Paremat palka nõudvad ATKO Viljandi bussijuhid avaldasid meelt

Transpordi ametiühingusse kuuluvad bussiettevõtte ATKO Viljandi bussijuhid korraldasid piketi ettevõtte kollektiivlepingu läbirääkimiste toetuseks, mida ATKO ja ametiühing kolmapäeval riikliku lepitaja vahendusel pidasid.

Transpordi ametühing ja autoettevõtete liit on riikliku lepitaja vahendusel juba sõlminud kõigile turuosalistele täitmiseks kohustusliku bussijuhtide miinimumpalga kokkuleppe, mille kohaselt on 1. aprillist bussijuhtide minimaalne kuupalk 1050 eurot normtundide eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Miinimumist suurema kuupalga on oma tööandjalt välja kaubelnud SEBE ja GoBusi bussijuhid.

Kui ATKO bussijuhid soovisid algul 1200-eurost miinimumpalka, mis lükati tagasi, siis nüüd on jäädud 1100-eurose miinimumpalga ja parema tööaja arvestuse nõudmise juurde.

"Eelinfo põhjal võib tänase seisuga öelda, et tööandja kavandab meile niisuguseid karistusi, näiteks mingisuguse rikkumise eest 10 protsenti ära võtta, mingisuguse rikkumise eest viis protsenti töötasust ära võtta. See ei ole seaduslik," ütles ATKO Viljandi bussijuht Peeter Tuur. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: