Majandus

Huawei pole rahul USA antud ajapikendusega

19.11.19 ... Hiina tehnoloogiaettevõtet Huawei ei rahulda USA antud 90-päevane ajapikendus, mis lubab Ameerika ettevõtetel teha firmaga koostööd.

Sarapuu kinnitusel soovib Keskerakond astmelise tulumaksu kehtestamist

19.11.19 ... Keskerakond ei ole loobunud astmelise tulumaksu kehtestamise eesmärgist ning soovib maksusüsteemi reformiga mitte makse tõsta, vaid diferentseerida nende kogumist, ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu. Keskerakonna soovi maksusüsteemi muuta toetas oma ettekandega riigikogus ka ettevõtja Indrek Neivelt. Arutelu kritiseeris teravalt Refomierakond, oma vastandlikud positsioonid esitasid teiste erakondade esindaja.

Majanduskomisjon soovitas Eesti Posti äride lahutamist

19.11.19 ... Riik peaks koostöös Omnivaga analüüsima universaalse postiteenuse ja vabaturuäride lahutamist, sest praegune mudel ei ole jätkusuutlik. Äride lahutamise jaoks on tellitud analüüs, kuid muudatuste tegemiseks oleks vaja muuta ka seadust.

Eesti luureorganid hakkavad sidetehnoloogia tootjaid hindama

19.11.19 ... Tulevikus peavad telekomiettevõtted uute seadmete ja tarkvara kasutuselevõtuks riigilt luba küsima ning tehnoloogia turvalisust hakkavad kontrollima Riigi Infosüsteemide Amet (RIA), kaitsepolitsei ja välisluureamet. Ohuna võidakse näha, kui seadmed või tarkara pärinevad vähemdemokraatlikest riikidest.

Tallinna hipodroomi piirkonna ümbersünd ootab kooskõlastuste taga

19.11.19 ... Tallinna hipodroomi ala arendaja Alfa Property ootab projektile linnaametite kooskõlastusi, kuid loodab tuleva aasta teises pooles infrastruktuuri rajamisega alustada ning praegu käivad ettevalmistused hipodroomi Saue valda kolimiseks.

Prisma laiendas e-poe kojutarnet Tartusse, Coop alandas tasuta kojuveo hinnapiiri

19.11.19 ... Prisma tarnib alates teisipäevast e-poest tellitud kauba ka Tartu kodudesse, Coop aga alandas oma e-poest tellitud kauba tasuta kojuveo tarne hinnapiiri kaks korda.

Aivar Hundimägi: varsti näeme, kui rammus põrsas on Coop Pank

19.11.19 ... Võimalusi Coop Panga aktsionäriks hakkamisel on mitmeid ning tegemist pole kaubaga, mis kiirelt otsa saab, sedastab Aivar Hundimägi Vikerraadio päevakommentaaris.

Mõttekoda: Amazon ei maksnud taas USA föderaalset tulumaksu

19.11.19 ... Mõttekoja Institute on Taxation and Economic Policy (ITEP) raporti kohaselt ei maksa veebihiid Amazon ka uute maksureeglite alusel juba teist aastat järjest üthegi senti föderaalset tulumaksu.

Ametiühingud ja tööandjad jõudsid alampalgas kokkuleppele

19.11.19 ... Eesti ametiühingute keskliidu ja Eesti tööandjate keskliidu esindajad võtsid teisipäeval vastu riikliku lepitaja ettepaneku, et järgmisel aastal on alampalk 584 eurot kuus täistööaja korral ning 3,48 eurot tunnis.

SEB rahapesukahtlusega on seotud 194 klienti, enamik neist Eestist

19.11.19 ... SEB teatas, et on saanud Rootsi rahvusringhäälingult SVT 194 võimalikku rahapesuga seotud juriidilist nime, kellest enamik on SEB Eesti kliendid.

Soome toetusstreigid mõjutavad bussiliiklust, laevandust ja lennundust

19.11.19 ... Soome postitöötajad alustasid eelmisel nädalal streiki ja see võib kesta 8. detsembrini. Olulist mõju, sealhulgas Eestile, võivad omada ka erinevate teiste ametiühingute toetusstreigid, mis algavad järgmise nädala esmaspäeval näiteks ühistranspordis ning lennundus- ja laevandussektoris.

Google käivitab pilvepõhise mänguteenuse Stadia

19.11.19 ... Google proovib ümberkujundada videomängumaailma ja toob teisipäeval turule pilvepõhise voogedastusplatvormi Stadia, mis lubab mängida videomänge ilma mängukonsooli ja -arvutita.

Otse kell 10: riigikogu arutab maksusüsteemi tulevikku

19.11.19 ... Riigikogu istungil toimub teisipäeval Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Maksusüsteem – kuidas edasi?" arutelu. Kell 10 algavat arutelu saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

ERR Washingtonis: USA majanduse hea seis tuleb Trumpile valimistel kasuks

18.11.19 ... Kuigi USA majanduskasv on aeglustunud ja Donald Trump peab kaubandussõdasid mitmel rindel, on Ameerika tarbija enesekindel ja hoiab püsti USA enda ja vaat et ka kogu maailma majandust. Tuleva aasta presidendivalimisi silmas pidades on see Valge Maja praegusele peremehele hea uudis.

M.V. Wool sulgeb uuest aastast ajutiselt tootmise

18.11.19 ... M.V. Wooli tegevuskava näeb ette tootmise ajutist peatamist 2020. aasta alguses. Järelevalveorgan veterinaar- ja toiduamet aga tahab täiendavaid samme rakendada juba varem. Teadlase sõnul võibki igapäevase desinfitseerimise kõrval abi olla mitmeks nädalaks tootmisvaba perioodi planeerimisest.

Ford näitas elektrilist Mustangi sportautot

18.11.19 ... Autotootja Ford demonstreeris uut elektrilist sportautot Mustang Mach-E.

Tallinna Õismäe linnaosa kehtestab päevase parkimispiirangu

18.11.19 ... Tallinnas kehtestatakse aasta lõpus Õismäe tee välisringile kellaajaline parkimispiirang, mis peaks lihtsustama linnaosa põhitänava teehooldust ja vabastama selle juba pikka aega seisvatest autoromudest. Mustamäel kehtib selline kord juba alates kevadest.

Teadlased kaardistasid Ida-Viru kaevandusalad

18.11.19 ... Teadlased kutsuvad Ida-Virumaa omavalitsusi ja inimesi senisest rohkem kasutama maa-ameti kaardirakendust, et näha, kas neile kuuluva maa all on toimunud kaevandustööd.

Swedbank pääses väärteomenetlusest, et kriminaalmenetlus saaks jätkuda

18.11.19 ... Finantsinspektsioon otsustas lõpetada Swedbanki puudutava väärteomenetluse, et see ei takistaks riigiprokuratuuri algatatud kriminaalmenetlust ning välistatud oleks võimaliku topeltkaristuse risk.

Air Arabia ostab 14 miljardi dollariga 120 Airbus A320 lennukit

18.11.19 ... Araabia Ühendemiraatide lennufirma Air Arabia ostab 14 miljardi dollariga 120 Airbus A320 lennukit.

HKScan hakkab tootma taimseid alternatiive lihale

18.11.19 ... Soome lihatööstuskontsern HKScan allkirjastas koostööleppe Hesburgeriga samasse gruppi kuuluva Hes-Pro Oy-ga taimsete valgutoodete tootmiseks, HKScan toob esimesed taimetoidud turule 2020. aasta esimeses pooles.

Šveitsi börs tahab Hispaania oma 2,8 miljardi euroga üle võtta

18.11.19 ... Šveitsi börsi omanik SIX tegi ülevõtmispakkumise Hispaania börsile Bolsas y Mercados Españoles (BME), kellega ühinedes loodaks Euroopa suuruselt kolmas börsioperaator.

MKM: Soome on endiselt osa Rail Balticust

18.11.19 ... Majandusministeeriumi Rail Balticu projekti koordinaatori Kristjan Kaunissaare sõnul pole Soome matnud maha plaani liituda Rail Balticu ühisettevõttega, vaid on lihtsalt lükanud selle kaugemasse tulevikku.

Järvik ei toeta kohalikke alkoholimüügi piiranguid

18.11.19 ... Reformierakondlased tahavad muuta alkoholiseadust ning anda linnadele ja valdadele õiguse keelata meelelahutusasutustes alkoholimüük kuni kella kümneni hommikul. Maaeluminister eelnõud ei toeta, sest tema hinnangul tekitaks erinevad piirangud üle riigi vaid segadust ja ebavõrdset konkurentsi. Maaeluministeeriumi ettepaneku järgi peaksid ühesugused kellaajalised piirangud kehtima üle riigi.

Maaeluministeerium plaanib saarte piimalehmakasvatajatele eraldi toetust

18.11.19 ... Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile kaks tootmiskohustusega seotud otsetoetuste eelnõu. Kogumahuks on toetustele planeeritud 6,3 miljonit eurot, mille eest on võimalik taotleda nii piimalehma kui ka puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust, samuti jätkub väikepõllumeeste toetamine.

Täiesti sõltumatuid proviisorapteeke on Eestis vaid käputäis

18.11.19 ... Ametlikult on Eestis septembri lõpu seisuga 175 apteegireformi nõuetele täielikult vastavat proviisorapteeki, millest enamik teeb siiski frantsiisi alusel koostööd mõne apteegiketiga. Täiesti iseseisvaid ja lõpuni proviisorapteegi nõuetele vastavaid võib olla vaid 15, mida peab 8 proviisorit, näitab ERR-i analüüs. Ametlikku ülevaadet ei oma isegi ravimiamet.

Analüütikud: USA majanduse tervis on hea

17.11.19 ... USA majanduse tervis on hea ja seda suuresti tänu agaratele tarbijatele, leiavad analüütikud. Samas on maailmamajanduses tunda ebakindlust, milles on osaliselt süüdi USA-Hiina kaubandussõda. See võib mingil hetkel viia majanduslanguseni, kuid mitte nii suureni nagu 2008. aastal.

Esmaspäeval algab Coop Panga aktsiate märkimine

17.11.19 ... Coop Panga aktsiate märkimisperiood algab esmaspäeval ja kestab 29. novembrini.

Roberto Azevedo: WTO vajab uuendamist

17.11.19 ... Kaubandusreeglite kadumine suurendab majanduslikku ebakindlust, kirjutab WTO peadirektor Roberto Azevedo algselt Diplomaatias ilmunud kommetaaris.

Kõnelustel EL-i tuleva aasta eelarve üle kokkulepet veel ei sündinud

17.11.19 ... Läbirääkimistel Euroopa Liidu järgmise aasta eelarve üle esineb liikmesriikide ja Euroopa Parlamendi vahel enne esmaspäeval ümber saavat kokkuleppele jõudmise tähtaega jätkuvalt erimeelsusi, ütlesid ametnikud laupäeval.

Enefit Green müüs osaluse biogaasi koostootmisjaamades

16.11.19 ... Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green loobus oma osalusest biogaasi koostootmisjaamades. Ettevõte keskendub taastuvenergia osakaalu kasvatamisele oma toodangus.

Kõik tähtsamad Eesti alajaamad varustatakse diiselgeneraatoritega

16.11.19 ... Elektrikatkestuste vähendamiseks ostab Elering kuus diiselgeneraatorit, mille kasutusele võtmise järel on rikete korral vool olemas kõikides Eesti sõlmalajaamades.

USA tähtsamad aktsiaindeksid lõid uusi rekordeid

16.11.19 ... Lootused läbimurdele USA ja Hiina kaubanduskõnelustel viisid reedel kõik Ühendriikide kolm tähtsamat aktsiaindeksit uute rekorditeni.

Läti järgmise aasta eelarves on kulusid esmakordselt üle 10 miljardi

15.11.19 ... Läti parlament kiitis neljapäeval heaks Läti 2020. aasta eelarvekava, mis kätkeb esmakordselt kulutusi üle 10 miljardi euro piiri.

M.V. Wooli tehases uus listeerialeid, tehas võib minna sulgemisele

15.11.19 ... Veterinaar- ja toiduamet (VTA) leidis M.V. Wooli tehasest võetud proovidest taas listeeriabakteri. Mis edasi saab, pole veel otsustatud, kuid VTA ei välista ühe võimalusena ka ettekirjutust tehase sulgemiseks.

Riigi toetus ei pruugi elektriautode turgu elavdada

15.11.19 ... Elektriautode soetamiseks avaneb juba detsembris toetusmeede kogumahuga on 1,2 miljonit eurot. Meede Eesti elektriautode turgu aga eriti ei elavda, sest autoomanik tunneb eelkõige puudust laadimisvõimalusest kodus ja korralikust laadimisvõrgustikust üle Eesti, leiab elektriautode entusiast Jüri Luud.

SEB: valmivas Rootsi telesaates on juttu väidetavast rahapesust meie pangas

15.11.19 ... Rootsi pank SEB (Skandinaviska Enskilda Banken AB) teatas reedel pressiteate vahendusel, et Rootsi ringhäälingul SVT on valmimas saade, mis räägib rahapesust Balti riikides ning seal on informatsiooni ka SEB kohta. Teate peale langesid SEB aktsiad börsil kuni 12 protsenti.

SEB aktsia langes reede õhtuks 12 protsenti

15.11.19 ... SEB teatas reedel, et Rootsi rahvusringhääling SVT laseb lähiajal eetrisse saate, kus räägitakse SEB võimalikust rahapesust Baltimaades; panga aktsia oli reede õhtul Eesti aja järgi kell 17.35 Stockholmi börsil päeva jooksul kukkunud 12 protsenti 81,7 Rootsi kroonile.

Eesti inflatsioon oli oktoobris Euroopa keskmisest pisut kiirem

15.11.19 ... Eesti inflatsioon oli oktoobris 1,4 protsendiga Euroopa Liidu (EL) riikide seas keskmisest veidi kiirem, siiski jäi siinne hinnatõus alla 13 liikmesriigile.

Korterelamute renoveerimistoetus suunatakse Tallinnast eemale

15.11.19 ... Kaks kolmandikku KredExi kaudu jagatud korterelamute renoveerimistoetusest on seni läinud Harju- ja Tartumaale. Tulevaks aastaks plaanib riik toetuse tingimused ümber teha, nii et toetusest oleks abi üle Eesti. Mõtteid on aga teisigi, sest korterelamute renoveerimine vajab suuremat hoogu.

Eesti finantsinspektsioon kontrollib siinset SEB-d

15.11.19 ... Eesti finantsinspektsioon (FI) uurib koostöös Rootsi finantsjärelevalgega, kas pangas rakendatud mehhanismid rahapesu kahtlusega tehingute tõkestamiseks on olnud piisavad.

Poola lõpetab Gazpromilt gaasi ostmise

15.11.19 ... Poola riiklik gaasifirma PGNiG teatas Vene gaasigigandile Gazprom, et ei pikenda kolme aasta pärast aeguvat pikaajalist impordilepingut.

Kaspar Oja: murrame ühe pensionimüüdi

15.11.19 ... Viimase aja pensioniaruteludes on kostnud väide, et see, kui palju me tulevikus riiklikku pensioni hakkame saama, sõltub sellest, kui palju täna esimesse sambasse maksame. See ei vasta siiski tõele, kirjutab Kaspar Oja.

Sidefirmad peavad tulevikus oma võrkude tehnoloogia riigiga kooskõlastama

15.11.19 ... Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu saatis kooskõlastusringile ja avalikule arutamisele määrusmuudatuse, mille kohaselt peavad sideettevõtjad edaspidi kooskõlastama oma võrkudes kasutatava tehnoloogia Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga (TTJA).

Amazon vaidlustas Microsofti kümnemiljardilise leppe Pentagoniga

15.11.19 ... Amazon vaidlustab Pentagoni otsuse anda 10 miljardi dollari suuruse pilveprojekti võit Microsoftile, sest hankeprotsessis ilmnes Amazoni arvates vaieldamatu erapoolikus.

Rohuteadlane: apteekide erastamisel tehti üks tõsine viga

15.11.19 ... Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja professor Ain Raal leiab, et iseseisvuse taastamise järgne otsus apteegid privatiseerida oli väga õige samm, kuid viga tehti sellega, et ravimitele määratud juurdehindlusprotsendid olid nõnda madalad ning sel on mõju tänini.

Tallinna Sadam teenis üheksa kuuga 35,9 miljonit eurot kasumit

15.11.19 ... Tallinna Sadama puhaskasum kerkis tänavu üheksa kuuga enam kui kaks korda mulluselt 15,8 miljonilt eurolt 35,9 miljoni euroni.

Uuring: eestlased tunnevad end lõunanaabritest turvalisemalt

15.11.19 ... Viimase viie aastaga on inimeste turvatunne kasvanud kõigis kolmes Balti riigis, selgub äsjasest uuringust. Kolme riigi võrdluses tunnevad end kõige turvalisemalt Eesti ning kõige vähem Läti inimesed.

Keskkonnaministeeriumis valmis jäätmepaketi direktiivide ülevõtmise eelnõu

15.11.19 ... Keskkonnaministeerium saatis kooskõlastusringile jäätmepaketi direktiivide ülevõtmise eelnõu, mis toob muudatusi mitmesse olulisse jäätmevaldkonda, samuti tõhustab jäätmerikkumiste järelevalvet ning karmistab trahve.

EIB lõpetab 2022. aastal fossiilkütuseprojektide rahastamise

15.11.19 ... Euroopa Investeerimispank (EIB) teatas neljapäeval, et lõpetab 2022. aastal uue kliimamuutusevastase strateegia tõttu fossiilkütuseprojektide rahastamise.
PRAEGU VIKERRAADIOS
prantsuse film
just film
otse uudistemajast
pidu "minu arm"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: