Majandus

Facebook salvestas miljonite Instagrami kasutajate salasõnu

19.04.19 ... Facebook salvestas endale kuuluva Instagrami miljonite kasutajate salasõnu krüpteerimata kujul siseserveritele, teatas USA sotsiaalmeediahiid neljapäeval.

Ettevõtjad on valmis toetama lennureise Pärnusse

18.04.19 ... Pärnusse soovib hakata lendama kaks Soome ja kaks Rootsi lennufirmat, mille nime Pärnumaa arenduskeskus veel välja öelda ei soovi. Tingimused pole linnale just kõige soodsamad ja seetõttu on hulk Pärnu ettevõtjaid nõus lennureise toetama, et need ikka teoks saaksid.

Bolt alustas tegevust Venemaal

18.04.19 ... Transpordiplatvorm Bolt alustas neljapäeval tegevust Venemaal, käivitades oma teenuse viie miljoni elanikuga Peterburis.

Skeleton investeerib Saksamaa tehasesse 25 miljonit eurot

18.04.19 ... Superkondensaatoreid valmistav Eesti ettevõte Skeleton Technologies investeerib oma Saksamaal asuvasse tehasesse 25 miljonit eurot.

Ukraina kohus kuulutas PrivatBanki riigistamise seadusvastaseks

18.04.19 ... Ukraina kohus otsustas neljapäeval, et 2016. aasta otsus riigistada Ukraina suurim laenuandja PrivatBank on seadusvastane.

Baltika kahjum süvenes esimeses kvartalis 1,4 miljoni euroni

18.04.19 ... Eestis tootmise lõpetamisest teatanud rõivatootja Baltika puhaskahjum süvenes esimeses kvartalis mulluselt 982 000 eurolt 1,4 miljoni euroni, seda mõjutas enim ennetähtaegne lepingute lõpetamine Valgevene ja Ukraina frantsiisipartneritega ning Venemaa frantsiisimahtude vähenemine.

Aidu tuulepargis ehituse keelanud amet palus abi politseilt

18.04.19 ... Ehkki tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) nõudis Aidu tuulepargi püstitamise lõpetamist, ütles Eleon AS-i juhatuse liige Oleg Sõnajalg, et nad ei jäta montaaži pooleli, sest see tooks miljoneid eurosid kahjusid ja tekitaks ohuolukorra. TTJA on palunud ehituse peatamiseks abi politseilt.

Nordicaga lendas esimeses kvartalis mullusest 16 protsenti vähem reisijaid

18.04.19 ... Eesti lennufirma Nordica vedas tänavu esimeses kvartalis Tallinna liinivõrgus üle 102 000 reisija, mis on 16 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil.

Omniva hakkab rahvusvahelisi pakke pakiautomaatidesse suunama

18.04.19 ... Omniva hakkab sel kevadel välismaalt saadetavaid pakke järk-järgult pakiautomaatidesse suunama. Kauaoodatud lahenduse testimine algab aprillis, laialdasem suunamine algab suvest. Lisaraha kliendilt pakiautomaadi teenuse eest ei võeta.

Merko ehitab 8,9 miljoniga Lätti Laima šokolaaditehase

18.04.19 ... Merko Ehituse tütarfirma SIA Merks sõlmis 8,9 miljoni eurose lepingu Lätis Orkla uue Laima šokolaaditehase ehitamiseks.

Politsei soovitab pikendada kolmeaastase digi-ID kehtivust enne 30. aprilli

18.04.19 ... Varem Eesti dokumente tootnud ettevõtte tegevuse lõpetamise tõttu võib katkeda kolmeaastase kehtivusajaga digi-ID kaugteel pikendamise teenus. Politsei soovitab kolmeaastase kehtivusega digi-ID omanikel pikendada see enne 30. aprilli.

Endine tööandja kahtlustab Ain Aaviksood kahju tekitamises

18.04.19 ... Endine tööandja kahtlustab aastaid Eesti sotsiaalsüsteemi IT-arengut juhtinud Ain Aaviksood tüssamises ja suure majandusliku kahju tekitamises, kirjutab Postimees.

Professor Anu Masso: e-residentsus taastoodab digitaalset ebavõrdsust

18.04.19 ... Digitaalselt enam arenenud riikide kodanikud taotlevad e-residentsust tõenäolisemalt üldise huvi tõttu. Samas digitaalselt vähem arenenud riikide kodanikud liituvad sagedamini selleks, et saada juurdepääs Eesti e-teenustele. See, tervikuna, suurendab digitaalset ebavõrdsust, selgub Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli teadlaste uuringust.

Kaljulaid tutvus Eesti ettevõtetega Portugalis

17.04.19 ... President Kersti Kaljulaid lõpetab riigivisiidi Portugali, kus tal oli kaasas esinduslik äridelegatsioon. Eesti ettevõtted, kes juba tegutsevad Portugalis, näevad riigi eelisena oskustööjõu saadavust ja Eestiga sarnast kulutaset, mis aitab ettevõtetel laieneda.

Regional Jet vaidlustas suursaarte lennuhanke

17.04.19 ... Uue lepingu sõlmimine mandri ja suursaarte vahelise lennuühenduse pidamiseks võib edasi lükkuda, sest Nordica tütarfirma Regional Jet OÜ vaidlustas esmaspäeval Kuressaare lennuliini hanke tulemuse riigihangete vaidluskomisjonis.

Uus koalitsioon tahab anda transiidile uut hoogu

17.04.19 ... Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonilepe lubab asuda väärtustama Eesti transiidisektorit ja tõstma selle konkurentsivõimet. Majandusministriks saava Taavi Aasa (KE) sõnul tähendab see, et Eesti vedajate hinnad oleksid võimelised konkureerima naabritega.

Arto Aas lahkub poliitikast, et asuda tööandjate keskliidu uueks juhiks

17.04.19 ... Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu kinnitas organisatsiooni uueks tegevjuhiks Arto Aasa, kes asub ametisse 21. maist. Senine tegevjuht Toomas Tamsar pärast kaht ametiaega konkursil ei osalenud.

Mai keskelt muutub Euroopa riikidesse helistamine ja sõnumite saatmine odavamaks

17.04.19 ... 15. maist hakkab kehtima Euroopa Liidu uus regulatsioon, mille tulemusel muutuvad kõigi sideoperaatorite klientidele nii mobiil- kui lauatelefoniga helistamise ja tekstsõnumite hinnad Eestist Euroopa Liidu riikidesse praegusega võrreldes soodsamaks. Kõik Eesti sideoperaatorid hakkavad rakendama lubatud maksimummäära.

"Pealtnägija" tegi kaasa rangete piirangutega ajaloolise rahaveo

17.04.19 ... Nädal tagasi kolmapäeval toimus Eesti ajaloo suuruselt teine rahaveooperatsioon, mis jäi alla ainult euro kasutuselevõtule Eestis aastal 2011. Täpne summa on saladus, aga jutt käib ligi miljardi väärtuses uutest eurokupüüridest. Kuna tegu on niivõrd erilise hetkega 100-aastaseks saava Eesti Panga ajaloos, lubati "Pealtnägijal" rangete piirangute ja saladusvannetega raha teekonda jälgida.

Eesti Pank: vähene konkurents tagab Eesti pankade kõrged kasumid

17.04.19 ... Eesti Panga hinnangul on viimaste aastate konsolideerumine toonud Eesti pangandusturul kaasa konkurentsi vähenemise ja omakorda sektori kasumlikkuse kasvu. SEB ja Swedbank saavad Eesti hoiustajate peaaegu tasuta saadud raha arvestava intressiga välja laenata.

Kai Kreos ja Rafael Jimenez: võidujooks Hiina turule käib

17.04.19 ... Hiina turu keerukust eitada ei saa. Tegemist on meie jaoks hoopis teistsuguse süsteemiga, kuhu sisenemine vajab ettevalmistust ning sealsete regulatsioonide ja kultuuri tundmaõppimist, kommenteerivad Kai Kreos ja Rafael Jimenez Ettevõtluse arendamise sihtasutusest

Europarlament kinnitas autodele uued nõuded

17.04.19 ... Teisipäeval heaks kiidetud eeskirjade järgi peavad uued sõidukid alates maist 2022 olema varustatud ohutusfunktsioonidega, nagu intelligentne kiirusekontroll ja hädapidurdussüsteem.

Eesti Pank: pangaskandaalid võivad laenamise kallimaks muuta

17.04.19 ... Eesti Panga hinnangul on Eesti pangandussektori finantsseis hea ja seda ohustavad riskid väikesed, ent lisandunud on riske seoses Põhjamaade pankade rahapesu skandaalidega, mis võib ka Eestis laenamise kallimaks muuta, märgib keskpank finantsstabiilsuses ülevaates.

Kaupmehed: pühad valgete munade hinda ei tõsta

17.04.19 ... Lihavõtete eel tõuseb järsult nõudlus valgete munade järele, millelt inimkäega lisatav värv paremini silma torkab. Kaupmehed kinnitavad, et pühade tõttu nad munade hinda ei tõsta, hinda kujundab turuolukord.

BaltCap paigutas Pihlakodu ketti kolm miljonit eurot

17.04.19 ... Investeerimisettevõte BaltCap Growth Fund investeerib ligi kolm miljonit eurot kasvukapitali Viru Haigla AS kontserni Pihlakodu eakatekodude keti laiendamiseks.

Otse kell 11: Ardo Hansson ja Madis Müller Eesti majanduse arengutest

17.04.19 ... Eesti Panga president Ardo Hansson ja asepresident Madis Müller kommenteerivad kolmapäeval Eesti majanduse ning finantssektori viimase aja arengut. Kell 11 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Tehnikaülikooli teadlaste uudne lahendus puhastab vett elektriga

17.04.19 ... Puhta joogivee saamiseks võib seda puhastada klooriga, millel on kaudselt vähki tekitav mõju. Võib puhastada ka osooniga, mis on aga kallis. Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste uudne lahendus aga puhastaks vett elektri abil.

KredEx teenis eelmisel aastal 1,3 miljonit eurot kasumit

17.04.19 ... Sihtasutus KredEx teenis eelmisel aastal 1,3 miljonit eurot kasumit, selgub sihtasutuse nõukogu poolt teisipäeval kinnitatud 2018. aasta majandusaasta aruandest.

Uuring: Eesti meestel on keskmiselt 45 protsenti rohkem vara kui naistel

17.04.19 ... Eesti meestel on keskmiselt 45 protsenti enam vara kui naistel ning see erinevus tuleneb suurest varade ebavõrdsusest kõige rikkamate meeste ja naiste seas, selgus värskest uuringust.

Euroopa Liit mõistis hukka USA meetmed Kuuba suhtes

17.04.19 ... Euroopa Liit mõistis teisipäeval karmilt hukka USA presidendi Donald Trumpi administratsiooni uued meetmed Kuuba suhtes.

New Yorgi ja Londoni börside naftahinnad liikusid plussi

17.04.19 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörside naftahinnad liikusid teisipäeval plussi.

Euroopa Parlament kinnitas uutele autodele ranged ohutusnõuded

16.04.19 ... Euroopa Parlamendis teisipäeval heaks kiidetud eeskirjade kohaselt peavad uued autod alates 2022. aasta maist olema varustatud ohutusfunktsioonidega nagu intelligentne kiirusekontroll ja hädapidurdussüsteem.

Lääneranna valla elanikud on vastu geoloogilistele uuringutele

16.04.19 ... Lääneranna valla Mihkli küla elanikud seisavad vastu geoloogilistele uuringutele, mis tavapäraselt eelnevad dolokivikarjääri rajamisele.

Eesti luteri kirikud on valdavalt kindlustamata, õigeusukirikud kindlustatud

16.04.19 ... Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) oma kirikuhooneid ise ei kindlusta, see otsustusõigus on jäetud kogudustele. Et aga kogudustel raha napib, on enamik kirikuid kindlustamata. Seevastu kõik Eestis tegutsevad Moskva Patriarhaadile alluvad vene õigeusu kirikud on kindlustatud, sest see nõue oli Eesti riigi tingimuseks Moskva kirikule varade üleandmisel.

Käibemaksu alalaekumise põhjuste osas konsensust ei ole

16.04.19 ... Möödunud aasta suvest plaanitust oluliselt vähem laekunud käibemaksu alalaekumise osas Eesti ekspertide vahel konsensust ei ole. Viidatakse säästmise suurenemisele, majanduskasvu aeglustumisele või näiteks kiirematele maksutagastustele.

Biokütuse tõttu suurt hinnatõusu oodata ei ole

16.04.19 ... Kuigi aprilli teisest poolest hakkavad kõik Eesti tanklad müüma suurema biokomponendi sisaldusega mootorikütuseid, siis ainuüksi sellest muudatusest suuremat hinnatõusu oodata ei ole.

Puitmajatootja müüb hiinlastele tagurpidi maju

16.04.19 ... Eesti puitmajade tootja Q-Haus müüb Hiina suurfirmale tagurpidi maju, mida hakatakse sealsetes tanklates kasutama klientide meelitamiseks.

Maailmaturu nafta hinnad liikusid miinusesse

16.04.19 ... New Yorgi ja Londoni börside nafta hinnad liikusid esmaspäeval miinusesse.

Riigimetsas algas raierahu, looduskaitsjad soovivad üleriigilist raierahu

15.04.19 ... Lindude ja loomade pesitsusaja tõttu algas riigimetsas kaks kuud kestev raierahu. Keskkonnaorganisatsioonid ei pea seda aga piisavaks ja soovivad, et keskkonnaminister kehtestaks üleriigilise raierahu.

USA ja Jaapan alustavad kaubanduskõnelusi

15.04.19 ... USA ja Jaapan alustavad esmaspäeval kaubanduskõneluste esimest vooru, mis on osa president Donald Trumpi kaubanduspoliitikast.

Saksa prokuratuur esitas Volkswageni eksjuhile pettusesüüdistuse

15.04.19 ... Saksa prokuratuur esitas Volkswageni endisele peadirektorile Martin Winterkornile ja veel neljale ettevõtte juhile seoses emissiooniskandaaliga süüdistuse pettuses.

Trump: Boeing peab 737 Maxi põhjalikult parandama

15.04.19 ... Lennukifirmal Boeing tuleb oma 737 Max reisilennukit põhjalikult parandada ja sellele uus nimi anda, ütles esmaspäeval USA president Donald Trump.

Euroopa Liit otsustas alustada kaubanduskõnelusi USA-ga

15.04.19 ... Euroopa Liidu riigid andsid esmaspäeval Prantsusmaa vastuseisust hoolimata rohelise tule kaubanduskõneluste alustamiseks USA-ga.

Eesti ei ole vaesemate EL-i riikide elanikele atraktiivne töökoht

15.04.19 ... Tulevane tõenäoline siseminister Mart Helme (EKRE) leidis möödunud nädalal, et Ukrainast tulevatele hooajatöölistele tuleks Eesti uks sulgeda. Eestlasi aga sama töö peale meelitada ei õnnestu. Paraku pole ukrainlastele asendajaid võtta ka EL-i vaesematest riikidest, kes küll võiksid ilma piiranguteta Eestis töötada, ent me pole nende jaoks atraktiivne riik.

Ajaleht: Andres Vainola naaseb kaevanduste etteotsa kulusid kokku tõmbama

15.04.19 ... Ajal, mil vajadus põlevkivi järgi väheneb, seab Eesti Energia oma kaevanduste etteotsa kulusid koomale tõmbama Andres Vainola, kes tegi sama tööd ka aastatel 2015-2016, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Saksamaa ei kavatse takistada Huawei osalemist 5G-võrkude väljaehitamisel

15.04.19 ... Saksamaa sideregulaator Bundesnetzagentur andis mõista, et ei kavatse Hiina tehnoloogiaettevõtet Huawei hoolimata USA survest 5G-võrkude väljaehitamisest julgeolekukaalutlustel kõrvale jätta.

9 aastat tuhapilvest: Eyjafjallajökull muutis teadlikkust tulemägede ohtudest

15.04.19 ... 15. aprillil 2010 tõi seni vähetuntud Islandi Eyjafjallajökulli vulkaan terve Euroopa teadvusse sõna tuhapilv, mis kõlab siiani pahaendeliselt kõrvus neil, kel mõni lennureis ees. Mida sellest on praeguseks õpitud ja kuidas taolisi olukordi praegu ette nähakse, selgitab vulkaaniuurija Heidi Soosalu.

Maksulaekumise ainus probleem on käibemaksu laekumise aeglane kasv

15.04.19 ... Veebruaris kasvas kogu maksulaekumine 14,3 protsenti 524,4 miljonit eurot võrreldes möödunud aasta sama ajaga. Rahandusministeeriumi andmetel üldise hea maksukasvu murelapseks oli jätkuvalt käibemaks, mis kasvas veebruaris 5,5 protsenti aasta varasemaga võrreldes.

Kruiisihooajal saabub Tallinnasse umbes 600 000 turisti

15.04.19 ... Aprilli lõpus algaval tänavusel ristluslaevade hooajal külastavad laevad Tallinna 339 korral ja toovad siia umbes 600 000 turisti 160 riigist.

Bolt alustab tööd Venemaal

15.04.19 ... Taksoplatvorm Bolt, varasema nimega Taxify, alustab veel tänavu aprillis tegevust Venemaal.
PRAEGU VIKERRAADIOS
ETV2 soovitab
Joonas Hellerma

vaata uuesti!
tulevikupidu

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: