22.06.18 ... Analüütikute arvates ei leita tuleva nädala Euroopa Liidu tippkohtumisel lahendust rändeprobleemile, seetõttu kutsus Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker pühapäevaks kokku mitteametliku rändetippkohtumise, et arutada veel enne Ülemkogu võimalikke lahendusi. Mall Mälberg küsis peaminister Jüri Rataselt, millised on Eesti seisukohad enne ülemkogu

Lõkke tegemise lauskeeld kehtib vaid Jõgeva- ja Ida-Virumaal

22.06.18 ... Päästeamet teatas, et tänu viimaste päevade vihmasadudele on enamikus osas Eestist suur tuleoht langenud ning lõkke tegemise keeld püsib vaid Jõgeva- ja Ida-Virumaal.

Lüganuse kalmistul austati piirivalvureid

22.06.18 ... Täna ennelõunal austati Ida-Virumaal Lüganuse kalmistul sinna maetud Eesti piirivalvureid ning avati renoveeritud hauatähis, mis on pühendatud 21aastaselt teenistuskohustusi täites hukkunud Elmar Õunapuule. Rene Kundla

Tõniste: Kreeka jääb süvendatud järelevalve alla

22.06.18 ... Luksemburgis olid koos eurotsooni rahandusministrid, kõne all oli Kreeka finantskriis. Kreeka on saanud kaheksa kriisiaasta vältel kokku kokku üle 300 miljardi euro. Abiprogrammidega kaasnesid ranged kasinusmeetmed, mis tõi omakorda kaasa massilise töötuse. Ministrid otsustasid, et võlgade tagasimaksmist pikendatakse umbes 100 miljardi euro osas. Indrek Kiisler küsis rahandusminister Toomas Tõnistelt, kas ta nõustub teiste ministrite hinnanguga, et Kreeka võlakriisile saab nüüd joone alla tõmmata.

Tõniste tselluloositehasest: valitsus võttis liiga suured ohjad enda kätte

22.06.18 ... Rahandusminister Toomas Tõniste (Isamaa) leiab, et valitsus võttis tselluloositehase eriplaneeringuga liiga suured ohjad enda kätte.

Lüganuse kalmistul austati piirivalvureid

22.06.18 ... Reede ennelõunal austati Ida-Virumaal Lüganuse kalmistul sinna maetud Eesti piirivalvureid ning avati renoveeritud hauatähis, mis on pühendatud 21aastaselt teenistuskohustusi täites hukkunud Elmar Õunapuule.

Arendaja: Tallinna Vesi peab investeerima kanalisatsioonisüsteemi

22.06.18 ... Neljapäeva hilisõhtuse paduvihma ja sellega kaasnenud uputuse valguses leiab Maakri Kvartali projektijuht Jaan Erelt, et Tallinna Vesi peaks oma investeerimiskohustust täitma ning arendama Tallinna südalinna kanalisatsioonisüsteemi.

Tallinn sõlmis Reidi tee ehituslepingu

22.06.18 ... Tallinna kommunaalamet allkirjastas reedel riigihanke võitnud ühispakkuja KMG Inseneriehituse AS ja Verston Ehitus OÜ ehituse töövõtulepingu Reidi tee ehituseks.

Kaljulaid: NATO julgeolekusuhe ei tohi olla ainult protsentide võrdlemine

22.06.18 ... President Kersti Kaljulaid kohtus reede hommikul Tartus Poola presidendi Andrzej Dudaga. Kohtumisel arutati rahvusvahelist olukorda, julgeoleküsimusi ja juulis toimuva NATO tippkohtumisega seotud teemasid.

Doktoritöö: arenguriikide koolide digilõhe taga on õpetajate suhtumine

22.06.18 ... Digitaalsete vahendite kasutamine koolitunnis on loonud tänapäevased õpikeskkonnad ja -viisid, kuid need loovad ka olukorra, kus osa koole on digitaalselt teistest pädevamad kui teised. Kuidas selliseid olukordi vältida nii arenguriikides kui ka mujal, uuris Tallinna Ülikooli doktorant James Sunney Quaicoe, kes täna kaitses oma väitekirja.

Linn on aasta turvakodus elanud poisile leidmas hooldusperet

22.06.18 ... Vaatamata sellele, et nelja-aastase poisi tädi pere on otsapidi juba riigikohtus, et saada lapsele eestkostjaks määratud Tallinna linnalt see õigus oma perele, loeb linn saaga lõppenuks ning usub, et on viimaks leidnud poisile sobiva hoolduspere, kes peaks sinna elama minema loetud nädalate või kuude jooksul. Õiguskantsleri ja sotsiaalkaitseministri kriitikaga, et Tallinn hoiab lapsi turvakodudes massiliselt ja liiga kaua, Tallinna abilinnapea ei nõustu.

Kaitseministeeriumi uueks kantsleriks saab Kristjan Prikk

22.06.18 ... Kaitseminister Jüri Luik otsustas uue kantslerikandidaadina valitsusele esitada praeguse kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsleri Kristjan Priki.

Muhumaale on tänaseks müüdud üle 2500 autopileti

22.06.18 ... Olukord Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel on vaatamata jaanipäeva-eelsele ajale rahulik. TS Laevade teenindus- ja müügivaldkonna juht Pille Kauber ütles tunni aja eest, et hommik ja eilne päev on kulgenud sadamates sujuvalt ja järjekordi tekkinud ei ole. Keerulisemaks võib kujuneda olukord pühapäeval, kui taas mandrile soovitakse. Reene Leas

Kreeka võlakoormuse suurust arvestades jäävad üles suured riskid

22.06.18 ... Eurotsooni rahandusministrid leppisid varahommikul kokku Kreeka võlaleevenduses. Indrek Kiisler

Video ja fotod: paduvihm tõi Tallinnas uputuse

22.06.18 ... Vastu keskööd Tallinnas maha sadanud intensiivne äikesevihm tekitas linnas paljudes kohtades uputusi.
laadi alla jalkaäpp
PRAEGU VIKERRAADIOS
uus suvesaade
Taavi Libe

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: