Majandus

Ukraina ja IMF-i juhid leppisid kokku uues koostööprogrammis

08.12.19 ... Ukraina president Volodõmõr Zelenski ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juht Kristalina Georgieva leppisid laupäeval telefonivestluses kokku uues koostööprogrammis, mille maht on ligi 5,5 miljardit dollarit.

Apteekrite liit ravimite tarneraskustest: see on kriis

07.12.19 ... Eesti apteekrite liit tegi pöördumise suurematele hulgimüüjatele, nende esindusorganisatsioonidele ja riigiasutustele seoses ravimikriisiga, kutsudes hulgimüüjaid üles kriitilisele olukorrale kiiret lahendust leidma, et ravimid apteekides taas kättesaadavad oleksid.

"Insight": koostööst Ukraina miljonäriga sai Hillar Tederi õudusunenägu

07.12.19 ... Eesti ärimees Hillar Teder, kellelt võeti Ukrainas ära 200 miljonit dollarit maksnud kinnisvara, rääkis esmakordselt ETV+ uurivale saatele "Insight", mida temal ja tema kaasatöötajatel tuli sellega seoses läbi elada.

Eratarbijate huvi päikesepaneelide vastu kasvab

07.12.19 ... Eesti Energia on sel sügisel müünud eratarbijatele rohkem kui 1 MW mahus päikeseenergia valmislahendusi. Kokku on sõlmitud 60 erakliendilepingut.

Eesti pikaajaline riigireiting jätkab endisel tasemel

07.12.19 ... Reitinguagentuur Standard and Poor's (S&P) kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel kõrgel tasemel AA- stabiilse väljavaatega. Lühiajaline reiting kinnitati senisel tasemel A-1+.

Eesti ja Läti kavandavad ühist meretuuleparki

07.12.19 ... Eesti ja Läti kavandavad Liivi lahte ühist meretuuleparki, mis aitaks kaasa mõlema riigi elektrivarustuskindlusele.

Leedu loobus plaanist osa Rail Balticu trassist üheteelisena välja ehitada

07.12.19 ... Kui seni plaanis Leedu ehitada Rail Balticu trassile jääva Kaunase terminali üheteelisena, siis nüüd on Eesti ja Läti survel sellest plaanist loobutud ja kogu trass tuleb kaheteeline.

Eesti põllumeeste toetused ähvardavad Läti omadest väiksemaks kujuneda

07.12.19 ... Läti valitsus otsustas toetada 2020. aasta riigieelarvest oma põllumajandustootjaid täiendavalt 22 miljoni euroga, mis vastab Euroopa Liidu poolt lubatud üleminekutoetuste maksimummäärale. Eesti täiendava toetuse suurus oma põllumeestele selgub pärast riigieelarve vastuvõtmist riigikogus 11. detsembril. Päev varem kavandavad põllumehed Toompeale meeleavaldust.

Ericsson soostus korruptsiooni eest tasuma üle miljardi

07.12.19 ... Rootsi võrguseadmete ettevõte Ericsson nõustus maksma üle miljardi dollari kokkuleppemenetluses Aasia ja Lähis-Ida riike hõlmavate korruptsioonisüüdistuste lahendamiseks, teatas reedel USA justiitsministeerium.

Prantsusmaa lükkas tagasi USA ettepanekud rahvusvahelise maksureformi kohta

06.12.19 ... Prantsusmaa lükkas tagasi USA ettepanekud jätta suured tehnoloogiaettevõtted kõrvale kavandatavast rahvusvahelisest maksureformist.

OPEC ja Venemaa otsustasid tootmiskärbet suurendada

06.12.19 ... Naftakartelli OPEC liikmed ja Venemaa otsustasid reedel, et kärbivad päevast naftatootmist veel 500 000 barreli võrra.

M.W. Wool koondab 125 töötajat

06.12.19 ... Listeeriabakteriga kimpus olev kalatootja M.V. Wool alustab 125 töötaja koondamist 14. detsembril ning ei ole teada, kas ettevõte kunagi tegevust jätkab.

Suurbritannias lasti õhku soojuselektrijaama ikooniliseks saanud jahutustornid

06.12.19 ... Suurbritannias lasti õhku 50 aasta vanuse soojuselektrijaama jahutustornid, mille asemele hakatakse kinnisvara arendama.

Lennujaam uurib võimalusi avada aastate pärast kaubaliin Pärnust Hiinasse

06.12.19 ... Renoveerimise ootel Pärnu lennujaam teenindab praegu vaid Ruhnu-Pärnu lennuliini. Küll aga võib lennujaama oodata suur tulevik, kui teoks saavad Tallinna lennujaama koostööplaanid ühe Hiina ettevõttega. Hiina kaubalennukid siia lähiaastatel siiski lendama ei hakka, sest need vajaksid veel pikemat lennurada, kui see eelseisva renoveerimise järel tekib.

Proviisoriapteeke pooldav Tuus-Laul: ketid on orienteeritud müügile, mitte nõustamisele

06.12.19 ... Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul ei nõustu oma fraktsioonikaaslase Tõnis Mölderiga, et turg peab apteegimaastiku paika panema. Tema hinnangul ei peaks alluma apteegireformis ärimeeste survele ning igas kaubanduskeskuses ei peakski olema kolm apteeki.

USA töötus langes novembris 3,5 protsendile

06.12.19 ... USA töötus langes novembris 0,1 protsendi võrra 3,5 protsendile, peamiselt tulenevalt tööjõu väikesest vähenemisest, selgub tööministeeriumi andmetest.

Tuuleparkide rajajad süüdistasid kaitseministeeriumi oma tegevuse takistamises

06.12.19 ... Mitmed Eestisse tuuleparke rajavada soovivate ettevõtete esindajad süüdistasid reedel peetud pressikonverentsil kaitseministeeriumi oma plaanide elluviimise takistamises.

Swedbank: Läti pangad on riskijuhtimises Eesti ja Leedu omadest ees

06.12.19 ... Lätis tegutsevad pangad on teistest Baltimaade pankadest riskijuhtimises ees, ütles Swedbank Läti juhatuse esimees ja Läti pankade liidu esimees Reinis Rubenis.

Hiina tahab sealihatoodangu viia katkueelsele tasemele

06.12.19 ... Hiina vabastab võimalikult palju maad, et taastada sealihatoodang sigade Aafrika katku eelsele tasemele, teatas riigi põllumajandusministeerium reedel.

Intervjuu | Mölder apteegireformist: turg suudab ennast piisavalt hästi reguleerida

06.12.19 ... Apteegireformi töörühma juht Tõnis Mölder tahab jätta apteegireformis Keskerakonna jaoks kõik versioonid võimalikuks, kuid keeldub otsesõnu välja ütlemast, kas mõni teine idee neljapäeval avalikkuse ette jõudnud peamisi piiranguid kaotava ravimiseaduse eelnõu kõrval ka sama kaugele on arendatud ja sama tõsiselt kaalumisel on. ERR avaldab Mölderi antud intervjuu täismahus.

EAS sai uue juhi

06.12.19 ... Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimehena asub 9. detsembrist tööle Peeter Raudsepp, kes on varem juhtinud suurettevõtteid nagu ETK Hulgi, Eesti Post ja rahvusvahelise taustaga Rautakeskot.

Otse kell 12.30: tuuleparkide arendajate ühine pressikonverents

06.12.19 ... Eesti tuuleparkide arendajad korraldavad reedel pressikonverentsi, kuna viimastel päevadel on tuuleparkide arendamise teema seoses Aidu tuulepargis toimuvaga taas aktuaalseks muutunud. Kell 12.30 algavat pressikonverentsi saab portaalis ERR.ee jälgida otsepildis.

Statistikaameti andmetel on Eestis ligi 12 000 vaba töökohta

06.12.19 ... Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli tänavu kolmandas kvartalis 11 892 vaba ametikohta, mida on aastatagusest neli ning eelmisest kvartalist kuus protsenti enam, teatas statistikaamet.

Uber sai USA-s kahe aasta jooksul ligi 6000 seksuaalrünnaku teadet

06.12.19 ... Taksoteenust pakkuvale Uberile tehti 2017. ja 2018. aastal USA-s pea 6000 seksuaalse rünnaku teadet, millest rohkem kui 450 olid vägistamisest, teatas firma neljapäeval avaldatud turvaraportis.

Advokaadid: riikliku taustaga isikutele kehtivad karmimad panganõuded on põhjendatud

06.12.19 ... Ehkki riikliku taustaga isikute (PEP) ja nende lähedaste jaoks on pangatoimingud muutunud keerulisemaks, on see paraku hind, mis tuleb maksta, et Eesti kaudu ei tehtaks ebaseaduslikke tehinguid ega pestaks siin puhtaks kuritegelikku raha, leiavad advokaadid.

Loodav teenistus hakkab uurima pahatahtlikke pankrotipõhjustajaid

06.12.19 ... Suur osa pankrotimenetlusi raugeb, ilma et pankrot oleks välja kuulutatud ning pahatahtlikult pankroti põhjustanud isikud jäävad vastutusele võtmata. Justiitsministeeriumis valmiva eelnõu kohaselt hakkab tulevikus võlgniku ja tema lähikondsete tegevust uurima konkurentsiameti juurde loodav maksejõuetuse teenistus.

Saaremaa plaanib toetada Kuressaare-Stockholmi suvist lennuliini 150 000 euroga

05.12.19 ... Saaremaa vald plaanib kolmeks aastaks eraldada 150 000 eurot, et Kuressaarest saaks suvekuudel lennata otse Stockholmi.

WTO liikmed jõudsid esialgsele kokkuleppele 2020. aasta eelarves

05.12.19 ... Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) liikmed jõudsid neljapäeval esialgsele kokkuleppele 2020. aasta eelarve osas, vältides tegevuse peatamise ohtu, mis tulenes USA ähvardustest blokeerida rahastamine seoses pettumusega vaidluste lahendamise kohtus.

Jaapani valitsus hoogustab majandust 12 triljoni jeeniga

05.12.19 ... Jaapani valitsus kiitis heaks 12,2 triljoni jeeni suurused meetmed majanduse hoogustamiseks olümpiamängude eel, sest riigi eksport on tardunud ja tugevasti vähenenud ka tarbimine.

Huawei andis USA sideameti kohtusse

05.12.19 ... Hiina tehnoloogiagigant Huawei andis kohtusse USA föderaalse sideameti, mis 22. novembril lisas Huawei rahvuslikku julgeolekut ohustavate firmade nimekirja.

OPEC võib koos Venemaaga kokku leppida toornafta suuremates tootmiskärbetes

05.12.19 ... Naftat eksportivate riikide organisatsioon OPEC võib koos Venemaaga kokku leppida toornafta toodangu suuremates kärbetes, mis võib veelgi kergitada nafta hinda.

RB Raili ajutine juht on hinnangutes firma juhtimisprobleemide kohta ettevaatlik

05.12.19 ... Riias asuvat valdusettevõtet RB Rail juhib esimesi päevi ajutine juhtkond. Selle eesotsas olev Agnis Driksna on "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus hinnangutega ettevaatlik, kuid RB Raili töötajad ootavad reedeselt peaministrite kohtumiselt selgeid seisukohti projekti juhtimismudeli ja vastutuse kohta.

Eelnõu: koalitsioon tühistab apteegireformi, kavandatud piirangud võidakse kaotada

05.12.19 ... Koalitsioon on valmis saanud ravimiseaduse eelnõu, mis keerab järgmisel kevadel jõustuma pidanud apteegireformi pea peale ehk tühistab kõik kavandatud piirangud. Sotsiaalminister Tanel Kiik ütleb, et koalitsioonis puudub seaduseelnõu üle veel üksmeel.

Tallinna lennujaama reisijate arv ületas juba eelmise aasta taseme

05.12.19 ... Tallinna lennujaama on novembri seisuga läbinud kolm miljonit reisijat. Eelmisel aastal täitus kolm miljonit aasta viimasel päeval.

Minister Karu: 5G võrgu rajamisel tuleb hinnata tehnoloogia tootja usaldusväärsust

05.12.19 ... Viienda põlvkonna (5G) sidevõrkude ehitamisel tuleb tehnoloogia valimisel hinnata ka selle pakkuja usaldusväärsust, ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu.

Riigikontroll: Rail Baltic läheb kallimaks ja ei valmi ilmselt tähtajaks

05.12.19 ... Riigikontrolli audit näitas, et Rail Balticu raudteeprojekti puhul on tekkinud hilinemisi, sealhulgas Eesti vastutada olevas osas, ja osa tegevuste maksumuse prognoosid on suurenenud, mistõttu pole objekti valmimine tähtajaks ilmselt realistlik. MKM loodab siiski tähtaegadest kinni pidada.

Teadlased: puidu osakaalu suurendamine fossiilkütustes on üks lahendus

05.12.19 ... Üha kasvavat keskkonnaohtu kujutavat fossiilsete kütuste kasutamist saab keskkonnasõbralikumaks muuta neile puidu lisamise teel – sellise vahekokkuvõtteni jõudsid oma aasta väldanud uurimuses Tallinna Tehnikaülikooli soojusenergeetikud.

Omniva on uue sorteerimiskeskuse enne jõule ideaalselt tööle saanud

05.12.19 ... Postiettevõte Omniva on eelmisel sügisel tõrkunud uue sorteerimiskeskuse nüüd ideaalselt tööle saanud ja isegi praegu enne jõule pole selle võimsus koormatud rohkem kui poole võrra.

Maailmaturu naftahinnad tegid läbi suure tõusu

05.12.19 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörside naftahinnad tegid kolmapäeval läbi suure tõusu.

Martin Helme seisab Aidu tuulikute küsimuses Sõnajalgade eest

04.12.19 ... Tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) koostab ettekirjutust, mis tõenäoliselt kohustab Aidu tuulepargis kaht Eesti kaitseradarite tööd segavat ning liialt kõrgeks ehitatud tuulikut lühemaks tegema. Tuuleparki arendavad Oleg ja Andres Sõnajalg ametiga ei nõustu ega leia, et nad oleksid midagi valesti teinud.

"Pealtnägija": kütuseärimees tegutses enda väitel õlikuninga tankistina

04.12.19 ... Avalikkuses vähetuntud kütuseärimees Mihkel Miilpaluväidab, et tegutses aastaid õlikuningas Toomas Tamme tankistina, esindades teda erinevates rohkem või vähem kahtlastes äritehingutes.

ERR Riias: Air Baltic loodab välja koolitada hulga Balti riikidest pärit piloote

04.12.19 ... Lennufirma Air Baltic loodab lähiaastail koolitada palju Balti riikidest pärit piloote, kes teenindaksid Riiast, Tallinnast ja Vilniusest lähtuvaid lende. Riia lennujaamas asuvas õppekeskuses on nüüd maailma üks moodsamaid lennusimulaatoreid.

Õiguslik analüüs pensionikogujate kohtlemisel põhiseaduslikku vastuolu ei näe

04.12.19 ... Justiitsministeeriumi tellimusel valminud õiguslik analüüs väidab, et I ja II samba pensionikogujate erineval kohtlemisel põhiseaduslikku võrdsuspõhiõigust ei rikuta, sest grupid pole omavahel üldse võrreldavad.

Von der Leyen asus toetama EL-i suurema eelarve pooldajaid

04.12.19 ... Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen asus kolmapäeval toetama neid, peamiselt vaesemaid Euroopa Liidu riike, mis soovivad võimalikult suur EL-i mitmeaastast eelarvet (MFF).

Ministeerium kaalub pankadele klientide tegelikust kasusaajast teavitamise nõuet

04.12.19 ... Rahandusministeeriumis valminud rahapesuvastases eelnõus oli ettepanek, et kui pankadel tekib kahtlus ettevõtte tegeliku kasusaaja osas, peaksid nad selle kohta registrisse märke tegema. Kuna plaan sai kriitikat, kaalub ministeerium nüüd ka võimalust, et tegelike kasusaajate registrist saaks siiski riigi andmekogu, kuhu märkeid teeks registripidaja.

Aivar Hundimägi: minister Martin Helme leidis maksutera

04.12.19 ... Rahandusminister Martin Helme suunas sel nädalal eneselegi ootamatult avalikkuse tähelepanu ühele jaburale reeglile Eesti seadusandluses, sedastab Aivar Hundimägi Vikerraadio päevakommentaaris.

Google'i asutajad taanduvad grupi tegevjuhtimisest

04.12.19 ... Tehnoloogiahiiu Google tegevjuht Sundar Pichai asub juhtima selle emafirmat Alphabet Inc, teatas ettevõte. Pichai võtab ameti üle Google'i kaasasutajalt Larry Page'ilt.

Teadus- ja arendustegevuse kulud kasvasid mullu viiendiku võrra

04.12.19 ... Eestis kulutati 2018. aastal teadus- ja arendustegevusele 365,6 miljonit eurot, mida on viiendiku võrra enam kui aasta varem.

Ajalehed avalikustavad uuel aastal digitellimuste arvu

04.12.19 ... Järgmisel aastal kavatsevad meediaväljaanded avalikustada oma digitellimuste arvu ja praegu käiva testperioodi ajal ühtlustatakse metodoloogiat, kuid tellimuste arvu hoitakse veel avalikkuse eest varjus. Samal ajal tõstab Eesti Post perioodika kojukande hindu ja mitu väljaannet vastavad sellele omakorda tellimuste hinna kergitamisega.

Riik paneb raha riskantsetesse äriideedesse

04.12.19 ... Riik annab kokku kuni 600 000 eurot neljale algusjärgus äriideele, lootuses, et mõnest saab samasugune rahvusvaheline edulugu, nagu on e-residentsus.
jõuluootus
PRAEGU VIKERRAADIOS
ERR-i jõulupood
hääleta!
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: