Ööpäevaga lisandus 18 koroonapositiivset, nakatumisnäit kukkus alla 50

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine piiril. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 882 koroonaviiruse esmast testi, millest 18 testi tulemus osutus positiivseks.

Haigestumus viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on esmaspäeva seisuga 46,50.

Kõige rohkem ehk kaheksa positiivset testi lisandus Ida-Virumaale. Harjumaale lisandus neli, Jõgevamaale kaks ning Tartumaale üks nakatunu. Kolme positiivse testi puhul puudus inimesel rahvastikuregistris elukoht.

12. oktoobri hommiku seisuga viibib haiglas 32 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati üks. Intensiivravi vajab viis patsienti.

Koroonakaart.ee andmetel langes aktiivsete haigusjuhtude arv 48 võrra ning on nüüd 618.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Maakondades on viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta kõige suurem Ida-Virumaal (146,0). Järgnevad Võrumaa (50,8), Harjumaa koos Tallinnaga (48,1) ja Saaremaa (33,3). Väikseim on haigestumusnäitaja Järvamaal (0,0), Pärnumaal (8,1) ja Tartumaal (9,8).

Ida-Virumaa uutest juhtumitest viiel juhul saadi viirus koolist, kahel juhul saadi nakkus pereliikmelt  ning ühel juhu toodi haigus sisse Venemaalt.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa. Jõhvi kooli koldega on seotud kaheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut (13 klienti ja viis töötajat). Sillamäe kooli koldega on seotud 27 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 967 inimest, kellest on haigestunud 203.

Harjumaa uutest juhtudest neli on Tallinnas. Ühel juhul on tegemist perekondliku nakkusega  ja ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuut kollet, neist suuremad on haigla kolle 42 inimesega ja Tallinna kooli kolle 39 inimesega. Esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega kaheksa ning pere- ja tutvuskonna koldega viis haigusjuhtu. Kolmandas töökoha koldes on seitse haigestunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1798 inimest, kellest 288 on haigestunud.

Jõgevamaale ja Tartumaale lisandunud juhtumid oli varasemate haigestunute lähikontaktsed. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 346 inimest, kellest 39 on haigestunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks kolle – töökoha kolle 24 inimesega.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 129 inimest, kellest 27 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel on üks perekondlik kolle Saaremaal (kuus nakatunut).

Pühapäeval registreeriti 19 uut nakatumisjuhtu, nakatumisnäitaja oli 50,11.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: