Majandus

Kohus: diisliskandaalis VW peab kliendile tagastama auto ostmiseks võetud laenu

13.04.21 MAJANDUS ... Karlsruhes asuv föderaalkohus otsustas, et Volkswagen peab täielikult kompenseerima klientidele laenu, mille eest nad ostsid omale auto, mille diiselmootoritega oli emissioonitestide käigus manipuleeritud.

Ostukeskused: tegelik kahju kaupmeestele selgub peale piirangute lõppemist

13.04.21 MAJANDUS ... 11. märtsist valitsuse korraldusega uksed sulgema pidanud kauplused peavad veel vastu ja pole kaubanduskeskuste omanikele rendilepinguid üles öelnud. Pigem üritatakse riigi poolt makstavate toetustega taasavamiseni vastu pidada ning loodetakse käibe kiirele taastumisele.

Eesti riigil on Freeh' büroo ees ligi 200 000 euro eest maksmata arveid

13.04.21 MAJANDUS ... Eesti riigil on Louis Freeh' büroo ees umbes 200 000 euro eest maksmata arveid. Rahandusministeeriumi teatel ei maksta raha enne välja, kui advokaadibüroo annab selge ülevaate, mida ta alates läinud aasta suvest on teinud.

Tootmisseisakud ja nõudluse kasv on ehituskaupade hinnad üles viinud

13.04.21 MAJANDUS ... Koroonapiirangute tõttu tekkinud seisakud tootmises ja kasvanud nõudlus on ehituskaupade hinnad üles viinud. Puidutooteid pole müüjatel sageli klientidele pakkuda aga isegi 30 protsenti kallimate hindade juures.

Geopoliitilised pinged vähendavad rubla väärtust

13.04.21 VÄLISMAA ... Venemaa vägede koondumine Ukraina piirile ja USA võimalikud sanktsioonid vähendasid märtsis ja aprillis rubla väärtust.

Eesti tööturg reageeris kriisile Euroopast tugevamalt

13.04.21 MAJANDUS ... Eesti majanduse langus jäi mullu väiksemaks kui enamikus teistes Euroopa riikides, Eesti Panga tööturu ülevaate kohaselt reageeris tööturg aga kriisile tugevamalt kui mujal Euroopas. Selle aasta kevadiste piirangute mõju tööturule on veel vara hinnata.

Maksebilansi jooksevkonto oli veebruaris 14 miljoni euroga miinuses

13.04.21 MAJANDUS ... Keskpanga kiirhinnangu järgi oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2021. aasta veebruaris 14 miljoni euro suuruses puudujäägis, samal ajal aasta tagasi aga 85 miljoni euroga ülejäägis.

Päev koroonapiiranguid võib riigile maksta vähemalt seitse miljonit

13.04.21 MAJANDUS ... Erinevate arvutuskäikude kohaselt maksab üks päev koroonapiiranguid riigile seitse kuni 19 miljonit eurot.

Biden arutas USA suurfirmade juhtidega pooljuhtide nappust

13.04.21 MAJANDUS ... USA president Joe Biden kohtus esmaspäeval virtuaalselt mõnede USA suurfirmade juhtidega, kellega arutas autootjaid ja elektroonikafirmasid kimbutavat üleilmset pooljuhtide nappust.

Eesti tehnoloogiaettevõte Veriff sai suure rahasüsti

12.04.21 MAJANDUS ... Eestis tegutsev tehnoloogiaettevõte Veriff kaasab täiendavalt 58 miljonit eurot. Juhtivinvestoriteks on investeerimisfirmad IVP ja Accel, mille esindajad liituvad ka ettevõtte nõukoguga.

Tallinna börs on aasta algusest saati teinud tugeva tõusu

12.04.21 MAJANDUS ... Tallinna väärtpaberibörs on näidanud aasta algusest 20-protsendilist tõusu. Tulususindeks jälgib aktsiate kogutulusust ja peale hinnamuutuste kajastab see ka dividendimakseid.

K-rauta: ehituspoodide sulgemine loob ebavõrdse konkurentsisituatsiooni

12.04.21 MAJANDUS ... Ehitus- ja sisustuskaupade kett K-rauta märgib ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutile ning valitsusele saadetud pöördumises, et sunnitud sulgemine tekitab ehitus- ja aianduspoodidele ebavõrdse konkurentsiolukorra ja majanduslikku kahju. Ettevõte teeb ettepaneku taasavada ehituspoed esimesel võimalusel, tehes seda turvaliselt ja kliendivoogu rangetest ohutusnõuetest lähtuvalt viisil.

Prantsusmaa võib keelustada osad siseriiklikud lühilennud

12.04.21 VÄLISMAA ... Prantsusmaa parlamendi alamkoja saadikud hääletasid nädalavahetusel selle poolt, et keelustada osad siseriiklikud lühilennud, millele on olemas alternatiiv rongiliini näol.

Türkmenistani vaevab riigi ajaloo suurim inflatsioon

12.04.21 VÄLISMAA ... Türkmenistani rahaühiku manati vahetuskurss langes 3. aprillil mustal turul 40 manatile dollari eest. See oli 11 korda kõrgem ametlikust kursist 3,5 manati dollari kohta.

Teadlased tõmbavad Eestit vesinikuenergia rongile

12.04.21 TEHNIKA ... Teadlased ja ettevõtjad on vesinikuenergiaga tegelenud juba aastakümneid. Möödunud aasta juulis Euroopa Liidus vastu võetud vesinikustrateegia on pööranud ka siinsete inimeste pilgud selle tulevikukütuse poole, millel on potentsiaali olla täiesti keskkonnasõbralik.

Konjunktuuriinstituut prognoosib tänavuseks majanduskasvuks kolm protsenti

12.04.21 MAJANDUS ... Eesti Konjunktuuriinstituut (EKI) prognoosib tänavuseks majanduskasvuks kolm protsenti ning inflatsiooniks 1,8 protsenti. EKI ekspertide paneeli märtsis antud hinnangute kohaselt on kuue kuu pärast Eesti majanduse olukord märksa parem kui praegu, aga selle eelduseks on siiski koroonakriisi leevenemine peamiselt laieneva vaktsineerimise tõttu.

Otse kell 11: Marje Josing Eesti majanduse väljavaadetest

12.04.21 MAJANDUS ... Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing tutvustab esmaspäeval esimese kvartali konjunktuuri tulemusi ning prognoosi järgmiseks pooleks aastaks. Kell 11 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Hiina trahvis Alibabat 2,78 miljardi dollariga

10.04.21 MAJANDUS ... Hiina finantsjärelevalveasutused trahvisid e-kaubanduse hiidu Alibabat hiiglasliku 18,2 miljardi jüaani ehk 2,78 miljardi dollariga seoses ettevõtte domineeriva turupositsiooni väidetava kuritarvitamisega, teatas laupäeval riigimeedia.

Valitsus jätkas riigi eelarvestrateegia arutelu

09.04.21 MAJANDUS ... Valitsus jätkas reedel 2022-2025 eelarvestrateegia koostamise arutelu.

Kohtutäitur pani müüki suurarendusele mõeldud kinnistu Pirital

09.04.21 MAJANDUS ... Tallinnas Pirital olümpiapurjespordikeskuse juures asuv ala on suurte plaanidega olnud täidetud juba paarkümmend aastat, kuid ehituseni pole siiani jõutud. Üks kinnistu pandi kohtutäiturite poolt hiljuti müüki.

Boeing: osal 737 MAX lennukitel võib olla elektriline viga

09.04.21 MAJANDUS ... USA lennukitootja Boeing teatas oma 16 kliendile, et nad uuriksid enne 737 MAX lennukimudeli edasi kasutamist võimalikku elektriprobleemi.

Riik plaanib lühendada elektrikatkestuse lubatud pikkust kolmele päevale

09.04.21 MAJANDUS ... Riik plaanib lühendada elektrikatkestuste lubatud pikkust 120 tunnilt 72 tunnile ja kaasajastada katkestuse puhul võrgutasude vähendamise määrad.

Helme: diislikütuse aktsiisi tõstmine on endale jalga tulistamine

09.04.21 MAJANDUS ... Endise rahandusministri, EKRE esimehe Martin Helme sõnul ei ole diislikütuse aktsiisi järgmisest kevadest endisele tasemele mõistlik ja langetuse tagasi pööramine on endale jalga tulistamine. Kuigi eelmine valitsus kirjutas aktsiisilangetuse seadusesse ajutise meetmena, siis Helme sõnul tehti seda Isamaa nõudmisel.

Tesla kritiseeris Saksamaa bürokraatiat

09.04.21 VÄLISMAA ... USA autotootja Tesla teatas, et Saksamaa kohmakas bürokraatia takistab võitlust kliimamuutuste vastu. Tesla üritab saada valitsuse nõusolekut, et rajada Berliini lähedale maailma suurim elektriautotehas.

Tallinna Sadama kaubamaht esimeses kvartalis kasvas

09.04.21 MAJANDUS ... Tallinna Sadama kaubamaht kasvas esimeses kvartalis mullusega võrreldes 10 protsenti 5,3 miljonile tonnile. Reisijate arv langes 76 protsenti 373 000 reisijale, mandri ja suursaarte vahel langes reisijate arv seejuures 11 protsenti.

Veebruaris jätkus kaubavahetuse positiivne kurss

09.04.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel suurenes kaupade eksport veebruaris möödunud aasta sama kuuga võrreldes 16 protsenti ning import 10 protsenti. Oluliselt mõjutasid kaubavahetuse suurenemist nii mineraalsete toodete kui ka puidu ja puittoodete vedu.

Sõõrumaa rajab Tondile 40 miljoni eurose ärikvartali

08.04.21 MAJANDUS ... Urmas Sõõrumaa kinnisvarafirma US Real Estate ehitab Tondile 40 miljonit eurot maksva ärikvartali ning muu hulgas tehakse korda ettevõttele kuuluvad vanad kasarmuhooned.

Restoranid ootavad luba väliterrasside avamiseks

08.04.21 MAJANDUS ... Paljud aastaid edukalt tegutsenud söögikohad on pärast rasket talve tegevuse lõpetanud, paljud panid uksed kinni ajutiselt, mõned proovivad toitu kaasa müüa. Kevadise lootuskiirena ootavad restoranipidajad pikisilmi luba avada väliterrassid.

Huvi pensioni investeerimiskontode vastu on olnud väike

08.04.21 MAJANDUS ... Sellest kuust saavad pensionikogujad esitada avalduse, et viia raha üle pensioni investeerimiskontole. Seeläbi saavad pensionikogujad võtta endale fondijuhi ülesanded ja juhtida investeeringuid ise. Huvi teenuse vastu on seni olnud väga väike.

Kütusemüüjad käisid taas välja suvise mootoribensiini müügiaja lühendamise

08.04.21 MAJANDUS ... Eesti Õliühing MTÜ soovib lühendada suvise mootoribensiini müümisperioodi, kuna praegu maksavad tarbijad aastas ligi miljon eurot rohkem. Lisaks on Eesti naaberriikidega võrreldes ebasoodsas olukorras, kuna pole rakendanud Euroopa Liidu (EL) direktiivist tulenevat suveperioodi muutmise erandit.

Eesti Posti juhatuse esimeheks saab Mart Mägi

08.04.21 MAJANDUS ... Eesti Posti uueks juhiks saab senine statistikaameti peadirektor Mart Mägi, kes asub uues ametis tööle 10. mail.

Märtsis kerkisid hinnad aasta võrdluses 1,1 protsenti

08.04.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel langes tarbijahinnaindeks märtsis võrreldes veebruariga 0,2 protsenti ning tõusis eelmise aasta märtsiga võrreldes 1,1 protsenti. Mullu märtsiga võrreldes olid kaubad 0,5 ja teenused 2 protsenti kallimad.

Tartu liinilendude taasavamist pole enne tulevat aastat loota

08.04.21 MAJANDUS ... Tartu lennujaam jätkab tööd ühes vahetuses ja töövälisel ajal maandumine nõuab erikokkuleppeid, liinilendude taasavamist enne tulevat aastat loota pole.

Briti toidukullerid nõudsid paremaid tingimusi

07.04.21 MAJANDUS ... Toiduvedu pakkuva Briti ettevõtte Deliveroo kullerid kogunesid Londonis meeleavaldusele, et nõuda ettevõtte turuväärtuse tõusu taustal paremat kohtlemist.

Samsung teatas 44-protsendilisest kasumi kasvust

07.04.21 MAJANDUS ... Lõuna-Korea elektroonikagigant Samsung Electronics teatas, et eismese kvartalis suudeti kasumit kasvatada 44 protsenti.

Suurbritanniat ootab Brexiti tõttu aiataimede nappus

07.04.21 MAJANDUS ... Suurbritanniat tabab sel hooajal taimede nappus, sest aiandus on tõusuteel, kuid Brexitist tingituna ei jõua taimed ja aiandustarvikud Euroopast enam nii kergesti kohale.

Tallinnas on tekkinud korterite pakkumise puudujääk

07.04.21 MAJANDUS ... Tallinnas seisati kriisi tõttu mitmed uusarendused ja kuigi neid möödunud aastal järjest taas ehitama hakati, on ajutiselt Tallinnas tekkinud korterite pakkumise puudujääk. Uusi kortereid peaks rohkem turule tulema sügiseks.

Laenuta jäänud Sõõrumaa tahab Patarei arenduse viieks aastaks pausile panna

07.04.21 MAJANDUS ... Patarei merekindlust arendav suurärimees Urmas Sõõrumaa soovib kriisi tõttu panna arenduse viieks aastaks pausile, sõlmitud lepingu tingimused seda aga teha ei luba. Varem lootis Sõõrumaa saada ehitusega edasi minemiseks riigilt Kredexi kaudu laenu, ettevõtlus- ja IT-minister Andres Suti sõnul ei võimalda uued tingimused sellist laenu enam anda.

Keskerakond püüdis Teet Soormi MES-i nõukokku suunata

07.04.21 MAJANDUS ... Keskerakond püüdis suunata Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukokku endist Rakvere lihakombinaadi omanikfirma tegevjuhti, omastamises ja rahapesus kahtlustatud, kuid endise tööandjaga kokkuleppe sõlminud Teet Soormi.

Huko Aaspõllu: me oleme kohe majandusbuumis

07.04.21 ARVAMUS ... Meil on kohe-kohe käes kiire koroonast taastumise majandusbuum. Majanduse täielik avamine on kuude küsimus. Samal ajal ei tasu unustada, et mitte kõik ei ole kriisis võrdselt pihta saanud ja neil, kellel kõige halvemini läks, võib taastumine ebavõrdsust vaid süvendada, sedastab Huko Aaspõllu Vikerraadio päevakommentaaris.

Kiikri arendus Kadriorus valmib lõplikult järgmise aasta lõpus

07.04.21 MAJANDUS ... Metro Capital alustas Reide tee lähedale jääva Kiikri kvartali viimase etapi ehitamist, esimene kortermaja kahest valmib järgmise aasta juunis.

Helme: Tibari USA-sse saatmine on rahapesijate huvides

07.04.21 MAJANDUS ... Endise rahandusministri, EKRE esimehe Martin Helme sõnul on Swedbanki finantskuritegude tõkestamise juhi Indrek Tibari määramine Ameerika Ühendriikidesse justiitsatašeeks rahapesijate huvides. Helme hinnangul takistab see USA uurimist ja Eesti jääb trahvide määramisel rahast ilma.

Baltika müüb Montoni kaubamärgi hiinlastele

07.04.21 MAJANDUS ... Rõivafirma Baltika müüb Montoni kaubamärgi Hiina rõivatootjale Shenzhen Maiteng International Apparel Co.Ltd. Baltika jätkab vaid naisterõivastebrändi Ivo Nikkolo arendamist ja turustamist.

Kahe suure maantee laiendamiseks käivitub peagi eriplaneering

07.04.21 MAJANDUS ... Lähiaastatel joonistatakse riigi eriplaneeringuga kaardile117 kilomeetrit maanteekoridori. Esimesena alustatakse eriplaneeringut Haljala-Kukruse, seejärel Uulu-Ikla lõigul.

Diislikütuse aktsiisitõus viiks tankimise taas lõunanaabrite juurde

06.04.21 MAJANDUS ... Valitsus on võtnud sihiks lõpetada järgmise aasta maikuust ajutisena mõeldud diislikütuse aktsiisilangetus. Logistika- ja transpordiettevõtjad hoiatavad, et see viib tankimise taas lõunanaabrite juurde ning kokkuvõttes kannab riik sellest suuremat kahju. Otsus peaks sündima aprillikuu jooksul.

Euroopa Liit andis Prantsusmaale loa nelja miljardiga Air France'i toetada

06.04.21 MAJANDUS ... Euroopa Liit andis teisipäeval Prantsusmaa valitsusele loa kuni nelja miljardi euro suuruseks rahasüstiks lennukompaniile Air France, et aidata toime tulla koroonapandeemia tõttu tekkinud raskustega.

USA tarneahela probleemid jõudsid ketšupi väikepakkideni

06.04.21 VÄLISMAA ... Koroonaviiruse epideemia piirangutest tingituna on USA-s üleriigiline ketšupipuudus. Kõige rohkem on puudu väikestest ketšupipakkidest.

Yellen: suurfirmadele tuleb kehtestada rahvusvaheline tulumaksumäär

06.04.21 MAJANDUS ... USA rahandusminister Janet Yellen teatas esmaspäeval, et suurkorporatsioonidele tuleb kehtestada rahvusvaheline minimaalne tulumaksumäär.

Eesti Raudtee laiendab Balti jaama

06.04.21 MAJANDUS ... Eesti Raudtee ja LEONHARD WEISS OÜ sõlmisid Balti jaama laiendamise ehitusööde lepingu maksumusega veidi üle 3,3 miljoni euro. Tööde raames rajatakse kaks uut jaamateed koos platvormidega ning ehitatakse täiendav peatee Paldiski maantee viadukti ja Kitseküla peatuse vahele.

Riigikohus: tuuleparkide rajamist võib riigikaitse tõttu piirata

06.04.21 MAJANDUS ... Riigikohus otsustas, et riigikaitselistel eesmärkidel võib piirata tuuleparkide rajamist. Riigikohus ei leidnud vastuolu põhiseadusega õigusaktides, mille alusel Toila vald keeldus tuulepargile ehitusloa andmisest.

uus kuuldemäng

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

Õpi kodus!

esita küsimus!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: