Majandus

T1 oksjonile registreerus viis huvilist

30.11.21 MAJANDUS ... Kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn oksjonile registreerus tähtajaks viis ettevõtet, kes saavad pakkumisi teha 1. detsembril algaval oksjonil.

Euroala inflatsioon jätkas novembris kiirenemist

30.11.21 MAJANDUS ... Euroala inflatsioon jätkas novembris energiahindade sööstust kantuna suurenemist, selgus teisipäeval ametlikest andmeist.

Kiik: tasuta hambaravi eeldaks tervishoiu rahastuse põhjalikku reformi

30.11.21 MAJANDUS ... Hambaravi lisamist haigekassa hüvitatavate teenuste nimekirja praegu ei kaaluta, küll aga on kaalumisel mitu plaani, millega kulukat ravi inimestele kättesaadavamaks teha, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik riigikontrolli kriitilise auditi valguses.

Koroonatestimine viiekordistas Synlabi kasumi

30.11.21 MAJANDUS ... Ülemaailmne koroonaviiruse levik ja sellega kaasnenud piirangud lõid paljudel ettevõtetel jalad alt, kuid laboriteenust pakkuv Synlab kasvatas just pandeemia tõttu kasumit viis korda.

Soome Olkiluoto tuumajaama kolmas reaktor sai valmis

30.11.21 VÄLISMAA ... Soome Olkiluoto tuumajaama kolmas reaktor sai lõpuks valmis ja alustab tööd jaanuaris. Täisvõimsusel hakkab jaam tööle juunis.

Ülemiste keskuse juht: jaekaupmehed ootavad kevadet optimistlikult

30.11.21 MAJANDUS ... Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul on jaekaubanduse kasvu taga nii tarbijate huvi kulutuste vastu, madal võrdlusbaas võrreldes piirangute ajaga kui ka vabanenud pensioniraha. Jaekaupmehed on tulevate kuude suhtes optimistlikud ning tarbijate huvi langemisest tõenäolisemaks mureks võivad olla pigem tarneraskused ja suurenevad kulud.

Elektrilevi tõstab võrgutasu keskmiselt kolm protsenti

30.11.21 MAJANDUS ... Elektri jaotusvõrk Elektrilevi tõstab 1. märtsist 2022 võrgutasu tariifi keskmiselt kolm protsenti, viidates selle põhjusena elektrihinna suurele tõusule.

Jaekaubanduse oktoobri müügitulu kasvas 10 protsenti

30.11.21 MAJANDUS ... Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu oli oktoobris 784 miljonit eurot, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga püsivhindades 10 protsenti enam.

Luminori peaökonomist prognoosib kevadeks inflatsiooni langust

30.11.21 MAJANDUS ... Eesti inflatsiooni tase peaks järgmise aasta keskel langema, mis tähendab inimeste jaoks majandusliku olukorra edasist paranemist, rääkis Luminori peaökonomist Tõnu Palm teisipäeval "Vikerhommikus".

Eesti III kvartali majanduskasv oli 8,6 protsenti

30.11.21 MAJANDUS ... Eesti majandus kasvas aastaga 8,6 protsenti, näitavad statistikaameti kolmanda kvartali andmed.

Powell hoiatas koroonaviiruse mõju eest USA majandusele

30.11.21 MAJANDUS ... Koroonaviiruse levik võib aeglustada USA majanduse ja tööturu taastumist ning suurendada ebakindlust inflatsiooni osas, ütles äsja teise ametiaja saanud USA keskpanga juht Jerome Powell.

Norra piirab naftauuringute litsentside väljastamist

30.11.21 MAJANDUS ... Norra ei anna 2022. aastal uusi naftauuringute litsentse kasutamata või väheuuritud piirkondades esmaspäeval sõlmitud poliitilise kompromissi alusel, mis annab tagasihoidliku võidu fossiilkütuste vastastele.

Gazprom kasvatas gaasihinnatõusuga kasumit

29.11.21 MAJANDUS ... Vene gaasihiid Gazprom teatas kolmanda kvartali kasumi tõusust rekordilise 582 miljardi rubla ehk 6,9 miljardi euroni, mida toetas Euroopa gaasihindade järsk hüpe ülespoole.

Enefit Green hangib saja miljoni euro eest päikesepaneele

29.11.21 MAJANDUS ... Eesti Energia kontserni kuuluv  taastuvaenergiaettevõte Enefit Green kuulutas välja riigihanke päikesepaneelide ostmiseks, hanke eeldatav maksumus on sada miljonit eurot.

Maakondlikud bussiliinid peavad uuest aastast end koomale tõmbama

29.11.21 MAJANDUS ... Transpordiameti korraldusel tuleb järgmisel aastal kõikides maakondades vähendada bussilliinide kilomeetri mahtu kahe protsendi võrra. See võib tähendada alakasutatud maakondlike bussiliinide sulgemist.

Eesti kavatseb hoida kliimapaketiga pragmaatilist joont

29.11.21 EESTI ... Riigikogu asub arutama Eesti seisukohti kliimapaketi "Fit for 55" kohta, mille valitsus kiitis heaks eelmisel nädalal.

Twitteri tegevjuht Jack Dorsey lahkub ametist

29.11.21 MAJANDUS ... Sotsiaalmeediakanali Twitteri tegevjuht Jack Dorsey teatas, et lahkub ametist.

Arendajad rajavad Tallinnasse üha enam üürimaju

29.11.21 MAJANDUS ... Elamispindade kättesaadavus Tallinnas tulevikus halveneb, usuvad eksperdid. Ettevõtjad valmistuvad selleks, arendades Tallinnas üürimaju ja üürikortereid. Kuigi niiviisi kiiresti ei rikastu, tagab see siiski ettevõtetele stabiilseks rahavoo.

Saksamaa inflatsioon oli novembris 29 aasta kiireim

29.11.21 MAJANDUS ... Saksamaa tarbijahinnad tõusid novembris 29 aasta kiireimas tempos, kantuna energiahindade sööstust ja tarneraskustest, selgus esmaspäeval esialgseist andmeist.

Elektri börsihind püsib ka teisipäeval kõrgel

29.11.21 MAJANDUS ... Teisipäeval langeb elektri börsihind 187,52 eurole megavatt-tunnist. Kuigi esmaspäeval on elektri keskmine börsihind rekordiliselt 263,96 eurot, siis ka teisipäevane hind on rekordi ligidal, vaid pühapäeval oli hind sellest kõrgem.

Ventilatsioonitöödeks mõeldud 30 miljonist jõuab koolidesse 13 miljonit

29.11.21 MAJANDUS ... Valitsus suunas lisaeelarvega koolide ja lasteaedade ventilatsioonide parandamiseks 30 miljonit eurot. 13,4 miljonit sellest summast plaanivad omavalitsused kasutada just selleks, aga ülejäänud raha läheb näiteks kõnniteede ja tänavavalgustuse rajamiseks.

Elering hoiab taastuvenergia tasu kolmandat aastat samal tasemel

29.11.21 MAJANDUS ... Taastuvenergia toetuste rahastamiseks elektri lõpptarbijatelt kogutav taastuvenergia tasu on 2022. aastal 1,13 senti kilovatt-tunni kohta ilma käibemaksuta ehk sama suur kui 2020. ja 2021. aastal.

Riik valmistub esmakordselt omandama tee-ehitusele ettejäävat kortermaja

29.11.21 MAJANDUS ... Seoses Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ümberehitusega seisab transpordiametil ees suur ja selles laadis ka esmakordne väljakutse: ehitamise jätkamiseks tuleb omandada Tartu lähedal Kardla külas seitsme korteriga maja, millel on kuus omanikku.

Tallinn annab hinnatõusu katmiseks ühistranspordile raha juurde

29.11.21 MAJANDUS ... Tallinna linn plaanib eraldada transpordivaldkonnale lisaraha umbes neli miljonit eurot, et kompenseerida kasvav palgasurve ning energia- ja kütusehindade kasv. Liinivõrku hõrendada või bussipiletihinda tõsta linnal praegu plaanis ei ole.

Eesti jaemüüjad langetasid autokütuste hindu

29.11.21 MAJANDUS ... Kõik Eesti suuremad autokütuste jaemüüjad on reageerinud maailmaturul nädala teisel poolel toimunud naftahinna langusele ning esmaspäevast mõne sendi võrra liitri kohta jaehindu alla lasknud.

Tualettide ja prügikastide kaotamine toob lisakulu omavalitsustele ja tanklatele

28.11.21 EESTI ... Samal ajal, kui riigieelarve on priskes ülelaekumises, pingutavad riigiametid, et täita valitsuse ette antud kärpekava. Nii peab ainuüksi transpordiamet vähendama tuleval aastal oma tegevuskulusid enam kui 3,8 miljoni euro võrra. Amet otsustas esmalt minna riigimaanteede parklatest tualettide ja prügikastide kaotamise teed.

Majandus buumib: hea elu rekordid panevad taas küsima, millal mull lõhkeb

28.11.21 MAJANDUS ... Kuigi koroonakriis kestab, tuleb igal nädalal mitmest valdkonnast teateid uutest rekorditest, mis ületavad isegi 2019. aasta kriisieelseid tulemusi. Eesti inimesed elavad praegu paremini kui eales varem, ent jälle tuleb küsida, nagu enne kriisi: millal mull lõhkeb?

Hambaravi käib pea poolele elanikkonnast üle jõu

28.11.21 EESTI ... Riigikontrolli auditist selgus, et üle 40 protsendi Eesti täiskasvanutest käis viimati hambaarstil rohkem kui viis aastat tagasi. See näitab, et 2017. aastal seatud hambaravihüvitis ei ole täitnud oma eesmärki, sest madala palgaga inimestele, kellel ka hammaste tervis kehvem, pole haigekassa hüvitis 40 eurot aastas piisav.

Elektri börsihind tõuseb esmaspäeval rekordilise 263,96 euroni

28.11.21 MAJANDUS ... Elektri keskmine hind Nord Pooli elektribörsi Eesti hinnapiirkonnas tõuseb esmaspäeval 263,96 euroni ning ületab õhtul lühiajaliselt ka 400 euro piiri. Tegemist oleks teist päeva järjest uue päevakeskmise elektrihinna rekordiga.

Tartu kultuskõrts Zavood pidas viimase peo

27.11.21 ELU ... Tartu kultuskõrtsis Zavood on laupäeval 26 tegutsemisaasta viimane pidu. Baaripidaja sõnul on nad sunnitud uksed sulgema neile pinda üüriva korporatsioon Vironia ükskõiksuse tõttu.

Madalama sissetulekuga inimeste laenude kiire kasv teeb keskpanga murelikuks

27.11.21 MAJANDUS ... Eesti inimesed on hakanud pankadest usinalt laenu võtma ja praeguseks on esmakordselt keskmine eluasemelaenu summa ületanud 100 000 euro piiri. Eesti Pangale teeb muret, et madalama sissetulekuga majapidamiste laenumaht ja maksimaalne laenukoormus on hakanud kiiresti kasvama.

Elektri hind kerkib pühapäeval rekordilise 188,09 euroni

27.11.21 MAJANDUS ... Elektri pühapäevane börsihind Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas tõusis laupäevaga võrreldes 7,4 protsenti 188,09 euroni, mis on ühtlasi elektri hinnaajaloo uus rekord.

Analüütikud ootavad III kvartalist kümne protsendi lähedast majanduskasvu

27.11.21 MAJANDUS ... Majandusanalüütikud prognoosivad, et selle aasta kolmanda kvartali Eesti sisemajanduse koguprodukti (SKP) kasv tuleb tugev ja küündib kümne protsendi lähedusse.

Uus seadus paneb MMS-iga "ravitsejatele" ja laste tätoveerijatele suured trahvid

27.11.21 EESTI ... Kavandatav rahvatervishoiu seadus annab terviseametile volitusi juurde, võitlemaks tervist kahjustavate ilu- ja meditsiiniteenuste pakkujatega ning keelab solaariumi ja tätoveeringud alla 18-aastastele.

Koroonaviiruse uus variant viis maailmaturu naftahinnad järsult alla

27.11.21 MAJANDUS ... Naftahinnad New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel langesid uuest koroonaviiruse tüvest põhjustatud ärevuse tõttu järsult.

Tallinna börsil algas kauplemine Hepsori aktsiatega

26.11.21 MAJANDUS ... Tallinna börsil algas kauplemine uue põhinimekirja ettevõtte, kinnisvarafirma Hepsor aktsiatega.

Eesti Post plaanib kahjumlikku postiteenuseäri koomale tõmmata

26.11.21 MAJANDUS ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kavandab universaalsele postiteenusele esitatavaid nõudeid leevendada. Kui määrus ka muutub, saab riiklik postifirma Eesti Post asuda optimeerima kahjumlikku postiäri, muu hulgas ka näiteks postkontoreid sulgedes.

Maailma börsidel oli viimase aasta halvim päev

26.11.21 MAJANDUS ... Nii Euroopa, USA kui ka Aasia aktsiaturgudel oli reedel käesoleva aasta halvim päev, sest investorid on mures uue koroonaviiruse tüve pärast.

Analüütik: palgakasv saab veelgi hoogu juurde

26.11.21 MAJANDUS ... Kolmandas kvartalis kerkis keskmine brutopalk 7,8 protsenti 1553 euroni. Viimati oli kiirem kasv 2019. aasta kolmandas kvartalis, kui palgad kerkisid 8,2 protsenti. Analüütikute hinnangul saab palgakasv veel hoogu juurde.

Moldova tasus võla Venemaa gaasihiiule Gazprom

26.11.21 MAJANDUS ... Moldova teatas reedel, et tasus oma võla Venemaa gaasihiiu Gazprom ees, mis ähvardas riigilt gaasivarustuse ära võtta.

EL ei pikenda koroonavaktsiini ekspordikontrolli

26.11.21 MAJANDUS ... Euroopa Liit ei pikenda COVID-19 vaktsiini ekspordile kehtestatud kontrolli ja heakskiidu süsteemi, kui see aasta lõpus aegub, teatas reedel Euroopa Komisjon.

Asekantsler: ministeerium tellib kliimapaketile täiendatud mõjuanalüüsi

26.11.21 MAJANDUS ... Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kristi Klaas ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et ministeerium tellib Euroopa Komisjoni kliimapaketile "Fit for 55" täiendava mõjuanalüüsi.

VKG finantsjuht: kvoodimüügi asemel peaks EL-is kehtima ühetaoline CO2 maks

26.11.21 MAJANDUS ... CO2 kvoodi müük ei käi turumajanduse põhimõtete järgi, mistõttu oleks õiglane ja loogiline, et volatiilse kvoodihinna asemel kehtiks kõigile ühetaoline CO2 maks, leiab VKG finantsjuht Jaanis Sepp.

Nõukogudeaegne süsteem takistab reisirongidel täiskiirusel sõitmist

26.11.21 MAJANDUS ... Eesti Raudtee liigub edasi plaanidega võimaldada Tallinna-Tartu ja Tallinna-Narva liinidel lähitulevikus rongidel liigelda kuni 160 km/h. Praegu takistavad rongidel suurte kiiruste ülesvõtmist nii järsud kurvid kui ka nõukogudeaegne liiklusjuhtimissüsteem.

CO2 hind tõusis taas rekordtasemele

26.11.21 MAJANDUS ... Euroopa süsinikdioksiidi hind jõudis heitmekvootide kauplemissüsteemis (ETS) taas järjekordsele rekordtasemele, purustades neljapäeval korraks ka 75 euro piiri tonni kohta.

III kvartali keskmise palga kasv oli üks viimaste aastate suurimaid

26.11.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmete kohaselt oli Eesti keskmine brutokuupalk kolmandas kvartalis 1553 eurot ehk 7,8 protsenti suurem kui aasta tagasi samal ajal. Muutus oli viimaste aastate üks suurimaid.

Aastavahetuspidude korraldamine jääb ettevõtjate jaoks viimasele minutile

25.11.21 MAJANDUS ... Kõigi eelduste kohaselt ei jää aastavahetus sel aastal pidamata, sest praegu kehtiv kella 23 piirang üritustele kaotatakse peaminister Kaja Kallase sõnul selle nädala lõpus või järgmise nädala alguses. Majutus- ja meelelahutusettevõtetel pole tegutsemiseks palju aega jäänud.

Eesti suurimad taastuvenergiatootjad kavatsevad vähempakkumisel osaleda

25.11.21 MAJANDUS ... Riik kuulutas neljapäeval välja aegade suurima taastuvelektri vähempakkumise, millega plaanitakse tuua Eesti elektriturule 450 gigavatt-tundi taastuvenergiat aastas. Riigpoolne taastuvenergia toetus väheneb pakkumises praegusega võrreldes kaks korda.

Arendaja: kui turul oleks rohkem kortereid, pidurdaks see hinnatõusu

25.11.21 MAJANDUS ... Eesti ehitusturg ületas eelmises kvartalis pandeemiaeelse taseme. Ehitusfirmade käive kasvas kolmandas kvartalis aastases võrdluses 15 protsenti ja ulatus üle miljardi euro. Samal ajal väljastati oktoobris rekordilises mahus eluasemelaene.

Saksamaa majandus kasvas kolmandas kvartalis oodatust vähem

25.11.21 MAJANDUS ... Saksa statistikaamet langetas neljapäeval hinnangut kolmanda kvartali majanduskasvule, samal ajal kui majanduse taastumist on hakanud häirima uus koroonaviiruse laine.

err.ee otseülekanded

uus hooaeg

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

anna oma hääl

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: