Reisikorraldaja Tumlare teatas 56 inimese koondamisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Töötukassa.
Töötukassa. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Käesoleval nädalal on kollektiivkoondamise kavatsusest töötukassale teada andnud kolm ettevõtet, enim töötajaid kavatseb koondada reisikorraldaja Tumlare Corporation Estonia.

Töötukassale on sel nädalal laekunud kolm teadet, kokku kavatsevad ettevõtted koondada 73 inimest, ütles ERR-ile töötukassa kommunikatsiooninõunik Lauri Kool. Tumlare kavatseb koondada 56 inimest, PPE International üheksa inimest ning Sadamarestoran OÜ kaheksa inimest.

Kuigi eelmisel nädalal tuli vaid üks kollektiivkoondamise teade, siis Kooli sõnul lisandub neid käeoleva nädala teises pooles.

Koondamise teade ei tähenda veel koondamist. "Meil on olnud kriisi ajal mitmeid selliseid juhtumeid, kus esialgu teatatakse suuremast koondamisest ja lõpuks tuleb palju väiksem, õnneks – näiteks Hestia hotellid ja Grand Rose Spa," lausus Kool.

Kolmapäeva õhtuse seisuga oli sel nädalal arvele võetud 1064 töötut. Võrdluseks - eelmisel nädalal lisandus 1781, üle-eelmisel 2646 töötut. Kooli sõnul on pühade-eelne nädal petlikult vaikne ning pigem tasub jälgida kuu esimesi nädalaid.

Töötuna arveloleku on lõpetanud sel nädalal 299 inimest, eelmisel nädalal oli see arv 1313.

Töötasuhüvitist on makstud 230 miljonit

Töötasuhüvitist on käesoleval nädalal töötukassast taotlenud 489 asutust kokku 1885 töötajale, ütles Kool. Kuivõrd tegu on kuu kolmanda nädalaga, mil tavapäraselt on taotlusi väga vähe, siis võib võrdluseks tuua, et juuni esimesel nädalal taotles palgatoetust 7230 asutust kokku 76 185 töötajale.

"Kuna palgapäevad kuu alguses, siis ka just kuu esimene nädal oli nii aprillis, mais kui nüüd juunis selline, kus 80 protsenti avaldustest tehti. Teisel nädalal tehakse veel umbes 15 protsenti ja siis kuu teises pooles juba väga vähe. Seega enam vähem hakkab kokku saama see pilt, kui palju kolme kuu peale küsiti," märkis Kool, kelle sõnul saadakse põhjaik ülevaade kokku juuli teisel nädalal.

Kokku on kolme kuu jooksul töötukassa maksnud töötasuhüvitist 230 522 494 eurot. Asutusi, kes on palgatoetust saanud, on 17 372. Kahe kuu eest on toetust saanud 13 784, ühe kuu eest 2883 ja kolme kuu eest 705 asutust.

Töötajaid, kes on töötasuhüvitist saanud, on kolme kuu jooksul olnud kokku 136 421.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: