Majandus

Leedu poolaasta majanduskasv oli ligi viis protsenti

30.07.21 MAJANDUS ... Leedu esimese poolaastaga sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kasv oli hooajaliselt ja tööpäevadega korrigeerimata andmetel mullusega võrreldes 4,8 protsenti ja oli jooksevhindades 24,8 miljardit eurot.

Hergo Tasuja: Hiiumaa on samuti Eestimaa

30.07.21 ARVAMUS ... Riigijuhtidelt ootame oskust asju ette näha ja ennetada. Seega tuleb juba praegu tegeleda Hiiumaa liinile kolmanda laeva toomisega, kirjutab Hergo Tasuja.

Jaekaubandusettevõtete juuni müügitulu kasvas 12 protsenti

30.07.21 MAJANDUS ... Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli juunis 780 miljonit eurot, suurenedes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 12 protsenti, teatas statistikaamet.

Ekspress Grupi kvartalikasum kasvas üle kahe korra

30.07.21 MAJANDUS ... Hans H. Luige suurosalusega meediakontserni AS-i Ekspress Grupp käive kasvas tänavu teises kvartalis eelmise aastaga võrreldes ligi kolmandiku ja kasum üle kahe korra, selgub ettevõte teise kvartali vahearuandest.

Kadastik ja Luik: miks Eestis on ajakirjandusega kõik enam-vähem hästi?

30.07.21 EESTI ... 30 aasta jooksul on Eesti ajakirjanduse nägu kujundanud konkurentidena kaks meest – Postimees Grupi rajanud Mart Kadastik ja Ekspress Grupi loonud Hans H. Luik. Augustis 1991, kui Eesti taastas iseseisvuse, oli Kadastik Postimehe peatoimetaja ja Luik Eesti Ekspressi kirjastaja. Nüüd vaatavad nad tagasi ja ütlevad, kuidas ajakirjandusel nii hästi läks.

Eesti Energia saavutas esimesel poolaastal rekordilise käibe

29.07.21 MAJANDUS ... Eesti Energia teenis esimesel poolaastal rekordilise 538 miljoni euroni küündinud müügitulu juures 16,5 miljonit eurot puhaskasumit. Mullu samal perioodil oli ettevõtte puhaskasum 5 miljonit eurot.

WSJ: lääneriikide majandused kohanevad koroonapiirangutega üha edukamalt

29.07.21 VÄLISMAA ... USA ajaleht The Wall Street Journal leiab, et lääneriikidega majandused kohanevad koroonapiirangutega üha edukamalt. Viirus tekitab pärast igat lainet riikide majandustele vähem kahju kui eelmisel korral.

Soome Nokia tuli madalseisust välja

29.07.21 MAJANDUS ... Soome Nokia teatas neljapäeval teise kvartali headest majandustulemustest ja tõstis aasta kasvuprognoosi. Analüütikute hinnangul on see parim börsiuudis sel suvel.

Inimesed jooksevad ohtratele suveüritustele tormi

29.07.21 EESTI ... Möödunud suvel jäi enamik üritusi koroonapiirangute tõttu ära. Tänavu püüavad nii kultuurisündmuste korraldajad kui ka külastajad mullust suuresti ärajäänud suve tagasi teha, mistap toimub kontserte ja festivale oluliselt rohkem ning neid külastatakse äärmise innukusega, mõne erandiga.

Tallinn pöördus ehitusvaidluse tõttu Lidli vastu kohtusse

29.07.21 MAJANDUS ... Tallinna linnavalitsus leidis, et Eestis kaupluste avamiseks valmistuv kaubanduskett Lidl pole ühe oma poe juures teede väljaehitamise lepingust kinni pidanud ja nõudis ettevõttelt trahvi. Lidl teostas kõik lubatud tööd aprilli lõpuks ja ei näinud trahvi tasumiseks põhjust, mistõttu pöördus linnavalitsus kohtusse.

Läti statistikaamet: teise kvartali majanduskasv oli 10,3 protsenti

29.07.21 MAJANDUS ... Läti statistikaameti kiirhinnangust selgus, et riigi teise kvartali sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas 2020. aasta sama perioodiga võrreldes 10,3 protsenti.

Üha rohkem inimesi vahetab gaasimüüjat

29.07.21 MAJANDUS ... Eesti gaasiturg on avatud juba alates 2007. aastast, mis tähendab, et sarnaselt elektriga on võimalik endale ka meelepärane gaasipakkuja valida.

Endise tomatikasvatuse asemele Laagris tekib moodne linnaruum

29.07.21 MAJANDUS ... Endisele põllumajandusettevõttele AS Sagrole kuulunud kasvuhoonetega maa-aladest saab Laagri aleviku uus keskus, kuhu tulevad järgmise kümne aasta jooksul korterelamud hinnanguliselt 2000 elanikule ja ärikvartal.

Laagri keskuses läheb lammutamisele tuntud hoone

29.07.21 MAJANDUS ... Lähipäevil asutakse lammutama endist sovhoosi haldushoonet Laagri alevikus Hoiu tänaval, mis on nimetatud kultuuriministeeriumi tellitud uuringus silmapaistvaks 20. sajandi arhitektuuri näiteks, mida võiks väärtustada ja kaitsta.

Läti ja Rootsi vahel hakkab sõitma kaks uut parvlaeva

29.07.21 MAJANDUS ... Rootsi laevafirma Stena Line paneb Ventspilsi ja Rootsis asuva Nynäshamni linna vahelisele liinile kaks uut parvlaeva.

Eero Raun: globaalne küla võitleb elu eest

29.07.21 ARVAMUS ... Eesti ja muugi Euroopa majanduse edaspidine toimimissuutlikkus on olulisel määral tarneahela keskne. Ettevõtete murekoormat kasvatavad materjalide defitsiidist ja tootmisraskustest tulenev hinnatõus, tellimuste edasilükkumine ja tööjõukulude kasv, kirjutab Eero Raun.

Tallink kasvatas käivet ja vähendas kahjumit

29.07.21 MAJANDUS ... Tallinki käive kasvas tänavu teises kvartalis mullusega võrreldes 32,5 protsenti 86,1 miljoni euroni. Ettevõtte puhaskahjum vähenes aastaga 27,4 miljonilt eurolt 24,3 miljoni euroni.

Realo: riik on vaktsineerimisabi pakkuvate ettevõtjate tõrjumisel käitunud kuritegelikult

29.07.21 EESTI ... Riik on vaktsineerimise korraldusel oma abi pakkunud ettevõtjate tõrjumisega käitunud kuritegelikult, ütles kütusefirma Circle K tegevjuht Kai Realo.

Lõuna-Eesti talunikud on hädas põllupõlengutega

29.07.21 EESTI ... Lõuna-Eestis talunikud on hädas põua tõttu tekkinud põlengutega põldudel. Suvise viljakoristuse ja põllutööde käigus ülekuumenenud põllutöömasinatest tulnud sädemed on tekitanud palju tulekahjusid.

USA hiiglaslik infrastruktuuripakett liikus senatis edasi

29.07.21 MAJANDUS ... USA hiiglaslik infrastruktuuripakett liikus kolmapäeval senatis edasi, kui selle edasise käsitlemise poolt hääletas 67 ja vastu oli 32 senaatorit.

Riik on tänavu koroonameetmetesse panustanud sadu miljoneid

29.07.21 MAJANDUS ... Lisaeelarvest koroonakriisi ohjeldamiseks eraldatud rahast on pool leidnud kasutuse tänavu esimese kuue kuuga. Riik on tänavu koroonameetmetesse panustanud sadu miljoneid, kuid arvestada tuleb ka kaudsete kuludega.

Facebooki kvartalikasum kahekordistus

29.07.21 MAJANDUS ... USA sotsiaalmeediahiid Facebook teatas kolmapäeval, et kahekordistas aprilli-juuni kvartalikasumi võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Konkurentsiamet Eesti Gaasi hinnatõusust: tarbijad võivad pakkujat vahetada

28.07.21 MAJANDUS ... Eesti Gaasi otsus tõsta järsult hindu võib tähendada mõnedele tarbijatele sadadesse eurodesse ulatuvat lisakulu. Konkurentsiamet soovitab uurida, millist hinda pakuvad konkurendid.

Gaasi kallinemine võib rahakotist viia sadu eurosid

28.07.21 MAJANDUS ... Eesti Gaas teatas hüppelisest gaasihinna tõusust eratarbijale. Kõige enam kaotavad hinnatõusust suuremad gaasi eratarbijad.

Novalpina kaotas kontrolli NSO-d omava fondi üle

28.07.21 VÄLISMAA ... Investeerimisfirma Novalpina Capital kaotas kontrolli oma hallatava fondi üle. Fond omab Iisraeli tehnoloogiafirmat NSO Group.

Keskkonnaühendus: elektriautode CO2 emissioon on bensiiniautode omast märksa väiksem

28.07.21 MAJANDUS ... Elektriautode põhjustatud CO2 emissioon, mis võtab arvesse nii nende valmistamist kui ka kasutamist, jääb oluliselt väiksemaks kui sisepõlemismootoriga sõiduautodel, väidab Rahvusvaheline Puhta Transpordi Nõukogu (ICCT) enda tellitud uuringu tulemustele viidates.

Soomes on bensiini keskmine hind jõudnud 1,70 eurole liitrist

28.07.21 MAJANDUS ... Soome tanklates tõusis bensiini keskmine hind 1,60 eurolt 1,70 eurole liitri kohta. Mõnes bensiinijaamas peab maksma isegi 1,95 eurot.

Kristo Reinsalu: Eestist peab saama lennundusriik

28.07.21 ARVAMUS ... Edu ei saavuta tipptegijatele Rootsi laua katmisega, kus meie suutlikkus piirdubki vaid allhankega. Me vajame oma lugu, mis inspireerib. Miks ei võiks meil olla Eesti oma lennukiehituse projekt, kirjutab Kristo Reinsalu.

Elroni rattapiletid hakkasid kohalikele maksma rohkem kui sõidupiletid

28.07.21 MAJANDUS ... Elroni rattapiletid hakkasid kehtima sellest nädalast. Ehkki ettevõte lubas, et rattapilet hakkab maksma 50 protsenti sõidupileti hinnast, läheb see paljudele reisijatele sõidupiletist enamgi maksma, sest sõidule rakendub kohaliku elaniku soodustus, ent rattapiletile mitte.

WTO ei jõudnud kokkuleppele koroonavaktsiinide patentide peatamises

28.07.21 MAJANDUS ... Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) riigid ei kiitnud heaks ettepanekut peatada intellektuaalse omandi õigused koroonavaktsiinidele suurendamaks tootmist ja varustamaks paremini vaeseid riike.

USA suured tehnoloogiaettevõtted teatasid kasumite järsust kasvust

28.07.21 MAJANDUS ... USA suured tehnoloogiaettevõtted Google, Apple ja Microsoft teatasid kasumite ja tulude mitmekordistumiseni ulatuvatest kasvudest 2020. aastaga võrreldes.

Laenukasv on viinud kommertspankade kasumi üle kriisieelse taseme

27.07.21 MAJANDUS ... Eesti kommertspankade kasumid ületavad kriisieelset taset, mida veab hoogne laenukasv.

Eesti Gaas tõstab hüppeliselt gaasi hinda eratarbijatele

27.07.21 MAJANDUS ... Viidates gaasihinna hüppelisele kallinemisele maailmaturul tõstab Eesti Gaas alates 1. septembrist gaasihinda ka koduklientidele. Keskmiselt kerkib hind 51 protsenti.

Konkurents kodulaenuturul surub intresse alla

27.07.21 MAJANDUS ... Viimase poole aasta jooksul on märkimisväärselt suurenenud väljastatud kodulaenude hulk. Tekkinud konkurents on omakorda sundinud panku madalamaid intresse pakkuma.

Tallinn joonistas kõnniteedele tõukerattaparklad

27.07.21 MAJANDUS ... Suvel ilmusid Tallinna linnapilti tõukerataste parklad. Värviga enamasti kõnniteedele maha joonistatud alad on mõeldud rendifirmadele oma elektritõukerataste paigutamiseks ja linnapildi korrastamiseks.

NG Investeeringute kasum langes mullu ligi kolmandiku

27.07.21 MAJANDUS ... Tallinna Kaubamaja suuromaniku NG Investeeringud OÜ konsolideeritud käive kasvas 2020. aastal 1,9 protsenti 889,5 miljoni euroni, puhaskasum kahanes aga 31,6 protsenti 23,3 miljonile eurole.

Riik eitab kaotust puudega inimeste vedamist puudutavas kohtuasjas

27.07.21 MAJANDUS ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) hinnangul on bussifirma Lux Express väited justkui riik oleks sisuliselt juba kaotanud kohtuvaidluse puudega inimeste ja laste tasuta vedamise üle enneaegsed ning protsess võib veel kaua kesta.

Kai Realo lahkub Circle K-st ja asub Ragn-Sellsi juhtima

27.07.21 MAJANDUS ... Circle K Eesti peadirektor Kai Realo lahkub augustis ametist ja asub juhtima jäätmekäitlusettevõtet Ragn-Sells.

Eesti tootis esimesel poolaastal kolmandiku rohkem elektrit

27.07.21 MAJANDUS ... Aasta esimeses pooles tootis Eesti 2,77 teravatt-tundi elektrienergiat ehk 33 protsenti enam kui 2020. aasta samal perioodil, teatas põhivõrgu ettevõte Elering. Eesti elektrisüsteemi bilanss jäi 1,84 teravatt-tunni ulatuses defitsiiti, mis moodustab 40 protsenti tarbimisest.

Laevafirma: eestlaste huvi välismaale reisimise suhtes püsib kõrge

27.07.21 MAJANDUS ... Laevafirma DFDS juunis läbiviidud uuringust paistab silma Eesti inimeste kasvav optimism nii reisimise, üleüldise elukorralduse kui ka oma rahaliste võimaluste suhtes.

Valitsus arutab augustis viienda saarte parvlaeva ehituse rahastust

27.07.21 MAJANDUS ... Valitsus peaks augustis arutama viienda saartega ühendust pidava parvlaeva ehitust koos rahastusega. Kui valitsus selle heaks kiidab, saab transpordiamet koostada tehnilise kirjelduse ja valmistada ette laeva tellimise hanke.

USA jätab reisipiirangud Euroopale delta tüve tõttu jõusse

27.07.21 VÄLISMAA ... USA teatas esmaspäeval, et jätab Euroopa survest hoolimata piirangud rahvusvahelisele reisimisele jõusse, kuna koroonaviiruse delta tüvi on viinud nakatumiste kasvuni.

Pakosta sõnul ei peaks vanema tulumaksuvaba määr töötava lapse arvelt vähenema

26.07.21 MAJANDUS ... Kui alaealine laps teenib ise raha, väheneb selle võrra lapsevanema maksuvaba tulu. Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta leiab, et tegemist on iganenud praktikaga, mis vajaks muutmist.

Saksa kinnisvarahiiud kinnitasid ühinemise nurjumist

26.07.21 MAJANDUS ... Saksa suurim kinnisvarafirma Vonovia kinnitas esmaspäeval, et selle 19 miljardi eurone plaan võtta üle Deutsche Wohnen läks nurja, kuna aktsionäridel polnud selle vastu suuremat huvi.

Saksamaa ettevõtjad muretsevad tarneahela häirete pärast

26.07.21 MAJANDUS ... Müncheni Ifo instituut langetas Saksamaa ärikliimaindeksit esimest korda kuue kuu jooksul. Ettevõtjad muretsevad tarneprobleemide ja koroonaviiruse epideemia kasvava mõju pärast.

Vana büroohoone asemele kerkib Tallinnas 16-korruseline tornmaja

26.07.21 MAJANDUS ... Nordecon ehitab Tallinnasse aadressile Pärnu maantee 137 amortiseerunud tootmis- ja büroohoone asemele 16-korruselise tornmaja. Hoonet arendab Triple Net Capital ja tornmaja peaks valmima 2023. aasta lõpuks.

Tarneahela probleemid häirivad USA koolide toiduga varustamist

26.07.21 VÄLISMAA ... Tarneahela probleemid häirivad USA koolide toiduga varustamist. Sügisel toimub koolide taasavamine ja koolide sööklad on hädas, et tagada õpilastele korralik toitlustamine.

Jaapani ravimifirma alustas kodus manustatava koroonaravimi testimist

26.07.21 VÄLISMAA ... Jaapani ravimifirma Shionogi alustas suu kaudu manustatava koroonaravimi katsetusi. Ravimit saaks kodus manustada. Sarnast ravimit arendavad ka USA ravimifirmad Pfizer ja Merck.

Eestlased eelistavad maksevahendina üha rohkem pangakaarti

26.07.21 MAJANDUS ... Suletud ühiskond ja kontaktide vähendamise vajadus on toonud muutusi eestlaste tarbimisharjumustesse. Üha rohkem kasutavad inimesed sularaha asemel pangakaarti ning poodi mineku asemel tehakse ostud veebist.

Konkurentsiamet ootab Eesti Energialt Narvale uut küttelahendust

26.07.21 MAJANDUS ... Konkurentsiamet muretseb Narva kaugkütte jätkusuutlikkuse pärast ja kutsub Eesti Energiat üles uue küttelahenduse leidmiseks avalikku konkursi ette valmistama.

ole olümpialainel!

klassikaraadio

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: