Valitsus võib lubada lendude jätkumist ka suure haigestumusega riikidesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lennuk maandumas Tallinna lennuväljal
Lennuk maandumas Tallinna lennuväljal Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsus arutab neljapäeval koroonaviiruse leviku tõkestamiseks vajalikke piiranguid. Kuigi viirus on Euroopas taas pead tõstmas ja varem paika pandud mõõdikute järgi peaks kehtima suuremale osale riikidest lennupiirangud, võib valitsus oluliste transiitpunktide osas mööndusi teha, ütles majandusminister Taavi Aas.

Aas ütles "Vikerhommikus", et uues nakatumisolukorras tuleb varasemad mõõdikud ja otsused üle vaadata, kuna valitsus ei soovi olukorda, kus Eestist kuskile Euroopasse lennata võimalik pole.

"Valitsus arutab seda küsimust ja tõenäoliselt see otsus saab olema selline, et teatud sihtkohad Euroopas jäävad avatuks sõltumata sellest, milline on haigestumus selles riigis," sõnas Aas.

Ta lisas, et väga suure haigestumusega riike see ei puuduta, aga on riike, kus haigestumus on üle 25 inimese 100 000 elaniku kohta ja nende puhul tuleb arvestada võimalusega, et Eesti inimestel oleks võimalik välja lennata.

Konkreetseid riike ei soovinud Aas enne valitsuse otsust avaldada, kuid kinnitas, et jutt käib nendest sihtkohtadest, mis on suured transiitjaamad ja kuhu enamasti Eestist ikka lennatakse.

Kuigi valitsus jätab lendamiseks avatuks ka osa kõrge haigestumusega riikidest, ei tähenda see Aasa sõnul kindlasti üleskutset veeta näiteks pikki nädalalõppe neis riikides. Oluline on tagada avatus lähiriikidega, teiseks peavad reisijad endiselt arvestama karantiinikohustusega riikide suhtes, kus haigestumus on üle 16 inimese 100 000 elaniku kohta.

Aas rõhutas vaba liikumise olulisust Soome suunal. Praegu see toimib: Soome on küll karmistanud oma mõõdikuid, aga Eesti kuulub koos Läti ja Ungariga nn roheliste riikide sekka.

"Soome lahtiolek on meile ääretult oluline nii Soomes tööl käijatele kui ka niigi raskustes turismisektorile," ütles Aas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: