Majandus

Analüütikud: Baltimaad ei peaks euroraha olulise vähenemise pärast muretsema

24.04.18 ... Ajaleht Financial Times kirjutab, et Euroopa Komisjon plaanib suunata kümnete miljardite eurode ulatuses ühtekuuluvuspoliitika raha Kesk- ja Ida-Euroopast eemale, nii et Poola, Ungari ja Balti riikide asemel liiguksid toetused finantskriisis rohkem kannatanud riikidesse nagu Itaalia, Hispaania ja Kreeka. Brüsseli mõttekodade eelarveeksperdid ütlevad, et Balti riikidel pole euroraha olulise vähenemise pärast põhjust muretseda.

"Suud puhtaks" graafikulugu: kõige enam tõrjutakse tööturul eakaid

24.04.18 ... Eesti on Euroopa Liidus vanemaealiste tööhõives kõrgel kohal, kuid ometi teenivad üle 50aastased töötajad keskmiselt viiendiku jagu vähem ning töötavad vähem juhtivatel kohtadel ja spetsialistidena. Viiendik kõigist töötajatest on kogenud tööl ebavõrdset kohtlemist vanuse tõttu.

Facebook avaldas üksikasjaliku juhise lubatud ja keelatud postitustest

24.04.18 ... Facebook avaldas teisipäeval esmakordselt üksikasjalikud juhised sellest, mida firma lubab ja ei luba oma sotsiaalmeediaportaali üles panna.

Tele2 lõpetab soovimatute müügikõnede tegemise

24.04.18 ... Tele2 loobub alates mai lõpust soovimatute müügikõnede tegemisest ja lubab keskenduda olemasolevate klientide personaalsemale teenindamisele. Elisa lubas samuti seda kaaluda, Telia teatel tuleks aga niisugused kõned üldse ära keelata.

Soome kodanikupalga katsetus kukkus läbi

24.04.18 ... Soome valitsus otsustas mitte laiendada põhisissetuleku ehk kodanikupalga testimist.

USA valitsus kaalub Kaspersky-vastaseid sanktsioone

24.04.18 ... USA valitsuse ametnikud kaaluvad sanktsioone, mille alusel keelataks Venemaa küberturbefirmal Kaspersky Lab äritegevus Ameerika Ühendriikides.

Sester: kütuseaktsiisi soodustust logistikasektorile tasuks kaaluda

24.04.18 ... Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul saaks sarnaselt elektrointensiivsetele tootmisettevõtetele rakendatud elektriaktsiisi soodustust kaaluda ka madalamat kütuseaktsiisi määra transpordi- ja logistikaettevõtetele.

Kolmapäeval "Otse uudistemajast": stuudios Eesti Raudtee juht Erik Laidvee

24.04.18 ... Igakolmapäevane veebisaade “Otse uudistemajast” toob sel nädalal vaatajani riigiettevõtte Eesti Raudtee juhatuse esimehe Erik Laidvee.

Jegorov: kõrgetest kütuseaktsiisidest päästnuks automaks

24.04.18 ... Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorovi sõnul võinuks valitsus pidevate kütuse aktsiisitõusude asemel hoopis automaksu kehtestada.

Otse kolmapäeval kell 10: Eesti toidutootjate aastakonverents

24.04.18 ... Toiduliit korraldab kolmapäeval Tallinnas XII Toidutööstuse aastakonverentsi, mis seekord keskendub meie toidulauale 25 aasta pärast. Ettekandeid ja arutelusid konverentsilt ning tänavuse Eesti parima toiduaine väljakuulutamist saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Peaminister: Lätil on pangandussektori korrastamiseks aega juulini

24.04.18 ... Peaminister Maris Kucinskise sõnul on Lätil aega käesoleva aasta juulini näitamaks, et riik astub reaalseid samme pangandussektorit räsivate rahapesuprobleemide lahendamiseks.

Euroopa Komisjon asus Apple'i Shazami ülevõtmist põhjalikumalt uurima

24.04.18 ... Euroopa Komisjon asus põhjalikumalt uurima Apple'i pakkumist võtta üle muusikatuvastusrakendus Shazam, kuivõrd kahtlustatakse, et see võib vähendada tarbijate valikuid muusika voogedastusteenuste vallas ja anda Apple'ile tundlikku äriteavet.

Arvamusküsitlused: soomlased toovad Eestist üha vähem alkoholi

24.04.18 ... Kaubandusettevõtete esindusorganisatsiooni Kaupan Liitto tellitud uuringu kohaselt toovad soomlased Eestist kaasa üha vähem alkoholi.

USA võib Deripaska lahkumise korral üle vaadata sanktsioonid Rusalile

24.04.18 ... USA rahandusministeerium teatas esmaspäeval, et võib tühistada aprilli algul teatavaks tehtud sanktsioonid Vene alumiiniumihiiule Rusal, kui oligarh Oleg Deripaska loovutab kontrolli firma üle.

Merkel ja Turnbull avaldasid toetust vabakaubandusele

24.04.18 ... Saksamaa kantsler Angela Merkel väljendas kohtumisel Austraalia peaministri Malcolm Turnbulliga kindlat toetust Euroopa Liidu ja Austraalia kaubanduskokkuleppele.

LHV kasum vähenes I kvartalis 16 protsenti 4,3 miljoni euroni

24.04.18 ... 2018. aasta esimese kolme kuuga teenis AS LHV Group 4,3 miljonit eurot puhaskasumit, mida on ligi 16 protsenti vähem kui mullu samal perioodil.

Swedbanki kasum kasvas I kvartalis 6 protsenti 47 miljoni euroni

24.04.18 ... Swedbanki Eesti üksuse esimese kvartali kasum ulatus 47 miljoni euroni, näidates 5,7 protsendi suurust kasvu võrreldes aastataguse perioodiga.

Eestlased hakkavad Hiinast rongiga kaupa tooma

24.04.18 ... Hiinlaste nn uue siiditee projekt ja raudteetoetused on jõudnud ka esimese Eesti ettevõtteni, mis hakkab korraldama regulaarset kaubarongiühendust Hiinaga.

Eesti Energia müüb VKG-le miljon tonni põlevkivi, tehingu hinda ei avaldata

24.04.18 ... Eesti Energia müüb Viru Keemia Grupile (VKG) kolme aasta jooksul pea miljon tonni põlevkivi, kuid lepingu hinda pooled ei avalikusta.

TLT korruptsiooniasjas kinni peetud ärimehed jäid riigile 80 000 eurot võlgu

24.04.18 ... Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) bussihanke korruptsioonijuhtumis algatatud kriminaalasjas kahtlustuse saanud ärimehed Kaspar Keelmann ja Taavi Koplimäe on tüürinud ühe ettevõtte pankroti äärele ja jätnud riigile maksudena tasumata ligi 80 000 eurot. Lisaks käib Koplimäe firma kohut ettevõttega, kellele jättis teenuse eest tasumata, ent keeldub kaupa ka tagastamast. Kõik ettevõtted on omavahel tihedalt seotud.

Enefit Solutions lõpetas Suurbritannia hanke

23.04.18 ... Eesti Energia tütarettevõte Enefit Solutions lõpetas suuremahulise hanke Suurbritannias biokütusel töötavale elektrijaamale seadmete tarnimiseks. 299 megavatise võimsusega ehk Auvere elektrijaamaga võrreldav Tees'i elektrijaam peaks käiku minema 2020. aastal.

KredEx toetab päikesepaneelide paigaldust kokku 1,4 miljoni euroga

23.04.18 ... Sihtasutus KredEx alustas jüripäevast taotluste vastuvõttu päikesepaneelide paigaldamise toetamiseks. Taotlusi saavad esitada ettevõtted, korteriühistud ja kohalikud omavalitsused kokku 1,4 miljoni euro ulatuses aasta lõpuni. Esimesel päeval taotlejad rahajagaja uksi veel maha ei jooksnud.

Angola kandis maha oma esimese satelliidi

23.04.18 ... Angola kinnitas esmaspäeval, et detsembris kosmosesse lennutatud riigi esimene satelliit Angosat-1 kanti maha.

Sõõrumaa: kogu Pettai elu on olnud kergelt öeldes lippadi-lappadi

23.04.18 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa keeldub kommenteerimast reklaamiärimees Paavo Pettai väiteid, et tema ja Oliver Kruuda aitasid korraldada Keskerakonna kampaania rahastamiseks laenu, nimetades omakorda Pettaid kelmilikuks.

Kudrin: lähenegem vastusanktsioonidele tasakaalukalt

23.04.18 ... Vene strateegiliste uuringute keskuse juht Aleksei Kudrin ütles, et vastusanktsioonide väljatöötamisele peab lähenema väga tasakaalukalt, sest need võivad  kahjustada omaenese ettevõtteid, ning otsida poliitilist lahendust, mitte ründama USA eraäri.

Helsingi valmistub rekordiliseks kruiisiturismi suveks

23.04.18 ... Soome pealinna turundusega tegelev ettevõte Helsinki Marketing prognoosib, et peagi algaval suvel saabub Helsingisse rekordiliselt palju kruiisilaevu ja -turiste. Prognoosi kohaselt tuleb kruiisilaevu ligi 300 ja turiste üle poole miljoni.

Vene firmad küsisid sanktsioonide tõttu 100 miljardit rubla riigiabi

23.04.18 ... USA sanktsioonidest mõjutatud Vene firmad on küsinud 100 miljardi rubla ehk 1,3 miljardi euro ulatuses likviidsusabi, ütles Vene rahandusminister Anton Siluanov.

Tosina EL-i riigi eelarve jäi mullu ülejääki, Eesti väikeses defitsiidis

23.04.18 ... Eesti riigieelarve jäi mullu 0,3 protsendiga defitsiiti, kuid Euroopa Liidu 28 liikmesriigist 12 majandasid eelmisel aastal nii, et jäid eelarvega ülejääki.

Reisile prügiga: kuhu rändab banaanikoor pärast prügikasti viskamist?

17.04.18 ... Eesti peaks võtma aastaks 2020 ringlusse pooled olmejäätmed, aga keskkonnaministeerium on tunnistanud, et see meil ei õnnestu — suuresti inimeste harjumuste ja teadmatuse tõttu. Kas sorteerimisest on ikka kasu või aetakse kogu prügi ahju? Kui palju on üldse võimalik prügi uuesti kasutada ja kuidas? Jälitasime prügi köögist lõpp-punkti, et neile levinud küsimustele vastata.

IMF avaldas uued korruptsioonitõrje suunised liikmesriikidele

22.04.18 ... Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) avaldas pühapäeval uued liikmesriikidele mõeldud juhtnöörid korruptsioonivastaseks võitluseks.

Rukki kanali süvendamistöid tehakse peamiselt öisel ajal

20.04.18 ... Majandusminister Kadri Simson lubas reedesel visiidil Hiiumaale, et augustis algavat Rukki kanali süvendamist püütakse teha öisel ajal, et Hiiumaa praamid ei peaks Rohuküla asemel Virtsu sõitma, kuid septembris võib siiski tulla ette aega, kus on vaja töid teha ka päeval. Lisaks soovivad hiidlased, et talvehooajal oleks laevaliinil mõlemas suunas vähemalt kuus väljumist.

Ettevõtjate sõnul on ehitushindade tõus olnud aeglane

20.04.18 ... Ehitushinnad tõusid esimeses kvartalis aastaga 1,8 protsenti, mis oli majandusministeeriumi hinnangul ootuspärane, kuid ehitusettevõtjate sõnul pigem väike kasv. Ehitusettevõtete Liidu juht Raivo Rand ennustab lähiajaks ehitushinna tõusu.

Yandex Taxi kavatseb mai alguses Eesti turule siseneda

20.04.18 ... Venemaal sõidujagamisteenust pakkuv ettevõte Yandex Taxi plaanib lähiajal Eesti turule siseneda.

Kruusateede hooldus saab järgmisteks aastateks kuus miljonit eurot juurde

20.04.18 ... Kevadine sula on muutnud Kagu-Eesti riigimaanteed kohati läbimatuks ning seda tunnistavad ka maanteeamet ja majandusministeerium. Teehoiukava muudatusega saavad kruusateed järgmiseks neljaks aastaks hoolduseks kuus miljonit eurot juurde.

Eesti Pank: tööstuse osakaal majanduses on vähenemas

20.04.18 ... Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja märgib keskpanga blogis, et Eesti tootmine kallineb ning tööstuse osakaal majanduses väheneb.

Trump: kõrged naftahinnad on vastuvõetamatud

20.04.18 ... USA president Donald Trump kritiseeris reedel naftakartelli OPEC naftahindade kõrgel hoidmise eest, öeldes, et "see ei ole vastuvõetav".

Saksa politsei vahistas seoses diisliskandaaliga Porsche juhtivtöötaja

20.04.18 ... Saksa politsei vahistas seoses diisliemissiooni pettusega kinni Porsche juhtivtöötaja.

Deutsche Bank tegi kogemata 28 miljardi euro suuruse ülekande

20.04.18 ... Saksa suurim pank, Deutsche Bank, tunnistas reedel, et tegi ekslikult 28 miljardi eurose ülekande; seejuures oli ülekanne suurem panga 24 miljardi eurosest turuväärtusest.

ABLV advokaadid palusid USA sanktsiooniettepaneku tühistada

20.04.18 ... Likvideerimisele läinud Läti ABLV Banki advokaadid ärgitasid USA rahandusministeeriumi finantskuritegude õiguskaitse võrgustiku (FinCEN) tühistama oma ettepanekut kehtestada pangale sanktsioonid.

Nordecon plaanib maksta aktsionäridele välja 3,9 miljonit eurot

20.04.18 ... Nordecon AS-i nõukogu kiitis heaks ja saatis üldkoosolekule kinnitamiseks juhatuse ettepaneku maksta eelmise aasta eest dividende 6 eurosenti aktsia kohta ning vähendada aktsiakapitali samuti 6 eurosendi võrra; kokku saavad aktsionärid 3,9 miljonit eurot.

EL välistas Kreeka abipaketi pikendamise pärast augustit

20.04.18 ... Euroopa Liit ei kavatse pikendada Kreeka abiprogrammi augusti järgsesse aega, ütles Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici neljapäeval.

Ehitushinnad jätkasid tõusu

20.04.18 ... Ehitushinnad tõusid tänavu I kvartalis võrreldes eelmise aasta IV kvartaliga 0,2 protsenti ja võrreldes eelmise aasta I kvartaliga 1,8 protsenti.

Tootjahinnad tõusid märtsis aastaga 2,9 protsenti

20.04.18 ... Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid tänavu märtsis võrreldes veebruariga 0,2 protsenti ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 2,9 protsenti.

Kolmanda pensionisambaga liitujaid jääb järjest vähemaks

20.04.18 ... Vabatahtliku kolmanda pensionisambaga on Eestis liitunud ligi 103 000 inimest, kuid aasta-aastalt väheneb uute liitujate arv ning mullu võttis üle 12 500 inimese oma raha sealt välja.

Norras langes paberlehe lugejate osakaal aastaga 32 protsendile

19.04.18 ... Norras langes paberlehe lugejate arv aastaga 39 protsendilt 32 protsendile, selgus neljapäeval statistikaameti andmeist.

ERR Riias: Läti piirab kahtlase taustaga firmade tehinguid pankades

19.04.18 ... Läti parlamendi korruptsioonitõrje komisjoni liikmed kinnitasid "Aktuaalsele kaamerale", et Läti muutub suure riskiga klientidele pangateenuseid osutanud maast riigiks, kus kahtlase taustaga ettevõtetele seatavad piirangud on ühed rangemad kogu Euroopas.

Kevadised põllutööd algasid tänavu hiljem kui varasematel aastatel

19.04.18 ... Kevadiste põllutöödega tehti tänavu algust nädal või paar hiljem kui mõnel varasemal aastal. Peamiselt tegeletakse praegu läga laotamise, mullaharimise ja taliviljadele mineraalväetiste külviga, kuid kevadise teraviljakülvini läheb veel nädalapäevad aega.

Miinimumplaan: Tallinna Sadam maksab edaspidi 30 miljonit dividendi aastas

19.04.18 ... Valitsus volitas majandusminister Kadri Simsonit hääletama Tallinna Sadama edasise dividendipoliitika kinnitamiseks selliselt, et Tallinna Sadam maksab 2019. ja 2020. aastal netodividende vähemalt 30 miljonit eurot.

Eesti Energia teeb ilmselt pakkumise Nelja Energia ostuks

19.04.18 ... Eesti Energia on huvitatud Eesti suurima tuuleenergia tootja Nelja Energia ostust, kuid ametlikult ettevõte seda ei kinnita.

Ministeerium: rahavarude hoidmine on riigile pigem kulu kui tulu

19.04.18 ... Keskvalitsuse reservid kahanevad eelolevail aastail üle 800 miljonilt eurolt alla 600 miljoni euroni ning presidendi majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul ei ole see hea majandusarengu tingimustes arusaadav. Rahandusministeerium põhjendab varude vähenemist sellega, et madalate intresside tõttu on reservide hoidmine pigem kulu kui tulu. 

PRAEGU VIKERRAADIOS

Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: