Tartu ja Pärnu avavad nädala lõpus avalikud spordi- ja mänguväljakud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1588153680000 | amCalendar}}
Foto: Mana Kaasik

Tartu linnavalitsus otsustas avada 1. maist kõik linna omandis olevad vabaõhu spordi- ja mänguväljakud, suletuks jäävad välijõusaalid. Laupäevast pääsevad taas turnima Pärnu lapsed. Tallinna mänguväljakud jäävad esialgu veel suletuks.

Tartu linnale kuuluvatel staadionitel on lubatud individuaaltreeningud ja maksimaalselt 10-liikmelistes gruppides sportimine. Mai algusest on avatud ka discgolfi- ja BMX-rajad. Spordihooned, sh Tamme staadioni tribüünihoone, jäävad praegu suletuks.

Linnapea Urmas Klaas rõhutas, et kuigi mängu- ja spordiväljakud on mai algusest kõigile avatud, tuleb neid kasutada vastutustundlikult.

"Me avame järk-järgult inimestele liikumis- ja vaba aja veetmise võimalusi, aga jälgime olukorda väga tähelepanelikult. Nakkusohu vältimiseks on ülioluline, et kõik reeglitest kinni peavad," ütles Klaas. Ta lisas, et  kui reeglitest kinni ei peeta, vaatab linnavalitsus senised otsused üle.

Linnapea sõnul välijõusaale seni ei avata, kuni valitsus on täpsustanud nende kasutustingimusi.

"Valitsuse praegust nõuet, mille järgi välijõusaalides võib alates 2. maist treenida, kui seal tagatakse inventari desinfitseerimine pärast igat kasutuskorda, kuid mitte harvem kui iga nelja tunni järel, ei ole võimalik ilma suurte ja ebamõistlike kuludeta täita," täpsustas Klaas.

Spordi- ja mänguväljakutel tuleb lähtuda 2+2 reeglist ning enne ja pärast väljaku kasutamist desinfitseerida või pesta käsi.

Linnavalitsus paigaldab kõikide spordi- ja mänguväljakute juurde sildid käitumisjuhistega.

Pärnu kavatseb mänguplatsid 2. maist noortele linnakodanikele avada.

"Me omalt poolt teeme kõik, et nakatumist väljakutel vältida. Meil on vastavad desoained olemas ja on ka seadmed olemas, desinfitseerime siis kindla ajavahemiku järgi neid mänguväljakuid," kinnitas linnapea Romek Kosenkranius.

Tallinn oma mänguväljakuid veel avada ei kavatse. Mihhail Kõlvarti sõnul ei saa võrrelda Tallinna ja Tartu olukorda, kuna pealinna nakatunute suhe elanikonnaga on suurem. Kriisist väljumise otsused kavatsetakse teha komplektina.

"Me ei hakka välja tulema iga asutuse, iga objekti puhul eraldi otsusega. Järgmisel nädalal oleme valmis pakkuma meie väljumisstrateegiat, kus me toome välja graafiku alusel kõik objektid, mida me teeme lahti ehk siis ka millal me teeme lahti," ütles Kõlvart.

 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: