Läti seim saatis Riia volikogu laiali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Läti seim otsustas neljapäeval Riia linnavolikogu laiali saata; praegune volikogu jätkab esialgu tööd, sest seadus jõustub kümme päeva pärast seda, kui president Egils Levits selle välja kuulutab.

Algselt algatas keskkonna ja regionaalarengu ministeerium volikogu laialisaatmise, sest see ei suutnud pealinna prügimajandust korraldada. Enne hääletust lisas seimi rahanduskomisjon sinna uue laialisaatmise aluse - kvoorumi puudumine kolmel järjestikusel istungil.

Omavalitsuste seaduse kohaselt on kolm järjestikku kvoorumi puudumise tõttu ära jäänud istungit üks põhjusi, mis lubab Läti seimil volikogu laiali saata.

Riia linnavolikogu kvoorum on 31 saadikut, eelmise kolmapäeva hommikul ilmus 22 saadikut 60 saadikust, kvoorum puudus ka lõunasel istungil kell 13.00, neljapäevasele istungile ilmus vaid 23 saadikut.

BNS-i andmeil leppis linnapea Olegs Burovs opositsiooniga kokku korraldada kolm kvoorumita istungit, et volikogu saaks laiali saata.

Volikogu ei suutnud seaduses ette nähtud aja jooksul kinnitada 2020. aasta eelarve reegleid, mis võib halvasti mõjuda pealinna projektidele ja algatustele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: