Majandus

ÜRO: rahvusvaheline turism kahaneb pandeemia tõttu 70 protsenti

27.10.20 ... Rahvusvaheliste turistide arv langes aasta esimesel kaheksal kuul mullu sama ajaga võrreldes 70 protsenti, teatas teisipäeval Maailma Turismiorganisatsioon (UNWTO).

Postimees asutas ettevõtte OMG TV

26.10.20 ... Postimees Grupp on loonud uue ettevõtte OMG TV OÜ, mille juhatusse kuuluvad grupi tegevjuht Andrus Raudsalu, grupile kuuluvas teises telefirmas müügiga tegelev Pert Lomp ja endine Starmani juht Toomas Tiivel.

Aivar Hundimägi: mida teha II pensionisambasse kogunenud säästudega?

27.10.20 ... Mida teha teise pensionisambasse kogunenud säästudega? See on küsimus, mida tõenäoliselt paljud endalt ja tuttavatelt lähiajal küsivad. Aivar Hundimägi pakub Vikerraadio päevakommentaaris välja mõned võimalused, mida tasuks kaaluda.

Levikom peab läbirääkimisi kodumaise investoriga

27.10.20 ... Levikom soovib kaasata vähemalt kaks miljonit eurot, et kapitaliseerida end 5G sagedusala konkursiks. Läbirääkimised on lõppfaasis kodumaise investoriga.

Elektrilevi juhiks saab Mihkel Härm

27.10.20 ... Elektrilevi nõukogu otsuse kohaselt alustab 1. jaanuarist 2021 Eesti Energia kontserni reguleeritud võrguteenuse ettevõtte Elektrilevi juhina tööd Mihkel Härm.

Alexela saab Kredexilt kätte Kiviõli Keemiatööstusele vajaliku 37-miljonise laenu

27.10.20 ... Alexela gruppi kuuluvat Kiviõli Keemiatööstust haldav Alexela Varahalduse AS ja KredEx sõlmisid laenulepingu summas 37 miljonit eurot, mis võimaldab ettevõttel säilitada Kiviõli Keemiatööstuses rohkem kui 500 töökohta.

Keskpank: tööturul ei läinud täide pessimistlikumad prognoosid

27.10.20 ... Eesti Panga värskest tööturu ülevaatest selgub, et pärast hõive järsku kahanemist ja tööpuuduse hüppelist tõusu 2020. aasta teises kvartalis püsis tööturu olukord suvekuudel stabiilsena.

Türgi president kutsus boikottima Prantsuse kaupu

27.10.20 ... Türgi president Recep Tayyip Erdogan ühines esmaspäeval üleskutsetega boikoteerida Prantsusmaa kaupu, valades veelgi õli tulle Prantsusmaa ja islamiriikide vahel lahvatanud vastasseisus islamiusu ja sõnavabaduse üle.

Ministeerium koostab suurt põllumajanduse toetuspaketti

27.10.20 ... Maasikakasvatajate soov hüvitist saada on muutumas väikeseks osaks hoopis suuremast arutelust. Põllumajandus-kaubanduskoja hinnangul vajavad abi nii maasika-, kartuli- kui ka loomakasvatajad.

Nafta hinnad maailmaturul langesid

27.10.20 ... Nafta tulevikutehingute hinnad New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel esmaspäeval langesid.

Finnair müüb lennukitoitu kaupluses

26.10.20 ... Soomlased, kes igatsevad lennukitoitu, saavad seda nüüd poest osta.

Kinnisvaraturg on taastunud, kuid analüütikute sõnul optimism kaua ei kesta

26.10.20 ... Kevadel drastilist langust kogenud kinnisvaraturg on taastunud, kuid analüütikute hinnangul ei pruugi optimismi kauaks jätkuda.

MES lõpetab kriisi mõjude leevendamiseks mõeldud laenude taotluste vastuvõtu

26.10.20 ... Maaelu edendamise sihtasutus ehk MES lõpetab koroonakriisi mõjude leevendamiseks suunatud laenude taotluste vastusvõtu, sest selleks mõeldud 100 miljonit eurot on sisuliselt otsas. Laenu jagamise tingimustega pole rahul nii riigikontroll, õiguskantsler kui ka opositsioon.

WTO liikmed kiitsid heaks EL-i Boeingu-tollid USA kaupadele

26.10.20 ... Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) liikmed andsid esmaspäeval Euroopa Liidule loa kehtestada tollid nelja miljardi dollari väärtuses impordile Ameerika Ühendriikidest seoses ebaseadusliku riigiabiga, mida USA andis lennukitootjale Boeing.

Lufthansa teatel on viiruse tõttu ohus 30 000 töökohta

26.10.20 ... Saksa lennufirma Lufthansa hoiatas pärast talvise lennugraafiku kärpimist tasemele, mida viimati nähti 1970. aastatel, et ohus on 30 000 töökohta.

Võrdlus: palju kaotab pensionis teisest sambast loobuja

26.10.20 ... Eelmisel nädalal tegi riigikohus otsuse, et pensionireform ei ole inimeste põhiseaduslikke õigusi riivav, mistõttu võivad inimesed oma II sambasse kogunenud raha juba enne pensionile jäämist välja võtta. ERR võrdles, palju kaotab inimene pensionis, kui juba nüüd oma kogutu välja võtab.

Sven Sester: targalt tulevikku luues

25.10.20 ... Loodan, et Euroopa Liit haarab juhtrolli digi-, rohe- ja energeetikavaldkonnas. Peame olema valmis sellele omalt poolt kaasa aitama ning olema ka teistele eeskujuks. Samal ajal peame arvestama ka negatiivse stsenaariumiga, et EL-i roll maailmaareenil järjest väheneb, kirjutab Sven Sester.

Samsungi esimees Lee Kun-hee suri 78-aastaselt

25.10.20 ... Lõuna-Korea tehnoloogiafirma Samsungi juhatuse esimees Lee Kun-hee suri 78 aasta vanuselt, teatas suurfirma pühapäeval.

Silver Türk: demokraatlikust maksusüsteemist

24.10.20 ... Demokraatlik maksusüsteem annaks majanduslikult tootlikele kodanikele võimaluse suunata osa enda toodetud ressurssi otse teadusesse või tee-ehitusse päriselus, mitte ainult unenäos või arvutimängus, kirjutab Silver Türk.

Europarlament võttis põllumajandustoetuste eelnõu vastu

23.10.20 ... Euroopa Parlament võttis keskonnaaktivistide pahameelest hoolimata reedel Euroopa Liidu põllumajandustoetuste eelnõu vaevata vastu.

Rumeenia vaidlustab EL-i maanteepaketi Euroopa Kohtus

23.10.20 ... Rumeenia valitsus teatas reedel, et liitub naaberriigi Bulgaariaga Euroopa Liidu uue maanteepaketi vaidlustamisel Euroopa Kohtus.

Ministeerium plaanib põllumeeste kaitseks uut vahekohut

23.10.20 ... Põllumajandustootjate kaitseks luuakse uus vahekohus, mis peaks neid kaitsma läbirääkimistes kokkuostjatega.

Fermi Energia otsib väikereaktorile asukohta, tegi Viru-Nigulale ettepaneku

23.10.20 ... Fermi Energia esitas Viru-Nigula vallale ettepaneku väikese moodulreaktoriga energiajaamale vajaliku maa hoonestusõiguse saamiseks ning jätkab jaamale sobiliku asukoha otsimist ka mujal.

Nordica sõlmis LOT-iga heade kavatsuste kokkuleppe Regional Jetis ainuosaluse saamiseks

23.10.20 ... Eesti riiklik lennufirma Nordica sõlmis Poola LOT-iga heade kavatsuste kokkuleppe, et osta välja kahe ettevõtte ühisfirma Regional Jet 49-protsendilise osaluse.

Euroopa Parlament andis loa veganburgeri sõna kasutamisele

23.10.20 ... Euroopa Parlament otsustas reedel peetud hääletusega lubada jätkuvalt kasutada lihavabade vegantoitude nimetustes sõnu nagu steik, burger või vorst. Samas piima mittesisaldavate toitude kohta piimatoodete nimesid kasutada ei tohi.

Pangad teevad pensionireformi tõttu fondides väikseid muudatusi

23.10.20 ... Pensionireform pankade sõnul teise samba fondidesse suuri muudatusi kaasa ei too, sest osa muudatusi on juba läbi viidud ning edaspidi ollakse teatud valdkondades ettevaatlikumad.

Majandusteadlane: Eesti peab laenurahaga majandamist veel harjutama

23.10.20 ... Möödunud majanduskriiside ajal on Eesti valitsus kulusid kärpinud, jahutades seeläbi niigi kitsikuses majandust veelgi. Koroonakriisi ohjamisel otsustas valitsus käituda teisiti ja võtta laenu. Eesti majandusteadlaste hinnangul oli laenamine õige otsus, kuid uut moodi poliitika vajab veel harjutamist.

Euroopa Liidu keskkonnaministrid leppisid kokku kliimaseaduses

23.10.20 ... Euroopa Liidu keskkonnaministrid leppisid reedel Luxembourgis kokku kliimaseaduses, mis muudab õiguslikult siduvaks ühenduse plaani saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus.

Lisaks alkoholi müügipiirangutele võivad tulla ka joomispiirangud

23.10.20 ... Kui värske eelnõu seaduseks saab, võib valitsus lisaks alkoholi müümisele piirata ka joomist. See tähendaks, et kella kukkudes tuleb baaripidajal inimestelt pudelid käest korjata.

Jaapan ja Ühendkuningriik sõlmisid Brexiti-järgse vabakaubandusleppe

23.10.20 ... Jaapan ja Ühendkuningriik sõlmisid reedel Brexiti-järgse vabakaubandusleppe, millega vähendatakse tollitariife teineteise kaupadele.

Uus lennufirma hakkab uue lennukiga Kuressaarde lendama enne jõule

23.10.20 ... Maanteeamet ja lennufirma NyxAir OÜ kirjutasid alla lepingu Kuressaare–Tallinna lennuliini teenindamiseks alates 21. detsembrist.

Raiko Puustusmaa: hoonete rekonstrueerimisest tehase abiga

23.10.20 ... Eesti ettevõtetel on väga suur potentsiaal tõusta Euroopa tippu, kui traditsioonilise ehitamise kõrval võetakse kasutusele uusi tootlikkust ja kiirust suurendavaid lahendusi. Need lahendused muudavad omakorda koduomanike elu mugavamaks ja elukeskkonda paremaks, kirjutab Raiko Puustusmaa.

LHV Group kavatseb avada Londonis uue panga

23.10.20 ... LHV Group plaanib avada Ühendkuningriigis panga, et selgemalt eraldada senised äritegevused Eestis ja Ühendkuningriigis; seni on LHV tegutsenud Ühendkuningriigis filiaali kaudu.

Eestis toodeti mullu 30 täispikka filmi, kinosse jõudis 428 linateost

23.10.20 ... Statistikaameti andmetel toodeti Eestis 2019. aastal 30 täispikka filmi, millest 15 olid dokumentaal-, 13 mängu- ja kaks animafilmid.

Uuring: navigatsiooniseadmeid kasutab juba 85 protsenti Eesti autojuhtidest

23.10.20 ... Eesti autojuhid on hakanud õige tee leidmisel aina enam tehnika peale lootma, kasutades selleks telefone või eraldi navigatsiooniseadmeid. Kõige rohkem kasutatakse tehnika abi võõras piirkonnas liikudes, selgus If Kindlustuse poolt läbi viidud uuringust.

Viru-Nigula vald ootab Kunda raudteelõigu säilitamiseks riigi sekkumist

23.10.20 ... Viru-Nigula vald ootab Rakvere-Kunda raudteelõigu säilitamiseks riigi sekkumist. Kaubavedude hääbumisega võib omanik raudtee üles võtta, kuid raudteeta poleks vallal tulevikku.

USA senat kutsus Twitteri ja Facebooki juhid tunnistajapinki

23.10.20 ... USA senati vabariiklased otsustasid neljapäeval saata kohtukutse Twitteri tegevjuhile Jack Dorseyle ja Facebooki tegevjuhile Mark Zuckerbergile seoses poliitilise sisu modereerimisega.

USA andis täieliku heakskiidu remdesiviiri kasutamisele koroonaravis

23.10.20 ... USA toidu- ja ravimiamet (FDA) kiitis neljapäeval täielikult heaks malaariaravimi remdesiviir kasutamise COVID-19 patsientide raviks, tingimusliku heakskiidu sai see mais.

USA-s langes töötushüvitiste taotluste hulk 100 000 võrra

22.10.20 ... USA-s langes uute töötuskindlustushüvitise taotluste arv eelmisel nädalal umbes 100 000 võrra 787 000-le, teatas neljapäeval Ühendriikide tööhõiveministeerium.

Eesti eelarvedefitsiit oli euroliidu keskmisest väiksem

22.10.20 ... Eesti eelarvedefitsiit oli teises kvartalis selgelt väiksem kui euroliidus keskmiselt, jäädes 8,7 protsendile SKP-st.

Järgmisel aastal algava Via Baltica hankega on mitmed mured lahendamata

22.10.20 ... Maanteeamet plaanib järgmisel aastal välja kuulutada ehitushanke Via Baltica üheksakilomeetrisel lõigul Pärnust Valga-Uulu maantee ristmikuni. Teelõigu planeerimisega on tegeletud üle kümne aasta, mitmed probleemid on aga endiselt lahendamata.

Riik on pankade soovil inimeste laenukohustusi ühte registrisse koondamas

22.10.20 ... Rahandusministeerium on finantsasutuste soovil loomas positiivset krediidiregistrit, kuhu koondataks kokku kõigi inimeste laenud ja liisingud. Kui ministeerium põhjendab seda sooviga piirata inimeste lõhkilaenamist, siis pangaliit nimetab peamise põhjusena kiiremate laenuotsuste tegemist.

Politsei on välja saatnud mitu isolatsioonireegleid rikkunud välistöötajat

22.10.20 ... Kuna välistööjõud otselennuga Eestisse ei pääse, tulevad paljud siia maismaad mööda läbi Poola ja Baltimaade. Politsei kontrollib hoolsalt, kas kohale jõudnud välismaalased isolatsioonireegleid järgivad ning kes kohe tööle läheb, võidakse Eestist välja saata.

Kokk: pensionireformi tõttu ei peaks 2021. aasta eelarvesse muutusi tegema

22.10.20 ... Pensionireformi mõju on näha alles 2021. aasta septembrist ning praegu ei oleks mõistlik värske riigikohtu otsuse valguses järgmise aasta riigieelarvet muutma hakata, leiab riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa).

Nordica ja LOT-i vaheline leping võib allkirjad saada reedel

22.10.20 ... Nordica ootab Poola lennufirmalt LOT heakskiitu ühiste kavatsuste protokollile, mis on aluseks LOT-i käest 49-protsendilise osaluse omandamiseks Nordica tütarfirmas Regional Jet. Nordica teatel on lepingu sõlmimine LOT-i nõukogu liikme koroonahaigega kokkupuute tõttu viibinud, lennufirma loodab siiski reedel allkirjad kätte saada.

Kell 21.40 "Esimene stuudios" Ardo Hansson

22.10.20 ... Uued ulatuslikud piirangud Euroopas sunnivad küsima, kuivõrd optimistlikult on koostatud järgmise aasta Eesti riigieelarve ja kas vajadusel peaks veelgi rohkem laenuraha kasutama. Vastuseid annab ETV saates "Esimene stuudio" majandusteadlane Ardo Hansson.

Leedu valitsus vaeb lennundusettevõtte loomist

22.10.20 ... Leedu kommunikatsiooni- ja transpordiministeerium kaalub rahvusliku lennundusettevõtte loomist erainvestoritega kahasse, edastas neljapäeval Leedu ringhääling.

Läänemere laevandusfirmad kannatavad koroonapiirangute tõttu

22.10.20 ... Läänemere põhjaosas tegutsevad laevandusettevõtted on koroonapiirangute tõttu vähenenud veomahtude tõttu kahjumis ning suudavad jätkata üksnes tänu riigi toetustele, kaubaveole ja laenuandjate leplikkusele, kirjutab ajaleht Helsingin Sanomat (HS).

Otse kell 10: arutelupäev "Kas Eesti on vesinikurongist maha jäämas?"

22.10.20 ... Kultuurikatlas neljapäeval toimuval Arenguseire Keskuse ja riigikogu suurel vesinikupäeval "Kas Eesti on vesinikurongist maha jäämas?" otsitakse vastuseid, kuidas saaks Eestis asendada fossiilseid kütuseid vesinikupõhiste lahendustega. Kultuurikatlas kell 10-17 toimuvaid arutelusid saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

SEB Eesti üheksa kuu kasum oli 67 miljonit eurot, tulud kasvasid

22.10.20 ... SEB Eesti üksused lõpetasid 2020. aasta üheksa kuud 66,9 miljoni euro suuruse kasumiga. SEB üheksa kuu tegevustulud Eestis ulatusid 130,2 miljoni euroni, mis on 1,6 miljonit enam, kui eelmise aasta samal perioodil.

err.ee otseülekanded

ole targem!

Vaata otse

Kuula otse

juubelisaade

vaata ja mõtle

põnev telemäng

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: