Meremuuseum tähistab sünnipäeva näitusega Eesti sadamate sajandist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti meremuuseum tähistab pühapäeval 85. sünnipäeva. Lennusadamas pannakse selleks puhuks püsti videoinstallatsioon, kus saab linnulennult sissevaate Eesti sadamate muutusele viimasel sajandil.

Meremuuseum koostab uut ekspositsiooni, kus õhust vaadates saab tutvuda 12 Eesti sadama ajalooga. Videoinstallatsioonis on kokku sulatatud vanad aerofotod ja tänapäevased droonivõtted, mis Meremuusemi juhi Urmas Dreseni sõnul annab võimaluse näha ühe sadama muutumist ajas ja ruumis.

"Tuleb hoopis teistsugune, kui me oleme siiamaani teinud, ja eks me olemegi alati püüdnud näitustega kas nüüd alati piire kombata, aga leida mingisuguseid uusi lähenemisnurga Eesti merenduseloole, mere ajaloole," rääkis Dresen.

Vanemad fotod pärinevad 20. sajandi algusest, kuid Dreseni sõnul on videoinstallatsiooni kokkupanekul palju abi olnud Eesti õhuväe fotodest 1920. ja 1930. aastatest. Nii saab ajas rännata üle kõigi Tallinna sadamate. Aga näiteks Pirita kõrval saab näha muutusi ka Paldiskis või Orissaares.

Ekspositsioon ise avatakse külastajatele seitsmendal märtsil ja praegu seda veel arendatakse. Dresen lubas, et ka 85-aastaseks saav meremuuseum ise areneb edasi.

"Muidu tekib seisev vesi, peab arenema, peab tulema uusi näitusi, uusi ideid, ja õnneks meil on mänguruumi siin antud nii vanalinna näol kui ka Lennusadama näol, vesilennukite angaaride näol," ütles Dresen.

Märtsis avatav sadamate ekspositsioon jääb Lennusadamasse kuni septembrini.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: