Majandus

Perling: Danske rahapesus kahtlustatakse kliendihaldureid

18.12.18 ... Riigi peaprokuröri Lavly Perlingu sõnul on teisipäeval ja kolmapäeval Danske rahapesu kriminaalasjaga seoses kinni peetud ja rahapesu kahtlustuse saanud panga endised kliendihaldurid, kuid ka divisjoni juht. Panga eksjuht Aivar Rehe kahtlustatavate hulgas ei ole.

Eesti teadusleppe täistekst

19.12.18 ... Täna allkirjasid teadlased, poliitikud ja ettevõtlusorganisatsioonid presidendi juures ühiskondliku kokkuleppe ehk Eesti teadusleppe, mille toome teieni täismahus, muutmata kujul koos allkirjastanute nimedega.

Poola sõlmis USA-ga pikaajalise LNG tarneleppe

19.12.18 ... Poola sõlmis kolmapäeval 20-aastase veeldatud maagaasi (LNG) tarneleppe USA ettevõttega Port Arthur LNG, et vähendada oma sõltuvust Vene gaasist.

EL ja Itaalia jõudsid 2019. aasta eelarve asjus kokkuleppele

19.12.18 ... Euroopa Komisjon ja Itaalia valitsus teatasid kolmapäeval, et jõudsid Itaalia vastuolulise 2019. aasta riigieelarve osas kokkuleppele.

Paberil olevad raudteeprojektid nõuaks pool miljardit eurot

19.12.18 ... Valitsus plaanib peagi kinnitada raudteeinfrastruktuuri tegevuskava aastateks 2019-2024, mis muu hulgas toob esile poole miljardi eest projekte, mille edasine saatus sel perioodil otsustada tuleks.

Eesti Pank: majanduskasv aeglustub, ent palgasurve jätkub

19.12.18 ... Lähiaastatel on Eesti majanduse kasvutempo aeglustumas, ent surve palgatõusuks ei kao, sest töökäsi on vähe. Keskpanka teeb murelikuks, et avaliku sektori palgad on erasektori eest lühikese ajaga ära jooksnud, mis seab erasektori konkurentsivõime löögi alla.

NYT: Facebook jagas kasutajate andmeid varem arvatust suuremas ulatuses

19.12.18 ... Sotsiaalmeediafirma Facebook andis suurtele tehnoloogiaettevõtetele juurdepääsu kasutajate andmetele palju suuremas ulatuses kui siiani on tunnistatud.

USA president osaleb Davosi majandusfoorumil

19.12.18 ... USA president Donald Trump osaleb järgmisel kuul Davosi maailmamajandusfoorumil, teatas teisipäeval Valge Maja eestkõneleja Sarah Sanders.

IMF teatas Ukraina laenupaketi heakskiitmisest

19.12.18 ... Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) direktorite nõukogu teatas teisipäeval peaaegu nelja miljardi dollari suuruse Ukraina laenupaketi lõplikust heakskiitmisest ja 1,4 miljardi USA dollari viivitamatust kasutamiseks eraldamisest.

Kreeka parlament võttis vastu esimese abiprogrammijärgse eelarve

19.12.18 ... Kreeka parlament võttis teisipäeval vastu esimese abiprogrammijärgse eelarve, milles prognoositakse järgmise aasta majanduskasvuks 2,5 protsenti.

Soomere: kui kogu Eesti teadus kaoks, ei märkaks me seda mitme aasta jooksul

19.12.18 ... Täna saab allkirjad erakondade ülene kokkulepe, mida kommenteeris Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, kes leiab, et teaduse kadumine ei oleks kohe nähtav, kuid selle tulemused peegelduvad näiteks kehvemas arstiabis ning kõrghariduse taseme languses.

Mullu võttis oma ettevõttest dividendina miljoni välja 55 ettevõtjat

19.12.18 ... Eelmisel aastal võttis oma ettevõttest dividendina vähemalt miljon eurot välja 55 ettevõtjat, dividende maksis kõige rohkem Graanul Invest.

New Yorgi ja Londoni börsidel langesid järsult nafta hinnad

19.12.18 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel liikusid nafta hinnad teisipäeval kiiresti allapoole.

Majandusteadlane: Eesti vähendab Skandinaavia riikidega kiiresti vahet

18.12.18 ... Teisipäeval andis ETV saatele "Esimene stuudio" intervjuu majandusteadlane ja Columbia ülikooli professor Jeffrey Sachs, kes 26 aastat tagasi pani ühe öö jooksul paberile Eesti rahareformi alused. Saates arutles Sachs väljakutsete üle, mis nii Eestil kui ka maailmal ees seisavad.

E-residentsuse valge raamat seab sihiks turvalisuse, kuid tööriistu ei sõnasta

18.12.18 ... E-residentsus 2.0 valge raamat seab üheks põhieesmärgiks, et projekt peab muutuma turvalisemaks, kuid konkreetseid tööriistu, kuidas kontrolli parandada ja rahapesu ennetada, praegu veel sõnastatud pole.

Trump süüdistas Twitterit, Facebooki ja Google'it kallutatuses

18.12.18 ... USA president Donald Trump süüdistas tehnoloogiafirmasid Facebook, Twitter ja Google erapoolikuses demokraatide kasuks.

Rõivafirma Guess sai EL-is piiriülese müügi keelamise eest 40 miljonit eurot trahvi

18.12.18 ... Rõivafirma Guess jäi vahele geoblokeeringu rakendamisega, keelates oma edasimüüjatel müüa kaupa EL-i sees üle piiri teistesse riikidesse, sest soovis Kesk- ja Ida-Euroopas, sh Eestis, turustada oma tooteid kallima hinnaga. Brüssel trahvis ettevõtet 40 miljoni euroga.

Lidl soetas Tallinnas järjekordse kinnistu

18.12.18 ... Saksa odavpoeketile Lidl kuuluv Eesti ettevõte on soetanud kinnistu Mustamäel Mustika keskuse lähistel. Varasemast kuulub ettevõttele juba neli kinnistut.

Eesti ja Soome vahelise tunneli eriplaneeringu otsus võib jääda uuele valitsusele

18.12.18 ... Valitsus saab sel neljapäeval riigihalduse ministrilt ülevaate Tallinna-Helsingi tunneli kavandajatelt laekunud riigi eriplaneeringu taotlusest, kuid algatamise otsus võib jääda järgmisele valitsuse koosseisule.

Suhtelises vaesuses elas mullu ligi 300 000 Eesti elanikku

18.12.18 ... Suhtelises vaesuses elas 2017. aastal 295 000 inimest ehk 22,6 protsenti Eesti elanikkonnast, teatas statistikaamet.

Maanteeamet peab Ida-Virumaal SEBE-ga sõlmitud lepingut õigustühiseks

17.12.18 ... Ida-Virumaa ühistranspordi korraldamisel üles kerkinud probleemidest suurim on Ida-Viru ühistranspordikeskuse ja bussifirma SEBE sõlmitud leping, mille suhtes on maanteeamet ja ettevõte erinevatel seisukohtadel. Maanteeameti hinnangul tehti leping, mis tooks riigile kahju ligi poolteist miljonit eurot.

Eesti peab digi-eduloo jätkumiseks vaatama oma piiridest kaugemale

17.12.18 ... Digivaldkonnas maailma esirinnas püsimiseks tuleb senisest paremini hoomata, et Eestil on võimekus olla rohkem kui vaid enda ja teiste uurimisobjekt, leiab Tallinna tehnikaülikooli uue digivalitsemise labori juht Robert Krimmer.

Fotod: majandusteadlane Jeffrey Sachs esines Eesti Pangas ettekandega

17.12.18 ... Eesti Panga 100. aastapäevale pühendatud loengusari sai esmaspäeval jätku maailmamainega majandusteadlase ja Columbia ülikooli professori Jeffrey Sachsi ettekandega.

Trump ärgitas USA keskpanka intressimäärasid mitte tõstma

17.12.18 ... USA president Donald Trump ärgitas esmaspäeval päev enne keskpanga nõukogu istungit keskpanka intressimäärasid mitte tõstma.

Galerii: Tallinna lennujaama uus 13-miljoniline parkimismaja

17.12.18 ... Tallinna lennujaama 1200 kohaga ja 13 miljoni euro eest rajatav parkimismaja avatakse neljapäeval.

Prantsusmaa kehtestab jaanuarist IT-firmadele digimaksu

17.12.18 ... Prantsusmaa kehtestab 1. jaanuarist maksu suurtele interneti- ja tehnoloogiafirmadele, teatas rahandusminister Bruno Le Maire esmaspäeval.

Maanteeamet on planeeritud 19 miljonit teekasutustasu juba kogunud

17.12.18 ... Maanteeamet on praeguse seisuga kogunud aasta jooksul ligi 19,2 miljonit eurot teekasutustasu, seega on tänavuseks aastaks planeeritud 19 miljoni euro piir ka ületatud.

Vene väetisetootja alustas Sillamäele ammoniaagiterminali ehitamist

17.12.18 ... Vene mineraalväetise tootja EuroChem Group alustas Sillamäele 65 miljoni eurose ammoniaagiterminali ehitamist, mis võimaldab aastas käidelda 1 miljon tonni ammoniaaki.

Itaalia teatas säästudest EL-i eelarvemenetluse vältimiseks

17.12.18 ... Itaalia valitsus tuvastas säästmiseks neli miljardit eurot, et vältida Euroopa Liidu ülemäärase eelarvepuudujäägi menetlust, teatas asepeaminister Matteo Salvini esmaspäeval.

Peaministrid: Balti riigid jäävad samasse ajavööndisse

17.12.18 ... Balti peaministrid nõustusid esmaspäeval Vilniuses kellakeeramise lõpetamise järel ühte ajavööndisse jääma, teatas Leedu peaminister Saulius Skvernelis.

Meediaagentuuri Idea omanikud müüvad enamusosaluse Havasile

17.12.18 ... Turunduskommunikatsioonigrupi Idea omanikud müüvad ettevõttes 51-protsendilise osaluse kommunikatsioonigrupile Havas.

Pühad panevad pankadevahelised maksed pausile

17.12.18 ... Eesti suuremad pangad tuletavad klientidele meelde, et pühadeperioodil ning sellele eelneval nädalavahetusel ei liigu pankadevahelised maksed.

Elron lootusetust võitlusest autodega: riik maanteid arendab, aga raudteel teeb vaid hooldustöid

17.12.18 ... Viimased 20 aastat vaeslapse staatuses olnud raudteetaristul käivad piltlikult öeldes pindamistööd ehk hädapärane hooldamine, sellal kui maanteede arengusse investeerib riik suures mahus. See üksnes paisutab autokasutajate arvu ja kahandab ühistranspordi osakaalu, kuigi 2030. aastaks saavutatavad keskkonnanõuded näevad ette vastupidist tendentsi, tõdeb Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Leht: Valge Maja valmistub valitsuse rahakraanide osaliseks sulgemiseks

16.12.18 ... Valges Majas ja mitmetes USA föderaalasutustes juba valmistutakse selleks, et vaidlus Mehhiko piirimüüri üle viib valitsuse töö osalise seiskumiseni, kirjutas laupäeval Washington Post.

Majandusministeerium tõmbas Tallinna ringraudtee plaanile pidurit

16.12.18 ... Plaan kaubarongid mööda ringraudteed Tallinnast mööda juhtida ning trassil ka reisijaid vedada sai majandusministeeriumilt tagasilöögi: Harjumaa omavalitsuste liidule ja teistele asjaosalistele saadetud kirjas ei näinud ministeerium võimalust praegu projekteerimist alustada.

STV: Eesti Meedia kasutas läbirääkimiste mõjutamiseks jõumeetodit

15.12.18 ... STV hinnangul kasutas Eesti Meedia läbirääkimiste käigus jõumeetodit ega arvestanud televaatajate huvidega, kui oma telekanalite edastamise STV võrgus reedel katkestas.

Kust sa tead? | Faktikontroll poliitikute väidetele teadusraha kohta

15.12.18 ... Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin vastasid kolmapäeval riigikogu infotunnis küsimustele teadusrahastuse kohta. ERR Novaator analüüsis nende vastuseid ning leidis mõne fakti oleva pisut teistsuguse kui poliitiku suust kõlas.

Trump: USA-Hiina suur kaubanduslepe võib sündida lähitulevikus

14.12.18 ... USA-Hiina suur kaubanduslepe võib sündida lähitulevikus, teatas Ühendriikide president Donald Trump reedel.

Tallinna Maraton tõi Eesti majandusse viis miljonit eurot

14.12.18 ... Konjunktuuriinstituudi uuringu kohaselt tõi 24 000 osaleja ja 700 000-eurose eelarvega Tallinna Maraton Eesti majandusse umbes viis miljonit eurot.

Liisinguautoga Venemaale sõites võib jätkuvalt probleeme tekkida

14.12.18 ... Jaanilinna piiripunktis on endiselt probleeme Eesti liiisinguautode Venemaale pääsemisega. Eesti maksu- ja tolliameti andmeil peitub viga sõidukite Venemaalt lahkumise tähtaja ületamises.

Eesti Meedia kanalite edastamine STV-s taastus

14.12.18 ... Pärast pingelisi läbirääkimisi jõudsid AS Eesti Meedia ja telekommunikatsioonifirma STV kokkuleppele ning Kanal 2, Kanal 12, Kanal 11 ja MyHits on taas STV klientide ekraanidel, lisaks täienes kanalivalik kahe uue kanali, Eesti Kanal ja Eesti Kanal Pluss võrra.

Analüütik: varaostuprogrammi lõpetamise järel kiiret intressitõusu ei tule

14.12.18 ... Euroopa Keskpanga otsus lõpetada järgmise aasta alguses varaostuprogramm, toob pikemas perspektiivis kaasa intresside tõusu, kuid see ei toimu kiiresti, kuna Euroopa majanduse üldseis seda ei võimalda, ütles SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

Tulevikus võib tavapäratust rahast lihtsamini ilma jääda

14.12.18 ... Kui riigikogu võtab vastu seaduse, mis kehtestab pöördtõendamise kohustuse, siis võivad inimesed ja ettevõtted hakata tulevikus tavapäratuid tehinguid tehes oma rahast ilma jääma ka ilma süüdimõistva kohtuotsuseta. Muudatusega võib politsei rahapesu andmebüroo saada õiguse inimeste vara arestida ja kui aasta jooksul inimene ei suuda piisavalt tõestada selle päritolu, siis see ära võtta.

USA eelarvedefitsiit oli novembris rekordkõrge

14.12.18 ... USA eelarvedefitsiit oli novembrikuus suurim, mis kunagi selles kuus on registreeritud.

Arakas: kõige lõdvema rahapoliitika ajastu saab läbi

14.12.18 ... Euroopa Keskpanga (EKP) neljapäevane otsus lõpetada varaostuprogramm tähendab, et keskpank tahab raha pakkumist koomale tõmmata ning lõdva rahapoliitika ajastu saab ümber, ütles Eften Capitali tegevjuht Viljar Arakas.

Riigikogu pikendas haruapteekide sulgemise tähtaega

14.12.18 ... Riigikogu lükkas edasi haruapteekide sulgemise apteegireformi jõustumiseni.

Põlevkivi kaevandamine kasvas mullu 23 protsenti 15,6 miljoni tonnini

14.12.18 ... Eesti loodusvarade kasutamine eelmisel aastal kasvas, põlevkivi kaevandati tunamullusest 23,2 protsenti enam ehk 15,6 miljonit tonni.

Tusk: EL pikendas majandussanktsioone Venemaa vastu

13.12.18 ... Euroopa Liidu liidrid pikendasid neljapäeval kuue kuu võrra Venemaa vastu seoses Ukraina konfliktiga kehtestatud majandussanktsioone.

Euroopa Komisjon tõhustab ettevalmistusi leppeta Brexitiks

14.12.18 ... Euroopa Komisjon tõhustab ettevalmistusi nõndanimetatud leppeta Brexitiks, kinnitas president Jean-Claude Juncker.

E-residentidele teenuste osutajad jagunevad ametlikeks esindajateks ja seaduse piiril kõndijateks

14.12.18 ... Anomaaliaid, kus ühel aadressil võib olla registreeritud väga palju ettevõtteid, tuleb enamasti ette kahel põhjusel: üheks on ametlik võimalus e-residentidele kontaktisiku teenust osutada, teiseks aga komme rentida neile lihtsalt aadressi, mis ei ole e-residentsuse mõttega päris kooskõlas tegevus.
vali parim!

jõulutunnel

PRAEGU VIKERRAADIOS
R2 aastahitt

jõulud lähenevad
Lastejaama jõulukalender

kuula Eesti laul 2019 lugusid
Vaata

kell 14.05 ja 21.05 vikerraadios
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
jõulupood

Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: