Kakumäe on enterokokkidest puhas, kuid levima hakkasid sinivetikad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1594801320000 | amCalendar}}
Haven Kakumäe
Haven Kakumäe Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haabersti linnaosavalitsuse poolt tellitud suplusvee mikrobioloogilise analüüsi kordusproovi järgi vastab Kakumäe ranna suplusvee kvaliteet taas normidele.

Kui 6. juulil võetud proovist leiti lubatud piirnormist rohkem soole enterokokke, siis kordusproovi tulemusel vastab Kakumäe ranna suplusvee kvaliteet normidele, teatas kolmapäeval Haabersti linnaosa valitsus.

"Soojad ja päikselised suveilmad toovad Kakumäe randa hulgaliselt puhkajaid, sealhulgas ka palju neid, kes soovivad veemõnusid nautida. Paraku ei olnud eelmisel nädalal ujumine vees leiduva bakteri tõttu soovituslik, kuid nüüd sellist piirangut enam ei ole," ütles linnaosavanem Andre Hanimägi ning lisas, et vesi Kakumäe rannas puhas ning suplejatele ohutu.

9. juulil teatas linnaosavalitsus, et Kakumäe rannas ei ole soovituslik veemõnusid nautida, kuna leitud bakterid võivad põhjustada seedetrakti haigusi.

Soole enterokokid on bakterid, kes elavad inimeste ja teiste soojavereliste loomade soolestikus. Kuna bakterid võivad põhjustada seedetrakti haigusi siis peaks vältima vee allaneelamist. Kindlasti peaks vältima suplemist, kui esineb lahtiseid haavu.

Terviseamet hoiatab sinivetikate eest Kakumäel

Kolmapäeval teatas aga terviseamet, et nendeni on jõudnud info võimalikust sinivetikate levikust Kakumäe rannas.

Amet soovitab inimestel Kakumäe randa minnes jälgida vee seisukorda. "Kui märkate, et vesi on muutunud tänu silmaga nähtavatele helvestele kollakas-roheliseks ja kogu kaldaäär on kaetud tiheda rohelise massiga, millel on kopituse lõhn, siis võib tegu olla sinivetikatega. Kui vee värvi muutvad helbed on nii väikesed, et vette pistetud oksal püsima ei jää, on sinivetika tõenäosus veel suurem," teatas terviseamet.

Inimene võib sinivetikate toksiinidest mürgistuse saada peamiselt sinivetikarikast vett juues. Sellise vee neelamisel on täiskasvanutel harva tõsist mürgistust esinenud, eelkõige on ohustatud väikesed lapsed, vanemad inimesed ning kodu- ja karjaloomad, märkis terviseamet.

Koertel piisab mürgituse saamiseks karva lakkumisest peale sinivetikaid sisaldavas vees ujumist.

Sinivetikamürgituse sümptomid võivad sarnaneda tavalise gripi omadega, esineda võib naha ja silmade punetus, halb enesetunne ja kõhulahtisus, palavik, nohu ja köha, lihasevalud, huulte kipitamine ja pragunemine ning tasakaaluhäired.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: