Majandus

Soome teadlaste müügiloa ettepanek tõstaks oluliselt kütuse hinda

23.10.19 ... Rühm Soome majandusteadlasi tegi sel nädalal valitsusele ettepaneku, mille abil saaks nende arvates saavutada heitmemäärade vähendamise eesmärgi. Ettepaneku sisuks on seada sisse eriline kütusemüügi lubade süsteem. Idee on toonud Soomes kaasa ka rohkelt kriitikat ning mitmed autotööstuse ja tarbijate esindajad kardavad, et ettepaneku rakendamine tooks kaasa märkimisväärse kütusehinna tõusu.

Analüütikud: Eestis pole säästude pangas hoidmisele vähese riskiga alternatiive

23.10.19 ... Eesti Panga kolmapäeval avaldatud andmete kohaselt eelistavad inimesed hoolimata madalatest hoiuseintressidest oma sääste pangahoiustel hoida. Analüütikute sõnul on üks põhjuseid see, et Eesti inimesed on väga riskikartlikud ning vähese riskiga tooteid ei pakutagi kuigi palju.

Opositsioon: rahvale valetanud Kert Kingo peab ministriametist lahkuma

23.10.19 ... Sotsiaaldemokraatiliku erakonna fraktsioon ja Reformierakonna fraktsioon leiavad, et Eesti rahvale valetanud minister Kert Kingo (EKRE) peab ministriametist viivitamatult lahkuma, teatasid opositsioonierakonnad.

Eesti Post ja Express Post hakkavad kaaluma kojukande ühisfirma loomist

23.10.19 ... Kojukannet teostavate Eesti Posti ja Express Posti esindajad leppisid kolmapäeval riigikogus toimunud ümarlaual kokku, et hakkavad arutama, mis oleks vaja kahe ettevõtte baasil ühisfirma loomiseks.

Riisalu sõnul võiks Tallinnas üheeurone turismimaks kehtida 2021. aastast

23.10.19 ... Tallinnas on suveturistidega kriitiline piir kätte jõudnud ja taristu järeleaitamiseks peaks tõsiselt kaaluma turismimaksu kehtestamist, ütles abilinnapea Aivar Riisalu kolmapäeval.

Boroditš: politsei ei algata TLT info põhjal menetlust

23.10.19 ... Politsei ei näinud põhjust Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) esitatud materjalide põhjal kriminaalmenetluse algatamiseks.

Omanik pani müüki Draakoni hotelli hooned Tartu kesklinnas

23.10.19 ... Kinnisvaraportaalis KV on aastaid Tartu Raekoja platsi ääres tegutsenud Draakoni hotelli majade müügikuulutused: need asuvad kõrvuti aadressidel Raekoja plats 2 ja 4 ning ühe maja eest soovib omanik ligi viis miljonit eurot ja teise eest 9,5 miljonit.

SEB Eesti teenis üheksa kuuga 76,6 miljonit eurot kasumit

23.10.19 ... SEB Eesti üksused lõpetasid 2019. aasta esimesed üheksa kuud 76,6 miljoni euro suuruse kasumiga, mullu oli üheksa kuu kasum 58,3 miljonit eurot.

Kokk ei välista gaasiaktsiisi muutust eelarvemenetluse käigus

23.10.19 ... Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk ei välista, et eelarvemenetlus riigikogus võib tuua kaasa gaasiaktsiisi alanemise.

Hoiuste maht Swedbankis jätkab olematutele intressidele vaatamata kasvu

23.10.19 ... Vaatamata nullilähedastele intressimääradele kasvas hoiuste maht Swedbankis aastases võrdluses üle viie protsendi. Eesti suurima panga 148,2 miljoni euro suurune üheksa kuu kasum püsis muutumatuna

Otseülekanne: teaduspoliitika konverents Riigikogus

21.10.19 ... 23. oktoobril kell 9.30–15.00 toimub Riigikogu konverentsisaalis kuues poliitikutele, ettevõtjatele, teadusasutuste juhtidele, teadlastele ja teaduskorraldusega tegelevate ametkondade esindajatele suunatud konverents "Teadus kui Eesti arengumootor. (VI). Targalt piiratud planeedil".

Teadus- ja arendusnõukogu ootamatu sekkumine viivitab teadusraha jagamist

23.10.19 ... Teadus- ja arendusnõukogu otsustas oktoobri alguses, et võtab teadus- ja arendusprojektide üle otsustamise enda kätte. See aga tähendab, et sekkutakse juba käimasolevasse uurimisprojektide taotlusvooru ning teadlased saavad rahastamisotsuse teada mitu kuud hiljem kui varasematel aastatel.

"Suud puhtaks" keskendus palju vaidlusi tekitanud apteegireformile

22.10.19 ... Saates "Suud puhtaks" oli seekord teemaks apteegireform, mis alles teisipäeval taas uue pöörde sai.

Brüssel nõudis Prantsusmaalt ja Itaalialt eelarveplaanide täpsustamist

22.10.19 ... Euroopa Komisjon nõudis teisipäeval Itaalialt ja Prantsusmaalt liigsete kulutuste tõttu selgitusi järgmise aasta eelarveplaanide kohta.

EAS-i välisesindajad võivad liikuda välisministeeriumi koosseisu

22.10.19 ... Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo sõnul tuleb ettevõtluse arendmise sihtasutuse (EAS) välisesindajate tegevus ja nende paiknemine üle vaadata. Kingo hinnangul on üks võimalus koondada kogu majandusdiplomaatia välisministeeriumi alla. Sama ettepaneku tegi riigikogule ka kaubandus-tööstuskoda.

Riigikogu alustab järgmise aasta riigieelarve arutamist

22.10.19 ... Riigikogu alustab kolmapäeval järgmise aasta riigieelarve arutamist.

Eesti võlakoormus suurenes kvartaliga 1,3 protsendipunkti võrra

22.10.19 ... Tänavu teises kvartalis oli Euroopa Liidu madalaima riigivõlaga riik jätkuvalt Eesti, kõige suurem oli võlakoormus Kreekas.

USA senaatorid nõuavad Trumpiga seostatud siseringitehingute uurimist

22.10.19 ... USA demokraatidest senaatorid ärgitasid ametivõime uurima võimalikke siseringitehinguid, kus kauplejad ajastasid oma käigud president Donald Trumpi sõnavõttudele teemadel nagu kaubanduskõnelused Hiinaga.

Eesti Post toetab rahvusvaheliste pakkide hinna tõstmist

22.10.19 ... Teisipäeval toimunud AS Eesti Posti üldkoosolek otsustas toetada rahvusvaheliste saadetiste hinnastamise muutmist. Postiettevõtte hinnangul paraneks tänu sellele Eesti kaupmeeste olukord võrreldes rahvusvaheliste kaupmeestega.

Koalitsioon tõmbas apteegireformile pidurit

22.10.19 ... Valitsuskoalitsioon otsustas 1. aprillist jõustuma pidavat apteegireformi puudutava eelnõu uuesti avada. Sisuliselt tähendab see seda, et kevadel viis aastat ette valmistatud apteegireform kavandatud kujul ei jõustu. Endine sotsiaalminister, nüüdne opositsioonipoliitik Jevgeni Ossinovski (SDE) nimetab otsust poliitiliseks korruptsiooniks.

Toomas Peterson: lammutame Linnahalli

22.10.19 ... Tahes või tahtmata peame Linnahalli ja Rahvusraamatukoguga midagi ette võtma. Aga kas nii väike riik ja rahvas peab rajama endale monumente, mis tulevikus muutuvad kulukateks ja tülikateks, arutleb Toomas Peterson.

Ardo Hansson: kolm müüti rahatrükist

22.10.19 ... Euroopa Keskpanga (EKP) rahapoliitika eesmärgiks on hoida euroala inflatsioon keskpika aja jooksul väga madalal tasemel ehk veidi alla kahe protsendi aastas. Kuna viimastel aastatel on inflatsioon olnud selgesti allpool seda eesmärki, ja vahest isegi miinuses, on EKP astunud mitmeid samme inflatsiooni mõõdukaks tõstmiseks, kirjutab Ardo Hansson.

Kuidas laulupeonõud Soome jõudsid ehk Eesti on biolagunevate jäätmete töötlemisel võimetu

22.10.19 ... Suurelt välja reklaamitud laulu- ja tantsupeol kasutatud ühekordsed biolagunevad nõud viidi ümbertöötlemiseks Soome, sest Eestis puudub nii ulatuslik tööstusliku kompostimise võimekus. Kodukompostimiseks enamik biolagunevast prügist ei kõlbagi. Seega on küsitav, kui keskkonnasõbralikuks saab biolagunevaid materjale üldse pidada.

Liibanon teatas massiprotesti taustal majandusreformidest

22.10.19 ... Liibanoni valitsus leppis kokku majandusreformides ja järgmise aasta riigieelarves, ütles peaminister Saad Hariri esmaspäeval, massimeeleavalduste viiendal päeval.

Eesti jaoks võib tuumaenergia kasutuselevõtt realiseeruda kümne aasta pärast

21.10.19 ... Euroopa Komisjon ja USA Energeetikaministeerium korraldasid Brüsselis neljanda põlvkonna väikestele tuumajaamadele pühendatud foorumi.

Väikeste moodulreaktorite kavandajad peaksid juba ettevalmistustega alustama

21.10.19 ... Esimesed väikesed moodulreaktorid on kättesaadavad lähiaastail ning kui ka Eesti soovib neid kaaluda, peaks ettevalmistustega juba alustama.

Madridis protestisid tuhanded pensionärid oma pensionisüsteemi vastu

21.10.19 ... Tuhanded pensionärid tulid Madridis tänavatele, et nõuda pensioni sidumist tarbijahinnahindeksiga ning pensionisüsteemi tugevamat sidumist riigieelarvega.

Hakkepuit ja gaasiküte kergitavad toasooja hinda

21.10.19 ... Alanud kütteperioodil püsib toasooja hind vähemalt esialgu eelmise aasta tasemel. Konkurentsiametile on esitatud vaid mõned hinnatõusutaotlused. Küll aga võib toasooja hind tõusta järgmisel aastal, sest hakkepuit on kallinenud ning tõenäoliselt kerkib ka gaasi hind.

Eesti tuumajaama pooldajate ja vastaste tasavägine skoor on 44:47

21.10.19 ... Kui küsida inimestelt, kas nad toetavad eesmärki saavutada aastaks 2050 kliimaneutraalsus, kui selleks tuleb Eestisse ehitada tuumajaam, on tulemus tasavägine. Sel juhul toetab kliimaneutraalsuse eesmärki 44 ja vastu 47 protsenti ning 9 protsenti ei oska seisukohta võtta.

Indrek Neivelt: tagasiside Eesti Panga pensionireformi analüüsile

21.10.19 ... Need, kes usuvad palkade kiire kasvu jätkumist, ei peaks jääma teise sambasse raha koguma. Need, kes ei usu, et meie palgad võiksid kunagi Soome tasemele jõuda, need peaksid jääma teise samba juurde, kirjutab Indrek Neivelt.

Nordecon hakkab Põhja-Tallinnas Kalaranna esimest osa ehitama

21.10.19 ... Nordecon sõlmis kinnisvaraarendaja Pro Kapitaliga lepingu Põhja-Tallinna Kalaranna elamukvartali esimese osa ehitamiseks. Kerkib kaheksa hoonet 240 korteri, äripindade ning maa-aluse parklaga.

Eesti pensionifondide reaaltootlus oli mullu sügaval miinuses

21.10.19 ... Vabatahtlike ehk enamasti kolmanda samba nime all tuntud pensionifondide reaaltootlus jäi üle kogu Euroopa 2018. aastal viletsaks ning kõige sügavamas miinuses oli see investoriõiguste ühenduse Better Finance andmeil Eestis.

Kinnisvara hinnaindeks püsib kõrgemal kui aasta tagasi samal ajal

21.10.19 ... Tänavu kolmandas kvartalis kasvas kinnisvara hinnaindeks võrreldes eelmise kvartaliga 2,4 protsenti - aastaga on kasv olnud ligi kümme protsenti, näitab maa-ameti kinnisvaratehingute analüüs.

Tallinna uued bussiliinid seisavad juhipõua taga

21.10.19 ... Tallinn avaks või pikendaks kohe viis bussiliini, kuid ei ole sohvreid, keda rooli panna. Pealinn palkaks päevapealt 50 bussijuhti lisaks, kui neid vaid kusagilt võtta oleks.

Läti teeb erasektoriga koostööd Riia-lähedase ringtee rajamiseks

20.10.19 ... Ajal, mil Eesti alles mõtleb, kas ja kuidas rakendada avaliku ja erasektori koostööd suurte objektide rahastamisel, valib Läti juba Baltimaade pilootprojekti partnerit.

"AK. Nädal" analüüsis apteegireformi võtmeküsimusi

20.10.19 ... Pühapäevane uudistesaade "Aktuaalne kaamera. Nädal" analüüsis seekord pikemalt palju küsimusi ja vaidlusi tekitanud apteegireformi.

Toidutehnoloogi arvates võiks Eestis olla ka e-toiduamet

20.10.19 ... Toiduohutuse nõuded on mahukad ja nende läbitöötamine aeganõudev, väidavad toitu käitlevad ettevõtjad. Sarnaselt e-maksuametiga võiks mõne arvates tegutseda Eestis e-toiduamet, mis aitaks ettevõtjatel regulatsioonides kiiresti orienteeruda.

Peeter Koppel: kriisi oodates. Aga äkki seda ei tulegi?

20.10.19 ... Kui vaadata uudiste pealkirju, siis valmistuvad ettevõtted kriisiks, Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) kärbib globaalse majanduskasvu ootusi ning üleüldse tundub kõik kuidagi kahtlane ja ohtlik, kirjutab Peeter Koppel.

Kruiisilaev Aidaaura paneb rekordilisele kruiisihooajale punkti

19.10.19 ... Laupäeval sildus Vanasadamas selle hooaja viimane kruiisilaev Aidaaura, mis tõi Tallinnaga tutvuma 1287 peamiselt Saksamaalt pärit kruiisireisijat. Aidaaura saabus Tallinnasse Rostockist ja suundub laupäeva õhtul edasi Peterburi.

VTA: teiste kalatootjate proovid olid normi piires ja muu bakteritüvega

19.10.19 ... Parlamendisaadik ja EKRE liige Peeter Ernits väidab, et listeeriabakterit on avastatud ka teiste kalatootjate toodangust, kuid tähelepanu pööratakse vaid M.V. Woolile. Ernitsa hinnangul töötab veterinaar- ja toiduamet kellegi teise huvides, amet aga kinnitab, et teiste tootjate toodangus on kõik normi piires.

Pekingi kinnitusel on Hiina ja USA teinud kaubanduskõnelustel olulisi edusamme

19.10.19 ... Peking ja Washington on teinud olulisi edusamme osalise kaubandusleppe poole, ütles Hiina pealäbirääkija laupäeval.

Kontserdikorraldajad: lauluväljak jäägu, nagu on

19.10.19 ... Kontsertide ja muude suurürituste korraldajad leiavad, et lauluväljaku ala ei tohiks täis ehitada, küll aga peaks parandama taristut.

G7: Facebook peab Libra osas esmalt lahendama õiguslikud probleemid

18.10.19 ... Juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 hinnangul peab suhtlusvõrgustik Facebook enne krüptovaluuta Libra käikulaskmist lahendama sellega seotud õiguslikud ja regulatoorsed probleemid.

Briti parlamendi hääletus hoiab investoreid ootusärevuses

18.10.19 ... Brexiti-leppe ootuste tuules USA dollari suhtes tublisti kosunud Briti nael nädala viimasel tööpäeval pisut langes, kui kerkisid kahtlused, et Briti parlamendis ei pruugi lepe läbi minna.

Ministeerium otsib võimalusi Eestis romuautodest vabanemiseks

18.10.19 ... Keskkonnaministeerium otsib võimalusi, kuidas Eestis romuautodest vabaneda.

Konkurentsiamet kooskõlastas Tallinna Vee hinnalangetuse

18.10.19 ... Konkurentsiamet kooskõlastas Tallinna Vee hinnataotluse, mille alusel langevad kodukliendile vee- ja reoveeteenuse hinnad keskmiselt 27 protsenti ja ärikliendile 15 protsenti.

Jõustusid USA tollid 7,5 miljardi dollari väärtuses Euroopa kaupadele

18.10.19 ... USA kehtestas reedel Euroopa lennukitootjaga Airbus seotud vaidluse tõttu imporditollid 7,5 miljardi dollari väärtuses Euroopa Liidu kaupadele, võttes sihikule muuhulgas Prantsuse veini ja Šoti viski.

Vanu kaevandusalasid väärindatakse päikeseparkide rajamisega

18.10.19 ... Vanade kaevandusalade väärindamiseks on Eesti Energia tütarettevõte Enefit Green ühe lahendusena hakanud sinna rajama päikeseparke. Ida-Virumaal asuva Laaskõrve päikesepargi esimene suvi andis oodatust paremaid tulemusi.

Reinsalu uuele eelarvevolinikule: põlevkivienergeetika vajab erandit

18.10.19 ... Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku ja tulevase eelarvevoliniku Johannes Hahniga, kellele edastas seisukoha, et Eesti põlevkivienergeetika vajaks sarnaselt kivisöele üleminekuerandit.

Jaanuarist tõuseb gaasi võrguteenuse hind

18.10.19 ... Riigi süsteemihaldur Elering tõstab alates 2020. aasta jaanuarist Eestis maagaasi ülekande võrguteenuse hinda.
err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
inimõiguste kuu
lasteekraan kutsub
otse uudistemajast
pidu "minu arm"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: