Ööpäevaga tuvastati 11 uut koroonapositiivset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kätehügieen aitab viiruse levikud piirata
Kätehügieen aitab viiruse levikud piirata Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1122 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1 protsent ehk 11 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel said positiivse koroonatesti tulemuse kolme maakonna elanikud, teatas terviseamet. Seitsmel juhul oli tegemist Harjumaa elanikuga, neist viie elukohaks on rahvastikuregistri andmetel Tallinn. Pärnumaal tuvastati kolm ja Viljandimaal üks uus SARS-CoV-2 viirusekandja.

28. mai hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 30 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Ööpäeva jooksul kirjutati haiglast välja üks inimene ja avati üks uus haigusjuhtum. Praeguseks on haiglast koju saadetud 328 inimest ning lõpetatud 340 haigusjuhtumit.

Neljapäeva seisuga on tervenenud 1574 inimest. Neist 1017 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 557 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Ööpäeva jooksul ühtegi surmajuhtumit ei lisandunud, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 66 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud ligi 81 000 esmast testi, nendest 1851 ehk 2,3 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: