Majandus

Tallinna külastas tänavu rekordarv kruiisituriste

16.10.18 ... Tänavuse kruiisihooaja jooksul peatusid kruiisilaevad Tallinnas kokku 338 korral, tuues pealinna rekordilised 635 000 reisijat.

TS Laevad katkestas kollektiivlepingu läbirääkimised EMSA-ga

16.10.18 ... Suursaarte ja mandrivahelist parvlaevaühendust opereeriv TS Laevad pöördus riikliku lepitaja poole, kuna alates selle aasta märtsist kestnud läbirääkimised meremeeste sõltumatu ametiühinguga (EMSA) ei ole viinud kollektiivlepingu sõlmimiseni.

Läti ja Leedu valitsus kiitsid heaks riigieelarve eelnõud

16.10.18 ... Läti valitsus kiitis esmaspäeval heaks rahandusministeeriumi esitatud järgmise aasta riigieelarve eelnõu.

Soome piirikaubandus on vähenenud viiendiku võrra

16.10.18 ... Soome turistid ostsid viimase 12 kuu jooksul välismaalt 58 miljonit liitrit alkoholi, mida on aastatagusega võrreldes viiendiku võrra vähem, teatas Soome tervise- ja heaoluinstituut (THL).

Maxima e-pood vahetas nime ja tehnoloogilist platvormi

16.10.18 ... Maxima nimetas oma e-poe ümber Barboraks ja vahetas välja nii tellimuste esitamiseks ja täitmiseks loodud tehnoloogilise platvormi kui ka toitu kodudesse laiali vedavad erikaubikud. Uue kaubamärgiga kojuvedu käivitus teisipäeva hommikust.

Eesti suurima e-poe käive ja sortiment kasvasid uute osanike toel

16.10.18 ... Selle aasta alguses panid Eesti suurim e-kaubamaja Hansapost ja soomlaste Hobby Hall leivad ühte kappi, millega laienes nii ettevõtte regionaalne haare kui ka tootevalik. Kahe peale kokku ületab käive 80 miljonit eurot, Hansaposti käive ulatus mullu 29 miljoni euroni.

Stockmann lahkub Venemaalt lõplikult

16.10.18 ... Soome Stockmanni kontsern lahkub Venemaalt lõplikult ning müüb ära Peterburis asuva Nevski Keskuse.

Soome valitsusel seisab tööhõivepoliitika tõttu ees usaldushääletus

16.10.18 ... Soome parlament hakkab teisipäeval arutama valitsuse tööjõupoliitikat ja vaidlusalust vallandamiseelnõu ning arutelu lõppeb kolmapäeval valitsuse usaldamise hääletusega, kirjutas Soome uudisteagentuur STT.

USA sanktsioonid tõid Iraanis kaasa tomatipuuduse

16.10.18 ... USA presidendi Donald Trumpi poolt taaskehtestatud sanktsioonid on andnud ühe kaubaartikli puhul juba märkimisväärse tulemuse. Nimelt on Iraani Islamivabariigis muutunud defitsiitseks kaubaks tomatid.

Tartu kultusrestoran Kaseke läheb lammutamisele

16.10.18 ... 2008. aastast on aeg ajalt tulnud Tartu linnavalitsuselt ja arendajalt sõnumeid, et kohe-kohe läheb Tartus, Karlova linnaosas asuva kultusrestorani Kaseke maja lammutamiseks ning asemele on aastaid lubatud äri- ja kortermaju. Praeguseks on asjad nii kaugel, et peagi lähebki lammutamiseks.

Eften teeb pensionifondidele kinnisvarafondi

16.10.18 ... Balti riikide kinnisvarafondide valitseja Eften Capital tuleb välja uue kinnisvarafondiga, mille investoriteks on peamiselt kohalikud pensionifondid.

Suri Microsofti kaasasutaja Paul Allen

16.10.18 ... USA tarkvara- ja tehnoloogiahiiu Microsofti kaasasutaja Paul Allen suri 65-aastasena vähki, vahendas esmaspäeval kohalik meedia tema perekonna teadaannet.

Seadusemuudatus teeb sõidujagajatele sõidukikaardi avaldamise kohustuslikuks

15.10.18 ... Riigikogu plaanib viia mullu novembris jõustnud ühistranspordiseadusesse sisse muudatusi, mis kohustavad platvormipõhiseid nn kokkuleppevedajaid avaldama oma sõidukikaardi andmed ning hankima õiget liiki kindlustuse.

USA kunagine jaehiid Sears esitas pankrotiavalduse

15.10.18 ... Üks Ühendriikide kunagi mõjukamaid jaekette Sears esitas esmaspäeval pankrotiavalduse ning teatas, et sulgeb pea 150 kauplust.

Kogudused võivad vabaneda kohustusest tegelikud kasusaajad deklareerida

15.10.18 ... Justiitsministeerium analüüsib võimalust vabastada religioossed kogudused kohustusest deklareerida alates novembrist oma tegelike kasusaajatena koguduse juhatusse kuuluvad inimesed. Rahandusministeerium on valmis muudatust kaaluma.

Saarde vald plaanib toetada tselluloositehase uuringute algatamist

15.10.18 ... Pärnumaa Saarde valla volikogu plaanib kolmapäevasel istungil toetada Est-For Investi miljardieurose puidurafineerimistehase planeeringu uuringute, sealhulgas keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamist valla territooriumil.

Eesti tahab paindlikke lõhepüügikvoote

15.10.18 ... Põllumajandus- ja kalandusnõukogul Luksemburgis lepitakse kokku Läänemere kalakvoodid järgmiseks aastaks. Eesti jaoks on sel korral kõige olulisemad kokkulepped Soome lahe lõhepüügi osas.

Tallinna Linnatransport ostab 25 miljoni euroga 100 uut gaasibussi

15.10.18 ... Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu kinnitas ettevõtte 2019. aasta investeeringute kava, mille alusel ostab ettevõte järgmisel aastal 25 miljoni euro eest 100 uut gaasibussi.

"AK. Nädal" suurkanala näitel: kas Eestis ei olegi tööstusele enam kohta?

14.10.18 ... Sel nädalal teatas Võru vald Väimela alevikku suurkanalat luua soovivale ettevõtjale, et kogukonna vastuseisu arvestades võiksid nad oma plaani teostamiseks uue asukoha leida. Kanafarm on juba teine, viimastel aastatel ohtralt kõlapinda saanud juhtum tööstusest, mis võibki jääda ehitamata, sest kohalikud elanikud seisavad sellele vastu.

Turismispetsialist: Soomet tuleks vaadata kui siseturgu

13.10.18 ... Põlvkondade vahetus on söönud ära Soome turistid Eestist, ütles turismispetsialist Pekka Linnainen intervjuus Vikerraadiole.

USA tähtsamad aktsiaturud liikusid plussi

13.10.18 ... USA tähtsamad aktsiaturud lõpetasid reedese kauplemispäeva tõusuga.

Facebook: andmeleke ohustas seniarvatust vähem kasutajaid

12.10.18 ... Facebook teatas reedel, et häkkerid pääsesid ligi 29 miljoni sotsiaalmeediaplatvormi kasutaja isiklikele andmetele.

Soome, Eesti ja Läti loovad ühise gaasituru

12.10.18 ... Soome, Eesti ja Läti gaasi ülekandevõrkude haldajad Gasum, Balticconnector OY, Elering ja Conexus Baltic Grid sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli ühtse gaasituru korralduse rakendamiseks kolmes riigis alates 2020. aasta algusest.

Rail Balticu vastaste hinnangul tõuseb trassi hind veelgi

12.10.18 ... Rail Balticu Eesti trassi maksumuseks kujuneb valminud eelprojekti järgi 1,6 miljardit eurot, mis on viiendiku võrra kallim kui kolm aastat tagasi koostatud trassi eskiis ette nägi. Lõplik hind aga selgub alles pärast põhiprojekteerimist ehitushangete käigus. Trassi vastaste hinnangul tõuseb hind veelgi.

Algas Saaremaa Laevakompanii pankrotiprotsess

12.10.18 ... Reedel algas Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii pankrotivaidluse eelistung.

USA aktsiad taastusid pärast kahepäevast langust

12.10.18 ... Wall Streeti aktsiad hüppasid reedel kauplemispäeva alguses üles, teenides tagasi osa kahepäevase languse järel kaotatust.

Olympicu aktsiad kätte saanud Odyssey teatas Olympicu ühendamisest

12.10.18 ... Reedel kõik Olympicu aktsiad kätte saanud Odyssey Europe otsustas Olympicu endaga ühendada.

Swedbanki juht Birgitte Bonnesen kohtus Ratasega

12.10.18 ... Swedbank grupi juht Birgitte Bonnesen, Swedbanki Eesti juhatuse esimees Robert Kitt ja Luminori tegevjuht Erkki Raasuke kohtusid neljapäeval peaminister Jüri Ratasega, et Danske panga skandaali valguses selle mõjudest rääkida.

Eesti Raudtee müüb Tallinna vanalinna kõrval 3 miljoni eest räämas kinnistu

12.10.18 ... Eesti Raudtee müüb enampakkumisel Tallinnas vanalinna serval Suurtüki 12 asuvat kinnistut 3 miljoni euro suuruse alghinnaga.

Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise eelnõu valmimisaeg pikeneb

12.10.18 ... Riigihalduse minister Janek Mäggi pikendas puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise eelnõule vastamise tähtaega 3. novembrini.

Vaateratta ilmumine Tallinna uue ostukeskuse katusele lükkus uude aastasse

12.10.18 ... Vaateratas, mis algsete plaanide järgi pidi püstitatama Tallinnas peagi avatava T1 kaubanduskeskuse katusele oktoobris, saab paika järgmise aasta alguses. Ostukeskuse arendaja teatel tekkis viivitus vaateratta valmistamiseks vajaliku metalli nappuse tõttu.

Simson: Rail Balticu kallinemise tõi soovidega arvestamine

12.10.18 ... Majandusminister Kadri Simson sõnul kallines Rail Balticu Eesti trassi maksumus viiendiku võrra seetõttu, et projekti täpsusaste on nüüdseks suur ning arvesse on võetud lisasoove.

Oettinger: majanduse õitsenguaeg on läbi saamas

12.10.18 ... Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Günther Oettinger ütles reedel toimunud EL-i eelarve tuleviku teemalisel konverentsil, et majanduse õitsenguaeg on otsa saamas ja on juba näha järgmist kriisi kuulutavaid ohumärke.

Tallinna ringraudtee võib tuua reisirongid Luigele ja Jüri tööstuspargi juurde

12.10.18 ... Plaan kaubarongid mööda ringraudteed Tallinnast mööda juhtida on esialgu alles kavandamise faasis, kuid lisaks kaupadele võidakse uuel trassil vedama hakata ka reisijaid. Nii saaksid rongiühenduse Tallinnaga näiteks ka Luige ja Assaku elanikud ning raudteetrass kattuks suuresti Rail Balticu omaga.

Prisma loodab väiksemate poodidega Eesti suurimaks kasvada

12.10.18 ... Prisma on seadnud eesmärgiks kasvada Eesti suurimaks jaeketiks, võttes selleks kasutusele supermarketite kontseptsiooni. Järgmise kolme-nelja aastaga plaanib jaekett avada Tallinna piirkonnas ja lähiümbruses kokku kümme supermarketit ja ühe hüpermarketi.

Tallinnasse saabuvad selle hooaja kolm viimast kruiisilaeva

12.10.18 ... Järgmisel nädalal saab läbi tänavune kruiisilaevade hooaeg, kui Tallinnasse saabuvad kolm viimast alust.

Peeter Koppel: USA aktsiad langevad, kuna raha liigub võlakirjadesse

12.10.18 ... USA aktsiaturgude viimaste päevade langus on eelkõige tingitud sealsete riigivõlakirjade intresside jõudmisest tasemele, mis muudab nad dividendiaktsiatega võrreldavalt tulusaks - muud tegurid nagu poliitiline ebakindlus on pigem taustal, ütles intervjuus Vikerraadiole majandusnalüütik Peeter Koppel.

Kaugkütte hind Tallinnas tõuseb 10 protsenti

12.10.18 ... Hakkpuidu ja gaasihindade tõus upitab ülespoole Tallinna kaugkütte hinda, mis uuel kütteperioodil tõuseb 10 protsenti, kirjutab Äripäev.

Nafta hinnad New Yorgi ja Londoni börsidel langesid

12.10.18 ... Nafta hinnad New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel langesid neljapäeval teist päeva järjest.

USA aktsiaturud kukkusid järsult miinusesse, kirgi kütab Trumpi kommentaar

11.10.18 ... USA tähtsamad aktsiaturud liikusid kolmapäeval järsult miinusesse, reageerides keskpanga intressimäärade tõstmisele.

Priisalm: aktsiaturgudel toimuv võib olla märk algavast majanduskriisist

11.10.18 ... Aktsiaturgude suur langus USA-s võib, aga ei pruugi olla märk algavast majanduskriisist, ütles investeerimisfirma Avaron fondijuhi Peter Priisalm.

Luminor emiteeris 350 miljoni euro eest võlakirju

11.10.18 ... Luminor emiteeris kolmapäeval Iiri väärtpaberibörsil 350 miljoni euro väärtuses kolmeaastase tähtajaga tagamata võlakirju.

Coopi juht: kõrge alkoaktsiis on lähiajaloo üks suurim majanduskuritegu

11.10.18 ... Praegune valitsus tõenäoliselt alkoholiaktsiisi majandust pärssivat taset allapoole ei too, mis on Coopi juhatuse esimehe Jaanus Vihandi hinnangul kuritegelik.

Uuring: piirikaubandus lõpeks, kui õllekohvri hinnavahe jääks alla kahe euro

11.10.18 ... Kui pooleliitrise viina hinnavahe Lätiga oleks alla ühe euro ning õllekohvril alla kahe euro, ei sõidaks 90 protsenti ostjatest enam Lätti alkoholi järele, selgus Eesti Maksumaksjate Liidu tellimusel KPMG-s valminud uuringust.

Rail Balticu Eesti trass kallineb eelprojekti põhjal viiendiku

11.10.18 ... Tehnilise järelevalve ameti tellitud eelprojekti kohaselt kujuneb Rail Balticu Eesti trassi maksumuseks 1,6 miljardit eurot, mis on ligikaudu 18 protsenti enam kui kolm aastat tagasi koostatud eskiisis.

Euroopa Komisjoni sõnul ohustab Itaalia eelarve puudujääk teisi euroala riike

11.10.18 ... Euroopa Komisjon hoiatas, et kui Itaalia ei muuda oma eelarvet reeglitele vastavaks, siis ohustab see teisi euroala riike.

USA aktsiaturud avanesid neljapäeval suurema languseta

11.10.18 ... USA aktsiaturud avanesid neljapäeval suuremate kaotusteta, kuna valitsuse avaldatud inflatsioonistatistika leevendas investorite muret võimaliku intressitõusu osas.

Ülevaade: millest koosneb kütuse hind?

11.10.18 ... ERR.ee palus kütusemüüjatel võtta kütuse hinna komponentideks lahti.

Riik tahab lihtsustada maa müümist suurinvesteeringute jaoks

11.10.18 ... Tulevikus ei pruugi riigimaa ostja selguda enampakkumisel, vaid hoopis projektikonkurssil. Suurinvesteeringute puhuks kaalub riik võimalust müüa oma maid ka otsustuskorras.

Ülevaade: kus on Euroopa kalleim kütus?

11.10.18 ... Euroopa ja selle lähipiirkonna kütusehindu vaadates torkab silma üldine seaduspärasus, et kallimad kütusehinnad on põhjapoolsemates riikides. Kõige odavamalt saab kütust aga Euroopast väljaspool, Põhja-Aafrikas ja Araabiamaades. ERR.ee teeb ülevaate hindadest.

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: