Majandus

Koroonaviirus viis Taani ja Soome majanduse langusse

14.08.20 ... Koroonaviiruse pandeemia andis teises kvartalis majandusliku hoobi Põhjamaadele, ent mõju Soomele on olnud leebem kui Taanile, mida tabas ajalooline langus, nähtub reedel avaldatud andmeist.

Vaata uuesti: "Otse uudistemajast" külaline oli majandusminister Taavi Aas

11.08.20 ... Veebisaate "Otse uudistemajast" külaline oli sel kolmapäeval majandusminister Taavi Aas (Keskerakond).

Apple ja Google eemaldasid Fortnite'i oma rakendustepoest

14.08.20 ... Apple ja Google eemaldasid maailma ühe populaarseima videomängu Fortnite oma rakendustepoest seoses vaidlustega selle üle, kui palju nad võivad mängu loojalt selle levitamise eest tasu võtta.

Kuressaare lennuhanke võitja selgub tuleval nädalal

14.08.20 ... Kuressaare-Tallinna lennuliini hanke võitja selgub lõplikult tuleval nädalal, uut vedajat on otsitud juba ülemöödunud aastast. Nelja-aastase lepingu eeldatav maksumus on 16,2 miljonit eurot, hankele on oma pakkumused esitanud viis ettevõtet.

Klemens Arro: ettevõtjate ja töötajate rollist tööjõuprobleemi lahendamisel

14.08.20 ... Noored, kes alles õpivad infotehnoloogiat, peavad juba praegu arvestama, millised on tööandjate ootused neile kolme või viie aasta pärast – milliseid IT-ga mitte seotud oskuseid hinnatakse, kuidas see ajaga muutuda võib ja millised on nende karjäärivõimalused pikemas perspektiivis, kirjutab Klemens Arro.

Tallinna Sadam jätkas kahjumist hoolimata investeeringutega

14.08.20 ... Tallinna Sadama käive langes tänavu teises kvartalis koroonakriisi tõttu 31,8 protsenti 22,4 miljonile eurole. Möödunud aasta teise kvartali 7,2 miljoni eurosest kasumist kukkus ettevõte 831 000 euroga kahjumisse.

Harjumaa Omavalitsuste Liit tahab Helsingi tunneli eriplaneeringu algatamist

14.08.20 ... Harjumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuhi Joel Jesse arvates on Tallinna-Helsingi tunneli vajadus selgelt tõestatud ja järgmine loogiline samm oleks eriplaneeringu algatamine.

Kvartaliga lisandus ligi 15 000 töötut

14.08.20 ... Statistikaameti andmete kohaselt oli teises kvartalis tööjõus osalemise määr 70,4 protsenti, tööhõive määr 65,4 protsenti ja töötuse määr 7,1 protsenti. Töötuid oli 49 400, mis on 14 400 võrra rohkem kui esimeses kvartalis.

Maanteeameti juht: planeeringutega võtab uue 2+2 lõigu ehitamine 10 aastat

14.08.20 ... Teedeehituses on vajalik pikk ettevalmistusperiood, kiirendatud korras võtab planeeringute paikapanemine, kooskõlastused ja projekteerimine aega vähemalt seitse-kaheksa aastat, alles siis saab ehitama hakata, rääkis usutluses ERR-ile maanteeameti peadirektor Priit Sauk.

Reinsalu: Nord Stream 2 tõkestamine on Eesti huvides

13.08.20 ... USA plaan Nord Stream 2 ehitamisega tegelevatele Euroopa ettevõtetele sanktsioonid kehtestada on Eesti huvidega kooskõlas, ütles välisminister Urmas Reinsalu.

KredExi juht Lehar Kütt lahkub ametist

13.08.20 ... Sihtasutuse KredExi juhatuse esimees Lehar Kütt esitas nõukogule avalduse juhatusest tagasi astumiseks ning lahkub 4. oktoobril ametist.

Luksusautode müük Eestis on aastaid olnud stabiilne

13.08.20 ... Luksusautode müük Eestis majanduslike kõikumistega kaasas ei käi, vaid on läbi aastate pigem stabiilne. Autode müügi- ja teenindusettevõtete liidu (AMTEL) tegevjuhi Arno Sillati sõnul müüakse iga aasta umbes 50–60 luksusautot.

Trumpi hinnangul käib Hongkong Hiina võimu all põhja

13.08.20 ... USA president Donald Trump ütles neljapäeval, et Hongkong käib Hiina võimu all globaalse finantskeskusena põhja.

Saksamaa väldib Nord Stream 2 üle debati pidamist ja süüdistab Trumpi

13.08.20 ... Saksamaa on otsustanud vältida debatti Nord Stream 2 vajalikkuse ja järelmõjude üle, võttes selle asemel suuna USA presidendi Donald Trumpi vastu, kirjutab Politico.

Aivar Hundimägi: poliitkiusu ohvrid

13.08.20 ... Põllumehed on sel aastal sattunud valitsuse kiusamise ohvriks, sedastab Aivar Hundimägi Vikerraadio päevakommentaaris.

Hardi Murula: rohelepe on võimalus põlevkivitööstuse uuendamiseks

13.08.20 ... Rohelepe ei ole maailma päästmise plaan, vaid Euroopa Liidu uus äriplaan. Ka Eesti riik peab sellest aru saama ja tegema kõik selleks, et majandus rohepöörde tõttu kokku ei kukuks, vaid saaks sisse uue hoo, kirjutab Hardi Murula.

Lidl investeeris Eestisse mullu 29,4 miljonit ja jäi kahjumisse

13.08.20 ... Saksa odavpoeketile Lidl kuuluv Lidl Eesti OÜ tegi möödunud majandusaastal Eestis investeeringuid pikaajalistesse varadesse 29,4 miljoni euro ulatuses, ettevõtte kahjum oli seejuures 8,7 miljonit eurot.

Siem algatas Eesti Posti juhtimisotsuste üle erikontrolli

13.08.20 ... Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem andis Eesti Posti nõukogule suunise viia läbi ettevõttes juhtimisotsuste alane erikontroll, et tuvastada, kuidas Eesti Posti juhtkonna otsused on mõjutanud ettevõtte toimepidevust viimase kahe aasta jooksul.

Paet: Euroopa Komisjoni liige ei tohi olla vastu EL-i ühistele huvidele

13.08.20 ... Vene-Saksa gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamine on kahjulik terve Euroopa Liidu (EL) energiajulgeolekule ning Euroopa Komisjon peaks energiajulgeoleku eest tugevalt seisma, leiab europarlamendi saadik Urmas Paet.

Kai Kreos: kriis tõi kaasa ettevõtete Aasia-suunalise huvi kasvu

13.08.20 ... Kui aasta algul levis paljudes ringkondades arvamus, et peamine Eesti eksportööride tähelepanu läheb sel aastal reisipiirangute ja tarneraskuste tõttu just lähiturgude suunas, siis tegelikult huvi kaugete turgude ja eelkõige Aasia suunas hoopis kasvas, kirjutab Kai Kreos.

Kadunud töökohad tulevad majutusse ja toitlustusse tagasi

13.08.20 ... Kui eriolukorra ajal langes majutus- ja toitlustusasutuste töötajate arv igal nädalal, siis juunist hakkasid ettevõtted taas töölisi juurde palkama. Aasta alguse tasemest ollakse augusti alguses aga üsna kaugel.

Maksebilansi jooksevkonto oli juunis 114 miljoniga plussis

13.08.20 ... Keskpanga kiirhinnangu kohaselt oli Eesti maksebilansi jooksevkonto tänavu juunis 114 miljoni euro suuruses ülejäägis.

Narva ostukeskused on suletud piiri tõttu kaotanud viiendiku käibest

13.08.20 ... Narva suured ostukeskused on koroonaviiruse ohjeldamiseks suletud piiri tõttu kaotanud kuni viiendiku klientidest ja käibest. Ostjate vähenedes kahandavad keskused kulusid ja arendavad e-kaubandust.

Suurpankade hoiuseintressid on pea olematud, hoiuste maht aga kasvab

13.08.20 ... Eestis tegutsevate suurpankade hoiuseintressid on pea olematud. Väiksemad pangad meelitavad kliente veidi sõbralikumate intressidega, suisa ettevaatlikuks tegevalt kõrgeid intresse lubavad aga hoiu-laenuühistud.

Diislikütuse hind püsib ebatavaliselt stabiilne

12.08.20 ... Diislikütuse hind langes aprilli lõpus peale aktsiisilangetust suuremates Eesti tanklates 0,999 eurole, kus ta püsib tänaseni. Kütuse tarbimine on aga kasvanud, seejuures on koroonakriisi vaibudes kasvanud ka diislikütuse eratarbimine.

Põllumehed vaidlustavad kohtus ukrainlastest töötajate väljasaatmise

12.08.20 ... Prokuratuur ei rahuldanud kolme ettevõtte taotlust muuta otsust, millega saadetakse nende talude võõrtöölised riigist välja. Nüüd otsustasid ettevõtjad kohtusse pöörduda, sest nende arvates töölised isolatsioonireegleid ei rikkunud.

Aas: Nordica ei pruugi ikkagi veel Tallinnast lendama hakata

12.08.20 ... Ehkki Euroopa Komisjon kinnitas Eesti riigiabi Nordicale, ei tähenda see, et riigile kuuluv lennuettevõte kohe Tallinnast lähtuvad liinid avab, ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Kohus: Apple peab patendirikkumise eest 500 miljonit dollarit hüvitama

12.08.20 ... USA tehnoloogiahiid Apple peab maksma üle 500 miljoni dollari kahjutasu ja intressi 4G patendirikkumiste eest intellektuaalomandifirma PanOptis suhtes, otsustas Texase osariigi kohus.

Helsingi hakkab sadamatesse saabuvaid reisijaid testima

12.08.20 ... Helsingi hakkab sadamates riskimaadest tulevaid reisijaid testima ja kuigi Soome loeb Eestit koroona suhtes turvaliseks riigiks, on piirivalve ka selle kõne alla võtnud, kuidas toimetada Eestist tulijatega.

Aasa hinnangul ei pruugi järgmine eelarve tänavusest väiksem tulla

12.08.20 ... Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul läheb Keskerakond eelarveläbirääkimistele sooviga leida avaliku sektori majanduskuludes kärpimise kohti, kuid ta hoidus rääkimast riigieelarve vähendamisest. Samuti ei kaaluta tema sõnul praegu lisaeelarvet.

Airbnb võib juba augustis esitada taotluse IPO-ks

12.08.20 ... USA majutusteenust vahendav ettevõte Airbnb võib juba sel kuul esitada USA väärtpaberijärelevalve komisjonile (SEC) taotluse aktsiate esmaseks avalikuks pakkumiseks (IPO) aasta lõpus, ütlesid asjaga kursis olevad allikad.

Briti majandus pöördus langusesse

12.08.20 ... Suurbritannia majandus pöördus teises kvartalis üle 11 aasta esimest korda langusesse.

Uuring: korruptsioon mõjutab kohalikke ja välisosalusega firmasid erinevalt

12.08.20 ... Tartu Ülikooli hiljutine teadustöö näitab, et postkommunistlikes riikides seostub pistise andmine ettevõtete madalama tootlikkusega tugevamalt juhul, kui ettevõte kuulub välisinvestoritele.

Alkoholivaba õlle müük on aasta-aastalt kasvanud

11.08.20 ... Suvi on olnud alkoholimüüjatele vähemalt jaemüügis edukas. Iga aastaga on aga kasvanud ka alkoholivaba õlle, siidri ja muude jookide müük, mis võtab praegu enda alla ligi kümnendiku suuremate alkoholitootjate valikust.

Euroopa Komisjon kiitis heaks Nordica toetamise

11.08.20 ... Euroopa Komisjon otsustas anda Eesti valitsusele loa toetada Nordicat 30 miljoni euroga, et aidata lennufirmal koroonaviirusest tingitud raskustega toime tulla.

Helme: maksulaekumine oli oodatust parem

11.08.20 ... Ehkki esimese poolaasta maksulaekumine on koroonaviirusest põhjustatud kriisi tõttu mullusest väiksem, oli see rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul prognoositust siiski parem. Helme hinnangul näitab praegune pilt abimeetmete tõhusust.

Esimesel poolaastal maksti mullusest 5,6 protsenti vähem makse

11.08.20 ... Käesoleva aasta esimeses pooles langes maksulaekumine mullusega võrreldes 5,6 protsenti 3,48 miljardile eurole. Aasta esimese kuue kuuga on lisaeelarvest täidetud 50,3 protsenti, selgub rahandusministeeriumi andmetest.

Toomas Vapper: Eesti rahandussüsteem peab olema aus ja puhas

11.08.20 ... Põhjamaade pankadega seostatud rahapesukahtluste valguses sattus Eesti esimest korda pärast taasiseseisvumist olukorda, kus rahandusmaailmas mitmed küsisid endalt: kas väikeses ja diginutikas Eestis on riskide juhtimisega kõik korras, kirjutab Toomas Vapper.

Martin Helme: mingit huvide konflikti pole

11.08.20 ... Rahandusminister Martin Helme (EKRE) lükkas teisipäeval Postimehele antud usutluses tagasi huvide konflikti süüdistused ja ütles, et näeb advokaadibüroo palkamist kui võimalust Eesti riigiasutustel USA-ga tööalaseid kontakte suurendada.

Porto Franco leping KredExiga seisab juriidiliste nüansside taga

11.08.20 ... KredExi 40 miljoni eurone käibekapitalilaenu leping Porto Franco kinnisvaraarenduse edendamiseks seisab juriidiliste nüansside taga, mis peaksid taanduma mõne nädala jooksul.

TS Laevad asub peagi uut juhti otsima

11.08.20 ... Suursaarte vahelist laevaliiklust opereeriva TS Laevade praeguse juhatuse esimehe Jaak Kaabeli volitused lõppevad tänavu sügisel. Kolm aastat ametis olnud Kaabel enam uueks ametiajaks tagasi kandideerida ei plaani ning laevafirma otsib uut juhti.

Rahandusminister: Läti eelarves terendab tänavu miljardine puudujääk

11.08.20 ... Läti riigieelarve puudujääk võib tänavu ulatuda miljardi euroni, ütles teleusutluses rahandusminister Janis Reirs.

Maailmaturu naftahinnad tõusid

11.08.20 ... Nafta tulevikutehingute hinnad New Yorgi ja Londoni börsidel esmaspäeval tõusid.

Eesti Pank: sügis on ekspordi jaoks ilmselt raske

10.08.20 ... Kuigi juuni eksport taastus möödunud aasta juuniga samale tasemele, ei saa ühe kuu põhjal teha järeldusi kogu aasta peale ning sügis tuleb tõenäoliselt raske, leiab Eesti Panga ökonomist Rasmus Kattai.

Vitsur: juuni väliskaubandusstatistika võib olla petlik

10.08.20 ... Juunis püsis eksport mullusega samal tasemel, import vähenes kaheksa protsendi võrra. Presidendi majandusnõuniku Heido Vitsuril sõnul on juuni hea statistika petlik, kuna suur osa juuni ekspordist võib tuleneda aprillis ja mais edasi lükatud ekspordi arvelt.

Nordica riigiabi luba võib jääda ka sügisesse

10.08.20 ... Eesti lootis algselt saada Euroopa Komisjonilt luba Nordicale 30 miljoni euro suuruse riigiabi andmiseks juba juunis, augusti alguses on luba aga jätkuvalt menetluses ning otsus võib jääda ka septembrisse.

Töötuse määr püsis juulis eelmise kuu tasemel

10.08.20 ... Juuli lõpus oli töötuna registreeritud Eestis 50 701 inimest ning töötuse määr kerkis 7,8 protsendini, mis on 2,9 protsendipuntki enam kui möödunud aasta juulis. Eelmise kuuga võrreldes püsis töötuse määr samal tasemel.

Riigi suvine majandusprognoos valmib septembri alguses

10.08.20 ... Valitsus arutab rahandusministeeriumis koostatavat suvist majandusprognoosi 3. septembril. Järgmise aasta riigieelarve kavand valmib septembri lõpuks.

Kaupade eksport taastus juunis eelmise aasta tasemele

10.08.20 ... Statistikaameti andmetel püsis kaupade eksport juunis 2019. aasta sama kuuga võrdsel tasemel ja import vähenes kaheksa protsenti. Teises kvartalis tervikuna vähenes eksport võrreldes mullusega 15 protsenti ja import 18 protsenti.

Eesti Rahva Muuseumi endise näitustemaja saatus on ikka veel lahtine

10.08.20 ... Eesti Rahva Muuseumi endise Tartu Kuperjanovi tänava näitustemaja saatus on ikka veel lahtine.
uus hooaeg
Vaata otse
Kuula otse
vaata laupäeval

head lugemist!
pood.err.ee
jaga seiklusi!
otse uudistemajast
ole targem!
järjejutt
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: