Majandus

Saksa autotootjad hoiatavad viiruse mõju eest Hiina turule

27.02.20 ... Hiina autoturg võib koroonaviiruse tõttu sel aastal mullusega võrreldes seitse protsenti kahaneda, teatas Saksa autotootjate liit VDA neljapäeval.

Haigekassa koroona tõkestamiseks "tervete inimeste haiguslehte" välja ei tööta

27.02.20 ... Terviseamet on andnud tööandjatele soovituse võimaldada koroonaviiruse levikupiirkonnast naasnud töötajatele teha kahe nädala jooksul võimalusel kodus kaugtööd, ent riik jätab sellise töökorralduse kulud tööandjate kanda: haigekassa esimesest päevast hüvitatavat preventiivset ehk nn tervete inimeste haiguslehte välja ei tööta.

Viirus kukutab nafta hinda, hinnalangust on oodata ka Eesti tanklates

27.02.20 ... Nafta hind on olnud viimase nädala languses. Analüütikud põhjendavad hinnalangust eelkõige koroonaviiruse põhjustatud pandeemiahirmu ning erinevate piirangute ja majanduslangusega. Eesti tanklates pole nafta hinna languse mõju veel näha, kuid lähipäevadel peaks hind langema.

Eesti peaks valmistuma olukorraks, kui odav Vene elekter kaob ja tuult ei ole

27.02.20 ... Eesti impordib praegu kaks kolmandikku elektrist ja seda peamiselt Venemaalt, kus erinevalt Euroopa Liidust süsinikuheitmeid ei maksustata. Kui 2025. aasta lõpus end Venemaa elektrisüsteemist lahti ühendame, vajame kiiresti uusi lahendusi ja sellega tuleks juba tõsiselt tegelda, ütles Fermi energia juhatuse esimees Kalev Kallemets.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Eleringi juht Taavi Veskimägi

27.02.20 ... ETV saate "Esimene stuudio" külaline on neljapäeval Eleringi juht Taavi Veskimägi.

Elvarem kolib Kohtla-Järvelt Jõhvisse

27.02.20 ... Tallinna-Narva maantee ääres asuvas Jõhvi tööstuspargis on sel aastal oodata senisele seitsmele seal tegutsevale ettevõttele veel viie lisandumist. Neist esimesena alustati tööstuslikke seadmeid valmistava Elvaremi tootmishoone ehitamist.

Eesti 200: Reformierakonna tulumaksuidee on nagu ülessoojendatud supp

27.02.20 ... Reformierakonna esitatud idee 500-eurose tulumaksuvaba miinimumi kehtestamisest praegu kehtiva tulumaksusüsteemi asemel on vana idee ning ei lahenda Eesti tulevikuprobleeme, ütles erakonna Eesti 200 poolt algatust kommenteerinud Marek Reinaas neljapäeval ERR-ile.

Valitsus toetas põlevkivist elektri tootmisel puiduhakke enamat kasutamist

27.02.20 ... Valitsus kiitis neljapäeval heaks elektrituruseaduse muudatuse eelnõu, mis võimaldab elektritootmisel põlevkivi kõrval senisest enam biomassi.

Tallink Grupi puhaskasum kasvas mullu ligi veerandi 49,7 miljonini

27.02.20 ... Tallink Grupi puhaskasum kasvas 2019. aastal 24,3 protsenti 49,7 miljoni euroni, neljandas kvartalis teenis kontsern viimase viie aasta suurima puhaskasumi ehk 5,5 miljonit eurot.

Tavaline reisikindlustus koroonapuhangust tulenevate tõrgete puhul ei aita

27.02.20 ... Vabatahtlik reisist loobumise kindlustus on kallis ja enamik inimesi seda ei osta, kuid tavapärase reisikindlustuse puhul ei hüvita kindlustusseltsid kahju, mis on tekkinud seoses epideemia või mingi piirkonna karantiini panekuga.

Amet soovitab elektriautode laadimisvõrgu tükkidena maha müüa

27.02.20 ... Et Eestis ei jääks elektriautode laadimisvõrk vaid ühe ettevõtte kätte ning et viia turg kooskõlla Euroopa Liidu direktiiviga, soovitab konkurentsiamet Elektrilevi käes oleva laadimistaristu tükkidena eraettevõtetele maha müüa.

Maailmaturu naftahinnad jätkasid odavnemist

27.02.20 ... Maailmaturu naftahinnad jätkasid kolmapäeval odavnemist, langedes New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel üle kahe protsendi.

Apteegireformi jõustumine ei pruugi ravimiturule loodetud konkurentsi tuua

26.02.20 ... Pärast EKRE esitatud apteegireformi tühistava eelnõu tagasilükkamist teisipäeval riigikogus sai lõpuks selgeks, et reform jõustub planeeritud kujul. See tähendab, et alates aprillist saavad apteegid kuuluda vaid proviisoritele ja oma apteegikettidest peavad loobuma ravimite hulgimüügifirmad. Et aga reform ravimite jaeturule parema konkurentsi tooks, pole kindel.

Hanschmidt: toome Linnahalli jaoks ise kliendid kohale

26.02.20 ... Tallinki omaniku, AS Infortar juhi Ain Hanschmidti sõnul ei jää Linnahalli 5000-kohaline saal liiga suureks, vaid võimaldab just rohkem rahvusvahelisi sündmusi Eestisse planeerida. Oma tulevase klientuuri saab laevaettevõte aga Linnahalli taha laiendatavasse sadamasse ise kohale tuua, selgitas ta "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus.

Riigikogu lükkas ka sotside algatatud apteegireformi parandavad eelnõud tagasi

26.02.20 ... Riigikogu ei toetanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsiooni kuuluvate saadikute algatatud eelnõu ravimiseaduse muutmiseks, millega eelnõu algatajad soovisid anda haiglaapteekidele erandolukordadeks õiguse tegelda ravimite jaemüügiga. Samuti jäi toetuseta SDE saadikute teine eelnõu, mis andnuks osadele maa-apteekidele täiendavat ajapikendust või leevendanuks proviisoromandi nõudeid.

ERR Brüsselis: EL-i hinnangul peab Eesti rahapesu tõkestamisega rohkem tööd tegema

26.02.20 ... Euroopa Komisjon leiab liikmesriikide majanduse analüüsis, et Eesti majanduskasv on olnud tugev ja rahanduse seis on hea, kuid Eesti pole teinud piisavalt rahapesu riskide vähendamiseks ja kasvuhoonegaaside heitmete piiramiseks. Rahandusminister Martin Helme pole komisjoni kriitikaga nõus.

Tarbijad oma elektrimüüjat naljalt ei vaheta

26.02.20 ... Suuruselt teine elektrimüüja Elektrum leiab, et kodutarbijate elektrimüüjate vahetamise regulatsioon on ajale jalgu jäänud ning soosib pigem kõige suuurema kliendibaasiga valitsevat turuosalist. Majandusministeerium tervitab arutelu seaduse võimaliku muutmise üle.

Tallinna Sadam Tallinki laevade kaotamise mõjust: natuke vara rääkida

26.02.20 ... Praegu Tallinna reisisadamas Tallinki reisi- ja kruiisilaevu ja nende miljoneid reisijaid teenindava Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm ei hakanud laevade linnahalli sadamasse üleviimise mõju täpsemalt hindama, kuid viitas autode sadamast väljasuunamisel tekkivatele raskustele.

Rail Baltic Estonia juhiks sai Tõnu Grünberg

26.02.20 ... Alates 1. märtsist asub Eestis Rail Balticu projekti elluviiva ettevõtte Rail Baltic Estonia juhatuse esimehena ametisse telekommunikatsiooni valdkonna tippjuht Tõnu Grünberg.

Tartu Ülikool keelas Huawei-teemalise artikli

26.02.20 ... Tartu Ülikooli ajakirja Universitas Tartuensis veebruarikuu numbris pidi ilmuma toimetaja Mari Eesmaa artikkel ülikooli ja Hiina suurkorporatsiooni Huawei vahel eelmise aasta sügisel sõlmitud koostöökokkuleppest, ent segastel asjaoludel jäi artikli ilmumine ära, kirjutab Eesti Ekspress.

Otse kell 11.30: Reformierakond tutvustab tulumaksureformi ideed

26.02.20 ... Reformierakonna juht Kaja Kallas ja varasem rahandusminister Aivar Sõerd tutvustavad kolmapäeval erakonna ideid tulumaksusüsteemi muutmiseks. Kell 11.30 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Tootsi tuulepargist ilma jäänud Utilitas plaanib suuri investeeringuid taastuvenergiasse

26.02.20 ... Energiakontsern Utilitas, kellel tuli Tootsi tuulepargi kinnistu oksjonil Eesti Energiale alla vanduda, kavandab suuri investeeringuid päikse- ja tuuleenergiasse, kuid konkreetsemate plaanide avaldamiseks ei ole aeg veel küps, ütles Utilitases tuule- ja päikeseelektri suunda arendav endine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Nafta hind, USA aktsiad jätkasid langust

26.02.20 ... Nafta hind New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel jätkas teisipäeval kiiret langust. Langesid ka USA aktsiaturud, mida räsib hirm koroonaviiruse leviku ees.

Aktsiaturud on koroonaviiruse tõttu märgatavalt kukkunud

25.02.20 ... Koroonaviiruse levik kajastub selgelt ka aktsiaturgudel. Nii Euroopa, Aasia kui ka USA olulisemad indeksid on märkimisväärselt kukkunud.

Logistikafirmad kannatavad koroonaviiruse mõju pärast, elektroonikasektor võidab

25.02.20 ... Koroonaviirus jahutab kindlasti maailma majandust ja kaudselt ka Eesti majandust. Kaubavahetuse vähenemist tajuvad selgelt Eesti logistikaettevõtted, samas elektroonikatööstusel läheb praegu hästi.

Tallinna Kaubamaja kinnitas 2019. aasta puhaskasumiks 31,1 miljonit

25.02.20 ... Tallinna Kaubamaja Grupp AS-i nõukogu kiitis teisipäevasel koosolekul heaks 2019. majandusaasta aruande koos kasumi jaotamise ettepanekuga; majandusaasta konsolideeritud auditeeritud puhaskasum oli 31,1 miljonit eurot.

Nordecon ehitab 9,5 miljoniga Tartusse tervisekeskuse ja parkimismaja

25.02.20 ... AS Nordecon kontserni ettevõtted Embach Ehitus OÜ ja Nordecon Betoon OÜ sõlmisid töövõtulepingu OÜ-ga Tartu Kesklinna Perearstikeskus, et ehitada tervisekeskus ja parkimismaja.

Martin Helme: koroonaviirus mõjub majandustulemustele halvavalt

25.02.20 ... Järgmisele majanduskriisile läheb valitsus vastu senisest vastupidise stsenaariumiga, asudes kulutama ja investeerima, selmet kärpida ja makse tõsta, lubas rahandusminister Martin Helme (EKRE) Vikerraadiole antud usutluses saates "Reporteritund".

Rahanduskomisjon saatis pensionireformi seaduse uuesti vastuvõtmiseks

25.02.20 ... Riigikogu rahanduskomisjon arutas teisipäeval presidendi poolt välja kuulutamata jäetud pensionireformi seadust ja otsustas selle komisjoni häälteenamusega muutmata kujul vastu võtta, samal seisukohal oli ka põhiseaduskomisjon.

Maksuamet alustab kolmapäeval tulumaksu tagastamisega

25.02.20 ... Maksuamet alustab kolmapäeval tulumaksu tagastamisega. Teisipäevahommikuse seisuga oli esitatud 480 339 tuludeklaratsiooni, mille alusel kuulub tagastamisele 140 miljonit eurot enammakstud tulumaksu

EKRE apteegireformi tagasi pöörav eelnõu kukkus hääletusel läbi

25.02.20 ... Riigikogu hääletas EKRE eelnõu apteegireformi tagasipööramiseks maha.

Margus Linnamäe kutsus riigikogu seisma ettevõtlusvabaduse eest

25.02.20 ... Suurettevõtja, ravimikontserni Magnum omanik Margus Linnamäe kutsus teisipäeva hommikul riigikogu koalitsiooni ja opositsiooni saadikuid mõistlikule koostööle, et peatada apteegireform ning seista ettevõtlusvabaduse eest.

Maailmaturu naftahinnad sööstsid miinusesse

25.02.20 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörside naftahinnad sööstsid esmaspäeval miinusesse, tulenevalt murest Hiina viirusepuhangu leviku majanduslike mõjude pärast.

Peeter Koppel: poliitiline risk pole naljaasi

22.02.20 ... Me elame huvitaval ajal – aktsiaturud teevad uusi rekordeid sisuliselt iga päev ning seda vaatamata hoiatavatele signaalidele makrotasandilt ning maailma teiseks olulisimas majanduspiirkonnas seni möllavale hirmuäratavale viirusele, kirjutab Peeter Koppel.

Kõrgeimat valitsemistasu küsivad Luminori pensionifondid

22.02.20 ... Pensionifondide valitsemistasud erinevad mitte ainult eri pankades, vaid mitmekordsed vahed võivad olla ka ühe panga eri fondide vahel. Suurima mahuga on teise samba fondidest Swedbanki K60, kõrgeimate valitsustasudega paistavad aga silma Luminori fondid.

Ministeerium: vaatamata Läti aktsiisitõusule piirikaubandus jätkub

21.02.20 ... Kui Läti viib neljapäeval vastuvõetud alkoholiaktsiisi muudatused ellu, muutub kange alkoholi järele lõunanaabri juurde sõitmine mõttetuks, ent õllehind jääb Lätis endiselt tunduvalt madalamaks. Seega piirikaubanduse lõppu rahandusministeerium ei prognoosi.

Hiinas langes autode müük koguni 92 protsenti

21.02.20 ... Hiina automüüjate liidu andmetel langes autode müük veebruari kahel esimesel nädalal aastatagusega võrreldes 92 protsenti, põhjuseks koroonaviiruse põhjustatud majanduslangus.

Sotsid kardavad, et Tootsi tuulepargi toetamine suurendab elektriarvet

21.02.20 ... Eesti Energia ei tohiks esitada taastuvenergia toetuse taotlust Tootsi tuulepargis elektri tootmiseks, sest see tooks kaasa inimeste elektriarvetel 20-protsendise taastuvenergia tasu tõusu, väidavad sotsiaaldemokraadid riigikogule esitatud eelnõus. Majandusministeeriumi (MKM) kinnitusel taastuvenergia tasu selle tõttu kindlasti ei tõuse.

Tallinna väikese ringtee trass selgub järgmiseks suveks

21.02.20 ... Kümnekilomeetrise Tallinna väikese ringtee ehitus, mis peaks lahendama tipptunni ummikud kesklinnas, ei alga enne 2026. aastat. Praegu on käimas keskkonna- ja geoloogilised uuringud, et panna paika lõplik trass, mis selgub järgmiseks suveks. Avalikul väljapanekul saavad huvilised projekti keskkonnamõjude kohta arvamust avaldada.

Raport: vaeste riikide abirahast jõuab kopsakas osa maksuparadiisidesse

21.02.20 ... Maailmapanga ökonomistide koostatud raportist selgub, et vaesematele riikidele mõeldud rahvusvahelisest abirahast jõuab miljardeid dollareid hoopis maksuparadiisidesse.

Mustamäele kerkib pilvelõhkuja

21.02.20 ... Mustamäe Keskuse kõrvale rajatakse 24-korruseline kõrghoone, samuti laieneb keskus kahe madalama ärihoone võrra, mis täituvad meelelahutusteenustega.

Eesti eelarvepuudujääk vähenes 0,2 protsendile

21.02.20 ... Eesti 2019. aasta nominaalseks eelarvepuudujäägiks kujunes 0,2 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP) ehk 55 miljonit eurot, mis on vähem kui 2018. aastal.

EE hindab Tootsi tuulepargi projekti kogumaksumuseks 200 miljonit eurot

21.02.20 ... Eesti Energia ostis Tootsi tuulepargi 51,5 miljoni euroga, kuid projekti kogumaksumuseks hindavad nad umbes 200 miljonit eurot, ütles Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Green juhatuse esimees Aavo Kärmas.

EL-i eelarvekõnelustel ei ole edusamme tehtud

21.02.20 ... Euroopa Liidu eelarveteemalisel tippkohtumisel ei ole reedese seisuga erilisi edusamme tehtud ja paistab tõenäoline, et otsuste tegemine lükkub edasi.

Simson: EL-i roheleppe mõjuanalüüs valmib järgmisel suvel

21.02.20 ... Euroopa Liidu kalli rohekokkuleppe mõjude analüüs valmib järgmisel suvel, ütles ETV hommikuprogrammis Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson.

Euroopa Liidu eelarvekõnelused on kujunemas keeruliseks

21.02.20 ... Euroopa Liidu valitsusjuhid on Brüsselis kogu öö vastu reedet otsinud kokkulepet ühenduse järgmise seitsme aasta eelarves, kuid lahendusi ei paista.

Miroslaw Pienkowski Narva ettevõtteid ähvardab pankrot

21.02.20 ... Viru maakohus arutab teisipäeval Luminori panga poolt Miroslaw Pienkowskile kuuluva nelja firma vastu esitatud pankrotiavaldust. Kaalul on mitme Narvas paikneva ning Eesti riigile üle nelja miljoni euro võlgu oleva tehnoloogiafirma saatus, kirjutab Põhjarannik.

LHV Group maksab dividende 19 senti aktsia kohta

21.02.20 ... LHV Group teeb 13. märtsil toimuvale aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta dividende 19 senti aktsia kohta.

Eesti telereklaami hind püsib masust saati väga madalal

21.02.20 ... Eestikeelne teleturg on madalate reklaamihindade käes vaevelnud juba üle kümne aasta ning järsku hinnatõusu ei julge hoiatavate näidete tõttu kumbki kahest suurest tegijast – All Media Eesti ega Postimees Grupp – teha.

Euroopa Liidu liidrid arutavad järgmist mitmeaastast eelarvet

20.02.20 ... Euroopa Liidu liidrid arutavad neljapäeval ühenduse järgmist seitsmeaastast eelarvet, kuid lahkarvamuste tõttu tõenäoliselt leppeni veel ei jõuta.
eesti laul 2020
PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm kutsub
märka ja mõista!
kes laulab paremini?
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: