Majandus

Meedia: Läti ametnikud otsisid läbi keskpanga juhi elukoha ja kontori

17.02.18 ... Läti korruptsioonitõrjeamet (KNAB) otsis läbi Läti keskpanga presidendi Ilmārs Rimšēvičse elukoha ja kontori, teatas Läti televisioon laupäeval. Esialgsetel ja kinnitamata andmetel kahtlustakse, et Läti panga president on kaasa aidanud altkäemaksude väljapressimisele krediidiasutustest.

Hiina lubas kaitsta oma huve USA kõrgete tollimaksude jõustumisel

17.02.18 ... Hiina kavatseb astuda vajalikke samme oma huvide kaitsmiseks, kui USA kavatseb kehtestada kõrged tariifid Hiina terase- ja alumiiniumtoodetele, teatas Peking laupäeval.

Erasektor peab riigi hinnangut Expo maksumusele ülepaisutatuks

16.02.18 ... Valitsus otsustas Dubai Expole minna juhul, kui poole vajaminevast umbes nelja-viie miljoni eurosest eelarvest katab erasektor ehk maailmanäitusest huvitatud ettevõtted. Seni on Araabia turu vastu tundnud suuremat huvi IKT-, kaitse- ja toiduainetööstus, samuti teenusmajandus, kuid ettevõtjad leiavad, et osaluse kogumaksumus on ülepaisutatud.

Merkel ja Morawiecki jäid Nord Stream 2 küsimuses eriarvamusele

16.02.18 ... Saksa kantsler Angela Merkel ja Poola peaminister Mateusz Morawiecki jäid reedel Vene gaasijuhtmeprojekti Nord Stream 2 küsimuses eriarvamusele.

Ülemiste keskuses algasid laiendustööd

16.02.18 ... Ülemiste keskusesse lisandub laiendustöödega 13 000 ruutmeetrit kaubandus- ja meelelahutuspinda. 2019. aasta suveks on Eesti suurimas, 92 000 ruutmise üldpinnaga kaubandus- ja meelelahutuskeskuses uue põlvkonna kino, moodne spordikeskus, suur batuudikeskus, üle 200 kaupluse, 25 söögikohta ja 1800 parkimiskohta.

Naiste eelistamisel kriips peal: pahameel pani ministeeriumi toetust muutma

16.02.18 ... Maaeluministeerium kavandas maaelu arengukava ühte toetusmeetmesse muudatuse, mis andnuks naistele hindamisel lisapunkte. Varasemalt on see sarnases meetmes nii ka olnud. Tingimustega tutvunud talunike hämming ja võrdõigusvoliniku seisukoht panid ministeeriumi plaanist loobuma.

Ossinovski: pole infot, mis sunniks aktsiise langetama

16.02.18 ... Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski on nõus, et 2019. aasta aktsiisitõusud tuleks ära jätta, kuid ütles usutluses Eesti Päevalehele, et pole mingit objektiivset infot, mis näitaks, et aktsiise peaks langetama.

Valitsus toetab EXPO-l osalemist, kui erasektor katab poole kuludest

15.02.18 ... Valitsuskabinet toetas neljapäeval Dubai EXPO-l osalemist, juhul kui Eesti ettevõtjad on valmis kandma poole maailmanäitusel osalemise kuludest.

Kalašnikov muutus valdavalt erafirmaks

15.02.18 ... Vene relvakontsern Kalašnikov teatas neljapäeval, et esmakordselt ajaloos on enamik selle aktsiaid erakätes.

Komisjon manitses Twitterit ja Facebooki tarbijakaitse eeskirju täitma

15.02.18 ... Euroopa Komisjoni manitses neljapäeval sotsiaalmeediaettevõtjaid, eelkõige Twitterit ja Facebooki, tegema rohkem, et täita Komisjoni ja liikmesriikide tarbijakaitseasutuste eeskirju.

SKAIS-i arendamisel läbi kukkunud Tieto tahab uuele katsele minna

15.02.18 ... Sotsiaalkaitse infosüsteemi (SKAIS) soovivad arendada viis ettevõtet, sealhulgas Tieto Estonia AS, millega sotsiaalkindlustusamet lepingu eelmise projekti läbikukkumise tõttu lõpetas.

Vene panga VEB pankur: nn Kremli nimekirja sattumisest pole hullu

15.02.18 ... Vnešekonombanki (VEB) esindaja Sergei Gorkov suhtub USA valitsuse nn Kremli nimekirja sattumisse rahulikult, kuid ei taha, et tema pangale kehtestataks lisapiiranguid.

Riik hüvitab Edelaraudteele 1,7 miljonit kahju

15.02.18 ... Neljapäevase otsusega sai majandusministeerium valitsuse reservist 1,7 miljonit eurot Edelaraudtee AS-iga sõlmitud lepingu ennetähtaegsest lõpetamisest tuleneva otsese varalise kahju hüvitamiseks.

Lennujaama trammiteest üle jäänud raha saavad raudtee ja Haabersti ristmik

15.02.18 ... Valitsuse otsuse kohaselt läheb Tallinna lennujaama trammitee projektist üle jäänud 12,1 miljonit Euroopa Liidu toetusraha jagamisele Haabersti ristmiku, Tapa-Narva raudtee ja Narva transiitteede projekti vahel.

Ööga esitas tuludeklaratsiooni 70 000 inimest

15.02.18 ... Eile hilisõhtul avanes võimalus esitada e-maksuametis tuludeklaratsioone. Neljapäeva varahommikuks oli deklaratsiooni esitanud juba 70 000 inimest, neist viiendik täitis deklaratsiooni nutitelefonis.

Riigid lubasid Iraagi ülesehitamiseks 30 miljardit dollarit

14.02.18 ... Riigid üle maailma lubasid kolmapäeval toetada 30 miljardi dollari ulatuses laenude ja investeeringutega Iraagi ülesehitamist pärast kolm aastat väldanud laastavat sõda äärmusrühmitusega ISIS, teatas doonorkonverentsi võõrustanud Kuveit.

Tööturunäitajad paranesid mullu kogu aasta lõikes

14.02.18 ... Tööturunäitajad paranesid eelmisel aastal peaaegu kogu aasta jooksul ja olid eelnenud aasta samadest näitajatest kvartalite võrdluses enamasti ees.

ABLV: ükski panga töötaja pole altkäemaksu andnud

14.02.18 ... USA finantskuritegude vastu võitlemise amet süüdistab Läti suuruselt kolmandat panka ABLV-d ulatuslikus rahapesus ja altkäemaksude andmises. Kolmapäeval alustas uurimist ka Läti korruptsioonitõrjebüroo. Panga juhid eitavad süüd.

Saksamaa valitsus: tasuta ühistransport on kõigest üks võimalik meede

14.02.18 ... Saksamaa valitsus täpsustas kolmapäeval ettepanekut hakata pakkuma tasuta ühistransporti, nimetades seda kõigeks ühest võimalikuks meetmeks.

Fide pangakontod suleti, kuna liidu president kuulub sanktsioonide nimekirja

14.02.18 ... Rahvusvaheline maleliit (Fide) teatas, et selle Šveitsi pangakontod suleti pärast seda, kui liidu presidenti süüdistati Süüria valitsuse heaks tehingute tegemises.

Õllest enam minnakse Lätti hoopis kange alkoholi järele

14.02.18 ... Kuigi alkoholitootjad väidavad, et eestlaste alkoholitarbimine on tänu piirikaubandusele tõusnud, siis tegelikult pole neil selle väitmiseks alust, sest tarbimisuuringute tulemusi pole veel avaldatud. Muuhulgas näitab statistika, et õllemüük pole Eestis vähenenud, aga kange alkohol on see, mille järele Lätti minnakse.

Hinnakäärid pealinna tanklates küündivad kuue sendini

14.02.18 ... Tallinna linnaosades erineb kütuse hind kuni kuue sendi ulatuses, kütusemüüjad põhjendavad seda tiheda konkurentsiga ning pealinnas on nende sõnul soodsaimad tankimispiirkonnad Mustamäe, Kristiine ja Laagri.

Euroopa Komisjon esitas EL-i lähituleviku eelarvet analüüsivad dokumendid

14.02.18 ... Euroopa Komisjon tutvustas kolmapäeval erinevaid variante, milline võiks olla uus ja moodne ELi pikaajaline eelarve, mis aitaks ka pärast 2020. aastat tõhusalt liidu eesmärke saavutada. Liikmesriikide juhid arutavad neid oma 23. veebruaril toimuval mitteametlikul kohtumisel.

Saksa majandus kasvas neljandas kvartalis 0,6 protsenti

14.02.18 ... Saksamaa majandus kasvas neljandas kvartalis 0,6 protsenti; aastaga kasvas riigi majandus 2,2 protsenti.

Tallinna Sadama dividendimakse täpsustub aktsiate esmaemissiooni prospektis

14.02.18 ... Kuigi 2018. aasta riigieelarvesse on planeeritud Tallinna Sadama dividendimakseks ligi 48 miljonit eurot, täpsustub summa riigiettevõtte osalise börsilemineku käigus.

Saksa kohus: Facebooki nn tegeliku nime nõue on ebaseaduslik

14.02.18 ... Saksamaa kohus otsustas, et sotsiaalmeedia teenust pakkuva ettevõtte Facebooki reegel, mille kohaselt peavad kasutajad end õige nimega registreerima, on ebaseaduslik.

Eesti Loto otsib konkursiga juhti

14.02.18 ... Riiklik hasartmängufirma AS Eesti Loto nõukogu kuulutas välja konkursi juhatuse liikme ametikohale.

Semiootika saab olla abiks kaubamärkide kaitsel

14.02.18 ... Adibass, Reedbok - kas tulevad tuttavad ette? Need on tuntud kaubamärkidele sarnanevad võltstoodete kaubamärgid. Kui keegi teeks näiteks kaubamärgist Novaator oma teadusväljaande Noviaator, peaks asja arutama kohtus. Ja kohtus saab tulla appi semiootika.

Tootjad: eestlased ostsid kolmandiku joodud õllest mullu Läti piirilt

14.02.18 ... Eesti õlletootjad kinnitavad, et kui arvesse võtta ka Läti piirilt ostetud õlu, siis mullu eestlaste õlletarbimine võrreldes aasta varasemaga kasvas. Aasta keskmisena osteti Lätist kolmandik kogu õllest, detsembris püstitati piiril müügirekord enam kui 40 protsendiga kogutarbimisest.

Skeleton kolib kogu tootmise Saksamaale

13.02.18 ... Kiiresti kasvav superkondensaatorite tootja Skeleton kolib suvel kogu oma tootmise Saksamaale Dresdenisse. Skeleton ekspordib peaaegu kogu oma toodangu ning kolimise taga on soov viia tootmine sinna, kus on kliendid.

Tallinna Sadama reisijate arv kasvas kümnendat aastat järjest

13.02.18 ... Riigile kuuluva Tallinna Sadama reisijate arv jõudis eelmisel aastal rekordilise 10,6 miljoni inimeseni ning ettevõtte tulud kasvasid 121,3 miljoni euroni, näitavad Tallinna Sadama auditeerimata majandustulemused. Samas puhaskasum vähenes.

USA finantskuritegudeamet: Läti ABLV pank on kõrge rahapesuohuga

13.02.18 ... USA rahandusministeeriumi finantskuritegude õiguskaitse võrgustik (FinCEN) leidis teisipäeval, et Läti ABLV pank on USA Patriot Acti alusel rahapesu suhtes esimesse riskirühma kuuluv ja tegi ettepaneku keelata USA-s panga jaoks või selle nimel korrespondentkonto avamise ning omamise.

Lasse Lehis maksuameti uuest plaanist: see on piits, präänik oleks tõhusam

13.02.18 ... Maksuameti idee ühendada toitlustusettevõtete kassasüsteem otse maksuameti andmebaasiga mõjub ühiskonnas pisut hirmutavalt. Piitsa pakkumise asemel võiks lahendusi nn ümbrikupalga vähendamiseks otsida pigem präänikust, leiab maksumaksjate liidu juht Lasse Lehis.

Ostujuht: Eesti, Läti ja Leedu poekettide juurdehindlust ei saa võrrelda

13.02.18 ... Ehkki ettevõtja Oleg Grossi sõnul on Eesti turul kolmest Balti riigist kõige väiksemad juurdehindlused, siis nii Eestis, Lätis kui Leedus tegutseva Rimi poeketi hinnangul on kogu tootevaliku juurdehindlusi ja selle põhjuseid raske ja kohati võimatu võrrelda.

Pankrotiohtu on üha raskem tuvastada

13.02.18 ... Ligi viiendikul mullu pankrotti läinud ettevõtetest ei olnud vahetult enne pankrotistumist maksuvõlgasid ega maksehäireid ning nende ettevõtete peamised majandusnäitajad olid rahuldavad, selgus Creditinfo paneeluuringust.

Tselluloositehase vastu olev IRL-i piirkonnajuht ei näe huvide konflikti

13.02.18 ... Isamaa ja Res Publica Liidu Tartumaa piirkonna juht Kaspar Kokk ei näe huvide konflikti selles, et seisab vastu Emajõe lähistele planeeritavale puidurafineerimistehasele, olles samal ajal Pärnu sadama nõukogu liige.

II samba täiendavad sissemaksed viisid riigikassast 227 miljonit eurot

13.02.18 ... Aastavahetusega sai läbi nelja-aastane periood, mil riik tegi täiendavaid II samba sissemakseid nendele, kes jätkasid majanduskriisi ajal vabatahtlikult pensionikogumist või tegid seda hiljem suuremas mahus. Riigile läks lubaduse täitmine nelja aasta peale maksma 227 miljonit eurot.

Euroopa transpordivolinik ähvardab Rail Balticu rahastuse peatamisega

13.02.18 ... Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulc hoiatas Balti riike leidmaks konsensus Rail Balticu ehitamiseks, vastasel korral võib kahtluse alla sattuda projekti rahastamine.

Ahti Puuri asemel saab Enefit Kaevanduste juhiks Valeri Abramov

13.02.18 ... Eesti suurim põlevkivi kaevandmise ettevõte Enefit Kaevandused tõmbab juhatust koomale ning juhatuse esimees Ahti Puur annab ameti üle Valeri Abramovile, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Nafta hinna järsk langus Eesti kütusemüüjaid hinda langetama ei pannud

13.02.18 ... Kuigi nafta maailmaturuhind läks möödunud nädalal 10 protsendiga langusse, müüsid meie suuremad tanklaketid bensiini ja diislikütust ikka endise hinnaga.

Trumpi eelarvekava suurendab järsult puudujääki

12.02.18 ... USA president Donald Trump saadab kongressi 4,4 triljoni dollari suuruse eelarvekava, mis kulude suurendamise ja maksukärbete tõttu suurendab järsult puudujääki.

Soome kõrgeim halduskohus lubas Alkotaxi-juhtumi osapooltel edasi kaevata

12.02.18 ... Soome kõrgeim halduskohus tegi otsuse, mille kohaselt on nn Alkotaxi-juhtumi puhul nii prokuratuuril kui ka eestlasest ettevõtjal õigus teise astme kohtu poolt tehtud otsus edasi kaevata. Sisuliselt tähendab see seda, et edasikaebamise korral võtab kõrgeim halduskohus juhtumi menetlusse.

Peaminister: Kreeka nõuab Novartiselt tagasi varastatud miljardid

12.02.18 ... Kreeka nõuab Šveitsi ravimihiiult Novartis seoses korruptsiooniga tagasi miljardeid eurosid, ütles riigi peaminister Alexis Tsipras esmaspäeval, kutsudes parlamenti üles uurima prominentsetele poliitikutele makstud pistist.

Võitlus musta rahaga: restoranid otsivad ise maksuametiga koostööd

12.02.18 ... Hotellide ja restoranide liit on juba mitme aasta jooksul väljendanud maksuametile muret ebaausa konkurentsi pärast, mis nende sektoris levinud ohtra ümbrikupalga praktika tõttu valitseb. Nüüd on maksuamet liidule üllatuslikult pakkunud lahendusena välja idee ühendada toitlustusasutuste kassasüsteem otse maksuametiga, mida nüüd kampaania või pilootprojekti korras katsetama soovitakse hakata.

EL-i järelevalveametid hoiatavad tarbijaid krüptovaluutade hinnamulli eest

12.02.18 ... Virtuaalvaluutad nagu bitcoin on näidanud märke hinnamulli tekkimisest ning tarbijad võivad kogu oma raha kaotada, hoiatasid Euroopa Liidu pangandus-, väärtpaberi- ja kindlustusturgude järelevalveametid esmaspäeval.

Valitsus kaalub rohkema euroraha nimel Eesti käsitlemist kahe piirkonnana

12.02.18 ... Valitsus on põgusalt arutanud võimalust käsitleda Eestit järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil aastast 2021 kahe eraldi piirkonnana, mis võimaldaks tuua miljoneid lisaeurosid.

Austraalia valitsus asus uurima finantssektori kelmusjuhtumeid

12.02.18 ... Austraalia valitsus algatas juurdluse rahandussektori kelmusjuhtumite asjus.

Soome riikliku alkopoe müük langes jaanuaris järsult

12.02.18 ... Soome riikliku alkoholiketi Alko müük kukkus jaanuaris aastavõrdluses järsult, pärast uue alkoholiseaduse jõustumist ja kangemate jookide jõudmist toidupoodidesse.

Maailmaturu madal piimahind Eesti poelettidel ei kajastu

12.02.18 ... Kuna piima maailmaturu hind on madal, langetavad hinda ka siinsed kokkuostjad, kuid poodides pole piima odavnemist näha, sest müügilepingud sõlmitakse mitme kuu jagu ette.

Rahandusministeerium on alkoholiaktsiisi laekumise osas optimistlik

12.02.18 ... Kuigi 2017. aastal laekus riigieelarvesse alkoholiaktsiisi 221 miljonit eurot, ootab rahandusministeerium 2018. aasta laekumiseks ligi 110 miljonit eurot enam.
eesti vabariik 100

err.ee otseülekanded

PRAEGU VIKERRAADIOS

Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS

EV 100 kalendaarium

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: