Tartu saab peagi uue lastekliiniku hoone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu Ülikooli lastekliiniku praegune maja on oma aja ära elanud
Tartu Ülikooli lastekliiniku praegune maja on oma aja ära elanud Autor/allikas: SCANPIX/Postimees Grupp/Margus Ansu

Kolme aasta pärast peaks Tartu Ülikooli lastekliinikum kolima uhiuude hoonesse. Praegu tegutseb lastekliinik 40 aastat tagasi nakkushaiglaks ehitatud hoones, mis on kliiniku juhataja sõnul ammu amortiseerunud. Ode Maria Punamäe räägib lähemalt.

Juulis algab Tartu Ülikooli kliinikumi uue kompleksi ehitus. Uus hoone koos tehnikaga maksab ligi 70 miljonit eurot. Kliiniku juhataja Vallo Tillmann tõdes, et 40 aasta vanune hoone on haigla jaoks ammu liiga kulunud, eriti riivab linlaste silma hoone välisfassaad.

"Eriti, kui läheneda meie kliinikule Ravila tänava poolt, siis tõesti see välissein on ehmatav ja võib-olla isegi eemaletõukav. Aga me oleme olnud olukorras, et kuhu see raha panna, kas remontida välissein või selle rahaga parandada palatite olukorda, siis me oleme otsustanud viimase kasuks," rääkis Tillmann.

Lunini tänava lastekliinikus on viimastel aastatel hädapärast remonte tehtud, ent suuremad probleemid lahendab vaid täiesti uus hoone. Näiteks on kuumadel ja külmadel ilmadel raske hoida palatites normaalset temperatuuri, samuti ei ole maja struktuur lapsesõbralik.

"Praegune maja on tegelikult ehitatud nakkushaiglaks ja sealt tulenevad ka omad probleemid. Me oleme püüdnud seda praegust maja ka kohandada nii palju kui võimalik, aga siiski ehitus oma põhikonstruktsioonidega on seadnud oma piirangud. Projekteerimisel me lähtusime väga, et see raviteekond oleks loogiline ja lapsesõbralik."

Lisaks lastehaiglale tuleb uude kompleksi ka kõrvakliinik, naistekliiniku perekeskus ning päevakirurgia osakond. Mis saab praegusest lastehaigla hoonest pärast uue maja valmimist, pole kliinikum veel otsustanud.

"Kui tehti mõned aastad tagasi analüüs, siis selgus, et põhikonstruktsioonilt on see suhteliselt heas seisukorras. Mõtteid on olnud erinevaid, näiteks kas patsiendile mõeldud hotell või. Aga kindlat otsust ei ole tehtud."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: