Majandus

Jaanipäeva paiku on Eesti maasikatel kõige soodsam hind

22.06.21 MAJANDUS ... Maasikakasvatajad kutsuvad kiiresti valminud maasikaid ostma, sest tänavune maasikahooaeg võib tulla lühike.

Saksa seadusandjad süüdistavad Wirecardi skandaalis rahandusministrit

22.06.21 MAJANDUS ... Saksamaa seadusandjad süüdistavad finantstehnoloogiafirma Wirecardi põhjaminemist puudutavas raportis riigi rahandusministrit ja konsultatsioonifirmat Ernst & Young arvukates vigades.

Bitcoini hind langes alla 30 000 dollari

22.06.21 MAJANDUS ... Bitcoini hind langes teisipäeval esmakordselt alates jaanuarist alla 30 000 USA dollari, kuna investoreid teevad murelikuks Hiina meetmed maailma populaarseima krüptovaluuta vastu.

Macron avas Pariisis massiivse luksuskaupade kaubamaja

22.06.21 VÄLISMAA ... Prantsusmaa president Emmanuel Macron avas teisipäeval Pariisis hiiglasliku La Samaritaine'i kaubamaja. Kaubamaja omanik on maailma rikkaim mees Bernard Arnault.

EL-i kohus: YouTube võib vastutada autoriõiguse rikkumiste eest

22.06.21 MAJANDUS ... Euroopa Kohus otsustas teisipäeval, et platvorme nagu YouTube saab teatud tingimustel võtta vastutusele autoriõigusega kaitstud materjali ebaseadusliku üleslaadimise eest.

Amet algatas Tallinna väikese ringtee keskkonnamõju arutelu

22.06.21 EESTI ... Transpordiamet teavitab Tallinna väikese ringtee eelprojektiga kavandatavate tegevuste keskkonnamõju hindamise aruande avalikust väljapanekust ja avaliku arutelu toimumisest.

Euroopa Komisjon uurib Google'i tegevust reklaamiturul

22.06.21 MAJANDUS ... Euroopa Komisjon alustas Google'i suhtes juurdlust seoses kahtlusega, et USA tehnoloogiahiid on pärssinud konkurentsi digitaalse reklaamitehnoloogia turul.

Koroonapuhang Hiina sadamalinnas häirib globaalseid tarneahelaid

22.06.21 VÄLISMAA ... Logistikahäired Lõuna-Hiina Yantiani konteinerterminalis koormavad globaalset laevandustööstust ja süvendavad tarneahelate viivitusi terves maailmas. Shenzheni linna Yantiani terminal suleti mai lõpus terveks nädalaks, kui sadamatööliste koroonaviiruse testid osutusid positiivseks.

CDU lubas maksusoodustusi ja tasakaalus riigieelarvet

22.06.21 VÄLISMAA ... Angela Merkeli kodupartei Saksamaa Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU) lubas valimismanifestis maksusoodustusi ja riigieelarve tasakaalu.

Elroni juhiks saab Lauri Betlem

22.06.21 MAJANDUS ... Elroni nõukogu valis uueks juhatuse esimeheks Lauri Betlema. Betlem asub ametisse 30. augustil ja ta ametiaeg kestab viis aastat.

Eluaseme hinnaindeks tõusis 6,6 protsenti

22.06.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel tõusis eluaseme hinnaindeks esimeses kvartalis 6,6 protsenti nii võrreldes eelmise aasta neljanda kui ka esimese kvartaliga, teatas statistikaamet.

Eesti ja Soome maksukoostöö aitab mõlemas riigis teenitud tulu kohta infot saada

22.06.21 MAJANDUS ... Eesti ja Soome maksuametid hakkavad reaalajas andmeid vahetama, mis tähendab, et edaspidi ei pea Soomes tööl käivad Eesti elanikud oma siinsete tulude kohta eraldi tõendit küsima.

Kütusemüüjad: bensiini hind jätkab tõenäoliselt kerkimist

22.06.21 MAJANDUS ... Kuigi bensiini hind on kasvanud maailmaturul viimase poole aastaga juba 60 protsenti, tähendab aina kerkiv toornafta hind, et hinnatõus jätkub ja ka Eesti tanklates võib bensiini hind tõusta suve jooksul rekordtasemele.

Kreml: läbirääkimised Washingtoniga Nord Stream 2 üle jätkuvad

22.06.21 MAJANDUS ... Moskva jätkab suhtlemist Washingtoniga, samuti tööd Euroopa partneritega, et gaasijuhe Nord Stream 2 võimalikult kiiresti tööle hakkaks, ütles Kremli kõneisik Dmitri Peskov, kommenteerides võimalikke uusi Venemaa vastaseid sanktsioone.

EL-i välisministrid kiitsid heaks majandussanktsioonid Valgevenele

21.06.21 MAJANDUS ... Euroopa Liidu välisministrid kiitsid esmaspäeval heaks sanktsioonid Valgevene kesksete majandusharude vastu, ütlesid diplomaadid.

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

21.06.21 MAJANDUS ... Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus SPA esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste õigusvastasuse tuvastamiseks osas, millega piirati spaaettevõtjate ettevõtlusvabadust, ning taotleb vastava korralduse tühistamist.

Saksamaa uurib Apple'it seoses konkurentsireeglite rikkumisega

21.06.21 MAJANDUS ... Saksa konkurentsiamet alustas esmaspäeval juurdlust Apple'i suhtes seoses võimaliku konkurentsireeglite rikkumisega, tehes firmast neljanda USA tehnoloogiahiiu, mille suhtes riigis selline juurdlus algatatakse.

Kuumalaine tõttu võivad rongid hilineda

21.06.21 MAJANDUS ... Viimaste päevade kõrged õhutemperatuurid on toonud takistusi ka liinirongide töösse.

Kinnisvaraarendajad tahavad Kalaranna tänavale trammi ringteed

21.06.21 MAJANDUS ... Kalamajas kinnisvaraprojekte arendavad Riigi Kinnisvara AS, Urmas Sõõrumaa US Real Estate, tööstuskontsern BLRT ja Arsenali Keskus soovivad Tallinnasse Vanasadama ja Kopli trammi ringteed, millega saaks trammiühenduse kogu Kalamaja mereäärne piirkond.

Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid maikuus aastaga 8,4 protsenti

21.06.21 MAJANDUS ... Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis tänavu mais võrreldes aprilliga 1,6 protsenti ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga 8,4 protsenti.

Saksa välisminister kutsus üles Valgevene sanktsioonide karmistamisele

21.06.21 VÄLISMAA ... Saksa välisminister Heiko Maas kutsus enne Euroopa Liidu (EL) kohtumist, kus arutatakse täiendavaid karistusmeetmeid Minskile pärast reisilennuki sundmaandamist, üles Valgevene suhtes ulatuslike majandussanktsioonide kehtestamisele

Ratas: kaaluda tuleb hoolduskindlustusmaksu ja sotsiaalmaksu dividendidelt

19.06.21 EESTI ... Keskerakonna esimehe ja riigikogu esimehe Jüri Ratase sõnul tuleb avada maksudebatt. Ratas rääkis erakonna volikogul peetud kõnes, et kaaluda tuleb hoolduskindlustusmaksu rakendamist ja osaühingutest palgana välja võetavatelt dividendidelt tuleks maksta sotsiaalmaksu.

Ekspress Grupp müüb Printalli trükikoja Hans H. Luigele

18.06.21 MAJANDUS ... ASi Ekspress Grupp nõukogu kiitis heaks tehingu, millega ettevõte müüb trükikoja Printall oma suurima aktsionäri Hans H. Luigega seotud firmale ning väljub trükiteenuste ärist.

Eesti taasterahastu kava esialgu väiksema rahasummaga ei arvesta

18.06.21 MAJANDUS ... Eesti esitas reedel Euroopa Komisjonile ligi miljardi euro suuruse taasterahastu kava, millest kriisist ootamatult kiiresti taastuv Eesti saab kindlalt arvestada 760 miljoni euroga. Rahandusministri sõnul saab summa vähenedes lähtuda raha jagamisel sellest, millised investeeringud ja projektid on paremini käima läinud.

Läti karistas Rietumu panka rahapesureeglite rikkumise eest rekordtrahviga

18.06.21 VÄLISMAA ... Läti pangaregulaator (FKTK) määras Rietumu pangale selle rahapesureeglite puudujääkide eest 5,85 miljoni eurose trahvi, mis on suurim riigi ajaloos.

Anders Larsson: jätkusuutlikkusele üleminekust panganduses

18.06.21 ARVAMUS ... 2021. aasta saab olema jätkusuutlikkusega seotud kontseptsiooni läbimurre nii laenude kui ka võlakirjade puhul, kirjutab Anders Larsson.

Venemaa: EL-i kliimatollid ohustaks energiaturvalisust

18.06.21 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu kavandatavad kliimatollid, millega hakataks maksustama EL-väliste riikide importi, kui selle tootmisel ei ole järgitud sama rangeid keskkonnanõudeid kui Euroliidus, võivad hakata ohustama rahvusvahelist kaubandust ning sellega ka energiaturvalisust, hoiatas Venemaa.

Eesti elanike huvi auto rentimise vastu kasvab

17.06.21 MAJANDUS ... Koroonakriis jättis Eesti autorendifirmad ilma turistidest ning ettevõtted keskendusid kohalikele klientidele. Seni on see läinud hästi, sest huvi auto rentimise vastu kasvab. Neil ettevõtetel, kes aga kriisi ajal autoparki kärpisid, on praegu raske seda taastada, sest uute autode tarneajad on pikad.

Tallinna lisaeelarve läbis volikogus esimese lugemise

17.06.21 MAJANDUS ... Neljapäeval läbis Tallinna linnavolikogu istungil esimese lugemise 2021. aasta lisaeelarve, mille kohaselt suureneb linnaeelarve kogumaht 106 279 540 euro võrra.

Üle aastate kerkivad väikelinnadesse uued kortermajad

17.06.21 EESTI ... Üle mitmekümne aasta kerkivad väikelinnadesse uued kortermajad. Ruutmeetri hind on küll olemasoleva kinnisvaraga võrreldes kaks korda kallim, kuid arendajad usuvad, et ostujõulisi inimesi on ka väiksemates maakonnakeskustes.

MES jääb KredExi ja EAS-i liitmisest kõrvale lihtsuse kaalutlusel

17.06.21 MAJANDUS ... Valitsus on alustanud bürokraatia vähendamiseks ette valmistama KredExi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) liitmist, sarnaseid funktsioone põllumajanduses täitev Maaelu Edendamise Sihtasutus jääb esialgu liitmisest kõrvale. Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul on MES-i eraldiseisva üksusena vaja maapiirkonna toetamiseks, peaminister Kaja Kallase sõnul jääb MES liitmisest kõrvale, kuna kahe asutuse liitmine on lihtsam.

Tallinna postimaja ja kinohoone ümberehitus lükkub edasi

17.06.21 MAJANDUS ... Postimaja ja Coca-Cola Plaza kinohoone omanik Baltic Horizon Fund lootis ehitustöödega alustada juba tänavu kevadel, ent pandeemiast tingitud olukord on ka nende plaane muutnud ning ehitustööde alguse umbes aasta võrra edasi lükanud.

Pentus-Rosimannus: Enefiti Greeni börsile viimine sujub vastavalt plaanile

17.06.21 MAJANDUS ... Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on ettevalmistused Eesti Energia tütarfirma Enefit Greeni vähemusosaluse börsile viimiseks sujunud vastavalt plaanidele. Varem on riik teatanud plaanist energiafirma börsile viia hiljemalt tuleva aasta esimeses pooles.

Ülevaade: kuidas lastega naaberriikidesse reisida

17.06.21 EESTI ... Naaberriigid hakkavad eestlastele reisimiseks oma uksi avama, ent tingimused lastele on riigiti väga erinevad.

Huawei-seadus lükkub sügisesse, 5G sagedusalade konkurssi pole seni oodata

17.06.21 MAJANDUS ... Elektroonilise side seaduse vastuvõtmine, mis võimaldaks ka sidevõrkude turvalisuse määruse ehk Huawei seadmete võrgus keelustamise, lükkub seoses riigikogu istungjärgu edasilükkumisega sügisesse. See tähendab ka 5G sagedusalade konkursi veelgi edasi lükkumist.

Wise läheb Londoni börsile

17.06.21 MAJANDUS ... Varem Transferwise'i nime kandnud eestlaste asutatud Wise teatas neljapäeval plaanist minna Londoni börsile.

Martin Rajasalu: kui olla teadmatuses, siis ei saa puhata

17.06.21 ARVAMUS ... Inimesed peavad koroonatalvest puhkama, aga organisatsioonid seda endale lubada ei saa, kirjutab Martin Rajasalu.

Parvlaevad teevad pühade ajal saartele lisareise

17.06.21 MAJANDUS ... Kuivõrd saared on saabuvate pühade ajal populaarsed reisisihtkohad, teevad parvlaevad inimeste saartele viimiseks ja toomiseks lisareise.

Raierahu osas ootavad õigusselgust nii tööstus kui metsakaitsjad

17.06.21 MAJANDUS ... Kaebuste peale raiete peatamine mõjub negatiivselt sektori kindlustundele. Metsaomanikud ja puidutöösturid ootavad, et probleemi lahendaks õigusselgus, õigusselguse puudumises näeb probleemi ka kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks.

Eesti Posti kinnitusel pole kavas perioodika kojukande hinda tõsta

17.06.21 MAJANDUS ... Kuigi maakonnaleht Raplamaa Sõnumite teatel on plaanis taas kojukandehinda tõsta, öeldi Eesti Postist ERR-ile, et tänavuse aasta hinnamudel on kokku lepitud ning vähemalt kolmandas kvartalis hinnatõusu ei paista.

Kallas: riigi kulutustele ei saa järsku pidurit tõmmata

16.06.21 MAJANDUS ... Eesti Pank prognoosib tänavu oma järsema stsenaariumi järgi koguni 8,2 protsendi suurust majanduskasvu ning kutsub samal ajal valitsust üles kulusid koomale tõmbama, et rutem eelarvetasakaaluni jõuda. Peaminister Kaja Kallas ütles, et kulutusi ei saa järsku vähendada.

Helme: absoluutne enamus Eesti inimesi saab aru, et metsa on vaja majandada

16.06.21 MAJANDUS ... EKRE on metsa ja põlevkivi majandamist ja väärindamist pooldav erakond, ütles parteijuht Martin Helme ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast". Ta lisas, et metsa majandamise vastased moodustavad väikese aga hääleka grupi.

Majanduskasvu suurus sõltub säästude ja pensioniraha kasutamisest

16.06.21 MAJANDUS ... Analüütikute hinnangul sõltub tänavuse majanduskasvu suurus paljuski sellest, kuidas kasutavad inimesed kriisiajal kogunenud sääste ja vabanevat pensioni teise samba raha. Eesti Panga prognoosi kohaselt võib majanduskasv ulatuda 5,3 protsendist 8,2 protsendini.

Suri Tallinna Sadama eksjuht Allan Kiil

16.06.21 EESTI ... Teisipäeva hommikul suri endine Tallinna Sadama juht ja poliitik Allan Kiil.

Eesti Pank ootab tänavuseks majanduskasvuks 5,3 kuni 8,2 protsenti

16.06.21 MAJANDUS ... Eesti Panga suvise majandusprognoosi kohaselt võib majanduskasv sujuva stsenaariumi kohaselt olla käesoleval aastal 5,3 protsenti, järsu kasvu stsenaariumi kohaselt 8,2 protsenti. Keskpank kutsub valitsust üles suurema maksulaekumise tingimustes eelarveolukorra parandamiseks vähem kulutama.

Ryanairi juhi hinnangul ei saa Valgevene lennukeeld kaua kesta

16.06.21 VÄLISMAA ... Valgevene õhuruumi läbinud Ryanairi reisilennuki maanduma sundimise järel riigi suhtes kehtestatud sisenemispiirangud ei saa kauaks kehtima jääda, leiab Ryanairi tegevjuht Michael O'Leary.

OTSE kell 10: Eesti Pank tutvustab majandusprognoosi

16.06.21 MAJANDUS ... Kell 10 algaval pressikonverentsil annavad Eesti Panga president Madis Müller ja asepresident Ülo Kaasik ülevaate Eesti majanduse arengust ja tutvustavad keskpanga majandusprognoosi. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.

Norra ja Suurbritannia paigaldasid maailma pikima merealuse elektrikaabli

16.06.21 MAJANDUS ... Norra ja Suurbritannia lõpetasid maailma pikima merealuse elektrikaabli paigaldamise, teatas teisipäeval Norra elektrivõrkude operaatorfirma Statnett.

Valingu-Keila lõik võib ehitusse minna 2025, kavas on ka Keila ümbersõit

16.06.21 MAJANDUS ... Pärast seda, kui praegu töös olev Kanama-Valingu teelõik valmib, jääb Tallinna ringtee täies pikkuses 2+2 maanteeks ehitamisel teha veel vaid neljakilomeetrine Valingu-Keila lõik. Lisaks on Keilasse planeeritud lõunapoolne ümbersõit.

Hiina tuumaelektrijaamas on telekanali CNN andmetel kiirgusleke

15.06.21 VÄLISMAA ... Prantsuse tuumaenergiaettevõte Framatome teatas, et teeb koostööd Hiina lõunaosas asuva Taishani tuumajaamaga "elektrijaama jõudlusega seotud probleemide" lahendamiseks.

suur spordipidu

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: