Siseministeerium tahab Rally Estonia kulude katteks ligi 266 000 eurot

Politsei ja päästeamet aitasid Rally Estoniat turvata.
Politsei ja päästeamet aitasid Rally Estoniat turvata. Autor/allikas: Karli Saul

Siseministeerium tahab Rally Estoniaga kaasnenud erakorraliste kulude katteks valitsuse reservist 265 899 eurot, millest lõviosa on politsei- ja piriivalveameti avaliku korra tagamisega kaasnenud töötasud.

Eelnõu seletuskirjas märgitakse, et politsei- ja piirivalveamet (PPA) tagas ralli toimumise ajal avaliku korra kogu ralli toimumise regioonis ja tagas sujuva liikluse toimimise põhimaanteedel kogu ralli perioodi kestel.

Samas taotles ralli korraldaja terviseametilt kiiruskatsete alade ümbruses liikumispiirangute kehtestamise COVID-19 viiruse leviku takistamiseks, et tagada kohalike elanike ja ralli külastajate tervise kaitse. PPA tagas viiruse tõkestamiseks kehtestatud hajutatuse põhimõtete täitmise ja üritusele maksimaalselt lubatud isikute piirarvu järgmise.

See kõik tõi siseministeeriumi arvutuste järgi PPA-le kaasa ületunnitööd 9164 tunni ulatuses, sh 1464 tundi öötööd ja 92 tundi valveaega. Lisaks tagas PPA ralli kiiruskatsete ümbruse maa-ala õhuseire, mis tõi kaasa nii PPA lennuki kui ka PPA lennusalga kopteri kasutamise ja sellega seotud kulud.

Lisaks PPA-le korraldas päästeameti Lõuna-Eesti päästekeskus ürituse päästealast turvamist ning demineerimiskeskus tagas pommi- ja plahvatusohu kontrollimise, millega kaasnesid eelarves mitteplaneeritud kulud.

Kokku olid PPA personali- ja majandamiskulud Rally Estoniaga 245 352 eurot ja päästeametil 20 547 eurot.

Varasemalt on valitsus toetanud Eestis toimunud autoralli MM-etappi kokku 2,5 miljoni euroga. Autoralli MM-etapp toimus Eestis 4.-6. septembril.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: