Majandus

Diislikütuse hind kerkis taas üle euro

13.07.20 ... Esmaspäeval tõusis diislikütuse hind Tallinnas esmaskordselt peale aprilli lõppu taas üle ühe euro. 95-oktaanise bensiini hind tõusis kolme sendi võrra möödunud nädala 1,229 eurolt 1,259 euroni.

Töötus jätkab kasvu varasemast aeglasemas tempos

13.07.20 ... Registreeritud töötus jätkab kasvu varasemast aeglasemas tempos, tööpakkumiste arv on asunud kasvama. Juuni lõpus oli töötuna registreeritud 51 026 inimest ehk 7,9 protsenti tööjõust.

Aeroflot plaanib augustist taastada Tallinna-Moskva lennud

13.07.20 ... Vene lennufirma Aeroflot plaanib taasalustada lennud liinil Moskva-Tallinn-Moskva 1. augustist. Ettevõtte kodulehel on piletimüük juba avatud, kirjutab rus.err.ee.

RB Rail alustab geotehnilisi töid lõigul Tootsist Iklani

13.07.20 ... RB Rail alustab juulis geotehniliste töödega plaanitava raudtee lõigul Tootsist kuni Iklani, tööd kestavad kaks aastat.

Rahvusvahelise autovedajate liidu esindaja: maanteetranspordi reform on protektsionistlik

13.07.20 ... Möödunud nädalal Euroopa Parlamendi heakskiidu saanud Euroopa Liidu maanteetranspordi reform on tehtud Kesk-Euroopa riikide huvides ja legaliseerib protektsionismi, leiab rahvusvahelise autovedajate assotsiatsiooni peasekretär Toivo Kuldkepp.

ERR Lätis: Ventspils pakub turistide meelitamisel konkurentsi kõigile Balti merelinnadele

12.07.20 ... Läti on sel suvel muutunud eestlastele varasemast olulisemaks puhkesihtkohaks, sest paljud ei soovi lastega koroonakriisi tõttu kaugemale sõita. Ventspils pakub linna ja sadama loodud omapärase keskkonnaga konkurentsi kõigile Baltimaade merelinnadele.

Suurbritannia lubab 705 miljonit naela piiride Brexitiks ettevalmistamiseks

12.07.20 ... Suurbritannia lubas pühapäeval kulutada 705 miljonit naela (788 miljonit eurot) oma piiride ettevalmistamiseks Euroopa Liidust lahkumiseks 31. detsembril.

Jalgrattatootjad ei suuda nõudluse kasvuga sammu pidada

12.07.20 ... Koroonaviiruse ajastul on jalgrattast saanud eelistatud transpordivahend, kuid tootjad lääneriikides ja Aasias ei suuda enam kasvava nõudlusega sammu pidada, kirjutab Briti ärileht Financial Times.

Briti valitsus plaanib Kenti lähistele tollivormistuskeskust 10 000 veokile

12.07.20 ... Brexiti üleminekuperioodi lõppemiseks valmistuv Ühendkuningriigi valitsus on salaja ostnud 11 hektarit maad Doverist 20 miili kaugusel, et rajada sinna tollivormistuskeskus 10 000 veoautole, mis iga päev saabuvad mandri-Euroopast Kenti sadama kaudu Suurbritanniasse.

Saksa valitsus on valmis ostma veel osalusi hädas ettevõtetes

11.07.20 ... Saksa valitsus on valmis ostma veel osalusi koroonaviiruse kriisis hätta jäänud ettevõtetes, teatas Saksa majandusminister Peter Altmaier.

Enefit Greeni taastuvelektri toodang kasvas poolaastaga ligi viiendiku

11.07.20 ... Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis 2020. aasta esimesel kuuel kuul kokku 737 gigavatt-tundi taastuvelektrit, mida on aastases võrdluses 18 protsenti rohkem.

Siemi moodustatud töörühm nuputab abinõusid võimalikuks uueks kriisilaineks

11.07.20 ... Valmistumaks võimalikuks uueks koroonaviiruse puhanguks ja leevendamaks selle mõjusid Eesti ettevõtetele, moodustas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kriisimeetmete töörühma, mille eesmärk on analüüsida praeguste majandusmeetmete efektiivsust ettevõtjate jaoks ning kohendada senised ja tulevased kriisimeetmed turutõrgetele vastavaks.

Tallinna endine peaarhitekt: Maakri kvartalis on ruumi veel mitmele tornmajale

11.07.20 ... Reedene uudisvoog tõi teated kahe hiiglasliku pilvelõhkuja rajamise plaanist tillukesse Maakri kvartalisse Tallinna südalinnas, ent linna endise peaarhitekti ja linnaplaneerija Endrik Männi sõnul on seal ruumi veel vähemalt viiele kõrghoonele. Nende rajamine eeldab aga juba maaomanike kokkulepet.

EL-i ülemkogu juht tegi uue kompromissettepaneku majanduse taaskäivitamiskavale

10.07.20 ... Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel tuli reedel välja oma kompromissettepanekuga Euroopa Liidu uue pikaajalise eelarve ja majanduse taaskäivitamise kava kohta, mida EL-i valitsusjuhid järgmisel nädalal Brüsselis arutama hakkavad.

Eestlased pole Volkswagenilt diisliskandaali tõttu raha nõudnud

10.07.20 ... Volkswageni Eesti edasimüüja Møller Auto teatel ei ole ükski klient veel asunud niinimetatud diisliskandaali pärast raha tagasi nõudma. Samuti ei ole ükski klient selles küsimuses pöördunud tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) poole.

Kiriku Varahaldus kasvatas kasumit ja peab plaani kõrghoone ehituseks

10.07.20 ... Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kinnisvara haldava OÜ Kiriku Varahalduse kasum kasvas mullu 362 000 euroni, kirik peab jätkuvalt plaani Maakri tänavale kõrghoone ehitada.

Kütusehinnad kerkisid Baltikumi pealinnadest enim Tallinnas

10.07.20 ... Nädalaga tõusid Balti pealinnadest kütusehinnad kõige rohkem Tallinnas, selgub Circle K reedesest Baltikumi pealinnade hinnavõrdlusest. Samas on diislikütus Eestis jätkuvalt kõige odavam.

Mais kahanes kaupade eksport veerandi võrra

10.07.20 ... Statistikaameti andmetel vähenes mais kaupade eksport võrreldes 2019. aasta sama kuuga 25 ja import 24 protsenti. Võrreldes aprilliga kahanes eksport kaks protsenti, import jäi samale tasemele.

Leht: Eestis hakkab asfalt otsa saama

10.07.20 ... Eesti teedeehitajatel napib suurima varustaja Nynase tarneprobleemide tõttu bituumenit ehk asfalti ja nii mõnigi projekt on seetõttu häiritud, kirjutab Äripäev.

Kodulaenu keskmine summa on kriisist hoolimata kasvanud

10.07.20 ... Kodulaenude taotlemine on kriisi algusega võrreldes hakanud taastuma, kuigi pangad on sissetulekuid hinnates tööga seonduvate riskide osas ettevaatlikumad. Keskmine taotletav laenusumma on aga eelnevate aastatega võrreldes pigem kasvanud.

Eurogrupp valis presidendiks Paschal Donohoe

09.07.20 ... Euroala rahandusministrid teatasid neljapäeval, et valisid eurogrupi uueks presidendiks Paschal Donohoe Iirimaalt.

ERR Riias: Läti reformib suuri sadamaid

09.07.20 ... Läti reformib suuri sadamaid ja plaanib nende haldamiseks luua riiklikud aktsiaseltsid, kus oleks väikeosalus ka omavalitsustel.

Euroopa Parlament kiitis heaks ka Eestis vastuseisu tekitanud maanteetranspordi reformi

09.07.20 ... Euroopa Parlament kiitis heaks Euroopa Liidu maanteetranspordi reformi, mille ühe punkti suhtes olid üheksa Ida-Euroopa riiki, sealhulgas ka Eesti, oma vastuseisu avaldanud.

Leedu keskpank annab välja maailma esimese digimeenemündi

09.07.20 ... Leedu keskpank valmistub välja andma maailma esimest digitaalset meenemünti osana projektist, mida keskpank näeb võimalusena alustada vestlust digiraha üle.

USA-s taotles läinud nädalal töötushüvitisi veel 1,3 miljonit inimest

09.07.20 ... Läinud nädalal esitasid töötushüvitise taotluse veel 1,3 miljonit USA töölist, mis näitab koondamiste aeglustumise jätku, teatas riigi tööministeerium neljapäeval.

Üürihinnad on kriisis langenud kuni 25 protsenti

09.07.20 ... Koroonaviiruse puhangust põhjustatud majanduskriis ei ole Tallinna ega Tartu kinnisvaraturul müügihindu märgatavalt alla viinud. Üürihinnad on kriisi tõttu vabanenud korterite turule tulemisega langenud aga ligikaudu 10-25 protsenti.

Valitsus kiitis heaks Alexela suurlaenu põhitingimused

09.07.20 ... Valitsus kinnitas neljapäeval Alexela Varahalduse AS-ile antava käibekapitalilaenu põhitingimused.

Aastaks 2050 tuleb renoveerida 80 protsenti hoonetest

09.07.20 ... Valitsus kiitis heaks pikaajalise rekonstrueerimise strateegia, mille eesmärk on parandada järgneva kolmekümne aastaga ligi 80 protsendi Eesti elanike kodude ja töökohtade tingimusi.

Konkurendid kardavad, et laadimisvõrk mängitakse Eesti Energia kätte

09.07.20 ... Elektrilevi peab järgmise aasta alguses Elmo elektriautode laadimisvõrgu maha müüma. Samal ajal pole aga kriitikud rahul, sest neile paistab, nagu Elektrilevi tahaks selle tervenisti Eesti Energiale edasi müüa.

Eesti meremehed tõrjuvad laevadelt tööloata ukrainlasi

09.07.20 ... Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) arvab, et riik on välismaa meremeeste suhtes liiga leebe, kuna erinevalt marjakorjajatest ja lüpsjatest ei pea kolmandatest riikidest pärit meremehed Eesti lipu all sõitmiseks tööluba taotlema.

Euroopa Komisjon soovitab riikidel ühendada oma energiasüsteemid

08.07.20 ... Euroopa Komisjon kutsub kolmapäeval avaldatud energiasüsteemide lõimimise strateegias liikmesriike vaatlema erinevate energiakandjate ja -tarbijate süsteeme ühtse tervikuna, et selle kaudu saavutada kasvuhoonegaaside vähendamine.

Kruiisifirmad ei ole hooaja lõpul Eestisse tulemise plaani veel matnud

08.07.20 ... Tänavu pidi Eestit külastama üle 300 kruiisilaeva. Juuli lõpuni on kõik külastused tühistatud, mõned kruiisifirmad tunnevad aga Tallinna kui sihtkoha vastu ka sel hooajal jätkuvalt huvi.

Saksamaa bussifirma Flixbus avab 16. juulist Baltikumi liinid

08.07.20 ... Saksa bussifirma Flixbusi uued liinid väljuvad alates 16. juulist Tallinnast, Riiast, Vilniusest ja Kaunasest. Sihtkohtade seas on ka Varssavi ja Berliin.

OECD raport kinnitab hargmaiste firmade maksuoptimeerimist

08.07.20 ... Hargmaised suurettevõtted kalduvad deklareerima oma tulusid madalamate maksumääradega riikides, mitte aga seal, kus nad tegelikult tulu teenivad, selgus Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) koostatud ülevaatest.

Majandusaasta aruande esitas juuni lõpuks vaid 35 protsenti ühingutest

08.07.20 ... Riik pikendas tänavu eriolukorra tõttu majandusaasta aruannete esitamise tähtaega 31. oktoobrini. Algseks tähtajaks ehk juuni lõpuks on aruanded esitanud vaid 35 protsenti ühingutest.

Tarmo Tamm: riik oleks pidanud maasikakasvatajate murele varem reageerima

08.07.20 ... Maaeluminister Arvo Alleri sõnul sõltub maasikakasvatajatele toetuse määramine kahjude hindamisest, mis selgitab, kas kahju tuleneb tööjõuprobleemidest või millestki muust. Maaelukomisjoni esimehe ja endise maaeluministri Tarmo Tamme sõnul oleks tulnud probleemile varem reageerida ja nüüd tuleb põllumeestele kahjud hüvitada.

Aas: Astravetsi probleemi võiks lahendada karmimad ohutusmeetmed

08.07.20 ... Euroopa Komisjoni kompromissettepanek Valgevene Astravetsi tuumajaama üle vaidlevatele Balti riikidele soovitab tugevdada ohutusmeetmeid, kuid ei välista Euroopa Liidu välistest (nn. kolmandatest) riikidest elektri ostmist, ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Tallinna Sadama reisijate arv langes teises kvartalis ligi 82 protsenti

08.07.20 ... Tänavu teises kvartalis kasvas Tallinna Sadama sadamate kaubamaht 2,5 protsenti 5,4 miljoni tonnini, reisijate arv vähenes mullusega võrreldes 81,7 protsenti 531 000 reisijale.

CV-Online'i küsitlus: kolmandik tööotsijaist on nõus senisest madalama positsiooniga

08.07.20 ... Töökuulutusteportaali CV-Online värskest küsitlusest selgub, et tänavu on hüppeliselt kasvanud tavapärasest madalamale positsioonile kandideerimiste arv. Kui kuus nädalat tagasi oli 17 protsenti tööotsijatest kandideerinud madalamatele positsioonidele, siis nüüd on see protsent juba 30.

Deutsche Bank sai Epsteini ja Danske Eesti ülekannete pärast trahvi

08.07.20 ... Deutsche Bank on nõustunud tasuma 150 miljonit dollarit trahvi tõsiste puudujääkide eest, mis on muu hulgas seotud USA ärimehe Jeffrey Epsteini ja Danske Eesti rahaülekannetega.

Majanduskriis suurendab survet ümbrikupalga maksmiseks

07.07.20 ... Eesti kaubandus-tööstuskoja küsitluse ja maksu- ja tolliameti (MTA) andmete kohaselt jääb ümbrikupalga saajaid aasta-aastalt vähemaks, majanduslikult keerulised ajad suurendavad aga survet ümbrikupalkade maksmiseks.

Finnairi reisijate arv langes juunis mullusega võrreldes 96 protsenti

07.07.20 ... Koroonapandeemia kajastus selgelt Soome lennufirma Finnairi juunikuises reisijate arvus, mis oli 96 protsenti madalam kui möödunud aastal samal ajal, teatas kompanii teisipäeval.

Koroonaviiruse ravim võib Eestile kaks miljonit eurot maksma minna

07.07.20 ... Eesti varub sügiseks võimalikuks teiseks koroonaviiruse laineks 400-le patsiendile viiruseravimit remdesiviir. Ravim on kallihinnaline, riik on arvestanud, et selle ostuks võib kuluda umbes kaks miljonit eurot. Siiski pole ravimi saamine veel kindlustatud.

T1 päästmisse kaasati kogenud ostukeskustearendaja

07.07.20 ... Kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn omanikfirma suurim võlausaldaja Sixth Street Partners kaasas oma meeskonda üle kahekümne aasta kaubanduskeskusi arendanud Jaan Loti, kelle ülesanne on muuta keskus atraktiivsemaks.

Bensiinihinnad hakkasid Eesti tanklates taas tõusma

07.07.20 ... Kütusehinnad Eesti bensiinijaamades asusid taas kerkima, 95-oktaanise bensiini hind tõusis kolme sendi võrra 1,229 euroni. Diislikütus püsib maailmaturu hinna kiuste Baltikumi odavaimal tasemel.

Euroopa Komisjon prognoosib Eesti majanduslanguseks tänavu 7,7 protsenti

07.07.20 ... Euroopa Komisjoni suvise majandusprognoosi kohaselt langeb Eesti majandus tänavu 7,7 protsenti, tuleval aastal võib tänavusega võrreldes oodata aga 6,2-protsendilist kasvu.

Eesti firmad ostavad üles üha rohkem Soome ettevõtteid

07.07.20 ... Eesti ettevõtete seas kasvab suundumus osta Soome turule sisenemiseks üles sealne firma ja selle kaubamärk, kirjutab ajaleht Helsingin Sanomat.

Reisipiirangute kaotamine ja kehv ilm on pannud inimesed pakettreise ostma

07.07.20 ... Reisipiirangute kaotamine on pannud eestlased taas pakettreise ostma, ehkki nende valik on veel kesine. Oma panuse otsusele välismaale puhkama sõita annab ka kehv puhkuseilm.

Mais langes ööbimiste arv Eesti hotellides mullusega võrreldes 88 protsenti

07.07.20 ... Statistikaameti andmetel ööbis Eesti majutusettevõtetes mais külastajaid 88 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal.

Hinnad langesid aastatagusega võrreldes ühe protsendi võrra

07.07.20 ... Statistikaameti andmetel tõusid hinnad tänavu juunis võrreldes maiga 0,9 protsenti, ent võrreldes eelmise aasta sama ajaga langesid ühe protsendi võrra. Eelmise aasta juuniga võrreldes olid kaubad 0,8 ja teenused 1,2 protsenti odavamad.
etv65
Vaata otse
Kuula otse
head lugemist!
pood.err.ee
jaga seiklusi!
esita küsimus
otse uudistemajast
ole targem!
järjejutt
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: