Ülejärgmisel aastal valmiv Kalaranna Kvartal sai nurgakivi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nurgakivi paigaldamine.
Nurgakivi paigaldamine. Autor/allikas: Erlend Štaub

Neljapäeval sai Tallinnas nurgakivi Kultuurikilomeetri veerele kerkiv Kalaranna Kvartali ehitus. Arendusega kerkib 2022. aasta alguseks piirkonda kaheksa nelja- kuni viiekorruselist maja koos äripindade, pargi ja parklaga.

Kalaranna Kvartali ligi 39 000 ruutmeetri suurusele alale ehitatakse esimeses etapis kaheksa ning teises etapis veel neli hoonet. Hoonete esimestele korrustele on peamiselt kavandatud äripinnad, ülejäänud on mõeldud elamupindadeks. Esimese etapi 240 korterist on müüdud juba pooled.

Hoonete vahelisele platsile on planeeritud kohvikud, restoranid, kauplused ja kunstigalerii. Kvartali loomisel säilib looduslik liivarand ja rannikuala, sellele lisandub merepark koos mänguväljaku ja talvel ka uisuplatsiga.

Kalaranna Kvartalit arendab Pro Kapital Grupi tütarettevõte ja ehitab Nordecon.

Nordecon ja Pro Kapital Grupi kontserni kuuluv OÜ Kalaranna Kvartal sõlmisid 2019. aastal lepingu Kalaranna Kvartali kaheksa maja projekteerimiseks ja ehitamiseks. Kui toona oli plaanis ehitada projekt kolmes etapis, siis suure huvi tõttu otsustati hiljem esimesed etapid omavahel ühendada, mistõttu käib kogu ehitus nüüd kahes etapis. Esimeses valmib kaheksa maja ning teises viimased neli maja.

Aadressil Kalaranna 8 asuva Kalaranna Kvartali arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik koos Kadarik Tüür Arhitektid meeskonnaga.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: