Eesti on šokolaadi tarbimiselt inimese kohta seitsmes riik maailmas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Šokolaad Autor/allikas: Arnd Wiegmann, Reuters/ Scanpix

Eesti tarbitakse aastas 6,5 kilo šokolaadi inimese kohta, millega eestlased on maailmas seitsmendal kohal.

Šveitsis süüakse aastas inimese kohta 8,8 kilgrammi šokolaadi, Austrias 8,1 ning Saksamaal ja Iirimaal 7,9 kilo. Neile järgnevad Ühendkuningriik 7,6 ja Rootsi 6,6 kiloga, selgub Šveitsi maiustustetootja Lindt koostatud ülevaatest, milles on kasutatud ka Euromonitor International andmeid. Eestist taha poole jäävad šokolaaditarbimiselt Norra, Poola, Belgia ja Soome. Suurtest riikidest Venemaal süüakse aastas 4,8, USA-s 4,4, Prantsusmaal 4,3, Jaapanis 1,2 ja Hiinas 0,1 kilo šokolaadi aastas.

Eesti on olnud traditsiooniliselt üks maailma suurima šokolaaditarbimisega riike, kus süüakse aastas ligi seitse kilo seda maiustust, märgitakse Euromonitori ülevaates. Eestis on lisaks šokolaadi ja sellest valmistatud komvekkide massitoodangule kasvamas ka käsitööšokolaadi valmistamine, lisatakse samas.

Šokolaad on kakaopuu vilja seemnetest valmistatav toiduaine. Seda kasutatakse enamasti maiustuste nagu kompvekid, jäätis, küpsised ja koogid ühe koostisainena. Kakaopuud kasvasid Ameerikas, kust levis šokolaadi söömine pärast eurooplaste vallutust ka Euroopasse.

Maailma suurim šokolaaditurg on USA, kus müüakse aastas 18,5 miljardi Šveitsi frangi väärtuses šokolaadi, sellele järgneb Venemaa 8,5 miljardi frangi suuruse jaeturuga.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: