Admiral Bellingshausen jõudis tagasi Roomassaarde

Pärast kümnekuist ekspeditsiooni jõudis purjekas Admiral Bellingshausen tagasi Saaremaale Roomassaare sadamasse, kust eelmise aasta juulis pikka meresõitu alustati. Plaanitud Antarktika reis õnnestus, kuid pärast seda tekkinud plaani pikendada reisi ka Arktikasse nurjas koroonaepideemia, sest laeva ei lubatud enam sadamatesse.

"Üks suur, suur töö on tehtud ja eelkõige ma tahaks öelda suur aitäh nendele meestele, kes selle lõpu ränga töö ära tegid," ütles ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli.

Merereis Lõuna-Ameerikast Roomassaarde kujunes enam kui 8000 meremiili pikkuseks ja see sõideti maha pisut enam kui kahe kuuga. Kogu reisi pikkuseks Eestimaalt Antarktikasse ja ümber Lõuna-Ameerika tagasi mõõdeti 26 000 meremiili.

Mitmete vahetustega sai Bellingshauseni meeskond kokku enam kui 100-liikmeliseks.

"Antarktika 200 lõppes nii, nagu ta lõppema pidi, veebruaris Lõuna-Tšiilis. Siis me tahtsime väikest boonust saada ja minna Arktikasse. Aga see jäi nüüd seekord ära ja looduse vastu ei saa," lausus Pruuli.

Meremuuseumi juht Urmas Dresen ütles, et kirjutatud on taas oluline etapp Eesti mereajalukku.

Kapten Meelis Saarlaid ütles, et laev pidas reisi hästi vastu.

"Mu suureks üllatuseks, kui ma jõudsin märtsi keskel Tšiili, siis arvasin, et laev on tulnud karmist Antarktikast, väga karmidest oludest ja on väsinud ja kulunud. Aga ta tundus mulle väga värske ja puhas. Ja ma usun, et ta on ka täna seda," lausus Saarlaid.

Laev läheb peatselt Baltic Workboatsi tehasesse "tervisekontrolli". Laeva omanikud on öelnud, et pärast ekspeditsiooni plaanivad nad laeva müüki panna.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: