Välisministeerium soovitab vältida igasugust reisimist välismaale

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine lennujaamas sügisel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti välisministeerium laiendas neljapäeval reisihoiatust ning soovitab inimestel hoiduda reisimisest välisriikidesse, ütles neljapäeval välisminister Urmas Reinsalu.

Reinsalu põhjendas reisihoiatuse laiendamist viimase kahe nädala jooksul toimunud haigestumise kasvuga Euroopas - kui kaks nädalat tagasi oli nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta 16, siis nüüd on see Euroopas tõusnud 46-ni.

"Soovitus on nagu kevadel esimese faasis, et hoiduda igasugusest reisimisest välisriikidesse, kui see pole vältimatu" ütles Reinsalu.

Kui reisimine on vältimatu, palub välisministeerium täpsustada Eesti kodanikele kehtivaid reegleid vastava riigi ametkonna kodulehel, registreerida oma reisid veebilehel Reisi Targalt ning hoida silm peal olukorral ja piirangutel riigis, kuhu minnakse.

Läti võimalike reisipiirangute kohta ütles Reinsalu, et Läti valitsus teeb otsused reedel, kuid temale teadaolevalt ei ole lõunanaabritel plaanis taastada statsionaarset piirikontrolli, küll võidakse teha põhja- ja lõunapiiril pistelist kontrolli.

Soome andis Eestile sarnaselt hiljuti universaalse reisihoiatuse ehk kutsus oma kodanikke üles välisreisidest hoiduma. "Järgmisel nädalal langetab Soome oma territooriumi puudutavad otsused. Meil tuleb olla valmis ka selleks, et leiavad aset kitsendused, mis ei puuduta inimesi, kes töötavad või kelle elukoht on Soomes või on reisimiseks vältimatu isiklik vajadus. On olema risk, et piirangud tulevad, mis puudutab karantiini," ütles Reinsalu.

Poola välisminister on Reinsalu sõnul talle kinnitanud, et piire ei suleta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: