Kinnisvaraarendaja investeerib Balti Manufaktuuri alale 100 miljonit

Balti Manufaktuuri ajalooline ala.
Balti Manufaktuuri ajalooline ala. Autor/allikas: Tolaram

Hepsor ja Tolaram Grupp investeerivad koos 100 miljonit eurot endise Balti Manufaktuuri kompleksi ala arendamisse, mille tulemusena tekib äripindade ja 550 korteriga uus elupiirkond.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul soovitakse uue Manufaktuuri kvartaliga luua polüfunktsionaalne keskkond, nii-öelda linn linnas. Oluline koht saab olema kultuuril ja meelelahutusel, linnaparkidel, samuti luuakse alale uus lasteaed.

"Eesmärk on luua märgiline tõmbekeskus nii piirkonna elanikele kui ka kogu Tallinnale terviklikult," märkis Laks.

"Lisaks uutele rajatavatele hoonetele rekonstrueerime esimeses etapis mastaapse punastest telliskividest tootmishoone elu- ja äripindadeks," selgitas Laks. 

Tolaram Investments AS-i juhatuse liige Tarvo Teder ütles, et Balti Manufaktuuri arenduse plaane on seatud juba mõnda aega. "Koos Hepsoriga oleme jõudnud nüüd niikaugele, et uue ambitsioonika elupiirkonna arhitektuurikonkurss on lõpule viidud ja ehitus saab järgmisel suvel alata," märkis Teder, kelle kinnitusel investeerivad arendajad käesolevas etapis kokku ligi 100 miljonit eurot.

Hepsori ja Tolaram Groupi koostöö algas Sitsi Õunaaia arendusega, mis oli Manufaktuuri kvartali arenduse esimene etapp. Projekti käigus valmis 269 korterit, millest ligi pooled müüdi LHV pensionifondidele. Uus elupiirkond on Manufaktuuri kvartali arenduse teine etapp.

Manufaktuuri kvartalis kahe ettevõtte koostöös arendatavate elu- ja äripindade maht on kokku 70 000 ruutmeetrit, millest 6000 ruutmeetrit moodustavad äri- ja büroopinnad. Elupindadele rajatakse 550 korterit koos 750 parkimiskohaga.

Järgmises etapis on arendajatel kavas rajada kvartalisse ka planeeringuga ette nähtud kõrghoone, mille arhitektuuriline osa lahendatakse eraldi.

Balti Manufaktuur tegutses Tallinnas Telliskopli tee ja mere vahelisel alal 1900. aastast alates. 1990. aastatel läks vabrik Singapuri tekstiilifirma kätte ning nüüd ei toimu tootmist juba aastaid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: