Eriolukorra aeg oli mereväe miinilaevadele töine

Foto: ERR

Eesti mereväele mõjus riigis kehtinud eriolukord suhteliselt positiivselt, sest kogu perioodi vältel olid kõik mereväe miinilaevad merel ja leidsid ligi kahe kuu jooksul Narva lahest üle 30 lõhkekeha. Lõppeval nädalal paugutati Soela väinas.

Eesti merevägi teeb oma riigi vetes aastas kahjutuks sadakond lõhkekeha. Soela väinas neil ka tööd jätkub, sest sakslased viskasid lennukitelt sinna üle 50 meremiini, seni on kahjutuks tehtud neist ligi 15, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mereväe ülem kommodoor Jüri Saska ütles, et hiidlasi-saarlasi ühendaval laevateel siiski ohtu pole.

"Nad on lähedal, aga see osa, mis jääb laevatee sisse, on kontrollitud. Minu pea ja pagunid selle peale, et seal on turvaline merd sõita," kinnitas Saska.

Mereväe miinilaevad otsivad ja leiavad lõhkekehi üle kogu rannikumere. Küll on aga just kitsamad kohad miiniderohkemad.

"Kitsad kohad on need, kus miinide veeskamist on läbi ajaloo tehtud ja tehakse ka tulevikus. Soela väin ei erine selles osas kuidagi. Väinameres vett on ju justkui küll, aga sõidetavat vett on suhteliselt vähe, kui me räägime laevasõidust," rääkis Saska.

Eriolukord möödus Eesti mereväele täiesti erilisel moel.

"COVID-ist ei ole ka meie jäänud puutumata. Küll aga ma ütleks, et positiivses mõistes. Laevad on olnud merel rohkem kui kunagi varem. Sakala, kui ma ei eksi, 50+ päeva. Mina ausalt öeldes ei mäleta mereväe viimase viie-kuue aasta jooksul , et oleks kõik neli laeva olnud korraga väljas rohkem kui kuu aega. Narva lahest me leidsime üle 30 lõhkekeha, mis oli selle n-ö mitteplaneeritud tegevuse tulemus," selgitas Saska.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: