Tallinn kavandab tühermaade ja varemete asemele rohekoridori

Tallinnas plaanitakse tühermaade, kõrgepingeliinide ja tööstusvaremete asemele rajada rohekoridor koos kergliiklusteede, puhkealade ja putukaväilaga.

Tallinna linn plaanib lähiaastatel valmis saada Telliskivist Stroomi rannani kulgevat rohekoridori, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul ei valmi kogu park veel nii pea, siis maastiku lahenduse koostamine juba käib. Esimeses etapis kolib maa alla praegune kõrgepingeliin.

"Siia esmasel etapil tekiks selline koht, kus kohalikud elanikud saaksid jalutada, aga mis oleks ka kergliikluskoridor, mis ühendaks Kolde puiesteed Põhja-Tallinna Kalamaja osaga," selgitas Novikov.

Üks osa Tallinna rohekoridorist peaks tulevikus muutuma nn putukaväilaks, kus inimeste kõrval tunnevad end hästi ka teised liigid. Eelmisel aastal viisid Tartu ülikooli teadlased läbi loenduse, mis näitas, et juba praegu elab keset Tallinna mitukümmend liiki liblikaid, kimalasi, mesilasi ja muid pisitegelasi.

"On kaks lähenemisviisi. Esimene, et me laseme osal sellest alast minna looduslikku arenguteed, siis puud ja põõsad kasvavad suuremaks ja putukate arvukus kasvab. Teine lähenemisviis on, et me loome sinna looduslikele elupaikadele sarnaseid paiku, näiteks külvame lilli, /.../ külvame toidutaimi. Kolmas asi - inimesi ei tohi ära unustada -, et me rajame juurde inimestele sobivaid kergliiklusteid ja rohealasid, kus nad saavad seda elurikkust nautida," kirjeldas ökoloog Virve Sõber.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: