Majandus

Eesti tahab tugevdada põllumajanduskoostööd Alžeeria, Egiptuse ja Tuneesiaga

24.06.19 ... Maaeluminister Mart Järvik kohtus Alžeeria, Egiptuse ja Tuneesia kolleegidega, et tugevdada koostööd põllumajanduses ja suurendada põllumajandustoodete kaubavahetust.

EL-i analüüs ei tuvastanud "toidurassismi" Ida- ja Lääne-Euroopa riikides

24.06.19 ... Enamik Euroopa Liidus sarnaselt pakendatud toodetest on ka sarnase koostisega, selgus Euroopa Komisjoni äsjavalminud analüüsist.

Venezuela kriis võib mõjutada Eesti teeehitust

23.06.19 ... Venezuelas toimuvate rahutuste ja riigile kehtestatud sanktsioonide tõttu on vähenenud sealne naftaeksport. See mõjutab ka Eestit ning peamiselt bituumeni importi, mis omakorda võib põhjustada tööseisakuid teeehituses.

Pühadeüllatus: Apotheka kolis PERH-i teavitamata Mustamäe haigla ruumidest välja

22.06.19 ... Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) sai laupäeva hommikul üllatuse osaliseks, kui ootamatult selgus, et kohtuvaidluse kaotanud Terve Pere Apteek on end Mustamäe haigla korpusest välja kolimas. PERH-i Apotheka apteegikett oma sammust ei teavitanud, nii et ka apteegiruumid on haiglale ametlikult üle andmata.

Tallinna Vesi kaotas arbitraažis tariifivaidluse riigi vastu

22.06.19 ... Rahvusvahelise vahekohtu tribunal otsustas reedel enamushäältega mitte rahuldada AS-i Tallinna Vesi nõudeid tariifivaidluses Eesti riigi vastu. Endine justiitsminister, nüüdne välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) nimetas seda heaks uudiseks kogu Eesti rahvale, millest kujunes tema poliitkarjääri pikim lahing.

Tarbijakaitse kutsub üles tähelepanelikkusele lennupiletite ostul

22.06.19 ... Euroopa Liidu tarbijate nõustamiskeskus märgib, et kuigi vahendusportaalid teevad sageli lennupiletite ostu lihtsamaks, ei süveneta alati vahendusportaalide müügitingimustesse, mis võib hiljem põhjustada nördimust.

"Rahva teenrid": riik on Nordica juhtimises olnud käpardlik

22.06.19 ... Saate "Rahva teenrid" osalejad tõdesid, et olukorras, kus maailma lennundusel on käsil ajaloo tõenäoliselt parimad päevad, on valus vaadata, kuidas rahvuslik lennufirma Nordica käpardliku juhtimise tõttu järjest enam kärbub. Lätlaste Air Balticu samaaegne edu üksnes kriipsutab alla Nordica mannetut allakäiku.

Eesti ja Läti peaministrid soovivad tüli alkoholiaktsiisi üle lahendada

22.06.19 ... Eesti ja Läti peaministrid on valmis kohtuma, et arutada aktsiisipoliitika kooskõlastamist. Läti peaminister Krišjanis Karinš heitis sel nädalal Eestile ette omavoli alkoholiaktsiisi langetamisel, Euroopa Ülemkogu koridorides omavahel sel teemal suhelnud Karinš ja Eesti peaminister Jüri Ratas soovivad erimeelsused sõbralike naabrite kombel lahendada.

Föderaalreserv: USA suurpangad suudavad majanduskriisile vastu pidada

22.06.19 ... USA-s tegutsevad suurpangad on suutelised seisma vastu tõsisele ülemaailmsele majanduskriisile, ütles Ühendriikide keskpank föderaalreserv reedel.

Interpol vahistas toidupettuse haarangus 672 inimest

21.06.19 ... Politsei vahistas 78 riigis 672 inimest osana haarangust, mis puudutab ohtliku toidu ja joogi pettust, teatas rahvusvaheline politseiagentuur Interpol.

Nordica lõpetab viiel liinil lendamise, alles jääva kolme liini üle hakkab otsustama LOT

21.06.19 ... Riigile kuuluv lennufirma Nordica teatas, et lõpetab oktoobri lõpust lendamise viiel liinil. Kolme alles jääva liini ärilise riski võtab üle LOT, ent Nordica asub tulevikuks ette valmistama oma kommertsplatvormi. Minister Taavi Aas välistab Nordica müügi.

Opositsioon kahtleb Helme seletuses ESM-i reformis riigi mandaati eirata

21.06.19 ... Rahandusminister Martin Helme kinnitas reedel riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis (ELAK), et tema eriarvamusele jäämine EL-i rahandusministrite nõukogus Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi küsimuses oli põhjustatud protseduurireeglite valesti mõistmisest. Opositsioonisaadikud seda ei usu ja väidavad, et Helme tegutses teadlikult Eesti seisukohta eirates.

Mitsubishi Motorsi aktsionärid tagandasid Ghosni ametist

21.06.19 ... Jaapani autofirma Mitsubishi Motors aktsionäride üldkoosolek kiitis reedel heaks endise automagnaadi Carlos Ghosni kõrvaldamise firma juhtkonnast.

Ökonomist: intressimäärad võivad jääda negatiivseks pikemaks ajaks

21.06.19 ... Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina sõnul võivad turuintressimäärad jääda negatiivseks tõenäoliselt pikemaks ajaks. Kuue kuu Euribor langes kolmapäeval ajaloo madalamale tasemele -0,299 protsendile.

Alkoaktsiisi langetamine tehakse Läti seimis teoks juba reedel

21.06.19 ... Läti seim tegutseb alkoholiaktsiisi langetamiseks ja Eesti aktsiisilangetusele vastamiseks kiirelt.

Trump ja Trudeau silusid suhteid ning arutasid Hiinaga seotud probleeme

21.06.19 ... USA president Donald Trump ja Kanada peaminister Justin Trudeau kohtusid neljapäeval Valges Majas ja püüdsid siluda pingelisi isiklikke suhteid ning viia edasi Põhja-Ameerika uue vabakaubandusleppe ratifitseerimist.

Olerexi käive küündis mullu 384 miljoni euroni

21.06.19 ... Kütusefirma AS Olerex kasvatas mullu müügitulu aastavõrdluses 15,5 protsenti 384,1 miljoni euroni.

Eluaseme hinnaindeks jätkas kiiret tõusu

21.06.19 ... Eluaseme hinnaindeksi muutus oli esimeses kvartalis võrreldes eelmise aastaga 5,9 protsenti, teatas statistikaamet. Eelmise kvartaliga võrreldes oli eluaseme hinnaindeksi muutus 1,7 protsenti.

Rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsleriks saab Sven Kirsipuu

21.06.19 ... Rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantslerina alustab 1. juulist tööd Sven Kirsipuu, kes seni juhatas fiskaalpoliitika osakonda.

Euroopa valitsusjuhid jätsid 2050. aasta kliimaneutraalsuse joone alla

20.06.19 ... Euroopa Liidu valitsusjuhid leppisid ülemkogu kohtumisel kokku, et Euroopa Liit tegutseb kliimaneutraalse majanduse suunas liikumiseks. Ambitsioonikas plaan seada sihiks 2050. aasta jäi vaid joonealuseks märkuseks.

Maailmaturu naftahinnad liikusid järsult plussi

21.06.19 ... New Yorgi ja Londoni börside naftahinnad sööstsid neljapäeval plussi muu hulgas seoses USA ja Iraani suhete pingestumisega.

Läti poliitikud süüdistavad Eesti valitsust alkoholiaktsiisi langetamisel kokkulepete rikkumises

20.06.19 ... Läti seim nõustus põhimõtteliselt kange alkoholi aktsiisi langetamisega 15 protsendi võrra.

Tootsi tuulepargi taastuvenergia toetuse saamise viis sõltub Eleringi otsusest

20.06.19 ... Olemasolevad taastuvenergiatootjad saavad aastas toetust kuni 600 gigavatt-tunni ulatuses, aga uued tootjad peavad vahepeal tehtud seadusemuudatuse tõttu toetuse saamiseks osalema riigi korraldatud vähempakkumisel. Seda, kas Tootsi tuuleparki käsitletakse vana või uue tootjana, peab tulevikus otsustama Elering.

USA föderaalreservi teade tekitas eurotsoonis võlakirjaralli

20.06.19 ... Eurotsooni valitsuste võlakirjade tulumäär kukkus neljapäeval oluliselt, mõnel juhul ajalooliselt madalaimale tasemele. Põhjuseks on USA föderaalreservi kolmapäevane vihje võimalusele intressimäärasid lähitulevikus langetada.

Uuringu kohaselt on Tallinna hinnad Helsingi omadest märksa madalamad

20.06.19 ... Tallinna hinnad on Helsingi omadest jätkuvalt märksa madalamad ning Soome meedias levivatel väidetel kahe linna hinnatasemete võrdustumisest ei ole alust, selgus neljapäeval tutvustatud uuringu tulemustest.

Äripäev jõudis mullu rekordkäibeni, ent kaotas kasumis

20.06.19 ... Meedia- ja konverentsifirma AS-i Äripäev käive kasvas möödunud aastal 5,1 protsenti 15,26 miljoni euroni, seejuures ületas ettevõte ka 2007. aasta majandusbuumi rekordilise aastakäibe 14,9 miljonit eurot.

FBI kontakteerus Deutsche rahapesuvõitlust kritiseerinud ekstöötajaga

20.06.19 ... USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) võttis ühendust advokaadiga, kes esindab Deutsche Banki endist töötatajat, kes kaebas, et pank ignoreeris kahtlaseid tehinguid, nende seas president Donald Trumpi väimehe Jared Kushneri pere kinnisvarafirma omi.

Läti majandusminister saatis Latvenergo nõukogu laiali

20.06.19 ... Läti majandusminister Ralfs Nemiro astus kolmapäeval enneolematu sammu ning saatis laiali riikliku energiafirma Latvenergo nõukogu.

Läti seim võib otsustada aktsiisilangetamise üle juba neljapäeval

19.06.19 ... Läti seim võib teha otsuse kange alkoholi aktsiisi langetamisest 15 protsendi võrra juba neljapäeval.

Otse kell 12.20: uuring Tallinna ja Helsingi hinnaerinevustest

20.06.19 ... Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing tutvustab neljapäeval Tallinna ja Helsingi kaupade ja teenuste hinnatasemeid võrdleva uuringu tulemusi. Kell 12.20 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Tootjahinnaindeks on aastaga kasvanud 1,1 protsenti

20.06.19 ... Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes mais võrreldes aprilliga 0,4 ja samas kasvas võrreldes eelmise aasta maiga 1,1 protsenti, teatas statistikaamet.

USA keskpank jättis baasintressi muutmata

19.06.19 ... USA keskpank jättis kolmapäeval baasintressimäära muutmata, kuid lubas tegutseda majanduskasvu kindlustamiseks olukorras, kus riigi majanduse väljavaadet ohustab kasvav ebakindlus.

Swedbanki aktsia taastus pisut pärast teisipäevast langust

19.06.19 ... Swedbanki aktsia pööras teisipäeval pärast Eesti üksuse juhtkonna taandamist langusesse, ent on kolmapäeval taas tõusnud.

Maasikakasvatajad ei ole enam laste töölevõtmisest huvitatud

19.06.19 ... Maasikate korjamine on olnud läbi aegade töö, kus on saanud oma esimesed tööharjutused teha ka lapsed. Maasikakasvatajad ei ole aga enam huvitatud laste töölevõtmisest, sest laste kaasamine tähendab tööandjale topeltkoormust.

Ratas: Eesti ei lähe aktsiisiralliga kaasa

19.06.19 ... Läti seim võib juba neljapäeval teha otsuse langetada kange alkoholi aktsiisi 15 protsendi võrra, mis oleks reaktsioon Eesti otsusele langetada juulist järsult aktsiise. Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et Eesti ei lähe kaasa aktsiisiralliga.

Kriitika alla sattunud YouTube kaalub muudatusi lastele mõeldud videote edastamises

19.06.19 ... YouTube kaalub muudatusi lastele suunatud sisu esitamises, et vältida ebasobivate videote jõudmist lasteni.

Ringkonnakohus ei andnud Tallinna Veele tariifivaidluses õigust

19.06.19 ... Tallinna ringkonnakohus otsustas kolmapäeval mitte rahuldada Tallinna Vee apellatsioonkaebust ettevõtte ja konkurentsiameti vahelises tariifitulu hüvitamise haldusasjas.

Eesti Energia juhatus jätkab samas koosseis

19.06.19 ... Eesti Energia nõukogu pikendas kolme juhatuse liikme teenistuslepingut 2023. aasta märtsikuu lõpuni.

Juncker astus Trumpi sõnavõtu järel Euroopa Keskpanga kaitseks välja

19.06.19 ... Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kaitses kolmapäeval Euroopa Keskpanka (ECB) USA presidendi Donald Trumpi süüdistuste eest, et see tegeleb valuutakursside manipuleerimisega.

Eesti elanike ostujõud oli mullu EL-i viimaste seas

19.06.19 ... Eesti oli mullu Euroopa Liidus (EL) elanike ostujõudu arvestava tegeliku individuaalse tarbimise (AIC) tasemelt 23. riik, Eestist tahapoole jäid vaid viis liikmesriiki.

Mülleri hinnangul napib Eesti kommertspankade turul konkurentsi

19.06.19 ... Eesti kommertspankade turul, kus ligi 80 protsenti mahust on Rootsi omanikega Swedbanki ja SEB panga käes, on konkurentsi liiga vähe, leiab Eesti Panga president Madis Müller.

Swedbanki nõukogu esimeheks sai ekspeaminister Persson

19.06.19 ... Swedbanki aktsionäride erakorraline üldkoosolek valis kolmapäeval panga nõukogu uueks esimeheks endise peaministri Göran Perssoni.

Indrek Neivelt: miks Baltimaad tehti süüdlaseks, mina aru ei saa

19.06.19 ... Endine hansapankur, nüüdne ettevõtja Indrek Neivelt ei mõista, miks Swedbank lõi oma kohalt minema Eesti haru tegevjuhi Robert Kiti, tõstes ta kohale pangas toimunud rahapesukahtlaste tehingute tumeda varju. "Teha nüüd pangajuht selles üksinda süüdlaseks, on natuke, tegelikult väga palju ülekohtune," ütleb Neivelt.

UP Investi kuulutusteäride müük sai Eesti konkurentsiameti heakskiidu

19.06.19 ... Margus Linnamäe suurosalusega UP Invest sai Eesti konkurentsiametilt heakskiidu müüa kuulutusteärid koondav Baltic Classifieds Group (BCG) maailma ühele suurimale fondihaldurile Apax Partners.

Eesti eelarve struktuurse tasakaalu kolm hinnangut erinevad suurelt

19.06.19 ... Rahandusministeerium, Eesti Pank ja Euroopa Komisjon arvutavad kõik eraldi Eestile eelarve struktuurse tasakaalu näitajat. Need hinnangud on aluseks majanduspoliitiliste otsuste langetamisel, kuid on üksteisest väga erinevad ja ka ebatäpsed.

Enefit Green ostis Poolas 20 päikeseparki

19.06.19 ... Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõte Enefit Green ostis Poolas 20 päikeseparki koguvõimsusega 19,15 megavatti, makstes nende eest kokku 17,3 miljonit eurot.

"Otse uudistemajast": Eesti Panga uus president Madis Müller

18.06.19 ... Igakolmapäevase veebisaate "Otse uudistemajast" külaline oli sel nädalal Eesti Panga uus president Madis Müller.

Le Maire: Facebooki krüptovaluuta kasutuselevõtt vajab tagatisi

19.06.19 ... Prantsuse rahandusminister ütles pärast Facebooki teadet oma krüptovaluuta loomisest, et krüptovaluutade kasutamine vajab tugevaid tagatisi.

Kanada kiitis heaks vastuolulise torujuhtmepikenduse

19.06.19 ... Kanada peaminister Justin Trudeau andis teisipäeval rohelise tule vastuolulisele torujuhtmepikendusele, mis on saanud keskkonnakaitsjate terava kriitika osaliseks.

Swedbanki juhi kohalt vabastatud Kitt: Swedbank on endiselt väga turvaline pank

19.06.19 ... Swedbanki Eesti üksuse juhi kohalt vabastatud Robert Kitt ütles, et ükskõik, mis tulemusele panga enda sisejuurdlus või järelevalveasutuste uurimised jõuavad, jääb Swedbank hoiustajatele ja laenuvõtjatele turvaliseks pangaks.
Suur pidu
PRAEGU VIKERRAADIOS
tule tööle!
löö kaasa!
lastejaam
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: