Läänemaalaste ballett jäärattal ületas rahvusvahelise uudistekünnise

Tänavune talv annab õige talve mõõdu välja ja lubab Eestis ette võtta asju, mis ületavad ka rahvusvahelise uudiskünnise. Läänemaa balletistuudio lapsed tantsisid pühapäeval Matsalu lahe jäässe rajatud paadimootori jõul pöörleval jäärattal balletti.

Haeska lähedal merejääl olid pühapäeva pärastlõunal kohal nii Läänemaa balletistuudio noored kui ka neid vaatama tulnud lapsevanemad. Etteastel tantsiti merejääst välja saetud pöörleva jääratta peal. Tuulingu talu peremehe Ants Ale poolt rajatud paadimootori jõul pöörlev jääratas oligi see, mis andis laste juhendajale mõtte merel tantsida.

"Praegu on ju kõik esinemised jäänud ära koroona tõttu, aga lapsed kangesti tahavad esineda. Siis tekkis idee, et tantsiks hoopis õues, jää peal," lausus Läänemaa balletistuudio eestvedaja Ingrid Rink.

Pöörleva jää peal tehtud tantsusammud olid laste jaoks esimesed, mida nad sellistes tingimustes teinud on.

Tuulingu talu jääratas ja sellega seotud ettevõtmised on ületanud juba ka rahvusvahelise uudiskünnise. Pühapäeval oli sellest lugu tegemas uudisteagentuuri Reuters ajakirjanik.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: