Majandus

VKG juht EL-i poolt põlevkivisektorile plaanitud rahast: on see nali?

20.01.20 ... Euroopa Liidu "õiglase ülemineku" toetused Eesti põlevkivisektorile on võrreldavad sektori ühe aasta maksutuluga, kirjutab Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann Postimehes avaldatud arvamuseloos.

Ehituse kallinemist tõukas lisaks palgasurvele materjalide hinnatõus

20.01.20 ... Ehitushinnaindeks tõusis 2019. aastal võrreldes 2018. aasta keskmisega 1,9 protsenti. Tunamullusega võrreldes kallines möödunud aastal tööjõud 4,3 protsenti, masinate kasutamine 2 protsenti ja materjalide hind 0,7 protsenti.

Kiiret põxitit ei tule

20.01.20 ... Viru Keemia Grupi juht Ahti Asmann kirjutas esmaspäeval Postimehes ilmunud arvamusartiklis, et põlevkivisektori hääbumine oleks Eestile kulukas ning Euroopa Liit seda ei kompenseeriks. Eesti Energia ning majandusministeeriumi sõnul samas kiiret põlevkivi kasutamisest loobumist ehk põxitit ei tule.

Keeleinspektsioon ei luba Hesburgeril tõlketa drive-in'i silte kasutada

20.01.20 ... Keeleinspektsioon saatis detsembris kiirsöögikohale Hesburger teate, et nad rikuvad keeleseaduse nõudeid, kuna nende reklaamidel ja restoraniustel võib näha kirja "drive-in" ilma eestikeelse tõlketa. Inspektsiooni peadirektor Ilmar Tomuski sõnul hoiavad nad ettevõtete siltidel pidevalt silma peal ning enamasti võetakse nende soovitusi kuulda.

Veho Baltics ja Silberauto juhiks saab Andres Aguraiuja

20.01.20 ... Baltimaade suurima automüügifirma, Silberauto ja Veho Baltics tegevjuhiks saab alates 1. veebruarist Andres Aguraiuja.

Eestlased saavad arvete tasumisega EL-i keskmisest paremini hakkama

20.01.20 ... Kui Euroopa Liidus ei saanud 2018 kõigi kommunaalarvete õigeaegse tasumisega keskmiselt hakkama 6,6 protsenti leibkondadest, siis Eestis jätsid aasta jooksul vähemalt ühe kommunaalmakse tähtajaks tegemata 6,5 protsenti leibkondadest, lähtub Eurostati andmetest.

Omavoliliselt ehitavate naabritega tegeleb kohalik omavalitsus

20.01.20 ... Ilma naabrite nõusolekuta ei tohi majale midagi külge ega ümber ehitada, ometi on omavoliline ehitustegevus, alates õhksoojuspumba paigaldamisest ja lõpetades katuseakende paigaldamisega, pigem levinud nähtus. Häiritud naabrid saavad abi kohalikult omavalitsuselt, kes omavolitseja pihtide vahele võtab.

Ümbrikupalga kontrolli tulemusel määrati juurde 8,2 miljonit eurot makse

20.01.20 ... Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad viisid mullu läbi 906 tööjõumaksudega seotud kontrolli, mille tulemusena määrati kokku juurde 8,2 miljonit eurot makse.

Läti rahandusministeerium soovib tõsta alkoholiaktsiisi järk-järgult

20.01.20 ... Läti rahandusministeerium teeb ettepaneku tõsta alkoholiaktsiisi järk-järgult, ütles rahandusminister Janis Reirsi abi Ints Dalderis esmaspäeval usutluses riigiraadiole.

Davosi majandusfoorum keskendub kliimale ja loodusressurssidele

20.01.20 ... Esmaspäeval algab Šveitsi talikuurotis Davosis taas nädala aega kestev Maailma Majandusfoorum, järjekorras viiekümnes. Kutsutud on 3000 rikast ja mõjukat inimest ning erilise tähelepanu all on kliima ja loodusressursside jätkusuutlikkus.

Üksi elavad eakad võivad valede registriandmete tõttu toetuseta jääda

18.01.20 ... Eestis on ligi 87 000 inimest, kellele riik on maksnud üksi elava pensionäri toetust, kuid sääraseid üksikuid on tegelikult rohkem. Sageli jäävad üksikud eakad aga toetusest ilma, sest eluase on kellegi teise nimel või on eaka elamispinnale registreeritud veel keegi.

Liiklusohvrite leinavaid lähedasi aitavad rahaga matuse- ja ülalpidamishüvitis

18.01.20 ... Traagilises liiklusõnnetuses lähedased kaotanud pered ei pea traumaga toimetuleku kõrval vähemalt ootamatuid suuri kulusid enda kanda võtma - liikluskindlustus tagab matusekulude kandmise ja vanemata jäänud lapsed saavad täisealiseks saamiseni ülalpidamishüvitist.

USA tähtsamad aktsiaindeksid lõpetasid taas rekordtasemel

18.01.20 ... USA tähtsamad aktsiaindeksid lõpetasid reedese kauplemispäeva taas rekordtasemel.

Belgia politsei leidis 126 miljonit salasigaretti

17.01.20 ... Belgia politsei leidis Antwerpeni lähistel laohoonest kokku 126 miljonit salasigaretti.

Eleringi hinnangul importelektri maks põlevkivist elektri tootmist ei päästaks

17.01.20 ... Vene elektrit imporditi eelmisel aastal Balti riikidesse rekordkoguses ninf Eesti Energia hinnangul tuleks odava Vene elektri turulepääsemise takistamiseks sellele kehestada keskkonnamaksud. Eleringi hinnangul see aga põlevkivist elektri tootmist ei päästaks, sest Vene elektri asemel jõuaks Eesti turule odav Põhjamaade elekter.

Kokk: mitme osana pensioniraha väljavõtmine riivaks põhiseadust

17.01.20 ... Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa) põhjendas ettepanekut võimaldada teisest sambast korraga kogu raha välja võtta sellega, et advokaadibüroode hinnangul riivaks raha väljamaksete mitmeks osaks jagamine põhiseadust.

Ekspress Grupp võib olla müümas osalust Õhtulehes

17.01.20 ... Ekspress Grupp on kuulduste kohaselt müümas oma osalust Õhtulehes, ettevõte teatas ka börsile, et analüüsib võimalikke muudatusi Õhtuleht Kirjastuse osaluses.

Eesti Energia ootab riigilt importelektri maksustamist või piiramist

17.01.20 ... Vene- ja Valgevene elektri import Balti riikidesse püstitas möödunud aastal uue rekordi, kuid kuna neis riikides ei pea arvestama Euroopa Liidu keskkonnanõuetega, moonutab see siinsel elektriturul konkurentsi. Seepärast ootab Eesti Energia, et importelektrit hakataks maksustama või piirataks selle ligipääsu turule.

EBRD nimetas Kesk-Aasia direktoriks eestlasest pankuri

17.01.20 ... Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) nimetas senise kapitaliturgude üksuse juhi André Küüsveki Kesk-Aasia piirkonna tegevdirektoriks. EBRD on hetkel Kesk-Aasiasse investeerinud umbes 14 miljardit eurot.

Elektriautode ostutoetuse taotluste eelarve täitus poole päevaga

17.01.20 ... Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) lõpetas reede lõunaajal elektriliste sõidukite ostutoetuse taotluste vastuvõtu seoses eelarve täitumisega. Esimesse vooru saabus taotlusi rohkem kui kogu meetme eelarve, milleks on 1,2 miljonit eurot.

Komisjon: Kuressaare lennuki vanuse nõue on põhjendatud

17.01.20 ... Riigihangete vaidlustuskomisjon jättis rahuldamata Leedu lennufirma Transaviabaltika vaidlustuse ning leidis, et Tallinna-Kuressaare lennuliini teenindamiseks kasutatava lennuki maksimaalne vanus on õigustatud nõudmine ning sellega ei kahjustata konkurentsi.

Hiina majandus kasvas mullu kolme aastakümne aeglaseimalt

17.01.20 ... Hiina majandus kasvas eelmisel aastal viimase kolme aastakümne aeglaseimas tempos, sest siseriiklik nõudlus nõrgenes ja kaubanduspinged USA-ga suurenesid, kuid kuigi ametnikud hoiatasid vastutuulte jätkumise eest, siis reedel avaldatud arvud viitavad aeglustumise seiskumisele.

Ida-Viru tööotsijad leiavad üha sagedamini tööd kodukohast kaugemalt

16.01.20 ... Ida-Virumaa tööotsijad küsivad töötukassalt järjest sagedamini tööpakkumist kodukohast kaugemal. Nii täitub Narva hommikune rong Tallinna tööle sõitjatega.

USA senat kiitis kindlalt heaks USA, Kanada ja Mehhiko kaubandusleppe

16.01.20 ... USA senat kiitis neljapäeval ülekaalukalt heaks USA, Kanada ja Mehhiko uue kaubandusleppe. Otsus tähendab olulist võitu tagandamisprotsessiga silmitsi olevale presidendile Donald Trumpile.

Sõerd: pensionireform ei too mitte midagi positiivset

16.01.20 ... Riigikogu rahanduskomisjon plaanib mõne nädala jooksul saata pensionireformi eelnõu teisele lugemisele. Opositsioon on veendunud, et reform ei too kaasa midagi positiivset.

Majandusministeerium saab maavarade kaevandamise üle otsustamisel suurema rolli

16.01.20 ... Seni otsustas maavarade kasutamise üle keskkonnaministeerium, kuid nüüd saab senisest suurema rolli majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Mõlemad ministeeriumid on kindlad, et keskkond sellest ei kannata, küll on aga riigi huvid paremini esindatud ja kogu otsustusprotsess kiireneb.

Vestager: EL hakkab muutma konkurentsiseadust

16.01.20 ... Euroopa Liidu (EL) konkurentsivolinik Margrethe Vestager ütles kolmapäeval, et EL-i ambitsioonika Rohelise Lepingu elluviimisel tuleb bloki esimeseks prioriteediks võtta konkurentsiseaduse reform.

Kudrin: Vene valitsuse vahetus annab lootust reformideks

16.01.20 ... Vene kontrollikoja esimees Aleksei Kudrin arvas, et seoses valitsuse vahetusega on ilmunud lootus Venemaa muutumiseks.

Saksa minister kinnitas USA ähvardust autoekspordi tolle tõsta

16.01.20 ... Saksa kaitseminister kinnitas neljapäeval teateid USA ähvardusest kehtestada Euroopa autoekspordile 25-protsendiline tollimaks, kui eurooplased jätkavad Iraani tuumaleppe toetamist.

Sauk: Tallinn ja riik peavad koos otsustama, kes Peterburi tee korda teeb

16.01.20 ... Nii mõnigi Eesti linn on hädas transiitteedega, mis nende territooriumi läbivad, ning mille eest hoolitsemine, sealhulgas remontimine, on omavalitsuse ülesandeks pandud. Linnal ei pruugi olulise tee remondiks aga raha jätkuda. Üks sellistest teedest on Tallinna territooriumil asuv Peterburi tee.

Läti kinnitas võimalust vahendada naftatarnet Valgevenele

16.01.20 ... Läti peaminister Arturs Krišjanis Karinš neljapäeval, et naftatarned Valgevenesse Läti sadamate kaudu on täiesti võimalikud.

Ülemiste ühisterminali projekteerimine läheb maksma 2,6 miljonit

16.01.20 ... Rail Baltic Estonia OÜ sõlmis neljapäeval lepingu Ülemiste ühisterminali projekteerimiseks arhitektuurikonkursi võitnud ühispakkujatega Zaha Hadid Architects ja Esplan. Terminal peaks valmima 2026. aastaks, selle projekteerimine maksab üle kahe ja poole miljoni euro.

Saksa ametnikud leppisid kokku söeenergialt ülemineku plaanis

16.01.20 ... Saksa ametnikud leppisid kokku plaanis, mis näeb ette söeelektrijaamade sulgemise 2030. aastate keskpaigaks või lõpuks, teatas valitsus neljapäeval.

Uuring: Tallinna põhitänavate keskmine seisukord on hea

16.01.20 ... Rohkem kui poolte Tallinna põhitänavate teekatte tasasuse ja roopa sügavuse keskmised näitajad on head, selgub linnavalitsuse tellitud uuringust. Tee seisukorda, selle tähtsust ja remondi hinda arvestades oleks uuringu kohaselt kõige vajalikum remontida Endla tänav, Paldiski ja Pärnu maantee mõned lõigud.

Bolt sai Euroopa Investeerimispangalt 50 miljonit eurot laenu

16.01.20 ... Transpordiplatvorm Bolt sõlmis Euroopa Investeerimispangaga (EIB) 50 miljoni euro suuruse laenulepingu, mis on suurim Euroopa Liidu investeerimiskava keskmes oleva Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fond (EFSI) kaudu antud laen Eesti ettevõttele.

Simson: Nord Stream ei saa erikohtlemist

16.01.20 ... Venemaalt läbi Läänemere Saksamaale kulgev gaasijuhe Nord Stream 2 ei saa Euroopa Liidult erikohtlemist ning peab vastama kõigile EL-i reeglitele, ütles Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson.

Riigi visioon: pikem lennurada Tartu lennujaamale ja miljon külastust

16.01.20 ... Tartu lennujaam võib tulevikus saada 700 meetri võrra pikema lennuraja, et kohaldada seda rahvusvaheliste tšarterlendude, kaubaveo ja suuremate reisilennukite teenindamiseks, mis tõstaks piirkonna külastatavust. Kultuuripealinna aastaks prognoosib riik Lõuna-Eestile külastatavuse kasvu miljonini, kuid see mass suudetakse ära teenindada ka olemasoleva taristuga, kinnitab lennujaam.

Maaomanike erimeelsused takistavad Tartu Holmi kvartali väljaehitamist

16.01.20 ... Maaomanike erinevad nägemused jätavad Tartu Atlantise taguse Holmi kvartali tõenäoliselt veel pikaks ajaks pargiks.

Maailmaturu nafta hinnad langesid

16.01.20 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörside nafta hinnad langesid kolmapäeval veel mõnevõrra.

USA ja Hiina allkirjastasid esimese etapi kaubandusleppe

15.01.20 ... Pärast pea kahte aastat kaubandussõda panid maailma kahe suurima majandusega USA ja Hiina kolmapäeval allkirja esimese etapi kaubandusleppele.

Ida-Virumaa saab põlevkivitööstuse hääbumise leevendamiseks EL-ilt 125 miljonit

15.01.20 ... Kui palju võiks teisipäeval avaldatud Euroopa Komisjoni triljoni euro suurusest rohekavast investeeringuid Eestisse tulla, ei ole veel selge. Samas Ida-Virumaa põlevkivitööstuse hääbumise pehmendamiseks saab regioon lähema seitsme aastaga toetuseid summas 125 miljonit eurot.

Konjunktuuriinstituudi uuring viitab majanduskliima halvenemisele

15.01.20 ... Eesti majanduskliima oli eelmise aasta viimases kvartalis rahuldav, kuid ootused selleks aastaks on muutunud juba negatiivsemaks, näitab konjunktuuriinstituut uuring. Ekspertide prognoosid viitavad majanduskonjunktuuri halvenemisele lähema kuue kuu jooksul, kuna eksporditurgude olukord halveneb.

Mnuchin: USA saab karistada Hiinat leppe rikkumise eest tollidega

15.01.20 ... President Donald Trump võib suurendada tollimakse Hiina toodetele, kui Peking ei täida tulevases kaubandusleppes sätestatud tingimusi, ütles kolmapäeval USA rahandusminister Steven Mnuchin.

Boeing oli möödunud aastal lennukitellimuste arvestuses miinuses

15.01.20 ... USA lennukitootjal Boeing oli möödunud aastal rohkem tellimuste tühistamisi kui uusi tellimusi. Tegemist on esimese korraga vähemalt 30 aasta jooksul, kui Boeing on tellimuste arvestuses miinuses.

Suured nõudmised võivad Saaremaa lennukihanke lõhki ajada

15.01.20 ... Saaremaalaste ja poliitikute soovid, et Saaremaa ja mandri vahel hakkaks lendama võimalikult uus ja suur lennuk, võib viia olukorrani, et riigihange võib ebaõnnestuda, kui pakutav lennuk on liiga kallis, ütles saates "Otse uudistemajast" maanteeameti peadirektor Priit Sauk.

Kasahstan: naftatehing Valgevenega on võimalik

15.01.20 ... Kasahastani-Valgevene naftatehing leiab aset, kui see on Kasahstani ettevõtetele kasulik, ütles kolmapäeval Kasahstani energeetikaminister Nurlan Nogajev.

TS Laevad ja maanteeamet peavad läbirääkimisi uue parvlaeva ostuks

14.01.20 ... Tallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad ja maanteeamet peavad läbirääkimisi Virtsu-Kuivastu liinile uue parvlaeva soetamiseks.

ERR Lätis: riigis käib arutelu alkoholiaktsiisi tõusu vähendamise üle

14.01.20 ... Läti poliitikud ja tootjad väitlevad, kas märtsist kavandatud alkoholiaktsiisi tõusu vähendada või mitte. Varem kokku lepitud graafiku järgi tõuseks kange alkoholi aktsiis ligi 30 protsenti.

Euroliit esitas triljonieurose kava rohelisele majandusele üleminekuks

14.01.20 ... Teisipäeval esitatud Euroopa rohelise kokkulepe investeerimiskava eesmärk on aidata koondada avaliku ja erasektori investeeringuid, et leida majanduse ümberkujundamiseks vähemalt triljon eurot.

Saksamaa asub 62 miljardi euro eest raudteevõrku kaasajastama

14.01.20 ... Saksa valitsus nõustus teisipäeval eraldama raudteevõrgu kaasajastamiseks 62 miljardit eurot.
iluuisutamine
PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm
dokkfilmide koorekiht
eesti lauluke 2020
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: