Majandus

Jeff Bezose endine abikaasa abiellus loodusteaduste õpetajaga

08.03.21 VÄLISMAA ... Jeff Bezose endine abikaasa ja üks maailma jõukamaid naisi Mackenzie Scott abiellus loodusteaduste õpetaja Dan Jewettiga.

Rünnakud Saudi Araabia energiarajatistele kergitasid toornafta hinda

08.03.21 VÄLISMAA ... Ülemaailmsete naftatarnete turvalisus sai kahjustada, kui pühapäeval rünnati maailma suurima naftaeksportija Saudi Araabia energiarajatisi. Maailma naftahinnad tõusid esimest korda 14 kuu jooksul üle 70 dollari barreli kohta.

Rahandusminister seob palgatoetuste pikendamise lisaeelarvega

08.03.21 MAJANDUS ... Palgatoetuste maksmine koroonakriisi tõttu raskustesse sattunud ettevõtete töötajatele ka pärast märtsikuud saab võimalikuks lisaeelarve vastuvõtmisega, ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Christine Lagarde: heitkem värske pilk naiste rollile kodus, tööl, ühiskonnas

08.03.21 ARVAMUS ... Kui jagada koduseid rolle võrdsemalt ja pakkuda naistele rohkem karjäärivõimalusi, saavad nad veelgi enam panustada ühiskonnaellu ja osaleda poliitikas ning teha kuuldavaks nende häält, keda tuleb märgata, kirjutab Christine Lagarde.

Töötukassa vahenditest järgmiseks palgatoetuseks raha ei jätku

08.03.21 MAJANDUS ... Viimasest 39 miljoni eurosest palgatoetuse meetmest töötukassa eelarves uueks palgatoetuseks raha alles ei jää. Kui valitsus plaanib koroonakriisis kannatanud sektoritele palgatoetust maksta ka pärast märtsi, vajab see täiendava raha eraldamist.

Moody's kinnitas Eesti riigireitingu senisel A1 tasemel

06.03.21 MAJANDUS ... Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody's kinnitas Eesti riigireitingu senisel kõrgel A1 tasemel stabiilse väljavaatega, vahendas rahandusministeerium.

Nafta hinnad kerkisid viimase kahe aasta kõrgeimale tasemele

06.03.21 MAJANDUS ... Nafta tulevikutehingute hinnad New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel kerkisid reedel viimase kahe aasta kõrgeimale tasemele, kui tootjad otsustasid suurendada tarneid alates aprillist oodatust madalamal tasemel.

Kohtla-Järve tööstusparki tuleb tuulegeneraatorite tehas

05.03.21 MAJANDUS ... Kohtla-Järve tööstuspargis pandi nurgakivi tuulegeneraatorite tehasele. Tehas hakkab tootma väikesemahulisi tuuleturbiine ja annab tulevikus tööd kuni 300 inimesele.

Skeleton sõlmis koostöölepingu Jaapani konglomeraadiga

05.03.21 MAJANDUS ... Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies ja Jaapani konglomeraat Marubeni Corporation allkirjastasid strateegilise koostöölepingu sihiga leida uusi kliente Aasia autotööstuses. Marubeni Corporation lisandus ühtlasi Skeletoni omanikeringi.

Pentus-Rosimannus rõhutas Eesti Energiast rääkides keskkonnamõõdet

05.03.21 MAJANDUS ... Eesti Energia üldkoosoleku rollis tegutsev rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus rõhutas ERR-ile antud usutluses korduvalt Euroopa Liidu keskkonnaeesmärke ning pidas võimalikuks senise juhitava elektrivõimsuse tagamise korralduse muutmist Eestis. Samas jättis ta väljendamata oma seisukoha, kas pooldab Eesti Energiale praegu kuni 2023. aastani seatud kohustuse pikendamist tagada 1000 MW ulatuses juhitav elektritootmise võimsus.

Valitsus kinnitas 4,83 miljardi eurose eurotoetuste kava

05.03.21 MAJANDUS ... Valitsus kiitis neljapäeval heaks välistoetuste jaotuse aastatel 2021-2027, mil Eesti saab toetusteks kokku ligi 4,83 miljardit eurot. Suuremad investeeringud suunatakse kliimamuutuste ja vananeva rahvastiku probleemidega tegelemisse, oma osa saavad ka digiteenused ning teadus ja haridus.

Tarbijahinnad tõusid veebruaris aastaga 0,6 protsenti

05.03.21 MAJANDUS ... Eesti tarbijahinnaindeks tõusis võrreldes eelmise aasta veebruariga 0,6 protsenti.

OTSE kl 11: kuhu plaanib Eesti suunata järgmise perioodi eurotoetused?

05.03.21 MAJANDUS ... Rahandusministeerium avalikustab reedel kell 11, millistesse valdkondadesse tahab Eesti suunata eurotoetuste 4,83 miljardit eurot aastatel 2021-2027. ERR.ee teeb esitlusest otseülekande.

Eesti Post ja väljaanded pole kojukande osas kokkuleppele jõudnud

05.03.21 EESTI ... Aasta algusest tõstis Eesti Post perioodika kojukande hinda 8,87 protsendi võrra. Käimas on läbirääkimised meediaväljaannetega, et välja selgitada, mis suunas teenusega edasi liikuda. Ühtegi konkreetset lahendust aga veel ei paista.

Valitsus pikendab eelmise aasta lisaeelarve vahendite kasutamist

04.03.21 MAJANDUS ... Valitsus pikendab koroonakriisist tulenevate majanduskahjude leevendamiseks 2020. aasta lisaeelarve vahendite kasutamist.

Toitlustuskohad palgatoetusest: liiga vähe, liiga lühikeseks ajaks

04.03.21 MAJANDUS ... Töötukassa nõukogu välja pakutav palgatoetus on võrreldav aasta taguse lahendusega, ent katab kahe kuu asemel osaliselt vaid ühe kuu kulu. Toitlustusettevõtjad ei ole praeguse pooliku lahendusega rahul ning loodavad, et piirangutest rapitud sektorite toetamine jätkub ka edaspidi.

Valitsus eraldas KredExile erakorralisteks laenudeks 180 miljonit

04.03.21 MAJANDUS ... Valitsus kiitis neljapäeval kabinetiistungil heaks KredExi kriisimeetmetega jätkamise sel aastal. Eelmise aasta lisaeelarve vahenditest eraldatakse KredExile 180 miljonit eurot, et jätkata erakorraliste laenukäenduste ja käibelaenude pakkumist.

Pentus-Rosimannuse sõnul on lisaeelarve viimane abinõu

04.03.21 MAJANDUS ... Et pandeemia ja piirangute tõttu kannatanud ettevõtjaid ja valdkondi võimalikult kiiresti toetada, eelistab valitsus kasutada töötukassat, valitsuse reservfondi, Euroopa kriisiabiraha ning Kredexit ja EAS-i.

Valitsus kinnitas teenused, mida riik võib ettevõtjailt kriisis nõuda

04.03.21 MAJANDUS ... Valitsus kinnitas riigikaitseliste sundkoormiste koondkava ettevõtetele. Kui seni on riigikaitselise sundkoormisega määratud, millist vara võib kaitsevägi kriisiolukorras Eesti kaitsmiseks kasutada, siis nüüd on juttu ka teenustest, mida võib vaja minna riigikaitse korraldamisel või selle toetamiseks.

Erial sai saneerimisloa

04.03.21 MAJANDUS ... Harju maakohus rahuldas raskustes hoiu-laenuühistu Erial saneerimistaotluse ja määras saneerimisnõustajaks Ly Müürsoo. Erial peab saneerimiskava kohtule esitama aprilli lõpuks.

Valitsus lükkas sidevõrkude turvalisuse määruse vastuvõtmise edasi

04.03.21 MAJANDUS ... Neljapäevasel valitsuse istungil võeti päevakorrast välja sidevõrkude turvalisuse määrus, sest õiguskantsler Ülle Madise soovis määruse eelnõus suuremat õigusselgust.

Google lõpetab kasutajate jälgimisel põhineva reklaami müümise

04.03.21 VÄLISMAA ... USA tehnoloogiafirma Google kavatseb lõpetada konkreetsete inimeste internetikasutuse jälgimisel põhineva reklaami müümise. Tehnoloogiahiiglase otsus võib muuta digitaalset reklaamitööstust.

Heritage'i mõttekoda viskas Hongkongi majandusvabaduse indeksist välja

04.03.21 MAJANDUS ... USA konservatiivne mõttekoda Heritage Foundation viskas Hongkongi igal aastal koostatavast riikide majandusvabaduse indeksist välja.

Kuu pärast algavad tõsisemad läbirääkimised uueks eelarveks

04.03.21 MAJANDUS ... Selle nädala alguseks on ministeeriumid ja riigiasutused edastanud rahandusministeeriumile lisataotlused tuleva aasta eelarveks. Nüüd algab eelarve kokkupanek. Valitsus peaks selle heaks kiitma aprilli lõpuks.

Järjekordne Austria poliitik läks Venemaa riikliku suurfirma palgale

04.03.21 VÄLISMAA ... Austria endine välisminister Karin Kneissl asus tööle Venemaa riiklikusse naftafirmasse Rosneft. Venemaa suurfirmades on tööd saanud ka teised Austria ekspoliitkud.

Lufthansa teatas rekordilisest aastakahjumist

04.03.21 MAJANDUS ... Saksa lennufirma Lufthansa teatas neljapäeval rekordilisest 6,7 miljardi eurosest kahjumist 2020. aastal, kui koroonaviiruse pandeemia maailmas lennuliikluse halvas.

Palgatoetused selguvad õhtuks

04.03.21 MAJANDUS ... Töötukassa nõukogu leppis kokku sektorid, mis hakkavad palgatoetust saama ja avalikustab need neljapäeva õhtul. Kokku kuni 37,9 miljoni euro väljamaksmise otsustab valitsus tõenäoliselt reedel.

Maskide nappust ega nende hinnatõusu enam karta ei ole

04.03.21 MAJANDUS ... Koroonapandeemia vallandudes muutusid kaitsemaskid kõikjal maailmas defitsiidiks ning nende hinnad hüppasid lakke. Nüüdseks on aga tootmine nõudlusele järele jõudnud ja hinnad alla toonud ning uut maskipuudust enam karta ei ole, kinnitavad Eesti hulgimüüjad.

Kauplustele oli valitsuse otsus ebameeldiv üllatus

03.03.21 MAJANDUS ... Juba sel nädalavahetusel jäävad kinni söögikohad ja enamus poodidest. Valitsuse otsus oli kaupmeestele ebameeldiv üllatus.

Töötukassa on tarkvara tõttu sunnitud palgatoetust maksma läbi tööandja

03.03.21 MAJANDUS ... Kuigi töötukassa eelistaks palgatoetuse maksmist otse töötajale, tuleb tarkvaraarenduse tõttu teha maksed tööandjale. Palgatoetust loetakse Euroopa Liidus riigiabiks, täpsemalt vähese tähtsusega abiks, mida hallatakse piirmäärade jälgimiseks registri kaudu.

Kaljulaid hoidus Leedu elektri-impordi plaanide kommenteerimisest

03.03.21 MAJANDUS ... Vilniuses töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid hoidus otseselt kommenteerimast Leedu äsja avaldatud uut plaani Valgevene elektri välistamiseks, rõhutades, et Eesti ei osta Venemaalt, mille elektrisüsteemi osa on ka Valgevene, elektrienergiat.

Kaupmehed: piirangud võivad tuua rohkem inimesi poodi äripäeva õhtutel

03.03.21 MAJANDUS ... Nädalavahetuseks tuleb sulgeda suurem osa kauplusi. Kaupmehed leiavad, et see võib meelitada rohkem inimesi poodi äripäevadel, samas peavad kaupmehed jälgima, et 100-ruutmeetrisesse poodi ei läheks üle kuue inimese.

Kütuste hinnalangus maailmaturul veel Eesti tanklatesse ei jõua

03.03.21 MAJANDUS ... Kuigi nii toornafta maailmaturu hinnad kui ka kütuste sisseostuhinnad on olnud languses, siis esialgu see Eesti tanklates kütuste hindu ei mõjuta. Hinnad võivad alla viia aga neljapäeval OPEC+ kohtumisel tehtavad otsused.

Financial Times: EL kavatseb pikendada eelarvenõuete erandit

03.03.21 MAJANDUS ... Ajalehe Financial Timesi teatel kaalub Euroopa Komisjon kolmapäeval, millal liikmesriigid peavad uuesti alustama stabiilsuse ja kasvu pakti (SGP) eeskirjade järgimist. Tõenäoliselt soovitab komisjon SGP-eeskirjade mitterakendamist pikendada vähemalt aasta võrra.

Koroonavaktsiin saab apteekidesse müügile jõuda tootmismahtude kasvades

03.03.21 MAJANDUS ... Praegu on kõigi koroonavaktsiini tootjate mahud väiksemad kui EL-i riiklikud tellimused, ent kui mahud hakkavad neid ületama, saavad apteegid hakata vaktsiini müüma tavaliste retseptiravimitena.

Enefit Green ostis ära ja ehitab valmis Purtse tuulepargi

03.03.21 MAJANDUS ... Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green viis lõpule tehingu, millega omandas tuuleenergia ettevõtte Raunistal. Ühtlasi ehitab Enefit Green valmis Raunistali arendatud Purtse tuulepargi Ida-Virumaal.

Eesti Post sai üllatava rekordkasumi

03.03.21 MAJANDUS ... Riigile kuuluv AS Eesti Post lõpetas 2020. aasta rekordilise käibe ning ajalooliselt suurima kasumiga, käive kasvas pea poole võrra 135,6 miljonile eurole ja aasta varem saadud kahjumi asemel oli tulemiks kasum 9,6 miljonit eurot.

Keskmine palk kasvas koroona-aastale vaatamata

03.03.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmete kohaselt oli keskmine brutokuupalk 2020. aastal 1448 eurot, mis on 2,9 protsenti suurem kui aasta varem. Siiski, näiteks kaubanduses ja majutuses, toitlustuses keskmine palk langes.

Nafta hinnad maailmaturul jätkasid mitmendat päeva langemist

03.03.21 MAJANDUS ... Nafta hinnad maailmaturul jätkasid teisipäeval langust, mis algas juba eelmise nädala teises pooles.

Värska avas ekspordi suurendamiseks uue tootmisliini

02.03.21 MAJANDUS ... Joogitootja Värska Vesi avas uue 2,5 miljoni eurose tootmisliini ja loodab selle abil kasvatada eksporti. Tootmisliin võimaldab suurendada toodangut umbes kolmandiku võrra.

Pärnu randa rajatakse rannahooajaks kolm söögikohta

02.03.21 MAJANDUS ... Pärnu rannapromenaadi äärde rajatakse eelolevaks rannahooajaks kolm söögikohta ning linn loodab, et see toob inimesed randa ka kevadel ja sügisel.

Töötukassa nõukogu ootab valitsuselt ka laiema abiprogrammi kaalumist

02.03.21 MAJANDUS ... Töötukassa nõukogu esitas valitsusele kaks võimalikku varianti, kuidas hüvitada töötajatele ja ettevõtetele piirangutest põhjustatud kahju. Soodsama variandi puhul aidataks vaid neid, keda piirangud puudutavad otseselt ning see maksaks 20 miljonit eurot kuus. Nõukogu hinnangul tuleks kaaluda ka suuremat abiprogrammi, mis eeldaks lisaraha.

Hiina rikkaima mehe ettevõte ei jaga valitsusega oma klientide andmeid

02.03.21 MAJANDUS ... Hiina rikkaimale mehele Jack Ma-le kuuluv finantsettevõte Ant Group ei taha riigiga oma klientide andmeid jagada.

Huawei seadmete keelamine võib tuua võrkudele kümneid miljoneid kahju

02.03.21 MAJANDUS ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valmis sidevõrkude turvalisuse määrus, millega keelataks meie sidevõrkudes ebademokraatlikest riikidest pärit seadmed ja tarkvara. Kõige enam kannatab sellest Elisa, kellele võib Huawei seadmete keelamisel langeda kuni 54 miljoni eurone kahju.

Leedu loodab leppida juuniks kokku Astravetsi energia blokaadis

02.03.21 MAJANDUS ... Leedu esitas oma Balti naabritele ettepaneku Venemaaga elektriga kauplemise uuest kolmepoolsest metoodikast ja loodab leppida kokku Valgevene Astaravetsi tuumajaama elektri blokaadis, ütles energiaminister Dainius Kreivys.

Äripäev läheb kohalikelt lehtedelt lojaalseid lugejaid endale rebima

02.03.21 MAJANDUS ... Äripäev teatas esmaspäeval plaanist asutada maakondadesse kohalikud veebiväljaanded. Kohalikke olusid tundvad peatoimetajad tervitavad konkurentsi, kuid ütlevad, et kohalikud on väga lojaalsed tellijad.

Ameerika firmad püüavad murda Hiina ülemvõimu muldmetallide tootmises

02.03.21 VÄLISMAA ... Kolm Põhja-Ameerika ettevõtet panevad kokku sõltumatu haruldaste muldmetallide tarneahela. Selle käigus suureneb ka Eestis asuva Silmeti muldmetallide töötlemisjaama tootmisvõimsus.

Minister Kruuse vahetas MES-i nõukogus välja viis liiget

02.03.21 MAJANDUS ... Maaeluminister Urmas Kruuse (Reformierakond) nimetas esmaspäeval ametisse Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu viis uut liiget.

Kaupmeeste mureks on turvatöötajate nappus ja riiakad kliendid

02.03.21 EESTI ... Kaupmeeste Liit on oma liikmete kaubanduskeskustes kehtestanud meetmed, et viiruse levikut ohjeldada. Uute piirangutega on kaasnenud üksikud sõjakad kliendid, turvatöötajate nappus ja vajadus veenda liidu väliseid kaupmehi piirangutega ühinema.

"Välisilm": riigid on digihiidude maksustamises liikumas üksmeele poole

01.03.21 VÄLISMAA ... Riigid on aina enam liikumas konsensuse poole suurte tehnoloogiaettevõtete maksustamise osas. "Välisilm" vahendas Brüsseli plaane internetihiidude taltsutamiseks.

vaktsineerimine eestis

mk-etapp Nove Mestos

Vaata otse

Kuula otse

jupiter.err.ee

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: