Ööpäevaga lisandus 26 uut koroonajuhtu, nakatumisnäit kerkis üle 16

{{1599118320000 | amCalendar}}
Koroonatestimine lennujaamas
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga tuvastati Eestis koroonaviirus 26 inimesel, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on nüüd 16,1.

Terviseameti andmetel tuli 18 uut haigusjuhtu Harjumaalt. Kaks haigusjuhtu registreeriti Ida-Virumaal üks Tartumaal.

Möödunud ööpäeval saadeti haiglast koju üks inimene ning kirjutati sisse kolm koroonaviirusesse nakatunut. Kokku on haiglaravil kümme patsienti (ööpäev varem kaheksa), juhitaval hingamisel ei ole ühtki patsienti. Kokku tehti möödunud ööpäevaga 2272 testi.

Terviseameti kahe regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviiruse levikuga seonduvalt ligi 1300 inimest.

Harjumaale ööpäevaga lisandunud 18 uuest haigusjuhust kuuel juhul oli tegemist juba teadaoleva lähikontaktsega, ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel. Kuna rahvastikuregistris Lääne-Virumaa aadressiga märgitud inimene elab tegelikkuses Harjumaal, siis andis terviseameti ida regionaalosakond juhtumi üle põhja regionaalosakonnale, mistõttu lisandus põhja regionaalosakonna jälgimisele 19 uut haigusjuhtu.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on kolm aktiivset kollet, millest Ülemiste City ja Nõmme Kalju koldega on mõlemaga hetkel seotud kaheksa haigusjuhtu ning saunapeo kolle, millega seotult on haigestunud kuus inimest.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 500 inimese, kellest 102 on haigestunud.

Mõlemad Ida-Virumaa uued nakatunud said viiruse haigestunud pereliikmelt. Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on 770 inimest, kellest 105 on haigestunud. Regionaalosakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga (neist 31 on töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed) nii-öelda Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 13, Ojamaa kaevanduse koldega kaheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget).

Eestis on koroonaviirus nõudnud 64 inimese elu.

Toimetaja: Urmet Kook, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: